BV Borussia Dortmund

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7540
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 22 jan 2021, 21:03

Ali kako Belingham uze loptu kod drugog gola :beba: :ljepota:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 22 jan 2021, 22:33

Ovo postaje mucno za gledati , odbrana na celu sa Bürki ... pliva kao da i ne postoji.
Novi trener , bolji golman i defender pod hitno.
Sve je za ovu situaciju krivac klosar watzke .. eto perite pare sa mladim talentima.
A uspjeha i titula ni na vidiku. :thumbdown:
Zadnja izmjena: jamesrodriguez, dana/u 22 jan 2021, 22:36, ukupno mijenjano 1 put.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Pale_Companion » 22 jan 2021, 22:35

Desperado09 je napisao/la:
22 jan 2021, 21:01
Sancho i Haland guzove deru. :bow:
:kafa:

Čestitke na dobrom otporu, ali guzice su ipak sačuvane večeras
Agieren statt reagieren

Avatar
Desperado09
Postovi: 1699
Pridružen/a: 08 jun 2015, 18:29
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Desperado09 » 22 jan 2021, 22:40

Pale_Companion je napisao/la:
22 jan 2021, 22:35
Desperado09 je napisao/la:
22 jan 2021, 21:01
Sancho i Haland guzove deru. :bow:
:kafa:

Čestitke na dobrom otporu, ali guzice su ipak sačuvane večeras
Čestitke vama na pobjedi. Mi smo rasulo živo.

Burki je rupa švicarska. Ništa lik nije odbranio.

Edo bi mogao dobiti šut kartu prije kraja sezone.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 22 jan 2021, 22:40

Sancho i Haaland i jesu odlicni..cak bi rekao da se ofanzivcima nema sta ni zamjeriti. Nije jednostavno ni igrati kad moras ganjati rezultat. Problem je sto primas 3 gola iz prekida i to ne zna se koja reakcija je vise sramotna.

Moze se analizirati igra 5 dana ali kad primas tako jeftine golove, nemas sta traziti u vrhu.

P.S. Cestitke Pale na pobjedi..Gladbach kao i uvijek dosta lijep,atraktivan fudbal igra.

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la Pale_Companion » 22 jan 2021, 22:45

Haaland je fakat zvijer, teško ga je braniti ...

Imate velik potencijal u ekipi, treba samo neko da posloži i motivira. Kladim se da sa Favreom večeras ne biste izgubili
Agieren statt reagieren

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 22 jan 2021, 22:50

S Terzićem se ko činilo da idete naprijed, ali onda u toj bitnoj utakmici u Leverkusenu se desi da vam se većina igrača opšte ne zalaže, niti trči. Totalno je to tada bilo blijedo. A očekuje se tu da igrači gore. A večeras isplivaju neke slabosti, koje se ponavljaju iz Favreovog perioda, pa čak su neki momenti defanzivno bili i gori nego kod Švicarca. Naprijed vam je ekipa djelovala poletno i one akcije u prvom poluvremenu, pogotovo kod golova su bile sjajne. Ali pozada totalna neposloženost i haos.
Ekipa vam definitivno ima kvalitet, dosta kvaliteta, ali ofulalo se s ovim eksperimentom sa Terzićem. E sada hoće li tu uprava opet reagovati po pitanju trenera, to je upitno. I opet pitanje koliko će brzo reagovati, jer i LP će vam uskoro doći u pitanje...
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 22 jan 2021, 22:57

Ja sam definitivno bio za to da Favre zavrsi sezonu jer nema nista gore od preuzimanja ekipe u pola sezone ali onih 1-5 protiv Stuttgarta je ipak bilo previse.

Generalno ne razumijem ljude koji godinama prate fudbal a misle da ce trener promijeniti stvari preko noci. Barselona godinama vrti trenere a sve je slabija, Manchester poslije Fergusona izmijenio 1000 trenera, Arsenal poslije Wengera se jos trazi, Chelsea sa Lampardov katastrofa i da ne idem dalje. A sve su to klubovi koji su i atraktivniji za trenere od Dortmunda.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5243
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la FRANK RIBERY » 22 jan 2021, 23:02

Ovdje treba potpuni remont, svaki potez Watzkea je kriv, izgubili su kompas. Naravno da trener nije glavni krivac, ovdje se treba krenuti od glave, a ne od repa.

Reus nema sta vise traziti u ovoj ekipi, on je gotov igrac kao Gotze.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 22 jan 2021, 23:06

adnan24 je napisao/la:
22 jan 2021, 22:57
Ja sam definitivno bio za to da Favre zavrsi sezonu jer nema nista gore od preuzimanja ekipe u pola sezone ali onih 1-5 protiv Stuttgarta je ipak bilo previse.

Generalno ne razumijem ljude koji godinama prate fudbal a misle da ce trener promijeniti stvari preko noci. Barselona godinama vrti trenere a sve je slabija, Manchester poslije Fergusona izmijenio 1000 trenera, Arsenal poslije Wengera se jos trazi, Chelsea sa Lampardov katastrofa i da ne idem dalje. A sve su to klubovi koji su i atraktivniji za trenere od Dortmunda.
Favre je tada morao dobiti otkaz, to je definitivno. Samo jel ovo pravi izbor, sve više vjerujem da nije.
Treneru treba dati vremena , to je istina, moguće da i Terzić treba još vremena, ali nekako je pozitivni šok bio kratak. Također, problem je što je on bio svo vrijeme u štabu Favreovom i sada je pitanje koliko on kao mlad trener novina može donijeti i baš se skroz odmaći od Favreove filozofije.
Ili si ti baš uvjeren da mu treba dati vremena???
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 22 jan 2021, 23:23

Klosar watzke ako nesto drasticno ne uradi do iduceg tjedna , onda ce i liga prvaka biti upitna.
A o odbrani sa Bürki ne zelim vise ni komentarisati.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la adnan24 » 22 jan 2021, 23:28

effe_sa je napisao/la:
22 jan 2021, 23:06
Ili si ti baš uvjeren da mu treba dati vremena???
Problem je sad koga dovesti. Mislim da ne postoji osoba koja je mislila da Favre nije pravi covjek za BvB pa ga sad pljuju kao da je najveci levat. Spominju se neka imena kao fol provjerena, odmah mi padne napamet Bosz koji se harao s Ajaxom :roll:

Konkretno, ako cemo propustiti ligu prvaka, radje mi je da se to uradi s Terzicem jer onda mozes na ljeto krenuti ispocetka s nekim novim. Ako sad opet promijenis i ne uspijes(sto su velike sanse jer je vremena premalo) onda vec gubis jos jedno ime i stvaras dodatnu sumnju u ekipu.

Individualno ekipa nije savrsena, 2-3 pozicije su upitne ali i najvecem laiku je jasno da ovih 11 igraca moze i mora da igra mnogo bolji fudbal.

Avatar
ledar
Postovi: 3885
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la ledar » 23 jan 2021, 00:01

Vrijeme je da Sammer preuzme klub od Fackea i napravi restart. Bitno je da para ne manjka, sa par ciljanih pojačanja opet će to biti top momčad. Terzić je otpočetka bio vrlo rizično rješenje, imam dojam da se išlo po uzoru na bayu, ali Flick je tu ipak bio puno iskusniji, zapravo je godinama vodio i bayu i nacionalnu selekciju iz sjene.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la effe_sa » 23 jan 2021, 00:10

adnan24 je napisao/la:
22 jan 2021, 23:28

Problem je sad koga dovesti. Mislim da ne postoji osoba koja je mislila da Favre nije pravi covjek za BvB pa ga sad pljuju kao da je najveci levat. Spominju se neka imena kao fol provjerena, odmah mi padne napamet Bosz koji se harao s Ajaxom :roll:

Konkretno, ako cemo propustiti ligu prvaka, radje mi je da se to uradi s Terzicem jer onda mozes na ljeto krenuti ispocetka s nekim novim. Ako sad opet promijenis i ne uspijes(sto su velike sanse jer je vremena premalo) onda vec gubis jos jedno ime i stvaras dodatnu sumnju u ekipu.

Individualno ekipa nije savrsena, 2-3 pozicije su upitne ali i najvecem laiku je jasno da ovih 11 igraca moze i mora da igra mnogo bolji fudbal.
Pa to i jeste problem koga dovesti, zato je nekako Sammer bio najbolje rješenje za ovu sezonu, ali ranije se govorilo što on nije preuzeo. Iako bi Sammera ili nekog sličnog trebalo bar gurnuti bliže treneru, Terziću treba sada neko iskusan, najbolje bi bilo da ima kraj sebe jakog sportskog direktora. Zorc to nije.
Dobro ovo kada se navodi da bi BVB trebao dovesti Pochetina ili slično (mislim što se za Pochetina prije njegovog preuzimanja PSG-a spominjalo) i tako te trenere, glumurozne i slično, to ne znači da bi takvi treneri donijeli uspjeh BVB-u. Klopp je bio idealan trener i teško je takvog naći koji 100 % ide uz ovaj klub.
A nije sve bilo hrđavo ni što je Favre radio, samo evidentno niste mogli s njim dalje, a isto tako njemu još određena doza vatre, strasti treba da bi vodio ekipu kluba kakav je vaš.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 30 jan 2021, 15:43

Treba ugasiti kub pod hitno , da se dalje ne sramoti.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7540
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 30 jan 2021, 17:38

Kad se Sanchu igra i kad hoće da trči, onda i Borusija pobjedjuje. I tad se može igrati ovaj ludi presing naprijed sa trčanjem u odbranu svakog igrača da pomognu defanzivcima...

Inace jedan jedini šut prema Hitzu i primis gol :oops: :facepalm:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
AmirBvB
Postovi: 1077
Pridružen/a: 13 maj 2013, 19:38
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la AmirBvB » 30 jan 2021, 18:01

kraljttbvb je napisao/la:
30 jan 2021, 17:38

Inace jedan jedini šut prema Hitzu i primis gol :oops: :facepalm:
Nadam se da ne želiš okriviti Hitza za taj pogodak, a ne Akanjija koji je stajao i gledao igrača kako se namješta i šuta, bukvalno je samo Hitzu blokirao pogled.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7540
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la kraljttbvb » 30 jan 2021, 20:18

AmirBvB je napisao/la:
30 jan 2021, 18:01
kraljttbvb je napisao/la:
30 jan 2021, 17:38

Inace jedan jedini šut prema Hitzu i primis gol :oops: :facepalm:
Nadam se da ne želiš okriviti Hitza za taj pogodak, a ne Akanjija koji je stajao i gledao igrača kako se namješta i šuta, bukvalno je samo Hitzu blokirao pogled.
Ja sam nekada bio golman na turnirima, pa znam da je golman uglavnom zadnji na listi kada treba tražiti krivca. Odbrana je uvijek kriva, oni su prva linija odbrane...

Inace kad god protivnik krene u napad, mene strah šta će ovi u odbrani uraditi :oops:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 02 feb 2021, 19:41

Eno i Hummels se povrjedi , Can umjesto njega.
A jeste nas krenulo , igra nikakva .. povrijedjenih igraca sve vise.
Terzic neiskusan neka nam je Bog u pomoci.
Samo da se veceras ne osramotimo kao bayern. :roll:

jamesrodriguez
Postovi: 936
Pridružen/a: 29 jul 2014, 19:51
Kontakt:

Re: BV Borussia Dortmund

Post Postao/la jamesrodriguez » 02 feb 2021, 22:42

Ovo treba sve raspustiti , goni ih sve u piz*u mate*inu

Odgovori

Natrag na “BV Borussia Dortmund”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.