FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste za smjenu stručnog štaba?

Da
51
32%
Ne
109
68%
 
Ukupno glasova: 160

Avatar
NazorUso
Postovi: 3887
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NazorUso » 15 jul 2023, 14:24

ExchangeOffice je napisao/la:
15 jul 2023, 12:44
Osttribine je napisao/la:
15 jul 2023, 12:04
ExchangeOffice je napisao/la:
15 jul 2023, 11:54
Pa 70% sto je otislo u gruziju ce biti na Kosevu u cetvrtak.

Rijetko je kakav panj ko ovaj aligator :tokralju:
Sta rece i osta ziv :tokralju:


Ulozi pare papak, pa da budemo fanovi kluba aligatora.
Apsolutno, a i nisu svi clanovi Hz, nego su uz grupu se pojavili tamo, znam ih par, u svakom slucaju respekt svakome ko je otisao tamo, a taj ko je clan grupe i isao je tamo ne pise sigurno po forumu ovde kao ovih par muflona koji stalno podsticu neke rasprave na relaciji Sjever vs Istok/Zapad. Ok vas stav je takav i vase misljenje je takvo, ali shvatite da svi isto ne mozemo misliti. Nisu svi ostali koji dolaze i dalje na Koševo ni fanovi Mirvica (mozda sam cak i prvi koji je na ovom forumu protiv njega pisao) a pogotovo ne fanovi Mirze niti Ajle.
Sta je cilj da se ovi koji nisu za bojkot zove fanovima Mirve, Ajle, Mirze?

Ovo isto politika Dodika i Bakira, ko nije sa njima, protiv je srba i bosnjaka, kako ko gleda. Izdajnici, ovo ono.

Bojkot je propao onog dana kad je stadion trebo biti prazan prvu utakmicu na Kosevu, a ono doslo 7+ hiljada. Od tad se mogao naci nacin da se to zaustavi, bez prevelike prasine. Sad je to vec nemoguce.

Pa pun je istok navijaca koji su sa sjevera presli.
Na Kosevo ne idu samo oni koji su donijeli odluku o bojkotu, i ja postujem sto drze do svoje odluke. Ali treba vidjeti koliko je to dobra odluka i ispravna. Nije smak svijeta ako se kaze da je losa odluka, i da se ista ponisti.
Pun je qurac vise ovog razdvajanja ko u ratu. Pretnji, laznog moralisanja, izmisljanja, previse lazi...

Shvatio neko il ne, Mirvic je u praksi vlasnik klub a ne navijaci.
Onajnko daje pare, odredjuje pravila. Mi smo imali priliku da kupimo uloge, nismo to uradili.
Vjerujem i da ti je "deda" u ratu govorio "pretnje"...
Ono o ratu a dvadeset mu godina, brojka malo veca od one IQ-a. :bih:
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

Avatar
H8Z7
Postovi: 4320
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 15 jul 2023, 14:51

Bičakčić slobodan :kafa:
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 15 jul 2023, 14:56

mosarajvosa83 je napisao/la:
15 jul 2023, 13:21
Nakon svih ovih analiza,pljuvacina iskreno mislim da je Torpedo apsolutni favorit protiv nas.
Dosta je raje napravila fine analize. Ipak svi spominju "prvih 30 minuta" ali niko nije isao detaljnije u to. Torpedo se inicijalno povukao i mi smo loptu do centra prenosili bez problema. Oni su nam ostavili puno prostora jer su izgleda pokrivali prostor (ili ne znam sta im je prvobitna zamisao bila). Nama je to bilo idealno i redali smo sanse kao u prici. Onda je izgleda njihov trener okrenuo postavku na presing tako da je svaki nas igrac imao sjenu na pola metra od sebe. Kada vruhskim tehnickim ekipama ides u presing i visoko, oni se oslobode svog cuvara i onda je haos u protivnickoj udbrani i oni lako tu prednost realizuju. Ako nemas takve igrace dolazi do straha, gresaka, panike, gubitka lopte rano i pocesto tako primis go.

Tada je Trako i ostali iz odbrane dosao u problem jer su mu svi pokriveni. Rijetko se ko od nasih "nudio" i pocelo je vracanje golmanu i ostao. Takodje trener im je skontao nase bekove a nakon prvog gola su mislili i da nam je golman zesca taraba. Zato su pokusavali one suteve i gluposti sa 35-40 metara. Njihove kontre su najcesce isle loptama iza ledja nasoj zadnjoj liniji (koja je bila nekada i na 40m od gola) ili su im krila isla 1 na 1 sa bekovima i stoperima.

Dakle njihov trener nas je procitao a stigao nas je i umor. Zato smo zadnjih 20 minuta molili Boga da ne primimo treci.
Mi nismo nista mijenjali u organizaciji igre kad smo upali u problem a oni jesu. O izmjenama je vec sve receno kao i ostale dobre i lose stvari.
Tako da oni nisu favoriti ali se imaju itekako cemu nadati ako mi nesto ne promijenimo na Kosevu. Sve je do trenera. Ne ocekuj opet onih prvih 30 minuta i onu igru, jer se bojim da je vise necemo vidjeti protiv Torpeda.

Dal je dao lijep i vrijedan go. On treba biti svjestan da zbog tanke konstitucije nije "stamen" u duelima pa je par puta tresnuo na travnjak, bez faula. U nasim kontrama 3-3 koje su obecavale umjesto da mi damo go, on je dao lopte protivniku pa je Torpedo imao par opasnih kontri. Njegova psiha je kompletno suprotna (sto bi Noke rekao za 360 stepeni) od recimo Cimija, koji je veliki profesionalac. Ako zeli uspjeh u buducnosti on se hitno mora resetovati u glavi u svom poimanju modernog fudbala, njegove licne uloge na terenu i doprinosa timu. Recimo njegove ideje da mu je prezime balast su samo njegova fikcija, koje nisu izraz samopouzdanja vec mu samo odmazu. Nadam se da ce se hitno prodati.

Na kraju podrska Rogicu, trema i debi su ga sputali.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8136
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 15 jul 2023, 15:08

Dal me podsjeca na Müllera iz Bayerna, nije on 10ka ala Avramovski, vise je taj poluspic SS, jer nema on nikakvu loptu, pregled igre i sl. Ali zna se naci gdje treba i zabiti. Jos samo da bude vise timski igrac kao i Müller. I bice on solidan igrac. Ima trke, zuji, ometa, nije to sad odron.
Avramovski je igrac tipa Misimovic, desetka 1/1.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Miljacka
Postovi: 4030
Pridružen/a: 30 okt 2020, 00:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Miljacka » 15 jul 2023, 15:09

MortemHz je napisao/la:
15 jul 2023, 14:22
miky_hz je napisao/la:
15 jul 2023, 14:15
slika
Nema šta, ovo je fenomenalna statistika u posljednjih 6 kola. Samo još da hoće neko poslati pristojnu ponudu za njega pa da se rastanemo.

Apsolutno, naravno da nije problem pohvaliti ga kad su mu igre za pohvalu, ali je nekima problem ako ga kritikuješ kad je loš.

Kad si dobar dobiješ aplauz, kad si loš dobiješ kritike i to je jednostavno tako. Ja lično ne bih volio da se proda ako će pružati ovakve igre kao u par zadnjih utakmica. Je li mu babo go.vno? Jeste go.vno je.
Akšam pada od mog grada još se bijeli kapija, na kapiji pjesmu pjeva, pjeva moja jalija!

Dobri u dobru
Zli u zlu

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1984
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeppermintSA » 15 jul 2023, 15:13

kengur je napisao/la:
15 jul 2023, 14:56
mosarajvosa83 je napisao/la:
15 jul 2023, 13:21
Nakon svih ovih analiza,pljuvacina iskreno mislim da je Torpedo apsolutni favorit protiv nas.
Dosta je raje napravila fine analize. Ipak svi spominju "prvih 30 minuta" ali niko nije isao detaljnije u to. Torpedo se inicijalno povukao i mi smo loptu do centra prenosili bez problema. Oni su nam ostavili puno prostora jer su izgleda pokrivali prostor (ili ne znam sta im je prvobitna zamisao bila). Nama je to bilo idealno i redali smo sanse kao u prici. Onda je izgleda njihov trener okrenuo postavku na presing tako da je svaki nas igrac imao sjenu na pola metra od sebe. Kada vruhskim tehnickim ekipama ides u presing i visoko, oni se oslobode svog cuvara i onda je haos u protivnickoj udbrani i oni lako tu prednost realizuju. Ako nemas takve igrace dolazi do straha, gresaka, panike, gubitka lopte rano i pocesto tako primis go.

Tada je Trako i ostali iz odbrane dosao u problem jer su mu svi pokriveni. Rijetko se ko od nasih "nudio" i pocelo je vracanje golmanu i ostao. Takodje trener im je skontao nase bekove a nakon prvog gola su mislili i da nam je golman zesca taraba. Zato su pokusavali one suteve i gluposti sa 35-40 metara. Njihove kontre su najcesce isle loptama iza ledja nasoj zadnjoj liniji (koja je bila nekada i na 40m od gola) ili su im krila isla 1 na 1 sa bekovima i stoperima.

Dakle njihov trener nas je procitao a stigao nas je i umor. Zato smo zadnjih 20 minuta molili Boga da ne primimo treci.
Mi nismo nista mijenjali u organizaciji igre kad smo upali u problem a oni jesu. O izmjenama je vec sve receno kao i ostale dobre i lose stvari.
Tako da oni nisu favoriti ali se imaju itekako cemu nadati ako mi nesto ne promijenimo na Kosevu. Sve je do trenera. Ne ocekuj opet onih prvih 30 minuta i onu igru, jer se bojim da je vise necemo vidjeti protiv Torpeda.

Dal je dao lijep i vrijedan go. On treba biti svjestan da zbog tanke konstitucije nije "stamen" u duelima pa je par puta tresnuo na travnjak, bez faula. U nasim kontrama 3-3 koje su obecavale umjesto da mi damo go, on je dao lopte protivniku pa je Torpedo imao par opasnih kontri. Njegova psiha je kompletno suprotna (sto bi Noke rekao za 360 stepeni) od recimo Cimija, koji je veliki profesionalac. Ako zeli uspjeh u buducnosti on se hitno mora resetovati u glavi u svom poimanju modernog fudbala, njegove licne uloge na terenu i doprinosa timu. Recimo njegove ideje da mu je prezime balast su samo njegova fikcija, koje nisu izraz samopouzdanja vec mu samo odmazu. Nadam se da ce se hitno prodati.

Na kraju podrska Rogicu, trema i debi su ga sputali.
Fudbal nije video igrica da trener vrisne “sad prepustite posjed i vratite se”, “sad preuzmite posjed i napadajte”.

Gruzijci su se na samom startu sasrali i nesvjesno vratili. Mi smo dominirali, redali prilike i to ih je tjeralo da se svi vise uvlače. Onda smo počeli pehlivanati i meljati loptu u zadnjoj liniji. To ih je navuklo da izađu visoko jer su vidjeli da smo na Vi s loptom u zadnjoj liniji. Vraćanje lopte golmanu, njegovi loši degažmani itd su im dali vjetar u krila. Počeli su da duraju loptu na desno krilo, vidjeli da užasno loše stojimo nazad, da dubinske duge lopte od 70 metara prolaze i samo su počeli to da rade. Okurazili se, mi pali i to je to.

Nema tu mnogo filozofije i pametovanja. Da smo zabili gol-dva na samom početku, na kraju bi bilo 4-5. Da zadnja linija nije diletantska, unatoč promašajima bi opet glat pobijedili - ništa od toga nema veze sa taktikama, trenerima isl već sa lošim igračima u našoj zadnjoj liniji i nesreći/dekoncentraciji kod naših prilika na samom startu.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54696
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 15 jul 2023, 15:28

Ovog četvrtka dočekujemo ekipu Torpeda! Svi u obilježjima na Koševo 👊

Ulaznice će biti puštene u prodaju od ponedjeljka 🎫 a sve informacije bit će na našim mrežama.


slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 4064
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 15 jul 2023, 15:30

Cuj, pa sta trener radi drugo. Jel isto napadas kad gubis 0:2 ili kad je 2:0 za tebe.
Drugo, njihov strucni stab je snimio nasu postavku, i reagovali na vrijeme.
Trece, oni su izasli visoko jer im se moglo, moramo imati vise igraca ukljucenih u gradnju napada. Zato su stoperi vracali loptu golmanu i imali lose degazmane sve zbog nedostatka opcija. A zasto nisu imali opcija si odgovorio sam u svom postu kad si spomenuo njihove nesmetane duge lopte po 70 metara. Imali smo veliki raskorak izmedju linija tj NISMO KOMPAKTNI. Negdje, nesto steka pa nek poprave do cetvrtka
- 1 9 4 6 -

amypitar
Postovi: 8819
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 15 jul 2023, 15:38

MortemHz je napisao/la:
15 jul 2023, 15:28
Ovog četvrtka dočekujemo ekipu Torpeda! Svi u obilježjima na Koševo 👊

Ulaznice će biti puštene u prodaju od ponedjeljka 🎫 a sve informacije bit će na našim mrežama.


slika


Ima istok da gori :urnebes:
Naravno svi u bordo bijelim bojama,muka mi je kad vidim zelena ,crne, zute majice.
Bice ludnica za istok vec u ponedeljak.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54696
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 15 jul 2023, 15:50

amypitar je napisao/la:
15 jul 2023, 15:38
MortemHz je napisao/la:
15 jul 2023, 15:28
Ovog četvrtka dočekujemo ekipu Torpeda! Svi u obilježjima na Koševo 👊

Ulaznice će biti puštene u prodaju od ponedjeljka 🎫 a sve informacije bit će na našim mrežama.


slika


Ima istok da gori :urnebes:
Naravno svi u bordo bijelim bojama,muka mi je kad vidim zelena ,crne, zute majice.
Bice ludnica za istok vec u ponedeljak.
Može li istok biti pun?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Zutti
Postovi: 1180
Pridružen/a: 06 mar 2023, 17:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zutti » 15 jul 2023, 15:55

PeppermintSA je napisao/la:
15 jul 2023, 15:13
kengur je napisao/la:
15 jul 2023, 14:56
mosarajvosa83 je napisao/la:
15 jul 2023, 13:21
Nakon svih ovih analiza,pljuvacina iskreno mislim da je Torpedo apsolutni favorit protiv nas.
Dosta je raje napravila fine analize. Ipak svi spominju "prvih 30 minuta" ali niko nije isao detaljnije u to. Torpedo se inicijalno povukao i mi smo loptu do centra prenosili bez problema. Oni su nam ostavili puno prostora jer su izgleda pokrivali prostor (ili ne znam sta im je prvobitna zamisao bila). Nama je to bilo idealno i redali smo sanse kao u prici. Onda je izgleda njihov trener okrenuo postavku na presing tako da je svaki nas igrac imao sjenu na pola metra od sebe. Kada vruhskim tehnickim ekipama ides u presing i visoko, oni se oslobode svog cuvara i onda je haos u protivnickoj udbrani i oni lako tu prednost realizuju. Ako nemas takve igrace dolazi do straha, gresaka, panike, gubitka lopte rano i pocesto tako primis go.

Tada je Trako i ostali iz odbrane dosao u problem jer su mu svi pokriveni. Rijetko se ko od nasih "nudio" i pocelo je vracanje golmanu i ostao. Takodje trener im je skontao nase bekove a nakon prvog gola su mislili i da nam je golman zesca taraba. Zato su pokusavali one suteve i gluposti sa 35-40 metara. Njihove kontre su najcesce isle loptama iza ledja nasoj zadnjoj liniji (koja je bila nekada i na 40m od gola) ili su im krila isla 1 na 1 sa bekovima i stoperima.

Dakle njihov trener nas je procitao a stigao nas je i umor. Zato smo zadnjih 20 minuta molili Boga da ne primimo treci.
Mi nismo nista mijenjali u organizaciji igre kad smo upali u problem a oni jesu. O izmjenama je vec sve receno kao i ostale dobre i lose stvari.
Tako da oni nisu favoriti ali se imaju itekako cemu nadati ako mi nesto ne promijenimo na Kosevu. Sve je do trenera. Ne ocekuj opet onih prvih 30 minuta i onu igru, jer se bojim da je vise necemo vidjeti protiv Torpeda.

Dal je dao lijep i vrijedan go. On treba biti svjestan da zbog tanke konstitucije nije "stamen" u duelima pa je par puta tresnuo na travnjak, bez faula. U nasim kontrama 3-3 koje su obecavale umjesto da mi damo go, on je dao lopte protivniku pa je Torpedo imao par opasnih kontri. Njegova psiha je kompletno suprotna (sto bi Noke rekao za 360 stepeni) od recimo Cimija, koji je veliki profesionalac. Ako zeli uspjeh u buducnosti on se hitno mora resetovati u glavi u svom poimanju modernog fudbala, njegove licne uloge na terenu i doprinosa timu. Recimo njegove ideje da mu je prezime balast su samo njegova fikcija, koje nisu izraz samopouzdanja vec mu samo odmazu. Nadam se da ce se hitno prodati.

Na kraju podrska Rogicu, trema i debi su ga sputali.
Fudbal nije video igrica da trener vrisne “sad prepustite posjed i vratite se”, “sad preuzmite posjed i napadajte”.

Gruzijci su se na samom startu sasrali i nesvjesno vratili. Mi smo dominirali, redali prilike i to ih je tjeralo da se svi vise uvlače. Onda smo počeli pehlivanati i meljati loptu u zadnjoj liniji. To ih je navuklo da izađu visoko jer su vidjeli da smo na Vi s loptom u zadnjoj liniji. Vraćanje lopte golmanu, njegovi loši degažmani itd su im dali vjetar u krila. Počeli su da duraju loptu na desno krilo, vidjeli da užasno loše stojimo nazad, da dubinske duge lopte od 70 metara prolaze i samo su počeli to da rade. Okurazili se, mi pali i to je to.

Nema tu mnogo filozofije i pametovanja. Da smo zabili gol-dva na samom početku, na kraju bi bilo 4-5. Da zadnja linija nije diletantska, unatoč promašajima bi opet glat pobijedili - ništa od toga nema veze sa taktikama, trenerima isl već sa lošim igračima u našoj zadnjoj liniji i nesreći/dekoncentraciji kod naših prilika na samom startu.
Nismo namjerno peljali loptu u zadnjoj liniji nego nismo imali yebenog rjesenja kad nam Torpedo izadje visoko. Ljudi nam izadju visoko, nasa dva beka visoko, oni zatvore naseg veznog igraca koji se spusti i onda mora bit peljanja jer nemas sposobne stopere da sami nesto iskreiraju. Zbog tih stvari i postoje fudbalski mehanizmi, da i glupi i losi igraci mogu iznijet loptu pod pritiskom. Iznosenje lopte pod pritiskom ili kad protivnik izadje malo vise se mora radit (ili barem pokusavat) u nekom sablonu. To ti je valjda jasno da kod nas ne postoji, odnosno postoji ono iz pjetlica - nek se spusti jedan vezni po loptu, a ako ima koga na ledjima i ne moze sam da iznese loptu ispucaj je pa gdje ode.

slika

Sramota je da smo svaki put izgledali ovako kad nam izadju malo vise. Dva beka negdje visoko ni ne razmisljaju da se vrate i ucestvuju u organizaciji napada. Vrancic u "kucici" u nemogucoj poziciji da se preko njega iznese lopta i onda samo duga pa valjda je gore negdje osvojimo.

Tacno je da su igraci u zadnjoj liniji (ovdje prvenstveno mislim na Traku i Soldu) losi, al rec da diletantska zadnja linija nema veze s taktikom i trenerom, tj da trener ne snosi veci dio odgovornosti je smijesno. Postavljana je na forum i ona situacija prije njihovog drugog gola, a u takvim situacijama protiv krila i najbolji svjetski stoperi tesko pomazu.

Takodje treba dodat i maestralno postavljenu nasu zadnju liniju kad mi imamo loptu.

slika

Oba beka dignuta visoko (Durakovic opravdano jer je Ziljkic u sredini) i ne postoji teoretska sansa da se ijedan od njih dvojice vrati u slucaju kontre. Najblizi nasim stoperima je Vrancic, a i on je propisno udaljen od stopera plus mu brzina nije jaca strana. Da se u tom momentu izgubila lopta Torpedo u roku 3 sekunde ima situaciju 2 na 2 ili 3 na 2 u svoju korist. Jos na ovo da dodam da su Francis, Oliveira i Zeljkovic odlicno postavljeni, sva trojica u 5 metara stoje.

Ako ovo nije do taktike, trenera i uigravanja na treninzima ja ne znam sta je.
@Devedestka - brat, legenda, MANGUP!

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 4064
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 15 jul 2023, 16:03

Zutti je napisao/la:
15 jul 2023, 15:55
PeppermintSA je napisao/la:
15 jul 2023, 15:13
kengur je napisao/la:
15 jul 2023, 14:56


Dosta je raje napravila fine analize. Ipak svi spominju "prvih 30 minuta" ali niko nije isao detaljnije u to. Torpedo se inicijalno povukao i mi smo loptu do centra prenosili bez problema. Oni su nam ostavili puno prostora jer su izgleda pokrivali prostor (ili ne znam sta im je prvobitna zamisao bila). Nama je to bilo idealno i redali smo sanse kao u prici. Onda je izgleda njihov trener okrenuo postavku na presing tako da je svaki nas igrac imao sjenu na pola metra od sebe. Kada vruhskim tehnickim ekipama ides u presing i visoko, oni se oslobode svog cuvara i onda je haos u protivnickoj udbrani i oni lako tu prednost realizuju. Ako nemas takve igrace dolazi do straha, gresaka, panike, gubitka lopte rano i pocesto tako primis go.

Tada je Trako i ostali iz odbrane dosao u problem jer su mu svi pokriveni. Rijetko se ko od nasih "nudio" i pocelo je vracanje golmanu i ostao. Takodje trener im je skontao nase bekove a nakon prvog gola su mislili i da nam je golman zesca taraba. Zato su pokusavali one suteve i gluposti sa 35-40 metara. Njihove kontre su najcesce isle loptama iza ledja nasoj zadnjoj liniji (koja je bila nekada i na 40m od gola) ili su im krila isla 1 na 1 sa bekovima i stoperima.

Dakle njihov trener nas je procitao a stigao nas je i umor. Zato smo zadnjih 20 minuta molili Boga da ne primimo treci.
Mi nismo nista mijenjali u organizaciji igre kad smo upali u problem a oni jesu. O izmjenama je vec sve receno kao i ostale dobre i lose stvari.
Tako da oni nisu favoriti ali se imaju itekako cemu nadati ako mi nesto ne promijenimo na Kosevu. Sve je do trenera. Ne ocekuj opet onih prvih 30 minuta i onu igru, jer se bojim da je vise necemo vidjeti protiv Torpeda.

Dal je dao lijep i vrijedan go. On treba biti svjestan da zbog tanke konstitucije nije "stamen" u duelima pa je par puta tresnuo na travnjak, bez faula. U nasim kontrama 3-3 koje su obecavale umjesto da mi damo go, on je dao lopte protivniku pa je Torpedo imao par opasnih kontri. Njegova psiha je kompletno suprotna (sto bi Noke rekao za 360 stepeni) od recimo Cimija, koji je veliki profesionalac. Ako zeli uspjeh u buducnosti on se hitno mora resetovati u glavi u svom poimanju modernog fudbala, njegove licne uloge na terenu i doprinosa timu. Recimo njegove ideje da mu je prezime balast su samo njegova fikcija, koje nisu izraz samopouzdanja vec mu samo odmazu. Nadam se da ce se hitno prodati.

Na kraju podrska Rogicu, trema i debi su ga sputali.
Fudbal nije video igrica da trener vrisne “sad prepustite posjed i vratite se”, “sad preuzmite posjed i napadajte”.

Gruzijci su se na samom startu sasrali i nesvjesno vratili. Mi smo dominirali, redali prilike i to ih je tjeralo da se svi vise uvlače. Onda smo počeli pehlivanati i meljati loptu u zadnjoj liniji. To ih je navuklo da izađu visoko jer su vidjeli da smo na Vi s loptom u zadnjoj liniji. Vraćanje lopte golmanu, njegovi loši degažmani itd su im dali vjetar u krila. Počeli su da duraju loptu na desno krilo, vidjeli da užasno loše stojimo nazad, da dubinske duge lopte od 70 metara prolaze i samo su počeli to da rade. Okurazili se, mi pali i to je to.

Nema tu mnogo filozofije i pametovanja. Da smo zabili gol-dva na samom početku, na kraju bi bilo 4-5. Da zadnja linija nije diletantska, unatoč promašajima bi opet glat pobijedili - ništa od toga nema veze sa taktikama, trenerima isl već sa lošim igračima u našoj zadnjoj liniji i nesreći/dekoncentraciji kod naših prilika na samom startu.
Nismo namjerno peljali loptu u zadnjoj liniji nego nismo imali yebenog rjesenja kad nam Torpedo izadje visoko. Ljudi nam izadju visoko, nasa dva beka visoko, oni zatvore naseg veznog igraca koji se spusti i onda mora bit peljanja jer nemas sposobne stopere da sami nesto iskreiraju. Zbog tih stvari i postoje fudbalski mehanizmi, da i glupi i losi igraci mogu iznijet loptu pod pritiskom. Iznosenje lopte pod pritiskom ili kad protivnik izadje malo vise se mora radit (ili barem pokusavat) u nekom sablonu. To ti je valjda jasno da kod nas ne postoji, odnosno postoji ono iz pjetlica - nek se spusti jedan vezni po loptu, a ako ima koga na ledjima i ne moze sam da iznese loptu ispucaj je pa gdje ode.

slika

Sramota je da smo svaki put izgledali ovako kad nam izadju malo vise. Dva beka negdje visoko ni ne razmisljaju da se vrate i ucestvuju u organizaciji napada. Vrancic u "kucici" u nemogucoj poziciji da se preko njega iznese lopta i onda samo duga pa valjda je gore negdje osvojimo.

Tacno je da su igraci u zadnjoj liniji (ovdje prvenstveno mislim na Traku i Soldu) losi, al rec da diletantska zadnja linija nema veze s taktikom i trenerom, tj da trener ne snosi veci dio odgovornosti je smijesno. Postavljana je na forum i ona situacija prije njihovog drugog gola, a u takvim situacijama protiv krila i najbolji svjetski stoperi tesko pomazu.

Takodje treba dodat i maestralno postavljenu nasu zadnju liniju kad mi imamo loptu.

slika

Oba beka dignuta visoko (Durakovic opravdano jer je Ziljkic u sredini) i ne postoji teoretska sansa da se ijedan od njih dvojice vrati u slucaju kontre. Najblizi nasim stoperima je Vrancic, a i on je propisno udaljen od stopera plus mu brzina nije jaca strana. Da se u tom momentu izgubila lopta Torpedo u roku 3 sekunde ima situaciju 2 na 2 ili 3 na 2 u svoju korist. Jos na ovo da dodam da su Francis, Oliveira i Zeljkovic odlicno postavljeni, sva trojica u 5 metara stoje.

Ako ovo nije do taktike, trenera i uigravanja na treninzima ja ne znam sta je.

Eh evo slika br. 2 i sta najvise zamjeram Dalkanu. On treba ici u pravcu sudije tj nuditi se veznim igracima, pomoci. a ne gledati hoce li dobiti loptu provucemu ala pirlo u prostor da bi on mogao dati gol. Tu mi gubimo igraca-kotacic u sistemu. Plus bekovi, oba visoko, smijurija.. i onda nas onaj gruzijac povalja ko cevape. S ovim gruzijcima pametno igrati, mudre kretnje, logicne a to Vrancic treba da diriguje ali mi se cini da je njegovo misljenje na terenu 3. Ili 4. Po vaznosti. doci ces im do gola kroz 4 pasa. Ali mi se raspojasali i s njima ganjali bas amaterski

Svaka cast i na analizi, treba se potruditi pa sve opisati dodati slike i sl
- 1 9 4 6 -

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 15 jul 2023, 16:05

PeppermintSA je napisao/la:
15 jul 2023, 15:13

Fudbal nije video igrica da trener vrisne “sad prepustite posjed i vratite se”, “sad preuzmite posjed i napadajte”.

Gruzijci su se na samom startu sasrali i nesvjesno vratili. Mi smo dominirali, redali prilike i to ih je tjeralo da se svi vise uvlače. Onda smo počeli pehlivanati i meljati loptu u zadnjoj liniji. To ih je navuklo da izađu visoko jer su vidjeli da smo na Vi s loptom u zadnjoj liniji. Vraćanje lopte golmanu, njegovi loši degažmani itd su im dali vjetar u krila. Počeli su da duraju loptu na desno krilo, vidjeli da užasno loše stojimo nazad, da dubinske duge lopte od 70 metara prolaze i samo su počeli to da rade. Okurazili se, mi pali i to je to.

Nema tu mnogo filozofije i pametovanja. Da smo zabili gol-dva na samom početku, na kraju bi bilo 4-5. Da zadnja linija nije diletantska, unatoč promašajima bi opet glat pobijedili - ništa od toga nema veze sa taktikama, trenerima isl već sa lošim igračima u našoj zadnjoj liniji i nesreći/dekoncentraciji kod naših prilika na samom startu.
Ostale stvari smo vidjeli vrlo slicno ali ja mislim da su promjenu postavke njihovi igraci dobili sredinom prvog poluvremena od trenera.
Meni se cinilo da Trako (iako najgori nas igrac) nije imao kome dati jer su svi vec bili pokriveni a nije on to poceo iz zabave pa nas oni pokrili.
Prihvatam da to vidimo razlicito, nema problema.

Zaboravih da spomenem ako nije neko vec prije mene oko kulturnih referenci o Sarajevu

Knjiga "Svjetla za daljine" - Djurasovic, pola o Vahidinu a pola o Kindzetu

Avatar
Aduka87
Postovi: 9257
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 15 jul 2023, 16:07

MortemHz je napisao/la:
15 jul 2023, 15:50
amypitar je napisao/la:
15 jul 2023, 15:38
MortemHz je napisao/la:
15 jul 2023, 15:28
Ovog četvrtka dočekujemo ekipu Torpeda! Svi u obilježjima na Koševo 👊

Ulaznice će biti puštene u prodaju od ponedjeljka 🎫 a sve informacije bit će na našim mrežama.


slika


Ima istok da gori :urnebes:
Naravno svi u bordo bijelim bojama,muka mi je kad vidim zelena ,crne, zute majice.
Bice ludnica za istok vec u ponedeljak.
Može li istok biti pun?
Kad je mogao biti pun za derbi(onaj dio prema jugu je bio malo prazan) jos bio radni dan, vala moze i u cetvrtak.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
Bosniak10
Postovi: 1041
Pridružen/a: 21 maj 2023, 15:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bosniak10 » 15 jul 2023, 16:10

slika


Svi pune stadion samo mi seremo i izmišljamo probleme da bi bojkotovali

PS Znam da je nas stadion prevelik ali mozemo bar 15k napunit i da se sjever vrati
Zadnja izmjena: Bosniak10, dana/u 15 jul 2023, 17:09, ukupno mijenjano 1 put.
€2.000.000

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 4064
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 15 jul 2023, 16:11

Bosniak10 je napisao/la:
15 jul 2023, 16:10
slika


Svi pune stadion samo mi seremo i izmišljamo probleme da bi bojkotovali
Mozda se dogovore do cetvrtka, odmah da kazem da pojma nemam hoce li ali nadam se
- 1 9 4 6 -

masterfan
Postovi: 386
Pridružen/a: 16 avg 2021, 23:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la masterfan » 15 jul 2023, 16:12

Ne treba zaboraviti ni one pokušaje od ofsajd zamki za koje se vidjelo da se nije dovoljno radilo na njima.

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5636
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 15 jul 2023, 16:13

Bosniak10 je napisao/la:
15 jul 2023, 16:10
slika


Svi pune stadion samo mi seremo i izmišljamo probleme da bi bojkotovali
Kapacitet BB za Evropu je 5000.
- FKS -

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6431
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JavierBosnia » 15 jul 2023, 16:14

Bosniak10 je napisao/la:
15 jul 2023, 16:10
slika


Svi pune stadion samo mi seremo i izmišljamo probleme da bi bojkotovali
Napunit cemo i mi kapacitetom te njihove stadione bez brige
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
HordasOdMalena
Postovi: 3186
Pridružen/a: 29 jun 2015, 01:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la HordasOdMalena » 15 jul 2023, 16:23

Bosniak10 je napisao/la:
15 jul 2023, 16:10
slika


Svi pune stadion samo mi seremo i izmišljamo probleme da bi bojkotovali
Joj. :mrgreen:
"Imao sam puno bolje opcije za ljeto, za mene lično su to bili odlični uslovi, puno bolji nego sad, ali mi je želja bila da Sarajevo zaradi. Klub je to zaslužio. Koliko god igrač bio dobar, uvijek je klub taj koji gura igrača."

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.