NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Jedinstva?

Anketa je završila: 22 maj 2024, 13:00.

Pobjeda
15
79%
Neriješeno
1
5%
Poraz
3
16%
 
Ukupno glasova: 19

Nera1982
Postovi: 192
Pridružen/a: 04 dec 2022, 21:01
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Nera1982 » 26 dec 2022, 16:17

84 člana danas lagano prelazimo 100 do nove

Avatar
laudrop
Postovi: 1386
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 26 dec 2022, 17:15

Sutra prelazimo 100! :D
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Convicts
Postovi: 3228
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts » 27 dec 2022, 16:23

Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

Avatar
jagamu
Postovi: 1267
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la jagamu » 27 dec 2022, 18:45

105 clanova za 3 dana. Znaci vrh. Ocekujem 150 do kraja hefte.
Samo jako i nickiZe do stiko.
moSa likCe

aeroms33
Postovi: 688
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 28 dec 2022, 01:44

HNK Hajduk je 2022. godinu završio sa gotovo 100.000 članova, tačnije njih 90.480.

Splitski klub je u godini u kojoj je osvojio prvi trofej nakon devet godina porušio sve rekorde kad je članstvo u pitanju, a o tome je navijače obavijestio objavom na Facebooku.

"Bliži se kraj godine u kojoj su navijači u nikad većem broju stali uz Hajduk. Brojač se zavrtio na početku godine i nije stajao dok su padali brojni historijski rekordi, a novi se nizali i konačno se zaustavlja danas na izvanrednoj brojci od 90.480 (slovima: devedeset tisuća četiristo osamdeset) članova. Navijači, ta pokretačka snaga Hajduka, odvela ga je do najbolje sezone u zadnjih deset godina, a kroz članarine se na račun kluba slilo više od milijun eura!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11794
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 28 dec 2022, 08:13

Ne vidim smisao ovog posta iznad. Hajduk i Celik se uopste ne mogu porediti. Cijela Dalmacija navija i zivi za Hajduk, dok mi i u Zenici imamo neprijatelje.
Celik!3,2,2.

Zenca1988
Postovi: 175
Pridružen/a: 11 avg 2019, 17:57
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zenca1988 » 28 dec 2022, 09:33

Split je grad u EU u državi sa normalnim uređenjem, ima 160 000 stanovnika, plus su jedan od klubova koji ima najvecu navijacku bazu u bivsoj SFRJ,tj. imas clana minimalno jednog i u Zenici a da ne govorim u ostalim gradovima po balkanu i svijetu. Njihova članska košta 26KM. Ima tu jos bruka stvari u kojima se razlikujemo al evo samo da spomenem to.

Zenica je grad od 60 000 stanovnika, ako i toliko, koji je na rubu propasti, u državi koja je na rubu propasti, koja ne radi ništa da ublaži bilo kakvu ekonomsku krizu, u kojoj se plata povećava samo podobnim, u kojoj ti 60% države daje sve da je uništi, u kojoj vlastiti gradonačelnik sabotira i uništava simbole grada , u kojoj ima jedan Čelik koji se 20+ godina il bori za opstanak il se bori da se ne ugasi...itd...itd... U svemu tome, ispada svjesno u zadnju ligu, članska košta 60KM i opet imamo 2022 godine 600 članova. Za mene je to ćudo neviđeno.

Za mene ovo poređenje ne znači ništa. NJihovih 100 000 vrijedi naših ovih 1000, toliko ću im priznat.

aeroms33
Postovi: 688
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 28 dec 2022, 11:55

AllGunsBlazing je napisao/la:
28 dec 2022, 08:13
Ne vidim smisao ovog posta iznad. Hajduk i Celik se uopste ne mogu porediti. Cijela Dalmacija navija i zivi za Hajduk, dok mi i u Zenici imamo neprijatelje.
Postavio sam kao motivaciju cisto da se vidi da se moze kad se stane iza kluba doci do neke cifre koja bi nama falila.
Ja sam prvi sumnjao u neki veci novcani iznos od clanstva vilo gdje u svijetu fudbala ali me Splicani razuvjerise.
Nekazem da smo mi u slicoj situaciji jbg njima se potrefilo svasta nesto ali cisto kao motivacija za nas i za upravu da mozda redefinisu ciljeve ,cjene,pristup sta znam.

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4992
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 28 dec 2022, 12:19

Poredit Hajduk i Celik je smijesno poredit Torcidu i Robijase je smijesno ,poredit Split i Zenicu je smijesno,jedino sto mislim da Zenica nema 60 000 stanovnika nego puno vise.
Pa da je po 1KM to je 100 000 a kod nas da imamo 1000 je 60 000 KM od clanskih i rec bolje nasih 1000 je neg njihovih 100 000 smijesno.
O.pravima njihovim i nasim ne znam koliko oni imaju pravo na neke odluke u klubu ali oni upumpaju u klub ako neko rece clanska 26 KM to je 2.6 miliona.Ne moze se Zvezda poredit sa njima sto.Beograd ima 2 miliona i pola Srbije navija za Zvezdu a da se neko poredi u BiH ili Celik jedan prosjecan klub u ex yugi pa cak i u BIH prosjecan klub uz par bljeskova za 27 god igranja nakon rata.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11794
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 28 dec 2022, 12:23

Pa nama stvarno više vrijedi naših 600 nego njihovih 90000. :urnebes:
Celik!3,2,2.

aeroms33
Postovi: 688
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 28 dec 2022, 13:10

Pa nama treba 600.000 km ova za deblokadu. A neda nam niko jedino u se i u svoje kljuse se uzdati.
Poredili se ne poredili.
Treba volontere poslati da idu od vrata do vrata da pokusaju nagovoriti ljude da dadnu makar dvadeset km kao neku kategoriju clanstva koja nema glasackih prava.
Mislim ne znam ali moze se pokusati.

RubikovaKocka
Postovi: 1371
Pridružen/a: 09 jun 2022, 12:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RubikovaKocka » 28 dec 2022, 13:49

Sto to, da prosimo jel ? Kao sarajevski Zeljeznicar ? :clap:
Nema tu nagovaranja druze. Ko zeli da se uclani uclaniti ce se, ko nece ne mora. Nista siliti ne treba, a vremenom ce se sve sloziti i postaviti na pravo mjesto, vjeruj :bih:

Avatar
redbull93
Postovi: 14528
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 28 dec 2022, 14:50



Svaka cast momcima 💪💪

Kada bi ovako iz svake drzave dijaspore se uspjela organizovati, valjalo bi. Za sada imam Svedsku i SAD ako se ne varam, gdje su vece cifre bile.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
redbull93
Postovi: 14528
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 28 dec 2022, 15:08

slika

Da mu pruzimo sansu? :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Steelman
Postovi: 2052
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 28 dec 2022, 16:18

Definitivno moramo nasu svijest konstantno izgradjivati i to je proces koji zahtijeva vrijeme, ali i vlastite zelje da klub kojeg volimo raste, ispuni svoj potencijal, bude uspjesan i da to bude nasa satisfakcija. U ovom slucaju, smanjivanje cijene clanstva samo utice na eventualno vjestacko pumpanje broja clanova. Realno ne bi ta razlika ni bila nesto drasticna i da se spusti cijena, mozda par stotina ljudi vise, jer Čelik je za proslu godinu u prosjeku imao clanova otprilike koliku i prosjecnu posjetu na stadionu, pa mozda nesto manje. Ne kazem da su svi koji dolaze na stadion clanovi, ali to je mjerilo trenutnog stanja u kojem se jasno vidi koga klub zanima. Premijer liga moze dovesti do neke radikalnije promjene po tom pitanju da skoci broj clanova zbog najviseg ranga s renomeom kojem klub pripada, ali za sljedecu godinu treba pokusati doci do brojke koja prelazi 1000 clanova ako je moguce i naravno pod ovim cijenama. Ne treba nikog tjerati, ali treba motivisati i na edukacijski nacin.

Ljudi koji pate od tog da se cijena promijeni zarad veceg broja clanova posmatraju jedan Hajduk, ali to je klub kojeg podrzava komplet Dalmacija, pola Hrvatske, njihova dijaspora i regija koja ima puno bolju ekonomsku sliku od Zenice sto nikako nije za poredjenje s nama. Jedna velika Crvena zvezda je po broju clanova daleko ispod Hajduka. U nasoj ligi, Zeljeznicar je nabio tu cifru clanova oko 12800, ali ljudi su uclanjivali koga su stigli, npr. dodjes u klub i odlucis uclaniti 5 ljudi i das stoju i to je to. Na taj nacin bismo mi trenutno imali vec sad preko 1500 clanova, ali sta dobijamo time osim sto bismo udarali na svoj sistem funkcionisanja kluba. Njima je bitnija bila lova za klub od tog koliko je clanova realno posto im clanstvo nema privilegije poput naseg clanstva. Sarajevo je nesto realnije to odradilo i imali su oko 7400 clanova. Ipak, treba uzeti u obzir da imaju vecu bazu simpatizera od nas izvan svog grada i da ljudi svake godine imaju ambicije, a imali su i neke titule, evropske utakmice itd. Njihova brojka je realna za poredjenje sto znaci da je nama realno imati u Premijer ligi pod ovim cijenama oko 2000 do 3000 clanova. U slucaju nekih evropskih utakmica i uspjeha oko 5000. To je kad se ljudi jace prime na klub, pa i ono sto je ostalo u Zenici i dijaspora. Medjutim, to je sve prirodnim tokom, a ne vjestackim pumpanjem. Kod svih navedenih klubova osim Hajduka, clanstvo je forma, a kod nas je srz!

Spustanje cijena koje se spominje da postoji i clanstvo bez prava glasa zahtijevalo bi i promjene u statutu, drugaciji proces organizacije oko Skupstine gdje se mora gledati ko ima pravo prisustva na Skupstini, a ko nema sto je i komplikacija. Nijedan socios klub nema takvu praksu da uclanjuje ljude, a da u startu nemaju pravo glasa i bez nekog sukoba interesa. I to vise nije ni sistem jedan clan - jedan glas nego ugadjanje ljudima koji zele sto manje izdvojiti za Čelik. Na taj nacin opet bi se islo tim putem da se za klub prodje sto jeftinije i da je u stvari za tu neku masu vrijednije sve od kluba. Ako vjerujemo da iskreno volimo klub i da nam svima kao navijacima i simpatizerima puno znaci u zivotu onda kad zdravo radi ne treba se stisnuti ako vec imamo odredjene mogucnosti. Odes u kafanu i potrosis za jedan dan na cejf tu godisnju cifru koja se u ovom slucaju trazi za Čelik, ko pusi kutiju cigara dnevno pare odu na cigare samo na mjesecnom nivou oko 150 KM, duplo za one koji puse dvije kutije, pa izracunajte to na godisnjem nivou da ide od 1800 do 3600 KM, ali je tesko izdvojiti 60 KM za Čelik, pa odu na razne gluposti, ali je opet problem kad je klub u pitanju. To je pitanje samo koliko se klub voli, jer kad se iskreno voli klub onda nije tesko izdvojiti cifru koja podrazumijeva 2 kafe mjesecno.

Kad prihvatimo taj mentalitet davanja onda ce biti jasno da je 60 KM sasvim normalna cijena za prava koja klub omogucuje, pa ce se shvatiti da je 40 KM s popustom za odredjene kategorije u stvari taj izlaz u susret koji spominjete i da je 20 KM za djecu nesto sasvim normalno. Cijenit cemo nase prednosti i vrijednost kluba, a ne obarati tu vrijednost. Ne trebamo udarati sebi na koncept, koji nam je omogucio da klub normalno funkcionise. Takodje, ljude trebamo motivisati da uzmu ucesce u radu kluba, a ne obratno. Čelik je jedini pravi clanski klub u drzavi i to trebamo iskoristiti na najbolji nacin da jacamo brend kluba. Zamislite sad ljude koji izdvajaju vece cifre za klub kako im je gledati kad neko kuka sto cijena clanstva nije niza, a ima mogucnost da izdvoji ta sredstva za klub, ali nece samo jer mu je tesko. E to sto je tesko, treba ljude nauciti da im bude drago davati za klub, jer mu zele najbolje, a ne da se stisnu ko da daju za nesto sto ne vole. To je proces, ali od ovog temelja zavisi kakav klub zelimo, da li prosjecan ili klub koji stremi uspjesima, da li klub koji ide linijom lakseg ili tezeg otpora. Male stvari u postavkama prave razliku.

Mi moramo nas mentalitet mijenjati da uvijek razmisljamo iskljucivo u interesu kluba, a ne koliko se nama kao pojedincima ugodilo makar islo u kontru interesima kluba. To znaci podrzavati rad kluba kad zdravo radi, a kad ne radi onda ga usmjeravati na zdrav rad. Interes kluba uvijek staviti na prvo mjesto. U svemu ovom nisam ni spomenuo mogucnost zloupotrebe kluba putem nizih cijena sto je takodje jedan od razloga nesto vise cijene u odnosu na druge, koji nemaju takva prava u svojim klubovima. Ono sto je nama bitno je to da koncept funkcionisanja kluba mora biti na jakom i cvrstom temelju, a to je prije svega da su ljudi spremni nesto ciniti za svoj klub. Nikako taj odnos ne smije biti na tom nivou da im je tesko, da se gleda da se sto je moguce manje daje i da se ne razmislja vise o klubu. Valjda je navijacka potreba da doprinosimo sto vise klubu, a ne sto manje. To se zove ljubav za svoj klub.

Kod mnogo ljudi koji su prodefilovali kroz klub je vladao mentalitet parazita da iskoriste klub za svoj interes. Kod dosta ljudi na stadionu je vladao mentalitet grebanja, pa kad su ljudi gledali kako da dzabe udju, da karta bude sto jeftinija i to ipak treba s vremenom presjeci. Da se razumijemo, svi ti ljudi koji su dolazili na stadion vole klub, ali djelima moramo pokazivati da mu zelimo doprinositi kako bismo se mogli radovati njegovim uspjesima. I taj doprinos klubu pojacava dozviljaj i zastitnicki osjecaj za svoj klub. Stvara se potreba da mu uvijek zelis jos vise i jos bolje. Od tog cilja da se kreira drugaciji nacin razmisljanja u interesu kluba ne bi trebalo odustajati ako zelimo boljitak svom klubu. To oko cijena se moze i na Skupstini demokratski raspravljati, ali ako pricamo o onom sta je dobro za klub onda argumenti idu u korist trenutnih cijena, pa nek klub ima clanova koliko ima. Treba strpljenja, pa bice i veci broj clanova sa rastom kluba, jer ljudi ce polako shvatati da su ove cijene i podnosljive i realne i u interesu kluba, posebno kad se bude vise osjecalo da klub koraca stazom uspjeha, jer jos uvijek je sve ovo neizvjesno iako je daleko bolje nego prije dvije godine. U ovim okolnostima ekonomske krize, kad je klub u nizim rangovima, kad ljudi odlaze iz Zenice, kad imas politiku protiv sebe ovaj broj clanova i nije los. Ne treba se zaliti, ali svakako da treba stremiti da klub napreduje i u tom segmentu. Neka mjera je da se borimo da prebacimo tu cifru od 1000 clanova i s tim bismo mogli biti zadovoljni u nizim ligama iako uvijek treba stremiti da to bude bolje, ali na pravi nacin da klub izvuce ono najbolje iz tog clanstva.

Volio bih da se ove stvari mogu staviti u par recenica, ali ako se zeli objasniti onda i ljudima ne smije biti tesko citati i pokusati razumjeti. Ako se udje u vise detalja onda zahtijeva malo duze objasnjenje. Sve krece od tog koliko volimo svoj klub i koliko smo mu spremni dati. Bar navijacki je uvijek bilo - sve za klub, nista od kluba!

moSa likČe!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

aeroms33
Postovi: 688
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 28 dec 2022, 17:31

Ma sve ja to razumjem i nije problem sto se mene tice ni sto km clanstvo.
I razumjem da se ne oslanjamo na clanstvo i da je proces promjene cijene clanstva. Sve ja to razumjem.
Problem je nedostatak finansija za deblokadu racuna koji nas moze kostati nove sezone u drugoj lizi a bgm jos je buducnost samog kluba pod upitnikom dok se barem ne odblokira racun.
Niko nam te pare od politicara,saveza itd nece dati,dapace jos ce nas gurati na dno jer takva nam je trenutno atmsfera u gradu ,savezu ,drustvu.
Zato sam dao prijedlog sa tim gerila pristupom dosadivati ljudima putem volontera jbg samo da se iskopamo da deblokiramo racun a onda ce sve da krene abd.
Ali dobro ima ko da razmislja o prihodima i nacinu kako da se namakne novac a nase je da podrzimo klub pa makar u drugoj lizi jos pet godina .

Avatar
Steelman
Postovi: 2052
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 28 dec 2022, 18:06

Prijedlozi za dodatne prihode su sigurno bitni za klub, ali je bitno da ne ide negdje u kontru. Mora se uvijek o svemu razmisliti. Postoje drugi nacini kako klub moze doci do love, a da se ne udara na sistem funkcionisanja. Prijedlog je kao i svaki legitiman, ali evo stavljamo argumente na stol. Clanstvo je klubu trenutno manji dio budzeta i treba stremiti da se i tu desi rast, ali i tim putem na pravi nacin, jer nije sve ni u lovi. Nama je clanski sistem temelj normalnog funkcionisanja i ne ide to urusavati nedovoljno izvaganim potezima.

Objasnicu to ovako. Skoro sve prethodne uprave od rata su u klub vjerovatno donosile vece cifre u klub od trenutne uprave. Tu ne mislim na zdrav nacin putem trzisnog rada i marketinskog kanalisanja prihoda od navijaca i simpatizera nego na reketaski nacin putem stranacke podbnosti, pa bilo je i sto su ljudi od srca davali ne gledajuci sto klub nema konkretnu korist i takve naivne poteze dobronamjernih ljudi ne treba sporiti. Mislim da je jedina stvar kad je u pitanju zdravo prihodovanje sredstava od svog rada, a sto je u tom periodu klub uvijek imao prednost u odnosu na sadasnjost bio rad tombole. Svjesni smo da danas tombola vise nema prolaz. Ipak, rezultat svih tih prethodnih uprava i sa vecim prihodima je bio da su negativno poslovali i bas svih mogucih mutnih radnji je tu bilo, a s tim i dodatno zaduzivali klub te ga usmjeravali ka nestanku. Nije bilo uredjenog sistema i moglo se svasta raditi, a da prodje bez posljedica po bilo koga osim onih stetnih za klub.

Prema tome, nije sve ni u parama nego je bitan taj uredjen sistem u kojem se znaju i temelj i organizacija i ciljevi, pa u sklopu toga je bitno racionalno poslovanje. Trenutno tom funkcionisanju i zdravom poslovanju kluba uporiste daje clanski sistem. Kad ti imas koliko je moguce u ovim okolnostima uredjen sistem koji cuva jedan dobar kurs u kojem se klub krece ka oporavku, pa u kojem se radi sto vise po ps-u onda ce doci i vrijeme kad ce se desiti i finansijski rast. I zato ovako i pisem na ovu temu clanstva. Moramo cuvati sistem, koji nam je kao temelj dao mogucnost da spasimo klub, a ne da zapinjemo za vjestacko pumpanje clanstva prakticno zarad niceg ili ono da ides korak naprijed, a nazad dosta vise. Mala pogresna postavka ili smjernica te moze odvuci s puta napretka i uvijek treba paziti da se temelji ne slabe.

Ono sto je bitno je da se ljudima koji iskreno vole Čelik sto vise otvore oci i da to oni koji imaju mogucnost podrze putem clanstva i naravno u skladu sa licnom zeljom sa dozom ucesca u radu kluba. To clanstvo je ono na cemu stojimo i daje mogucnost da konkretno djelujemo, te budemo vjetar u ledja.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

kirat410
Postovi: 706
Pridružen/a: 10 avg 2021, 15:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la kirat410 » 28 dec 2022, 19:27

jagamu je napisao/la:
27 dec 2022, 18:45
105 clanova za 3 dana. Znaci vrh. Ocekujem 150 do kraja hefte.
Samo jako i nickiZe do stiko.
Ide to i preko do kraja sedmice, 130 za danas 💪

dinodino2019
Postovi: 2472
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 28 dec 2022, 22:38

Premijerka kantona iz Zenice bivsa vrhunska koswrkasica, Ministrica obrazovanja,nauke,kuktire i sporta iz Zenice mora se i tu uraditi nesto treba nam vjetar u ledja sa svih nivoa
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6043
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Pasha » 28 dec 2022, 22:41

Super bi bilo, kad premijerka ne bi bila iz Krooljeve stranke...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.