Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Mirza25
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:45
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Mirza25 » 17 jul 2021, 19:20

Ako postavim link koji kaže da je 50 vakcinisanih ljudi umrlo od korone, šta ja tu treba da dokazujem?

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 19:31

Dobro, sta tebi govori taj podatak?

Imas li kakvog safta, podloge, konteksta za taj broj? Je l umrlo 50/50, je l neko reko da su vakcine 100% efikasne i da isto toliko stite od smrtnosti? Klix, N1 reko? Neki moroljub petrovic virusologije?

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 17 jul 2021, 20:08

Mirza25 je napisao/la:
17 jul 2021, 19:20
Ako postavim link koji kaže da je 50 vakcinisanih ljudi umrlo od korone, šta ja tu treba da dokazujem?
Ne, nije umrlo 50% vakcinisanih već je od umrlih bilo 50% vakcinisanih. Totalno drugo značenje. Nije se ni 50% vakcinisanih zarazilo, to bi onda značilo da su vakcine besmislene.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Mirza25
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:45
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Mirza25 » 17 jul 2021, 22:18

Unofficialpage je napisao/la:
17 jul 2021, 20:08
Mirza25 je napisao/la:
17 jul 2021, 19:20
Ako postavim link koji kaže da je 50 vakcinisanih ljudi umrlo od korone, šta ja tu treba da dokazujem?
Ne, nije umrlo 50% vakcinisanih već je od umrlih bilo 50% vakcinisanih. Totalno drugo značenje. Nije se ni 50% vakcinisanih zarazilo, to bi onda značilo da su vakcine besmislene.
Umrlo je 50 ljudi, a ne 50% od 114. 44 čovjeka je bilo nevakcinisano, a 20 ljudi je bilo vakcinisano jednom dozom. Sada više nije bitan ljudski život nego se gledaju procenti. Sve dok to nismo mi, sve je dobro. A to što je to netko drugi je nebitno.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 17 jul 2021, 22:38

Mirza25 je napisao/la:
17 jul 2021, 22:18
Unofficialpage je napisao/la:
17 jul 2021, 20:08
Mirza25 je napisao/la:
17 jul 2021, 19:20
Ako postavim link koji kaže da je 50 vakcinisanih ljudi umrlo od korone, šta ja tu treba da dokazujem?
Ne, nije umrlo 50% vakcinisanih već je od umrlih bilo 50% vakcinisanih. Totalno drugo značenje. Nije se ni 50% vakcinisanih zarazilo, to bi onda značilo da su vakcine besmislene.
Umrlo je 50 ljudi, a ne 50% od 114. 44 čovjeka je bilo nevakcinisano, a 20 ljudi je bilo vakcinisano jednom dozom. Sada više nije bitan ljudski život nego se gledaju procenti. Sve dok to nismo mi, sve je dobro. A to što je to netko drugi je nebitno.
U pravu si, ne piše 50%. Naravno da je bitan ljudski život i sve moramo učiniti da niko ne umre ali nekad nije moguće sve spasiti. Neki će da umru od vakcine, neki od korone ali većina će da se spasi i imat će blage simptome sa vakcinom dok bez vakcine će to da bude puno gore.

To isto se može prenjeti i na priču o "plandemmiji", o tome da treba sve pustiti, da je izmišljeno i slično.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 22:39

Mirza25 je napisao/la:
17 jul 2021, 22:18
Umrlo je 50 ljudi, a ne 50% od 114. 44 čovjeka je bilo nevakcinisano, a 20 ljudi je bilo vakcinisano jednom dozom. Sada više nije bitan ljudski život nego se gledaju procenti. Sve dok to nismo mi, sve je dobro. A to što je to netko drugi je nebitno.
Možeš mi odgovoriti na par pitanja, pa da nadođemo ovo sa 50 mrtvih?

Evo, pitanje, da li je iko ikad rekao da vakcinacijom niko neće umrijeti od korone?
- Ako nije, onda, koliko je ljudi i koja dob je najviše vakcinisana i koja dob generalno ima najviši stepen smrtnosti od korone?
- Ako jest, koja je naučna institucija i farmaceutska kompanija to rekla?

To su tri, četiri odgovora, u par riječi, vjerujem da puno ne tražim i da ti nije mrsko odgovoriti?

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 18 jul 2021, 00:48

admin je napisao/la:
17 jul 2021, 18:18
Sve lazov do lazova.

Evo ovi lazirali najpozotivniju studiju o ivermektinu:

https://www.google.com/amp/s/amp.thegua ... l-concerns

Mozda bih i pomislio da to svjetski zavjerenici diskredituju prave naucnike radi profita, da nema ovako kao Bihfan likova koji iz cista mira slazu da ima neka studija u argentini a za nju nema linka, bar sa nekog opskurnog sajta, vec jok - hladno izmislio i slago.
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/results/NCT04425850
studija pokazuje prevenciju

https://trialsitenews.com/argentina-min ... -covid-19/
Ivermectin had a significant effect (p=0.003) in achieving medical release. The treatment with ivermectin could significantly prevent the evolution to serious stages since the experimental group did not present any patient with referral to critical hospitalization.

In other groups, the patients did not advance to highest scores in the ordinal scale, which represents more compromised stages of the disease. Apparently, the Argentinian study group reports that ivermectin brought other benefits in relation to the improvement in the patient’s condition. There were no adverse events reported. Those patients on ivermectin had a greater than 89.1% probability of being released at the end of the intervention than did the control group (on placebo). This probability existed even when factoring the presence of comorbidities. No deaths were recorded in either group of these mild COVID-19 patients. The median age of study participants (40) as well as comorbidities were equally present in both groups.
https://journals.lww.com/americantherap ... _of.7.aspx

jos jedna studija, koja i daje rezultat od 62 % redukcije smrtnosti.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 21258081v1
studija iz Israela
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 18 jul 2021, 08:21

Ne uspjevam naci gdje pise da je ucinkovitost 100%.

Moze screenhot tog dijela?

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 18 jul 2021, 08:34

Mirza25 je napisao/la:
17 jul 2021, 19:00


Kakva inteligencija...ljudi ne mogu da podnesu da postoji druga stvarnost u vezi korone osim N1 i ispiranja mozga pa pozivaju admina da me banuje zato što iznosim drugačije činjenice koje dolaze ne od svete fadiile koja gleda u kašike nego od zvaničnih podataka, institucija i slično.

To se zove pozivanje na jednoumlje. Osim ako nisam ovdje nekome pokvario sijelo.
Do sad cinjenicu nijednu nisi iznio. Osim dijelomicnih fragmenata bez ikakvog konteksta, nista osim suplje nisi napisao.

De objasni nam, kako to tvoje posmatranje stvarnosti vidi ove grafikone? Stvarnost ne moze biti fragmentirana, moras moci objasniti i ono sto ide i ono sto ne ide u prilog tvojoj teoriji.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 18 jul 2021, 10:34

Kada se analizira tema od prvog dana do danas, možemo zaključiti sljedeće:

- Virus postoji, nije teorija zavjere.
- Virus ubija, razlika u broju mrtvih između 2020 i 2021 (sedmi mjeseci) je jasan pokazatelj da je virus potencijalno jako opasan.
- I pored vakcinacije se možete zaraziti što je bilo logično, ali isto tako podaci prije svega iz USA govore da je u ogromnoj večini smrtnost povezana sa ljudima koji se nisu vakcinisali (ako se ne varam 99% smrti nevakcinisanih).
- Četvrti val je neminovan i ovi valovi će se periodično nastavljati sve dok ne dođe do veće imunizacije, a virus će postati kao Influenza i sl., sa kojim ćemo živjeti.

Također:
- Virus kao što rekoh postoji, ali političari i elite ovo koriste u političke svrhe u kreiranju posluših masa. Jedno je policijski sat na početku pandemije kada nismo ništa o virusu znali. Danas znamo mnogo više i evo u BiH mjesecima nekakve mjere koje niko ne poštuje, a na jesen će se u novi val i zbog visokog broja novozaraženiha uvesti i 99.9% novi policijski sat.
- Država zakazala, Sadakastan nije u stanju nabaviti vakcine, a ne izvršiti masovnu imunizaciju.
- Vakcine kao sve vakcine na ovom svijetu imaju nuspojave i oni su daleko manje nego benefite istih.
- Države sa 60% vakcinisanih su u novom valu i antivakseri dočekali svojih pet minuta. Treba nam 2-3 mjeseca da vidim broj novozaraženih, ljudi koji su u bolnici završili i onih koji su umrli (mimo USA), da se uporedi % razlika između vakcinisanih i onih koji to nisu.

I na kraju, hvala dragom Bogu pa živimo u državi sa malim brojem stanovnika, tako da se virus nije uveliko raširao analizirajuću našu "pažnju" prema istom.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la KpbKaka22 » 18 jul 2021, 10:36

Jel itko ovdje imao problema sa anksioznosti ?

Na mene je utjecala ona korona izolacija lani i sad ovih 15 dana izolacije , kad sam je dobio

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 18 jul 2021, 11:03

admin je napisao/la:
18 jul 2021, 08:21
Ne uspjevam naci gdje pise da je ucinkovitost 100%.

Moze screenhot tog dijela?
Pa prvi link i prva studija.
229 participants =  100.0%

Niko se nije zarazio, a istrazivanje je vodjeno na medicinskim radnicima, znaci ljudima koji su izlozeni virusu nonstop.

Plus lijek pomaze u tijeku zaraze, sto vakcine ne rade.
Meta-analysis of 15 trials, assessing 2438 participants,
found that ivermectin reduced the risk of death by an
average of 62% (95% CI 27%–81%) compared with no
ivermectin treatment [average RR (aRR) 0.38, 95% CI
0.19 to 0.73; I2 549%]; risk of death 2.3% versus 7.8%
among hospitalized patients in this analysis, respec-
tively (SoF Table 2 and Figure 3). Much of the hetero-
geneity was explained by the exclusion of one trial44
in a sensitivity analysis (average RR 0.31, 95% CI
0.17–0.58, n 52196, I2 522%), but because this trial
was at low risk of bias, it was retained in the main
analysis
Veoma dobri rezultati, lijek koji moze zaustavit pandemiju ovog trenutka, samo da prestane cenzura. Cak kad bi pokusali studiju sa vecim dozama, vjerujem da bi rezultati bili jos bolji, ali u vecini ovih drzava nije dozvoljena upotreba vecih doza.

Isto tako kome je u interesu da su ove klinicke studije (znaci ne neke studije farmaceutske kuce ili vlade, vec klinicke) o ivermektinu ostanu u cenzuri neg farmaceutskim kucama koje pokusavaju vakcine prodat.
2,90 $ kosta kutija od 100 tableta 12 mg. Znaci niko ne bi profitirao, a pogotovo bi propao plan da se svake godine prodaju boosteri. Investitori bi popusili. Zato i vlada takva cenzura i izlaze placene studije koje su zadnji pokusaj diskreditovanja ivermektina.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 18 jul 2021, 11:15

U Izraelu više od 1000 novozaraženih u jednom danu, prvi put od marta.

Najvažnije

"Trenutna procjena je da je učinkovitost postojećih cjepiva protiv delta varijante slabija od očekivane i jasno je da se problem ne može riješiti isključivo cijepljenjem", rekao je Bennett.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 18 jul 2021, 11:49

BIHfan je napisao/la:
18 jul 2021, 11:03
admin je napisao/la:
18 jul 2021, 08:21
Ne uspjevam naci gdje pise da je ucinkovitost 100%.

Moze screenhot tog dijela?
Pa prvi link i prva studija.
229 participants =  100.0%

Niko se nije zarazio, a istrazivanje je vodjeno na medicinskim radnicima, znaci ljudima koji su izlozeni virusu nonstop.

Plus lijek pomaze u tijeku zaraze, sto vakcine ne rade.
Meta-analysis of 15 trials, assessing 2438 participants,
found that ivermectin reduced the risk of death by an
average of 62% (95% CI 27%–81%) compared with no
ivermectin treatment [average RR (aRR) 0.38, 95% CI
0.19 to 0.73; I2 549%]; risk of death 2.3% versus 7.8%
among hospitalized patients in this analysis, respec-
tively (SoF Table 2 and Figure 3). Much of the hetero-
geneity was explained by the exclusion of one trial44
in a sensitivity analysis (average RR 0.31, 95% CI
0.17–0.58, n 52196, I2 522%), but because this trial
was at low risk of bias, it was retained in the main
analysis
Veoma dobri rezultati, lijek koji moze zaustavit pandemiju ovog trenutka, samo da prestane cenzura. Cak kad bi pokusali studiju sa vecim dozama, vjerujem da bi rezultati bili jos bolji, ali u vecini ovih drzava nije dozvoljena upotreba vecih doza.

Isto tako kome je u interesu da su ove klinicke studije (znaci ne neke studije farmaceutske kuce ili vlade, vec klinicke) o ivermektinu ostanu u cenzuri neg farmaceutskim kucama koje pokusavaju vakcine prodat.
2,90 $ kosta kutija od 100 tableta 12 mg. Znaci niko ne bi profitirao, a pogotovo bi propao plan da se svake godine prodaju boosteri. Investitori bi popusili. Zato i vlada takva cenzura i izlaze placene studije koje su zadnji pokusaj diskreditovanja ivermektina.
Sad je Americka studija, nije argentinska, nevazno.

Ali ja o dalje ovdje nista ne vidim. Koliko je bilo osoba u kontrolnoj grupu, Koliko ih se iz kontrolne zarazilo. De screenshot molim te.

Ali Evo i ako radi, nije to iskljuceno, znaci treba preventivno uzimati svaki dan par tableta, nek je mjesec kutija, to je $35 godisnje. Kako je to jeftinije od vakcine ?

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 18 jul 2021, 11:57

admin je napisao/la:
18 jul 2021, 11:49
BIHfan je napisao/la:
18 jul 2021, 11:03
admin je napisao/la:
18 jul 2021, 08:21
Ne uspjevam naci gdje pise da je ucinkovitost 100%.

Moze screenhot tog dijela?
Pa prvi link i prva studija.
229 participants =  100.0%

Niko se nije zarazio, a istrazivanje je vodjeno na medicinskim radnicima, znaci ljudima koji su izlozeni virusu nonstop.

Plus lijek pomaze u tijeku zaraze, sto vakcine ne rade.
Meta-analysis of 15 trials, assessing 2438 participants,
found that ivermectin reduced the risk of death by an
average of 62% (95% CI 27%–81%) compared with no
ivermectin treatment [average RR (aRR) 0.38, 95% CI
0.19 to 0.73; I2 549%]; risk of death 2.3% versus 7.8%
among hospitalized patients in this analysis, respec-
tively (SoF Table 2 and Figure 3). Much of the hetero-
geneity was explained by the exclusion of one trial44
in a sensitivity analysis (average RR 0.31, 95% CI
0.17–0.58, n 52196, I2 522%), but because this trial
was at low risk of bias, it was retained in the main
analysis
Veoma dobri rezultati, lijek koji moze zaustavit pandemiju ovog trenutka, samo da prestane cenzura. Cak kad bi pokusali studiju sa vecim dozama, vjerujem da bi rezultati bili jos bolji, ali u vecini ovih drzava nije dozvoljena upotreba vecih doza.

Isto tako kome je u interesu da su ove klinicke studije (znaci ne neke studije farmaceutske kuce ili vlade, vec klinicke) o ivermektinu ostanu u cenzuri neg farmaceutskim kucama koje pokusavaju vakcine prodat.
2,90 $ kosta kutija od 100 tableta 12 mg. Znaci niko ne bi profitirao, a pogotovo bi propao plan da se svake godine prodaju boosteri. Investitori bi popusili. Zato i vlada takva cenzura i izlaze placene studije koje su zadnji pokusaj diskreditovanja ivermektina.
Sad je Americka studija, nije argentinska, nevazno.

Ali ja o dalje ovdje nista ne vidim. Koliko je bilo osoba u kontrolnoj grupu, Koliko ih se iz kontrolne zarazilo. De screenshot molim te.

Ali Evo i ako radi, nije to iskljuceno, znaci treba preventivno uzimati svaki dan par tableta, nek je mjesec kutija, to je $35 godisnje. Kako je to jeftinije od vakcine ?
A bjezi vise sta me zahebavas, uopste ne citas sto postavim. Ko da pricam sa djetetom iz obdanista, moras mu ko bebi crtat i objasnjavat da bi shvatio neke stvari, postavio sam studiju i more linkova, al opet ti svoje.

Ne citiraj me vise dok ne naucis citat.

Racunas kolko doza kosta, jedna doza pfizera 15,5 eura, a jedna kutija ivermektina 2,5 eura. Mjesec se ne uzima, da si procitao to sto sam postavio, znao bi da je u pitanju 7 do 14 dana upotreba.
Isto ne mozes poredit sigurnost nekog produkta koji je 30 godina poznat i ispitan, spram produkta koji nije ni godinu star.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 18 jul 2021, 12:09

Daj ba bacas suplje linkove, nema nista na linku. Kad ti trazim da izdvojis, nema.

I objasnjavas da se lijek uzme preventivno 7-14 dana i neces dobiti koronu. Ok, sta nakon 14 dana, Koliko ta zastita traje?

Nidze veze

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la meho-medo » 18 jul 2021, 13:33

Mene interesuje koliko traje zaštita ako se covjek vakcinise?
Hoce li biti potrebna vakcinacija svake godine?
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 18 jul 2021, 16:28

ZNANSTVENI savjetnik britanske vlade rekao je, uoči ukidanja epidemioloških mjera u Engleskoj, da je "gotovo neizbježno" da će broj novih slučajeva zaraze covidom-19 dostići sto tisuća dnevno, uz tisuću hospitaliziranih.

Kakve su ovo apokaliptične najave? Pa evo na F1 utrci u Britaniji 353.000 gledatelja, nigdje maske i distance.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 18 jul 2021, 21:19

Neutral je napisao/la:
18 jul 2021, 16:28
ZNANSTVENI savjetnik britanske vlade rekao je, uoči ukidanja epidemioloških mjera u Engleskoj, da je "gotovo neizbježno" da će broj novih slučajeva zaraze covidom-19 dostići sto tisuća dnevno, uz tisuću hospitaliziranih.

Kakve su ovo apokaliptične najave? Pa evo na F1 utrci u Britaniji 353.000 gledatelja, nigdje maske i distance.
Antivakseri ce nas sve dovesti u opasnost jer ce virus mutirati tako da ce mu smrtnost naglo skociti.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 18 jul 2021, 22:03

admin je napisao/la:
17 jul 2021, 15:12
Zivotno dostignuce: ‘ispravljao sam admina’

🤣🤣🤣
Kakav kompleksaš :facepalm:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.