NBA 2023-24 Offseason

Where amazing happens.

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,kad_kako,Pasha

Avatar
Felixians4
Postovi: 7495
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Felixians4 » 09 jul 2023, 19:45

Thibodeau je s Knicksima imao recentno sjajan napadački učinak u ekipi bez odveć trojkaša. Pop nema niti jednu lošu sezonu sa Spursima i nakon odlaska Leonarda pa imDeRozana i LMA. Floskule dakle.

A Pop i SAS lako se dogovore, ugovore ukoliko dođe vrijeme za kraj. Dotad nema smisla prekidati tek tako jer je ljudiđa dosadno

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25396
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 jul 2023, 22:05

jose je napisao/la:
09 jul 2023, 19:05
NEZALAGANJE je napisao/la:
09 jul 2023, 15:06

Ali hajde nebitno je to sve, opet nisi naveo razlog zasto bi se covjek penzionisao?
Pa jarane, liku je 75 godina, imaće 80 kad završi ugovor. Je li to dovoljno?
On se može baviti nekim intelektualnim poslom, može glumiti savjetnika nekom novom treneru, ali to je to.
Nema on fizičke snage da se nosi sa svim što nosi jedna sezona u NBA, a ne 5 sezona. Da ne govorimo da se on u ovim godinama ne može mijenjati i prilagođavati novim trendovima u košarci. Stari folovi više ne prolaze. Nema više showtimea, nema više triangla, nema ni Pata ni Phila.
Misliš da će Pop učiti Wembu da šuta tricu!?
Ti sve to gledaš navijački i kontam ja to, Pop je zadužio franšizu za sva vremena i bilo bi supacki da ga otpuste. Zato bi od njega bilo fer da sam ode. I da mu daju tih 80 miliona na otpremninu.
Naravno da nije dovoljno to sto ima 74 godine, jer ulazis u necije licno pitanje.Ako neko ima zelju da radi neki posao, radi ga jos uvijek dobro i poslodavac ga zeli, zasto bi otisao?
Zato se i zove LICNA odluka.

Otkud ti znas da on nema snage? Opet subjektivna procjena.
Pri tome pricas o 5 godina, a ni ti ni ja ne znamo da ce ostati svih 5 godina.Covjek moze da radi sta pozeli, da ode kad hoce, da ostane koliko hoce ili da preuzme neku drugu ulogu.Ima izbor i ovo 5 godina ga nista ne obavezuje, osim sto si rijesio pravno pitanje za taj period.

Nadalje, ne moze se prilagodavati? Jos jedna glupost i napamet pisanje.Upravo je on jedini trener koji je u 3 razlicite dekade osvajao titule.To dovoljno govori o prilagodjavanju.Da ne pominjem da ce SA u pocetku naredne sezone vjerovatno prvi izvesti petorku bez klasicnog PG gdje 3-4 igraca mogu kreirati i gdje su svi u petorci tu oko 2m ili vise.Positionless kosarka kojoj se stremi.

Nema sta Pop da uci Wembya da sutira.Zato postoje razvojni treneri.On je tu za akcije, situacije na terenu i iskustveno.Boljeg trenera Wemby ne moze dobiti.

I za kraj, od toga da Pop "ne zna kud je posao" (vrlo potcjenjivacki) dosao si do ovih neki subjektivnih i bzv razloga. Nemam ja sta gledati navijacki.FAKT je da je lik jos uvijek jedan od najboljih trenera na svijetu, jer budi siguran da u kapitalistickoj zemlji neko nece baciti 80mil na lika "koji ne zna kud je posao", taman da mu je tata, a ne kosarkaski trener.

P.S.Ako nisi znao, a prema pisanju izgleda da nisi, Pop je najplaceniji trener lige bio vec nekoliko godina unazad.S druge strane, ovakvim potpisom i platom koja ga stavlja iznad Montya, podize se i ljestvica plata za vrhunske trenere, jer ako najbolji igraci lige mogu vrijediti 55-60mil godisnje, mogu i najbolji treneri nekad u buducnosti dobaciti do 20mil.

Avatar
Brokula
Postovi: 31445
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Brokula » 09 jul 2023, 22:23

Ja ne znam po cemu to Pop zasluzuje povecanje plate kao neki najbolji trener lige, kao da je to toliko bitno uopste kao recimo u fudbalu.

Ako imas superstara imas i sanse, bez takvog te nema nigdie. Spursi bez Kawhija su najgora ekipa lige, nikakav Pop to ne moze promijenit dok ne dodje novi superstar
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7495
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Felixians4 » 09 jul 2023, 22:44

Kad su trejdali za Leonarda, skoro nitko nije smatrao da će postati superstar. Opet totalno površno. Ne, Spursi nisu najgori, eto ni sad tankirajući nisu najgori u ligi, a bivali su konkurentni i stalno uspijevaju razviti igrače 29. pickom, iz druge runde itd. Lako je pojednostavljeni, no često to nije ispravno kao u ovom slučaju. I ono, istina jest da superstar u ovom sportu, u NBA pogotovo utječe više od takvih u fudbalu, odbojci, rukometu, hokeju, no treneri enormno utječu, samo u par timeoutova na kraju mogu direktno nacrtati i riješiti, često se dogodi, a d ne spominjemo taktičke adaptacije i provociranje suparnika akcija na reakciju.

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la JHam » 10 jul 2023, 00:43

Currently, coach Malone perceives a salary of 2 million dollars a year and has an estimated net worth of 8 million dollars. The Denver Nuggets have extended Coach Michael Malone's contract for multiple years. Prior to the extension, Malone's contract was set to expire after the 2022-2023 season.

vjerovatno je to sad malo vise s novim ugovorom ali ne vjerujem da mu je Kroenke dao preko 5mil

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25396
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 jul 2023, 00:53

Brokula je napisao/la:
09 jul 2023, 22:23
Ja ne znam po cemu to Pop zasluzuje povecanje plate kao neki najbolji trener lige, kao da je to toliko bitno uopste kao recimo u fudbalu.

Ako imas superstara imas i sanse, bez takvog te nema nigdie. Spursi bez Kawhija su najgora ekipa lige, nikakav Pop to ne moze promijenit dok ne dodje novi superstar
Znaci ti hoces reci da ti je za titulu u NBAu potreban superstar i dobra ekipa i to je to? Ne treba ti kvalitetan trener?

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la ReX » 10 jul 2023, 01:31

Steta sto necemo gledati Wemby v Scoot veceras. :yawn:
@igrajlopte 🐦

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8511
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la baboedindzeko09 » 10 jul 2023, 05:23

Wemby brutalno izgledao :tokralju:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13331
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la nerkolfc » 10 jul 2023, 06:20

Vidim Sharpe se opet muči i ove godine u SL. Nadao sam se da će moći ići na stepen više ove sezone, ali izgleda da ću morati sačekati bar još godinu dana.
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la BernardBarnjak » 10 jul 2023, 07:15

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Brokula
Postovi: 31445
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Brokula » 10 jul 2023, 07:48

NEZALAGANJE je napisao/la:
10 jul 2023, 00:53
Brokula je napisao/la:
09 jul 2023, 22:23
Ja ne znam po cemu to Pop zasluzuje povecanje plate kao neki najbolji trener lige, kao da je to toliko bitno uopste kao recimo u fudbalu.

Ako imas superstara imas i sanse, bez takvog te nema nigdie. Spursi bez Kawhija su najgora ekipa lige, nikakav Pop to ne moze promijenit dok ne dodje novi superstar
Znaci ti hoces reci da ti je za titulu u NBAu potreban superstar i dobra ekipa i to je to? Ne treba ti kvalitetan trener?
Ja hoću da kažem da treba oboje, ali da je to prvo apsulutno primarni razlog za prsten, dok to drugo i ne baš. Ako imaš zdravog superstara ala Lebron, Kawhi, Steph, evo sad Jokić i slični, to je glavni i osnovni preduslov za prsten.
Kawhi je bez Popa osvojio prsten bez ikakvih problema, a vjerovatno bi još koji da se ne raspada fizički. Pop bez njega nije ni primirisao šansi za prsten. U Lebronovim ekipama najmanje je bilo bitno ko je trener.
Znači prvo superstar sa kvalitetnim rosterom, pa prazno mjesto, pa onda trener
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41340
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 jul 2023, 09:08

Treba onda ukinuti dob za penzionisanje i ostaviti ljude da rade do smrti, što bi drugi morali u penziju kad Pop može do 80 :mrgreen:

I još brane Lillarda a Kawhi je debil, Kawhi bar nije uzeo supermax prije godinu i onda odbijao ići bilo gdje van LA, čovjeka poslali u Toronto i donio im titulu, to vrijedi više nego sve što je Lillard uradio u karijeri. :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7303
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Kobe Bryant » 10 jul 2023, 09:39

rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jul 2023, 09:08
Treba onda ukinuti dob za penzionisanje i ostaviti ljude da rade do smrti, što bi drugi morali u penziju kad Pop može do 80 :mrgreen:

I još brane Lillarda a Kawhi je debil, Kawhi bar nije uzeo supermax prije godinu i onda odbijao ići bilo gdje van LA, čovjeka poslali u Toronto i donio im titulu, to vrijedi više nego sve što je Lillard uradio u karijeri. :salut:
iskreno masu se stvari i povreda potrefilo ..... inace ne bi bilo titule ni blizu

Jedino su sumnive stvari oko povred Kawhia i tu je nastao nesporazum .

Lillard je dao prime u Portlandu to sto nisu bili u stanju da mu ni blizu sastve ekipu to je bas problem uprave ima 1-2 god i milsim da se glub koji dobije Lillarda nece bas usreciti zadnje 2 god sa onolikim ratama ugovora . Tako da Portland da je ok ekipa trabala bi ga pustiti tamo gdje zeli Miami za 3 picka + zadnja 2 igraca koja su draftovali (Jovic +...) nekoliko Swap i da Oklahomi ili sl daju Herro-a za 2 picka i sl i mislim da je to to .

Sto se tice Pop-a i ja mislim da su ovo pare za zivotno djelo u SAS ralno bi trebao biti savjetnik tipa Jerry West i trenerima i GM-ovima u SAS i ono da vuce taktike i poteze iz sjene a da se neko drugi nervira pored out linije .....

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2597
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la djoleprijedor » 10 jul 2023, 16:30

slika

Slažem se za najviše ocjene Jokiću,Janisu i Embidu, ali nikako za Lebrona i Luku.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Surreal
Postovi: 7884
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Surreal » 10 jul 2023, 22:08

La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Torres_9
Postovi: 13493
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Torres_9 » 11 jul 2023, 02:14

BernardBarnjak je napisao/la:
10 jul 2023, 07:15
na 1.20 umalo ne izvrnu zglob. Bit ce ga lijepo gledati kako se razvija ako ne bude imao povreda. Koliko on uopste smije dodati misicne masne u gornji dio tijela a da mu noge ne ispastaju?

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la BernardBarnjak » 11 jul 2023, 07:45

According to ESPN’s Adrian Wojnarowski, Isaiah Stewart has agreed to a four-year extension worth $64 million.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Napapijri
Postovi: 4632
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Napapijri » 11 jul 2023, 07:56

Siakam u Hawksima, u suprotnom smjeru Hunter, Capella i draft kompenzacija.


Edit. Ipak je fake twitter nalog u pitanju, izvinjavam se.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la BernardBarnjak » 11 jul 2023, 15:30

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Amirutah1988
Postovi: 927
Pridružen/a: 25 feb 2021, 06:05
Kontakt:

Re: NBA 2023-24 Offseason

Post Postao/la Amirutah1988 » 11 jul 2023, 15:40

BernardBarnjak je napisao/la:
11 jul 2023, 15:30
Navijaci su oduševljeni sa Keyontom,ove posljednje dvije utakmice zaista pokazuje da posjeduje talenat ali i kvalitet.
Nadam se da ce Hardy i Utah uspjeti ovo na pravioan načij iskoristiti gdje je najvažnije,a to je NBA

Zaključano

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAZIN i 7 gostiju.