Vremeplov 5: Ligaška takmičenja posle 1992.godine

Moderator/ica: insider

PostPostao/la Samit dana 23 aug 2010, 12:20

Svaki razvod braka je težak, ni fudbalski nije izuzetak.

Nisu svi klubovi koji su nekada vedrili i oblačili, čak i naprosotru od Triglava do Đevđelije isot prošli. Neki su i poponuli. A i lige su, negde lakše negde teže (posebno u Bosni i Hercegovini) (s)krojene po novim šavovima.

Najvažnije je da se igra i dalje.

Za ovaj period od samih rezultata (dostupni na mnogim sajtovima) bitnije organizacije i reorganizacije liga.
Samit
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 13 jul 2010, 13:21

PostPostao/la Samit dana 19 sep 2010, 22:17

Pre nego što se krene u putovanje kroz lige samostalne Bosne i Hercegovine, kojih je najviše sačuvanih posebno na internetu (samo ih treba sistematizirati) da se podsetimo poslednjih zajedničkih sezona, 1990/91 posle koje su zajedničko fudbalsko druženje napustiliklubovi iz Slovenije i Hrvatske i sezone 1991/92 posle kojih su pesmu "doviđenja društvo staro" otpevali i koubovi iz Bosne i Hercegovine i Makedonije.

Sezona 1990/91

Prva savezna liga

Vreme: 5.avgust 1990 - 16.jun 1991. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 36 25 6 (4) 5 88:35 +53 54
2 Dinamo, Zagreb 36 20 10 (6) 6 72:36 +36 46
3 Partizan, Beograd 36 18 8 (5) 10 62:36 +26 41
4 Proleter, Zrenjanin 36 17 4 (1) 15 50:49 +1 35
5 Borac, Banja Luka 36 14 11 (7) 11 41:37 +4 35
6 Hajduk, Split 36 15 9 (3) 12 49:38 +11 33
7 Vojvodina, Novi Sad 36 14 9 (5) 13 47:52 -5 33
8 Rad, Beograd 36 14 7 (4) 15 42:34 +8 32
9 Osijek 36 14 6 (4) 16 52:57 -5 32
10 Radnički, Niš 36 14 5 (4) 17 35:49 -14 32
11 Sarajevo 36 13 10 (5) 13 37:48 -11 31
12 Velež, Mostar 36 12 10 (6) 14 54:55 -1 30
13 Zemun 36 12 10 (6) 14 40:53 -13 30
14 SCT Olimpija, Ljubljana 36 14 3 (2) 19 41:60 -19 30
15 Rijeka 36 13 10 (3) 13 33:25 +8 29
16 Železničar, Sarajevo 36 11 13 (7) 12 35:41 -6 29
17 Budućnost, Titograd 36 13 6 (2) 17 43:48 -5 28
18 Sloboda, Tuzla 36 11 7 (1) 18 36:56 -20 27
19 Spartak, Subotica 36 1 10 (2) 25 25:74 -49 4

Epilog: Crvena zvezda se uvrstila u Kup evropskih šampiona, Dinamo i Partizan u Kup UEFA, a Hajduk je pobedom u finalnoj utakmici nad Crvenom u Beogradu 1:0 postao učesnik Kupa pobednika Kupova, Proleter je igrao u Intertoto kupu, a Boarc (Banja luka) u SE-kupu.
Ispali: -
Novi članovi: Vardar (Skoplje), OFK Beograd, Sutjeska (Nikšić) i Pelister (Bitolj)
Napomena:
• Ovo je poslednje državno prvenstvo u kome su učestovali klubovi iz SR Hrvatske i SR Slovenije. Zbog toga su Sloboda i Spartak ostali prvoligaši i u neradnoj sezoni
• Proleter (Zrenjanin) i Borac (Banja Luka) imali su isti broj bodova – po 35, četvrto mesto i učešće u Inter - toto kupu pripalo je Proleteru zbog boljeg skora u međusobnim susretima (3:0 i 0:2)

Druga savezna liga
1 NK Zagreb 36 20 5 (2) 11 58:28 +30 42
2 Vardar, Skoplje 36 19 7 (4) 10 58:38 +20 42
3 OFK Beograd 36 16 9 (6) 11 50:33 +17 38
4 Sutjeska, Nikšić 36 17 5 (4) 14 43:29 +14 38
5 OFK Kikinda 36 17 6 (3) 13 42:38 +4 37
6 Pelister, Bitolj 36 17 4 (1) 15 54:46 +8 35
7 Napredak, Kruševac 36 15 9 (4) 12 50:39 +11 34
8 Cibalija, Vinkovci 36 16 5 (1) 15 50:53 -3 33
9 FK Priština 36 16 3 (1) 17 48:44 +4 33
10 Radnički, Novi Beograd 36 15 4 (3) 17 48:48 0 33
11 Mogren, Budva 36 16 6 (1) 14 37:42 -5 33
12 NK Šibenik 36 14 6 (4) 126 44:45 -1 32
13 FK Bor 36 14 7 (4) 15 33:38 -5 32
14 Mačva Šabac 36 13 10 (6) 13 27:40 -13 32
15 Sloboda, Titovo Užice 36 13 8 (5) 15 38:36 +2 31
16 GOŠK Jug, Dubrovnik 36 14 6 (3) 16 31:41 -10 31
17 Iskra, Bugojno 36 13 5 (3) 18 31:49 -18 29
18 Leotar, Trebinje 36 13 4 (1) 19 44:65 -21 27
19 Borac, Čačak 36 6 7 (2) 23 29:63 -34 14

Viši rang: Vardar (Skoplje), OFK Beograd, Sutjeska (Nikšić) i Pelister (Bitolj) su se plasirali u Prvu saveznu ligu
Ispali: -
Ligu napustili: Zagreb, Cibalija (Vinkovci), Šibenik i GOŠK Jug – po završetku prvenstva
Novi članovi: Rudar (Ljubija), Čelik (Zenica), FK Bečej (Bečej), FK Vrbas (Vrbas), Hajduk (Kula), Radnički (Kragujevac), Jedinstvo (Bijelo Polje), Balkan Stokokomerc (Skopje) i Teteks (Tetovo)
Napomena: Budva je promenila ime u Mogren (Budva)

III Rang takmičenja Međurepubličke lige - Zapad

1 NK Zadar 34 20 5 (2) 9 62:22 +40 42
2 Jugokeramika, Zaprešić 34 19 4 (4) 11 48:35 +13 42

3 Rudar, Ljubija 34 15 5 (2) 14 47:43 +4 32
4 Radnik, Velika Gorica 34 14 6 (4) 14 42:39 +3 32
5 Jedinstvo, Bihać 34 16 5 (4) 15 27:50 -23 32
6 Varteks, Varaždin 34 14 6 (3) 14 42:43 -1 31
7 NK Izola 34 14 6 (3) 14 40:42 -2 31
8 Maribor Branik 34 14 5 (3) 15 33:37 -4 31
9 Trešnjevka, Zagreb 34 14 3 (2) 17 52:50 +2 30

10 Krajina, Cazin 34 14 5 (2) 15 34:39 -5 30
11 Orijent, Rijeka 34 13 5 (4) 16 31:45 -14 30
12 NK Koper 34 12 11 (3) 10 39:23 +16 29
13 Segesta, Sisak 34 12 10 (5) 12 42:29 +13 29
14 Junak, Sinj 34 14 5 (1) 15 50:51 -1 29

15 Prijedor 34 13 6 (3) 15 30:41 -11 29
16 Primorac, Stobreč 34 10 12 (7) 12 23:36 -13 27
17 Split 34 11 9 (2) 13 44:43 +1 24
18 Mladost, Petrinja 34 11 4 (2) 19 32:51 -19 24


Viši rang: Rudar (Ljubija) se plasirao u Drugu saveznu ligu
Ispali: -
Novi članovi: Lokomotiva (Mostar), Radnik (Bijeljina) i Kozara (Bosanska Gradiška)
Napomena: NK Zadar (Zadar), Jugokeramika (Zaprešić), Varteks (Varaždin), Trešnjevka (Zagreb), Radnik (Velika Gorica), Orijent (Rijeka), Segesta (Sisak), Junak (Sinj), Primorac (Stobreč), RNK Split (Split), Mladost (Petrinja) – svi Hrvatska, NK Izola (Izola), Maribor Branik (Maribor) i NK Koper (Koper) – svi Sloveniјa od naredne sezone igrali u svojim ligama

Sezona 1991/92

Prva savezna liga

Dana 26.juna 1991.godine u Beogradskom hotelu Jugoslavija obavljen je žreb na novo prvenstvo, za sezonu 1991/92. Istog dana otpočeo je i rat na ovim prostorima, započeo je u Sloveniji i trajao mesec dana, nastavio se potom u Hrvatskoj, aprila 1992.godine buknuo u Bosni i Hercegovini.
U prvoj ligi nisu više igrali Dinamo (novo ime HAŠK Građanski), Hajduk, Osijek i Rijeka, kao ni ljubljanska Olimpija. Od nastupa je, podrazumeva se,odustao i Zagreb koji je to pravo stekao, kao prvak Druge savezne lige, umesto njega ušao drugoplasirani Vardar (Skoplje).
Liga je sa 19 klubova smanjena na 18, a odlučeno je i da niko ne ispada. Ligu su dopunili najbolji klubovi Druge savezne lige po republičkom ključu: OFK Beograd (3) Sutjeska (4) i Pelister (6). Kikinda nije „prošla“ iako je bila peta.

Vreme: 11.avgust 1991 - 24.maj 1992. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 33 23 5 (4) 5 77 24 +53 50
2 Partizan, Beograd 33 21 10(4) 2 59 18 +41 46
3 Vojvodina, Novi Sad 33 19 5 (4) 9 45 31 +14 42
4 OFK Beograd 33 19 8 (3) 6 62 36 +26 41
5 Proleter, Zrenjanin 33 16 4 (3) 13 41 43 -2 35
6 Vardar, Skoplje 33 15 6 (4) 12 50 34 +16 34
7 Rad, Beograd 33 14 3 (1) 16 48 43 +5 29
8 Borac, Banja Luka 33 11 10 6) 12 24 32 -8 28
9 Sarajevo 33 12 6 (3) 14 335 45 -12 27
10 Zemun 33 12 7 (2) 14 44 43 +1 26
11 Radnički, Niš 33 12 5 (2) 16 37 45 -8 26
12 Budućnost, Titograd 33 10 8 (3) 15 30 32 -2 23
13 Sutjeska, Nikšić 33 11 6 (1) 16 40 47 -7 23
14 Velež, Mostar 32 10 5 (3) 17 34 53 -19 23
15 Pelister, Bitola 33 9 3 (29 21 30 57 -27 20
16 Spartak, Subotica 33 7 9 (3) 17 24 49 -25 17
17 Sloboda, Tuzla 31 7 3 (2) 21 21 61 -40 16
18 Železničar, Sarajevo 17 6 3 (3) 8 18 24 -6 15


Ispali: -
Novi članovi: FK Bečej (Bečej), Hajduk (Kula), Radnički (Novi Beograd), Mogren (Budva), FK Priština (Priština), OFK Kikinda (Kikinda) i Napredak (Kruševac)

Napomene: Poslednje prvenstvo SFRJ, igrano je po sistemu lige od 18 klubova. Ovo je poslednje prvenstvo u kome su učestvovali klubovi iz SR Makedonije i SR Bosne i Hercegovine.

Na osnovu člana 61 i 63. Pravilnika o fudbalskim takmičenjima, a u vezi sa neodigranim utakmicama Železničara, Sarajeva, Veleža i Slobode u 27 – 34.kolu zbog oružanih sukoba na prostorima BiH Zajednica fudbalskih klubova Prve savezne lige (rukovodilac takmičenja je Lazar Radović) donela je sledeće odluke:

Službenim rezultatom 3:0 (par – forfe) registrovane su sledeće utakmice:
• 27.kolo: Budućnost – Sloboda 3:0 i Velež – Borac 0:3
• 28.kolo: Sloboda – OFK Beograd 0:3, Vardar – Sarajevo 3:0, Crvena zvezda – Velež 3:0
• 29.kolo: Sarajevo – Pelister 0:3, Partizan – Sloboda 3:0
• 30.kolo: Sloboda – Rad 0:3, Proleter – Sarajevo 3:0, Vardar – Velež 3:0
• 31.kolo: Velež – Pelister 0:3
• 32.kolo: Budućnost – Sarajevo 3:0, Sloboda – Sutjeska 0:3, Proleter – Velež 3:0
• 33.kolo: Sarajevo – OFK Beograd 0:3
• 34.kolo: Partizan – Sarajevo 3:0, Budućnost – Velež 3:0, Sloboda – Vojvodina 0:3

Brišu se svi rezultati FK Železničar od 17. do 34.kola (ceo prolećni deo prvenstva) tako da se ove utakmice smatraju kao da nisu ni odigrane

Neodigrane utakmice Sarajevo – Sloboda, Velež – Sloboda i i sve utakmice FK Železničar od 26. do 34.kola ne registruju se službenim rezultatom i imaju se smatrati neodigranim utakmicama.

Druga savezna liga
Zanimljiva je bila i popuna Druge savezne lige. Od 19 klubova koji su prethodne sezone igrali u ovoj ligi po četiri prešla u Prvu ligu, a četiri odustala od takmičenja pa ostalo 11. Liga sa 19 klubova povećana na 20.
• U Prvu saveznu ligu: Vardar (Skoplje), OFK Beograd, Sutjeska (Nikšić) i Pelister (Bitolj)
• Više se ne takmiče: Zagreb, Cibalija (Vinkovci), Šibenik, GOŠK Jug (Dubrovnik)
• Ostali u ligi: Radnički (Novi Beograd), Mogren (Budva), Priština, Kikinda, Napredak (Kruševac), Sloboda (Titovo Užice), Mačva (Šabac), Borac (Čačak), Bor, Leotar (Trebinje) i Iskra (Bugojno)
• Novi članovi lige:
o Bečej, Hajduk (Kula) i Vrbas iz Međurepubličke lige Sever,
o Čelik (Zenica) i Jedinstvo (Bijelo Polje) iz Međurepubličke lige – Jug
o Radnički (Kragujevac) , Teteks (Tetovo) i Balkan Stokokomerc(Skoplje) iz Međurepubličke lige Istok
o Rudar (Prijedor) iz Međurepubličke lige - Zapad
1 FK Bečej 36 23 5(2) 8 69:34 +35 48
2 Hajduk, Kula 36 21 6(5) 9 62:34 +28 47
3 Radnički, Novi Beograd 36 20 7(3) 9 58:38 +20 43
4 Mogren, Budva 36 19 5(2) 12 56:36 +17 42
5 FK Priština 36 17 8(5) 11 50:35 +15 39
6 OFK Kikinda 36 19 1(1) 16 52:44 +8 39
7 Napredak. Kruševac 36 16 7(5) 13 61:47 +14 37
8 Sloboda, Titovo Užice 36 15 8(6) 13 39:37 +2 36
9 Radnički, Kragujevac 36 16 5(3) 15 52:44 +8 35
10 Mačva, Šabac 36 15 4(1) 17 49:46 +3 31
11 Borac, Čačak 36 13 9(2) 14 42:41 +1 28
12 Teteks, Tetovo 36 14 3(-) 19 45:68 -23 28
13 FK Vrbas 36 12 8(3) 16 45:50 -5 27
14 Jedinstvo, B. Polje 36 11 9(5) 16 41:50 -9 27
15 FK Bor 36 10 8(6) 18 35:51 -16 26
16 Čelik, Zenica 19 10 4(3) 5 38:18 +20 23
17 Leotar, Trebinje 36 10 4(2) 22 37:64 -27 22
18 Balkan , Skoplje 36 10 8(2) 18 26:54 -28 22
19 Rudar, Ljubija 36 10 3(1) 23 29:67 -38 21
20 Iskra, Bugojno 19 4 4 (1) 11 15:40 -25 7


Viši rang: Zbog otcepljenja BiH i Makedonije, u Prvu saveznu ligu se plasiralo sedam klubova: Bečej, Hajduk (Kula), Radnički (Novi Beograd), Mogren (Budva), Prištima, Kikinda i Napredak (Kruševac)
Ispali: iz lige ponovo niko nije ispao.
Više se ne takmiče:
• Čelik (Zenica), Rudar (Ljubija), Leotar (Trebinje) i Iskra (Bugojno) – iz Bosne i Hercegovine
• Teteks (Tetovo) i Balkan Stokokomerc (Skopje) – iz Makedonije
Novi članovi: Jastrebac (Niš), Dubočica (Leskovac), Radnički (Pirot), Timok (Zaječar), Rudar (Pljevlja), Mladost (Lučani), FK Novi Pazar (Novi Pazar), Zastava (Kragujevac), Sloga (Kraljevo), RFK Novi Sad (Novi Sad), Dinamo (Pančevo), Agrounija (Inđija) i Obilić (Beograd)
Napomena: Čelik (Zenica) i Iskra (Bugojno) nisu igrali prolećni deo prvenstva pa su im za taj period izbrisani rezultati zbog ranijeg napuštanja takmičenja.

Lista strelaca:
Đokić (Radnički, Kragujevac) 16
Gluščević (Radnički,Beograd) i Kugraš (Jedinstvo) 15
Trkulja (Bečej) i Bolić (Čelik) 14

Treća liga – Zapad

1 NK Travnik 17 12 0 5 45:13 32 24
2 NK Vitez 17 10 1 6 21:17 4 20
3 Krajina, Cazin 17 9 1 7 29:21 8 19
4 Lokomotiva, Mostar 17 9 1 7 35:31 4 19
5 Radnički, Goražde 17 9 1 7 25:24 1 19
6 Jedinstvo, Brčko 17 7 4 6 24:20 4 18
7 Krivaja, Zavidovići 17 8 3 6 32:24 8 17
8 Drina, Zvornik 16 7 3 6 14:15 -1 17
9 Radnički, Lukavac 17 7 3 7 28:25 3 16
10 Rudar, Kakanj 17 7 1 9 23:25 -2 15
11 OFK Prijedor 16 7 2 7 21:19 2 14
12 Sloga, Doboj 16 6 2 8 18:23 -5 12
13 Famos, Hrasnica 16 5 3 8 19:29 -10 12
14 Jedinstvo, Bihać 16 5 2 9 32:30 2 11
15 Radnik, Bijeljina 16 5 2 9 14:34 -20 11
16 Bosna, Visoko 16 5 4 7 20:35 -15 11
17 Kozara, Bosanska Gradiška 17 5 5 7 22:26 -4 10
18 Borac, Čapljina 14 4 2 8 16:33 -17 10


Viši rang: -
Ispali: -
Novi članovi: -

Napomena: Ni jedan od ovih klubova – svi iz Bosne i Hercegovine se više ne takmiči na teritoriji Jugoslavije, zbog osamostaljenja Bosne i Hercegovine
Samit
 
Postovi: 298
Pridružen/a: 13 jul 2010, 13:21

PostPostao/la zoki21 dana 28 dec 2010, 12:41

Samo da napomenem.U sezoni 1991/92 nakon sto su odustali klubovi iz Hrvatske FSJ je odlucio da ligu popuni pet klubova po republicko-pokrajinskom kljucu:Buducnost (CG),Sloboda (BIH),Spartak (VOJ),OFK.Beograd(SRB) i Pelister (MAK).Posto je Pelister bio tek 6 u drugoj ligi nastali su prosvjedi iz Sutjeske (bila 4) koja je bila odredjena za drugu ligu.Bilo je razmisljanja da Sutjeska bude 19 clan.Olimpija iz Ljubljane je prvovremeno odlucila da nastupi u prvoj ligi ali se "predomislila" i nije doputovala na utakmicu prvog kola u Beograd kod Partizana.Posto je Sutjeska odlucila neigrati u prvom kolu 8nije otputovala u Kragujevac),FSJ je donio odluku da oni uzmu mjesto Olimpije.U drugu ligu je potom primljen Rudar Ljubija a u trecu ligu-zapad,Borac iz Capljine.Zanimljivo je i to da su na sjednici FSJ nakon sto su istupili hrvatski klubovi (sluzbeno nikad nije stigla obavijest o istupanju),predstavnici BiH su bili protiv zrijeba i trazili su prvu ligu sa 16 a drugu sa 18 klubova.Zanimljivo je i to da su igraci Zeljeznicara na proljece stupili u strajk pa su prvenstvene utakmice igrali juniori.Utakmica 26.kola Zeljeznicar-Rad nije odigrana zbog napada na Sarajevo dok su sve ostale utakmice ovog 26.kola odigrane.Prema propozicijama FSJ , ako neki klub istupi iz lige u toku projetnog dijela natjecanja njegovi proljetni rezultati ce se brisati u slucaju ako nije odigrao 50% utakmica u proljetnom dijelu a ako je odigrao vise od 50 % ostali rezultati ce biti sluzbeno registrirani za njegovog protivnika sa 3:0.Tako su Utakmice Zeljeznicara brisane a Sarajeva,Veleza i Slobode nisu.Borac je nastavio sa natjecanjem...U drugoj ligi su na isti nacin brisani rezultati Celika i Iskre
zoki21
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 12 jul 2010, 12:56

PostPostao/la zoki21 dana 28 dec 2010, 12:44

U trenutku pocetka rata u BiH (6.april), poredak BiH klubova je bio sljedeci: 6.Sarajevo,9.Velez, 10.Borac 13.Sloboda, 16.Zeljeznicar(-1) u prvoj a 5.Celik(-1), 13.Rudar Ljubija, 18.Leotar i 20. Iskra (-2) u drugoj ligi
zoki21
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 12 jul 2010, 12:56

PostPostao/la tm84 dana 28 dec 2010, 19:24

zoki21 je napisao/la:Samo da napomenem.U sezoni 1991/92 nakon sto su odustali klubovi iz Hrvatske FSJ je odlucio da ligu popuni pet klubova po republicko-pokrajinskom kljucu:Buducnost (CG),Sloboda (BIH),Spartak (VOJ),OFK.Beograd(SRB) i Pelister (MAK).Posto je Pelister bio tek 6 u drugoj ligi nastali su prosvjedi iz Sutjeske (bila 4) koja je bila odredjena za drugu ligu.Bilo je razmisljanja da Sutjeska bude 19 clan.Olimpija iz Ljubljane je prvovremeno odlucila da nastupi u prvoj ligi ali se "predomislila" i nije doputovala na utakmicu prvog kola u Beograd kod Partizana.Posto je Sutjeska odlucila neigrati u prvom kolu 8nije otputovala u Kragujevac),FSJ je donio odluku da oni uzmu mjesto Olimpije.U drugu ligu je potom primljen Rudar Ljubija a u trecu ligu-zapad,Borac iz Capljine.Zanimljivo je i to da su na sjednici FSJ nakon sto su istupili hrvatski klubovi (sluzbeno nikad nije stigla obavijest o istupanju),predstavnici BiH su bili protiv zrijeba i trazili su prvu ligu sa 16 a drugu sa 18 klubova.Zanimljivo je i to da su igraci Zeljeznicara na proljece stupili u strajk pa su prvenstvene utakmice igrali juniori.Utakmica 26.kola Zeljeznicar-Rad nije odigrana zbog napada na Sarajevo dok su sve ostale utakmice ovog 26.kola odigrane.Prema propozicijama FSJ , ako neki klub istupi iz lige u toku projetnog dijela natjecanja njegovi proljetni rezultati ce se brisati u slucaju ako nije odigrao 50% utakmica u proljetnom dijelu a ako je odigrao vise od 50 % ostali rezultati ce biti sluzbeno registrirani za njegovog protivnika sa 3:0.Tako su Utakmice Zeljeznicara brisane a Sarajeva,Veleza i Slobode nisu.Borac je nastavio sa natjecanjem...U drugoj ligi su na isti nacin brisani rezultati Celika i Iskre

to onda objasnjava lose rezultate zelje na proljece 1992. hvala na tom infu.... ;)
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!
Avatar
tm84
 
Postovi: 1736
Pridružen/a: 06 apr 2010, 18:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska

PostPostao/la zoki21 dana 28 dec 2010, 22:01

Na proljece je Zeljeznicar u prva dva kola dozivio dva poraza.1:0 u Zemunu i 3:1 u Skopju.Onda je doslo do strajka igraca zbog neslaganja sa trenerskim tandemom Ribarom i Starovlahom te su trazili njegovu smjenu.Uprava je odbila njihove zahtjeve a igraci (njih vecina) su odbili igrati protiv Pelistera.Igrali su juniori i izgubili samo s 0:1.Juniori su nastavili porazom 0:1 u Zrenjaninu, 0:2 protiv Slobode.Tek u utakmici u Podgorici je ponovo zaigrao prvi tim i porazen je 1:3.Posljednju svoju utakmicu, prije rata, na Grbavici Zeljo je igrao protiv OFK.Beograda i nakon 1:1 osvojio bod na jedanaesterce 4:1.Zatim je usljedila posljednja utakmica u ligi Jugoslavije i 1:6 poraz kod Partizana.Sljedeca utakmica protiv Rada nije odigrana...Zeljeznicar je u Kupu napravio odlicne rezultate i stigao do polufinala.U prvoj utakmici Partizan je pobjedio 2:0 a revans nikada nije odigran....
zoki21
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 12 jul 2010, 12:56

PostPostao/la zmaj0712 dana 01 jan 2011, 15:24

Hajde da poguramo i ovu temu.

SEZONA 1991-92.
TABELA PRVE SAVEZNE LIGE JUGOSLAVIJE - JESENJI DIO
1.Partizan 17 12 4/1 1 30: 7 25
2.Crvena Zvezda 17 11 2/2 4 41:14 24
3.Proleter 17 8 3/3 6 23:22 19
4.Sarajevo 17 8 4/2 5 20:16 18
5.OFK Beograd 17 7 6/3 4 30:22 17
6.Zemun 17 8 2/1 7 27:20 17
7.Vojvodina 17 8 2/1 7 18:20 17
8.Vardar 17 7 3/2 7 24:16 16
9.Borac 17 7 5/2 5 13:13 16
10.Radnički 17 7 1/1 9 18:21 15
11.Željezničar 17 6 3/3 8 18:24 15
12.Rad 17 7 2/0 8 23:25 14
13.Velež 17 6 3/2 8 20:27 14
14.Sloboda 17 5 2/2 10 16:31 12
15.Pelister 17 5 2/1 10 17:32 11
16.Sutjeska 17 5 2/0 10 22:26 10
17.Spartak 17 5 3/0 9 14:31 10
18.Budućnost 17 4 5/1 8 12:19 9

Lista strijelaca:
11 – Stanić (Željezničar), Pančev (Crvena Zvezda)
9 – Mijatović (Partizan), Petrović (Zemun), Bečanović (Sutjeska)
8 – Lončar (OFK Beograd)...

26.KOLO 05.april 1992.
Zemun – Sloboda 0:1 (0:0)
0:1 Z.Milošević 66'.
Proleter – Budućnost 1:0 (1:0)
1:0 Simović 12'.
Pelister – OFK Beograd 1:2 (1:1)
0:1 Đukanović 9', 1:1 T.Micevski 18', 1:2 Lončar 84'.
Vardar – Partizan 2.2 (1:1) – penali: 4:3
0:1 Petrić 10', 1:1 Babunski 31', 1:2 Mijatović 55', 2:2 Gunev 63'.
Željezničar – Rad nije odigrano zbog rata u Sarajevu
Crvena Zvezda – Sarajevo 3:1 (1:1)
0:1 Jašarević 37', 1:1 Pančev 39', 2:1 Pančev 54', 3:1 Pančev 81'.
Borac – Sutjeska 1:0 (0:0)
1:0 Filipović 80'
Spartak – Velež 0:0 – penali: 3:5
Radnički – Vojvodina 1:1 (0:1) – penali: 3:4
0:1 39', 1:1 Petković 55'.
16 golova

TABELA
1.Crvena Zvezda 26 19 3/3 4 63:19 41
2.Partizan 26 17 7/2 2 48:15 36
3.Proleter 26 14 3/3 9 33:33 31
4.OFK Beograd 26 13 8/3 5 48:31 29
5.Vojvodina 26 12 5/4 9 28:29 28
6.Vardar 26 12 4/3 10 43:30 27
7.Sarajevo 26 12 6/3 8 33:27 27
8.Zemun 26 12 3/1 11 37:31 25
9.Velež 26 10 5/3 11 34:35 23
10.Borac 26 9 8/4 9 18:24 22
11.Rad 25 10 3/1 12 35:35 21
12.Radnički 26 10 3/1 13 30:35 21
13.Sloboda 26 8 3/2 15 23:43 18
14.Budućnost 26 8 6/1 12 22:27 17
15.Sutjeska 26 8 3/0 15 31:41 16
16.Željezničar 25 6 4/4 15 22:42 16
17.Pelister 26 7 2/1 17 22:46 15
18.Spartak 26 5 6/2 15 18:45 12

Lista strijelaca:
23 – Pančev (Crvena Zvezda)
15 – Stanić (Željezničar), Lončar (OFK Beograd)
11 – Mijatović (Partizan)
10 – Đukanović (OFK Beograd)

Napomena: Poslije ovog kola klubovi iz Bosne i Hercegovine (Sarajevo, Velež, Sloboda i Željezničar) su napustili ligu zbog rata u Bosni i Hercegovini, dok je Borac nastavio igrati.

DRUGA SAVEZNA LIGA
TABELA JESENJEG DIJELA
1.Mogren 19 12 1/1 6 32:21 25 Budva
2.Bečej 19 12 2/0 5 35:22 24
3.Čelik 19 10 4/3 5 38:18 23 Zenica
4.Hajduk 19 9 5/4 5 34:20 22 Kula
5.Napredak 19 9 5/4 5 28:19 22 Kruševac
6.Radnički 19 11 1/0 7 29:26 22 Novi Beograd
7.Radnički 19 10 2/1 7 27:20 21 Kragujevac
8.OFK Kikinda 19 8 6/4 5 23:18 20
9.Mačva 19 9 2/1 8 27:19 19 Šabac
10.Priština 19 9 0/0 10 31:29 18
11.Sloboda 19 8 3/1 8 21:20 17 Užice
12.Vrbas 19 7 3/2 9 24:29 16
13.Bor 19 6 5/4 8 17:26 16
14.Leotar 19 6 4/2 9 23:25 14 Trebinje
15.Rudar 19 7 2/0 10 20:29 14 Ljubija
16.Balkan 19 6 6/2 7 15:24 14 Skopje
17.Borac 19 6 5/1 8 18:20 13 Čačak
18.Jedinstvo 19 4 4/2 11 21:34 10 Bijelo Polje
19.Teteks 19 5 2/0 12 21:41 10 Tetovo
20.Iskra 19 3 4/1 12 15:40 7 Bugojno

LISTA STRIJELACA:
14 – Bolić (Čelik)
12 – Gluščević (Radnički NB)
11 – Kojić (Napredak), Bajović (Mogren), Kurgaš (Jedinstvo)
10 – Trkulja (Bečej), Palčić (Radnički K)
9 – Malivuk (Hajduk)
8 – Mihajlović (Sloboda), Vulović (Borac) itd.

24.KOLO 29.mart 1992.
Rudar – Iskra 4:0 (1:0) – utakmica poništena
1:0 Vojkić 33', 2:0 Vojkić 63', 3:0 Macura 83', 4:0 Mađo 89'.
Radnički NB. – Vrbas 1:0 (0:0)
1:0 Košutić 59'.
Radnički K. – Čelik 2:0 (0:0) – utakmica poništena
1:0 Jovanović 60', 2:0 Vuletić 79'.
Borac – Mačva 4:0 (2:0)
1:0 Bošković 18', 2:0 Jovičić 29', 3:0 Vučetić 58', 4:0 Bošković 75'.
Bečej – Leotar 2:0 (1:0)
1:0 Zdravković 29', 2:0 Gačinović 72'.
Teteks – Napredak 2:1 (1:1)
0:1 Milovanović 40', 1:1 Isa 44', 2:1 Osmani 55'.
Jedinstvo – OFK Kikinda 2:1 (1:0)
1:0 Kurgaš 44'p., 1:1 Novović 67', 2:1 Manjenčić 87'.
Sloboda – Balkan 2:0 (2:0)
1:0 Tomić 28', 2:0 Markičević 33'.
Hajduk – Priština 2:0 (1:0)
1:0 Grgurević 19', 2:0 Delić 65'.
Bor – Mogren 0:0 – penali: 5:4
17 golova
TABELA
1.Bečej 24 16 3/1 5 48:22 33
2.Mogren 24 15 2/1 7 39:23 31
3.Hajduk 24 13 5/4 6 44:22 30
4.Radnički NB. 24 14 2/1 8 36:30 29
5.Čelik 24 12 4/3 8 45:26 27
6.Napredak 24 11 6/4 7 35:23 26
7.Radnički K. 24 12 3/1 9 36:25 25
8.Priština 24 12 0/0 12 36:32 24
9.Sloboda 24 10 5/3 9 27:23 23
10.OF Kikinda 24 9 6/4 9 26:25 22
11.Mačva 24 9 3/1 12 28:28 19
12.Rudar 24 9 3/1 12 26:35 19
13.Bor 24 7 6/5 11 19:30 19
14.Vrbas 24 8 4/2 12 26:34 18
15.Jedinstvo 24 8 4/2 12 30:41 18
16.Balkan 24 8 6/2 10 18:30 18
17.Teteks 24 9 2/0 13 29:46 18
18.Borac 23 8 6/1 9 24:22 17
19.Leotar 24 7 4/2 13 24:36 16
20.Iskra 23 3 4/1 16 15:59 7

Lista strijelaca: 15 – Trkulja (Bečej), Kurgaš (Jedinstvo), 14 – Bolić (Čelik), 13 – Gluščević (Radnički NB), Palčić (Radnički K), 11 – Kojić (Napredak), Bajović (Mogren), 9 – Malivuk, Grgurević (Hajduk), Jonuzi (Teteks), 8 – Mihajlović (Sloboda), Miročević (Leotar), Vlaović (Borac), Mlinković (Bečej), Muslija (Čelik) itd.

Napomena: Poslije ovog kola Čelik i Iskra su napustili ligu zbog rata u Bosni i Hercegovini.

TREĆI RANG
MEĐUREPUBLIČKA LIGA – ZAPAD
TABELA
1.Travnik 20 13 1/0 6 49:17 26
2.Lokomotiva Mostar 20 12 1/1 7 42:31 25
3.Vitez 20 11 1/0 8 23:25 22
4.Krajina Cazin 20 10 1/1 9 35:28 21
5.Drina Zvornik 20 9 3/3 8 23:20 21
6.Radnički Goražde 20 10 1/1 9 26:27 21
7.Krivaja Zavidovići 20 9 4/2 7 34:22 20
8.Jedinstvo Brčko 20 8 5/4 7 28:23 20
9.Rudar Kakanj 20 9 3/2 8 29:27 20
10.OFK Prijedor 20 9 3/0 8 26:22 18
11.Borac Čapljina 19 8 2/1 9 25:37 17
12.Radnički Lukavac 19 7 3/2 9 28:28 16
13.Sloga Doboj 20 8 2/0 10 21:28 16
14.Jedinstvo Bihać 20 7 3/1 10 37:35 15
15.Bosna Visoko 20 7 4/1 9 29:46 15
16.Kozara B.Gradiška 20 6 5/1 9 26:30 13
17.Famos Hrasnica 20 5 6/3 9 19:32 13
18.Radnik Bijeljina 20 6 2/1 12 19:41 13

Napomena: Poslije odigranog 20.kola (21.mart 1992.) liga je prekinuta.

REPUBLIČKA LIGA BIH – JUG
TABELA poslije 18.kola
1.UNIS Vogošća 17 10 3/1 4 39:17 21
2.Jedinstvo Busovača 17 10 3/1 4 42:28 21
3.Iskra Stolac 17 9 4/1 4 31:18 19
4.Glasinac Sokolac 16 9 3/1 4 30:18 19
5.Turbina Jablanica 17 7 5/4 5 33:34 18
6.Rudar Breza 17 8 2/1 7 37:21 17
7.Bratstvo Novi Travnik 16 6 5/4 5 22:15 16
8.ZSK Metalno Zenica 16 7 1/0 8 24:21 14
9.Ozren Semizovac 17 6 2/2 9 24:26 14
10.Mladost Dubint Lištica 17 6 2/1 9 22:44 13
11.Lašva Dolac 16 6 3/0 7 29:33 12
12.Velež Nevesinje 16 4 4/3 8 16:36 11
13.Mladost Gacko 15 5 1/0 9 17:24 10
14.Azot Vitkovići 15 4 3/2 8 17:32 10
15.Igman Konjic 17 5 1/0 11 24:40 10
16.Tomislav Tomislavgrad istupio iz lige

Napomena: Poslije odigranog 18.kola (29.mart 1992.) liga prekinuta.

REGIONALNA LIGA ZENICA
TABELA Jesenji dio
1.Troglav Livno 13 10 1/1 2 26:11 21
2.Sloga Gornji Vakuf 13 8 4/2 1 36:15 18
3.Jedinstvo Busovača 13 8 3/2 2 35:16 18
4.Prvi Maj Kaćuni 13 8 3/2 2 21:20 18
5.Borac Tetovo 13 7 2/2 4 33:24 16
6.Rudar Zenica 13 6 2/0 5 21:18 12
7.Mladost Nević Polje 13 4 6/3 3 16:14 11
8.Drvodjelac Nova Bila 13 4 2/2 7 32:20 10
9.Orlac Vitez 13 5 2/0 6 20:39 10
10.Vlašić Turbe 13 3 4/1 6 15:19 7
11.Orlovik Žepče 13 2 4/2 7 22:25 6
12.Mladost Doboj-Kakanj 13 2 4/2 7 21:26 6
13.Kupres 13 2 3/1 8 15:30 5
14.Bistričak Nemila 13 1 0/0 12 9:50 0 (-2)
NAPOMENA: Liga prekinuta zbog rata u BiH.

REGIONALNA LIGA SARAJEVO
TABELA poslije 20.kola
1.Igman Ilidža 20 14 3/3 3 46:14 31
2.Novi Grad Sarajevo 19 14 2/0 3 53:16 28
3.Sloboda Sarajevo 20 11 3/2 6 40:23 24
4.Pofalički Sarajevo 19 11 2/1 6 29:16 23
5.Kiseljak 20 10 4/2 6 41:24 22
6.Drina Višegrad 19 9 3/3 7 28:26 21
7.Vratnik Sarajevo 20 9 2/0 9 33:29 18
8.Bosna Sarajevo 20 7 7/3 6 32:25 17
9.Vareš 18 8 2/1 8 31:35 17
10.Sloga Ilijaš 20 7 4/2 9 35:32 16
11.Zanatlija Visoko 20 8 2/0 10 31:34 16
12.Saobraćajac Sarajevo 20 8 1/0 11 18:33 16
13.Stupčanica Olovo 20 7 3/2 10 26:51 16
14.Sutjeska Foča 18 7 0/0 11 23:34 14
15.Mladost Rogatica 19 6 4/2 9 30:52 14
16.Radnik Hadžići 20 5 3/2 12 21:33 12
17.Širokača Sarajevo 20 6 1/0 13 25:41 12
18.Mladost Župča 18 4 1/1 13 25:43 9

Napomena: Poslije odigranog 20.kola (29.mart 1992) liga prekinuta.

MEĐUOPŠTINSKA LIGA SARAJEVO – ZAPAD
TABELA
1.Polet Zimča 11 7 3 1 29:14 16 (1)
2.Luka Ilijaš 11 7 2 2 26: 9 15 (1)
3.Gračanica 11 6 4 1 17: 5 15 (1)
4.Borac Čekrčići 11 4 4 3 19:14 12
5.Misoča 11 5 1 5 19:24 11
6.Proleter Podlugovi 11 5 2 4 20:13 10 (2)
7.7.april Buci 11 3 3 5 15:24 8 (1)
8.Sloboda Ljubnići 11 3 5 3 13:11 7 (4)
9.Vratnica 11 3 1 7 17:25 6 (1)
10.Jedinstvo Topuzovo Polje 11 2 2 7 15:30 6
11.Radnik Hlapčevići 11 3 0 8 16:32 6
12.Napredak Radovlje 11 2 5 4 16:21 4 (5)
NAPOMENA: Prvenstvo prekinuto zbog rata u Bosni i Hercegovini.

OPŠTINSKA LIGA VISOKO
TABELA JESENJI DIO
1.Zvijezda Liješeva 5 3 2 0 10: 6 8
2.Goduša 5 3 1 1 15: 4 6 (1)
3.Stanica Visoko 5 2 2 1 9: 8 6
4.Kralupi 5 2 1 2 8: 6 4 (1)
5.Budućnost Srhinje 5 1 0 4 8:16 2
6.Uskok Dobrinje 5 0 2 3 9:19 0 (2)
NAPOMENA: Zbog rata u Bosni i Hercegovini prvenstvo prekinuto.
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la zmaj0712 dana 01 jan 2011, 15:30

Fudbalska takmičenja u Bosni i Hercegovini su nastavljena 1994.godine odigravanjem 1.Prvenstva BIH

KVALIFIKACIJE
GRUPA SARAJEVO
TABELA
1.Zmaj od Bosne Tuzla 5 4 1 0 11: 1 13 Play-off
2.Željezničar Sarajevo 5 4 0 1 9: 5 12 Play-off
3.Rudar Breza 5 3 0 2 13: 6 9
4.Budućnost Banovići 5 1 2 2 4: 9 5
5.Usora Žabljak 5 1 1 3 7:12 4
6.ZSK Zenica 5 0 0 5 3:14 0

1.KOLO 15.juli 1994.
Zmaj od Bosne – Rudar 3:1
Željezničar – Usora 2:1
Budućnost – ZSK Zenica 3:0

2.KOLO 17.juli 1994.
Rudar – ZSK Zenica 3:0
Usora – Budućnost 1:1
Zmaj od Bosne – Željezničar 3:0

3.KOLO 19.juli 1994.
Budućnost – Rudar 0:5 (0:3)
0:1 Dedić 34', 0:2 Herco 37', 0:3 Herco 44', 0:4 Hodžić 67', 0:5 Herco 69'.
ZSK Zenica – Željezničar 1:3 (1:0)
1:0 Hinović 32', 1:1 Muharemović 64', 1:2 Dodik 69', 1:3 Dodik 84'.
Usora – Zmaj od Bosne 0:3 (0:1)
0:1 Demirović 38', 0:2 Čičkušić 51', 0:3 Demirović 87'.

4.KOLO 21.juli 1994.
Rudar – Usora 4:2
Zmaj od Bosne – ZSK Zenica 2:0
Željezničar – Budućnost 3:0

5.KOLO 23.juli 1994.
Željezničar – Rudar Breza 1:0 (1:0)
1:0 Muharemović 42'.
Budućnost – Zmaj od Bosne 0:0
ZSK Zenica – Usora 2:3 (2:1)
0:1 Gavrić 30', 1:1 Durmo 35', 2:1 Hinović 40', 2:2 Matošević 60', 2:3 Matošević 86'p.
47 golova

GRUPA TUZLA
TABELA
1.Sloboda Tuzla 5 4 0 1 20: 7 12 Play-off
2.Gradina Srebrenik 5 3 1 1 16: 8 10 Play-off
3.Olimpik Sarajevo 4 2 1 1 5: 7 7
4.Natron Maglaj 4 2 0 2 9:11 6
5.Travnik 5 1 1 3 10:22 4
6.Turbina Jablanica 5 0 1 4 4: 9 1

1.KOLO 15.juli 1994.
Olimpik – Sloboda 1:5
Gradina – Turbina 0:0
Natron – Travnik 4:1

2.KOLO 17.juli 1994.
Sloboda – Travnik 7:0
Turbina – Natron 1:2
Olimpik – Gradina 2:1

3.KOLO 19.juli 1994.
Natron – Sloboda 3:4 (0:3)
0:1 Mešanović 4', 0:2 Tahirović 26', 0:3 Mit.Hadžić 45', 1:3 Hrnjić 52'p., 2:3 A.Sakić 63', 3:3 Hrnjić 63'p., 3:4 Malkočević 75'p.
Travnik – Gradina 4:7 (3:5)
0:1 Mušanović 4', 0:2 Suljić 8', 0:3 Duraković 9', 0:4 Šehrić 14', 1:4 Nalić 16', 1:5 F.Kešetović 30', 2:5 Nalić 32'p., 3:5 Rosić 34', 3:6 F.Kešetović 47', 4:6 Rosić 49', 4:7 Mušanović 52'.
Turbina – Olimpik 0:1

4.KOLO 21.juli 1994.
Sloboda – Turbina 2:0
Olimpik – Travnik 1:1
Gradina – Natron 5:0

5.KOLO 23.juli 1994.
Gradina – Sloboda 3:2
Natron – Olimpik
Utakmica nije odigrana
Travnik – Turbina 4:3 (3:3)
0:1 Struga 2', 1:1 Selimović 8', 2:1 Rosić 14', 3:1 Žerić 32', 3:2 Jusufbegović 36', 3:3 Ramić 45', 4:3 Rosić 68'.
64 gola

GRUPA ZENICA
TABELA
1.Čelik Zenica 3 3 0 0 13: 3 9 Play-off
2.Slaven Živinice 3 1 1 1 4: 3 4 Play-off
3.Rudar Zenica 3 1 1 1 2: 4 4
4.Velež Mostar 3 0 0 3 2:11 0
5.Iskra Sarajevo otkazali
6.Hercegovina (predstavnik) otkazali

1.KOLO 15.juli 1994.
Čelik – Rudar 4:0
Slaven – Velež 3:0

2.KOLO 17.juli 1994.
Rudar – Velež 2:0
Čelik – Slaven 3:1

3.KOLO 19.juli 1994.
Slaven – Rudar 0:0
Čelik – Velež 6:2
21 gol

GRUPA JABLANICA
TABELA
1.Sarajevo 5 5 0 0 18: 1 15 Play-off
2.Bosna Visoko 5 2 2 1 6: 4 8 Play-off
3.Lukavac 5 2 1 2 5: 5 7
4.Vrbanjuša Sarajevo 5 1 1 3 2: 4 4
5.Rudar Kakanj 5 1 1 3 2: 9 4
6.Iskra Bugojno 5 1 1 3 4:14 4

1.KOLO 15.juli 1994.
Sarajevo – Rudar 5:0
Vrbanjuša – Bosna 0:0
Lukavac – Iskra 2:0

2.KOLO 17.juli 1994.
Rudar – Iskra 1:1
Bosna – Lukavac 1:1
Sarajevo – Vrbanjuša 1:0

3.KOLO 19.juli 1994.
Rudar – Bosna 0:1
Sarajevo – Iskra 6:1
Vrbanjuša – Lukavac 1:0
4.KOLO 21.juli 1994.
Lukavac – Rudar 2:0
Iskra – Vrbanjuša 2:1
Bosna – Sarajevo 0:3
5.KOLO 23.juli 1994.
Vrbanjuša – Rudar 0:1
Lukavac – Sarajevo 0:3 pff.
Igrači Lukavca odbili igrati utakmicu nezadovoljni delegiranjem sudija.
Iskra – Bosna 0:4
37 golova

FINALNI TURNIR – ZENICA
PRELIMINARNA RUNDA 04/05.avgust 1994.
Sarajevo – Slaven 3:0
Čelik – Gradina 1:0
Sloboda – Bosna 1:2
Željezničar – Zmaj od Bosne 4:2
13 golova

FINALNI DIO
TABELA
1.Čelik Zenica 3 3 0 0 7: 3 9 Šampion
2.Sarajevo 3 1 1 1 3: 4 4
3.Bosna Visoko 3 1 0 2 2: 3 3
4.Željezničar 3 0 1 2 4: 6 1

1.KOLO 08.avgust 1994.
Sarajevo – Bosna 1:0 (0:0)
Čelik – Željezničar 3:2 (1:1)

2.KLO 11.avgust 1994.
Bosna - Željezničar 2:1 (1:0)
Sarajevo – Čelik 1:3 (0:0)

3.KOLO 14.avgust 1994.
Čelik – Bosna 1:0 (0:0)
Željezničar - Sarajevo 1:1 (0:0)
16 golova
Ukupno 198 golova – 3,3 prosjek

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
ŽELJEZNIČAR
Jasmin Hurić 9, Fadil Žerić 9, Dželaludin Muharemović 9/5, Edin Šopović 9/1, Fahrudin Viteškić 8, Maro Dodik 8/6, Adnan Pehlivanović 7/1, Samir Jahić 6/3, Nijaz Brković 6, Admir Adžem 5, Saša Savić 5, Kemal Elkaz 4. Sead Trnka 4/1, Dinko Džidić 4, Vahid Ahmetagić 3, Bulend Biščević 3, Said Fazlagić 3, Adis Ibrišević 3, Mirsad Alajbegović 2, Muamer Hodžić 2, Hasib Lošić 1, Kovačević 1.

KVALIFIKACIJE ZA PRVENSTVO BIH PO REGIJAMA

TUZLA
TABELA poslije 29.kola (kolo prije kraja)
1.Sloboda Tuzla 29 25 1 3 104:12 51 Q
2.Lukavac 29 22 3 4 65:20 47 Q
3.Slaven Živinice 29 20 3 6 67:17 43 Q
4.Gradina Srebrenik 29 17 6 6 66:30 40 Q
5.Zmaj od Bosne Tuzla 29 17 6 6 64:29 40 Q
6.Budućnost Banovići 29 18 2 9 53:27 38 Q
7.Radnik Lipnica 29 15 4 10 65:47 34
8.Sloga Tojšići 29 11 5 13 44:51 27
9.Bosna Kalesija 29 9 8 12 39:38 26
10.OFK Tuzla Argent 29 8 8 13 35:43 24
11.Zrinski Husino 29 9 6 14 30:39 24
12.Husinski Rudar Husino 29 8 7 14 31:65 23
13.Drina Zvornik 29 5 3 21 27:88 13
14.Mladost Puračić 28 5 2 21 23:80 12
15.Konjuh Kladanj 28 4 3 21 20:85 11
16.Željezničar Dobošnica 29 3 3 23 21:83 9

SARAJEVO
TABELA
1.Olimpik 7 5 2 0 16: 1 12 Q
2.Vrbanjuša 7 5 2 0 17: 4 12 Q
3.Iskra 7 4 2 1 9: 5 10
4.Bosnalijek 7 4 1 2 7: 6 9
5.Bosna 7 3 0 4 8: 7 6
6.Famos 7 2 0 5 7:10 4
7.Novi Grad 7 0 2 5 6:20 2
8.Partizan 7 0 1 6 3:21 1

VISOKO
TABELA
1.Rudar Breza 5 4 1 0 29: 5 9 Q
2.Bosna Visoko 5 3 2 0 26: 4 8 Q
3.Mladost Župča 5 3 0 2 19: 8 6
4.Vareš 5 2 1 2 7:14 5
5.Polet Zimča 5 0 1 4 4:18 1
6.Ilijaš 5 0 1 4 3:39 1

OPĆINSKA (RATNA) LIGA VISOKO
TABELA
1.MOŠTRE 9 7 2 0 31:10 16
2.BUDUĆNOST Srhinje 9 7 1 1 24: 8 15
3.GRAČANICA 9 6 1 2 22: 8 13
4.ZMAJ Buzić Mahala 9 4 2 3 21:13 10
5.7.APRIL Buci 9 2 5 2 10:11 9
6.BOSNA 2. Visoko 9 3 2 4 20:19 8
7.KRALUPI 9 3 0 6 9:17 6
8.VRATNICA 9 2 2 5 9:17 6
9.ZVIJEZDA Liješeva 9 1 2 6 12:37 4
10.GODUŠA 9 1 1 7 10:28 3
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la zoki21 dana 01 jan 2011, 22:09

[quote="zmaj0712"]Hajde da poguramo i ovu temu.



TREĆI RANG
MEĐUREPUBLIČKA LIGA – ZAPAD
TABELA
1.Travnik 20 13 1/0 6 49:17 26
2.Lokomotiva Mostar 20 12 1/1 7 42:31 25
3.Vitez 20 11 1/0 8 23:25 22
4.Krajina Cazin 20 10 1/1 9 35:28 21
5.Drina Zvornik 20 9 3/3 8 23:20 21
6.Radnički Goražde 20 10 1/1 9 26:27 21
7.Krivaja Zavidovići 20 9 4/2 7 34:22 20
8.Jedinstvo Brčko 20 8 5/4 7 28:23 20
9.Rudar Kakanj 20 9 3/2 8 29:27 20
10.OFK Prijedor 20 9 3/0 8 26:22 18
11.Borac Čapljina 19 8 2/1 9 25:37 17
12.Radnički Lukavac 19 7 3/2 9 28:28 16
13.Sloga Doboj 20 8 2/0 10 21:28 16
14.Jedinstvo Bihać 20 7 3/1 10 37:35 15
15.Bosna Visoko 20 7 4/1 9 29:46 15
16.Kozara B.Gradiška 20 6 5/1 9 26:30 13
17.Famos Hrasnica 20 5 6/3 9 19:32 13
18.Radnik Bijeljina 20 6 2/1 12 19:41 13

Napomena: Poslije odigranog 20.kola (21.mart 1992.) liga je prekinuta.

REPUBLIČKA LIGA BIH – JUG
TABELA poslije 18.kola
1.UNIS Vogošća 17 10 3/1 4 39:17 21
2.Jedinstvo Busovača 17 10 3/1 4 42:28 21
3.Iskra Stolac 17 9 4/1 4 31:18 19
4.Glasinac Sokolac 16 9 3/1 4 30:18 19
5.Turbina Jablanica 17 7 5/4 5 33:34 18
6.Rudar Breza 17 8 2/1 7 37:21 17
7.Bratstvo Novi Travnik 16 6 5/4 5 22:15 16
8.ZSK Metalno Zenica 16 7 1/0 8 24:21 14
9.Ozren Semizovac 17 6 2/2 9 24:26 14
10.Mladost Dubint Lištica 17 6 2/1 9 22:44 13
11.Lašva Dolac 16 6 3/0 7 29:33 12
12.Velež Nevesinje 16 4 4/3 8 16:36 11
13.Mladost Gacko 15 5 1/0 9 17:24 10
14.Azot Vitkovići 15 4 3/2 8 17:32 10
15.Igman Konjic 17 5 1/0 11 24:40 10
16.Tomislav Tomislavgrad istupio iz lige

Napomena: Poslije odigranog 18.kola (29.mart 1992.) liga prekinuta.

REGIONALNA LIGA ZENICA
TABELA Jesenji dio
1.Troglav Livno 13 10 1/1 2 26:11 21
2.Sloga Gornji Vakuf 13 8 4/2 1 36:15 18
3.Jedinstvo Busovača 13 8 3/2 2 35:16 18
4.Prvi Maj Kaćuni 13 8 3/2 2 21:20 18
5.Borac Tetovo 13 7 2/2 4 33:24 16
6.Rudar Zenica 13 6 2/0 5 21:18 12
7.Mladost Nević Polje 13 4 6/3 3 16:14 11
8.Drvodjelac Nova Bila 13 4 2/2 7 32:20 10
9.Orlac Vitez 13 5 2/0 6 20:39 10
10.Vlašić Turbe 13 3 4/1 6 15:19 7
11.Orlovik Žepče 13 2 4/2 7 22:25 6
12.Mladost Doboj-Kakanj 13 2 4/2 7 21:26 6
13.Kupres 13 2 3/1 8 15:30 5
14.Bistričak Nemila 13 1 0/0 12 9:50 0 (-2)
NAPOMENA: Liga prekinuta zbog rata u BiH.


Sto se tice 3 lige zapad (od 1991/92 nosi tako ime), ona nije prekinuta 21.marta vec tek 5.aprila.Nazalost nemam te tabele.Naravno da je veci dio utakmica bio odgodjen.Sto se tice Regionalne lige Zenica, ovo nije tabela iz sezone 1991/92.Ovo je tabela poslije jesenjeg dijela prvenstva sezonu prije.Znaci 1990/91 koju je osvojilo Jedinstvo iz Busovace a Bistricak iz Nemile je istupio poslije jesenjeg dijela iz lige.Takodjer nisam 100% siguran da je Tomislav igrao u Republickoj ligi-Jug 1991/92???
Ali u svakome slucaju je ovo odlicna stvar...hvala
zoki21
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 12 jul 2010, 12:56

PostPostao/la kakavdanakneiskustvu dana 01 jan 2011, 22:38

Samit je napisao/la:Pre nego što se krene u putovanje kroz lige samostalne Bosne i Hercegovine, kojih je najviše sačuvanih posebno na internetu (samo ih treba sistematizirati) da se podsetimo poslednjih zajedničkih sezona, 1990/91 posle koje su zajedničko fudbalsko druženje napustiliklubovi iz Slovenije i Hrvatske i sezone 1991/92 posle kojih su pesmu "doviđenja društvo staro" otpevali i koubovi iz Bosne i Hercegovine i Makedonije.

Sezona 1990/91

Prva savezna liga

Vreme: 5.avgust 1990 - 16.jun 1991. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 36 25 6 (4) 5 88:35 +53 54
2 Dinamo, Zagreb 36 20 10 (6) 6 72:36 +36 46
3 Partizan, Beograd 36 18 8 (5) 10 62:36 +26 41
4 Proleter, Zrenjanin 36 17 4 (1) 15 50:49 +1 35
5 Borac, Banja Luka 36 14 11 (7) 11 41:37 +4 35
6 Hajduk, Split 36 15 9 (3) 12 49:38 +11 33
7 Vojvodina, Novi Sad 36 14 9 (5) 13 47:52 -5 33
8 Rad, Beograd 36 14 7 (4) 15 42:34 +8 32
9 Osijek 36 14 6 (4) 16 52:57 -5 32
10 Radnički, Niš 36 14 5 (4) 17 35:49 -14 32
11 Sarajevo 36 13 10 (5) 13 37:48 -11 31
12 Velež, Mostar 36 12 10 (6) 14 54:55 -1 30
13 Zemun 36 12 10 (6) 14 40:53 -13 30
14 SCT Olimpija, Ljubljana 36 14 3 (2) 19 41:60 -19 30
15 Rijeka 36 13 10 (3) 13 33:25 +8 29
16 Železničar, Sarajevo 36 11 13 (7) 12 35:41 -6 29
17 Budućnost, Titograd 36 13 6 (2) 17 43:48 -5 28
18 Sloboda, Tuzla 36 11 7 (1) 18 36:56 -20 27
19 Spartak, Subotica 36 1 10 (2) 25 25:74 -49 4

Epilog: Crvena zvezda se uvrstila u Kup evropskih šampiona, Dinamo i Partizan u Kup UEFA, a Hajduk je pobedom u finalnoj utakmici nad Crvenom u Beogradu 1:0 postao učesnik Kupa pobednika Kupova, Proleter je igrao u Intertoto kupu, a Boarc (Banja luka) u SE-kupu.
Ispali: -
Novi članovi: Vardar (Skoplje), OFK Beograd, Sutjeska (Nikšić) i Pelister (Bitolj)
Napomena:
• Ovo je poslednje državno prvenstvo u kome su učestovali klubovi iz SR Hrvatske i SR Slovenije. Zbog toga su Sloboda i Spartak ostali prvoligaši i u neradnoj sezoni
• Proleter (Zrenjanin) i Borac (Banja Luka) imali su isti broj bodova – po 35, četvrto mesto i učešće u Inter - toto kupu pripalo je Proleteru zbog boljeg skora u međusobnim susretima (3:0 i 0:2)

Druga savezna liga
1 NK Zagreb 36 20 5 (2) 11 58:28 +30 42
2 Vardar, Skoplje 36 19 7 (4) 10 58:38 +20 42
3 OFK Beograd 36 16 9 (6) 11 50:33 +17 38
4 Sutjeska, Nikšić 36 17 5 (4) 14 43:29 +14 38
5 OFK Kikinda 36 17 6 (3) 13 42:38 +4 37
6 Pelister, Bitolj 36 17 4 (1) 15 54:46 +8 35
7 Napredak, Kruševac 36 15 9 (4) 12 50:39 +11 34
8 Cibalija, Vinkovci 36 16 5 (1) 15 50:53 -3 33
9 FK Priština 36 16 3 (1) 17 48:44 +4 33
10 Radnički, Novi Beograd 36 15 4 (3) 17 48:48 0 33
11 Mogren, Budva 36 16 6 (1) 14 37:42 -5 33
12 NK Šibenik 36 14 6 (4) 126 44:45 -1 32
13 FK Bor 36 14 7 (4) 15 33:38 -5 32
14 Mačva Šabac 36 13 10 (6) 13 27:40 -13 32
15 Sloboda, Titovo Užice 36 13 8 (5) 15 38:36 +2 31
16 GOŠK Jug, Dubrovnik 36 14 6 (3) 16 31:41 -10 31
17 Iskra, Bugojno 36 13 5 (3) 18 31:49 -18 29
18 Leotar, Trebinje 36 13 4 (1) 19 44:65 -21 27
19 Borac, Čačak 36 6 7 (2) 23 29:63 -34 14

Viši rang: Vardar (Skoplje), OFK Beograd, Sutjeska (Nikšić) i Pelister (Bitolj) su se plasirali u Prvu saveznu ligu
Ispali: -
Ligu napustili: Zagreb, Cibalija (Vinkovci), Šibenik i GOŠK Jug – po završetku prvenstva
Novi članovi: Rudar (Ljubija), Čelik (Zenica), FK Bečej (Bečej), FK Vrbas (Vrbas), Hajduk (Kula), Radnički (Kragujevac), Jedinstvo (Bijelo Polje), Balkan Stokokomerc (Skopje) i Teteks (Tetovo)
Napomena: Budva je promenila ime u Mogren (Budva)

III Rang takmičenja Međurepubličke lige - Zapad

1 NK Zadar 34 20 5 (2) 9 62:22 +40 42
2 Jugokeramika, Zaprešić 34 19 4 (4) 11 48:35 +13 42

3 Rudar, Ljubija 34 15 5 (2) 14 47:43 +4 32
4 Radnik, Velika Gorica 34 14 6 (4) 14 42:39 +3 32
5 Jedinstvo, Bihać 34 16 5 (4) 15 27:50 -23 32
6 Varteks, Varaždin 34 14 6 (3) 14 42:43 -1 31
7 NK Izola 34 14 6 (3) 14 40:42 -2 31
8 Maribor Branik 34 14 5 (3) 15 33:37 -4 31
9 Trešnjevka, Zagreb 34 14 3 (2) 17 52:50 +2 30

10 Krajina, Cazin 34 14 5 (2) 15 34:39 -5 30
11 Orijent, Rijeka 34 13 5 (4) 16 31:45 -14 30
12 NK Koper 34 12 11 (3) 10 39:23 +16 29
13 Segesta, Sisak 34 12 10 (5) 12 42:29 +13 29
14 Junak, Sinj 34 14 5 (1) 15 50:51 -1 29

15 Prijedor 34 13 6 (3) 15 30:41 -11 29
16 Primorac, Stobreč 34 10 12 (7) 12 23:36 -13 27
17 Split 34 11 9 (2) 13 44:43 +1 24
18 Mladost, Petrinja 34 11 4 (2) 19 32:51 -19 24


Viši rang: Rudar (Ljubija) se plasirao u Drugu saveznu ligu
Ispali: -
Novi članovi: Lokomotiva (Mostar), Radnik (Bijeljina) i Kozara (Bosanska Gradiška)
Napomena: NK Zadar (Zadar), Jugokeramika (Zaprešić), Varteks (Varaždin), Trešnjevka (Zagreb), Radnik (Velika Gorica), Orijent (Rijeka), Segesta (Sisak), Junak (Sinj), Primorac (Stobreč), RNK Split (Split), Mladost (Petrinja) – svi Hrvatska, NK Izola (Izola), Maribor Branik (Maribor) i NK Koper (Koper) – svi Sloveniјa od naredne sezone igrali u svojim ligama

Sezona 1991/92

Prva savezna liga

Dana 26.juna 1991.godine u Beogradskom hotelu Jugoslavija obavljen je žreb na novo prvenstvo, za sezonu 1991/92. Istog dana otpočeo je i rat na ovim prostorima, započeo je u Sloveniji i trajao mesec dana, nastavio se potom u Hrvatskoj, aprila 1992.godine buknuo u Bosni i Hercegovini.
U prvoj ligi nisu više igrali Dinamo (novo ime HAŠK Građanski), Hajduk, Osijek i Rijeka, kao ni ljubljanska Olimpija. Od nastupa je, podrazumeva se,odustao i Zagreb koji je to pravo stekao, kao prvak Druge savezne lige, umesto njega ušao drugoplasirani Vardar (Skoplje).
Liga je sa 19 klubova smanjena na 18, a odlučeno je i da niko ne ispada. Ligu su dopunili najbolji klubovi Druge savezne lige po republičkom ključu: OFK Beograd (3) Sutjeska (4) i Pelister (6). Kikinda nije „prošla“ iako je bila peta.

Vreme: 11.avgust 1991 - 24.maj 1992. godine

1 Crvena zvezda, Beograd 33 23 5 (4) 5 77 24 +53 50
2 Partizan, Beograd 33 21 10(4) 2 59 18 +41 46
3 Vojvodina, Novi Sad 33 19 5 (4) 9 45 31 +14 42
4 OFK Beograd 33 19 8 (3) 6 62 36 +26 41
5 Proleter, Zrenjanin 33 16 4 (3) 13 41 43 -2 35
6 Vardar, Skoplje 33 15 6 (4) 12 50 34 +16 34
7 Rad, Beograd 33 14 3 (1) 16 48 43 +5 29
8 Borac, Banja Luka 33 11 10 6) 12 24 32 -8 28
9 Sarajevo 33 12 6 (3) 14 335 45 -12 27
10 Zemun 33 12 7 (2) 14 44 43 +1 26
11 Radnički, Niš 33 12 5 (2) 16 37 45 -8 26
12 Budućnost, Titograd 33 10 8 (3) 15 30 32 -2 23
13 Sutjeska, Nikšić 33 11 6 (1) 16 40 47 -7 23
14 Velež, Mostar 32 10 5 (3) 17 34 53 -19 23
15 Pelister, Bitola 33 9 3 (29 21 30 57 -27 20
16 Spartak, Subotica 33 7 9 (3) 17 24 49 -25 17
17 Sloboda, Tuzla 31 7 3 (2) 21 21 61 -40 16
18 Železničar, Sarajevo 17 6 3 (3) 8 18 24 -6 15


Ispali: -
Novi članovi: FK Bečej (Bečej), Hajduk (Kula), Radnički (Novi Beograd), Mogren (Budva), FK Priština (Priština), OFK Kikinda (Kikinda) i Napredak (Kruševac)

Napomene: Poslednje prvenstvo SFRJ, igrano je po sistemu lige od 18 klubova. Ovo je poslednje prvenstvo u kome su učestvovali klubovi iz SR Makedonije i SR Bosne i Hercegovine.

Na osnovu člana 61 i 63. Pravilnika o fudbalskim takmičenjima, a u vezi sa neodigranim utakmicama Železničara, Sarajeva, Veleža i Slobode u 27 – 34.kolu zbog oružanih sukoba na prostorima BiH Zajednica fudbalskih klubova Prve savezne lige (rukovodilac takmičenja je Lazar Radović) donela je sledeće odluke:

Službenim rezultatom 3:0 (par – forfe) registrovane su sledeće utakmice:
• 27.kolo: Budućnost – Sloboda 3:0 i Velež – Borac 0:3
• 28.kolo: Sloboda – OFK Beograd 0:3, Vardar – Sarajevo 3:0, Crvena zvezda – Velež 3:0
• 29.kolo: Sarajevo – Pelister 0:3, Partizan – Sloboda 3:0
• 30.kolo: Sloboda – Rad 0:3, Proleter – Sarajevo 3:0, Vardar – Velež 3:0
• 31.kolo: Velež – Pelister 0:3
• 32.kolo: Budućnost – Sarajevo 3:0, Sloboda – Sutjeska 0:3, Proleter – Velež 3:0
• 33.kolo: Sarajevo – OFK Beograd 0:3
• 34.kolo: Partizan – Sarajevo 3:0, Budućnost – Velež 3:0, Sloboda – Vojvodina 0:3

Brišu se svi rezultati FK Železničar od 17. do 34.kola (ceo prolećni deo prvenstva) tako da se ove utakmice smatraju kao da nisu ni odigrane

Neodigrane utakmice Sarajevo – Sloboda, Velež – Sloboda i i sve utakmice FK Železničar od 26. do 34.kola ne registruju se službenim rezultatom i imaju se smatrati neodigranim utakmicama.

Druga savezna liga
Zanimljiva je bila i popuna Druge savezne lige. Od 19 klubova koji su prethodne sezone igrali u ovoj ligi po četiri prešla u Prvu ligu, a četiri odustala od takmičenja pa ostalo 11. Liga sa 19 klubova povećana na 20.
• U Prvu saveznu ligu: Vardar (Skoplje), OFK Beograd, Sutjeska (Nikšić) i Pelister (Bitolj)
• Više se ne takmiče: Zagreb, Cibalija (Vinkovci), Šibenik, GOŠK Jug (Dubrovnik)
• Ostali u ligi: Radnički (Novi Beograd), Mogren (Budva), Priština, Kikinda, Napredak (Kruševac), Sloboda (Titovo Užice), Mačva (Šabac), Borac (Čačak), Bor, Leotar (Trebinje) i Iskra (Bugojno)
• Novi članovi lige:
o Bečej, Hajduk (Kula) i Vrbas iz Međurepubličke lige Sever,
o Čelik (Zenica) i Jedinstvo (Bijelo Polje) iz Međurepubličke lige – Jug
o Radnički (Kragujevac) , Teteks (Tetovo) i Balkan Stokokomerc(Skoplje) iz Međurepubličke lige Istok
o Rudar (Prijedor) iz Međurepubličke lige - Zapad
1 FK Bečej 36 23 5(2) 8 69:34 +35 48
2 Hajduk, Kula 36 21 6(5) 9 62:34 +28 47
3 Radnički, Novi Beograd 36 20 7(3) 9 58:38 +20 43
4 Mogren, Budva 36 19 5(2) 12 56:36 +17 42
5 FK Priština 36 17 8(5) 11 50:35 +15 39
6 OFK Kikinda 36 19 1(1) 16 52:44 +8 39
7 Napredak. Kruševac 36 16 7(5) 13 61:47 +14 37
8 Sloboda, Titovo Užice 36 15 8(6) 13 39:37 +2 36
9 Radnički, Kragujevac 36 16 5(3) 15 52:44 +8 35
10 Mačva, Šabac 36 15 4(1) 17 49:46 +3 31
11 Borac, Čačak 36 13 9(2) 14 42:41 +1 28
12 Teteks, Tetovo 36 14 3(-) 19 45:68 -23 28
13 FK Vrbas 36 12 8(3) 16 45:50 -5 27
14 Jedinstvo, B. Polje 36 11 9(5) 16 41:50 -9 27
15 FK Bor 36 10 8(6) 18 35:51 -16 26
16 Čelik, Zenica 19 10 4(3) 5 38:18 +20 23
17 Leotar, Trebinje 36 10 4(2) 22 37:64 -27 22
18 Balkan , Skoplje 36 10 8(2) 18 26:54 -28 22
19 Rudar, Ljubija 36 10 3(1) 23 29:67 -38 21
20 Iskra, Bugojno 19 4 4 (1) 11 15:40 -25 7


Viši rang: Zbog otcepljenja BiH i Makedonije, u Prvu saveznu ligu se plasiralo sedam klubova: Bečej, Hajduk (Kula), Radnički (Novi Beograd), Mogren (Budva), Prištima, Kikinda i Napredak (Kruševac)
Ispali: iz lige ponovo niko nije ispao.
Više se ne takmiče:
• Čelik (Zenica), Rudar (Ljubija), Leotar (Trebinje) i Iskra (Bugojno) – iz Bosne i Hercegovine
• Teteks (Tetovo) i Balkan Stokokomerc (Skopje) – iz Makedonije
Novi članovi: Jastrebac (Niš), Dubočica (Leskovac), Radnički (Pirot), Timok (Zaječar), Rudar (Pljevlja), Mladost (Lučani), FK Novi Pazar (Novi Pazar), Zastava (Kragujevac), Sloga (Kraljevo), RFK Novi Sad (Novi Sad), Dinamo (Pančevo), Agrounija (Inđija) i Obilić (Beograd)
Napomena: Čelik (Zenica) i Iskra (Bugojno) nisu igrali prolećni deo prvenstva pa su im za taj period izbrisani rezultati zbog ranijeg napuštanja takmičenja.

Lista strelaca:
Đokić (Radnički, Kragujevac) 16
Gluščević (Radnički,Beograd) i Kugraš (Jedinstvo) 15
Trkulja (Bečej) i Bolić (Čelik) 14

Treća liga – Zapad

1 NK Travnik 17 12 0 5 45:13 32 24
2 NK Vitez 17 10 1 6 21:17 4 20
3 Krajina, Cazin 17 9 1 7 29:21 8 19
4 Lokomotiva, Mostar 17 9 1 7 35:31 4 19
5 Radnički, Goražde 17 9 1 7 25:24 1 19
6 Jedinstvo, Brčko 17 7 4 6 24:20 4 18
7 Krivaja, Zavidovići 17 8 3 6 32:24 8 17
8 Drina, Zvornik 16 7 3 6 14:15 -1 17
9 Radnički, Lukavac 17 7 3 7 28:25 3 16
10 Rudar, Kakanj 17 7 1 9 23:25 -2 15
11 OFK Prijedor 16 7 2 7 21:19 2 14
12 Sloga, Doboj 16 6 2 8 18:23 -5 12
13 Famos, Hrasnica 16 5 3 8 19:29 -10 12
14 Jedinstvo, Bihać 16 5 2 9 32:30 2 11
15 Radnik, Bijeljina 16 5 2 9 14:34 -20 11
16 Bosna, Visoko 16 5 4 7 20:35 -15 11
17 Kozara, Bosanska Gradiška 17 5 5 7 22:26 -4 10
18 Borac, Čapljina 14 4 2 8 16:33 -17 10


Viši rang: -
Ispali: -
Novi članovi: -

Napomena: Ni jedan od ovih klubova – svi iz Bosne i Hercegovine se više ne takmiči na teritoriji Jugoslavije, zbog osamostaljenja Bosne i Hercegovine





gdje je zenički čelik?
kakavdanakneiskustvu
 
Postovi: 4974
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43

PostPostao/la zmaj0712 dana 01 jan 2011, 23:31

Zoki21 u pravu si za Regionalnu ligu Zenica. Tabelu sam preuzeo iz monografije Borac - Tetovo, ali očito autori nisu pazili. Što se tiće Tomislava, oni su istupili iz lige poslije 9.kola, mada su do tada odigrali samo 4 utakmice i to 2.kolo - Glasinac - Tomislav 2:2 - penali 9:10, 3.kolo - Tomislav - Bratstvo 3:0, 4.kolo - Azot - Tomislav 3:1 i 5.kolo - Tomislav - ZSK Zenica 1:2.


Da nastavim sa 1994.godinom
HERCEG-BOSNA
PRVA LIGA
POSAVINA GRUPA A – JUG
TABELA
1.Bok-šport 14 10 2 2 22: 8 32
2.19.srpanj Oštra Luka 14 8 5 1 23: 9 29
3.Napredak Matići 14 7 5 2 33:11 26
4.Sloga Tolisa 14 7 2 5 29:15 23
5.Derventa 103 14 5 1 8 21:28 16
6.HNK Hasići 14 3 5 6 15:26 14
7.Dinamo Donja Mahala 14 3 4 7 13:17 13
8.9.lipanj Bazik 14 1 1 12 10:53 4
POSAVINA GRUPA B – SJEVER
TABELA
1.Kostrč 12 10 2 0 44: 7 32
2.Hajduk Orašje 12 8 3 1 30: 9 27
3.Jedinstvo 102 Odžak 12 6 3 3 23:19 21
4.Posavac Ugljara 12 4 2 6 25:23 14
5.Mladost Vidovice 12 4 1 7 19:35 13
6.Mladost Domaljevac 12 3 1 8 16:37 10
7.Korpar Grebnice 12 1 0 11 8:35 3

MAJSTORICA ZA PRVAKA POSAVSKE GRUPE PRVE LIGE HERCEG-BOSNE:
Tolisa: Bok-šport – Kostrč 0:0 – penali: 2:4

REPUBLIKA SRPSKA

KUP
FINALE:
Kozara Gradiška – Sloga Doboj 0:0 – penali: 7:6
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la zoki21 dana 02 jan 2011, 10:17

zmaj0712 je napisao/la:Zoki21 u pravu si za Regionalnu ligu Zenica. Tabelu sam preuzeo iz monografije Borac - Tetovo, ali očito autori nisu pazili. Što se tiće Tomislava, oni su istupili iz lige poslije 9.kola, mada su do tada odigrali samo 4 utakmice i to 2.kolo - Glasinac - Tomislav 2:2 - penali 9:10, 3.kolo - Tomislav - Bratstvo 3:0, 4.kolo - Azot - Tomislav 3:1 i 5.kolo - Tomislav - ZSK Zenica 1:2.


Da nastavim sa 1994.godinom
HERCEG-BOSNA
PRVA LIGA
POSAVINA GRUPA A – JUG
TABELA
1.Bok-šport 14 10 2 2 22: 8 32
2.19.srpanj Oštra Luka 14 8 5 1 23: 9 29
3.Napredak Matići 14 7 5 2 33:11 26
4.Sloga Tolisa 14 7 2 5 29:15 23
5.Derventa 103 14 5 1 8 21:28 16
6.HNK Hasići 14 3 5 6 15:26 14
7.Dinamo Donja Mahala 14 3 4 7 13:17 13
8.9.lipanj Bazik 14 1 1 12 10:53 4
POSAVINA GRUPA B – SJEVER
TABELA
1.Kostrč 12 10 2 0 44: 7 32
2.Hajduk Orašje 12 8 3 1 30: 9 27
3.Jedinstvo 102 Odžak 12 6 3 3 23:19 21
4.Posavac Ugljara 12 4 2 6 25:23 14
5.Mladost Vidovice 12 4 1 7 19:35 13
6.Mladost Domaljevac 12 3 1 8 16:37 10
7.Korpar Grebnice 12 1 0 11 8:35 3

MAJSTORICA ZA PRVAKA POSAVSKE GRUPE PRVE LIGE HERCEG-BOSNE:
Tolisa: Bok-šport – Kostrč 0:0 – penali: 2:4

REPUBLIKA SRPSKA

KUP
FINALE:
Kozara Gradiška – Sloga Doboj 0:0 – penali: 7:6


Oprosti zmaj0712 ali opet moram uskociti.Ova liga posavskih klubova je sezonu kasnije 1994/95.
Liga Herceg -Bosne se igrala u proljece 1994 i to samo na podrucju Hercegovine.

Sjeverna Skupina

Mladost Dubint (Siroki Brijeg) 8 6 1 1 27:4 13
Tomislav (Tomislavgrad) 8 6 1 1 15:4 13
Posusje 8 6 0 2 18:5 12
Troglav (Livno) 8 5 1 2 19:6 11
Sujica 8 4 0 4 14:17 8
Rama (Prozor) 8 2 2 4 9:18 6
Sloga (Uskoplje) 8 2 1 5 8:17 5
Bekija (Grude) 8 2 0 6 11:32 4
Rakitno 8 0 0 8 7:26 0

Juzna Skupina

Zrinjski (Mostar) 7 6 0 1 12
Ljubuski 7 5 1 1 11
Capljina 7 4 2 1 10
GOSK (Gabela) 7 3 2 2 8
Ljuti Dolac 7 3 1 3 7
Stolac 7 1 1 5 3
Brotnjo (Citluk) 7 1 1 5 3
Hr. granicar (Ravno) 7 1 0 6 2
Majsotrica za prvaka:
Zrinjski (Mostar)- Mladost Dubint (Siroki Brijeg)= 0:0/0:1
zoki21
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 12 jul 2010, 12:56

PostPostao/la zmaj0712 dana 02 jan 2011, 17:10

Nema ljutnje Zoki. Te tabele sam nekad davno pokupio pa im ne znam izvor. Pomoć prijatelja dobro dođe. Bitno je da sakupimo što više tabela. Pozdrav.
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la zoki21 dana 04 jan 2011, 18:40

Da nastavim sa 1994-95.godinom

HERCEG-BOSNA-PRVA LIGA

POSAVINA SKUPINA- A

1.Bok-šport 14 10 2 2 22: 8 32
2.19.srpanj Oštra Luka 14 8 5 1 23: 9 29
3.Napredak Matići 14 7 5 2 33:11 26
4.Sloga Tolisa 14 7 2 5 29:15 23
5.Derventa 103 14 5 1 8 21:28 16
6.HNK Hasići 14 3 5 6 15:26 14
7.Dinamo Donja Mahala 14 3 4 7 13:17 13
8.9.lipanj Bazik 14 1 1 12 10:53 4

POSAVINA SKUPINA- B

1.Kostrč 12 10 2 0 44: 7 32
2.Hajduk Orašje 12 8 3 1 30: 9 27
3.Jedinstvo 102 Odžak 12 6 3 3 23:19 21
4.Posavac Ugljara 12 4 2 6 25:23 14
5.Mladost Vidovice 12 4 1 7 19:35 13
6.Mladost Domaljevac 12 3 1 8 16:37 10
7.Korpar Grebnice 12 1 0 11 8:35 3

MAJSTORICA ZA PRVAKA POSAVSKE SKUPINE:
Tolisa: Bok-šport – Kostrč 0:0 – penali: 2:4

HERCEGOVINA:

1.Mladost Dubint (Siroki Brijeg) 20 14 5 1 64:7 47
2.Ljubuski 20 13 2 5 31:13 41
3.Brotnjo (Citluk) 20 10 6 4 22:10 36
4.Capljina 20 9 3 8 25:27 30
5.Tomislav (Tomislavgrad) 20 7 3 10 22:30 24
6.Troglav (Livno) 20 6 6 8 19:30 24
7.GOSK (Gabela) 20 6 5 9 23:31 23
8.Posusje 20 6 3 11 22:29 21
9.Zrinjski (Mostar) 6 3 11 13:28 21
10.Stolac 20 6 2 12 20:29 20
11.Bekija GA-GI (Grude) 20 4 5 11 16:33 17

SREDNJA BOSNA (samo poredak)

1.Kiseljak
2.Usora (Zabljak)
3.Vitez
4.Novi Travnik
5.Busovaca
6.Nova Bila
7.Zepce
8.Jardol (Vitez)
9.Kresevo
10.Gorica (Guca Gora)

MAJSTORICA ZA PRVAKA:Mladost Dubint (Siroki Brijeg)-Kiseljak = 3:0/1:0

Zbog Srpske ofanzive "Otkos" ekipa Kostrca nije igrala u doigravanju za prvaka.

Najbolji strijelac prvenstva Andjelko Marusic (Mladost Dubint) 15 golova.
zoki21
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 12 jul 2010, 12:56

PostPostao/la zmaj0712 dana 04 jan 2011, 22:18

Evo i liga koje ja imam iz sezone 1994-95.

Ligaško takmičenje na prostoru Federacije BiH nije igran, pa su klubovi igrali kantonalne lige kao kvalifikacione za formiranje Prve lige.

KANTONALNA LIGA ZDK
1.RUDAR Breza 22 13 7 2 66:20 46
2.RUDAR Kakanj 22 12 5 5 37:15 41
3.ZENICA 22 11 7 4 40:22 40
4.BOSNA Visoko 22 11 5 6 41:18 38
5.RUDAR Zenica 22 11 5 6 38:24 38
6.DOBOJBOSNA Doboj 22 9 10 3 27:14 37
7.ASKOPROMET Nemila 22 9 5 8 30:23 32
8.TOŠK Tešanj 22 8 6 8 30:33 30
9.NATRON Maglaj 21 6 3 12 23:36 21
10.KRIVAJA Zavidovići 22 5 6 11 25:37 21
11.PROLETER Teslić 22 2 3 17 15:76 9
12.BORAC Jelah 21 2 2 17 10:64 8
Rudar Breza, Rudar Kakanj i Zenica izborili su plasman u Prvu ligu FBIH. Bosna Visoko, Rudar Zenica, Dobojbosna, Askopromet Nemila, TOŠK Tešanj, Natron Maglaj, Krivaja Zavidovići izborili su plasman u Drugu ligu FBIH Sjever.

MEĐUOPĆINSKA LIGA VISOKO
1.ZANATLIJA Visoko 13 7 5 1 21: 8 26 Ulazi KNL ZDK
2.GRAČANICA 13 7 3 3 19:10 24 Ulazi KNL ZDK
3.MOŠTRE 13 7 1 5 17:10 22 Baraž
4.LJILJAN Zimča 13 5 5 3 25:14 20
5.MLADOST Župča 13 6 1 6 20:22 19 Ulazi KNL ZDK
6.STUPČANICA Olovo 13 4 3 6 16:19 15
7.BUDUĆNOST Srhinje 13 4 3 6 12:21 15
8.VAREŠ 13 4 2 7 16:19 14 Ulazi KNL ZDK
9.7.APRIL Buci 8 0 1 7 4:27 1 Odustali
NAPOMENA: Dva posljednja kola nisu igrana zbog ratnih dejstava.

OPĆINSKA LIGA VISOKO
1.ZMAJ Buzić Mahala 4 1 3 0 10: 7 6
2.TRIJUMF Podvinjci 4 1 3 0 2: 1 6
3.ZVIJEZDA Liješeva 4 0 2 2 6:10 2
4.VRATNICA odustala

HERCEG-BOSNA

PLAY-OFF ZA PRVAKA
Polufinale
Mladost Dubint Široki Brijeg – Kostrč 3:0 pf. 3:0 pf.
Ljubuški – Kiseljak 1:1 0:3 pf.
Finale
Mladost Dubint Široki Brijeg – Kiseljak 2:0 1:0
Mladost Dubint Široki Brijeg Šampions.

PRVA LIGA
JUŽNA SKUPINA
1.Mladost Dubint Široki Brijeg 20 14 5 1 63: 7 47 Play-off
2.Ljubuški 20 13 2 5 31:13 41 Play-off
3.Brotnjo Čitluk 20 10 6 4 22:18 36
4.Čapljina 20 9 3 8 25:26 30
5.Tomislav Tomislavgrad 20 9 3 8 25:27 27 (-3)
6.Livno 20 6 6 8 19:32 24
7.GOŠK Gabela 20 6 5 9 26:33 23
8.Posušje 20 6 4 10 22:29 22
9.Zrinjski Mostar 20 6 3 11 13:29 21
10.Stolac 20 6 2 12 20:29 20
11.Bekija GA-GI Grude 20 4 5 11 16:33 17

SKUPINA SREDNJA BOSNA
1.Kiseljak 18 14 2 2 36: 9 44 Play-off
2.Novi Travnik 18 11 1 6 39:18 34
3.Busovača 18 9 5 4 25:17 32
4.Usora Žabljak 18 9 3 6 45:20 30
5.Vitez 18 8 4 6 29:20 28
6.Žepče 18 5 3 10 21:33 18
7.Jardol Vitez 18 5 3 10 16:28 17 (-1)
8.Nobil Nova Bila 18 4 5 9 14:28 17
9.Kreševo 18 5 2 11 10:32 16 (-1)
10.Gorica Novi Travnik 18 4 3 11 14:41 15

„A“ SKUPINA BOSANSKA POSAVINA
1.Bok-Šport Bok 14 10 2 2 22: 8 32
2.Napredak Matići 14 7 5 2 33:11 26
3.19.srpanj Oštra Luka 14 7 5 2 19: 9 26
4.Sloga Tolisa 14 8 1 5 29:11 25
5.Derventa 103 14 3 5 6 15:26 14
6.HNK Hasići 14 3 5 6 15:27 14
7.Dinamo Donja Mahala 14 3 4 7 13:17 13
8.9.lipanj Bazika 14 1 1 12 10:47 4

„B“ SKUPINA BOSANSKA POSAVINA
1.Kostrč 12 10 2 0 44: 7 32
2.Hajduk Orašje 12 8 3 1 30: 9 27
3.Jedinstvo 02 Odžak 12 6 3 3 23:19 21
4.Posavac Ugljara 12 4 2 6 25:23 14
5.Mladost VIK Vidovice 12 4 1 7 19:35 13
6.Mladost Domaljevac 12 3 1 8 16:37 10
7.Korpar Grebnice 12 1 0 11 8:35 3

MAJSORICA:
Bok-Šport – Kostrč 0:0 (0:0) – penali: 2:4

DRUGA LIGA
SKUPINA HERCEG-BOSNA – JUG
1.Cim Mostar 14 14 0 0 46:11 42
2.Bjelopoljac Bjelo Polje 14 8 4 2 31:15 28
3.Boljava Donji Vinjani 14 7 0 7 23:26 21
4.Kruševo 14 5 2 7 25:32 17
5.Neretva Čeljevo 14 5 3 6 18:26 15 (-3)
6.Višići 14 4 2 8 18:24 14
7.Ljuti Dolac 14 3 4 7 18:27 13
8.Hrvatski Graničar Ravno 14 2 1 11 16:32 7

SKUPINA HERCEG-BOSNA – SJEVER
1.Kamešnica Podhum 12 9 1 2 36:13 28
2.Rakitno Vrpolje 12 8 1 3 44:16 25
3.Rujani-Čelebići 92 12 6 3 3 23:19 21
4.Sloga Uskoplje 12 6 0 6 17:17 18
5.Bužan 12 5 1 6 20:40 16
6.Graničar Ljubunčići 12 3 0 9 18:33 9
7.Šuica 12 1 2 9 14:34 5

SKUPINA SREDNJA BOSNA
1.Dragovoljac Kiseljak 12 7 4 1 27:12 25
2.Rijeka Vitez 12 7 2 3 21:17 23
3.Brnjaci 12 7 1 4 21:18 22
4.Napredak Zenica 12 6 2 4 17:17 20
5.Gromiljak 12 4 2 6 33:30 14
6.Šantići Vitez 12 3 3 6 15:18 12
7.Mladost Nević Polje 12 2 0 10 12:34 6

KUP
FINALE:
Ljubuški – Mladost Dubint (Široki Brijeg) 1:1, 1:1 – penali: pobjednik Ljubuški

REPUBLIKA SRPSKA

KUP
FINALE:
Borac Banja Luka – Rudar Prijedor 3:2 , 2:2
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la zmaj0712 dana 07 jan 2011, 16:02

U sezoni 1995-96. konačno je formiran ligaški sistem takmičenja.

PRVA LIGA
1.Čelik Zenica 30 21 5 4 66:23 68 Šampion
2.Lukavac 30 20 4 6 69:22 64
3.Sloboda Tuzla 30 19 6 5 59:29 63
4.Zenica 30 15 8 7 45:22 53
5.Jedinstvo Bihać 30 15 5 10 48:31 50
6.Rudar Kakanj 30 14 5 11 46:35 47
7.Sarajevo 30 12 7 11 38:29 43
8.Rudar Breza 30 13 4 13 36:42 43
9.Željezničar Sarajevo 30 12 4 14 35:62 40
10.Zmaj o Bosne Tuzla 30 11 6 13 52:37 39
11.Travnik 30 10 7 13 40:43 37
12.Gradina Srebrenik 30 9 6 15 35:54 33
13.Turbina Jablanica 30 9 4 17 25:54 31
14.Velež Mostar 30 8 3 19 30:61 27
15.Olimpik Sarajevo 30 5 5 20 27:57 20 Ispada
16.Iskra Bugojno 30 4 7 19 16:66 19 Ispada

LISTA STRIJELACA:
27 golova – Amir Osmanović (Lukavac)
20 golova – Halim Stupac (Jedinstvo)
18 golova – Sead Osmić (Lukavac)
17 golova – Nedim Omerović (Sloboda)
14 golova – Almir Jašarspahić (Rudar K), Adnan Dedić (Rudar B)
13 golova – Šehalija Šehrić (Gradina)
12 golova – Sabahudin Bujak (Čelik), Asim Hrnjić (Zenica)
11 golova – Vedin Musić (Sloboda), Džemal Pačariz (Rudar K), Jasmin Mešić (Zmaj od Bosne), Islam Torlak (Travnik)


SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
ČELIK
Nijaz Hrustanović 29, Senad Begić 28/3, Benjamin Terzić 27/5, Amir Tumbić 27/7, Miralem Nalić 26, Jasmin Memišević 26/4, Zikret Kuljaninović 25/8, Amir Japaur 24/10, Izudin Hadžiahmetović 23/3, Nizah Hukić 22/6, Edin Smajić 21/1, Ekrem Bradarić 20, Almir Hodžić 19/1, Sabahudin Bujak 18/12, Elvir Ljubunčić 17, Nermin Hajdarević 12/4, Muharem Huseinspahićm 11, Suad Begić 6, Ermin Bešo 5, Danović 5, Kondžić 2, Almir Aščić 1, Muhamed Babić 1, Avdić 1, Buljić 1, Mirnes Buza 1.
LUKAVAC
Elmir Merdanović 30/2, Sead Osmić 30/18, Omer Kovačević 30/5, Samir Šabanović 29, Amir Osmanović 28/27, Mirsad Baraković 26/5, Nermin Hodžić 24/1, Mustafa Halilagić 22, Edin Imamović 22, Zlatko Teparić 22/6, Nermin Mahovkić 20, Lutvo Aljić 20, Fuad Kurtović 17/1, Murat Husović 14, Samir Selimovićš 13/1, Mirsad Osmanagić 12/2, Senad Bojić 8, Elvir Alić 5/1, Mirza Bašić 4, Dženan Bećirević 4, Adnan Begić 3, Bikić 1, Botić 1, Mirsad Ćatić 1, Čavčić 1, Ibrahimbegović 1, Mahmutović 1.
SLOBODA
Amir Halilović 30, Vedin Musić 30/11, Nermin Hasić 29, Omer Joldić 28, Nedim Omerović 28/17, Samir Kuduzović 27/2, Nedžad Bajrović 27, Sakib Malkočević 26/2, Zvjezdan Krešić 25/7, Nedim Isić 23/2, Midhat Hadžić 22/1, Enes Mešanović 21/4, Kabir Smajić 16/3, Muhamed Tahirović 15, Kenan Ćosić 11/1, Adnan Osmanhodžić 8/7, Mirza Suljaković 7, Nevres Poljarević 6, Samir Safur 4, Romeo Mitrović 2, Amer Šačirović 1, Mrkanović 1.
ZENICA
Amir Salkić 28/6, Rusmin Jaganjac 27, Asim Hrnjić 26/12, Nehrudin Durmo 26/2, Semir Sofić 26/4, Edin Karagić 25/3, Midhat Sarajčić 25/1, Hadžo Kahrić 22, Pavo Dadić 18/2, Almir Tolja 17, Vahidin Čahtarević 17/1, Nail Hinović 16, Dino Alagić 13/4, Jasmin Suljić 12, Mirsad Muslimović 12/4, Vitomir Paškalj 11, Žarko Dujmović 10, Džafer Lužić 10, Emir Arifagić 10/2, Haris Imširević 9, Mensur Kasumović 6, Senad Šarić 5, Semir Kobić 3, Adnan Zejnilović 2, Gušić 1, Smajkić 1.
JEDINSTVO
Irfan Demirović 30, Halim Stupac 29/20, Elvis Mehadžić 26/1, Jozo Petrović 26, Smail Bakrač 26/1, Nermin Karač 25/1, Ervin Smajlagić 25/2, Miroslav Tomić 24, Asmir Gluhalić 24/2, Jure Mihić 22/1, Selam Tulić 19/5, Enes Pjanić 19/6, Tomislav Križanović 18/1, Ivica Ćelan 17/2, Azem Ramić 15/3, Nurudin Zahirović 12/1, Mirsad Dedić 8, Hibić 6, Džanić 6/1, Pašagić 4, Almir Alijagić 3/1, Okić 1.
RUDAR KAKANJ
Nezir Ohran 29, Džemal Pačariz 29/11, Ramiz Husić 29/3, Almir Jašarspahić 27/14, Muris Bešić 27, Muhidin Zukić 27/2, Edin Žutić 26/1, Samir Trako 26/5, Zlatan Halaba 25/1, Nazif Terzić 24, Elvir Kozica 21, Benjamin Maksumić 18, Ševal Zahirović 17/8, Nihad Hasečić 14, Nedžmin Sarač 14/1, Kenan Šabić 12, Kemal Šabić 11, Edin Silajdžić 2, Mirnes Maksumić 2.
SARAJEVO
Reuf Herco 28/9, Dženan Uščuplić 28/6, Mirza Selimović 25, Dženan Hošić 25/1, Armin Hrvat 25/1, Nermin Gogalić 25/3, Almir Ušanović 23/3, Aldin Ćenan 20/6, Midhat Čorbo 19, Emir Granov 18/4, Rusmir Burek 15/1, Muamer Dalipagić 14, Mirsad Mujkić 13, Mensur Džaviti 13/2, Fikret Kapo 11/1, Faruk Ihtijarević 11, Kemal Elkaz 11, Muhamed Bogilovič 11/1, Mirsad Dedić 10, Nedžad Fazlagić 10, Amar Ferhatović 9, Mujagić 8, Fejzić 5, Marković 4, E.Alihodžić 3, Ismet Alić 1, Pašukan 1, Bulbul 1, Ćimić 1, Čehajić 1, Pinek 1, Nedžad Sirćo 1, Pervan 1.
RUDAR BREZA
Miralem Salkić 29/7, Adnan Dedić 27/14, Samir Bajtarević 27/5, Alija Rahimić 26, Hamdo Mlivić 26, Suad Memić 26, Šefik Frljak 25/1, Amir Mamela 22, Nihad Frljak 21, Mehmedalija Bešlija 20/3, Almir Mešetović 20/5, Ifet Mešetović 19, Adnan Bajrić 16, Haris Mujkić 16, Fahrudin Hodžić 14/1, Zihnija Frljak 11, Mirsad Tozo 9, Karić 8, Admir Herco 6, Elvedin Velić 4, Mustafa Hasanspahić 4, Sanel Salčinović 3, Asim Kulaglić 1, Halimić 1.
ŽELJEZNIČAR
Samir Jahić 26/9, Adnan Gušo 26, Adin Mulaosmanović 25/1, Edin Kunić 25/4, Alen Kurt 24/1, Bulend Biščević 23/1, Dželaludin Muharemović 22/10, Adnan Pehlivanović 21/2, Hadis Zubanović 20, Nermin Fatić 20/1, Fadil Žerić 18/2, Kemal Buljubašić 18/2, Aldin Husić 17, Muamer Ahmetagić 16/1, Muamer Jahić 16, Admir Adžem 15/1, Almir Memić I 11, Alen Lalić 7, Ramiz Brajlović 5, Muamer Divjan 5, Muamer Hodžić 4, Adis Helać 3, Kemal Komarica 3, Admir Fetić 3, Amir Smječanin 2, Bakir Tiro 1, Admir Bašić 1, Rusmir Burek 1, Senad Žerić 1.
ZMAJ OD BOSNE
Enver Beširević 30/3, Nermin Pašalić 29/8, Suad Čičkušić 28/9, Nisvet Imširević 28/5, Nevzet Hasanbašić 28/2, Edin Jusić 27/6, Fuad Kamberović 25, Hajrudin Hajrulahović 23, Jasmin Mešić 23/11, Nermin Omazić 21/2, Halil Ahmetović 21, Mesud Smajić 20, Nedim Hukić 19/4, Nihad Kunosić 18, Mevludin Burić 10, Šemso Brzović 8, Azur Junuzović 7, Goran Kojić 7, Safet Mršić 6/1, Mustafa Trakić 5, Jasenko Čomić 5.
TRAVNIK
Senad Rosić 30/9, Nedžad Žerić 29/6, Alen Isić 28, Meho Poparić 28, Nedžad Selimović 28/6, Islam Torlak 27/11, Izet Arslanović 27/1, Dženan Nalić 26/4, Nihad Sadibašić 23/1, Edin Mujčić 17, Selver Lihovac 17, Ibrahim Keško 16, Ešref Grabus 13, Senad Smajić 12/1, Adnan Hodžić 11, Adis Babanović 11/1, Salim Karalić 6, Haseljić 4, Pašalić 3, Hadžić 3, Adnan Nuhbegović 2.
GRADINA
Samid Suljić 30, Mujo Tursić 29/8, Suad Bjelić 27/3, Šehalija Šehrić 26/13, Emin Duraković 25/2, Almir Sadić 25/3, Admir Mahmutović 24/1, Muhamed Mahmutović 20/1, Senahid Omerčić 18, Mirza Begović 18/1, Sead Ibračević 18, Edis Mešanović 18, Nihad Mahmutović 13/3, Nedim Kešetović 12, Muhamed Suljkić 10, Halid Mujić 9, Dževad Bešić 7, Josipović 6, Emir Smajlović 4, Emir Hodžić 4, Mirsad Huseinović 4, Branislav Nišandžić 4, Salihović 3, Subašić 1.
TURBINA
Šefik Cero 28, Samir Omanović 26, Besim Čilić 25/3, Hajrudin Ramić 25/3, Elvir Čilić 24/2, Semir Zahirović 22/5, Jašar Palić 22/4, Jasmin Dželmo 21, Emir Čilić 21/1, Muhamed Ramić 16/1, Omerović 14/2, Amir Omanović 13, Amir Bešić 10, Hidajet Mehremić 10/3, Miralem Krnjić 9, Dženan Đino 9, Nihad Džafić 7, Hidajet Sadković 7, Nedim Jusufbegović 7, Midhat Sadiković 6, Suad Golubić 6, Admir Bešić 5, Adis Čemić 4, Samir Bajramović 4, Almir Hadžiomerović 4, Dženan Rizvić 1, Edin Spahić 1, Fazlić 1, Čengić 1, Gruhović 1.
VELEŽ
Enes Bebanić 29/5, Semir Kaplan 27, Dženan Šegetalo 27/2, Adis Obad 26/5, Emir Čupina 26/2, Miralem Greljo 25, Nermin Čolaković 23, Samir Ćemalović 21/9, Saša Čehajić 20, Admir Velagić 20/4, Mario Knezović 19, Avdo Kalajdžić 18, Azer Torlo 18/1, Esad Salčin 15, Dženan Zaimović 13/1, Enver Vilogorac 12, Omer Čampara 11/1, Adnan Kadrić 7, Suad Nožić 6, Eldin Rahimić 5, Mirsad Bubalo 5, Edin Omanović 4, Adnan Hasagić 2, Admir Humačkić 2, Alen Demirović 1, Amar Macić 1.
OLIMPIK
Jasmin Toromanović 27/6, Almedin Hota 26/3, Muhamed Ahmetagić 25/6, Fadil Salman 23, Dževad Smajlović 23, Nermin Demirović 22, Dalibor Nedić 22, Faik Kolar 22/1, Munever Rizvić 21/1, Srđan Sužnjević19, Samir Abdurahmanović 19/5, Edin Šopović 19/3, Mirsad Memišević 18, Mensud Dogan 18, Ferid Subašić 15, Bevludin Omić 10, Miodrag Nedić 10, Karić 9/1, Elfad Struga 8/1, Hilmija Muhović 6, Vahidin Čurt 4, Adis Maljanović 3, Majstorović 3, Botić 2, Namik Babić 2
ISKRA
Amel Memić 27/1, Haris Alispahić 24/1, Rusmir Prijić 24/3, Vahidin Duraković 23, Ensar Hadžiabdić 21/6, Alen Kmetaš 21/1, Rašid Helja 19, Osman Šego 18, Eniz Batić 17, Haris Hadžiabdić 15, Edis Gavranović 14, Jusuf Opardija 12/1, Dževad Buljubašić 12, Meho Omanović 12, Senad Tanković 11, Armin Uzun 11, Jasmin Ramčić 10/1, Emir Ganić 10, Adnan Beganović 10, Samir Fuka 9/2, Adilović 9, Muratspahić Sead 9, Osman Aletić 8, Semko Čaluk 7, Musić 7, E.Duraković 6, Hadžijusufović 6, Samir Vrban 6, Adnan Sarajlić 6, Džulović 4, Sijamija 2, Haračić 2, Karagić 2, Igor Zekotić 2, Nezirović 2, Ermin Burkić 1, Muzur 1, Jusufbašić 1, Pezo 1, Kadić 1.

KUP BOSNE I HERCEGOVINE
ČETVRTFINALE, 10.april 1996.
Čelik Zenica – Jedinstvo Bihać 6:0
Iskra Bugojno – Travnik 2:5
Sloboda Tuzla – Mladost Gacko 3:0
Sarajevo – Radnički Goražde 4:1
POLUFINALE, 15.maj 1996.
Sarajevo – Čelik Zenica 0:0 – penali: 5:6
Sloboda Tuzla – Travnik 5:1
FINALE, 12.juni 1996. (Sarajevo)
Čelik Zenica – Sloboda Tuzla 2:1 (1:1,1:1)
Stadion: Grbavica. Sudija : Salem Prolić, Asistenti: Mustafa Tabak, Hamid Lindov.
Žuti kartoni: Begić, Bradarić, Bujak, Japaur, Hadžiahmetović (Čelik), Malkočević, Hadžić, Joldić, Smajić, Musić (Sloboda).
Crveni kartoni: Malkočević, Hadžić (Sloboda).
Strijelci: 1:0 Sabahudin Bujak 16', 1:1 Nedim Omerović 28', 2:1 Amir Tumbić 110'.
ČELIK ZENICA: Hrustanović Nijaz – Smajić Edin – Japaur Amir – Begić Senad – Nalić Miralem – Bradarić Ekrem – Tumbić Amir – Hodžić Almir (c) – Bujak Sabahudin (87.Hadžiahmetović Izudin) – Terzić Benjamin (104.Kuljanovic Zikret) – Memišević Jasmin (91. Hukić Nizah).
Trener Nermin Hadžiahmetović.
SLOBODA TUZLA: Halilović Amir – Hasić Nermin – Joldić Omer – Krešić Zvijezdan – Malkočević Sakib (c) – Bajrović Nedžad – Musić Vedin – Smajić Kabir – Tahirović Muhamed (115.Kuduzović Samir) – Hadžić Midhat – Omerović Nedim.
Trener : Mustafa Hukić.

DRUGA LIGA – SJEVER
1.Bosna Visoko 30 21 5 4 66:24 68 Ulazi
2.Bratstvo Gračanica 30 19 7 4 45:20 64
3.Radnik Lipnica 30 15 6 9 58:43 51
4.Budućnost Banovići 30 11 12 7 33:27 45
5.Sprečanski Živinice 30 12 7 11 41:30 43*
6.Jedinstvo 108 Brčko 30 12 7 11 41:48 43
7.Drina Zvornik 30 11 8 11 42:38 41
8.Mladost Puračić 30 12 3 15 52:53 39
9.TOŠK Tešanj 30 11 5 14 32:41 38
10.Bosna Kalesija 30 9 10 11 28:37 37
11.Kula Gradačac 30 11 4 15 44:54 37
12.Krivaja Zavidovići 30 10 7 13 29:34 37
13.Doboj-Bosna Doboj 30 9 7 14 42:43 34 Ispada
14.Askopromet Nemila 30 10 4 16 35:43 34 Ispada
15.Natron Maglaj 30 8 8 14 21:45 32 Ispada
16.Rudar Zenica 30 8 2 20 33:63 26 Ispada
*Slaven promijenio ime u Sprečanski.
U Ligu ušli Mramor, Vareš, Krajina Cazin, Ljutoč Bihać i Prekounje 502 Bihać.

DRUGA LIGA JUG
1.Radnik Hadžići 26 16 4 6 49:24 52 Ulazi
2.Đerzelez Sarajevo 26 13 7 6 42:20 46
3.Vrbanjuša Sarajevo 26 12 6 8 29:23 42
4.Fojnica 26 11 5 10 45:33 38
5.Igman Konjic 26 11 5 10 41:31 38
6.Lašva Dolac 26 11 5 10 38:33 38
7.Bjelopoljac Bjelo Polje 26 12 1 13 30:35 37
8.Napredak Sarajevo 26 10 6 10 29:30 36
9.Bregava/Iskra Stolac 26 12 0 14 29:46 36
10.Bratstvo Novi Travnik 26 10 5 11 26:24 35
11.Famos Hrasnica 26 10 4 12 20:34 34 Ispada
12.Vlašić Turbe 26 8 8 10 27:37 32 Ispada
13.Partizan Sarajevo 26 8 3 15 34:45 27 Ispada
14.Botin Mostar 26 7 3 16 21:45 24 Ispada

TREĆI RANG
KANTONALNA LIGA ZDK
1.VAREŠ 24 16 3 5 56:26 51 Ulazi
2.VIS Kosova 24 15 2 7 53:30 47
3.MLADOST Župča 24 14 3 7 64:27 45
4.ŽELJEZNIČAR Zenica 24 14 2 8 39:24 44
5.MOŠTRE 24 13 3 8 34:21 42
6.BORAC Jelah 24 12 3 9 38:37 39
7.POBJEDA Tešanjka 24 9 6 9 32:31 33
8.PROLETER Teslić 24 10 2 12 35:36 32
9.GRAČANICA 24 10 2 12 35:36 32
10.BORAC Tetovo 24 9 4 11 36:53 31
11.VISOKO 24 9 4 11 36:33 31
12.ORLOVIK Žepče 24 3 4 17 16:52 13
13.ROMA Zenica 24 3 0 21 22:90 9

KANTONALNA LIGA SBK
1.FK Vitez 62 Ulazi
2.Jedinstvo Busovača 58
3.Zeleni Zmajevi Bugojno 44
4.Plavac Kruščica 42
5.1.Maj Kačuni 41
6.Radnik Donji Vakuf 38
7.Rudar Han Bila 37
8.Kiseljak 94 Bilalovac 33
9.Sloga Gornji Vakuf 24
10.Prusac 16
11.Orlac Preočica 16
12.Oborci 14
13.Vesela Bugojno 12

KANTONALNA LIGA SARAJEVO
TABELA I DIO
1.Vratnik Sarajevo 10 9 1 0 30: 4 28
2.Hrid Sarajevo 10 9 0 1 19: 6 27
3.UNIS Vogošća 10 7 2 1 15: 4 23
4.Butmir 10 7 0 3 34: 7 21
5.Dobrinja 10 5 0 5 28:20 15
6.Misoča Ilijaš 10 5 0 5 18:15 15
7.Igman Ilidža 10 3 2 5 19:17 11
8.Iskra Sarajevo 10 3 0 7 20:28 9
9.Sedrenik Sarajevo 10 2 1 7 11:46 7
10.Pofalićki Sarajevo 10 1 0 9 8:27 3
11.Grdonj Sarajevo 10 1 0 9 5:34 3

ČETVRTA RANG
REGIONALNA LIGA VISOKO
1.LJILJAN Zimča 10 10 0 0 59: 7 30 Ulazi
2.7.APRIL Buci 10 7 1 2 23:15 22
3.TRIJUMF Podvinjci 10 3 2 5 13:31 11
4.LJILJAN 006 Begov Han 10 2 3 5 16:23 9
5.KRALUPI 10 2 3 5 14:24 9
6.ZVIJEZDA Liješeva 10 0 3 7 10:35 3
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la zmaj0712 dana 12 jan 2011, 14:49

Nastavljamo 1995-96.

HERCEG-BOSNA

PLAY-OFF ZA PRVAKA
Četvrtfinale 05/12.maj 1996.
Kiseljak – Široki Brijeg 2:1 1:3
Ljubuški – Kostrč 0:1 0:0
Posavac Ugljara – Bjelopoljac 6:0 0:4
Zrinjski Mostar – Dragovoljac Kiseljak 0:1 2:2
Polufinale 19/26.maj 1996.
Posavac Ugljara – Kostrč 2:1 0:2
Široki Brijeg – Dragovoljac Kiseljak 3:0 1:0
Finale 02/09.juni 1996.
Kostrč – Široki Brijeg 0:0 0:3
Široki Brijeg Šampion.

PRVA LIGA
SKUPINA HERCEG-BOSNA – JUG
1.Bjelopoljac Bjelo Polje 14 8 2 4 21:16 26 Play-off
2.Zrinjski Mostar 14 8 2 4 23:16 26 Play-off
3.Stolac 14 7 2 5 19:14 23
4.GOŠK Gabela 14 6 4 4 29:21 22
5.Cim Mostar 14 5 4 5 22:21 19
6.Rama 14 5 3 6 24:27 18
7.Čapljina 14 6 2 6 20:30 17 (-3)
8.Brotnjo Čitluk 14 1 1 12 11:32 4

SKUPINA HERCEG-BOSNA – ZAPAD
1.Široki Brijeg 14 12 1 1 34: 2 37 Play-off
2.Ljubuški 14 7 4 3 21:13 25 Play-off
3.Posušje 14 5 6 3 20:18 21
4.Tomislav Tomislavgrad 14 6 2 6 21:23 20
5.Bekija Grude 14 6 1 7 26:24 19
6.Sloga Uskoplje 14 4 3 7 16:21 15
7.Troglav Livno 14 3 2 9 10:21 11
8.Kamešnica Podhum 14 1 5 8 6:32 8

SKUPINA SREDNJA BOSNA
1.Dragovoljac Kiseljak 18 13 4 1 51:10 43 Play-off
2.Kiseljak 18 12 2 4 41:17 38 Play-off
3.Usora Žabljak 18 11 5 2 38:16 38
4.Vitez 18 11 4 3 36:18 37
5.Novi Travnik 18 9 4 5 41:24 31
6.Nova Bila 18 7 4 7 25:38 25
7.Žepče 18 4 3 11 26:25 15
8.Busovača 18 4 3 11 20:35 15
9.Jardol Vitez 18 3 2 13 18:39 11
10.Kreševo 18 0 1 17 9:70 1

„A“ SKUPINA BOSANSKA POSAVINA
1.Kostrč 13 9 4 0 39: 8 31 Play-off
2.Bok-Šport 13 9 3 1 33:13 30
3.Napredak Matići 13 8 2 3 25:14 26
4.Mladost Domaljevac 13 7 1 5 23:16 22
5.Mladost VIK Vidovice 13 3 1 9 11:24 10
6.Jedinstvo 102 Odžak 13 3 1 9 13:29 10
7.Radnik Hrvatska Tišina 13 1 0 12 10:49 3
8.Hajduk Sijekovac 7 3 0 4 10:21 9 Odustali

„B“ SKUPINA BOSANSKA POSAVINA
1.Posavac Ugljara 13 10 2 1 38:12 32 Play-off
2.Dinamo Donja Mahala 13 7 4 2 28:17 25
3.Derventa 103 13 7 1 5 28:20 22
4.8.lipanj Bazika 13 4 4 5 18:32 16
5.Hajduk Orašje 13 3 5 5 15:19 14
6.19.srpanj Oštra Luka 13 3 4 6 24:27 13
7.Sloga Tolisa 13 1 4 8 15:30 7
8.HNK Hasići 7 1 2 4 10:19 5 Odustali

DRUGA LIGA
SKUPINA HERCEG-BOSNA – JUG
1.Višići Svissco 14 12 1 1 51:11 37
2.Redarstvenik Mostar 14 11 2 1 48: 8 35
3.Kroacija Gnjilište 14 7 4 3 34:30 25
4.Ljuti Dolac 14 5 2 7 22:32 17
5.Kruševo 14 4 3 7 24:34 15
6.Jasenica 14 3 3 8 14:32 12
7.Neretva Čeljevo 14 3 2 9 18:30 8
8.Buna Blagaj 14 1 3 10 14:50 6

SKUPINA HERCEG-BOSNA – ZAPAD
1.Boljava Donji Vinjani 10 8 2 0 22 8 26
2.Rujani/Čelebići 92 10 6 2 2 19:13 20
3.Graničar Ljubunčići 10 4 2 4 18:14 14
4.Šuica 9 2 3 4 11:16 9
5.Bužan 10 2 2 6 11:22 8
6.Rakitno 9 1 1 7 6:14 4

SKUPINA SREDNJA BOSNA
1.Šantići 16 13 0 3 54:16 39
2.Gromovnik Novi Šeher 16 11 2 3 40:20 35
3.Gromiljak 16 10 2 4 34:37 32
4.Napredak Zenica 16 8 1 7 44:27 25
5.Brnjaci 16 7 4 5 25:17 25
6.Rijeka Vitez 16 5 5 6 37:30 20
7.Fojnica 16 4 4 8 26:45 16
8.Bobovac Vareš 16 2 1 13 18:50 7
9.Mladost Nević Polje 16 2 1 13 22:68 7

REPUBLIKA SRPSKA
PRVA LIGA ZAPAD
1.Rudar/Prijedor Prijedor 20 16 2 2 37:13 50 Q
2.Borac Banja Luka 20 14 6 0 50:13 48
3.Kozara Gradiška 20 8 6 6 37:20 30
4.Sloga Doboj 20 8 3 9 19:18 27
5.Polet Brod 20 7 3 10 26:34 24
6.BSK Banja Luka 20 6 5 9 17:23 23
7.Ljubić Prnjavor 20 6 5 9 16:29 23
8.Borac Šamac 20 6 4 10 22:29 22
9.Modriča 20 6 4 10 14:27 22 Ispada
10.Sloboda Novi Grad 20 5 4 11 16:39 19 Ispada
11.Proleter Teslić 20 5 4 11 18:27 19 Ispada
Novi članovi: Sloga Trn (Druga liga RS Gradiška), Krila Krajine Banja Luka (Druga liga RS Banja Luka), Omladinac Brestovčina (Druga liga RS Doboj) , Borac Kozarska Dubica (Druga liga RS Prijedor) .

PRVA LIGA ISTOK
1.Boksit Milići 20 15 3 2 59:13 48 Q
2.Glasinac Sokolac 20 11 2 7 40:27 35
3.Sarajevo Srpsko Sarajevo 20 10 3 7 29:38 33
4.Mladost Rogatica 20 9 4 7 32:27 31
5.Jedinstvo Brčko 20 10 1 9 26:35 31
6.Panteri Bijeljina 20 8 3 9 25:23 27
7.Leotar Trebinje 20 8 2 10 38:30 26
8.Slavija Srpsko Sarajevo 20 7 4 9 23:30 25
9.Željezničar Srpsko Sarajevo 20 6 7 7 30:36 25 Ispada
10.Drina Zvornik 20 5 5 10 30:38 20 Ispada
11.Romanija Pale 20 2 4 14 13:48 10 Ispada
Novi članovi: Rudar Ugljevik (Druga liga RS Bijeljina), Bratstvo Gračanica (Druga liga RS Zvornik), Velež Nevesinje (Druga liga RS Trebinje), Sutjeska Srbinje-Foča (Druga liga RS Srpsko Sarajevo).

FINALE PRVENSTVA
Boksit Milići – Rudar/Prijedor 5:2
Rudar/Prijedor – Boksit Milići 2:1
Boksit Milići je pobijedio ukupnim rezultatom 6:4.

Najbolji strijelci prvenstva:
16 golova – Đurić (Kozara), Majstorović (Boksit).
Petar Kostadinović (Polet), postigao prvi pogodak u šampionatu Republike Srpske.

KUP REPUBLIKE SRPSKE
FINALE
Borac Banja Luka – Jedinstvo Brčko 1:0 1:2
Borac Banja Luka je pobjednik Kupa.
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la zmaj0712 dana 29 jan 2011, 15:59

Poslije dužeg zatišja nastavljamo.

SEZONA 1996-97.
PRVA LIGA BIH
1.Čelik Zenica 30 17 7 6 57:23 58 Šampion
2.Sarajevo 30 16 8 6 53:21 56 Pobjednik Kupa
3.Bosna Visoko 30 16 6 8 58:28 54
4.Lukavac 30 15 5 10 43:38 50
5.Jedinstvo Bihać 30 15 3 12 49:33 48
6.Zenica 30 12 11 7 38:29 47
7.Željezničar 30 13 5 12 46:41 44
8.Rudar Kakanj 30 13 5 12 37:33 44
9.Sloboda Tuzla 30 12 7 11 45:33 43
10.Velež Mostar 30 13 4 13 44:41 43
11.Gradina Srebrenik 30 11 8 11 40:44 41
12.Zmaj od Bosne Tuzla 30 12 5 13 29:33 42
13.Rudar Breza 30 10 7 13 26:38 37
14.Travnik 30 10 3 17 33:55 33
15.Turbina Jablanica 30 9 5 16 38:55 32 Ispada
16.Radnik Hadžići 30 1 1 28 12:103 4 Ispada
Novi članovi: Drina Zvornik Živinice i Olimpik Sarajevo.

LISTA STRIJELACA:
17 golova – Nermin Vazda (Bosna)
16 golova – Adis Obad (Velež)
14 golova – Dželaludin Muharemović (Željezničar)
12 golova – Sead Osmić (Lukavac)
11 golova – Dženan Uščušlić, Džemo Smječanin (Sarajevo), Selam Tulić (Jedinstvo), Hidajet Mehremić (Turbina)
10 golova – Amir Japaur (Čelik), Enes Mešanović (Sloboda) itd.

SASTAVI EKIPA: (broj nastupa/broj golova)
ČELIK
Nijaz Hrustanović 29, Benjamin Terzić 27/5, Ekrem Bradarić 26, Amir Tumbić 26/8, Miralem Nalić 26/1, Zikret Buljina 25, Izudin Hadžiahmetović 22/1, Amir Japaur 22/10, Jasmin Memišević 22/9, Nizah Hukić 21/3, Almir Hodžić 21, Senad Begić 19/1, Muhamed Babić 19/1, Nermin Hajdarević 17/4, Zikret Kuljaninović 13/1, Sabahudin Bujak 13/8, Jasmin Džidić 11, Edin Smajić 9, Boris Gavran 7/1, Ermin Bešo 4, Muharem Huseinspahić 3, Elvir Ljubunčić 2, Suad Begić 2/2, Ismar Pojskić 2, Almir Aščić 1, Alem Srebrenica 1/1, Emir Mehić 1.
SARAJEVO
Dženan Uščuplić 29/11, Mirsad Dedić 27, Nermin Gogalić 27/5, Dženan Hošić 27/1, Džemo Smječanin 27/11, Senad Repuh 26/1, Faruk Ihtijarević 25/4, Alen Avdić 24/6, Adnan Ćupina 23/1, Emir Granov 21/2, Almir Turković 21/3, Reuf Herco 20/1, Aldin Ćenan 14/1, Elvedin Beganović 13, Amar Ferhatović 12, Ismet Alić 10/1, Muamer Dalipagić 9, Kemal Elkaz 9, Almir Mešetović 8, Mirsad Mujkić 7, Mirza Selimović 7, Jasmin Toromanović 6, Mensur Džaviti 4,Samir Naser 4, Nedžad Fazlagić 3, Nedžad Sirćo 3, Vukašin Petranović 3, Spahić 1.
BOSNA
Mirsad Džafić 29, Nermin Vazda 29/17, Nermin Pašalić 27/1, Memnun Suljagić 27/3, Vahidin Imamović 26/7, Almedin Hota 26/5, Sead Vranić 26/9, Elvedin Provalić 22, Nudžeim Geca 22, Elvir Rahimić 22, Aid Kardaš 19/8, Ivica Andrić 19, Esmir Džafić 18/2, Avdo Seferović 17, Midhat Suljić 15, Šefik Frljak 13/1, Adnan Dedić 11/2, Nedim Provalić 9, Seid Gačan 7/1, Almir Kantar 6, Muamer Semić 5, Mirsad Bešlija 3/1, Izudin Kamberović 2, Behaja Fejzić 2, Mirsad Mujkić 1.
LUKAVAC
Sead Osmić 30/12, Omer Kovačević 29/2, Samir Šabanović 28, Elvir Alić 27/3, Lutvo Aljić 26/1, Elmir Merdanović 26/1, Mirsad Osmanagić 26/4, Mustafa Halilagić 24, Nermin Hodžić 22/2, Mirsad Baraković 22/2, Željko Kolarić 20/1, Zlatko Teparić 19/3, Midhat Arnautović 19, Edin Imamović 18/1, Samir Selimović 16, Abdulah Ibraković 15/9, Adem Ibričić 12, Adnan Ahmičević 4, Almir Galić 4, Fahrudin Ibrahimović 3, Senad Bojić 3/1, Fuad Kurtović 3, Muhamed Jusufović 3, Admir Mašić 3, Nermin Mahovkić 2, Murat Husović 2, Mirza Bašić 1, Adnan Begić 1, Admir Mehić 1.
JEDINSTVO
Elvis Mehadžić 30/5, Nedžad Žerić 29/1, Jure Mihić 27/2, Nermin Karač 25/1, Miroslav Tomić 24/1, Ervin Smajlagić 23/4, Asmir Gluhalić 22/2, Selam Tulić 22/11, Nedim Isić 20/2, Jozo Petrović 19, Azem Ramić 19/4, Enes Pjanić 18, Mirsad Dedić 17/1, Almir Alijagić 15/1, Armin Uzun 14, Halim Stupac 13/5, Albin Delalić 11/8, Nijaz Sarajlija 10, Smail Bakrač 9, I.Avdić 7, Irfan Demirović 6, Dželalagić Suad 6, Samarđić 5, Nurudin Zahirović 5/1, Miroslav Dujmović 5, Sead Kasić 5, Isić 2, Vranić 1.
ZENICA
Almir Tolja 29, Pavo Dadić 28/8, Asim Hrnjić 27/4, Zaim Hozić 27/6, Amir Salkić 25/3, Nermin Oručević 25/6, Edin Karagić 23, Semir Sofić 22/3, Mirzet Bajrić 21, Vahidin Čahtarević 21/2, Hadžo Kahrić 21, Vitomir Paškalj 17/1, Nehrudin Durmo 16, Zulkaid Smriko 16, Midhat Sarajčić 13/1, Haris Imširović 13/1, Mujo Mujić 10, Danijel Zrnić 10, Rusmin Jaganjac 6, Sadnel Sadibašić 6, Jasmin Džidić 5/2, Elvedin Jahić 4, Namik Kučuk 3, Zahid Fetić 3, Edin Berbić 1, Jasmin Suljić 1, Alibegović 1
ŽELJEZNIČAR
Fadil Žerić 27/5, Edin Kunić 26/3, Almir Memić I 25/1, Dželaludin Muharemović 25/14, Samir Abdurahmanović 25, Bulend Biščević 23, Samir Jahić 22/3, Hadis Zubanović 22/4, Alen Kurt 21/1, Sanjin Pintul 21/1, Miralem Muslimović 18/5, Admir Adžem 17/4, Edin Šopović 17, Rusmir Burek 17, Adnan Gušo 16, Almir Hurtić 13, Aldin Husić 10, Amar Osim 10/2, Nermin Fatić 10, Kemal Buljubašić 10/2, Adnan Pehlivanović 9/1, Rusmir Cviko 8, Nijaz Brković 5, Adin Mulaosmanović 3, Ramiz Brajlović 1.
RUDAR KAKANJ
Samir Trako 28/2, Nezir Ohran 27, Nedžmin Sarač 27/2, Ševal Zahirović 27/7, Ramiz Husić 26/9, Elvir Kozica 26, Muhidin Zukić 25, Džemal Pačariz 24/3, Edin Žutić 24/2, Kemal Šabić 22/1, Almir Jašarspahić 21/7, Nazif Terzić 21, Mirnes Buza 20, Zlatan Halaba 15, Seid Gačan 13, Fadil Hodžić 12/3, Nihad Hasečić 9, Kenan Šabić 7, Benjamin Maksumić 6, Muris Bešić 5/1, Edin Silajdžić 4, Nedžad Spahić 3, Mirnes Maksumić 1.
SLOBODA
Omer Joldić 28/1, Samir Safur 28, Enes Mešanović 26/10, Denis Karić 26, Zvjezdan Krešić 25/4, Samir Kuduzović 24/1, Nermin Hasić 24, Romeo Mitrović 23, Almir Musić 20/2, Adnan Ahmetović 19, Nedžad Bajrović 16/3, Adnan Osmanhodžić 15/2, Zehrudin Kavazović 15/3, Kabir Smajić 15/1, Sakib Malkočević 13/2, Vedin Musić 15/7, Muhamed Tahirović 14/8, Darko Antić 10, Midhat Arnautović 9, Vedran Bojić 9, Amer Šačirović 7, Armando Altarac 4, Kenan Ćosić 3, Mirza Mešić 2, Midhat Hadžić 2, Alen Mešanović 2, Almir Sarajlić 2, Emir Čaklovica 1/1, Bahrudin Abazović 1.
VELEŽ
Dženan Šegetalo 26, Miralem Greljo 26, Adis Obad 26/16, Esad Salčin 26, Admir Velagić 26/3, Dženan Zaimović 25/7, Avdo Kalajdžić 25/1, Samir Ćemalović 25/7, Enes Bebanić 24/1, Semir Kaplan 24, Alen Mešanović 23/3, Azer Torlo 21, Omer Čampara 21/1, Admir Kajtaz 19, Daglas Numanović 16/2, Adis Kodro 14/1, Sead Memić 12, Adnan Dizdarević 10, Admir Humačkić 8/2, Adnan Kadrić 8, Saša Čehajić 6, Turko 1.
GRADINA
Emin Duraković 28, Muhamed Mahmutović 28, Samid Suljić 27/2, Mirsad Smajić 27, Almir Sadić 24/3, Emir Hodžić 24/4, Amir Nukić 24/2, Šehalija Šehrić 23/8, Almir Mešić 22, Suad Bjelić 21/3, Ernest Osmanović 15, Sead Ibračević 14, Admir Mahmutović 14, Mujo Tursić 12/7, Suad Jašarević 12/5, Nermin Gopo 13/1, Enes Džafić 10, Dževad Bešić 9, Elvir Musić 8, Jasmin Morankić 6/1, Jasmin Muratović 6/1, Nermin Karić 5/1, Mirza Begović 4/1, Mirsad Huseinović 4, Branislav Nišanđić 3, Emir Smajlović 3, Senahid Omerčić 1, Nihad Mahmutović 1.
ZMAJ OD BOSNE
Enver Beširević 28, Nisvet Imširović 28/7, Nevzet Hasanbašić 28/2, Mevludin Burić 26, Hidajet Smajić 26, Nusret Mehić 24/4, Fuad Kamberović 24, Nermin Omazić 24/1, Edin Jusić 24/4, Suad Čičkušić 21, Nedim Hukić 21/1, Jasmin Mešić 21/3, Šemso Brzović 16, Hajrudin Hajrulahović 16/2, Edis Sakić 14, Nedim Halilović 14/3, Sakib Malkočević 14/1, Safet Mršić 10, Vehbija Muminhodžić 9, Muhidin Orić 9, Senad Džaferagić 2, Emir Muratović 2, Mufid Mehmedinović 2, Halil Ahmetović 2, Jasenko Čomić 2, Nirzad Ademović 2, Avdić 1, Jasmin Fišeković 1, Siniša Čajić 1.
RUDAR BREZA
Miralem Salkić 29/2, Samir Bajtarević 27/2, Mustafa Hasanspahić 27/5, Almir Ćosić 26/3, Amir Mamela 25, Muhamed Bogilović 25/1, Suad Memić 24/1, Adnan Bajrić 20/1, Elvedin Velić 18, Haris Mujkić 17, Admir Herco 15, Adnan Dedić 15/7, Fahrudin Hodžić 15, Ifet Mešetović 14, Šefik Frljak 14/1, Alija Rahimić 13, Hamdo Mlivić 13, Fikret Kapo 12, Zihnija Frljak 11, Sanel Salčinović 9/1, Boris Bundić 7/1, Nermin Hrvat 6, Nihad Frljak 6, Mato Stanić 6/1, Almir Mešetović 5, Miralem Omerhodžić 3, Midhat Memišević 2, Asim Kulaglić 1, Josip Pandža 1, Edin Tatar 1.
TRAVNIK
Senad Rosić 30/4, Salim Karalić 29, Nihad Sadibašić 27/2, Nedžad Selimović 25/6, Izet Arslanović 23, Meho Poparić 21, Islam Torlak 20/9, Salih Salihović 18/2, Adis Babanović 18/1, Elčvedin Varupa 18, Ibrahim Keško 18, Almir Smajlović 15, Elvir Ljubunčić 14/1, Ensar Hadžiabdić 13, Nail Hinović 13, Samir Arifagić 13, Midhat Sarajčić 12/5, Almir Aščić 12, Samir Hazbić 10, Dženan Nalić 9, Vernes Sefer 9, Alen Isić 8, Edin Mujičić 8, Edin Muslić 7, Husein Musić 7, Mirsad Memija 6/1, Senad Smajić 2, Faruk Haseljić 2, Škalo 2, Admir Spahić 1.
TURBINA Edin Lokvančić 28, Amir Bešić 27, Hidajet Mehremić 27/11, Semir Zahirović 26/2, Samir Omanović 24, Elvir Čilić 24/1, Hajrudin Ramić 24/8, Ermin Mešić 23, Emir Čilić 21, Jašar Palić 21/2, Ismet Karić 20/8, Jasmin Dželmo 19, Izedin Ljevo 16, Amel Balta 16/5, Almin Sefer 14, Besim Čilić 9, Admir Bešić 8, Muhamed Ramić 7, Samir Bajramović 7, Jasmin Nuhanović 6, Miralem Kazić 5, Emir Tufek 4/1, Anel Turajlić 3, Edin Spahić 3, Džino Dženan 2, Almir Hadžiomerović 2, Dženan Rizvić 2, Imamović 1.
RADNIK
Almir Seferović 27/1, Damir Beča 26/1, Vedad Bučuk 25/1, Asad Tufo 21/1, Nihad Kazić 21/3, Muharem Čović 19, Mirsad Begović 17, Emir Hasić 17, Almir Memić 15/3, Adis Merdanović 15, Almir Horman 14, Hidajet Sadiković 14, Nidhat Sadiković 13/1, Jasmin Nuhanović 13, Muharem Fišo 13, Amel Logo 12, Zijad Nizić 11, Avdo Ibrica 10, Mirsad Sejfić 10, Edin Kudus 9, Amel Đelilović 9, Sarajlić 8/1, Sead Ćatić 8, Anes Korić 8, Radmilović 7, Reizbegović 5, Mujo Hasanović 5, R.Ibrica 4, Gabela 4, Vernes Beganović 4, Fejzić 2, Adis Lipa 1, Poljo 1.

FINALE KUPA, 31.maj 1997.
SARAJEVO – ŽELJEZNIČAR Sarajevo 2:0 (1:0)
Stadion: Koševo. Gledalaca: 25 000. Sudija: Mirsad Ibrišimbegović.
Strijelci: 1:0 Repuh 30', 2:0 Ferhatović 88'p.
SARAJEVO: Petranović – Herco – Hošić – Ćupina – Beganović – Uščuplić – Repuh – Gogalić (Ćenan) – Smječanin (Granov) – Turković – Ihtijarević (Ferhatović). Trener: Nermin Hadžiahmetović.
ŽELJEZNIČAR: Hurtić – Biščević – Adžem (Kurt) – Kunić – Memić – Pintul – Pehlivanović (Burek) – Muharemović – Muslimović (Jahić) – F.Žerić – Osim. Trener: Dino Đurbuzović

DRUGA LIGA SJEVER
1.Drina Zvornik Živinice 28 14 9 5 58:22 51 Ulazi
2.GK Bosna Gradačac 28 15 5 8 37:25 50
3.Radnik Lipnica 28 15 1 12 45:42 46
4.Jedinstvo 108 Brčko 28 13 5 10 34:31 44
5.Bratstvo Gračanica 28 13 1 14 43:35 40
6.Budućnost Banovići 28 12 4 12 28:30 40
7.Krajina Cazin 28 11 7 10 29:32 40
8.Krivaja Zavidovići 28 12 2 14 28:32 38
9.Sprečanski Živinice 28 11 4 13 28:32 37
10.Mladost Puračić 28 11 4 13 31:43 37
11.Bosna Kalesija 28 9 8 11 29:33 35
12.Vareš 28 10 5 13 35:48 35
13.Ljutoč Bihać 28 9 7 12 31:46 34
14.Mramor 28 10 4 14 34:40 34
15.TOŠK Tešanj 28 9 6 13 38:37 33 Ispada
16.Prekounje 502 Bihać 15 2 1 12 2:43 7 Odustao

DRUGA LIGA JUG
1.Olimpik Sarajevo 26 17 4 5 63:19 55 Ulazi
2.Igman Konjic 26 17 4 5 60:20 55
3.Iskra Bugojno 26 15 8 3 49:24 53
4.Đerzelez Sarajevo 26 15 5 6 45:28 50
5.Fojnica 26 11 7 8 47:33 40
6.Vrbanjuša Sarajevo 26 11 4 11 39:38 37
7.Bratstvo Novi Travnik 26 10 5 11 28:37 35
8.Vratnik Sarajevo 26 9 7 10 30:34 34
9.Bjelopoljac Bjelo Polje 26 9 6 11 35:39 33
10.FK Vitez 26 9 6 11 28:37 33
11.Napredak Sarajevo 26 8 7 11 37:35 31 Ispada
12.Bregava/Iskra Stolac 26 9 3 14 26:49 30 Ispada
13.Lašva Slimena 26 3 5 18 22:67 14 Ispada
14.Mladost Gacko 26 1 5 20 15:64 8 Ispada

TREĆA LIGA
KANTONALNA LIGA TPK
1.Rahić Gornji Rahić 34 22 6 6 69:24 72 Ulazi
2.Rudar Bukinje 34 21 4 9 56:27 67 Ulazi
3.Kiseljak 34 19 8 7 62:36 65
4.OFK Tuzla-Argent 34 18 8 8 58:29 62
5.Zrinski Tuzla 34 18 5 11 66:37 59
6.Svatovac Poljice 34 16 5 13 57:55 53
7.Aida Duboki Potok 34 15 5 14 56:52 50
8.Omladinac Mionica 34 15 3 16 46:58 48
9.Sloga Tojšići 34 14 5 15 36:38 47
10.DSK Devetak 34 14 5 15 40:45 47
11.Željezničar Dobošnica 34 12 7 15 41:40 43
12.Rijeka Šerići 34 13 4 17 45:48 43
13.Konjuh Kladanj 34 13 3 18 37:49 42
14.Mladost Čelić 34 12 6 16 35:46 42
15.Slatina Bašigovci 34 12 5 17 38:57 41 Ispada
16.Husinski Rudar Husino 34 11 3 20 34:64 36 Ispada
17.Mladost Gornja Tuzla 34 11 2 21 29:55 35 Ispada
18.Sloboda Kerep 34 5 6 23 30:75 21 Ispada

KANTONALNA LIGA ZDK
1.MOŠTRE 26 18 5 3 61:21 59 Ulazi
2.ŽELJEZNIČAR Zenica 26 17 6 3 56:17 57 Ulazi
3.NATRON Maglaj 26 15 7 4 61:25 52
4.BORAC Jelah 26 14 8 4 53:21 50
5.ASKOPROMET Nemila 26 13 2 11 40:30 41
6.BORAC Tetovo 26 11 3 12 42:48 36
7.VISOKO 26 9 4 13 41:51 31
8.VIS Kosova 26 9 3 14 32:49 30
9.RUDAR Zenica 26 8 6 12 31:51 30
10.LJILJAN Zimča 26 7 7 12 32:43 28
11.POBJEDA Tešanjka 26 8 4 14 32:60 28
12.TESLIĆ 26 8 2 16 37:50 26
13.MLADOST Župča 26 8 2 16 31:58 26
14.NOVI ŠEHER 26 6 3 17 24:49 21

KANTONALNA LIGA USK
TABELA
1.Bratstvo Bosanska Krupa 26 20 3 3 81:16 69 Ulazi
2.Sloga Bosanska Otoka 26 19 5 2 56:20 52 Ulazi
3.Krajišnik Velika Kladuša 26 15 4 7 61:22 48 Ulazi
4.Omladinac Pokoj 26 12 5 9 44:32 47 Ulazi
5.Podgrmeč Sanski Most 26 12 4 10 53:35 45
6.Gomila Stijena 26 12 4 10 39:36 45
7.Ključ 26 11 4 11 46:45 43
8.Vitez Bužim 26 9 4 13 39:39 41
9.Mladost Polje 26 9 4 13 37:50 40
10.Sloga Kralje 26 8 6 12 39:55 40
11.Radnički Čoralići 26 9 0 17 35:65 39
12.Borac Banja Luka 26 7 2 17 33:69 37
13.Mladost Bosanski Petrovac 26 6 5 15 31:69 36
14.Berbir Bosanska Gradiška 26 5 6 15 23:64 31

KANTONALNA LIGA SBK
1.Zeleni Zmajevi Bugojno 26 17 5 4 51:23 56 Ulazi
2.Makljen Prozor 26 16 5 5 60:28 53 Ulazi
3.Plavac Kruščica 26 14 7 5 57:28 49 Ulazi
4.1.Maj Kačuni 26 15 3 8 56:30 48
5.Sloga Gornji Vakuf 26 14 4 8 52:30 46
6.Rudar Han Bila 26 13 5 8 49:44 44
7.Vlašić Turbe 26 12 0 14 39:36 36
8.Kiseljak 94 Bilalovac 26 10 4 12 37:50 34
9.Jedinstvo Busovača 26 9 6 11 34:40 33
10.Radnik Donji Vakuf 26 8 6 12 33:43 30
11.Orlac Preočica 26 8 3 15 37:55 27
12.Vesela Bugojno 26 6 8 12 40:48 26
13.Hum Guča Gora 26 6 3 17 32:60 21
14.Prusac 26 4 1 21 16:70 13

KANTONALNA LIGA SARAJEVO
1.UNIS Vogošća 21 15 4 2 68:18 49 Ulazi
2.Famos Hrasnica 21 14 3 4 47:15 45 Ulazi
3.Misoča Ilijaš 21 11 8 2 38:13 41
4.Pofalički Sarajevo 21 12 2 7 41:27 38
5.Butmir 21 10 3 8 33:33 33
6.Igman Ilidža 21 8 5 8 44:31 29
7.Partizan Sarajevo 21 9 1 11 37:22 28
8.Hrid Sarajevo 21 7 6 8 29:40 27
9.Iskra Sarajevo 21 6 6 9 28:34 24
10.Dobrinja 21 7 2 12 25:30 23
11.Sedrenik Sarajevo 11 1 0 10 8:45 3
12.Grdonj 21 1 0 20 10:99 3

KANTONALNA LIGA HNK
1.Lokomotiva Mostar 16 11 5 0 55: 8 38 Ulazi
2.Klis Buturović Polje 16 10 2 4 36:12 32 Ulazi
3.Botin Mostar 15 7 6 2 37:11 27
4.Borac Čapljina 16 8 3 5 24:27 27
5.Soko Drežnica 15 7 2 6 26:20 23
6.Blagaj 16 6 4 6 28:25 22
7.Velež Nevesinje 16 4 7 5 25:23 19
8.Radobolja Mostar 16 2 1 13 11:64 7
9.Ljiljan Gnojnice 16 1 1 14 7:57 4

ČETVRTA LIGA

II KANTONALNA LIGA TPK – SJEVER
1.Jedinstvo Lukavac 30 22 3 5 77:33 69 Ulazi
2.Jedinstvo Vučkovci 30 14 10 6 52:27 52
3.OFK Međiđa 30 14 6 10 52:44 48
4.Biberovo Polje 30 13 8 9 50:36 47
5.Mionica 85 30 13 6 11 57:46 45
6.Izbor Brčko 30 13 6 11 49:42 45
7.Trešnjevka Maoča 30 12 7 11 62:61 43
8.Olma-inžinjering Bjelave 30 9 14 7 63:48 41
9.12.decembar Rajska 30 12 4 14 56:61 40
10.Mladost Tinja 30 12 4 14 45:54 40
11.Mladost 94 Srnice 30 10 9 11 43:44 39
12.Polet 30 10 7 13 46:65 37 Ispada
13.Koraj 30 9 9 12 44:55 36 Ispada
14.Vražići 92 30 8 7 15 36:58 31 Ispada
15.Ratkovići 30 8 3 19 33:76 27 Ispada
16.Trebava Zelina Donja 30 7 5 18 44:61 26 Ispada
Novi članovi: Orahovica 74, Ograđenovac, OFK Vida

II KANTONALNA LIGA TPK – ZAPAD
1.Doboj-Istok Klokotnica 30 21 2 7 68:30 65 Ulazi
2.Jablanica Barice 30 16 8 6 49:22 56
3.Prokosovići 30 17 2 11 61:46 53
4.Sloga Bikodže 30 16 3 11 59:41 51
5.Mladost Suha 30 14 8 8 63:35 50
6.Rainci Gornji Rainci 30 14 6 10 51:55 48
7.Seona Banovići 30 12 9 9 53:39 45
8.BSK Bokavići 30 14 3 13 47:42 45
9.Mladost Kikači 30 13 2 15 39:44 41
10.Rudar Lukavac Mjesto 30 13 2 15 43:54 41
11.Jedinstvo Huskići 30 11 6 13 36:51 39
12.Teočak 30 11 5 14 62:57 38
13.Bijeljevac Miljanovci 30 10 6 14 37:41 36 Ispada
14.Mladost Gnojnice 30 9 7 14 39:56 34 Ispada
15.Napredak Turija 30 5 5 20 24:71 20 Ispada
16.Otpor 30 3 8 19 22:69 17 Ispada
Novi članovi: Metalac Živinice

II KANTONALNA LIGA ZE-DO - JUG
1.MLADOST Doboj/Kakanj 18 16 0 2 59:13 48 Ulazi
2.ZVIJEZDA Liješeva 18 10 3 5 31:23 33
3.ZMAJ Buzić Mahala 18 9 4 5 31:17 31
4.PORIJEČANI 18 8 5 5 29:24 29
5.STPČANICA Olovo 18 7 6 5 34:28 27
6.7.APRIL Buci 18 5 8 5 27:29 23
7.GODUŠA 18 4 6 8 24:37 18
8.TRIJUMF Podvinjci 18 4 4 10 27:44 16
9.GRAČANICA 18 4 1 13 16:45 13
10.KRALUPI 18 3 3 12 26:44 12

II KANTONALNA LIGA ZDK – SJEVER
1.Jablanica (Maglaj) 10 6 2 2 22:15 20 Ulazi
2.Gradina Mravići 10 5 2 3 13:12 17
3.Napredak Šije 10 4 0 6 15:14 12
4.Crni Vrh Kardaglije 10 3 3 4 14:14 12
5.Orlovik Žepče 10 3 3 4 14:14 12
6.Pousorac Miljanovci 10 4 0 6 13:21 12

II KANTONALNA LIGA USK
1.Željezničar Bosanska Krupa 20 13 4 3 38:19 43 Ulazi
2.Radnički Zdena 20 13 3 4 47:22 42 Ulazi
3.Korana Tržac 20 12 4 4 34:19 40 Ulazi
4.Avaz Kamenica 20 11 3 6 32:27 36 Ulazi
5.Mladost Vrnograč 20 10 2 8 40:36 32
6.Jezerski 20 9 1 10 43:33 28
7.Omladinac Gornja Sanica 20 7 7 6 37:29 28
8.Metalac Bihać 20 6 4 10 28:39 22
9.Brekovica 20 6 1 13 20:36 19
10.Prijedor 1919 Lušci Palanka 20 4 1 15 18:34 13
11.17.Krajiška Sanica 20 2 1 17 15:41 7
Novi članovi: Borac Izačić, Ostrožac, Sloboda Mali Lug, Rudar Kamengrad, Ozimice 501 Bihać, Sloboda 1910 Bosanski Novi, Mutnica, Sloboda Mahala.

II KANTONALNA LIGA SARAJEVO
1.Ozren Semizovac 12 9 1 2 39:11 28 Ulazi
2.Saobraćajac Sarajevo 12 9 0 3 26:11 27 Ulazi
3.Omladinac Doglodi 12 2 4 6 11:25 10
4.Željeznica Trnovo 12 0 3 9 7:35 3
NAPOMENA: U Ligi izvan konkurencije igrali Meli iz Sarajeva i Đerzelez
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

PostPostao/la katalinski dana 29 jan 2011, 19:17

Prva liga RS 1995-1996

Tabela Grupe ZAPAD:
1. Rudar (Prijedor) 20 16 2 2 37:13 50 Šampioni grupe ZAPAD
------------------------------------------------------------
2. Borac (Banja Luka) 20 14 6 0 50:13 48
3. Kozara (Gradiška) 20 8 6 6 37:20 30
4. Sloga (Doboj) 20 8 3 9 19:18 27
5. Polet (Srpski Brod) 20 7 3 10 26:34 24
6. BSK (Banja Luka) 20 6 5 9 17:23 23
7. Ljubić (Prnjavor) 20 6 5 9 16:29 23
8. Borac (Šamac) 20 6 4 10 22:29 22
------------------------------------------------------------
9. Modriča (Modriča) 20 6 4 10 14:27 22 2. liga RS
10. Sloboda (Novi Grad) 20 5 4 11 16:39 19 2. liga RS
11. Proleter (Teslić) 20 5 4 11 18:27 19

Tabela Grupe ISTOK:
1. Boksit (Milići) 20 15 3 2 59-13 48 Šampioni grupe ISTOK
-------------------------------------------------------------
2. Glasinac (Sokolac) 20 11 2 7 40-27 35
3. Sarajevo (Srpsko Sarajevo) 20 10 3 7 29-38 33
4. Mladost (Rogatica) 20 9 4 7 32-27 31
5. Jedinstvo (Brčko) 20 10 1 9 26-35 31
6. Panteri (Bijeljina) 20 8 3 10 25-23 27
7. Leotar (Trebinje) 20 8 2 10 38-30 26
8. Slavija (Srpsko Sarajevo) 20 7 4 9 23-30 25
------------------------------------------------------------
9. Željezničar (Srpsko Sarajevo)20 6 7 7 30-36 25 2. liga RS
10. Drina (Zvornik) 20 5 5 10 30-38 20 2. liga RS
11. Romanija (Pale) 20 2 4 14 13-48 10

Finale Prvenstva RS:
MILIĆI: Boksit (Milići) – Rudar (Prijedor) 5-2
PRIJEDOR: Rudar (Prijedor) – Boksit (Milići) 2-1

Omladinac (Banja Luka) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Banja Luka)
Sloboda (Novi Grad) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Prijedor)
Željezničar (Lukavica) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Srpsko Sarajevo)
Drina (Zvornik) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Bijeljina)

Rudar (Ugljevik) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Bijeljina)
Bratstvo (Gračanica) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Zvornik)
Velež (Nevesinje) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Srpsko Sarajevo)
Sutjeska (Srbinje) - prvaci Druge lige Republike Srpske (grupa Trebinje)
Ajvatar
Avatar
katalinski
 
Postovi: 600
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56

PostPostao/la zmaj0712 dana 30 jan 2011, 14:55

HERCEG-BOSNA
PRVA LIGA
1.Široki Brijeg 30 21 6 3 80:20 69 Šampion
2.Troglav Livno 30 17 5 8 51:22 56
3.Orašje 30 16 8 6 56:34 56
4.Zrinjski Mostar 30 14 6 10 39:27 48
5.Ljubuški 30 12 8 10 37:35 44
6.Kiseljak D 30 12 7 11 52:39 43
7.Metal Stolac 30 12 6 12 39:42 42
8.GOŠK Gabela 30 11 8 11 46:42 41
9.Posušje 30 12 5 13 40:36 41
10.Kostrč 30 12 5 13 42:45 41
11.Vitez 30 12 5 13 33:44 41
12.Novi Travnik 30 11 7 12 36:52 40
13.Tomislav Tomislavgrad 30 12 3 15 41:49 39 Ispada
14.Busovača 30 7 6 17 41:64 27 Ispada
15.Odžak 102 30 8 3 19 39:88 27 Ispada
16.Bjelopoljac Bjelo Polje 30 5 4 21 30:63 19 Ispada

DRUGA LIGA
SKUPINA „ZAPAD“
1.Sloga Uskoplje 18 16 2 0 56:12 50 Ulazi
2.Bekija Grude 18 16 1 1 52:15 49
3.Rakitno 18 8 3 7 28:24 27
4.Graničar Ljubunčić 18 8 2 8 36:33 26
5.Rujani/Čelebići 92 18 6 5 7 38:33 23
6.Boljava Donji Vinjani 18 7 2 9 26:33 23
7.Finvest Drvar 18 5 6 7 25:28 21
8.Bužan 18 4 3 11 32:55 15
9.Šuica 18 4 2 12 28:52 14
10.Vir 18 2 2 14 13:49 8

SKUPINA „JUG“
1.Brotnjo Čitluk 22 19 3 0 71:11 60 Ulazi
2.Redarstvenik Mostar 22 16 3 3 57:17 51
3.Čapljina 22 14 3 5 54:16 45
4.Branitelj Mostar 22 11 3 8 43:34 37
5.Višići 22 10 2 10 47:39 32
6.Rama 22 9 1 12 27:37 28
7.Kruševo 22 7 5 10 42:40 26
8.Neretva Čeljevo 22 7 5 10 26:57 26
9.Cim Mostar 22 7 4 11 40:42 25
10.Ljuti Dolac 22 7 3 12 24:57 24
11.Kroacija Gnjilište 22 4 1 17 24:55 13
12.Buna Blagaj 22 4 1 17 23:74 13

SKUPINA „SREDNJA BOSNA“
1.Usora Žabljak 22 17 1 4 74:25 52 Ulazi
2.Žepče 22 14 5 3 60:20 47
3.Šantići 22 13 4 5 62:28 43
4.Jardol Vitez 22 11 2 9 37:38 35
5.Rijeka Vitez 22 10 5 7 41:51 35
6.Nova Bila 22 9 6 7 46:39 33
7.Brnjaci 22 8 5 9 47:36 29
8.Gromovnik Novi Šeher 22 8 2 12 41:45 26
9.Fojnica 22 6 4 12 27:41 22
10.Elektrobosna Jajce 22 4 9 9 30:41 21
11.Kreševo 22 5 3 14 27:71 18
12.Napredak Zenica 22 3 2 17 23:69 11

SKUPINA „BOSANSKA POSAVINA“
1.Napredak Matići 22 16 3 3 60:27 51 Ulazi
2.Hajduk Orašje 22 15 3 4 53:14 48
3.Posavina 108 Bijela 22 14 3 5 70:37 45
4.Dinamo Donja Mahala 22 10 6 6 47:37 36
5.Frankopan Špionica 22 10 6 6 39:31 36
6.Sloga Tolisa 22 10 3 9 47:40 33
7.Bok-Šport 22 8 3 11 39:45 27
8.19.srpanj Oštra Luka 22 6 6 10 44:43 24
9.9.lipanj Bazika 22 6 5 11 33:54 23
10.Mladost Domaljevac 22 6 4 12 40:49 22
11.Mladost VIK Vidovice 22 4 3 15 25:62 15
12.Posavac Ugljara 22 4 1 17 24:83 13

REPUBLIKA SRPSKA
PRVA LIGA GRUPA „ZAPAD“
1.Sloga Trn 22 15 5 2 43:10 50
2.Borac Banja Luka 22 11 6 5 32:16 39
3.Sloga Doboj 22 11 3 8 31:28 36
4.Rudar/Prijedor Prijedor 22 10 5 7 35:18 35
5.Borac Šamac 22 10 5 7 25:20 35
6.Polet Brod 22 10 4 8 27:25 34
7.Kozara Gradiška 22 10 3 9 26:26 33
8.Krila Krajine Banja Luka 22 8 6 8 25:27 30 Ispada
9.Omladinac Brestovčina 22 7 4 11 24:42 25 Ispada
10.Borac Kozarska Dubica 22 5 4 13 20:38 19 Ispada
11.BSK Banja Luka 22 4 4 14 18:33 16 Ispada
12.Ljubić Prnjavor 22 3 7 12 13:36 16 Ispada

PRVA LIGA GRUPA „ISTOK“
1.Rudar Ugljevik 22 13 3 6 42:21 42
2.Boksit Milići 22 12 4 6 49:30 40
3.Glasinac Sokolac 22 12 3 7 61:37 39
4.Panteri Bijeljina 22 11 3 8 37:25 36
5.Mladost Rogatica 22 11 1 10 34:38 34
6.Sarajevo Pale 22 10 3 9 27:23 33
7.Leotar Trebinje 22 10 2 10 36:35 32
8.Sutjeska Srbinje/Foča 22 9 2 11 23:36 29 Ispada
9.Bratstvo Bratunac 22 7 4 11 36:44 25 Ispada
10.Slavija Lukavica 22 7 4 11 18:34 25 Ispada
11.Velež Nevesinje 22 7 3 12 22:36 24 Ispada
12.Jedinstvo Brčko 22 6 2 14 18:44 20 Ispada

FINALE ŠAMPIONATA
Rudar Ugljevik – Sloga Trn 2:0
Sloga Trn – Rudar Ugljevik 1:0

Novi članovi: Omladinac (Banja Luka) (prvak Druge lige RS Banja Luka), Željezničar (Lukavica) (prvak Druge lige RS Srpsko Sarajevo), Sloboda (Novi Grad) (prvak Druge lige RS Prijedor) , Drina (Zvornik) (prvak Druge lige RS Bijeljina).
Napomena: Panteri (Bijeljina) mijenjaju ime u Radnik.

KUP RS
FINALE
Sloga Trn – Sarajevo Pale 1:0
zmaj0712
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11

Sljedeća

Natrag na Ostalo

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.