Reprezentacija Njemačke - Elf

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Šta očekujete od Elfa na SP 2022

1) da bude prvak
7
13%
2) polufinale minimum
10
19%
3) proći će grupu i dalje je sve moguće
7
13%
4) ispadaju u grupi ( za švabomrzce)
30
56%
 
Ukupno glasova: 54

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la dirkules » 18 nov 2023, 22:49

Eksperiment JN-a Havertz na beku protiv turaka koji igraju napaljeno kao da je finale Eura :mrgreen:

Ako će pratiti onu da ne može nekoga ostaviti na klupi, a Havertz ne da je propalitet onda neće ni JN dugo dogurati, sreća pa je prijateljska gdje može pokušavati ideje.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
armando
Postovi: 1529
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la armando » 18 nov 2023, 23:12

Vrijeme eksperimenata je prošlo. Valjda sadašnji stručni štab shvati to na vrijeme inače...
Uvježbavaj ekipu koju misliš postaviti na prvenstvu, stvaraj dobre rezultate, pumpaj samopouzdanje kroz pozitivne rezultate.
I dalje je ovo sve nakaradno i neprepoznatljivo za Nijemce, barem za one koji ih prate decenijama unazad.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la effe_sa » 18 nov 2023, 23:23

dirkules je napisao/la:
18 nov 2023, 22:49
Eksperiment JN-a Havertz na beku protiv turaka koji igraju napaljeno kao da je finale Eura :mrgreen:

Ako će pratiti onu da ne može nekoga ostaviti na klupi, a Havertz ne da je propalitet onda neće ni JN dugo dogurati, sreća pa je prijateljska gdje može pokušavati ideje.
Da ne bude ipak ovde Voller spašavao pred sami EURO. :D :D
Činjenica je da je Elf djelovao razdrmanije i nekako svježije, ono protiv Amerikanaca djelovalo i sa strukturom i ekipa se i trudila. Protiv Meksika sam samo neke highlightse pogledao, ali i tu se pokazao moral i došlo se do remija.
Večeras dobar početak, a poslije i dosta padova, oscilacija u igri. I ono nije bilo pametno sa Havertzom na beka, ne znam što će mu taj eksperiment. I isto tako se čini da Groß u sredini puno bolje funkcioniše sa Gundoganom u odnosu na Kimmicha.
Čudno je i to što DFB izabere da protiv Turske igraju baš u Berlinu i u drugim gradovima bi bilo turskih navijača, ali ne bi to bilo kao večeras. Prijateljska utakmica, oni više zainteresovani za karte, plus u Berlinu ih najviše ima. I DFB sebi često u zadnje vrijeme puca u nogu... :D

A glavna činjenica je za sad da je najuvjerljiviji nastup nakon otkaza Flicku bio onaj protiv Francuza kada je Völler vodio Elf, jer ipak je to bio najjači protivnik od svih ovih, a najstabilnije i najkompaktnije ekipa djelovala. Takvom protivniku dozvoljeno najmanje šansi da napravi i baš se igralo i kompaktno i dobro na rezultat.
Bitan je sada test protiv Austrijanaca za koji dan, jer oni su u dobroj formi, igra se kod njih, vodi ih Rangnick, atmosfera bi se u Njemačkoj opet dobro poljuljala ako ne bude dobrog rezultata.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la dirkules » 18 nov 2023, 23:52

effe_sa je napisao/la:
18 nov 2023, 23:23
dirkules je napisao/la:
18 nov 2023, 22:49
Eksperiment JN-a Havertz na beku protiv turaka koji igraju napaljeno kao da je finale Eura :mrgreen:

Ako će pratiti onu da ne može nekoga ostaviti na klupi, a Havertz ne da je propalitet onda neće ni JN dugo dogurati, sreća pa je prijateljska gdje može pokušavati ideje.
Da ne bude ipak ovde Voller spašavao pred sami EURO. :D :D
Činjenica je da je Elf djelovao razdrmanije i nekako svježije, ono protiv Amerikanaca djelovalo i sa strukturom i ekipa se i trudila. Protiv Meksika sam samo neke highlightse pogledao, ali i tu se pokazao moral i došlo se do remija.
Večeras dobar početak, a poslije i dosta padova, oscilacija u igri. I ono nije bilo pametno sa Havertzom na beka, ne znam što će mu taj eksperiment. I isto tako se čini da Groß u sredini puno bolje funkcioniše sa Gundoganom u odnosu na Kimmicha.
Čudno je i to što DFB izabere da protiv Turske igraju baš u Berlinu i u drugim gradovima bi bilo turskih navijača, ali ne bi to bilo kao večeras. Prijateljska utakmica, oni više zainteresovani za karte, plus u Berlinu ih najviše ima. I DFB sebi često u zadnje vrijeme puca u nogu... :D

A glavna činjenica je za sad da je najuvjerljiviji nastup nakon otkaza Flicku bio onaj protiv Francuza kada je Völler vodio Elf, jer ipak je to bio najjači protivnik od svih ovih, a najstabilnije i najkompaktnije ekipa djelovala. Takvom protivniku dozvoljeno najmanje šansi da napravi i baš se igralo i kompaktno i dobro na rezultat.
Bitan je sada test protiv Austrijanaca za koji dan, jer oni su u dobroj formi, igra se kod njih, vodi ih Rangnick, atmosfera bi se u Njemačkoj opet dobro poljuljala ako ne bude dobrog rezultata.
Gledao sam ih i protiv Meksika i ekipa je djelovala stabilno, vruće gostovanje, Meksiko bio isto nabrijan kao i Turska, ali se djelovalo dosta dosta bolje.

Večeras je pressing turaka u prvom bilo nešto za šta se nije imalo odgovor i to je jako čudno za JN-a. Pokušao je nešto što se ne može pokušavati u reprezentaciji kada imaš par treninga zajedno, mislio je switchati formaciju kao onomad u Bayernu, ali to je klupski fudbal gdje igrači su svakodnevno zajedno na treninzima. U momentu pri iznošenju lopte 3 pozadi, Havertz u ulozi Daviesa, ali Kai nema 50% fizikalija Daviesa i to nije bilo logike ni pokušavati. Zašto to uopšte? Daj prirodnog beka u vidu Rauma, a ovako si potrošio cijelu utakmicu na nešto što se znalo da je promašaj od početka i valjda se ne prepusti tvrdoglavosti pa opet isto uradi.

On je večeras prepustio Gundi više ulogu Grossa u prethodnim utakmicama, uloga 6ice, Kimmich je igrao po prosječnoj poziciji više prema naprijed. U situaciji pressinga vidi se koliko su igrači neuigrani i kako osim kruženja ne znaju šta bi radili. Naviklo se da ima Musiala koji bi se spustio i driblingom izbacio čuvara i prenio loptu naprijed.

I ponovo ista boljka koju je imao u vremenu Leipziga, kada plan A ne ide, nije uspješan, kada treba ganjati rezultat, ubacuje drugog napadača i igra se bazira na dugim loptama.
Ilkay Gündogan: "We started the game very well. Even after taking the lead, in the first 15 to 20 minutes, we had enough chances to decide the game. After that we weren't determined enough and didn't move the ball well. The Turks played man-to-man well and we couldn't find any solutions. We weren't aggressive enough and their goals came from our mistakes. We were just too passive and weren't able to put pressure on their build-up play. It feels like we lost the game in the first half."
Objasnio.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
ledar
Postovi: 3899
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la ledar » 19 nov 2023, 00:55

Čak je i Flick imao bolji početak od Nagelsmanna. Domaćinska atmosfera za Turke ne može bit nikakvo opravdanje, a još manje to da su oni bili nabrijaniji za utakmicu. Pa šta elf nije bio jednako nabrijan? Nagelsmann je nastavio sa eksperimentima ko i njegov prethodnik, čudi me da od toga ništa nije naučio. Ako se po jutru dan poznaje neće bit dobro.

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la dirkules » 19 nov 2023, 13:35

Julian Nagelsmann says Havertz at left-back is not just a one-time experiment, but a plan for the Euros: "Kai said he wanted to do it, wanted to try it. I don't see this as a risk for him, but as a very, very big opportunity to play a key role at the Euros. For a first time in an unfamiliar position, he did extremely well and probably was our best player" [via @SkySportDE]
:damn:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8150
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la muhamedhulk » 20 nov 2023, 16:17

ako se poslozi sve drugo ala desni bek i defanzivni vezni, onda i taj eksperiment moze uspjeti jer nece on igrati klasicnog beka.
naravno da je bolje ne izmisljati toplu vodu ali...mini pep voli to.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
coelho41
Postovi: 12844
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la coelho41 » 21 nov 2023, 00:02

ledar je napisao/la:
19 nov 2023, 00:55
Čak je i Flick imao bolji početak od Nagelsmanna. Domaćinska atmosfera za Turke ne može bit nikakvo opravdanje, a još manje to da su oni bili nabrijaniji za utakmicu. Pa šta elf nije bio jednako nabrijan? Nagelsmann je nastavio sa eksperimentima ko i njegov prethodnik, čudi me da od toga ništa nije naučio. Ako se po jutru dan poznaje neće bit dobro.
Neće sigurno na dobro. Obrukat će se na još jednom prvenstvu, ali ovaj put kod kuće. Ako pogledaš prethodne osvajače velikih prvenstava, Argentina i Italija, obje ekipe su došle na šampionat sa nekim bolesnim nizovima pobjeda sa preko 30 utakmica bez poraza i slično. Znači ekipe koje se uigravaju godinama. Također i prije njih Francuska 2018, Portugal 2016, Njemačka 2014, Španija 2012 itd pa to su sve ekipe koje su nastajale godinama unazad i gdje se u pola noći zna 11 igrača i 3 izmjene koji 100% igraju. Ova Njemačka, evo 5 godina ne zna se ko šta igra, samo se uigravaju, rezultata ni na vidiku, generacija 95-96 instant generacije, da im bi uspjeh preko noći napraviti, malo LGBT, malo promovisati mir, malo snimati filmove...

Avatar
Arvid
Postovi: 17595
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Arvid » 21 nov 2023, 11:51

Pa evo pišu bagelsman već izgubio svlačionicu :urnebes:

Tačno ne znaš ko je gori, igrači koji žive u zabludi da su generacija 2014 ili ovi filozofi na klupi :rol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Sport90
Postovi: 1189
Pridružen/a: 13 feb 2022, 09:50
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Sport90 » 21 nov 2023, 14:41

coelho41 je napisao/la:
21 nov 2023, 00:02
ledar je napisao/la:
19 nov 2023, 00:55
Čak je i Flick imao bolji početak od Nagelsmanna. Domaćinska atmosfera za Turke ne može bit nikakvo opravdanje, a još manje to da su oni bili nabrijaniji za utakmicu. Pa šta elf nije bio jednako nabrijan? Nagelsmann je nastavio sa eksperimentima ko i njegov prethodnik, čudi me da od toga ništa nije naučio. Ako se po jutru dan poznaje neće bit dobro.
Neće sigurno na dobro. Obrukat će se na još jednom prvenstvu, ali ovaj put kod kuće. Ako pogledaš prethodne osvajače velikih prvenstava, Argentina i Italija, obje ekipe su došle na šampionat sa nekim bolesnim nizovima pobjeda sa preko 30 utakmica bez poraza i slično. Znači ekipe koje se uigravaju godinama. Također i prije njih Francuska 2018, Portugal 2016, Njemačka 2014, Španija 2012 itd pa to su sve ekipe koje su nastajale godinama unazad i gdje se u pola noći zna 11 igrača i 3 izmjene koji 100% igraju. Ova Njemačka, evo 5 godina ne zna se ko šta igra, samo se uigravaju, rezultata ni na vidiku, generacija 95-96 instant generacije, da im bi uspjeh preko noći napraviti, malo LGBT, malo promovisati mir, malo snimati filmove...
Vozim se u autu i slusam radio i gost je tad bio tadasnji trener reprezentacije - period 2-3 sedmice do pocetka SP. i u razgovoru koji je trajao oko 45 minuta 30 minuta je bila rasprava kako ce se boriti protiv ugrozenih ljudskih prava (jer su ovi bili rekli da je zabranjeno duginu boju staviti kao kapitensku traku) i jedno 10-15 minuta povrsno su se dotakli fudbala. to je pokazatelj u kojem pravcu razmislja trenutna njemacka reprezentacija - u sportskom ne i to im je u glavu usadio dugogodisnji kapiten i najpoznatiji peeder medju fudbalerima i sportistima opcenito Neuer.

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la dirkules » 21 nov 2023, 22:00

Bit će nove bruke kao što kolega @ledar kaže ovaj put kući ako se ne dozove tablet guy.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
coelho41
Postovi: 12844
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la coelho41 » 21 nov 2023, 22:00

Kakav Systemasufall ove reprezentacije. Kad skontaš veličinu Nijemci su u većim g.ovnima od nas.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6249
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Centre forward » 21 nov 2023, 22:01

To je tačno.

Neg', ko je sljedeći na klupi ??
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la dirkules » 21 nov 2023, 22:14

Centre forward je napisao/la:
21 nov 2023, 22:01
To je tačno.

Neg', ko je sljedeći na klupi ??
Ovdje treba stari kov trenera da vrati na stare postavke. Neko ko se neće glupirati sa formacijama i stavljanjem igrača mimo prirodne pozicije. Voller je trebao biti taj.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Bundesliga
Postovi: 11641
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Bundesliga » 21 nov 2023, 22:21

Ja samo ne znam kako tabletaska ublehetina prodaje muda pod bubrege toliko dugo vremena po Njemackoj. Kako do sad nisu mogli shvatiti da lik nema pojma je nepojmljivo.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6249
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Centre forward » 21 nov 2023, 22:23

Teško je bit' pametan. Ovakvo nešto se moglo naslutit' još prije pet godina kada u Rusiji, kada po prvi put u historiji, nisu prošli grupu.

Mislio sam da će se dohavizat', al' ovo je čak još i gore neg' tad, strašno nazadovanje.

Ima ovih dosta starijih koji prate Elf, al' što se tiče mene ja ih ne pamtim lošije, bez da se vidi neko svjetlo na kraju tunela.

Elf se doveo do toga, da bi sutra mog'o izgubit' od jedne Engleske u nekoj ključnoj tekmi. Dotle je došlo.

@dirkules, ostaje nam samo Bayern i sve nade polažemo u januar. :D
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7554
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la kraljttbvb » 21 nov 2023, 22:27

Centre forward je napisao/la:
21 nov 2023, 22:01
Neg', ko je sljedeći na klupi ??
Meho Kodro, pa Savo Milošević :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6249
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Centre forward » 21 nov 2023, 22:30

kraljttbvb je napisao/la:
21 nov 2023, 22:27
Centre forward je napisao/la:
21 nov 2023, 22:01
Neg', ko je sljedeći na klupi ??
Meho Kodro, pa Savo Milošević :mrgreen:
A izmedju Nico i Roby Kovach, eto čisto ono da se svi zadovolje :D

Btw, da Njemačka nije domaćin, s obzirom na sve, oni bi vjerovatno i grupu zijanili. :think:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
dirkules
Postovi: 4607
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la dirkules » 21 nov 2023, 22:36

Centre forward je napisao/la:
21 nov 2023, 22:23
Teško je bit' pametan. Ovakvo nešto se moglo naslutit' još prije pet godina kada u Rusiji, kada po prvi put u historiji, nisu prošli grupu.

Mislio sam da će se dohavizat', al' ovo je čak još i gore neg' tad, strašno nazadovanje.

Ima ovih dosta starijih koji prate Elf, al' što se tiče mene ja ih ne pamtim lošije, bez da se vidi neko svjetlo na kraju tunela.

Elf se doveo do toga, da bi sutra mog'o izgubit' od jedne Engleske u nekoj ključnoj tekmi. Dotle je došlo.

@dirkules, ostaje nam samo Bayern i sve nade polažemo u januar. :D
Ja pamtim iako mlad sam ono Euro '04 u Grčkoj i to mi je bio najgori Elf dosada. Ali kući sa ovim što sad tableta eksperimentiše, ima ideje, podržaje Havertza na ovoj poziciji, govori u izjavama da je to za Euro i još se može nabrajati i nabrajati bojim se da će biti neviđena bruka.

Bit će nešto u januaru :D
Bayern are willing to spend up to €75m in January. Targets: centre-back & right-back (or CB that can also play RB) as well as a holding midfielder. Palhinha remains a target, but the club wants to bring down the fee. [@SPORTBILD]
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Centre forward
Postovi: 6249
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Reprezentacija Njemačke - Elf

Post Postao/la Centre forward » 21 nov 2023, 22:44

Ma shvatam šta hoćeš reć', sjećam se i ja toga, al' ja sam više mislio na "kanal" koji predugo traje i koji realno gledajući nema izlaz.

'talijani su se opet provukli, to vjerovatno znači da osvajaju, Ovaj prolazak kvalifikacija malo podsjeća na prolazak grupe na SP '82 u Španiji, kad su onda sve zgazili do samog kraja.

Naravno, ovog se ne sjećam, al' me stari uvijek napomene na ovaj rasplet i malo pecne, jer oduvijek je navij'o za 'talijane.

Onaj iz Fulhama će nama u januaru,i to po nešto nižoj cijeni, nadam se da nije patka. :D

PS: Mislio sam da si dosta mladji, da si otp rodjen u vrijeme EP kod Rone. :D
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.