FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la scholsey » 05 mar 2024, 13:50

Bordotim je napisao/la:
05 mar 2024, 13:16
Ko je rekao da je Rožman super insan, a ti nisi? Niko ko je normalan nebi tako nešto rekao. Nema veze gdje si rođen i koja ti nacija. Insan je kao Insan.
Pišem o kolektivu kao zajednica/država/društvo.

Pa naravno nisu produkt nekog ogromnog urođenog talenta, ali oni su produkt dobrog i ozbiljnog rada.
Sistem, Organizacija, Planovi i Ponašanje prema nekim stvarima u životu. Sječas se razgovor između Lulića i Handanoviča? Kod ovoga sve ozbiljno i dobre pripreme, a kod nas slikanje, kolače, nočni klubovi i to na dan utakmice i itd. Ko je zato kriv, i zasto niko ništa da ne poduzima protiv toga? Jeli rat krivo za takvo ponašanje? De molim te. Naprimjer kod švaba bi to bilo bruka i sramota i ako su ljudi isto imali ratove i svega. A kod nas je normalno tako se ponašati, jer eto mi smo BiH. Po govoru smo najbolji, a na djelu skroz druga priča.

Mi imamo talent, to je 100% tako, ali džabe tebi talent kad nema niko da te podržaje i da forsira to. Omladina napušta zemlju i to ne zbog geografskog položaja, nego zbog nepravde,kriminal,politika,društvo, korupcije u našoj državi i jos 100 stvari. Ko je kriv za ovo stanje zadnji 20 godina u Sarajevu? Srbi,Hrvati,Slovenci, Zapad, Allah, ko je kriv? Ko je kriv što je u društvo normalno da neko ima otvorene kazne preko 15.000 km + ima auto i pistolji i poznat je policiji i ubije nekoga. To je kod nas normalno da neko slobodno hoda a duguje Bogu i Narodu. Ko je kriv za ovo stanje u BiH? Uvjek se vrtimo u krugu, eto nemožemo napredovat zbog rata ili zbog entiteta. Tamo neka Kanada ima 2 različita jezika i sve ide po planu. Svičarska 3 jezika ima, pa ide sve dobro.
Belgija ima 2 jezika ima pa sve oke.
Ali eto Srbin ne razumije Bosanca, a Bosanac ne razumije Hrvata i zato nemožemo napredovat.
Bitno je da svi znamo šta je turbofolk. Za ostale stvari uvjek nađemo neke probleme. Smiješno i žalostno zar ne?

Džeko nebi bi bio to što jeste danas, da nije na vrijeme napustio Sarajevo. Nebi bi bio takav igrač, da ga Magath u Wolfsburg nije istrenirao do bola. Znači Džeko je imo talent jer treba to sve idržati. Magath je poznat po tome da ima najteži trening, gdje igrači crkaju.
Eto vidiš Penaranda. Njega nebi mogao ni Felix Magath popravit a kamoli Rožman.
Svaki insan je individualan, nema veze koja nacija,vjera i nema veze gdje si rođen.
Mi u BiH imamo talent ali slabo i loše radimo na takve stvari. Jeli namjerno ili ne ili jednostavno ne znamo za bolje, to je za istraživanje i za nauku.
Pozdrav
Mi drug otprilike pričamo isto, tako da se većinski slažem s tobom.

Uglavnom, hipotetički, da su Bosanci i Slovenci recimo 90te u potpunosti zamijenili mjesta, danas bi mi bili za njih ono što su oni za nas (barem fudbalski).

Skoro pa isti profil ljudi kao mi. Nego neposredna blizina drugih nebalkanskih društava i kultura, nacionalno poprilično jednolično stanovništvo, totalno različiti uticaji događaja iz 90tih.. i mnoge slične stvari su dovele do toga da su oni u stanju dosta lakše sistematski graditi svoj talenat. Nisu to nikakvi genijalci za nas ostale Balkance.. samo su imali najbolju startnu poziciju.

Zato mi je bilo kakvo glorifikovanje njih totalni nonsens.
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
TurkishAirlines
Postovi: 2155
Pridružen/a: 15 sep 2023, 19:15

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TurkishAirlines » 05 mar 2024, 13:58

Pa dobro, Ibricicu Bosna dodje ko druga kuca poslije pobjeda

Al eto, ponudili su svoje ostavke ali ovaj ih odbio.
Free PALESTINA


MIRVICU ODLAZI!!!

Istinasamo123
Postovi: 664
Pridružen/a: 23 avg 2022, 00:24
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Istinasamo123 » 05 mar 2024, 14:00

boki86 je napisao/la:
05 mar 2024, 10:14
Mirvic ocigledno vjeruje rozmanu, barem za sada. Mozda je i on uvidio da bi promjena trenera bila sada kontraproduktivna, i da bi se samo opet po stoti put, vrtili u krug. Mislim da se ceka kup.
Igrace treba samo po dzepu kaznjavati, to je najdjelotvornije. Ostalo je na rozmanu da sredi stanje unutar ekipe
A sta cekas kup kad imas tu sve jake klubove koji igraju trenutno ozbiljniji i bolji fudbal od nas.
Ovo je vec sezona za zaborav a i ta famozna evropa nece potrajati 1 do 2 pretkola...

Avatar
Surreal
Postovi: 7230
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 05 mar 2024, 14:02

Ispadanje iz kupa, grčevita borba za Evropu, ali eto ako je Mirva milijarder zadovoljan i mi smo :bih:

Samo nek se troooošiiiiii
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
TurkishAirlines
Postovi: 2155
Pridružen/a: 15 sep 2023, 19:15

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TurkishAirlines » 05 mar 2024, 14:05

Rozmanova najbolja utakmica je Kosevo protiv Zrinjskog.

Tu smo vrhunski izgledali, cak i da nismo dobili, ja bih zadovoljan izasao sa stadiona.
Rastavljen Zrinjski na proste faktore.

Jbga, imas 5-6 igraca cije su godisnje plata sigurno skupa blizu milion KM, ti to odhebes. Klub i predsjednik to placaju, oni na tribinama.
Sad hoces da tjeras Peneraldu koji ima bog zna kolku platu.

Pa kad stavis na papir, ni Ferguson se nije tako razbacivao skupim igracima.
Free PALESTINA


MIRVICU ODLAZI!!!

Avatar
scholsey
Postovi: 1640
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la scholsey » 05 mar 2024, 14:07

Kup je skroz druga priča. Predstave i forma u ligi ne moraju ama baš ništa značiti, jer ekipa pristupa tim utakmicama sa totalno drugačijom energijom.

Tako da se realno može desiti da ovaj revolucionar tu i napravi nešto. Naše je da se nadamo.
The saddest thing in life is wasted talent.

Istinasamo123
Postovi: 664
Pridružen/a: 23 avg 2022, 00:24
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Istinasamo123 » 05 mar 2024, 14:09

kosevodom je napisao/la:
05 mar 2024, 13:49
Zeljo slavi kao da je osvojio prvenstvo, a ne da se i dalje bori za opstanak. I dalje su **** od ekipe, jos ce im biti veca provalija kad ih tuzla i zvijezda uzmu direktno, a zivi bili pa vidjeli.

Ono sto mene kao dugogodisnjeg i iskrenog navijaca Sarajeva nervira je ovo konstantno tjeranje trenera.
Po meni je Rozman sasvim ok, prepozna on gdje je propuh i na kojim pozicijama. Problem je u tome sto su pogresno skautirali igrace i ispalo je da ono za sta su Mehmedovic, Matanovic, Kapetanovic i jos par njih dovedeni ne mogu da posluze za zatvaranje tog propuha.

Ima tu gresaka, npr. Kyeremeh ocito ne moze igrati krilo-beka, to se vidjelo jos na pripremama, a Rozman i dalje forsira.
Julardzija nije jak za zadnjeg veznog, niti je dovoljno dobar da razigrava i osvaja prostor. Takoder greska sa tjeranjem Zeljkovica i Balte, koji su po mom skromnom misljenju na poziciji zadnjeg veznog stabilniji za ovu nasu krkansku ligu, bez obzira sto je Julardzija bolji trkac i tehnicar generalno.

Ono sto se vjerovatno desilo je da je Rozman podcijenio nasu ligu i da tek sada vidi s cim ima posla, sto je sasvim normalno.

Chelsea istresao 700 miliona, pa se blize ispadanju nego Evropi. S obzirom da mi igramo u ligi gdje su nijanse u pitanju i gdje nazalost cesto odlucuju neke druge sitnice, mislim da tjerati trenera nema smisla. Ovdje ce dobra ekipa na individualni kvalitet i bez trenera dobijati utakmice.

Drugim rijecima, bitno je samo da igraci ginu za loptu i da imaju skolovanog trenera koji nece divljati previse.

Rozmanu puna podrska ako nastavi biti svjestan svojih gresaka i ako ih nastavi ispravljati koliko igracki kadar to dozvoljava.

Nista mijenjanje i tjeranje, to nam zele dusmani.
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
Znanje izbija iz slovenca, kakvih nebuloza napisa tu ste negdje
Zadnja izmjena: Istinasamo123, dana/u 05 mar 2024, 14:12, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
TurkishAirlines
Postovi: 2155
Pridružen/a: 15 sep 2023, 19:15

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TurkishAirlines » 05 mar 2024, 14:10

Ako bi kup nekako, nekom magijom, uzeli ovo bi bila uspjesna sezona.
Free PALESTINA


MIRVICU ODLAZI!!!

Avatar
H8Z7
Postovi: 3981
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 05 mar 2024, 14:15

Derbi bio prošao idemo dalje. Igman dobiti pa se okrenuti Borcu.
Protiv Igmana
Rogić
Beganović Đuričković Čelik Duraković
Mustafić Buljubašić
Mehmedović
Hasić Renan Peneranda

Protiv Borca ponoviti isti pristup, pustiti da oni imaju posjed, čekati kontre. Što je važnije Kyeremeh ne smije početi na beku protiv Borca, kad im je onaj lik ušao uništio ga je u drugom poluvremenu.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
f0rest1946
Postovi: 3256
Pridružen/a: 18 maj 2016, 15:11
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la f0rest1946 » 05 mar 2024, 14:22

Zasto ne bi Đurickovic igrao zadnjeg veznog?

Igrao je u crnoj gori to svaku utakmicu

Veza nam je uzas nema ko ni faula da napravi

Avatar
H8Z7
Postovi: 3981
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 05 mar 2024, 14:32

f0rest1946 je napisao/la:
05 mar 2024, 14:22
Zasto ne bi Đurickovic igrao zadnjeg veznog?

Igrao je u crnoj gori to svaku utakmicu

Veza nam je uzas nema ko ni faula da napravi
Veza nam je užas, a štoperi katastrofa. :mrgreen:
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Lucas
Postovi: 3215
Pridružen/a: 20 apr 2022, 20:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lucas » 05 mar 2024, 14:40

f0rest1946 je napisao/la:
05 mar 2024, 14:22
Zasto ne bi Đurickovic igrao zadnjeg veznog?

Igrao je u crnoj gori to svaku utakmicu

Veza nam je uzas nema ko ni faula da napravi
Ja bi od Igmana, pa do kraja sezone forsirao Đuričkovića na zadnjem veznom, a Soldu i Aničića na stoperima.

boki86
Postovi: 2291
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 05 mar 2024, 14:44

Lucas je napisao/la:
05 mar 2024, 14:40
f0rest1946 je napisao/la:
05 mar 2024, 14:22
Zasto ne bi Đurickovic igrao zadnjeg veznog?

Igrao je u crnoj gori to svaku utakmicu

Veza nam je uzas nema ko ni faula da napravi
Ja bi od Igmana, pa do kraja sezone forsirao Đuričkovića na zadnjem veznom, a Soldu i Aničića na stoperima.
Anicic je kriza, daj brate celika, vakat mu je, ako nista u slabijim tekmama

Avatar
Mourinhokilledbarca
Postovi: 493
Pridružen/a: 15 maj 2010, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mourinhokilledbarca » 05 mar 2024, 14:44

Antikloc i ostala ekipa navijaca kad Sarajevo izgubi i treba da se pljuje aktuelni trener:

slika
Zadnja izmjena: Mourinhokilledbarca, dana/u 05 mar 2024, 14:50, ukupno mijenjano 1 put.
1946

Avatar
feniksptica
Postovi: 15351
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la feniksptica » 05 mar 2024, 14:46

Je l ima kakav junior ya beka..bolje njega kalit a slabiji ucinak tesko je imat

JVVVST
Postovi: 929
Pridružen/a: 17 jun 2020, 21:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la JVVVST » 05 mar 2024, 14:49

Dobar trener, samo 3 0 nas predzadnji uzeo. A od zadnjeg samo jedan go primili. Zamisli da je neko drugi tu, mogli smo 5:0 izgubit. Eeee bajo rozman je to.
Ja volim volim volim samo tebe...


BŽKŠ

Avatar
Surreal
Postovi: 7230
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 05 mar 2024, 14:51

Mourinhokilledbarca je napisao/la:
05 mar 2024, 14:44
Antikloc i ostala ekipa navijaca kad Sarajevo izgubi i treba da se pljuje aktuelni trener:

slika
a ostali be like:
slika
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19264
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bodi123 » 05 mar 2024, 14:54

Lucas je napisao/la:
05 mar 2024, 14:40
f0rest1946 je napisao/la:
05 mar 2024, 14:22
Zasto ne bi Đurickovic igrao zadnjeg veznog?

Igrao je u crnoj gori to svaku utakmicu

Veza nam je uzas nema ko ni faula da napravi
Ja bi od Igmana, pa do kraja sezone forsirao Đuričkovića na zadnjem veznom, a Soldu i Aničića na stoperima.
Aničić nije ni za Zvijezde 09
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Mourinhokilledbarca
Postovi: 493
Pridružen/a: 15 maj 2010, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mourinhokilledbarca » 05 mar 2024, 15:00

Takodjer, Husrefovci, fanovi masnokose narkomancine te lokalnih samoprozvanih legendi, krem de la krem sarajevske skole fudbala, kada Sarajevo gubi i treba pljuvat aktuelnog trenera:

slika
1946

Avatar
Mourinhokilledbarca
Postovi: 493
Pridružen/a: 15 maj 2010, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Mourinhokilledbarca » 05 mar 2024, 15:03

Surreal je napisao/la:
05 mar 2024, 14:51
Mourinhokilledbarca je napisao/la:
05 mar 2024, 14:44
Antikloc i ostala ekipa navijaca kad Sarajevo izgubi i treba da se pljuje aktuelni trener:

slika
a ostali be like:
slika
Ako moje postove pratis znao bi da protiv sam smjene ali sam za neki vid reprekusija u vidu udaranja po dzepu i slicno. :)
1946

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Dave, Kmenkake, Surreal i 41 gost.