Tokyo 2020 - Opća Tema

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la TheChief » 28 jul 2021, 00:51

akisarajevo92 je napisao/la:
28 jul 2021, 00:37
Nisu mogli naci nekog drugog za ovaj posao? Moramo gledati sijede matorce kako pipaju maloljetnice na OI :mrgreen:
slika

slika
Pedofilija je najcesca u gimnastici.

Jedan od slucajeva.
https://www.24sata.hr/sport/incident-na ... ila-559088

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18105
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la akisarajevo92 » 28 jul 2021, 00:52

TheChief je napisao/la:
28 jul 2021, 00:51
akisarajevo92 je napisao/la:
28 jul 2021, 00:37
Nisu mogli naci nekog drugog za ovaj posao? Moramo gledati sijede matorce kako pipaju maloljetnice na OI :mrgreen:
slika

slika
Pedofilija je najcesca u gimnastici.

Jedan od slucajeva.
https://www.24sata.hr/sport/incident-na ... ila-559088
Pratio sam taj slucaj, zato mi je ovo jos nekako ljigavije vidjeti, posebno masere, mogli su naci neku zenu da to radi
Don't believe the hype.

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la jolicnikola » 28 jul 2021, 09:50

Carica Milica i Kraljice šoka (HR rukometašice predvođene Ćamilom, za one koji ne znaju), dvije najdraže sportašice na ovim prostorima, bar za mene
e kad smo već kod toga zanimljivo je da je Mandićeva samo 18 dana mlađa od Tee Pijević, izuzetno zanimljivo

Avatar
Edviin
Postovi: 2137
Pridružen/a: 21 apr 2012, 13:55
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la Edviin » 28 jul 2021, 10:10

Slovenija kad uzmes broj stanovnika u prosjek, vjerovatno top 5 drzava na olimpijadi…

Avatar
ASD
Postovi: 26270
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la ASD » 28 jul 2021, 10:13

9 zlatnih medalja. :o

Mada smo opet malo subjektivni jer smo s ovih prostora.
Norveška recimo ima 188 zlatnih medalja, a imaju 5 miliona stanovnika.

Avatar
Edviin
Postovi: 2137
Pridružen/a: 21 apr 2012, 13:55
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la Edviin » 28 jul 2021, 10:23

188 :shock:

Dobro moras racunati da je norveska drzava sto postoji vec 200 i kusur godina, balkan broji 30 :)

Avatar
ASD
Postovi: 26270
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la ASD » 28 jul 2021, 10:43

Edviin je napisao/la:
28 jul 2021, 10:23
188 :shock:

Dobro moras racunati da je norveska drzava sto postoji vec 200 i kusur godina, balkan broji 30 :)
Tačno, ali to je opet brojka uporediva s čitavim Balkanom zajedno. :D

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la Bosnian_Serb » 28 jul 2021, 11:15

Poslije prvog dana kvalifikacija u trapu, prognoziram prvu medalju za San Marino, i momak i djevojka im realno mogu do top 3 :opaopa:
Drago mi je, simpatični su mi uvijek bili, ali brate i oni ispadoše bolji od nas...
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la L_blancos » 28 jul 2021, 12:29

kovacic je napisao/la:
27 jul 2021, 16:47
Problem sa tekvandoom je da se u većini država regije skoro isključivo trenirao na ITF način i tek su se za ovaj olimpijski ciklus klubovi i djeca malo više orijentisali na WT pravila i više fokusirali na rad nogama, tako da veće rezultate možemo vidjeti na budućim olimpijadama iako je i sada region odličan.
O čemu ti pricas ljudino,
Itf nije uopšte zastupljen kod nas,

Hrvatska je prije 20 godina dovela koreanca da bude trener reprezentacije i ulozili su u sale sirom hrvatske, dok se kod nas treniralo u salama bez prozora

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 jul 2021, 12:38

jolicnikola je napisao/la:
28 jul 2021, 09:50
Carica Milica i Kraljice šoka (HR rukometašice predvođene Ćamilom, za one koji ne znaju), dvije najdraže sportašice na ovim prostorima, bar za mene
e kad smo već kod toga zanimljivo je da je Mandićeva samo 18 dana mlađa od Tee Pijević, izuzetno zanimljivo
Druze, evo ja sam Srbin i fanatik kada nastupaju nasi sportisti, ali daj bre batali sa tim "carica Milica".
Prvo carica je bila Jelena, a Milica je bila kneginja. A drugo, to poistovecivanje sportista sa istorijskim licnostima mi je prilicno degutantno. Mislim ok su mi te pozitivne sale da je Gavrilo Princip bio prvi srpski nosilac medalje u streljastvu, kada se salimo, ali sportiste prilikom njihovih uspeha nema smisla porediti sa ljudima koji su se bavili sasvim drugim profesijama/imali daleko ozbiljnije uloge u drustvu. Ako je Mica carica, sta ce biti Novak ako osvoji zlato - hajduk Starina Novak?! :rol: :facepalm:

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la jolicnikola » 28 jul 2021, 12:45

EpateguiHuleteti je napisao/la:
28 jul 2021, 12:38
jolicnikola je napisao/la:
28 jul 2021, 09:50
Carica Milica i Kraljice šoka (HR rukometašice predvođene Ćamilom, za one koji ne znaju), dvije najdraže sportašice na ovim prostorima, bar za mene
e kad smo već kod toga zanimljivo je da je Mandićeva samo 18 dana mlađa od Tee Pijević, izuzetno zanimljivo
Druze, evo ja sam Srbin i fanatik kada nastupaju nasi sportisti, ali daj bre batali sa tim "carica Milica".
Prvo carica je bila Jelena, a Milica je bila kneginja. A drugo, to poistovecivanje sportista sa istorijskim licnostima mi je prilicno degutantno. Mislim ok su mi te pozitivne sale da je Gavrilo Princip bio prvi srpski nosilac medalje u streljastvu, kada se salimo, ali sportiste prilikom njihovih uspeha nema smisla porediti sa ljudima koji su se bavili sasvim drugim profesijama/imali daleko ozbiljnije uloge u drustvu. Ako je Mica carica, sta ce biti Novak ako osvoji zlato - hajduk Starina Novak?! :rol: :facepalm:
ajde skužaj (što bi rekli Dalmatinci :mrgreen: ), znam da ti je ovo Cringe, degutantno, to poistovećivanje, ti nadimci i to, aj izvini nisam znao da ti je to uvrijeda

Avatar
Madal
Postovi: 3685
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la Madal » 28 jul 2021, 12:46

Gimnastiku je najjace pratiti. Jel ima neko od Balkanaca?
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 jul 2021, 12:52

Ma daj bre, kakva uvreda, sto bi me vredjalo, samo mi je smesno.
Kako su tabloidi krenuli, do kraja Igara ce ispasti da su se u Tokiju takmicili i osvajali medalje carevi, kraljevi, knezevi, banovi, grofovi, jedino ce Marko Kraljevic, Djerzelez Alija i Sarac ostati bez medalje, zapili se bratski u birtiji i ozdrljekali od rujna vina, pa ni nisu izasli na boriliste.

@ Madal

Da. I to ima i odlicnih. Hrvat Tin Srbic (kakvo ime :mrgreen: ) je ozbiljan kandidat za medalju.

Avatar
DragonReborn
Postovi: 1152
Pridružen/a: 18 mar 2013, 01:06
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la DragonReborn » 28 jul 2021, 12:58

Madal je napisao/la:
28 jul 2021, 12:46
Gimnastiku je najjace pratiti. Jel ima neko od Balkanaca?
Tin Srbić za Hrvatsku, biće u finalu vratila (ne znam ima li inačicu s druge strane Drine)
Nijedan Meksiko nije konačan. Svaki Meksiko u sebi krije Novi Meksiko.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 jul 2021, 15:48

Rezime dana:

Dobili smo ozbiljnog plivaca. Andrej Barna briljira na Igrama za svoje uslove. Jedno je od otkrovenja. Posle nacionalnog rekorda u stafeti, danas je oborio NR i na 100 m kraul, ostvarivsi na kraju 9. vreme (za malo mu je izmaklo finale). Ako nastavi ovim ritmom, dobicemo u Parizu 2024. ponovo ozbiljnog kandidata za medalju u plivanju, kada ce biti i u svom "prajmu". Drzava takodje mora da omoguci maksimalne uslove za pripreme ovom Suboticaninu koji se opredelio da pliva za Srbiju, a ne za susednu Madjarsku u cijoj bi reprezentaciji takodje imao mesta. Do kraja Igara pliva jos na 50 m kraul.
Nemanja Majdov je (relativno) podbacio. Za razliku od njega samog, ja nisam ocekivao medalju, borbu za istu, da, ali premalo rada i treninga tokom korone ostavili su traga da na Igre ode nespreman. Busanje u prsa je izgleda bilo samo prikrivanje slabije spreme. Mada, ozbiljno ga opravdava eliminacija od Nemca koji je na kraju osvojio - srebro! Nedovoljna sprema ili peh na zrebu, verovatno ima i jednog i drugog, koliko cega, nikada necemo saznati. Sada i njemu ostaje fokus na Pariz. Tokio je bio odlicna lekcija - mora mnogo vise da se radi, ako se zeli medalja. Ona se ne postize reklamnim spotom.
Sta reci za dvojac bez kormilara Mackovic - Vasic? Usli su u finale - senzacija! Fakticki bez treninga! Vasic je prelezao koronu, bio u krevetu, a Suboticanin Mackovic nije ni znao da li ce uopste i s kim nastupiti u Tokiju, gde je po dolasku improvizovano trenirao. Svi su ocekivali eliminaciju jos na startu, u cetvrtfinalu. Danas su takodje izgledali izgubljeno, ali su drugu deonicu sjajno odveslali i zavrsili kao drugi iza neprikosnovene brace Sinkovic iz Hrvatske. Ovo je prvo olimpijsko finale za Srbiju posle 17 godina u veslanju. U finalu sanse za medalju su im zaista minorne. Ne treba je ocekivati, ostvarili su vec sada maksimum. Predivna prica.
Novak Djokovic plasirao se u cetvrtfinale teniskog turnira pobedom nad Spancem Davidovicem - 6:3, 6:1. Tamo ga ceka domaci matador i stara poznata faca - Kei Nisikori. Utisak dana ipak je nastup u miks-dublu sa Ninom Stojanovic. Plasman u cetvrtfinale nakon trijumfa nad brazilskim favorizovanim parom - 6:3, 6:4. U sledecoj rundi ih ceka nemacki par Zigemund/Kravic. Plasman u polufinale predstavljao bi narednu senzaciju. Koliko mi je drago zbog Noleta, zbog Nine jos vise, koja u Tokiju igra nimalo los tenis.
Za kraj basketasi - ocekivalo se finale, na kraju bronza. Kako su se nadali, dobro su se udali. Bulut Igre ipak napusta sa medaljom oko vrata. Za vise nije bilo uslova, Rusi i Letonci su danas bili spremniji u svakom pogledu. Ovako su upisana imena u nosioce medalja i istoriju i osvojena je premija od 50.000 €. Cetvrtu medalju Srbiji na Igrama u Tokiju doneli su: Dusan Domovic Bulut, Dejan Majstorovic, Aleksandar Ratkov i Mihailo Vasic. Ovaj relativni uspeh/neuspeh je i opomena ostalim nasim sportistima da se mora gristi konstantno. Opomena na vreme. Jedino dobro pored 4. medalje je i cinjenica da smo pre Igara za danasnji dan planirali tu 1. medalju, a zavrsno sa ovim danom imamo vec 1 zlato, 1 srebro i 2 bronze. Vec sada izjednacili smo ucinak iz Atlante, Sidneja, Atine, Pekinga, Londona… Sada se cilja Rio (8 medalja).

Raspored za sutra, 29. jul:

02:00 Streljastvo, pistolj, 25 m (Z), kvalifikacije: Zorana Arunovic, Jamina Milovanovic
02:18 Veslanje, dvojac bez kormilara (M): Martin Mackovic & Milos Vasic, finale
od 04:00 pa nadalje Dzudo do 100 kg (M): Aleksandar Kukolj - Tevita Takajava (Fidz), 1/16 finala
06:39 Boks do 51 kg: Nina Radovanovic - Ornelja Havjarimana (Bur), 1/8 finala
07:20 Odbojka (Z): Srbija - Kenija
09:30 Tenis (M): Novak Djokovic - Kei Nisikori (Jap), 1/4 finale
10:20 Kosarka (Z): Srbija - Spanija
12:30 Tenis (miks): Nina Stojanovic/Novak Djokovic - Laura Zigemund/Kevin Kravic (Nem), 1/4 finale
12:50 Vaterpolo (M): Srbija - Australija

Podebljani su sportisti/discipline u kojima imamo realnu sansu da se upustimo u borbu za medalje.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la Felixians4 » 28 jul 2021, 15:59

A šta Vasić i Mačković nisu kandidat za medalju?

A to sad oko basketaša,najjači primjer koliko je nezgodno često kad ti je zlato upisano(Mate Pavić je baš to istakao u intervjuu). Dobar je primjer kad se dogodi neko iznenađenje na nekom final fouru/prvenstvu. Puno je veći random factor ili dobar dana/jutro/noć tebe i suparnika kad imaš jednu,jedinu šansu ili kad se igra neki playoff i imaš popravne.

U tenisu eto Nicolas Massu,Andy Murray i Nadal na tvrdim podlogama/travi osvajali zlata,a Fed i Novak "tek" srebro i bronca.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33836
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la legenda reala » 28 jul 2021, 16:06

Pa Nadal je u Pekingu i bio najbolji teniser dosao nakon uzetog RG i W
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 28 jul 2021, 16:15

Felixians4 je napisao/la:
28 jul 2021, 15:59
A šta Vasić i Mačković nisu kandidat za medalju?

A to sad oko basketaša,najjači primjer koliko je nezgodno često kad ti je zlato upisano(Mate Pavić je baš to istakao u intervjuu). Dobar je primjer kad se dogodi neko iznenađenje na nekom final fouru/prvenstvu. Puno je veći random factor ili dobar dana/jutro/noć tebe i suparnika kad imaš jednu,jedinu šansu ili kad se igra neki playoff i imaš popravne.

U tenisu eto Nicolas Massu,Andy Murray i Nadal na tvrdim podlogama/travi osvajali zlata,a Fed i Novak "tek" srebro i bronca.
Pa bila bi senzacija da posle svega Vasic & Mackovic dodju do medalje. Danas ih je vas duo ostavio za preko dve sekunde, a Sinkovici nisu ni potegli koliko mogu, kontrolisano su odradili trku. A gde su Rumuni, Danci iz druge grupe... Srbija je imala 5. vreme u polufinalu. U dosta slabijoj su fizickoj spremi od ostalih rivala. Sutrasnje osvajanje medalje bi moglo posluziti kao predlozak za scenario za kakav film. Licno, ne verujem previse. Osim onog sportskog, svih 6 na startu su u liniji, ali to je nedovoljno da bi se "tipovala" medalja.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18105
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la akisarajevo92 » 28 jul 2021, 16:18

tek sad vidim da su realne sanse da Hrvati igraju medjusobno finale tenisa u dublu, moguce dvije medalje :bow:
Don't believe the hype.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Tokyo 2020 - Opća Tema

Post Postao/la Justin » 28 jul 2021, 16:24

akisarajevo92 je napisao/la:
28 jul 2021, 16:18
tek sad vidim da su realne sanse da Hrvati igraju medjusobno finale tenisa u dublu, moguce dvije medalje :bow:
Ona dva medjugorca da nastupaju za nas ispali bi u prvom kolu. Ovako idu po medalju.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre TOKYO 2020”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.