Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

FoSte95
Postovi: 12651
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la FoSte95 » 25 jan 2024, 14:35

avenija je napisao/la:
25 jan 2024, 11:29
slika


Kerovi!
Kako mu tu ne smeta BH......

Trojka jeste odradila golem infrastrukturni posao ali neće ih to dovijeka pokrivati. Po ovim drugim stvarima ispadoše isti kao SDA
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
H8Z7
Postovi: 3978
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la H8Z7 » 25 jan 2024, 14:36

Derdiyok je napisao/la:
25 jan 2024, 07:29
H8Z7 je napisao/la:
24 jan 2024, 19:36
Ljudi ima li od vas iskustva sa YooSee WiFi PTZ kamerom? Otac hoće da kupi, ima li neko iskustva sa ovom kamerom, kako radi, je li sve ok itd?
Ja sam uzeo jednu prije skoro dvije godine baš da probam rekoh i zadovoljan sam rezultatom samo što se nikad nisam nakanio da je fiksiram iznad garaže. Sad mislim da imaju akcije neke, dvije da se uzmu jeftino.
:thumbup: hvala
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54375
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la MortemHz » 25 jan 2024, 14:48

Pretpostavljam da su stranci uzrok rasta broja stanovnika u Crnoj Gori mada sam čitao komentare i vidio da su popisivali ljude koji su u dijaspori na zahtjev popisivača.

2011 - 620K
2023 - 633K
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
alemsa
Postovi: 23957
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 25 jan 2024, 14:56

ArtemisFowl je napisao/la:
25 jan 2024, 14:11


I kod mene u familiji primjer da možeš uspjet ako se boriš. Rođak ima firmu i svoje kamione, vjerovatno kad se sve sabere da je milioner.
1999. došao u Ameriku, imao 17 možda. Pomogao mu otac da kupi prvi kamion, i malo po malo nagurao na ovo što sad ima. A i otac mu je krenuo od nule kad su došli tamo. Znači čista borba za preživljavanje i doguraš do bogatstva koje si mogao sanjat samo.
Nema šanse da bi tako dogurao da je ostao u Njemačkoj ili nedajbože da se vratio za Bosnu.
Pa naravno, i moj rodjak je tako u ATL, sad ima 10 kamiona, otplacene dvije kuce u Usa, sinu kupio kucu, u Bosni stan i kucu sve keshovina, zet mu bio elektricar, otvorio svoju firmu, vidim Benz od 100k se voza, i nisu uspjesni, nisu dzavola. Nadji nacin da posteno dodjes do cheese-a k'o sto rekli Afro-Amerikanci, ostalo je lahko.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 25 jan 2024, 15:13

If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

soko
Postovi: 3778
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 25 jan 2024, 17:45

VensanKasel je napisao/la:
25 jan 2024, 09:19
soko je napisao/la:
25 jan 2024, 00:14
Centre forward je napisao/la:
24 jan 2024, 23:54
Mi smo majstori za asimilaciju, al' tako je nastala najveća nacija ikad, da se ne lažemo.

Marlon Brando ima fino germanske krvi, pa nikad nije rek'o da je Nijemac.

Mene zanima ima li naš koji da je profesor na prestižnom Univerzitetu, inženjer u Lockheed Martinu, vrhunski kardiolog itd., shvatate šta hoću reć', man'te se pita i ćevapa ?
Ne znam za lockheed. Ja sam radio za UTAS. Sad radim u firmi sto pravi test facilities za avio i helikopter motore. Radim trenutno na projektima sa GE, Rolls Roys, US marine base, PW itd. Magistar masinstva. Ima nas jos po takvim firmama
Jaran mi radi za Airforce, jaka pozicija, ima ispod sebe preko 20 inzinjera.

Inace ne volim govoriti puno o sebi, da nebi ispalo da se dizem. Al eto pogledaj ako te zanima prosjek plate principal inzinjera sa 20 godina iskustva

Zaboravi za Vedada, inzinjer godine u boeingu bio. On je iz Kozarca
Šta je problem sa Pratt&Whitney motorima pa prizemljuju avione ?
Ono sto su izjavili, a ko zna jel istina, prave neke djelove od metalnog praha. Izmedju prve faze compresora i gdje se sagorjeva jet fuel napukne turbina. Sigurno od visokog pritiska i temperature ti djelovi od metalnog praha nemogu izdrzat. Pa imas jet fuel, vazduh i metal, ne bas dobra kombinacija.

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 25 jan 2024, 18:51

avenija je napisao/la:
25 jan 2024, 11:29
slika


Kerovi!
Joj ja bitne funkcije :urnebes:
Tvoj komšija je radio tu i znaš šta rade, ništa, pitaju se za ništa. Dođu, sjede, kafenišu, malo vina maslina i pršuta. Pa da bude doživotni direktor tu, šta?
Ništa. Pojeo vuk magarca.

Ali eto Forto i ti ljudi su kerovi zbog toga jer će na nebitnom mjestu direktora bit nebitan lik ali zato na ovo niko nije ništa rekao
✋ Upravo, 15 minuta prije ponoći, usvojen je budžet Federacije BiH za 2024. godinu.

❓ Šta konkretno donosi građanima, jedinicama lokalne samouprave, udruženjima, privrednicima?

🟢 Prvi put po 1000 KM za jednokratnu pomoć svim porodiljama u FBIH – ukupno 16 miliona KM – i dodatno obaveza za kantone da 20 % granta sa nivoa Federacije (ukupno 200 miliona za 10 kantona) utroše na pronatalitetne politike.

🟢 Grant za projekte općina i gradova povećan sa 39 na 50 miliona KM, sredstva se dijele po javnom pozivu (do sada je jedna općina mogla dobiti maksimalno 1 milion, od ove godine 2 miliona). Dodatno tekući transfer za općine i gradove povećan sa 2 na 7,5 miliona KM.

🟢 Za programe Fonda solidarnosti ukupno 62 miliona. Za liječenje teško oboljelih 7,5 miliona KM više nego prošle godine.

🟢 Za provedbu zakona o zaštiti od nasilja u porodici (rad sigurnih kuća) povećanje sa pola miliona na 1,5 miliona. Prošle godine je amandmanom NS povećano sa 250.000 na pola miliona.

🟢 Putna infrastruktura ukupno 165 miliona, 10 miliona više nego prošle godine.

🟢Poticaji za poljoprivredu viši za 8,5 miliona (ukupno 175 miliona ove godine). Dodatno 7 miliona za popis poljoprivrede.

🟢 Za poticaje privatnim preduzećima i poduzetnicima ove godine ukupno 17,7 miliona KM (čak 13 miliona više nego prošle godine).

🟢 Zaštita nacionalnih spomenika sa 2 na 3 miliona, te novi grant od 2,5 miliona za izgradnju, adaptaciju i rekonstrukciju graditeljskog naslijeđa.

🟢 Novi grantovi za izgradnju, adaptaciju i rekonstrukciju sportske infrastrukture (18 miliona KM) i institucija kulture (10 miliona KM).

🟢 Po 2 miliona za sufinansiranje projekata za centre za socijalni rad i projekata u oblasti socijalne zaštite.

🟢 Po 2 miliona za akcijski plan Strategije okoliša i za razvoj turizma u FBiH.

🟢 Transfer za lica sa invaliditetom povećan za blizu 20 miliona KM.

🟢 Omogućen rast penzija, minimalna bi trebala preći 570 KM.

I još niz povećanja za nauku, obrazovanje, kulturu…

Da je još usvojen u redovnoj, a ne po hitnoj proceduri, rekao bih odlično.

Snažan pečat politika Naše stranke i Trojke.

Za budžet je glasao i dio zastupnika iz opozicije - ukupno 60 glasova.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Judd
Postovi: 894
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Judd » 25 jan 2024, 19:07

To i jeste postavljeno negdje zbog takvih poput tebe koji pojma o životu nemaju.

Tim sklepanim budžetom je već sada jasno da od rasta plata nema ništa. Normalno da ćeš za neke stvari imati veći manevar jer je priliv u budžet nikad veći. Mislim ono, koliko glup moraš biti da to predstavljaš kao nečiji dobar rad a ne guljenje naroda zarad velikog budžeta?! Mene bi čak bilo i stid to postaviti negdje i još se hvaliti time :rol:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 25 jan 2024, 19:10

Poticaji za poljoprivredu su smjehotres, a bas me zanima kakvo je povecanje vezano za nauku pogotov naucno-istrazivacki rad te novac izdvojen za naucne institucije.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Centre forward
Postovi: 6149
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Centre forward » 25 jan 2024, 21:34

Ima li neko da bi preporučio neki solidan TV od 7 - 8 stoja, 55 inchi ?

Gledam neke Samsunge 4K na akciji(masovno) otp 7 ipo stoja baš u ovoj dimenziji koju ja ganjam. Je li to neka serija sa nekom greškom ili ima neka caka? :think:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8129
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 25 jan 2024, 21:39

PikachuSA je napisao/la:
25 jan 2024, 05:45
Kad si pomenuo profesore, sjetio sam se nekoliko primjera:

Suad Jakirlić, originalni glavni vokal grupe Valentino, godinama predaje dinamiku fluida na mašinstvu na TU Darmstadt.

Admir Greljo, dobar jaran mog profesora fizike iz srednje škole, istraživač u CERN-u.

Također, lično poznajem nekoliko naših ljudi koji su bitne kvake u firmama kao što su Siemens i Nucor. Uz to, znam da postoji određeni broj ljudi koji su zaposleni u ogromnim korporacijama (Google npr).
Profesor Amer Hasanović sa elektrotehnike u Tuzli, ima master i PhD sa West Virginije Uni. Bio je i asistent tamo 3-4 godine koliko sam čuo, jedan od boljih profesora i insana na onom fakulteta. CV mu je brutalan, šteta što sam samo jedan predmet imao kod njega i to je bio izborni.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Sage » 25 jan 2024, 21:59

Centre forward je napisao/la:
25 jan 2024, 21:34
Ima li neko da bi preporučio neki solidan TV od 7 - 8 stoja, 55 inchi ?

Gledam neke Samsunge 4K na akciji(masovno) otp 7 ipo stoja baš u ovoj dimenziji koju ja ganjam. Je li to neka serija sa nekom greškom ili ima neka caka? :think:
Stariji modeli...tako su meni rekli, 2020/21 godiste. I oni poceli stancat ko mobitele
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Centre forward
Postovi: 6149
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Centre forward » 25 jan 2024, 22:06

Sage je napisao/la:
25 jan 2024, 21:59
Centre forward je napisao/la:
25 jan 2024, 21:34
Ima li neko da bi preporučio neki solidan TV od 7 - 8 stoja, 55 inchi ?

Gledam neke Samsunge 4K na akciji(masovno) otp 7 ipo stoja baš u ovoj dimenziji koju ja ganjam. Je li to neka serija sa nekom greškom ili ima neka caka? :think:
Stariji modeli...tako su meni rekli, 2020/21 godiste. I oni poceli stancat ko mobitele
Aha, to je u pitanju. Meni TV ne treba ono nesto posebno, više je to da popuni prostor neg' što bi visio nad njim.

Gledam i Turke, Grundig i Telefunken, nisu nimalo jeftini. Imaju ti Tesla, Vox i još neke marke za koje nisam nikad čuo. To je baš onaj najniži razred. Ne znam, ne može čovjek bit' pametan.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

VensanKasel
Postovi: 1930
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 25 jan 2024, 22:52

Centre forward je napisao/la:
25 jan 2024, 22:06
Sage je napisao/la:
25 jan 2024, 21:59
Centre forward je napisao/la:
25 jan 2024, 21:34
Ima li neko da bi preporučio neki solidan TV od 7 - 8 stoja, 55 inchi ?

Gledam neke Samsunge 4K na akciji(masovno) otp 7 ipo stoja baš u ovoj dimenziji koju ja ganjam. Je li to neka serija sa nekom greškom ili ima neka caka? :think:
Stariji modeli...tako su meni rekli, 2020/21 godiste. I oni poceli stancat ko mobitele
Aha, to je u pitanju. Meni TV ne treba ono nesto posebno, više je to da popuni prostor neg' što bi visio nad njim.

Gledam i Turke, Grundig i Telefunken, nisu nimalo jeftini. Imaju ti Tesla, Vox i još neke marke za koje nisam nikad čuo. To je baš onaj najniži razred. Ne znam, ne može čovjek bit' pametan.
Šta ne može biti pametan , kupi Samsung i gotovo .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
Brokula
Postovi: 31004
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Brokula » 26 jan 2024, 00:48

Joj Amera luđaka pa kod njih je građanski rat na pomolu :urnebes:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

soko
Postovi: 3778
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la soko » 26 jan 2024, 01:29

Brokula je napisao/la:
26 jan 2024, 00:48
Joj Amera luđaka pa kod njih je građanski rat na pomolu :urnebes:
Ma bezze vjesti samo preuvelicavaju.
Evo mene u San Diegu, na vjestima kazu San Diego pod vodom, poplave. Po koja cetvrti imaju poplave, center grada nista.
Ljepota, 20 C plavo nebo

Avatar
Murga
Postovi: 3116
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Murga » 26 jan 2024, 05:40

alemsa je napisao/la:
25 jan 2024, 13:12
Murga je napisao/la:
25 jan 2024, 06:06
Naravno da ima naseg uspjesnog naroda. Ovako lokalno i dva moja kontakta iz Londona.

- Lik masinski inzinjer PhD
- Profesor na drzavnom univerzitetu, elektro
- Direktor u Sarcos robotics
- Partner firme, arhitekt
- Dva profesora u Londonu itd. itd.

Lik iz bivse Juge je osnovao Sanmina Corporation koja danas broji preko 55k zaposlenih. Ona Amra Sabic--Al Reyess na Columbia univerzitetu (ovo dvoje doduse ne poznajem).
Da ne nabrajam dalje, to je samo mali dio, potencijala imamo. Pa eto i Rimac je otisao u Hr jer BIH nije vjerovala u potencijal.
Ima i Samir Becic iz Hou, on je fitness :mrgreen: ​​Samir Becic, a renowned health and fitness advocate, has been awarded a President's Lifetime Achievement Award by President Joe Biden for his decades-long commitment to promoting health and physical fitness in America.

A sta je uspjeh? Pa ne mos ocekivati od ljudi koji su dosli poslije rata (velika vecina), sa 25+ godina da zavrsavaju skole, nego borba, no velika vecina ne zivi po ghettu, nea pomoci vlade, vrte, a tek su prva generacija, vec njihova djeca bi mogla. Za mene je uspjesniji onaj sto ne znam prodaje carape a uzima 300k, nego advokat koji uzima 100k, onaj sa 300k zivi u boljem naselju i sve sto ide uz to. Svaka cast svakome, no preko 90% je zavrsilo skolu da bi vise zaradjivalo, nadji nacin da zgrnes lovu (posteno) i vozdra, ostalo je talasika, u danasnjem svijetu.

Slazem se Aleme, uspjeh je relativan, i svako ga moze definisati kako zeli. Mozda se nisam dobro izrazio. Mislio sam na ljude koji su na nekim hajmo reci prestiznijim pozicijama gdje se vise isticu u svijetu, donekle i ambasadori BiH.
Odnosilo se na pitanje ima li nasih da rade to i to ili tu i tu...
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 26 jan 2024, 08:40

slika
slika
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Brokula
Postovi: 31004
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Brokula » 26 jan 2024, 09:27

soko je napisao/la:
26 jan 2024, 01:29
Brokula je napisao/la:
26 jan 2024, 00:48
Joj Amera luđaka pa kod njih je građanski rat na pomolu :urnebes:
Ma bezze vjesti samo preuvelicavaju.
Evo mene u San Diegu, na vjestima kazu San Diego pod vodom, poplave. Po koja cetvrti imaju poplave, center grada nista.
Ljepota, 20 C plavo nebo
Ma govorim za ovo u Teksasu
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Pogba
Postovi: 19799
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pogba » 26 jan 2024, 09:32

Centre forward je napisao/la:
25 jan 2024, 22:06

Gledam i Turke, Grundig i Telefunken, nisu nimalo jeftini. Imaju ti Tesla, Vox i još neke marke za koje nisam nikad čuo. To je baš onaj najniži razred. Ne znam, ne može čovjek bit' pametan.
Pogledaj TCL, vjerujem da su najbolja opcija kad je taj cjenovni rang u pitanju.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Surreal, Zaniolo i 28 gostiju.