U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 12 mar 2024, 14:06

Ma trola nas, ne može bit drugačije.
Svaka čast :thumbup:
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la alan_kardec » 12 mar 2024, 14:26

GG3 je napisao/la:
12 mar 2024, 13:44
Ma ja njega donekle razumijem al on ide u krajnost! A tako se ne rijesava ni jedan problem, iskren da budem nije ni meni ovo pravilo dobro iz prostog razloga sto ce nasi klubovi (ili njih nekoliko) koji imaju Novac dovodit poluprofesionalce iz Hr ili Srb (jer to im je lakse) nego zasukat rukave i edukovati prvo trenere u mladjim kategorijama i raditi da Savez krene u rekonstrukciju nizih liga, i pravljenja sistema koji valja.
Druže ovo je pravilo, a ne naređenje, a ovaj padobranac ga tako interpretira. Nije toliko ni samo on u pitanju, ima ovdje još likova sa kojima sam ranije ulazio u diskusiju povodom ove teme.
Neće tebi u klub doći lik iz Saveza i govoriti ti ovog igrača možeš dovesti, ovog ne možeš... Pravilo je doneseno da se koliko toliko poboljša kvalitet lige, a ovi to predstavljaju kao da neko hoće da uništi bh fudbal, koji je inače unazad par godina bio jako uspješan :rol:
Možeš donijeti i pravilo da zabraniš dovođenje igrača iz okolnih zemalja, klubovima koji imaju novac to ne znači ništa, bar Brazilaca i Afrikanaca imaš sad na svakom koraku... 21. vijek, mogu dovesti igrača i sa Papue Nove Gvineje, ako im se svidi, to nije problem danas.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 12 mar 2024, 16:24

GG3 je napisao/la:
12 mar 2024, 13:44
Ma ja njega donekle razumijem al on ide u krajnost! A tako se ne rijesava ni jedan problem, iskren da budem nije ni meni ovo pravilo dobro iz prostog razloga sto ce nasi klubovi (ili njih nekoliko) koji imaju Novac dovodit poluprofesionalce iz Hr ili Srb (jer to im je lakse) nego zasukat rukave i edukovati prvo trenere u mladjim kategorijama i raditi da Savez krene u rekonstrukciju nizih liga, i pravljenja sistema koji valja.
U zapadnim zemljama pravila o ograničenom broju stranaca, donesena su da se klubovi primoraju da ulažuu razvojne pogone i proizvode domaće igrače. Ali, tamo se radi o silnim milionima kojima klubovi raspolažu, pa se od tih para može rasporediti i na pojačanja i na savremene razvojne pogone.
A šta kod nas ? Kod nas su 90% ulaznih transfera slobodni igrači, a i to što platimo za igrače, ne bi bilo dovoljno za hranu jedne uspješne akademije.
Dakle taj model kod nas ne može funkcionisati. Nema para i nema se od čega odvojiti i usmjeriti na omladinske pogone.
Izbor je da se dozvoli neograničen broj stranaca, da bi mogli uopšte da izgledamo kao profesionalni klubovi, ili da idemo u amaterski sport.
Ne zato što to neko želi, nego zato što se potvrdilo u praksi da ne možemo proizvesti kvalitet. Jel neko misli da u Borcu i Zrinjskom ne bi volili da prodaju igrača za 5 ili 15 miliona? Ne ide. Šta je proizvela pompezno najavljivana akademija FK Sarajeva za dest godina?

Problem je dublji i teško rješiv, kao i većina problema koje ova zemlja ima. Sve sfere vode korumpirani i nestručni ljudi, kojima je sitni interes na prvom mjestu. Akcenat je na ovo SITNI, jer svugdje su na sceni lopovi i hohštapleri, ali se operiše velikim ciframa, a velikih cifara nema bez kvaliteta.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Imajednabrigada
Postovi: 1705
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Imajednabrigada » 12 mar 2024, 21:48

Gospodina i strucnjaka, Vladu Jagodica za selektora neke od mladih selekcija, najbolje u19. :salut:
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

ReX2
Postovi: 149
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX2 » 12 mar 2024, 21:53

Imajednabrigada je napisao/la:
12 mar 2024, 21:48
Gospodina i strucnjaka, Vladu Jagodica za selektora neke od mladih selekcija, najbolje u19. :salut:
U19 je hrvatsko naslijedje iz dejtona.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12171
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Sheyi » 13 mar 2024, 00:46

Gledaj glavonje, gledaj ubice Jankovicu, i danas strijelac, **** li te Golijanin i cijela Latvija. Znam da citas forum! 23 nastupa, 1190 minuta(57 minuta prosjecno po tekmi). Za to vrijeme 7 golova i 5 asistencija u razvojnoj regionalnoj ligi za Augsburg, prva sezona medju seniorima.
slika

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8093
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la muhamedhulk » 13 mar 2024, 16:11

Sandze i trebaju da igraju za srb. Tu zive, tu su rodjeni, pricaju srpski, samo je vjera islam. I to im je zajednicko sa bosancima i hercegovcima muslimanima.
Ali i pravoslavac iz banjaluke treba da igra za BiH jer je po svim parametrima on bosanac, tu je rodjen, roditelji odavde, prica bosanski itd.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

dedo26
Postovi: 62
Pridružen/a: 19 sep 2022, 12:56
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dedo26 » 13 mar 2024, 21:52

Madzid Sosic, 2 gola za pobjedu Radomlja. Momak igra u najgorem klubu u Sloveniji, a vec dao 9 golova i 2 asistencije. Treci igrac lige kada se uzmu u obzir asistencije i golove. Inače je igrač Hajduka na posudbi.

Tokom zime interes je imao Ruski klub sredine tabele, ali Hajduk ga ostavio da se nastavi razvijati. Igrao kao ofanzivni vezni, ali mislim i da mu nije strano igrat lijevo krilo, gdje smo najtanji. Da napomenem i prosle godine je bio odlican u Radomlju. Tek mu je 21 godina

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajd ... ju-1355569

Iceplayer
Postovi: 1377
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Iceplayer » 13 mar 2024, 22:17

muhamedhulk je napisao/la:
13 mar 2024, 16:11
Sandze i trebaju da igraju za srb. Tu zive, tu su rodjeni, pricaju srpski, samo je vjera islam. I to im je zajednicko sa bosancima i hercegovcima muslimanima.
Ali i pravoslavac iz banjaluke treba da igra za BiH jer je po svim parametrima on bosanac, tu je rodjen, roditelji odavde, prica bosanski itd.
Razlika je što srbin će igati za BiH samo ako može u Srbiji, a sandžaklija i ako je pozvan u reprezentaciju BiH prije će čekati Srbiju...

Avatar
DamirT
Postovi: 14021
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DamirT » 14 mar 2024, 15:37

Na spisku selektora Admira Raščića za ovaj turnir su sljedeći igrači:

Mladen Jurkas (FK Borac), Aldin Aleta (FK Sarajevo), Ivan Kraljević (NK Široki Brijeg), Petar Đukanović (FK Sloboda), Bilal Joldić (NK Željezničar), Amel Avdić (FC Red Bull Salzburg), Adel Šovšić (IF Elfsborg), Džan Kiridžić (S.C. Vorwarts-Wacker), Dino Grebović (FK Željezničar), Malik Kolić (FK Željezničar), Afan Fočo (FK Željezničar), Admir Gojak (FC Ingolstadt), Benjamin Džanović (Eintracht Frankfurt), Siniša Ristić (FK Sloga), Adem Odobašić (HŠK Zrinjski), Kerim Alajbegović (Bayer Leverkusen), Nino Hodžić (SPVGG Unterhaching), Amel Ćorić (FC Viktoria Köln), Dragan Pejić (FK Borac), Malik Tubić (TSG Hoffenheim), Antonio Arapović (HŠK Zrinjski), Sergej Simić (FK Vojvodina).
Sastav za elitnu rundu kvalifikacija u17.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
hurem
Postovi: 8626
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la hurem » 15 mar 2024, 00:23

Gdje je stručni komentar stručnih forumasa za ove mladje selekcije?!
Koju ocjenu Rascic dobija za ovaj spisak i kakve su nam šanse?

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 15 mar 2024, 23:14

Ugwu opet igrao za Jong Ajax. Mislim da bi kao igrač 2. holandske lige trebao biti pozvan u našu U21. To je nivo veći od Muharemovića i Cvjetinovića, a i ostalih odbrambenih iz BHPL. Druge reprezentacije dečke bez seniorskih minuta pozivaju u A selekciju, da ih pridobiju.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la bavarian_bk » 16 mar 2024, 17:32

Je li ovo Bristrić izgubio mjesto i na klupi Olimpije ili je neka povreda u pitanju?

Avatar
kempes
Postovi: 403
Pridružen/a: 05 mar 2024, 22:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la kempes » 16 mar 2024, 17:34

bavarian_bk je napisao/la:
16 mar 2024, 17:32
Je li ovo Bristrić izgubio mjesto i na klupi Olimpije ili je neka povreda u pitanju?
Gotovo je to, pojačanje može biti ekipe tipa Velež.

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la bavarian_bk » 16 mar 2024, 17:39

kempes je napisao/la:
16 mar 2024, 17:34
bavarian_bk je napisao/la:
16 mar 2024, 17:32
Je li ovo Bristrić izgubio mjesto i na klupi Olimpije ili je neka povreda u pitanju?
Gotovo je to, pojačanje može biti ekipe tipa Velež.
Vala imao je i dovoljno šanse da se pokaže. Ali za napadača ima očajnu statistiku. Šteta, nadati se nekom transferu da ga malo razbudi da proba ipak napraviti ono što se od njega očekivalo.

Avatar
DamirT
Postovi: 14021
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la DamirT » 16 mar 2024, 17:46

Ma i ne izgubio mjesto kad nije gola dao cijelu sezonu, a bio starter stalno. Sam je sebi kriv.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

ReX2
Postovi: 149
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX2 » 16 mar 2024, 21:20


ReX2
Postovi: 149
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ReX2 » 17 mar 2024, 01:28

U toku sam pravljenja jednog videa vezanog za reprezentativne akcije nasih selekcija i moram priznati da sto vise analiziram U19, sve sam veci optimista da mogu napraviti plasman na EP. Pogotovo jer smo i dobili grupu ”po mjeri”. Jedino sto me brine je to kako ce nasi igraci podnjeti igranje na plasticnoj travi.

Izuzev Nurkovica i Bozickovica, nemam zamjerki na ovaj spisak Orlovica. Celik, Mustafic, Muharemovic, Ljukovac, Kozina, Beganovic, Kovac, Hamzic, Zahirovic, Marcetic… ima tu gomila interesantnih i perspektivnih igraca.

:bih:

Avatar
Varg
Postovi: 2629
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Varg » 17 mar 2024, 19:13

ovaj vuković već izgleda kao ozbiljan potencijal
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Horoz
Postovi: 1630
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Horoz » 17 mar 2024, 19:20

Mislim da je ovaj mali Marčetić, još u autobusu iz Sarajeva pokrenuo proceduru promjene sporskog državljanstva. :D
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.