Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 477
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la muharemovicdzelo » 10 mar 2024, 20:47

Šakota je dobar igrač. Belupo je zimus odbio ponudu Leccea od milion eura. Pronaći će njemu Ramadani dobar klub.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Imajednabrigada
Postovi: 1735
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 10 mar 2024, 21:07

Skupština kantona Sarajevo jos prije par godina je izglasala odluku da zahtjevom državnim vlastima da i gradjani Sandzaka mogu dobiti pasos BIH po kratkom postupku upravo zbog tih specijalnih veza i kao odgovor Vucicu koji je to omogućio ovim nasim srbendama i rvatinama koji to imaju jos od davnina.

Medjutim kako je ovo drzava u kojoj skoro nista ne mozes bez tih fasista i uzurpatora iz RS i kamenjara ne znam dokle se doslo sa tom inicijativom i da li je uopce se nasla na dnevnom redu.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
Varg
Postovi: 2706
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Varg » 10 mar 2024, 21:08

je li isto ocekujemo od šakote :yawn: neki insajder?
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

mercurial
Postovi: 934
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la mercurial » 10 mar 2024, 21:17

Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 21:07
Skupština kantona Sarajevo jos prije par godina je izglasala odluku da zahtjevom državnim vlastima da i gradjani Sandzaka mogu dobiti pasos BIH po kratkom postupku upravo zbog tih specijalnih veza i kao odgovor Vucicu koji je to omogućio ovim nasim srbendama i rvatinama koji to imaju jos od davnina.

Medjutim kako je ovo drzava u kojoj skoro nista ne mozes bez tih fasista i uzurpatora iz RS i kamenjara ne znam dokle se doslo sa tom inicijativom i da li je uopce se nasla na dnevnom redu.
Treba to znati progurati u paketu s necim sto je njima bitno. Kod nas samo na taj nacin moze funkcionirati nazalost.

Imajednabrigada
Postovi: 1735
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 10 mar 2024, 21:21

mercurial je napisao/la:
10 mar 2024, 21:17
Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 21:07
Skupština kantona Sarajevo jos prije par godina je izglasala odluku da zahtjevom državnim vlastima da i gradjani Sandzaka mogu dobiti pasos BIH po kratkom postupku upravo zbog tih specijalnih veza i kao odgovor Vucicu koji je to omogućio ovim nasim srbendama i rvatinama koji to imaju jos od davnina.

Medjutim kako je ovo drzava u kojoj skoro nista ne mozes bez tih fasista i uzurpatora iz RS i kamenjara ne znam dokle se doslo sa tom inicijativom i da li je uopce se nasla na dnevnom redu.
Treba to znati progurati u paketu s necim sto je njima bitno. Kod nas samo na taj nacin moze funkcionirati nazalost.

Eto izazova, forumasima iz sarajevskog kantona, da se raspitaju ili da inzistiraju clanovima skupstine da provjere za tu inicijativu i da nastave inzistirati na njoj.

Vjerovatno imaju nekog ili uvijek neko poznaje nekog u Skupštini ili Vladi ko bi mogao to pogurati.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

mostar35
Postovi: 262
Pridružen/a: 15 jun 2021, 14:26
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la mostar35 » 10 mar 2024, 21:32

h1a2s3o4 je napisao/la:
10 mar 2024, 20:41
mostar35 je napisao/la:
10 mar 2024, 19:13
h1a2s3o4 je napisao/la:
10 mar 2024, 16:28


Treba ukinuti zakone o dvojnim drzavljanstvima sa komšijama i neka se naši sunarodnjaci odluče gdje hoće da glasaju i koje drzavljanstvo da imaju.
Kmeče o ugroženosti, a doslovno glasaju u 2 države i značajno utiču na ishode izbora.
I tu imaš beskonačnu petlju gdje će se susjedni ražimi uvijek htjeti mješati jer imaju interesa (tu su im glasači).
Hahah, baš bi volio da to pokušate pa da vidimo kako bi prošlo. :lol:
Ti to kao opasan? :urnebes:
Jok vi ste, dok pokušavate glumiti nekakvu državu i mislite da možete ukinuti takve zakone. :lol:

Horoz
Postovi: 1806
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 mar 2024, 21:38

FIFA u klin, vi u ploču :D
Možemo mi izglasat zakon da sve sanddžaklije dobiju bh dežavljanstvo, ali za reprezentaciju BiH će moći igrati oni koji mogu i danas.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1735
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 10 mar 2024, 21:52

:bih:
Horoz je napisao/la:
10 mar 2024, 21:38
FIFA u klin, vi u ploču :D
Možemo mi izglasat zakon da sve sanddžaklije dobiju bh dežavljanstvo, ali za reprezentaciju BiH će moći igrati oni koji mogu i danas.
Bez obzira na Fifu i nogomet treba omogućiti sandzaklijama i bosnjacima bilo gdje da dolaze da mogu dobiti nas pasos, posebno uspjesnim ljudima.

Ali sad posto inzistiras na tome, Fifi i drzavljanstvu volio bih da mi objasnis sta je tu problem i zasto ne bi mogao igrat za nas fudbaler koji ima nas pasos, zbog etničke veze npr

Poenta je da uopce ne mozes dobiti pasos neke drzave ukoliko nemas neke povezanosti a Fifu boli ona stvar za detalje...oni samo hoce drzavljanstvo.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1806
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 mar 2024, 22:10

Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 21:52
:bih:
Horoz je napisao/la:
10 mar 2024, 21:38
FIFA u klin, vi u ploču :D
Možemo mi izglasat zakon da sve sanddžaklije dobiju bh dežavljanstvo, ali za reprezentaciju BiH će moći igrati oni koji mogu i danas.
Bez obzira na Fifu i nogomet treba omogućiti sandzaklijama i bosnjacima bilo gdje da dolaze da mogu dobiti nas pasos, posebno uspjesnim ljudima.

Ali sad posto inzistiras na tome, Fifi i drzavljanstvu volio bih da mi objasnis sta je tu problem i zasto ne bi mogao igrat za nas fudbaler koji ima nas pasos, zbog etničke veze npr

Poenta je da uopce ne mozes dobiti pasos neke drzave ukoliko nemas neke povezanosti a Fifu boli ona stvar za detalje...oni samo hoce drzavljanstvo.
A pisali smo o tome. Državljanstovo se može dobiti na više načina, zakoni koji to određuju variraju od zemlje, do zemlje. Država ti ga može pokloniti za jedan dan, ako smatra da si joj bitan. Bono Vox ne može igrati za BiH :D
Zato je FIFA uvela sopstvene kriterije ko i kada može igrati za neku zemlju. Državljanstvo je preduslov bez kog je nemoguće bilo šta pokrenuti, ali ti samo državljanstvo ne garantuje da zadovoljavaš FIFA-ine propozicije. FIFA-u ne zanimaju etničke veze, ukoliko se ne postavi zahtjev za nekim specijalnim odnosima, pa oni zvanično odobre. Kao što ima u Velikoj Britaniji i još nekim slučajevima.
Prije par desetljeća, ove arapske petrol monarhije su počele masovno davati pasoše brazilskim igračima i plaćati ih da igraju za njih. onda je FIFA uvela pravila.
Moraš biti rođen u toj zemlji, ili jedan od roditelja, ili jedan od nana/deda, da bi mogao nastupati. Dalje od toga ne važi. Ima još i pravila da u kontinuitetu provedeš određen broj sezona i igraš u ligi te zemlje, pa možeš i za reprezentaciju. Državljanstvo se podrazumijeva da moraš imati, ali kako rekoh to je građansko/političko pitanje, ne sportsko.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1735
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 10 mar 2024, 22:26

Pa upravo to, je znam sta ti tu nije jasno.

Npr da se izglasa zakon na državnom nivou da svi uspjesni i oni koji to žele gradjani Sandzaka ili Bosnjaci crne gore,hrvatske Srbije, mogu dobiti Bh pasos zbog SPECIJALNIH veza sa BIH kao MATICOM u smislu ETNICE pripadnosti. To je za Fifu dovoljan uslov i naravno da ispunjava one uslove da nije imao vise od 21 godinu kada je nastupao za trenutnu reprezentaciju.

Logicno je da se osporava Brazilac koji dobije npr katarsko drzavljanstvo da nastupa za Katar jer on nema nikakvih veza sa Katrom osim te vjestacke interesne koja naravno ne prolazi.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1806
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 mar 2024, 22:34

Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 22:26
Pa upravo to, je znam sta ti tu nije jasno.

Npr da se izglasa zakon na državnom nivou da svi uspjesni i oni koji to žele gradjani Sandzaka ili Bosnjaci crne gore,hrvatske Srbije, mogu dobiti Bh pasos zbog SPECIJALNIH veza sa BIH kao MATICOM u smislu ETNICE pripadnosti. To je za Fifu dovoljan uslov i naravno da ispunjava one uslove da nije imao vise od 21 godinu kada je nastupao za trenutnu reprezentaciju.

Logicno je da se osporava Brazilac koji dobije npr katarsko drzavljanstvo da nastupa za Katar jer on nema nikakvih veza sa Katrom osim te vjestacke interesne koja naravno ne prolazi.
Pa čovječe nemoj i ti bit bukva!
Možemo mi donosit zakone kakve hoćemo, ali to treba biti predato u FIFA-u u formi zahtjeva, prijedloga, molbe. Onda to oni usvoje ili ne usvoje, ako usvoje stave u statut i onda može svaki građanin Srbije igrati za nas. Može, jer ne može niko nekom Jovanu ili Šandoru zabraniti da se osjeća i izjasni kao Bošnjak i mi mu damo pasoš. Kao što niko nekom Mustafi iz Zavidovića ne može zabraniti da igra za Srbiju, kao i Todoru s Pala.
Ali to mora da bude odobreno od FIFA-e. Mora NFSBiH poslati zahtjev, obrazložiti itd
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2263
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 10 mar 2024, 22:55

mostar35 je napisao/la:
10 mar 2024, 21:32
h1a2s3o4 je napisao/la:
10 mar 2024, 20:41
mostar35 je napisao/la:
10 mar 2024, 19:13


Hahah, baš bi volio da to pokušate pa da vidimo kako bi prošlo. :lol:
Ti to kao opasan? :urnebes:
Jok vi ste, dok pokušavate glumiti nekakvu državu i mislite da možete ukinuti takve zakone. :lol:
Jesi se upalio na ovo. Šta je reć? Too close to home? :D

A dok hlupaš gluposti naravno da je država BiH morala potvrditi takav ugovor, nije pao sa neba. Nije ga sigurno Hrvatska jednostrano donijela. Blamiraš se. :kafa:

Imajednabrigada
Postovi: 1735
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 10 mar 2024, 22:57

Horoz je napisao/la:
10 mar 2024, 22:34
Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 22:26
Pa upravo to, je znam sta ti tu nije jasno.

Npr da se izglasa zakon na državnom nivou da svi uspjesni i oni koji to žele gradjani Sandzaka ili Bosnjaci crne gore,hrvatske Srbije, mogu dobiti Bh pasos zbog SPECIJALNIH veza sa BIH kao MATICOM u smislu ETNICE pripadnosti. To je za Fifu dovoljan uslov i naravno da ispunjava one uslove da nije imao vise od 21 godinu kada je nastupao za trenutnu reprezentaciju.

Logicno je da se osporava Brazilac koji dobije npr katarsko drzavljanstvo da nastupa za Katar jer on nema nikakvih veza sa Katrom osim te vjestacke interesne koja naravno ne prolazi.
Pa čovječe nemoj i ti bit bukva!
Možemo mi donosit zakone kakve hoćemo, ali to treba predato u FIFA-u u formi zahtjeva ili molbe. Onda to oni usvoje ili ne usvoje, ako usvoje stave u statut i onda može svaki građanin Srbije igrati za nas. Može, jer ne može niko nekom Jovanu ili Šandoru zabraniti da se osjeća i izjasni kao Bošnjak.
Ali to mora da bude odobreno od FIFA-e. Mora NFSBiH poslati zahtjev, obrazložiti itd

Ne moze covjece, jer taj Jovan se ne izjasnjava kao Bošnjak i ne pripada bosnjackom etnosu, i on ne moze to jer bi se to pravo dalo samo bosnjacima kao sto je u Srbiji to pravo dato samo Srbima iz BIH zbog tih specijalnih etnickih veza ...kontas li sto hocu reci. Ne moze Sandor jer u imenu mu vec govori da on pripada negdje gore Vojvodini ili madjarskoj ili Jovan negdje tamo nekoj Sumadijskoj pokrajini i govornom podrucju. E to je ono sto si govorio da gledaju krvna zrnca ,bukvalnooo po imenu prezimenu. Npr ime, prezime i etnos iz kojeg podneblja izvorno potice.

Ključno ti je da si Bosnjak, da se tako izjasnjavas a koliko znam vecina njih se izjasnjava bosnjacima.
A to kako bi mi definisali to rjesenje i odluku pod kojim uslovima dajemo njima drzavljanstvo to je do nas a najlakše je to obrazložiti zbog etnicke pripadnosti sa BIH kao MATICOM, kao sto su to uredili Srbija i Hrvatska i da to stanovništvo izvorno potice iz BiH.

Nije Jovanu ni Sandoru BiH matica. :D jer on nije autohtoni Bosnjak i to su ta krvna zrnca o kojima si pricao a koje FIFA gleda.

Ne moze npr Bosnjak iz BiH zaigrati za Hrvatsku i da mu daju pasos jer su te specijalne veze vezane samo za pripadnike hrvatskog naroda.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
kempes
Postovi: 497
Pridružen/a: 05 mar 2024, 22:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la kempes » 10 mar 2024, 23:00

Sandžose treba deportovati a ne davati im drzavljanstva.

Horoz
Postovi: 1806
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 mar 2024, 23:12

Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 22:57
Ne moze covjece, jer taj Jovan se ne izjasnjava kao Bošnjak i ne pripada bosnjackom etnosu, i on ne moze to jer bi se to pravo dalo samo bosnjacima kao sto je u Srbiji to pravo dato samo Srbima iz BIH zbog tih specijalnih etnickih veza ...kontas li sto hocu reci. Ne moze Sandor jer u imenu mu vec govori da on pripada negdje gore Vojvodini ili madjarskoj ili Jovan negdje tamo nekoj Sumadijskoj pokrajini i govornom podrucju. E to je ono sto si govorio da gledaju krvna zrnca ,bukvalnooo po imenu prezimenu. Npr ime, prezime i etnos iz kojeg podneblja izvorno potice.

Ključno ti je da si Bosnjak, da se tako izjasnjavas a koliko znam vecina njih se izjasnjava bosnjacima.
A to kako bi mi definisali to rjesenje i odluku pod kojim uslovima dajemo njima drzavljanstvo to je do nas a najlakše je to obrazložiti zbog etnicke pripadnosti sa BIH kao MATICOM, kao sto su to uredili Srbija i Hrvatska i da to stanovništvo izvorno potice iz BiH.

Nije Jovanu ni Sandoru BiH matica. :D jer on nije autohtoni Bosnjak i to su ta krvna zrnca o kojima si pricao a koje FIFA gleda.

Ne moze npr Bosnjak iz BiH zaigrati za Hrvatsku i da mu daju pasos jer su te specijalne veze vezane samo za pripadnike hrvatskog naroda.
To kome bi BiH dala državljanstvo u tom slučaju zavisi od BiH. Kao što svaki građanin BiH ima pravo da aplicira za srpsko državljanstvo, a na njima je kome će dati. Kako se zoveš, kakva su ti krvana zrnca uopšte ne mora igrati ulogu, bitno je hoće li ti oni dati. Muharem Bazdulj će dobiti srpsko državljanstvo bez problema, a nema ništa sa Srbijom. Hiljade Bošnjaka su dobile hrvatsko državljanstvo tek nakon rata, jer su Hrvati tada imali prilično blage kriterije. Dakle specijalne veze mogu biti samo s državom, ne sa narodom, jer je nemoguće odrediti precizno ko je ko. Tek kad neko aplicira, organ zadužen za te stvari procijeni da li može ili ne.

Ali sve je to irelevantno bez odobrenja od FIFA-e. Je li to tako teško shvatiti?
NFSBiH mora poslati zahtjev FIFA-i, oni to prostudirati i odobriti ili ne odobriti. Do tada, u odnosu na BiH, građani Srbije su u očima FIFA-e isti kao i građani Japana ili Bangladeša..

Tu čak nisu ni potrebni politički zakoni i propisi, dovoljno bi bilo da NFSBiH izađe sa zahtjevom kopji će urediti fudbalske odnose, ali koliko je to moguće? Minimalno.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1735
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 10 mar 2024, 23:29

E tako je slazem se tu potpunosti, pusti sad drzavljanstvo kao sto sam i sam rekao gore o državljanstvu mozemo mi sami odlučivati i donijeti pravilnik po kojem ga dajemo nekom.

Mi sad pricamo o FIFA dozvoli i nemoj se izvlačiti 😁
A FIFA dozvolu mozes dobiti tako sto podneses zahtjev npr:

Mi kao krovna kuca fubala podnosimo zahtjev da se npr Samedu Bazdaru da dozvola za nastup za BIH jer ima pasos BIH.
U prilogu vam obrazlazemo, da pomenuti igrac pripada Bosnjackom etnosu koje autohtono vuce porijeklo, sa našeg geografskog vjerskog i kulturnog područja te se isti tako i identifikuje i izjasnjava.

Usput prilozis pasos, neku njegovu ovjerenu izjavu kojom on sam potvrdjuje to gore napisano i to je to. FIFA ti mora dati odobrenje jer ima neke osnove sto npr za Sandora nema jer on pripada autohtono Madjarskom etnosu.
I to je to nista ti vise ne treba.😁

E sad hocemo li mi dobiti taj zakon i hoce li savez tako nastupati i kada se dobije ...to nije bila tema rasprave.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1806
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 mar 2024, 23:33

Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 23:29
E tako je slazem se tu potpunosti, pusti sad drzavljanstvo kao sto sam i sam rekao gore o državljanstvu mozemo mi sami odlučivati i donijeti pravilnik po kojem ga dajemo nekom.

Mi sad pricamo o FIFA dozvoli i nemoj se izvlačiti 😁
A FIFA dozvolu mozes dobiti tako sto podneses zahtjev npr:

Mi kao krovna kuca fubala podnosimo zahtjev da se npr Samedu Bazdaru da dozvola za nastup za BIH jer ima pasos BIH.
U prilogu vam obrazlazemo, da pomenuti igrac pripada Bosnjackom etnosu koje autohtono vuce porijeklo, sa našeg geografskog vjerskog i kulturnog područja te se isti tako i identifikuje i izjasnjava.


Usput prilozis pasos, neku njegovu ovjerenu izjavu kojom on sam potvrdjuje to gore napisano i to je to. FIFA ti mora dati odobrenje jer ima neke osnove sto npr za Sandora nema jer on pripada autohtono Madjarskom etnosu.
I to je to nista ti vise ne treba.😁

E sad hocemo li mi dobiti taj zakon i hoce li savez tako nastupati i kada se dobije ...to nije bila tema rasprave.
To je kako mali Perica zamišlja da stvari funkcionišu u svijetu odraslih :D
Ako ti stvarno misliš da to tako ide, onda ne znam šta da ti kažem. Probajte.

Ja ti kažem da je to ozbiljan projekat koji se tiče uspostavljanja specijalnih odnosa pod okriljem FIFA-e. To se može jedino riješiti na nivou država, a ne nekih pojedinačnih slučajeva.
Nema šanse da naši to urade, jer to nisu uradili ni kada su se ti specijalni odnosi na našu štetu pravili. Možda nisu ni mogli? Onda to trebaju podržati i Srbi i Hrvati u Bih, a neće. Plus lobiranje protiv od strane Srbije i Hrvatske. Plus što to FIFA vjerovatno ne bi prihvatila i bez toga, jer mi nismo konstitutivni narod u Sr i Hr.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1735
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 10 mar 2024, 23:45

Horoz je napisao/la:
10 mar 2024, 23:33
Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 23:29
E tako je slazem se tu potpunosti, pusti sad drzavljanstvo kao sto sam i sam rekao gore o državljanstvu mozemo mi sami odlučivati i donijeti pravilnik po kojem ga dajemo nekom.

Mi sad pricamo o FIFA dozvoli i nemoj se izvlačiti 😁
A FIFA dozvolu mozes dobiti tako sto podneses zahtjev npr:

Mi kao krovna kuca fubala podnosimo zahtjev da se npr Samedu Bazdaru da dozvola za nastup za BIH jer ima pasos BIH.
U prilogu vam obrazlazemo, da pomenuti igrac pripada Bosnjackom etnosu koje autohtono vuce porijeklo, sa našeg geografskog vjerskog i kulturnog područja te se isti tako i identifikuje i izjasnjava.


Usput prilozis pasos, neku njegovu ovjerenu izjavu kojom on sam potvrdjuje to gore napisano i to je to. FIFA ti mora dati odobrenje jer ima neke osnove sto npr za Sandora nema jer on pripada autohtono Madjarskom etnosu.
I to je to nista ti vise ne treba.😁

E sad hocemo li mi dobiti taj zakon i hoce li savez tako nastupati i kada se dobije ...to nije bila tema rasprave.
To je kako mali Perica zamišlja da stvari funkcionišu u svijetu odraslih :D
Ako ti stvarno misliš da to tako ide, onda ne znam šta da ti kažem. Probajte.

Ja ti kažem da je to ozbiljan projekat koji se tiče uspostavljanja specijalnih odnosa pod okriljem FIFA-e. To se može jedino riješiti na nivou država, a ne nekih pojedinačnih slučajeva.
Nema šanse da naši to urade, jer to nisu uradili ni kada su se ti specijalni odnosi na našu štetu pravili. To trebaju podržati i Srbi i Hrvati u Bih, a neće. Plus lobiranje protiv od strane Srbije i Hrvatske. Plus što to FIFA vjerovatno ne bi prihvatila i bez toga.
E druze ja ti govorim da to moze tako i kako moze a hoce li to nasi uraditi ili ne i hoce li Srbija i Hrvatska osporiti, ja na to ne mogu uticati niti ti, i to nije bila tema rasprave, a mozda bi i mogli uticati nikad se ne zna. :mrgreen:


Nego, ti si Sarajlija raspitaj se malo o tome o tih vasih kantonalnih zvanicnika da se pogura taj zakon a za ostalo i dozvolu FIFE se ne sekiraj nimalo. :mrgreen:

Pa.s. bas zaboravih upitati kako je Bazdar dobio pasos uupste po kom osnovu.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Horoz
Postovi: 1806
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 mar 2024, 23:55

Imajednabrigada je napisao/la:
10 mar 2024, 23:45
E druze ja ti govorim da to moze tako i kako moze a hoce li to nasi uraditi ili ne i hoce li Srbija i Hrvatska osporiti, ja na to ne mogu uticati niti ti, i to nije bila tema rasprave, a mozda bi i mogli uticati nikad se ne zna. :mrgreen:


Nego, ti si Sarajlija raspitaj se malo o tome o tih vasih kantonalnih zvanicnika da se pogura taj zakon a za ostalo i dozvolu FIFE se ne sekiraj nimalo. :mrgreen:

Pa.s. bas zaboravih upitati kako je Bazdar dobio pasos uupste po kom osnovu.
A ja ti govorim kako ne može, jer znam da to naši neće uraditi. Naši gledaju da otjeraju i ove što imaju pravo da nastupaju za nas :D .
A i kad bi htjeli, vjerovatno ne bi mogli.

Za Baždara ne znam. Državljanstvo se može dobiti i preko štele, nije nikakav problem. A to ako ima pravo nastupa za nas, trebalo bi značiti da mu je neko blizak rođen u Bih.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2184
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la BenjooJutub » 11 mar 2024, 04:58

mercurial je napisao/la:
10 mar 2024, 20:12
Vaya je napisao/la:
10 mar 2024, 20:07
DamirT je napisao/la:
10 mar 2024, 19:16
Druze, znas li ti doci, pa sta normalno pisati? Kod tebe samo nesto na nacionalnoj osnovi i politici. Ako nemas sta pisati, nemoj ni dolaziti na temu...
Zato mu treba **** mater odmah...

Ovdje moderacija sere kada se svezu 2-3 posta u formi odgovora na provikacije, a kada ovi supci i levati dodju iskljucivo da provociraju - onda se suti...ja trebam da tolerisem ovdje proljeve skutorije i vlahadije...
Zato nam i jeste ovako stanje u drzavi sto smo 30 godina popustali i sutili, pa smo dozvolili izmedu ostalog dvojna drzavljanstva bez reciprociteta. Mi imamo samo jednu domovinu i ne borimo se dovoljno za nju, a njima je lako kad imaju dvije.
Brate... Bošnjaci unutar BiH reže jedni na druge i ne mogu se smisliti i to ne kriju... Hajde što ne kriju tu mržnju, nego koče jedni druge i opstruiraju napredak i razvoj. Gradovi nam nisu povezani, Krajina zaboravljena...Pa bolan, kad čiram prepiske između Tuzlaka i Sarajlija, imam osjećaj da su ratovali jedni protiv drugih. Još kada na sve to dodamo stranačku podjeljenost... Ne treba nas niko dijeliti i to se savršeno vidi, zato se nece nikada ponoviti 90-te, jer nema potrebe.

Kod Srba i Hrvata je to možda još izraženije, ali zna se šta je nacionalni interes pa se mržnja i netrpeljivost ostavlja po strani. Oni nacionalni identitet aktivno grade od odlaska Turaka, a mi ga nastavili njegovat po turskom adetu.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: klasik i 10 gostiju.