Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2854
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la vlakanje » 10 okt 2020, 18:42

staragarda je napisao/la:
10 okt 2020, 18:18

Pa pare i dolaze plasmanom na veliko takmičenje plus ispadas megagiga patriota....ne drži ti ta vode....srbi i hrvati ni zarad neke dobre love neće dopustiti neku strašnu ekspanziju....voli Mile da nas izbaci Irska pa će on iz svog džepa počastit Vicu nego da Vico kroz bonuse od odlaska na EP uzme dobre pare....njima jednostavno nije u interesu da raja u Banja luci i čitluku iduće ljeto provede uz pivo gledajući repku mrske države....mislim da bi i zabranili gledanje repke po lokalima...kunem se da bi vlasnicima kazne pisali
da, isto kao sto su lupali kazne i kada su po lokalima ljudi gledali prenose iz brazila kada je bh igrala sa iranom, nigerijom i argentinom!

rezon ti je takav da nisam siguran da li se zaje8avas ili si ozbiljan?!
ista stvar je i kad hrvati igraju, ili su oni po tebi u povlastenom polozaju po tebi sto se prenosa tice?

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 10 okt 2020, 18:42

Sto onda onaj trener rukometa koji nas je odveo na svjetsko prvenstvo nije radio protiv reprezentacije?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 10 okt 2020, 18:47

DrFilgud je napisao/la:
10 okt 2020, 17:42
Raonffa je napisao/la:
10 okt 2020, 17:34
DrFilgud je napisao/la:
10 okt 2020, 17:24
Uvijek se može nać odgovarajući trener i finansijska konstrukcija može bit zaokružena. Treba htjeti napraviti pravu stvar.
Problem je što kod nas selektor prvo mora da zadovolji neke nesportske kriterija, a to onda drastično smanjuje izbor.

Najzadovoljniji sam bio kad je Prosinečki izabran, međutim nakon nekolko mjeseci je bilo jasno da se radi o profilu po mjeri NFSBiH.
Sretan sam bio kad je Bajević izabran, ispostavilo se da je izlapio i da nema pojma šta se dešava.

Ne trošimo mi trenere i nismo mi problematični, nezajažljivi navijači, nego imamo kriminalni savez koji nas sistematski pravi budalama. Nalaze selektore koji rade po njihovim pravilima. Onda navijači ispadaju budale koje ne znaju šta hoće.

Evo samo treba pogledat imena koja su sad u opticaju, Krstajić, Osim. Marinović, Barbarez...i šta očekivat?
Ma kvalitet tima uvijek ispliva iznad svakog selektorovog limita i kriminalnog saveza. Naš problem je što smo izuzetno limitirana reprezentacija i nama bi trebao baš, ali baš kvalitetan trener da izvuče maksimum iz ovog kadra.

Kad kažem baš kvalitetan trener, sumnjam da postoji takav trener sa našeg govornog područja, možda Vaha, Petković i eventualno Slaven Bilić.
Pa evo ti S. Irske neki dan, kolko su oni limitirani? Bili smo individualno jači na većini pozicija, dva svjetska igrača i taraba.

Trenerski kvaliteti koji nama trebaju su profesionalizam, beskompromisnost i disciplina.
Te tri osobine su nažalost najnedobrodošlije i u savezu, i u menadžerskim, i u igračkim lobijima.
Onda se plasiraju argumenti da treba neko ko poznaje mentalitet, ko je legenda, ko je poznaje domaću ligu, ko je vodio U21...sve osim onoga što treba. Plasira se neki poluformalni kontakt sa Magathom da se kaže da su probali.
Pa vidi, Irci jesu limitirani ali oni su, za razliku od nas, miljama taktički daleko ispred. Ne samo oni, nažalost većina europskih reprezentacija (pa čak i one koje su tim nekim kvalitetom slabije od nas) je taktički na puno puno većem nivou nego mi. E sad, da yebe rak raka nemoguće je da nijedan naš selektor ne zna taktički pripremiti utakmicu.

Po mom skromnom mišljenju, mi smo mnogo igrački limitiraniji nego što mislimo da jesmo jer imamo dva vrhunska igrača, 2-3 solidna igrača i gomilu prosjeka. Previše je to nesrazmjerno i previše se od nekih pojedinaca očekuje da povuku u ovakvim utakmicama, a kolektiv je danas najbitniji u sportu.

A glede trenerskih kvaliteta, to je valjda nešto čemu teži svaki profesionalni trener, to su osnovne stvari, nemoguće da ih nije imao nijedan naš selektor.

Problem je što naši glavni igrači imaju taj seoski mahalski mentalitet pa dođu ovdje da se zayebavaju jer to ne mogu raditi u svojim klubovima. I hajde ti sad stisni muda i kazni Džeku za ono hodanje u vrijeme okupljanja, ne samo ovo okupljanje, nego godinama unazad.

Misliš da Dalić ustroji Modrića i Rakitića da se ne zayebavaju na pripremama repke? Ustroji u qurcu, ljudi sami žele dati maksimum i pripremati se i to urade.

Sa druge strane, misliš da Tumbaković može spriječiti Kolarova i ekipu da idu po splavovima? Može da ti ne kažem, šta, ali zato ako se Kolarovu i družini digne qurac oni dođu i izbace Norvešku pa taman im i ja bio selektor, jer to mogu i imaju taj kvalitet da to urade, a Edin Višća i Gojko Cimirot (uzimam ih kao primjer) to ne mogu, jer nisu taj kvalitet.

Dakle na kraju se sve svede na taj kvalitet, ili ga imaš ili ga nemaš. Disciplina i profesionalizam igraju bitnu ulogu, ali te stavke su puno bitnije kod reprezentacija slabijeg kvaliteta, kao što smo mi, jer smo slabi i to je nešto što nas može činiti jačim. Isto je i sa tim Ircima, i oni su slabi ali su zato disciplinovani u svakom smislu te riječi i imaju neki rezultat.

Razumiješ me šta ti govorim, igrači Engleske će guziti islandske kurave i opet će sutra dobiti Island, jer su kvalitet, a naši će kiksati jer nisu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Maestro » 10 okt 2020, 18:48

Imal kakva sarajlica da nas zakopa za peti sesir?
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la staragarda » 10 okt 2020, 18:50

vlakanje je napisao/la:
10 okt 2020, 18:42
staragarda je napisao/la:
10 okt 2020, 18:18

Pa pare i dolaze plasmanom na veliko takmičenje plus ispadas megagiga patriota....ne drži ti ta vode....srbi i hrvati ni zarad neke dobre love neće dopustiti neku strašnu ekspanziju....voli Mile da nas izbaci Irska pa će on iz svog džepa počastit Vicu nego da Vico kroz bonuse od odlaska na EP uzme dobre pare....njima jednostavno nije u interesu da raja u Banja luci i čitluku iduće ljeto provede uz pivo gledajući repku mrske države....mislim da bi i zabranili gledanje repke po lokalima...kunem se da bi vlasnicima kazne pisali
da, isto kao sto su lupali kazne i kada su po lokalima ljudi gledali prenose iz brazila kada je bh igrala sa iranom, nigerijom i argentinom!

rezon ti je takav da nisam siguran da li se zaje8avas ili si ozbiljan?!
ista stvar je i kad hrvati igraju, ili su oni po tebi u povlastenom polozaju po tebi sto se prenosa tice?
Jel rezon navijati kontra države u kojoj živiš...jel rezon da obuces dres repke i da te neko iznabija u pola bl...kolko bi mogao tako hodat...nemoj samo o rezonima....to sto si ti regularan lik ne znaci da bi 99% tvojih sugrađana razmišljalo kao ti....i kazne se ne bi pisale zato što gledaš repku nego nađe se sta si napravio...znaš ti kako to ide....prekomjerna galama u lokalu,ovo-ono
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la staragarda » 10 okt 2020, 18:52

Tristan10 je napisao/la:
10 okt 2020, 18:42
Sto onda onaj trener rukometa koji nas je odveo na svjetsko prvenstvo nije radio protiv reprezentacije?
Rukomet je smiješan sport u odnosu na fudbal i njegov uticaj...sigurno ne bi bilo nikakvih problema i opstrukcija ni da se odbojkaška repka nađe na nekom velikom takmičenju
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Raonffa
Postovi: 26294
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 10 okt 2020, 18:56

@staragarda

Poglupa ti je teorija vala, kakve veze imaju Vico, Dodik i ostali sa tim što Višća ima drvenu nogu, što se Cimirot krije iza igrača, što Džeko ne može duela dobiti, što Pjanić ima radijus kretanja sa loptom u nogom otprilike 2,5 metra itd itd.

Politika i opšta slika države imaju ulogu i u sportu, ja se slažem, ali konkretno za neke nedostatke na terenu okriviti nakvog političara je prilično nelogično.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 10 okt 2020, 18:59

staragarda je napisao/la:
10 okt 2020, 18:52
Tristan10 je napisao/la:
10 okt 2020, 18:42
Sto onda onaj trener rukometa koji nas je odveo na svjetsko prvenstvo nije radio protiv reprezentacije?
Rukomet je smiješan sport u odnosu na fudbal i njegov uticaj...sigurno ne bi bilo nikakvih problema i opstrukcija ni da se odbojkaška repka nađe na nekom velikom takmičenju
Neozbiljan si. Svakome ko se prihvati posla, i ko nije dio neke druge menadzerske igrarije je stalo da pobjedi. Isto kao sto je Rade Krunic dao sve od sebe, postigao gol, radovao se sa saigracima na Grbavici, tako bi isto selektor Srbin ili Hrvat uradio. Isto kao sto je svakom drugo stalo da uspije u svom poslu.
Zadnja izmjena: Tristan10, dana/u 10 okt 2020, 19:00, ukupno mijenjano 1 put.

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la gruezi » 10 okt 2020, 18:59

staragarda je napisao/la:
10 okt 2020, 18:50
vlakanje je napisao/la:
10 okt 2020, 18:42
staragarda je napisao/la:
10 okt 2020, 18:18

Pa pare i dolaze plasmanom na veliko takmičenje plus ispadas megagiga patriota....ne drži ti ta vode....srbi i hrvati ni zarad neke dobre love neće dopustiti neku strašnu ekspanziju....voli Mile da nas izbaci Irska pa će on iz svog džepa počastit Vicu nego da Vico kroz bonuse od odlaska na EP uzme dobre pare....njima jednostavno nije u interesu da raja u Banja luci i čitluku iduće ljeto provede uz pivo gledajući repku mrske države....mislim da bi i zabranili gledanje repke po lokalima...kunem se da bi vlasnicima kazne pisali
da, isto kao sto su lupali kazne i kada su po lokalima ljudi gledali prenose iz brazila kada je bh igrala sa iranom, nigerijom i argentinom!

rezon ti je takav da nisam siguran da li se zaje8avas ili si ozbiljan?!
ista stvar je i kad hrvati igraju, ili su oni po tebi u povlastenom polozaju po tebi sto se prenosa tice?
Jel rezon navijati kontra države u kojoj živiš...jel rezon da obuces dres repke i da te neko iznabija u pola bl...kolko bi mogao tako hodat...nemoj samo o rezonima....to sto si ti regularan lik ne znaci da bi 99% tvojih sugrađana razmišljalo kao ti....i kazne se ne bi pisale zato što gledaš repku nego nađe se sta si napravio...znaš ti kako to ide....prekomjerna galama u lokalu,ovo-ono
Ko vam je kriv sto niste oslobodili banja luku...po ocu te republike srpske nazivate trgove ulice I slicno a Krivite srbe sto slave poklon koji su dobili kao nagradu za genocid uzp etnicko ciscenje zlocin protiv covjrcnosti itd...da bi se rjesio srba ili ih pomnozio sa nulom u politickom I svakom drugom smislu moras se rijesiti kicme srpstva a to je sda I izetbegovic klan okruzen srpskim obavjestajcima iz bivseg kosa I udbe

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la staragarda » 10 okt 2020, 19:03

Raonffa je napisao/la:
10 okt 2020, 18:56
@staragarda

Poglupa ti je teorija vala, kakve veze imaju Vico, Dodik i ostali sa tim što Višća ima drvenu nogu, što se Cimirot krije iza igrača, što Džeko ne može duela dobiti, što Pjanić ima radijus kretanja sa loptom u nogom otprilike 2,5 metra itd itd.

Politika i opšta slika države imaju ulogu i u sportu, ja se slažem, ali konkretno za neke nedostatke na terenu okriviti nakvog političara je prilično nelogično.
Čuj,kakve veze ima....pa Mile nazove Vicu da se progura neki diletant koji će dat šansu tom visci... što neće moći dzeki reci da ako ne može il ne želi igrat morat će ga zamijeniti ....što će pjanića klupirati ako nije u formi....eto,to je veza
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Salih1984 » 10 okt 2020, 19:04

Unofficialpage je napisao/la:
10 okt 2020, 16:22
Narednih pola godine će ova tema da bude aktivna. Nema potrebe da mi žurimo, sve je idealno.
Savez ima mjesec dana vremena da nadje novog selektora jer u novembru opet igramo ligu nacija
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
avenija
Postovi: 13885
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la avenija » 10 okt 2020, 19:08

Ja mislim da ce Vico i Krstajić sve srusiti ovo sto su Begic i selektori gradili mukotrpno godinama, prepoznatljivu igru, odlicnu atmosferu oko reprezentacije, mlad kadar i dobru poziciju na FIFA rang listi i visoki 4 šešir.
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la gruezi » 10 okt 2020, 19:10

Imenovanje srbina treba blokirati svim mogucim sredstvima..ako begic pristane da selektor bude srbin treba ga likvidirati na sred bascarsije

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la staragarda » 10 okt 2020, 19:36

gruezi je napisao/la:
10 okt 2020, 19:10
Imenovanje srbina treba blokirati svim mogucim sredstvima..ako begic pristane da selektor bude srbin treba ga likvidirati na sred bascarsije
Postedi nas te čobanske ložione sviju ti
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Chapman1886
Postovi: 4913
Pridružen/a: 21 maj 2018, 21:20
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Chapman1886 » 10 okt 2020, 19:37

slika
Samo Sloboda | COYG

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 10 okt 2020, 19:47

avenija je napisao/la:
10 okt 2020, 19:08
Ja mislim da ce Vico i Krstajić sve srusiti ovo sto su Begic i selektori gradili mukotrpno godinama, prepoznatljivu igru, odlicnu atmosferu oko reprezentacije, mlad kadar i dobru poziciju na FIFA rang listi i visoki 4 šešir.
Barem mogu sad normalno da gledam utakmice BiHPL, a ne ko indijanac da trazim preko neke Mojatv. Ocekujem VAR tehnologiju kao sledece.

samoposmatram
Postovi: 5433
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 10 okt 2020, 19:52

Selektor od 2014-e

slika slika slika slika

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 10 okt 2020, 19:58

Raonffa je napisao/la:
10 okt 2020, 18:47
Pa vidi, Irci jesu limitirani ali oni su, za razliku od nas, miljama taktički daleko ispred. Ne samo oni, nažalost većina europskih reprezentacija (pa čak i one koje su tim nekim kvalitetom slabije od nas) je taktički na puno puno većem nivou nego mi. E sad, da yebe rak raka nemoguće je da nijedan naš selektor ne zna taktički pripremiti utakmicu.

Po mom skromnom mišljenju, mi smo mnogo igrački limitiraniji nego što mislimo da jesmo jer imamo dva vrhunska igrača, 2-3 solidna igrača i gomilu prosjeka. Previše je to nesrazmjerno i previše se od nekih pojedinaca očekuje da povuku u ovakvim utakmicama, a kolektiv je danas najbitniji u sportu.

A glede trenerskih kvaliteta, to je valjda nešto čemu teži svaki profesionalni trener, to su osnovne stvari, nemoguće da ih nije imao nijedan naš selektor.

Problem je što naši glavni igrači imaju taj seoski mahalski mentalitet pa dođu ovdje da se zayebavaju jer to ne mogu raditi u svojim klubovima. I hajde ti sad stisni muda i kazni Džeku za ono hodanje u vrijeme okupljanja, ne samo ovo okupljanje, nego godinama unazad.

Misliš da Dalić ustroji Modrića i Rakitića da se ne zayebavaju na pripremama repke? Ustroji u qurcu, ljudi sami žele dati maksimum i pripremati se i to urade.

Sa druge strane, misliš da Tumbaković može spriječiti Kolarova i ekipu da idu po splavovima? Može da ti ne kažem, šta, ali zato ako se Kolarovu i družini digne qurac oni dođu i izbace Norvešku pa taman im i ja bio selektor, jer to mogu i imaju taj kvalitet da to urade, a Edin Višća i Gojko Cimirot (uzimam ih kao primjer) to ne mogu, jer nisu taj kvalitet.

Dakle na kraju se sve svede na taj kvalitet, ili ga imaš ili ga nemaš. Disciplina i profesionalizam igraju bitnu ulogu, ali te stavke su puno bitnije kod reprezentacija slabijeg kvaliteta, kao što smo mi, jer smo slabi i to je nešto što nas može činiti jačim. Isto je i sa tim Ircima, i oni su slabi ali su zato disciplinovani u svakom smislu te riječi i imaju neki rezultat.

Razumiješ me šta ti govorim, igrači Engleske će guziti islandske kurave i opet će sutra dobiti Island, jer su kvalitet, a naši će kiksati jer nisu.
Vjerujem da bi neki od naših selektora znali posložit neku uređenu reprezentaciju. Međutim, sve su to bili selektori koji nisu imali dovoljno stava i samopouzdanja, finansijske neovisnosti, rejtinga da se nametnu ko neprikosnoveni autoritet u reprezentaciji. I prema savezu i prema igračima.
To su tipovi koji se prilagođavaju okruženju i zato ih ova naša bagra i bira.
Znaš kad onaj japanski igrač kaže, parafraziram - nema potrebe da Halilhodžić bude toliko strog, mi smo disciplinovan narod.
E takav tip selektora nama treba, Vaha, Magath... treba nam diktator, jer jedino to funkcioniše.
Zato i svi naši hohštapleri tvrde da treba selektor koji će se prilagodit mentalitetu, jer se boje discipline.

Što se tiče hrvata, to je druga dimenzija po pitanju nacionalne svijesti, odnosa prema reprezentaciji.
Srbi su isti ili gori od nas, samo što imaju daleko kvalitetniji i širi kadar, pa ubodu plasmane.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Maestro » 10 okt 2020, 20:09

Chapman1886 je napisao/la:
10 okt 2020, 19:37
slika
Vidi brace turaka. :kafa:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
Fjedan
Postovi: 190
Pridružen/a: 05 sep 2020, 15:49
Lokacija: Sunnyvale, Nova Scotia
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Fjedan » 10 okt 2020, 20:28

Ko god misli da su ovi Dodikovi poltroni tu da unaprijede BH sport ili je glup, ili naivan. Neupućenima bih preporučio izjave Lasse Boesena za vrijeme SP u rukometu, situacija je poprilično ista u svim reprezentativnim savezima u državi.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kobayashi i 30 gostiju.