Chat - ARHIVA POSTOVA 2

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
dirkules
Postovi: 4496
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dirkules » 29 sep 2020, 03:05

Tako sam ja išao busom iz Sa za Tz i sjeo silom prilika u Zet. Negdje kod Olovskih luka usta frajer i ode u wc, nakon toga zasmrdi ono osjeti se trava, cijeli bus se usmrdio. One žene koje idu s posla gore kod vozača i konduktera govore nismo platile kartu zbog ovoga, žale se. Ode kondukter do wc-a, nešto reče ovom liku, kroz minut izlazi frajer u svom svijetu, cvike, osmjeh, sjede na mjesto i zaspa a vozač i kondukter se valjaju od smjeha. Izašao je na Ljubačama.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Bordo23
Postovi: 1582
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:06
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bordo23 » 29 sep 2020, 07:01

Husika je napisao/la:
29 sep 2020, 01:36
Sta to bolan slusas ko da si prezivio gripu a ne koronu!
Pored Bolera, Kerbera, Azre, Galije, Balaša ti udario po kamenjarkama!

slika
Bravo care! :bow: :salut:
Dodao bi mozda jos Sobica :D
Kosa mi se na glavi diže i strašno me ljuti kada vidim da idioti postaju cijenjeni ljudi.

Bombardier
Postovi: 240
Pridružen/a: 03 sep 2020, 13:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bombardier » 29 sep 2020, 07:47

dirkules je napisao/la:
29 sep 2020, 03:05
Tako sam ja išao busom iz Sa za Tz i sjeo silom prilika u Zet. Negdje kod Olovskih luka usta frajer i ode u wc, nakon toga zasmrdi ono osjeti se trava, cijeli bus se usmrdio. One žene koje idu s posla gore kod vozača i konduktera govore nismo platile kartu zbog ovoga, žale se. Ode kondukter do wc-a, nešto reče ovom liku, kroz minut izlazi frajer u svom svijetu, cvike, osmjeh, sjede na mjesto i zaspa a vozač i kondukter se valjaju od smjeha. Izašao je na Ljubačama.
Sjećam se 4 srednje i par godina poslije, svaki 2-3 vikend u Sa. Imali smještaj. Zet Torus 14 KM studentska povratna. Joj scena kakve su bile. **** ko to tamo peva.

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 29 sep 2020, 09:12

Husika je napisao/la:
29 sep 2020, 00:36

Jedan je jedini a to je putem kredita!
U opticaj se pusti 100% novca a potrebno je vratiti 110%(kredit plus kamata) postavlja se pitanje kako?
E sad da pitam sokola(sljivo) lazem li ja kad kazem da se zaduzjemo za bezvrijedan novac a gubimo stvarne vrijednsoti koja sam ti vec nabrojao...
Sokole lazem li ja?
Evo isčitao sam oko MMF-a i da ti napišem kako to radi, to si mogao i ti, i sumnjam da će imati efekta ali eto.

MMF je internacionalna organizacija koje su osnovale države radi nadzora ekonomije i trgovine i pomoći ekonomiji kada za to bude potrebe. Članice MMF-a, a njih ima oko 190, daju određeno učešće ili kvotu odnosno novac u taj fond, i obavezuju se da šalju ekonomske i trgovinske izvještaje ka MMF-u. Najjače i najveće ekonomije daju najviše i one se najviše i pitaju. USA ima 17% ruku, i ona se pita najviše. Za najbitnije odluke unutar organizacije potrebno je 85% glasova, što hoće reći da se odluka ne može donijeti bez najjače članice a ni ona sama to ne može napraviti. Organizacija je skupila oko 1000 milijardi sredstava, od kraja Drugog svjetskog rata do danas i čini mi se 300 milijardi se može dodijeliti kao paket pomoći državama.

U zavisnosti od statusa države unutar fonda, i jačine njene ekonomije odnosno pada ekonomije dodijeljuje se maksimalna cifra koja se može dati u pomoći. Pomoć se daje isključivo da podsticaj ekonomiji, ili trgovinskoj razmjeni, sredstva se daju u najjačoj svjetskoj valuti. Recimo ukoliko ti čučne valuta oni te pomognu sa najjačom da bi mogao da ispuniš obaveze odnosno da isplatiš dugove koje imaš.

Parama MMF-u možeš pristupiti jedino ako daš zahtjev ili pismo namjere. Znači bez volje države ne možeš dobiti pare. Pozajmica se daje ili bez kamate (za one slabije države koje nemaju jaku ekonomiju) ili sa kamatom. Ukoliko si tražio pozajmicu MMF daje par uslova koje trebaš da ispuniš. Ti uslovi su većinom mjere jačanju ekonomije: prestati štampati novac bez pokrića, skratiti troškove administracije, povećati poreze, privatizovati što se može privatizovati, otvoriti se ka međunarodnoj trgovini, smanjiti regulaciju tržišta unutar države....

***
Hoće reći da se ove pare koriste radi podizanja i jačanja ekonomije, da bi opet mogao nastaviti onako kako si radio prije pada ekonomije. Bez obzira šta primio ti opet moraš raditi, uvoditi bolje zakone, praviti reforme da bi išao naprijed. Vidimo i na primjeru poticaja ekonomiji koja dolazi unutar države da to nije loša stvar, ono što može biti loše je način kako mi to koristimo, neko to opet skrši za plate i administraciju a neko na nekim konkretnim koracima i jačanju industrije. Također i MMF nije imun na korupciju i nemar unutar, i može se desiti da taj položaj neko zloupotrijebi, ali to nije politika fondacije kako ti želiš nametnuti, jer da jeste ta ideja ne bi funkcionisala ni par dana, MMF davno ne bi postojao. Istina je da MMF podstiče kapitalizam, a i šta bi drugo kad svijet tako radi. I čini mi se da je tvoja kritika leži u tome. Onda naravno ide ona priča o bezvrijednosti novca, šta se to pravi, kome se pravi...

Uglavnom MMF nije čarobni štapić, da neko mahne i eto ga. Nekad ti programi uspiju, nekad ne, ali je najbolje nešto što imamo i što možemo imati u slučaju kad ekonomija treba pomoć. Da ne postoji zaduživao bi se sa državama, i onda bi ti oni nametali svoja pravila i uslove i politiku, e onda bi to mogao nazivati udarom na suverenitet, dok ovako postoji neko zajedničko tijelo koje donosi politiku i odluke.

Bombardier
Postovi: 240
Pridružen/a: 03 sep 2020, 13:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Bombardier » 29 sep 2020, 11:11

Jedva čekam da nam 'usika objasni Armensko Azerbejdžanski sukob. Svojim riječima i rezonom. 🍿🍿🍿

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bombaysaphire » 29 sep 2020, 12:44

Bombardier je napisao/la:
29 sep 2020, 11:11
Jedva čekam da nam 'usika objasni Armensko Azerbejdžanski sukob. Svojim riječima i rezonom. 🍿🍿🍿
A nama je taj sukob bitan zbog ?
Ako su muslimani, onda može...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 29 sep 2020, 15:49

Je li i vama ne radi brzi meni?
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Husika » 29 sep 2020, 17:41

Bombardier je napisao/la:
29 sep 2020, 11:11
Jedva čekam da nam 'usika objasni Armensko Azerbejdžanski sukob. Svojim riječima i rezonom. 🍿🍿🍿
Ja samo zna da su na celu svih institucija sve strucni ljudi, fakultet ovaj, doktorat onaj, magistrat tamo, akademija ovamo...
Ali mi nije jasno kako ta toliko strucna struktura hladno posalje svoj narod u klaonicu kao topovsko meso... :kafa:
Mislim kako je moguce da struka i strucnost to radi sa bilo koje strane granice :kafa:
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 29 sep 2020, 17:44

Pozdrav :D

Trebam prevesti auto na drugu osobu u drugom gradu, registracija mi je za desetak dana. Eh sad, nisam baš najbolje upućen u to. Da li meni prvo treba kupoprodajni ugovor, pa da mogu otići odjaviti auto u Doboj, da bi ga poslije mogli registrovati ovdje. A pošto bih išao sam za Doboj, zanima me da li mi prvo treba kupoprodajni ugovor, da se ne vraćam opet?

Hvala. :)

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bombaysaphire » 29 sep 2020, 17:53

BelminM23 je napisao/la:
29 sep 2020, 17:44
Pozdrav :D

Trebam prevesti auto na drugu osobu u drugom gradu, registracija mi je za desetak dana. Eh sad, nisam baš najbolje upućen u to. Da li meni prvo treba kupoprodajni ugovor, pa da mogu otići odjaviti auto u Doboj, da bi ga poslije mogli registrovati ovdje. A pošto bih išao sam za Doboj, zanima me da li mi prvo treba kupoprodajni ugovor, da se ne vraćam opet?

Hvala. :)
viewtopic.php?f=43&t=5038

Napiši na ovoj temi , prije će tamo odgovoriti .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Captain4 » 29 sep 2020, 18:51

Marsal je napisao/la:
29 sep 2020, 15:49
Je li i vama ne radi brzi meni?
Ja ne mogu vidjeti obavijest. Nešto ne fercera.
"We need to suffer. And we need to fight."

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la jolicnikola » 29 sep 2020, 18:55


Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Husika » 29 sep 2020, 19:13

Captain4 je napisao/la:
29 sep 2020, 18:51
Marsal je napisao/la:
29 sep 2020, 15:49
Je li i vama ne radi brzi meni?
Ja ne mogu vidjeti obavijest. Nešto ne fercera.
I meni nema popup-a na obavjestima, prikazuje da ima poruka ali ne iskace prozorcic kada kliknes!
Moze kad se otvori obavjest u novom tabu(klik koluticem na mišu)!
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13509
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la QUARTERBACK » 29 sep 2020, 19:15

ma to je zbog lajkova
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
BlaiseMatuidi
Postovi: 486
Pridružen/a: 24 avg 2020, 20:37

Re: Chat

Post Postao/la BlaiseMatuidi » 29 sep 2020, 19:19

Klik koluticem na misu... kako se to radi na Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 512GB 108MP. :hmmmmm:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Husika » 29 sep 2020, 19:22

BlaiseMatuidi je napisao/la:
29 sep 2020, 19:19
Klik koluticem na misu... kako se to radi na Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 512GB 108MP. :hmmmmm:
Nek si se ti nama pofalio kakav telefon imas :kafa:
Izbacis li ga odmah na sto u kafiću zajedno sa kljucivima auta dok "ganjaš" cackalicu po ustima?
:kafa:
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
BlaiseMatuidi
Postovi: 486
Pridružen/a: 24 avg 2020, 20:37

Re: Chat

Post Postao/la BlaiseMatuidi » 29 sep 2020, 19:29

Kako mislis kljucevima Audija? Mislis na NFC key vjerovatno? :think:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Husika » 29 sep 2020, 19:35

BlaiseMatuidi je napisao/la:
29 sep 2020, 19:29
Kako mislis kljucevima Audija? Mislis na NFC key vjerovatno? :think:
Eh taj ono i ne vadis ga iz djepa auto sve sam odradi!
Hebiga ja sam jos cista analogija, prozori mi sa ruckma na "vintanje", rucnu kad potegnem svi u blizini misle da im je šlic na pantolama pukao...
A stas docu i ja nekad do jakog posla, bicu glavni za higijenu :kafa:


Da te nesto pitam: Znas li kako prepoznati ženu iz Bosne na plaži?
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
BlaiseMatuidi
Postovi: 486
Pridružen/a: 24 avg 2020, 20:37

Re: Chat

Post Postao/la BlaiseMatuidi » 29 sep 2020, 19:44

Husika je napisao/la:
29 sep 2020, 19:35
Da te nesto pitam: Znas li kako prepoznati ženu iz Visokog na plaži?


Ne znam zenu, ali znam muza. :kafa:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Husika » 29 sep 2020, 19:50

To je Dino Čarolija sa Buka, glavni organizator korida u Ze-Do kantonu a i šire... On je sa neregistrovanim golfom kecom presao granicu i otisao za Dubrovnik iz Neuma... On je toliko lud i smijesan da su ga ljudi na granci pustili, šifra totalna!

Ženu iz Bosne na plaži ces prepoznati po cvenom krugu na stomaku od mlina za kafu!
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.