BiH - Ukrajina (21. Mart 2024.)

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Imajednabrigada
Postovi: 1739
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Imajednabrigada » 26 okt 2023, 10:24

Imajednabrigada je napisao/la:
26 okt 2023, 10:21
19vendetta87 je napisao/la:
26 okt 2023, 00:17
Imajednabrigada je napisao/la:
26 okt 2023, 00:11
Samo Admir Bristrić moze izvuci ovaj smor od repke na zelenu granu i Basic. naravno ako filozof i politicar Savo Skonta to na vrijeme.
Na koji nacin to Bristrić može izvući repku, samo mi to objasni? Zadnji gol na seniorskom nivou zabio tek u aprilu.
Jedino da uparimo njega i Hamulu u napadu, znas kako kazu, minus i minus daju plus...pa mozda i njih dvojica sjete se kako je to zabiti gol

Puno je za pisat opsirno ali pokusat cu ti si bjasnit , sto ne mora značiti Ce se ispostaviti tscnim.

Prije svega Admir ima predobre fizicke predispozicije za svoje godine i sasvim solidnu brzinu za svoju konstituciju.
On nije tip napadaca koji Ce zabiti 25golova u sezoni a moze se desiti i to zavisno od forme, vec tip napadaca na kojem se moze graditi igra koji se moze izborit sa stoperima i sacuvati posjed.(nesto kao Giroud kod Francuza)

Uostalom i ne pamtimo kada su Edin i Demir dali gol.,
Gledao sam ga uzivo protiv Francuza koji imaju jace stopere nego Lux npr na koji način momak igra i kako ide glavom na loptu.
Tip napadaca kojem treba jedna Sansa da da gol ali ona prava a kad je to Olimpija napravila 100% neku priliku, sve neki golovi iz nicega a to napadac ne voli nikakko kada nema pravih lopti.
Trener koji je otisao iz Olimpije najvise zbog njega dobio otkaz jer svi ga žele u ekipi i navijaci i uprava iako gle čuda mali ne zabija. Uz to sve agresivan je i okomit ali kada ima s kim igrati naravno.

Ove tarabe postaviti defanzivno da igraju za njih, dat Sansu njemu i Basicu i igrat na kontre jer Basic zna poslat loptu u prostor a ovaj moze istrcat kontru i dosta radi u napadu da vezni mogu bar ponekad izaci.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2286
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la numanumaye22 » 26 okt 2023, 14:45

Kod srba uvijek neko sudjenje a kod nas baraz.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10198
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la invincible1921 » 26 okt 2023, 15:22

Raonffa je napisao/la:
25 okt 2023, 16:53
invincible1921 je napisao/la:
25 okt 2023, 10:59
Horoz je napisao/la:
20 okt 2023, 14:43

Majstore, pod "motivacijom" se podrazumijeva i cijelokupan odnos prema reprezentaciji i reprezentacije prema igračiima.
Disciplina, pristup, fizička i mentalna priprema za utakmicu.
Kad to nemaš, a nemaš ni ekstra kvalitet, dobiješ današnju reprezentaciju BiH.
Recimo suprotan primjer je Slovenija, koja ima skromniji individualni kvalitet od nas, ali ima ispravan pristup.
Ukrali su repreznteciju...odvojili je od navijaca...na celu saveza cetnici i poltroni...

Jel vi stvarno mislite da to ne utice na igrace?

Al jok nije do vice dje bi bilo...
Pa da utiče digli bi glas, a ja ne vidim da se iko požalio osim Kodre koji je svakako otišao jer je u pitanju bio njegov otac, a ova priča oko Anela mislim da nema toliko veze sa bojkotom reprezentacije i saveza ma koliko to pojedini naši navijači gurali na taj nivo u fazonu da je Anel digao glas i da ne želi igrati za reprezentaciju zbog stanja u savezu, to može biti samo neki lični rat protiv nekoga ili mu jednostavno u ovom momentu nije stalo do reprezentacije.

Druga stvar, igrači na svakoj utakmici imaju podršku skoro kao u najbolja vremena (govorim o broju navijača i slično), pogledaj druže reprezentaciju Srbije, godinama na svakoj domaćoj utakmici poluprazni stadioni, evo sada su uvezali dva velika takmičenja i opet im je stadion poluprazan.

Sjeti se Hrvata i tzv. Orjunaša, borbe protiv HNS-a, prekidanja utakmica, šikaniranja jednog dijela države zbog odnosa prema reprezentaciji.

E ti primjeri se zovu krađa reprezentacije i odvajanje od navijača, a opet su i jedni i drugi pravili/prave fine rezultate.

Vico je tu dvije godine, šta je bilo u periodu 2014-2021? Ko je tad odvojio reprezentaciju od navijača pa su nas šamarali Izrael, Kipar, Armenija i slični, i to u periodu kad smo imali kud i kamo kvalitetniji roster nego danas.

Kod nas se igrači "napadnu" noć poslije utakmice i onda se već sutra sve zaboravi i Džeko postane dijamant, Seo tenk, Miralem princ i slično, ali zato pljujemo po svemu ostalom osim po njima, a ovom prilikom poserem im se sve i jednom u usta za pristup prema reprezentaciji u zadnje vrijeme.
Igraci su hinje i picku.rine to smo valjda zakljucili do sad...

Koliko god dzeko bio igraca legenda toliko je niko i nitsa u svakom drugom pogledu...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
hurem
Postovi: 8697
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la hurem » 26 okt 2023, 20:51

Bristric ima zustrinu u igri. Ako bismo ga mogli uporediti s nekim aktuelnim reprezentativcem onda bi to mogao biti Demirovic...posto je visok kao Vedo (187) onda neka i bude kao Vedo i mi zadovoljni. :)
Evo sada je ušao s klupe, imao par suteva...malo prije opali sa 16 preko prečke, saigrac negoduje sto mu nije dodao a Bristric mu se dobro izbroja :) za 20-godisnjaka pozitivna osobina :)
Ipak, nisam ga dovoljno gledao da bih mogao donijeti neku pretpostavku za njegovu fudbalsku budućnost.

Lično sam stava da pored Basica i Bristric treba biti tu u novembarskim utakmicama, kao 2 igraca koja su najviše pokazali u U21.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11266
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Vucevich » 27 okt 2023, 10:26



:bih:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61871
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Virtu4l » 27 okt 2023, 10:51

Raonffa je napisao/la:
25 okt 2023, 16:53
Pa da utiče digli bi glas, a ja ne vidim da se iko požalio osim Kodre koji je svakako otišao jer je u pitanju bio njegov otac, a ova priča oko Anela mislim da nema toliko veze sa bojkotom reprezentacije i saveza ma koliko to pojedini naši navijači gurali na taj nivo u fazonu da je Anel digao glas i da ne želi igrati za reprezentaciju zbog stanja u savezu, to može biti samo neki lični rat protiv nekoga ili mu jednostavno u ovom momentu nije stalo do reprezentacije.

Druga stvar, igrači na svakoj utakmici imaju podršku skoro kao u najbolja vremena (govorim o broju navijača i slično), pogledaj druže reprezentaciju Srbije, godinama na svakoj domaćoj utakmici poluprazni stadioni, evo sada su uvezali dva velika takmičenja i opet im je stadion poluprazan.

Vico je tu dvije godine, šta je bilo u periodu 2014-2021? Ko je tad odvojio reprezentaciju od navijača pa su nas šamarali Izrael, Kipar, Armenija i slični, i to u periodu kad smo imali kud i kamo kvalitetniji roster nego danas.
Ne mogu se oni suočiti sa istinom koju si napisao, uvijek je lakše okrenuti na nacionalizam, da neko hoće da nas uništi, da je opstanak Bošnjaka u pitanju, i to je njihov maksimalni domet.

Ovoga puta je malo drugačije jer je politika umiješala svoje prste, a gdje je politika tu je i vjerna stranačka pješadija koja ne propušta niti jednu šansu da "brani Bosnu i Bošnjake".

Nikada se niko nije bavio uzrocima, već samo posljedicama. Ja sam mjesecima pričao o uzrocima pa sam dobio etiketu da branim Vicu ili Savez, ali to su maloumnici kojima je to maksimalni domet koji sam gore spomenuo.

Stvara se narativ kako je sve bilo odlično do 2021. godine i onda je krenuo sunovrat, a mi nismo ništa gori od mračnih faza u erama prethodnih predsjednika. Sa jednom razlikom, danas imamo mnogo slabiji tim nego tada.

Ponavljam, treba se baviti uzrocima, a uzroci su delegati i članovi IO iz Federacije. Bez njih se ne može izabrati ni portir, a kamoli predsjednik saveza.

E sad, to se ne uklapa u narativ zelenih jer su njihovi ljudi u navedenim organima. Tako su vodili i državu, federaciju i entitete, oni su uzrok svega lošeg, ali od posljedica peru ruke. Kao što sam napisao više puta, Savez je trenutno slika političke situacije u državi.

Mandat Vici Zeljkoviću ističe za godinu i po, ali time će se početi baviti tek u martu 2025. godine kada bude kasno, a onda će kukati kad ovaj ponovo izlobira nove 4 godine.

Da pojednostavim, ne trebaju se oni baviti Vicom Zeljkovićem, već delegatima i članovima Izvršnog Odbora iz Federacije i tu priča počinje i završava.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DamirT
Postovi: 14916
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la DamirT » 27 okt 2023, 11:07

Vucevich je napisao/la:
27 okt 2023, 10:26


:bih:
:salut: :salut:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26291
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Raonffa » 27 okt 2023, 18:17

Virtu4l je napisao/la:
27 okt 2023, 10:51
Raonffa je napisao/la:
25 okt 2023, 16:53
Pa da utiče digli bi glas, a ja ne vidim da se iko požalio osim Kodre koji je svakako otišao jer je u pitanju bio njegov otac, a ova priča oko Anela mislim da nema toliko veze sa bojkotom reprezentacije i saveza ma koliko to pojedini naši navijači gurali na taj nivo u fazonu da je Anel digao glas i da ne želi igrati za reprezentaciju zbog stanja u savezu, to može biti samo neki lični rat protiv nekoga ili mu jednostavno u ovom momentu nije stalo do reprezentacije.

Druga stvar, igrači na svakoj utakmici imaju podršku skoro kao u najbolja vremena (govorim o broju navijača i slično), pogledaj druže reprezentaciju Srbije, godinama na svakoj domaćoj utakmici poluprazni stadioni, evo sada su uvezali dva velika takmičenja i opet im je stadion poluprazan.

Vico je tu dvije godine, šta je bilo u periodu 2014-2021? Ko je tad odvojio reprezentaciju od navijača pa su nas šamarali Izrael, Kipar, Armenija i slični, i to u periodu kad smo imali kud i kamo kvalitetniji roster nego danas.
Ne mogu se oni suočiti sa istinom koju si napisao, uvijek je lakše okrenuti na nacionalizam, da neko hoće da nas uništi, da je opstanak Bošnjaka u pitanju, i to je njihov maksimalni domet.

Ovoga puta je malo drugačije jer je politika umiješala svoje prste, a gdje je politika tu je i vjerna stranačka pješadija koja ne propušta niti jednu šansu da "brani Bosnu i Bošnjake".

Nikada se niko nije bavio uzrocima, već samo posljedicama. Ja sam mjesecima pričao o uzrocima pa sam dobio etiketu da branim Vicu ili Savez, ali to su maloumnici kojima je to maksimalni domet koji sam gore spomenuo.

Stvara se narativ kako je sve bilo odlično do 2021. godine i onda je krenuo sunovrat, a mi nismo ništa gori od mračnih faza u erama prethodnih predsjednika. Sa jednom razlikom, danas imamo mnogo slabiji tim nego tada.

Ponavljam, treba se baviti uzrocima, a uzroci su delegati i članovi IO iz Federacije. Bez njih se ne može izabrati ni portir, a kamoli predsjednik saveza.

E sad, to se ne uklapa u narativ zelenih jer su njihovi ljudi u navedenim organima. Tako su vodili i državu, federaciju i entitete, oni su uzrok svega lošeg, ali od posljedica peru ruke. Kao što sam napisao više puta, Savez je trenutno slika političke situacije u državi.

Mandat Vici Zeljkoviću ističe za godinu i po, ali time će se početi baviti tek u martu 2025. godine kada bude kasno, a onda će kukati kad ovaj ponovo izlobira nove 4 godine.

Da pojednostavim, ne trebaju se oni baviti Vicom Zeljkovićem, već delegatima i članovima Izvršnog Odbora iz Federacije i tu priča počinje i završava.
Slažem se, mada ne krivim ja veći dio javnosti zbog stava kako Vico uništava reprezentaciju. Jednostavno takav je narativ nametnut od početka njegovog dolaska i lako je povjerovati u to, pogotovo ako javnost ne zna uzroke o kojima pišeš, a veći dio javnosti pojma nema o tome.

Uvjeren sam da 80% ljudi nema pojma na koji način se postaje predsjednik NFSBiH.

Da se razumijemo, Vico je smeće zbog ovoga što se radi u našoj ligi i to je razlog zbog kojeg ja imam problem sa njim. I ovaj ciganluk u omladinskim selekcijama sa igračima Borca, ali to je povezano sa našom ligom svakako.

Kada ne bi bilo toga, Vico bi možda bio i najbolji predsjednik našeg saveza ikada ili hajde bolje da formulišem najmanje loš.

U principu ova priča "Vico je kriv za sve" samo je okretanje glave i hodanje linijom manjeg otpora, valjda ćemo skontati nekad jbg.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Arvid
Postovi: 17676
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Arvid » 27 okt 2023, 18:24

Pa takvi smo u svemu, a da ne budemo i u ovome.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Bosniak10
Postovi: 1076
Pridružen/a: 21 maj 2023, 15:11
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Bosniak10 » 28 okt 2023, 09:37

Vucevich je napisao/la:
27 okt 2023, 10:26


:bih:
Odličan video
€2.000.000

Avatar
Mow
Postovi: 306
Pridružen/a: 30 jul 2020, 22:03
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Mow » 28 okt 2023, 15:19

Video opisuje u detalj taj pad reprezentacije. Drago mi je da je autor prepoznao koliko je Bazdarevic u stvari unjeo te neke pozitive i imao tu seriju pobjeda. Govorim ovo jer mu mnogi sude na osnovu onog izgubljenog baraza, a zaboravljaju da je bio on taj koji je obilazio igrace po nekoliko puta. Ne moze se reci da mu je se samo posrecilo jer je tada imao jos uvijek jaku ekipu. Osvojio je Kirin kup sa B ekipom protiv uvijek nezgodnih danaca i japanaca, i to ne moze biti slucajnost ili samo sreca. Ja idalje tvrdim da poslje Susica nismo boljeg trenera imali sem Bazdarevica.
⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Horoz
Postovi: 1820
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Horoz » 28 okt 2023, 15:26

Baždarević je bio ozbiljan trener, prilično posvećen poslu, ali je došao u nezgodnom trenutku. Kad se generacija raspadala, potrošena nakon SP.
To što ga na forumu pljuju, siguran je dokaz da je radio korektno.
Yebi ga, to se može uzeti kao pravilo - sve je suprotno od onoga što misli forumska većina. :D
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Mow
Postovi: 306
Pridružen/a: 30 jul 2020, 22:03
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Mow » 28 okt 2023, 15:35

Horoz je napisao/la:
28 okt 2023, 15:26
Baždarević je bio ozbiljan trener, prilično posvećen poslu, ali je došao u nezgodnom trenutku. Kad se generacija raspadala, potrošena nakon SP.
To što ga na forumu pljuju, siguran je dokaz da je radio korektno.
Yebi ga, to se može uzeti kao pravilo - sve je suprotno od onoga što misli forumska većina. :D
To je to :thumbup:
⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

KarlMarx
Postovi: 260
Pridružen/a: 23 avg 2015, 16:59
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la KarlMarx » 28 okt 2023, 16:24

Evo ga postali smo i fenomen za youtubere


Hvala Vico, Hvala Savez, kad kažete da ništa niste lošiji od prethodnika jer ni oni nisu nigdje otišli, sjetite da smo bar znali pobijediti i ne izgubiti od luxemburga, Islanda i slično.

Sindikat12
Postovi: 792
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Sindikat12 » 28 okt 2023, 20:15

Mow je napisao/la:
28 okt 2023, 15:19
Video opisuje u detalj taj pad reprezentacije. Drago mi je da je autor prepoznao koliko je Bazdarevic u stvari unjeo te neke pozitive i imao tu seriju pobjeda. Govorim ovo jer mu mnogi sude na osnovu onog izgubljenog baraza, a zaboravljaju da je bio on taj koji je obilazio igrace po nekoliko puta. Ne moze se reci da mu je se samo posrecilo jer je tada imao jos uvijek jaku ekipu. Osvojio je Kirin kup sa B ekipom protiv uvijek nezgodnih danaca i japanaca, i to ne moze biti slucajnost ili samo sreca. Ja idalje tvrdim da poslje Susica nismo boljeg trenera imali sem Bazdarevica.

Ne znam bas, u kvale sa SP nije uspio izborit baraz a trebao je. Izgubio od Kipra, nije uspio Grcku kuci dobit.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8481
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la baboedindzeko09 » 29 okt 2023, 13:28

KarlMarx je napisao/la:
28 okt 2023, 16:24
Evo ga postali smo i fenomen za youtubere


Hvala Vico, Hvala Savez, kad kažete da ništa niste lošiji od prethodnika jer ni oni nisu nigdje otišli, sjetite da smo bar znali pobijediti i ne izgubiti od luxemburga, Islanda i slično.
Ali... ali... uveo nam je var i napravio terene :rol:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Sheyi
Postovi: 12300
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Sheyi » 07 nov 2023, 17:44

https://bhff.fans/bs/

Evo nasi šošoni napravili platformu za registraciju za ulaznice ako odemo eventualno. :)

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61871
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Virtu4l » 12 nov 2023, 22:30

Ako Kosovo ovo privede kraju, a trebali bi, ima još desetak minuta, Izraelu se drastično smanjuju šanse za direktan plasman.

Sanjam o tome da ih dočekamo u Zenici ili Sarajevu. :pray:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DamirT
Postovi: 14916
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la DamirT » 12 nov 2023, 22:32

Ako Izrael izgubi, je li idu u nas dio baraza ili moramo cekati i ishod utakmice Ukrajina-Italija?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61871
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Baraž za EURO 2024 (21/26. Mart 2024.)

Post Postao/la Virtu4l » 12 nov 2023, 22:39

DamirT je napisao/la:
12 nov 2023, 22:32
Ako Izrael izgubi, je li idu u nas dio baraza ili moramo cekati i ishod utakmice Ukrajina-Italija?
Ako se direktno ne plasiraju idu u naš dio baraža i potencijalni su protivnik u finalu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin i 13 gostiju.