FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Anex
Postovi: 2782
Pridružen/a: 23 avg 2014, 23:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Anex » 12 feb 2024, 11:43

Zeko87 je napisao/la:
12 feb 2024, 08:53
Ja ne znam za vas ljudi, ali ja sam sinoć pregledao podcast sa Džemom Berberovićem i slušaš priče u kakvoj bijedi i fukaraštini su igrači Sarajeva prije igrali i bili lavovi na terenu. Bilo je tu sramotnih poraza i svega...ali smo baš imali dobre igrače za te prilike, uvijek bili u vrhu. Što on kaže, igrali smo bez feninga po osam mjeseci pa osvojimo kup i borimo se za titulu. Ovima, imam osjećaj, da se jedna neka premija ne ispoštuje bio bi ler teški. Koliko god ja volio klub, razumijevao kapitalizam...al ova mi ekipa nema DNK kluba, nema vođu u ekipi. Fali i taj neki Džemo Berberović stil igrač ili Zukić, koji se zna potuči, a ne dobiti crveni karton, zagalamiti na ekipu kad treba. Sve mi je ovo šminkeraj teški, a plate, uslovi za rad i treniranje za naše uslove vrhunski.
Druga su to skroz vremena bila,para nije imao niko i dugovalo se svima i svakome i ako ti se ne sviđa idi dalje.Sjeti se šta je Amar radio sa 10.000 maraka vodi i plaća cijeli tim i kažnjava i za sve se pita i kad šta kažeš slijedi marš odavde.Kad je došao ponovo i pokušao slično vidjeli smo šta je ostalo i od njega i od kluba.Sad su igrači puno zaštićeniji igrali ne igrali trudili se ili ne trudili plata ide i još ko ima dugoročne ugovore boli ga qurac.Malo je teško izvagati, ako dovodiš sa strane imaš oponente jer zapostavljaš svoju djecu ako guraš djecu a nemaš trofej svi ti yebu majku nesposobnu itd

Avatar
donDondon
Postovi: 3516
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 12 feb 2024, 11:51

da mi je ko pricao da cu u 2024 godini citati kako ljudima fali Dzemo pa tacno bih se odrekao fudbala.
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
donDondon
Postovi: 3516
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 12 feb 2024, 11:55

James1987 je napisao/la:
11 feb 2024, 19:49
Dobro je onaj novinar rekao dobar je protok dok ne dodje lopta do penje
koji novinar je to rekao,sta je njegov cv,gdje je on igrao i sta je igrao i sta je uradio za zivota

nemate vi pojma o fudbalu ,neko poredi aladina sisica i penu a ne shvata da strana na kojoj je Pena tu ce odbrana biti vise skocentrisanija nego na stranu na kojoj bude 15 aladina sisica i slicnih koje ovdje nabrajate

treba vam biti drago sto je takav igrac dosao u ovaj eksperiment od drzave da proba uhvatiti makar pola stare forme i da opet ode na zapad,to sto je jos na tom putu ima do njeg ima do kluba,a mi ga moramo cekati jer tako mora i trener :kafa:
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
napoleon72
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 12 feb 2024, 11:56

Zeko87 je napisao/la:
12 feb 2024, 11:19
napoleon72 je napisao/la:
12 feb 2024, 09:08
Zeko87 je napisao/la:
12 feb 2024, 08:53
Ja ne znam za vas ljudi, ali ja sam sinoć pregledao podcast sa Džemom Berberovićem i slušaš priče u kakvoj bijedi i fukaraštini su igrači Sarajeva prije igrali i bili lavovi na terenu. Bilo je tu sramotnih poraza i svega...ali smo baš imali dobre igrače za te prilike, uvijek bili u vrhu. Što on kaže, igrali smo bez feninga po osam mjeseci pa osvojimo kup i borimo se za titulu. Ovima, imam osjećaj, da se jedna neka premija ne ispoštuje bio bi ler teški. Koliko god ja volio klub, razumijevao kapitalizam...al ova mi ekipa nema DNK kluba, nema vođu u ekipi. Fali i taj neki Džemo Berberović stil igrač ili Zukić, koji se zna potuči, a ne dobiti crveni karton, zagalamiti na ekipu kad treba. Sve mi je ovo šminkeraj teški, a plate, uslovi za rad i treniranje za naše uslove vrhunski.
Ma liga je debelo napredovala od tad, neuporedivo s danasnjom situacijom.
Jeste liga napredovala, ali smo proporcionalno tome i mi napredovali infrastrukturom i puno iznad svih ostali. A mi smo i dalje na nivou ispod na kojem smo bili. Mada mi je poenta na odnosu igrača prema klubu, navijačima i zalaganju na terenu. Sve mi je nekako bez mirisa i okusa. Nemaš kapitena koji je simbol kluba.
Jbg, ta romantika.je nestala.i u evropskom fudbalu. Danas vise nemas igraca poput Tottija, Di Natalea, Del Piera, Terryja, Giggsa, Gerrarda, Xavija... Da su vjerni jednom klubu i da su simbol kluba. Tako i kod nas, realno godinama vec traka znaci dizanje cijene, dajes je igracu kojeg ocekujes da prodas a ne lideru koji treba da digne ekipu kad ne ide.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
donDondon
Postovi: 3516
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la donDondon » 12 feb 2024, 12:03

MortemHz je napisao/la:
11 feb 2024, 20:52
Zutti je napisao/la:
11 feb 2024, 19:00
deda je napisao/la:
11 feb 2024, 17:56
Sad kuci sa utakmice pa neki komentar da i ja napisem iz svog ugla, sa tribine gdje su nasi navijaci, ali ostao medju Slobodinim.
Prvo pohvala za horde sto su dosli u onolikom broju, a jos je nas bilo najmanje 50-70 medju navijacima Slobode.
Bilo je možda i 100injak. Ne pamtim da se "otvorenije" prisustvovalo nekoj gostujućoj utakmici na domaćoj tribini. Ja u wcu i neki lik govori kako je pitar sjeo ispred njega i navija za Sarajevo pa ga nervira. Kaže srušit će tribinu na njega ako onako nastavi. Interesuje me da li je čovjek živ nakon penala :rol:
Bilo je i više, ja sam bio ispod nekog dede koji je psovao Sarajevo i sve vezano za Sarajevo 100 minuta, čovjek se nije odmorio ni na poluvremenu :tokralju:
Strašno jaka posjeta u globalu.
bilo nas je i na zapadu,otjerase dva momka i djevojku jer su slavili gol Hasica,jedan pretucen na kapiji stadiona jer je imao sal sarajeva,psovanje svega i svacega ono mozes cuti samo od primitivaca
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Lik
Postovi: 5297
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lik » 12 feb 2024, 12:09

Kad je ba tekma sa ubicama, iz kluba u jednoj objavi pise subota, u drugoj nedjelja?
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

zagorski
Postovi: 7689
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 12 feb 2024, 12:10

stojko je napisao/la:
12 feb 2024, 02:42
Pantelija je napisao/la:
12 feb 2024, 02:29
stojko je napisao/la:
12 feb 2024, 02:13

Jedino normalno objasnjenje za prelazni rok je da su slabo procijenili, tj podcijenili ligu. Treba ih podrzati i nadati se da je to to i jos vise se nadati da su nesto naucili i da ce to popraviti!

A sto se tice PREVARANDE i navodnog faula, smijesno je tako nesto reci. Pa budaletina je bukvalno skocila na ovog igraca Slobode i zavrsio kako je zavrsio. Sta je trebo ovaj mali, mozda leci? Ili ne prilaziti gospodinu blize od 2 metra?? Ne budimo mitomani!! Cak se vidi da se momak trznuo kada je vidio da medjedina leti ledjima prema njemu.
BUDITE MALO REALNI I OBJEKTIVNI
Nisi u pravu, vracao sam snimak vise puta, u trenutku kada je vec bio u zraku, tek tad je igrac iz tuzle ga rukama gurnuo i usao u njega tijelom a to se ne smije raditi... eto pogledaj ako ti nije mrsko opet
ne opravdavam njegova cesto horor izdanja, ali u toj situaciji u najmanju ruku nema njegove krivice a po onome sto fudbalska pravila kazu ono je bio prekrsaj nad njim.

Sto se prelaznog roka tice, ja mislim da treba sacekati par tekmi pa suditi... mislim da se fulilo sa ova dva vezna i da je ok dovesti krdzalica jer je mlad i potencijal (to svako zna), mislim da je umjesto matanovica trebao biti doveden mnogo kvalitetniji igrac.
To oko faula se necemo sloziti ahbabu moj dobri.
Sto se tice prelaznog roka, slazem se za Krzalica. I meni je bilo drago kada su ga nasi doveli i valjda ce mali nadoci, treba mu dati malo vremena. Ovo ostalo mislim da su veliki promasaji (kao sto rekoh podcjenjivanje lige) pogotovo mi nije jasno dovodjenje onog golmana iz doboja kod kaknja pored zenice.
Nadajmo se najboljem a to je u ovom trenutku izlazak u evropu i KUP! Neka budu deseti na kraju ali neka osvoje kup, vrlo je vazno! Ameri vjeruju samo u trofeje, jebbe se njima za suplje price o nekakvim sistemima i ostalim kurcevima palcevima.
Krdzalic i Mehanovic su dobri
transferi, mladi igraci potencijalno dobra prodaja, ali nisu bar trenutno igraci prevage kakvi nam u sustini trebaju, mozda su mislili da je Matanovic taj medutim on je jos jedan level ispod postojecih veznjaka tako da je sigurno promasaj. I kako god da skontas imacemo problem u veznom redu i to kakav.
Zadnja izmjena: zagorski, dana/u 12 feb 2024, 12:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
H8Z7
Postovi: 3993
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 12 feb 2024, 12:12

Lik je napisao/la:
12 feb 2024, 12:09
Kad je ba tekma sa ubicama, iz kluba u jednoj objavi pise subota, u drugoj nedjelja?
Nedjelja, 18.2.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

JVVVST
Postovi: 929
Pridružen/a: 17 jun 2020, 21:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JVVVST » 12 feb 2024, 12:15

Miljacka je napisao/la:
12 feb 2024, 11:15
JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 10:09
Dzaba ja ne kontam sto su u crnom kad su nase boje bordo i bijela.
Pa nisu šalovi crni :rol:
Upali sad bilo koju utakmicu iz zimskog perioda s Koševa i vidjećeš da se i na istoku i zapadu uglavnom nose tamnije jakne jer je, nećeš vjerovati, zimski period. Apropo toga pretpostavljam, svaka grupa (ne samo Hz) napominje da se dođe u crnom da ne bi bilo šarenila na tribini i da to liči na nešto. Jedino da dođu svi u FKS i Hz majicama i duksericama u februaru. :lol: Ako nisi shvatio, mogu ti pokušati i nacrtati.

Ali mi je nevjerovatnije od svega da se traži dlaka u jajetu na perfektno izdanje kakvo je bilo jučer u Tuzli i da se samo gleda kako popljuvati. Kaže se svaka čast svima koji su bili jučer dok sam ja češao muda i gledao utakmicu, a ne što su svi u crnom kad smo mi bordo bijeli.
Veze ti nemas sa zivotom. To je neka ultra furka, glupa ko ****, i kmeljini se na isto furaju. Ruzno izgleda.
Ja volim volim volim samo tebe...


BŽKŠ

bordobijelisampion
Postovi: 1529
Pridružen/a: 10 dec 2022, 16:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijelisampion » 12 feb 2024, 12:18

JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 12:15
Miljacka je napisao/la:
12 feb 2024, 11:15
JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 10:09
Dzaba ja ne kontam sto su u crnom kad su nase boje bordo i bijela.
Pa nisu šalovi crni :rol:
Upali sad bilo koju utakmicu iz zimskog perioda s Koševa i vidjećeš da se i na istoku i zapadu uglavnom nose tamnije jakne jer je, nećeš vjerovati, zimski period. Apropo toga pretpostavljam, svaka grupa (ne samo Hz) napominje da se dođe u crnom da ne bi bilo šarenila na tribini i da to liči na nešto. Jedino da dođu svi u FKS i Hz majicama i duksericama u februaru. :lol: Ako nisi shvatio, mogu ti pokušati i nacrtati.

Ali mi je nevjerovatnije od svega da se traži dlaka u jajetu na perfektno izdanje kakvo je bilo jučer u Tuzli i da se samo gleda kako popljuvati. Kaže se svaka čast svima koji su bili jučer dok sam ja češao muda i gledao utakmicu, a ne što su svi u crnom kad smo mi bordo bijeli.
Veze ti nemas sa zivotom. To je neka ultra furka, glupa ko ****, i kmeljini se na isto furaju. Ruzno izgleda.
Ružno izgleda kada je svako u istoj boji :urnebes:

NajvecaRadosti
Postovi: 6340
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 12 feb 2024, 12:20

Pa sta su trebali u duginim bojama da dodju.Svi razlicita boja?Naravno da je ultra furka tamno se obuci.To nismo mi u BiH izmislili to se u citavoj Evropi fura

Sta da obuku zimi?Ljubicaste jakne?Ne kontam sto imate potrebu gluposti pisati kad ne znate.Premocno gostovanje
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

bordobijeli
Postovi: 14264
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 12 feb 2024, 12:21

donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 11:55
James1987 je napisao/la:
11 feb 2024, 19:49
Dobro je onaj novinar rekao dobar je protok dok ne dodje lopta do penje
koji novinar je to rekao,sta je njegov cv,gdje je on igrao i sta je igrao i sta je uradio za zivota

nemate vi pojma o fudbalu ,neko poredi aladina sisica i penu a ne shvata da strana na kojoj je Pena tu ce odbrana biti vise skocentrisanija nego na stranu na kojoj bude 15 aladina sisica i slicnih koje ovdje nabrajate

treba vam biti drago sto je takav igrac dosao u ovaj eksperiment od drzave da proba uhvatiti makar pola stare forme i da opet ode na zapad,to sto je jos na tom putu ima do njeg ima do kluba,a mi ga moramo cekati jer tako mora i trener :kafa:
Peneranda nista nije dosad pokazao osim onog driblinga penal protiv Zrinjskog. Sto bi ga slavili i nesto nam bilo drago sto je došao. Njegova igra,peglanje lopte, ne igra bez lopte, dafanfivno upitan a i statistički nikakav učinak. Realno baš tanko, te price da ga ne razumiju da je on neki level iznad, da ga po trojica cuvaju to su price za malu djecu.

VolimoSarajevo
Postovi: 48
Pridružen/a: 04 okt 2023, 12:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VolimoSarajevo » 12 feb 2024, 12:26

Fino sam napisao neki dan,da ce biti najbrojnija Tuzla zadnjih 10 godina.
Neko mi napisa da ne pretjerujem.

SamoDaKazeem
Postovi: 304
Pridružen/a: 21 jul 2023, 23:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SamoDaKazeem » 12 feb 2024, 12:31

donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 12:03
MortemHz je napisao/la:
11 feb 2024, 20:52
Zutti je napisao/la:
11 feb 2024, 19:00


Bilo je možda i 100injak. Ne pamtim da se "otvorenije" prisustvovalo nekoj gostujućoj utakmici na domaćoj tribini. Ja u wcu i neki lik govori kako je pitar sjeo ispred njega i navija za Sarajevo pa ga nervira. Kaže srušit će tribinu na njega ako onako nastavi. Interesuje me da li je čovjek živ nakon penala :rol:
Bilo je i više, ja sam bio ispod nekog dede koji je psovao Sarajevo i sve vezano za Sarajevo 100 minuta, čovjek se nije odmorio ni na poluvremenu :tokralju:
Strašno jaka posjeta u globalu.
bilo nas je i na zapadu,otjerase dva momka i djevojku jer su slavili gol Hasica,jedan pretucen na kapiji stadiona jer je imao sal sarajeva,psovanje svega i svacega ono mozes cuti samo od primitivaca
A ovdje bi kao drugačije bilo da se desilo suprotno :think:

Avatar
NisamIsmirMirvic
Postovi: 1539
Pridružen/a: 01 sep 2023, 13:20
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamIsmirMirvic » 12 feb 2024, 12:45

Tuzla i Zenica, oduvijek najprimitivnija publika. Jeste da im se Vrapcici priblizavaju u zadnje vrijeme, ali psovke kao u Tuzli i Zenici ne mozes cuti nigdje drugo. Prestrasno je koliko mrze Sarajevo kao grad, bas ona divljacka, rusilacka mrznja izbija iz njih. Vise sam se puta uvjerio u to.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54381
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 12 feb 2024, 12:47

donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 12:03
MortemHz je napisao/la:
11 feb 2024, 20:52
Zutti je napisao/la:
11 feb 2024, 19:00


Bilo je možda i 100injak. Ne pamtim da se "otvorenije" prisustvovalo nekoj gostujućoj utakmici na domaćoj tribini. Ja u wcu i neki lik govori kako je pitar sjeo ispred njega i navija za Sarajevo pa ga nervira. Kaže srušit će tribinu na njega ako onako nastavi. Interesuje me da li je čovjek živ nakon penala :rol:
Bilo je i više, ja sam bio ispod nekog dede koji je psovao Sarajevo i sve vezano za Sarajevo 100 minuta, čovjek se nije odmorio ni na poluvremenu :tokralju:
Strašno jaka posjeta u globalu.
bilo nas je i na zapadu,otjerase dva momka i djevojku jer su slavili gol Hasica,jedan pretucen na kapiji stadiona jer je imao sal sarajeva,psovanje svega i svacega ono mozes cuti samo od primitivaca
Vidio sam, to je bilo ispod. Mislim da su bila 3 momka i djevojka ali nebitno, poslije su se prebacili na drugi ulaz. To na kapiji stadiona nisam vidio.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Lucas
Postovi: 3215
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 12 feb 2024, 12:50

donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 11:51
da mi je ko pricao da cu u 2024 godini citati kako ljudima fali Dzemo pa tacno bih se odrekao fudbala.
Ovdje nažalost ljudi Džemu gledaju po nekim stvarima van terena, koje nemaju veze sa fudbalom.Ja ga pamtim i pratim od njegovog prvog mandata i od njegovih seniorskih početaka u Sarajevu (jesen 2000) i imao je itekako veliki doprinos u osvajanju dva kupa (2002 i 2005), te u mnogim velikim pobjedama (npr. u onoj epskoj pobjedi protiv Sigme, prvoj evropskoj pobjedi nakon 20 godina).Također, kao igrač Sarajeva je jedno vrijeme bio prvo standardni mladi, ma onda i seniorski reprezentativac BiH (pamti se ona njegova briljantna partija u našoj pobjedi u Kopenhagenu protiv Danske od 2:0).U zadnjem igračkom mandatu u Sarajevu možda nije bio na vrhunskom nivou, možda nije kapacitet za trenera, ali ipak je nešto konkretno dao Sarajevu na terenu i to mu niko ne može oduzeti i kroz taj doprinos ga treba gledati.On iskreno voli i osječa Sarajevo, kao i večina raje iz mahala sa Sedrenika. Mene je kupio zauvijek onim suzama nakon što nas je Željo nezasluženo pobjedio u finalu kupa 2001.

slika

amypitar
Postovi: 8809
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 12 feb 2024, 12:53

SamoDaKazeem je napisao/la:
12 feb 2024, 12:31
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 12:03
MortemHz je napisao/la:
11 feb 2024, 20:52


Bilo je i više, ja sam bio ispod nekog dede koji je psovao Sarajevo i sve vezano za Sarajevo 100 minuta, čovjek se nije odmorio ni na poluvremenu :tokralju:
Strašno jaka posjeta u globalu.
bilo nas je i na zapadu,otjerase dva momka i djevojku jer su slavili gol Hasica,jedan pretucen na kapiji stadiona jer je imao sal sarajeva,psovanje svega i svacega ono mozes cuti samo od primitivaca
A ovdje bi kao drugačije bilo da se desilo suprotno :think:
Sto bi ih neko dirao,oni kao navijacka skupina nikom nisu interesantni.
Cak vise I kad dodju na Kosevo nako malobrojni sa istoka ih sa simpatijama gledaju.
Na kraju lako je prebiti jednog covjeka,eto to je sad neka furka.

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5582
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 12 feb 2024, 12:59

JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 12:15
Miljacka je napisao/la:
12 feb 2024, 11:15
JVVVST je napisao/la:
12 feb 2024, 10:09
Dzaba ja ne kontam sto su u crnom kad su nase boje bordo i bijela.
Pa nisu šalovi crni :rol:
Upali sad bilo koju utakmicu iz zimskog perioda s Koševa i vidjećeš da se i na istoku i zapadu uglavnom nose tamnije jakne jer je, nećeš vjerovati, zimski period. Apropo toga pretpostavljam, svaka grupa (ne samo Hz) napominje da se dođe u crnom da ne bi bilo šarenila na tribini i da to liči na nešto. Jedino da dođu svi u FKS i Hz majicama i duksericama u februaru. :lol: Ako nisi shvatio, mogu ti pokušati i nacrtati.

Ali mi je nevjerovatnije od svega da se traži dlaka u jajetu na perfektno izdanje kakvo je bilo jučer u Tuzli i da se samo gleda kako popljuvati. Kaže se svaka čast svima koji su bili jučer dok sam ja češao muda i gledao utakmicu, a ne što su svi u crnom kad smo mi bordo bijeli.
Veze ti nemas sa zivotom. To je neka ultra furka, glupa ko ****, i kmeljini se na isto furaju. Ruzno izgleda.
Crni dres kod, nije tu samo zbog estetike. Mada je i estetski puno bolje i efektno je, nego kao sto se znalo desiti da dodju u plavim, zutim, zelenim.... itd jaknama i duxevima, pa sve izgleda ko teferic.

Crni dres kod ima i jako primjenjivu prednost. Narocito ako krene haos, kontakti sa drugim navijacima ili policijom. U masi koja je skoro unirfomisana, 100x je teze zapamtiti i evidentirati svakoga pojedinca.

Ne "fura" se to tek 'nako. Pored ultras pokreta, slicnu stvar rade i razne lijeve, desne i druge grupacije i subkulture koje zele da ostanu manje primjetni i prepoznatljivi, bas zbog kasnije moguce identifikacije i prepoznavanja.

Slusaj pozive i stavove grupe, nista se ne radi 'nako i bez razloga.
Hajd zivio :thumbup:
Zadnja izmjena: Hajdeee, dana/u 12 feb 2024, 13:01, ukupno mijenjano 1 put.
- FKS -

bordobijeli
Postovi: 14264
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 12 feb 2024, 13:01

Lucas je napisao/la:
12 feb 2024, 12:50
donDondon je napisao/la:
12 feb 2024, 11:51
da mi je ko pricao da cu u 2024 godini citati kako ljudima fali Dzemo pa tacno bih se odrekao fudbala.
Ovdje nažalost ljudi Džemu gledaju po nekim stvarima van terena, koje nemaju veze sa fudbalom.Ja ga pamtim i pratim od njegovog prvog mandata i od njegovih seniorskih početaka u Sarajevu (jesen 2000) i imao je itekako veliki doprinos u osvajanju dva kupa (2002 i 2005), te u mnogim velikim pobjedama (npr. u onoj epskoj pobjedi protiv Sigme, prvoj evropskoj pobjedi nakon 20 godina).Također, kao igrač Sarajeva je jedno vrijeme bio prvo standardni mladi, ma onda i seniorski reprezentativac BiH (pamti se ona njegova briljantna partija u našoj pobjedi u Kopenhagenu protiv Danske od 2:0).U zadnjem igračkom mandatu u Sarajevu možda nije bio na vrhunskom nivou, možda nije kapacitet za trenera, ali ipak je nešto konkretno dao Sarajevu na terenu i to mu niko ne može oduzeti i kroz taj doprinos ga treba gledati.On iskreno voli i osječa Sarajevo, kao i večina raje iz mahala sa Sedrenika. Mene je kupio zauvijek onim suzama nakon što nas je Željo nezasluženo pobjedio u finalu kupa 2001.

slika
Dzemo je bio odlican igrac u prva 2 mandata tad je bio mladi i A reprezentativac a ovo zadnje kad se vratio i ljudi to najvise pamte je vec bio istrošen igrac, sporiji i nespreman. A on je tip igraca koji kida i kad je bio spreman odlicno je igrao a ovo s 35 sto je igrao to je vec bilo odradjivanje posla i kraj karijere. Al slazem se da ekipa mora imati 3-4 igraca koji ce pokupiti ili imati u sebi taj DNK FK Sarajevo kao npr Trivunovic, Ahmetovic, Berberovic, Velkoski, Rahmanovic, Benko, Tatomirović, Škoro, Zukić itd. To je jako bitno da imas u ekipi takve ljude i karaktere to Zrinjski ima s Biblijom i Jakovljevicem.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Cernica22, mnon46 i 34 gosta.