Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Surreal
Postovi: 7518
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Surreal » 24 feb 2024, 17:39

Od tih predavača, samo gospodin Sulejman Bugari.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7529
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 24 feb 2024, 17:41

samoposmatram je napisao/la:
24 feb 2024, 17:16
Pogledaj broj bosnjaka ozenjenih arapkinjama I arapima ozenjenim bosnjakinjama. Kad ovaj prvi nadvlada drugi, mozes reci da smo dogurali negdje medju muslimanima.
Nije lako ozeniti arapkinju.

Kod mene jaran htio izaci sa jednom na nekom seminaru, ona bila zapela za njega, bukvalno ga proganjala (onako lijep je i zgodan). Ovaj jedan mu savjetovao da se ne upusta u bilo kakve seme, jer one bi da se brzo udaju i traze 100 000 dolara mehra. Naravno da ovaj moj jaran tu lovu nije imao, pa nije ni izasao na kafu sa ovom arapkinjom.

Ona hoce da se osigura ako je sutra ostavis (razvedes se) da ima lovu za sebe, a ko kod nas od momaka ima 100 000 kesa...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la samoposmatram » 24 feb 2024, 17:43

alemsa je napisao/la:
24 feb 2024, 17:10
samoposmatram je napisao/la:
24 feb 2024, 16:46
alemsa je napisao/la:
24 feb 2024, 16:16


Mozes ti to sve svesti na disciplinu. To je ok pogled, medjutim nekom ko je cinio lose stvari u zivotu, je mozda potrebno da zna da ima nade/motiv, posebno u Islamu jel gdje iskreno pokajanje itekako dozvoljeno i preporucljivo od Uzvisenog. Zasto mislis da je recimo Islam najbrza religija koja se siri u zatvorima po USA recimo, vjerovatno iz tog razloga.

Dozvoljeno ako mozes izdrzavati i ako se prva zena slozi, znaci opet nije krajne do tebe. A i koliko znas slucajeva eto po BiH (Bosnjaka) gdje neko ima vise zena, osim ovog Elmedina kako se vec zove iz okoline Zenice.
Bosnjaci zbog malobrojnosti nemaju znacaj u Islamu, cak se i nesmatraju muslimanima medju mnogim muslimanima.
U americkim zatvorima nepostoji rehabilitacija, to je zadnja stanica vecini. Islam je logicna vjera za prelazak iz razloga sto najvise slici hriscanstvu, jer dijeli pegambere sa hriscanstvom. Budizam i hinduizam je previse stran, i valja imati jaci um, da bi se te vjere bolje razumile. Pokajanje postoji u istoj mjeri u hriscanstvu kao i u Islamu. Islam ima farz I iz tog razloga privlaci svakoga. Farz je disciplina. Svaki vjernik koji zna snagu I znacenje farza je slobodan um.
Slazem se da nije sve crno ili bjelo, ali je zlo nacin na koji se koristi vjera kod nas. Kod nas je vjernik ovca koja daje dzamiji, a hodja kriminalac kojem mozes dati macolu da se brani a opet ga mozes prebiti.

Bosnjaci su kao I srbi i hrvati tradicionalno prelivode. Snalaze se iz nuzde. Povezivati ih sa prvim generacijama muslimana koji su se borili u Mekki, Medini i Khaybaru neide.
Jeste veoma slicno samo sto je malo u Krscanstvu razlicito jer je trojstvo i jer je Isus umro za njihove grijehe jel. Dok je u Islamu iskreno pokajanje, restart za osobu kao individu. Slazem se donekle sa tvojom srzi/sustinom ako si los covjek i tvoj Islam, Krscanstvo, Budizam itd. ce biti lose, no ima osoba kojim to daje motiv za poboljsanje, jer se vodi time da je ovaj svijet prolazan i trenutak u vremenu tvog postojanja. Plus propagira maximalno sabur/strpljenje, sto je ogromna pozitivna osobina svakog covjeka, "strpljiv spasen" je izreka i bez Islama.

Nije svakom zadnja stanica, Tyson je postao Aziz u zatvoru, a bio je osudjen 3 godine jel, plus je covjek kojem nije trebala neka zastita Muslimana u zatvoru jel.
Ovo razumijevanje sabura kao strpljen/spasen je vise tradicionalno vezano uz bosnjake. Kod arapa je Sabr protumacen kao izdrzljivost stamina. Isto razlog zbog kojeg sabr nudi odgovor zatvoreniku.

Mohammed SAWS je bio veliki vojskovodja i jedan od rijetkih pobjednika ratova. Njegova snaga je bila slobodan um. Jos nisam sreo vjernika koji je ikad spomenuo Nur i Hiru.

VensanKasel
Postovi: 1988
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 24 feb 2024, 17:44

nerkolfc je napisao/la:
24 feb 2024, 17:37
samoposmatram je napisao/la:
24 feb 2024, 17:16
nerkolfc je napisao/la:
24 feb 2024, 16:59
Kako ti znas da neko nas bošnjake ne smatra muslimanim? Pa nije to kultura pa mozes biti samo ako se rodiš tu. Mozda samo neka grupa ekstremnih selefija/haridžija da misli da nismo muslimani jer glasamo ( ima ih par I na Balkanu)
Bosnjaci su 0.15 % od svih muslimana. Uz to su grupa koja najmanje poznaje arapski jezik i najmanje vode brigu og farzu. Neki cak su vise puta bili na Umri, nego sto imaju namaza.

Pogledaj broj bosnjaka ozenjenih arapkinjama I arapima ozenjenim bosnjakinjama. Kad ovaj prvi nadvlada drugi, mozes reci da smo dogurali negdje medju muslimanima.
Ne prestaje neko biti musliman ako ne zna arapski i ne prestaje ako izostavi farz(osim ako misli da to nije grijeh)

Zasto bi mi zenili arapkinje pored bosanki? Nema mi smisla.
Nisam čuo za onu knjigu što si spomenuo , o čemu se radi ?

Kakvo je tvoje mišljenje o vehabijama ?
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7529
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 24 feb 2024, 17:48

rio_Ferdy88 je napisao/la:
24 feb 2024, 16:43
al ovo sto ih ja znam su sve uspjesni ljudi, npr vecina ih ima svoje biznise, firme, od stolarije, cnca, i to vece firme koje se bave i izvozom. Sad ne kazem da su svi takvi, al za to ne bih ni generalizovao i rekao da su svi teroristi na osnovu tih slucajeva koji su spomenuti :D
Mi mozemo misliti o njima sta god hocemo, ali su oni pravi dzemat, u bukvalnom smislu rijeci.

Da nam je bogdo sva drzava takva, bili bi ko Svicarska.

Npr. Ako jedan ima firmu koja radi namjestaj, oni ce svi samo kod njega kupovati namjestaj. Nesto slicno kao Siptari. Jedan drugog guraju maximalno u svim mogucim poslovima...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la samoposmatram » 24 feb 2024, 17:51

kraljttbvb je napisao/la:
24 feb 2024, 17:41
samoposmatram je napisao/la:
24 feb 2024, 17:16
Pogledaj broj bosnjaka ozenjenih arapkinjama I arapima ozenjenim bosnjakinjama. Kad ovaj prvi nadvlada drugi, mozes reci da smo dogurali negdje medju muslimanima.
Nije lako ozeniti arapkinju.

Kod mene jaran htio izaci sa jednom na nekom seminaru, ona bila zapela za njega, bukvalno ga proganjala (onako lijep je i zgodan). Ovaj jedan mu savjetovao da se ne upusta u bilo kakve seme, jer one bi da se brzo udaju i traze 100 000 dolara mehra. Naravno da ovaj moj jaran tu lovu nije imao, pa nije ni izasao na kafu sa ovom arapkinjom.

Ona hoce da se osigura ako je sutra ostavis (razvedes se) da ima lovu za sebe, a ko kod nas od momaka ima 100 000 kesa...
Da je bio arap guzio bi je istu noc. Ne zato sto je arap, vec sto je uporan. Taj nas strpljen/spasen.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la samoposmatram » 24 feb 2024, 17:53

kraljttbvb je napisao/la:
24 feb 2024, 17:48
rio_Ferdy88 je napisao/la:
24 feb 2024, 16:43
al ovo sto ih ja znam su sve uspjesni ljudi, npr vecina ih ima svoje biznise, firme, od stolarije, cnca, i to vece firme koje se bave i izvozom. Sad ne kazem da su svi takvi, al za to ne bih ni generalizovao i rekao da su svi teroristi na osnovu tih slucajeva koji su spomenuti :D
Mi mozemo misliti o njima sta god hocemo, ali su oni pravi dzemat, u bukvalnom smislu rijeci.

Da nam je bogdo sva drzava takva, bili bi ko Svicarska.

Npr. Ako jedan ima firmu koja radi namjestaj, oni ce svi samo kod njega kupovati namjestaj. Nesto slicno kao Siptari. Jedan drugog guraju maximalno u svim mogucim poslovima...
Da u albaniji svaki grad ima 50+ salona namjestaja a nigdje musterija. Najjaca praonica kesa je vjerska zajednica.

Avatar
alemsa
Postovi: 24302
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 24 feb 2024, 17:54

samoposmatram je napisao/la:
24 feb 2024, 17:43

Ovo razumijevanje sabura kao strpljen/spasen je vise tradicionalno vezano uz bosnjake. Kod arapa je Sabr protumacen kao izdrzljivost stamina. Isto razlog zbog kojeg sabr nudi odgovor zatvoreniku.

Mohammed SAWS je bio veliki vojskovodja i jedan od rijetkih pobjednika ratova. Njegova snaga je bila slobodan um. Jos nisam sreo vjernika koji je ikad spomenuo Nur i Hiru.
Svede ti se na slicno, vise mislim da je nada restarta i ubjedjenosti da je ovo prolazno i da je ahiret/dzennet/drugi svijet daleko bolji, takodjer ostvari konekciju (ili nazovi kako zelis) direktno s Bogom, nema nista sa Muhamedom a s. u smislu da mu on treba nesto oprastati, dok je u Krscanstvu trojstvo.

Da jeste bio veliki vojskovodja tog vremena, daleko napredniji za to doba, Muslimani ce reci uz Boziju pomoc :wave:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la samoposmatram » 24 feb 2024, 18:03

alemsa je napisao/la:
24 feb 2024, 17:54
samoposmatram je napisao/la:
24 feb 2024, 17:43

Ovo razumijevanje sabura kao strpljen/spasen je vise tradicionalno vezano uz bosnjake. Kod arapa je Sabr protumacen kao izdrzljivost stamina. Isto razlog zbog kojeg sabr nudi odgovor zatvoreniku.

Mohammed SAWS je bio veliki vojskovodja i jedan od rijetkih pobjednika ratova. Njegova snaga je bila slobodan um. Jos nisam sreo vjernika koji je ikad spomenuo Nur i Hiru.
Svede ti se na slicno, vise mislim da je nada restarta i ubjedjenosti da je ovo prolazno i da je ahiret/dzennet/drugi svijet daleko bolji, takodjer ostvari konekciju (ili nazovi kako zelis) direktno s Bogom, nema nista sa Muhamedom a s. u smislu da mu on treba nesto oprastati, dok je u Krscanstvu trojstvo.

Da jeste bio veliki vojskovodja tog vremena, daleko napredniji za to doba, Muslimani ce reci uz Boziju pomoc :wave:
Uz Boziju pomoc je hriscanska izreka. :wave:

U Islamu je sve Allahova volja i Njemu hvala.

Avatar
alemsa
Postovi: 24302
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 24 feb 2024, 18:06

Allah Bog jedno te isto, samo sto je Islam baziran na Arapskom jeziku pa Muslimani nazivaju Boga Allahom dz.s. Arapi Krscani nazivaju Boga Allahom, koliko znam.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la samoposmatram » 24 feb 2024, 18:09

alemsa je napisao/la:
24 feb 2024, 18:06
Allah Bog jedno te isto, samo sto je Islam baziran na Arapskom jeziku pa Muslimani nazivaju Boga Allahom dz.s. Arapi Krscani nazivaju Boga Allahom, koliko znam.
Da, cak I jevreji i hriscani se nazivaju Abdulah (Abd Allah)

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13221
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la nerkolfc » 24 feb 2024, 18:09

VensanKasel je napisao/la:
24 feb 2024, 17:44
nerkolfc je napisao/la:
24 feb 2024, 17:37
samoposmatram je napisao/la:
24 feb 2024, 17:16

Bosnjaci su 0.15 % od svih muslimana. Uz to su grupa koja najmanje poznaje arapski jezik i najmanje vode brigu og farzu. Neki cak su vise puta bili na Umri, nego sto imaju namaza.

Pogledaj broj bosnjaka ozenjenih arapkinjama I arapima ozenjenim bosnjakinjama. Kad ovaj prvi nadvlada drugi, mozes reci da smo dogurali negdje medju muslimanima.
Ne prestaje neko biti musliman ako ne zna arapski i ne prestaje ako izostavi farz(osim ako misli da to nije grijeh)

Zasto bi mi zenili arapkinje pored bosanki? Nema mi smisla.
Nisam čuo za onu knjigu što si spomenuo , o čemu se radi ?

Kakvo je tvoje mišljenje o vehabijama ?
Zove se Knjiga Tevhida napisao ju poznati haridzija I zacetnik svih teroristickih sekti koje su poubijale na hiljade muslimana Muhammed ibn AbdulWehab.

Moj je problem s njima sto oni (ne svi) ovakve gore uzimaju kao sejhove, a ne sto nose brade, dizu ruke u namazu ili sto imaju više žena.
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

VensanKasel
Postovi: 1988
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 24 feb 2024, 18:10

Surreal je napisao/la:
24 feb 2024, 17:39
Od tih predavača, samo gospodin Sulejman Bugari.
Najjači lik ubjedljivo , jednom sam je za DANE ispričao da mu je najteže bilo sa ubicom pričati :bow:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

VensanKasel
Postovi: 1988
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 24 feb 2024, 18:20

nerkolfc je napisao/la:
24 feb 2024, 18:09
VensanKasel je napisao/la:
24 feb 2024, 17:44
nerkolfc je napisao/la:
24 feb 2024, 17:37


Ne prestaje neko biti musliman ako ne zna arapski i ne prestaje ako izostavi farz(osim ako misli da to nije grijeh)

Zasto bi mi zenili arapkinje pored bosanki? Nema mi smisla.
Nisam čuo za onu knjigu što si spomenuo , o čemu se radi ?

Kakvo je tvoje mišljenje o vehabijama ?
Zove se Knjiga Tevhida napisao ju poznati haridzija I zacetnik svih teroristickih sekti koje su poubijale na hiljade muslimana Muhammed ibn AbdulWehab.

Moj je problem s njima sto oni (ne svi) ovakve gore uzimaju kao sejhove, a ne sto nose brade, dizu ruke u namazu ili sto imaju više žena.
Svaka čast , konačno da neko to i napiše . Svi moji drugovi ne idu u Fahd na džumu , nego na Otoku ili u C-Fazu , meni ništa jasno nije ...


Od ovog treba da se zaštitimo




Moram napisati i da su naši muslimani gospoda za arapske muslimane , šta je ono majko draga .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

VensanKasel
Postovi: 1988
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 24 feb 2024, 18:29



Idemo malo veselo , @alemsa ova me je ubijala. :opaopa:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la jasmin10 » 24 feb 2024, 18:31

Samo sto ne postoje naši muslimani i arapski muslimani.

Avatar
alemsa
Postovi: 24302
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 24 feb 2024, 18:32

VensanKasel je napisao/la:
24 feb 2024, 18:29


Idemo malo veselo , @alemsa ova me je ubijala. :opaopa:
Ma ja sa Tinom Turner, przi stvar, nisam je cuo ima 10 godina. Hatebreed przim ovih dana na poslu, jos jedan album i sve sam im presluso :rol:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

VensanKasel
Postovi: 1988
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la VensanKasel » 24 feb 2024, 18:45

jasmin10 je napisao/la:
24 feb 2024, 18:31
Samo sto ne postoje naši muslimani i arapski muslimani.
Mislim na prakticiranje vjere , oni su baš budale .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la jasmin10 » 24 feb 2024, 18:47

VensanKasel je napisao/la:
24 feb 2024, 18:45
jasmin10 je napisao/la:
24 feb 2024, 18:31
Samo sto ne postoje naši muslimani i arapski muslimani.
Mislim na prakticiranje vjere , oni su baš budale .
Nema veze prakticiranje vjere.
Oni su kao narod fakat stoka. Vjera je lijepa stvar, ne uci te bas ništa loše. Sad sto pojedinci koriste vjeru za neku licnu promociju je druga stvar.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 13221
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la nerkolfc » 24 feb 2024, 18:47

VensanKasel je napisao/la:
24 feb 2024, 18:45
jasmin10 je napisao/la:
24 feb 2024, 18:31
Samo sto ne postoje naši muslimani i arapski muslimani.
Mislim na prakticiranje vjere , oni su baš budale .
U Kom smislu?
Âl-`Imrân / 118 : O vjernici, za prisne prijatelje uzimajte samo svoje, ostali vam samo propast žele: jedva čekaju da muka dopadnete, mržnja izbija iz njihovih usta, a još je gore ono što kriju njihova prsa. Mi vam iznosimo dokaze, ako pameti imate.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 5 gostiju.