BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7542
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 22 dec 2020, 22:48

Vala tanko večeras, ipak se igralo protiv drugoligasa iz donjeg dijela tabele.

Nekakvo bezidejno i beskrvno...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 23 dec 2020, 06:53

Igraci su pogubljeni u glavama , nema dinamike , nema ideje , sve nesto bezvoljno .
Watzke , Zorc i svicarska prevara od trenera , napravili su da je BvB neprepoznatljiv.
Zorc na tekmi protiv Union Berlin , pre izvodjenja kornera za Union oborio glavu , kao da je znao da cemo primiti gol.
Sto se upravo i dogodilo , hoce to tako kada je politika kluba pogresna.
Bitno je da dovodimo klince za sicu i kad za 2/3 sezone postanu igracine onda ih utopimo za extra lovu.
Zao mi je sto ovo moram da kazem ali BvB je razvojni klub.
Vidimo sto se godinama desava Arsenal/u nikako da uzmu titulu u premier league.
BbB dobro gazi stopama Arsenala, hocemo li mi navijaci svake godine biti zadovoljni da smo drugi , treci ili cetvrti u bundeski i da izborimo ligu prvaka.
Grupnu fazu i prodjemo i onda zjanimo u nokaut fazi , uzeli smo samo jedan domaci kup od 2013 do 2020 sa Tuchel/om.
Nesto veoma brzo i efikasno se mora promjeniti da nas BvB bljesne da ga gledamo i uzivamo kako igra , kao pod palicom Klopp/a.
Do tada ovo ce biti samo smor od igre.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1529
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 24 dec 2020, 14:49

Eh da je sad pameti i da se dovede Tuchel, pitanje je da li bi on i htio doći zbog situacije sa Zorcom, ali ljudi su valjda, mogu pričati i pokopati ratnu sjekiru.

Avatar
1921boy
Postovi: 5821
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la 1921boy » 24 dec 2020, 19:40

Illmatic09 je napisao/la:
24 dec 2020, 14:49
Eh da je sad pameti i da se dovede Tuchel, pitanje je da li bi on i htio doći zbog situacije sa Zorcom, ali ljudi su valjda, mogu pričati i pokopati ratnu sjekiru.
Ne vjerujem ja da on ima namjeru da se vrati,vjerovatno ce u Arsenal

Avatar
1921boy
Postovi: 5821
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la 1921boy » 31 dec 2020, 15:50

Ovaj mjesec će odrediti da li ćemo se boriti za titulu i hoće li Edo ostati na kraju sezone !

P.S od Wolfsburga nismo izgubili od 2015 u DFB Finalu od tada 9 pobjeda i 1 remi samo

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7542
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 03 jan 2021, 13:35

Danas je pobjeda pod moranje, ako ne želimo da se ekipe iz vrha odlijepe i pobjegnu na veću bodovnu prednost...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
1921boy
Postovi: 5821
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la 1921boy » 03 jan 2021, 17:41

Važna je pobjeda mogla se i prije osigurati a ne strepiti 90 minuta hoće li ostati 1:0 ili 1:1. Sve u svemu dobra utakmica i bitna pobjeda protiv direktnog konkurenta za vrh tabele

Avatar
1921boy
Postovi: 5821
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la 1921boy » 03 jan 2021, 20:20

Šta mislite o Tiggesu da li treba dobiti više prilike za igru ?

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Felixians4 » 03 jan 2021, 20:37

1921boy je napisao/la:
03 jan 2021, 20:20
Šta mislite o Tiggesu da li treba dobiti više prilike za igru ?
pokraj tolikog talentanema mjesta.posudba

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1529
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 04 jan 2021, 00:46

1921boy je napisao/la:
03 jan 2021, 20:20
Šta mislite o Tiggesu da li treba dobiti više prilike za igru ?
Favre je Tiggesa bio povukao u prvu ekipu ali nije mu nikad dao priliku, znamo dobro da je pokušavao sa lažnom dvetkom što mu nije uspijevalo. Tigges je odigrao svojih 15 minuta sasvim solidno, izborio se za par lopti a i vidi se da ima volju i borbenost, što navijači itekako najviše cijene, u kupu je isto bio ok. Po meni nije loš back up sa Moukokom za Hallanda.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 04 jan 2021, 01:32

Od kako je Edo preuzeo , sve nesto toplo , hladno.
Samo da ne dozivimo fijasko protiv leipzig slijedece Subote.
Mislim da ce to biti prekretnica za Edu , ako to polozi .. prodje neka ga nek ostane.
U suprotnom isti nema vise sta da trazi na klupi bvb.
U tom slucaju Watzke mora odrijesiti kesu i dovesti klasu od trenera.
Ja isto nisam zadovoljan sa Bürki , nema on tu klasu u kontinuitetu , rado bih volio da potpisemo Timo Horn iz köln , isto tako da se rjesimo Schulz/a , Akanji/a i potpisemo kvalitet.
Znaci top trener , Timo Horn i zamjene za Akanji i Schulz i mozemo se nadati svjetlijoj buducnosti. :hmmmmm:

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la alex1991 » 04 jan 2021, 10:10

jamesrodriguez je napisao/la:
04 jan 2021, 01:32
Od kako je Edo preuzeo , sve nesto toplo , hladno.
Samo da ne dozivimo fijasko protiv leipzig slijedece Subote.
Mislim da ce to biti prekretnica za Edu , ako to polozi .. prodje neka ga nek ostane.
U suprotnom isti nema vise sta da trazi na klupi bvb.
U tom slucaju Watzke mora odrijesiti kesu i dovesti klasu od trenera.
Ja isto nisam zadovoljan sa Bürki , nema on tu klasu u kontinuitetu , rado bih volio da potpisemo Timo Horn iz köln , isto tako da se rjesimo Schulz/a , Akanji/a i potpisemo kvalitet.
Znaci top trener , Timo Horn i zamjene za Akanji i Schulz i mozemo se nadati svjetlijoj buducnosti. :hmmmmm:
Cuj klasu od trenera :urnebes: Osrednji klub i klasni trener ne idu zajedno.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
1921boy
Postovi: 5821
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la 1921boy » 04 jan 2021, 17:55

jamesrodriguez je napisao/la:
04 jan 2021, 01:32
Od kako je Edo preuzeo , sve nesto toplo , hladno.
Samo da ne dozivimo fijasko protiv leipzig slijedece Subote.
Mislim da ce to biti prekretnica za Edu , ako to polozi .. prodje neka ga nek ostane.
U suprotnom isti nema vise sta da trazi na klupi bvb.
U tom slucaju Watzke mora odrijesiti kesu i dovesti klasu od trenera.
Ja isto nisam zadovoljan sa Bürki , nema on tu klasu u kontinuitetu , rado bih volio da potpisemo Timo Horn iz köln , isto tako da se rjesimo Schulz/a , Akanji/a i potpisemo kvalitet.
Znaci top trener , Timo Horn i zamjene za Akanji i Schulz i mozemo se nadati svjetlijoj buducnosti. :hmmmmm:
Ne bih baš rekao toplo-hladno ali dobro svako ima svoje mišljenje dobro smo igrali stvarali šanse davali golove ali smo mogli i bolje po meni imamo dva problema u trenutnoj igri prevelik broj izgubljenih lopti i pritisak na početku utakmice ako se to dovede u red moglo bi biti nesto od nas.
Znači dok ovaj sa Eurosporta ponovi neku šansu mi izgubimo posjed a drugo u prvih 15 do 20 minuta smo mogli najmanje 2 gola primiti prvo stativa,pa kad je Hummels izblokiro al dobro. Još ne možemo ocijeniti Edu dobro je krenuo nadam se da će imati rezultate iza sebe. Tek na kraju sezone možemo podvući crtu pa vidjeti al mislim da ima pomaka od formacije pa nadalje ali ima i stvari koji treba popraviti ali to će nadoći kontinuitetom i pobjedama i igrom.
Akanjija navodno želi Klopp u Liverpulu i nude navodno Origija i van den Berga u zamjenu. Schulz nije loš za klupe
Bürki je dobar ali kao što si reko u kontinuitetu ne može više od tri utakmice uvezati da ne napravi neku grešku ili nešto.
Po meni su on i Hitz tu negdje po kvaliteti. A na golu bi volio Sommera

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1529
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Illmatic09 » 04 jan 2021, 19:23

Meni djeluje da je Burkki loš zbog odbrane ispred njega, jer većinu golova koje su primili ove sezone idu na kapu igrača na terenu a ne i samog Burkkija, koji je bio u poprilično konstantno dobroj formi, čak nas je znao i često držati u utakmici paradama. Golovi su primljeni najviše zbog ne pokrivanja protivničkog igrača, pogotovo iz slobodnjaka i kornera, tu Burkki ne može mnogo uraditi, to je već duže problem. Golman je najmanji problem ove ekipe, prvo bi tražio zamjenu za desnog beka, Meunier nije pouzdan nikako, bolje izgleda Morey, djeluje sigurniji u razigravanju, ali nije ni on dugoročno riješenje.

Avatar
1921boy
Postovi: 5821
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la 1921boy » 04 jan 2021, 19:37

Illmatic09 je napisao/la:
04 jan 2021, 19:23
Meni djeluje da je Burkki loš zbog odbrane ispred njega, jer većinu golova koje su primili ove sezone idu na kapu igrača na terenu a ne i samog Burkkija, koji je bio u poprilično konstantno dobroj formi, čak nas je znao i često držati u utakmici paradama. Golovi su primljeni najviše zbog ne pokrivanja protivničkog igrača, pogotovo iz slobodnjaka i kornera, tu Burkki ne može mnogo uraditi, to je već duže problem. Golman je najmanji problem ove ekipe, prvo bi tražio zamjenu za desnog beka, Meunier nije pouzdan nikako, bolje izgleda Morey, djeluje sigurniji u razigravanju, ali nije ni on dugoročno riješenje.
Bürki - Guerreiro - Hummels - Zagadou - Morey - Can - Witsel
Hazard - Reus - Sancho - Haaland

Po meni najjaci sastav koji imamo trenutno - volio bih vidjeti tandem Zagadou i Hummels nazad.
Morey je svakako bolji ali i to je tacno ako bude dobar ići će stopama Hakimija.
Sredina Can ili Dahoud mjesto Delaneya koji nije loš ali fali malo brzi igrač i kreativniji vidjelo se kako je Can razigrao Sancha za 2:0
Reyna - potencijal ali mora jos dobiti na tehnici i samopouzdanju trenutno kvalitetniji Hazard ali je povrijeđen trenutno

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 09 jan 2021, 07:07

Samo da se sutra ne obrukamo , imam nekakav heben osjecaj. :hmmmmm:

Avatar
Desperado09
Postovi: 1699
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 09 jan 2021, 20:16

Gazi konzerve. :tralala:

Idemooo... :opaopa:

Kakve asistencije Reusa... :bow:

Avatar
1921boy
Postovi: 5821
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la 1921boy » 09 jan 2021, 20:28

Kakva utakmica vidljiv je pomak

Bravo Edo bravo ekipa

Reus asistencije :tokralju:
Haaland :tokralju:

Akcija za drugi gol :salut:

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 09 jan 2021, 20:34

Kakvo rutiniranje plastike :kafa:

Edo> Nagelsman :lol:

Akcija kod drugog gola perverzija iako su sva 3 ljepotice
jamesrodriguez je napisao/la:
09 jan 2021, 07:07
Samo da se sutra ne obrukamo , imam nekakav heben osjecaj. :hmmmmm:
Idi prati PSG

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1077
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 09 jan 2021, 20:37

adnan24 je napisao/la:
09 jan 2021, 20:34

jamesrodriguez je napisao/la:
09 jan 2021, 07:07
Samo da se sutra ne obrukamo , imam nekakav heben osjecaj. :hmmmmm:
Idi prati PSG
Ma treba ovog trola totalno ignorirati, davno je prestao biti zanimljiv.

Nevjerovatno drugo poluvrijeme, ne bih da ureknem ali čini mi se da Reus i Sancho dostižu svoju optimalnu formu :ljepota:

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.