FK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Davidoffgold » 14 dec 2023, 17:56

Jel se sta novo desilo danas na liniji Aco-Secer-AzaSenad co. ?
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
mk1008
Postovi: 923
Pridružen/a: 25 apr 2022, 01:26
Lokacija: TUZLA
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la mk1008 » 14 dec 2023, 19:59

Mozemo mi imati međusobna prepucavanja s njima al da je nacin funkcionisanja koji su oni odabrali jedan od najboljih modela za klubove poput Slobode, Celika pa i Zelje i on je u dugovima, definitivno jeste..
Sve ostalo ce biti " privremena " rjesenja, i produbljivanje agonije, osim ako ne nadjemo nekog levata da nas uzme, sto se nece desiti, nema puno Mirvica koji bi ulagali u BiH fudbal..
Makar im je sve transparentno a ne kao kod nas, sto napise sport sport to i znamo o klubu
Ljudi jesu u dugovima velikim i dalje i jos im nije odblokiran potpuno racun al su makar sredili stvari unutra u klubu, pa sad polako idu ka gore, step by step
Iako je nasa finansijska situacija bolja ne bi morali u kantonalnu kao oni, al ovim tempom cemo zavrsit u njoj zbog nesposobnosti pojedinih " carsijanera "

slika
Evo sad pred svima tebi kunem se da ću sve do kraja biti uz tebe i kad Bog na nebo sebi uzme me s'neba ću da bodrim crno crvene...
FK SLOBODA TUZLA 1919
🔴⚫

simonknows
Postovi: 2232
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 14 dec 2023, 20:17

mk1008 je napisao/la:
14 dec 2023, 19:59
Mozemo mi imati međusobna prepucavanja s njima al da je nacin funkcionisanja koji su oni odabrali jedan od najboljih modela za klubove poput Slobode, Celika pa i Zelje i on je u dugovima, definitivno jeste..
Sve ostalo ce biti " privremena " rjesenja, i produbljivanje agonije, osim ako ne nadjemo nekog levata da nas uzme, sto se nece desiti, nema puno Mirvica koji bi ulagali u BiH fudbal..
Makar im je sve transparentno a ne kao kod nas, sto napise sport sport to i znamo o klubu
Ljudi jesu u dugovima velikim i dalje i jos im nije odblokiran potpuno racun al su makar sredili stvari unutra u klubu, pa sad polako idu ka gore, step by step
Iako je nasa finansijska situacija bolja ne bi morali u kantonalnu kao oni, al ovim tempom cemo zavrsit u njoj zbog nesposobnosti pojedinih " carsijanera "

slika
:nene: Bar je u Slobodi lako znati šta se dešava.

S ovim modelom nećeš imati ništa više od sredine tabele u PL, a to isto možeš imati i sa našim dugovima, samo ako pustiš Azmira i/li Mujkanovića da rade kako oni znaju i umiju i kako su pokazali da mogu.

Ali, jedino zbog čega bi nama dobro došao ovaj model jeste da rasteretimo najviši klupski organ od lopova.
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

Avatar
DamirT
Postovi: 14640
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 14 dec 2023, 20:18

Senad Mujaković i njegov Upravni odbor podnijeli su ostavke u Fudbalskom klubu Sloboda prije nekoliko dana.

Međutim, predsjednik u ostavci kaže za Raport da to nije gotova priča i najavljuje mogući preokret - odnosno, odlazak onih ljudi koji su Slobodu odveli u niži rang, a ostanak Mujkanovića i onih koji žele ponos Tuzle vratiti u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.


Nije završena priča
"To nije završena priča. Mi tražimo, odnosno moj Upravni odbor i pojedini ljudi oko kluba, da dio članova Skupštine, odnosno svi oni koji imaju veze sa ispadanjem Slobode izt Premijer lige odstupe iz kluba", kaže Mujkanović za naš portal.

Potvrđuje još jednu značajnu vijest, a to je da je u kontaktu sa bivšim predsjednikom FK Sloboda Azmirom Husićem, svojim ljetošnjim "rivalom" za čelno mjesto u klubu.

"Tačno je, razgovaram sa Husićem oko tih stvari, odnosno oko fudbalske priče u Slobodi. U komunikaciji smo", potvrđuje Mujkanović.


Pojašnjava potom svoj status u klubu nakon neopozive ostavke koju je podnio prije tri dana.


"Pravno smo u ostavci, a po Statutu bi Skupština trebala odrediti Odbor za hitnost koji bi radio 30 dana, dok se ne nađe nova uprava.

Međutim, oni prave neku komisiju i raspisuju javni poziv za Upravni odbor", ističe Mujkanović te nabraja razloge za ostavku.

"Napravili su na Skupštini izmjenu Statuta, stvorivši ogroman pritisak na Upravu. Odlučili su da prave nekoliko komisija - komisiju za dovođenje i odlaske fudbalera, komisiju za trenere i slično...


Žele srezati ingerencije Upravnog odbora koji bi donosio pare, a drugi bi raspolagali sredstvima, donosili odluke i trošili.


U tim okolnostima, niko normalan ne bi radio. Da ne govorim da je sve to pravno neutemeljeno", pojašanjava Mujkanović.

Upitna legalnost Skupštine
Ko sada vodi tekuću poslove u FK Sloboda - dok su oni u ostavci, a drugi niko nije imenovan?

"Tu je direktor kluba Eldar Jusufović. On nije pod ostavkom, radi po ovlastima koje ima u pravnom licu", kaže Mujkanović.

On dovodi u pitanje i legalnost akuelne Skupštine FK Sloboda, formirane nedugo nakon što je on sa svojim timom u julu dobio povjrenje starog skupštinskog saziva da preuzme klub.

"Sve je to meni sumnjivo. Mislim da su dva čovjeka iz stare uprave birali članove za novu Skupštinu i, po meni, Skupština nije legitimna.


Na ovu temu ćemo još pričati, ali nije sada vrijeme", tvrdi Mujkanović.

Iz kluba su na zvaničnoj internetskoj stranici objavili saopćenje sa sjednice Skupštine u kojem se navodi niz primjedbi na rad Uprvanog odbora u proteklih pet mjeseci pod Mujkanovićem.

Pitali smo Mujkanovića za komentar.

Važnije stvari
Počeli smo od navoda da Upravni odbor "nije želio obrazložiti finansijski izvještaj za period u kojem je rukovodio klubom".

"Dotad ih nije nigdje bilo, a onda mi dobijamo, samo dan nakon što je prvi dio sezone završen, dopis putem e-maila od neke Skupštine da im podnesemo finansijski izvještaj za protekla 4,5 mjeseca.

Niti je početak niti kraj godine, a zna se kad se podnosi izvještaj o finansijama. Time su pravili pritisak na upravu, ne znam iz kojeg razloga. Možda da nas disciplinuju ili smijene iako smo postigli dobar uspjeh od ulaska u klub.

Ipak, dao sam im dio izvještaja. Više nisam želio jer ne poznajem te ljude. Ne znam ko su, kakvog su karaktera...", ističe Mujkanović.

Drugi je prigovor bio da Upravni odbor nije dostavio plan rada za 2024. godinu.

"Tražili su plan rada za 20204. godinu da im dostavimo u novembru, i to u trenutku kad ne znamo ni koji rang ćemo igrati naredne sezone. I to ne bi bilo bitno, napravili bismo A i B varijantu, dobili bi oni sve na vrijeme.

Međutim, imali smo prečih stvari da se brinemo, kao što su igračka pojačanja, pogotovo jer u zimskom prijelaznom roku nema mnogo pristupačnih fudbalera na tržištu.

Pokušali smo na tome raditi", kaže Mujkanović.

Lični animoziteti
Na kraju, on otkriva šta bi mogao biti motiv za uklanjanje njegovog Upravnog odbora iz kluba.

"Jedini zaključak je da ovo ima veze s ličnim animozitetima, ali i ambicijama pojedinaca koji bi ulaskom u Slobodu željeli da prave sebi pozicije uoči izbora u Nogometnom savezu Bosne i Hercegovine.

Moja je jedina ambicija Sloboda, da je vratim u Premijer ligu BiH. Međutim, ako je neko mislio da ću ja raditi, a drugi da se kite uspjesima, tako ne ide", zaključio je Mujkanović.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
FKBilder
Postovi: 1764
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FKBilder » 14 dec 2023, 20:29

Dobro,nisu nedodirljivi mora biti zakon i za njih.
Ko ima ovlasti da raspusti skupstinu

montolivo18
Postovi: 840
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la montolivo18 » 14 dec 2023, 20:32

FKBilder je napisao/la:
14 dec 2023, 20:29
Dobro,nisu nedodirljivi mora biti zakon i za njih.
Ko ima ovlasti da raspusti skupstinu
Mene isto zanima ko ima tu moć.

simonknows
Postovi: 2232
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 14 dec 2023, 20:54

Niko. Skupština je najviši klupski organ. Mogu je skinuti samo navijači. Znamo kako.
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

Avatar
FKBilder
Postovi: 1764
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la FKBilder » 14 dec 2023, 20:57

simonknows je napisao/la:
14 dec 2023, 20:54
Niko. Skupština je najviši klupski organ. Mogu je skinuti samo navijači. Znamo kako.
Mora biti neko ,ili neka mogucnost biranja skupstine.
Ne mogu birat sami sebe. Valjda :mrgreen:
Sta kaze statut, kako se bira "najvisi klubski organ "

simonknows
Postovi: 2232
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la simonknows » 14 dec 2023, 21:13

FKBilder je napisao/la:
14 dec 2023, 20:57
simonknows je napisao/la:
14 dec 2023, 20:54
Niko. Skupština je najviši klupski organ. Mogu je skinuti samo navijači. Znamo kako.
Mora biti neko ,ili neka mogucnost biranja skupstine.
Ne mogu birat sami sebe. Valjda :mrgreen:
Sta kaze statut, kako se bira "najvisi klubski organ "
Jesi primijetio negdje da su nekog pozvali da se uključi u skupštinu, onako zvanično?
Nisi, jer su izabrali Senču da zahebu Azu, i onda samo jedan dan hop objava imamo novi upravni odbor, skupštinu čine..., halo ba, ko čini, koga ste pozvali, ko vas sastavi i oformi?

Dakle, ne može im niko ništa osim nas. A ne možemo im ni mi ništa ovakvi neodlučni i bez hrabrosti i volje da bilo šta pokrenemo.

PS. od ljeta su zreli za bar dvije krivične prijave zbog nekih nelegalnih postupaka, otom potom.
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

montolivo18
Postovi: 840
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la montolivo18 » 14 dec 2023, 21:17

Simone iznesi sve javno.

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Davidoffgold » 14 dec 2023, 21:21

Ovi su tačno čekali da i vođa ode u inostranstvo pa da baš nema koga da digne neku pobunu....nema šta planiraju dobro
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
DamirT
Postovi: 14640
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 14 dec 2023, 21:31

Kakve su krivicne prijave u pitanju?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sarmica » 14 dec 2023, 21:39

Sramota je da jedan konobar kako pišete drži u šahu FK Sloboda. Biti će da on ipak ima dobru zaleđinu čim je to tako i da iza njega stoje 'nevidiljive' ruke koje vedre i oblače gradom. Ko su oni - to najbolje znate vi tuzlaci. Ti isti ljudi su vam uvalili priču protiv podrinjaca, stvorili neki lažni tuzlanski identitet koji kao ne mrzi nikoga i sve prihvata. Bojim se da tu ima upliva i srbijanske bezbjednosne službe. Čuj Aco drži u šahu klub mimo svega. Malo sutra da on može sam. Neko ga je instalirao.

Svijet ide ka globalizaciji a vi se držite i hvalite nekim lokalizmima i lokalnim identitetom.

antisisoja1919
Postovi: 3650
Pridružen/a: 10 avg 2020, 22:02
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la antisisoja1919 » 14 dec 2023, 22:00

Sarmica je napisao/la:
14 dec 2023, 21:39
Sramota je da jedan konobar kako pišete drži u šahu FK Sloboda. Biti će da on ipak ima dobru zaleđinu čim je to tako i da iza njega stoje 'nevidiljive' ruke koje vedre i oblače gradom. Ko su oni - to najbolje znate vi tuzlaci. Ti isti ljudi su vam uvalili priču protiv podrinjaca, stvorili neki lažni tuzlanski identitet koji kao ne mrzi nikoga i sve prihvata. Bojim se da tu ima upliva i srbijanske bezbjednosne službe. Čuj Aco drži u šahu klub mimo svega. Malo sutra da on može sam. Neko ga je instalirao.

Svijet ide ka globalizaciji a vi se držite i hvalite nekim lokalizmima i lokalnim identitetom.
Konobar je samo odlican pijun i poslusnik u rukama velikih riba.
Odlican za manipulaciju i prljave radnje u klubu, jer mu je karakter 0.
Al makar zna dobro palamudit i prosipat demagogiju svima nama.
Volim tebe, više od sebe

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Davidoffgold » 14 dec 2023, 22:01

Sarmica je napisao/la:
14 dec 2023, 21:39
Sramota je da jedan konobar kako pišete drži u šahu FK Sloboda. Biti će da on ipak ima dobru zaleđinu čim je to tako i da iza njega stoje 'nevidiljive' ruke koje vedre i oblače gradom. Ko su oni - to najbolje znate vi tuzlaci. Ti isti ljudi su vam uvalili priču protiv podrinjaca, stvorili neki lažni tuzlanski identitet koji kao ne mrzi nikoga i sve prihvata. Bojim se da tu ima upliva i srbijanske bezbjednosne službe. Čuj Aco drži u šahu klub mimo svega. Malo sutra da on može sam. Neko ga je instalirao.

Svijet ide ka globalizaciji a vi se držite i hvalite nekim lokalizmima i lokalnim identitetom.
Sve je moguce, samo to za Srbiju ne vjerujem. Mislim ne vidim interes u svemu tome. Iza njega je sigurno secerbegovic, to znamo. Za taj antipodrinjski recimo stav realno krivi smo i mi ali i ljudi iz Podrinja.
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sarmica » 14 dec 2023, 22:41

Davidoffgold je napisao/la:
14 dec 2023, 22:01
Sarmica je napisao/la:
14 dec 2023, 21:39
Sramota je da jedan konobar kako pišete drži u šahu FK Sloboda. Biti će da on ipak ima dobru zaleđinu čim je to tako i da iza njega stoje 'nevidiljive' ruke koje vedre i oblače gradom. Ko su oni - to najbolje znate vi tuzlaci. Ti isti ljudi su vam uvalili priču protiv podrinjaca, stvorili neki lažni tuzlanski identitet koji kao ne mrzi nikoga i sve prihvata. Bojim se da tu ima upliva i srbijanske bezbjednosne službe. Čuj Aco drži u šahu klub mimo svega. Malo sutra da on može sam. Neko ga je instalirao.

Svijet ide ka globalizaciji a vi se držite i hvalite nekim lokalizmima i lokalnim identitetom.
Sve je moguce, samo to za Srbiju ne vjerujem. Mislim ne vidim interes u svemu tome. Iza njega je sigurno secerbegovic, to znamo. Za taj antipodrinjski recimo stav realno krivi smo i mi ali i ljudi iz Podrinja.
Ma taj mali Šećerbegović je sitna riba. On mora imati podršku jakih ljudi iz Tuzle, ljudi koji se pitaju o svemu. Ko su oni? Ko vlada gradom? Koji su to klanovi, porodice i slično.

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sarmica » 14 dec 2023, 22:50

Ja mislim da vaš bivši gradonačelnik vedri i oblači sa svojom ekipom tamo i naravno da ima svoje ljude tamo gdje treba, pa makar to bio i neki konobar.
Po mom mišljenju tu se ne može ništa puno učiniti il da se tom konobaru sveže koji šamar.

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Davidoffgold » 14 dec 2023, 22:56

Sarmica je napisao/la:
14 dec 2023, 22:50
Ja mislim da vaš bivši gradonačelnik vedri i oblači sa svojom ekipom tamo i naravno da ima svoje ljude tamo gdje treba, pa makar to bio i neki konobar.
Po mom mišljenju tu se ne može ništa puno učiniti il da se tom konobaru sveže koji šamar.
Pa to da jasmin nikada nije zapravo otisao to je cinjenica....lugonja je samo VD 😂
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
flash84
Postovi: 1067
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la flash84 » 14 dec 2023, 23:02

simonknows je napisao/la:
14 dec 2023, 20:54
Niko. Skupština je najviši klupski organ. Mogu je skinuti samo navijači. Znamo kako.
Pa ima li iko od vas priliku da dodje u posjed Statuta? Mora biti definisano kako se postaje clan skupstine, mandat i prestanak.

Avatar
Beduin
Postovi: 16562
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 14 dec 2023, 23:19

Sarmica je napisao/la:
14 dec 2023, 21:39
Sramota je da jedan konobar kako pišete drži u šahu FK Sloboda. Biti će da on ipak ima dobru zaleđinu čim je to tako i da iza njega stoje 'nevidiljive' ruke koje vedre i oblače gradom. Ko su oni - to najbolje znate vi tuzlaci. Ti isti ljudi su vam uvalili priču protiv podrinjaca, stvorili neki lažni tuzlanski identitet koji kao ne mrzi nikoga i sve prihvata. Bojim se da tu ima upliva i srbijanske bezbjednosne službe. Čuj Aco drži u šahu klub mimo svega. Malo sutra da on može sam. Neko ga je instalirao.

Svijet ide ka globalizaciji a vi se držite i hvalite nekim lokalizmima i lokalnim identitetom.
Srbijanske sluzbe podvalile procu protiv Podrijiaca i mi se upecali?
De da razjasnimo tu pricu vise, Podrinjci su si krivi za takav stav i misljenje Tuzlaka o njima, krivi su od prvog dana dolaska u Tuzlu i divljeg ponasanja, o kriminalnom zivotu kojeg su stvorili i nametali se kao glavne baje u Tuzli. Ta smjena generacije im je odlicno sjela gdje su najvece face u carsiji ili poginule ili u godinama gdje im je najmanje do kriminala i zatvora. Jednostavno su od pocetka imali takav stav i gard, zajedno se drzali i gurali k'o siptari, Tuzlaci sa druge strane su ocekivali malo vise postovanja i odmosa prema gradu i gradjanima. To je onako ugrubo da ti docaram. Bez generalizacije ljudi jer ni Tuzlaci nisu cvjecke, nego jednostavno se nametnuo taj animozitet i sta ces. Ali u globalu to je vise prica kroz forume, kafe, coskarenje, dok u realnosti nema tu nikakvih problema, zle krvi ili mrznje da Bog sacuva, itekako se mi postujemo u velikom dijelu, druzimo, pomazemo i ne sumnjaj u to.

Drugo, nikakav konobar ne drzi Slobodu u saci, on je tu samo jedan od postavljenih dizaca ruku kad zatreba, zna ga dosta ljudi u gradu i ranije je imao sasvim korektan, normalan i zdrav odnos prema Slobodi, njegova ljubav prema klubu nikad nije dolazila u pitanje, ali se ocito zblizio sa Secerom i ostalom rajom, "skrenuo s pravog puta" i stopio se u trenutnu situaciju i pogresnu stranu odabrao. Jaranska strana, napokon doslo i njihovih 5 minuta da se izdignu, da odlucuju, imaju podrsku Secerbegovica koji je prava lisica, samo sto ga se procitalo i dobro se zamjerio nekim likovima. Zna to i on. Zna to i jedan Pavic, i Kemo... Secer je imao tu srecu i moc da preko oca ima podrsku Gradske Uprave i te armije ljudi iz politike i cersijskih jacih likova, ali svemu dodje kraj, ljudi nekad okrenu ti ledja zbog ovog ili onog. Nece ni Secer jos dugo, ne moze jer je procitan, izofiran, sve vise ga se pljuje i pritisce a on je svoje ostvario kroz Slobodu.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.