Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Judd
Postovi: 899
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Judd » 22 mar 2024, 09:20

VensanKasel je napisao/la:
22 mar 2024, 09:03
Judd je napisao/la:
22 mar 2024, 08:46
Koristi li iko ovdje neki iptv sa pika? Vidim da ih ima bruku pa ako neko već koristi neki koji je okej, neka predloži.
viewtopic.php?t=7015

Na ovoj temi pretraži , pisali su čini mi se baš o tome .
:thumbup:

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Civa » 22 mar 2024, 09:40

Asteriks je napisao/la:
22 mar 2024, 09:13
RollMan je napisao/la:
21 mar 2024, 20:55
Može li mi neko objasniti čemu euforija?

Da li to znači da moj kamion sutra neće čekati na carini na ulazu u Hrvatsku?
Da ću moći izvoziti voće i povrće i meso u EU?
Da neću morati ići u ambasadu po radnu vizu?
Da neću morati plaćati školarinu na tamošnjim univerzitetima?
Da neću imati roaminga kad uđem u EU?

Koliko od ovih stvari se ispunjava sutra?
Ako makar 2 budu ispunjene, onda svaka čast, hvala vlasti.
Balije u deliriju :rol: :rol:
BiH je već osjetila velike pogodnosti sredstava EU, a dokaz je podrška kroz IPA II za nekoliko prioritetnih sektora.
Za izgradnju koridora Vc, dobili smo 542 milijuna eura bespovratnih sredstava.

Od kraja 90ih do danas, u našu zemlju EU je uložila preko 3,5 milijardi eura.

U sljedeće 3 godine, trebali bi dobiti oko milijardu eura, u sklopu projekta Plan rasta za Zapadni Balkan.

Samo drži kurs kapetane. :bih:
Ispricavam se sto ulijecem kao indijanac..
Volio bih tebe pitati koje su to pozitivne strane ulaska BiH u EU ovakve kakva jeste?

I koje koristi obicno stanovnistvo od tih svih silnih miliona, kamiona, aviona ima?
Ja od tih bespotrebnih sredstava za izgradnju autoputa ne vidjeh nikakvu olaksicu, nego mi samo jos i registracija poskupi :).

Volio bih normalnu diskusiju bez politickog osvrtanja..
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
Kristijan
Postovi: 747
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Kristijan » 22 mar 2024, 09:45

VensanKasel je napisao/la:
22 mar 2024, 09:01
Kristijan je napisao/la:
22 mar 2024, 08:40
Nevjerovatni su mi politicari u BiH.
Nista ne rade decenijama i odjednom svi videe i statuse Bih u EU....A put do toga bar jos jedno 20 godina, ako i tad. Citaj Turska, citaj Makedonija...
Nikada se ne zna , meni je neka logika da se sve odjednom ubrzava zbog Rusije i njenog qrčenja ... Kakvi naši političari , oni se ionako ništa ne pitaju , tu su samo da izvršavaju naredbe .
Vjeruj mi zna se.
Zivi bili pa vidjeli.

Logika ti je dobra, ali ne vidim uopste da ce neko u Bih zbog toga promijeniti svoj stav o spoljnoj politici, a narocito ne da ce obican covjek imati neku korist...

Sve vise mi se cini da je ovo prilika da Bih postane deponija svega onog sto je u Eu zabranjeno...izduvni gasovi,medicinski otpad, auto otpad itd...a sve pod plastom uradite da bi se priblizili....to se djelimicno vec radi, jer se zemljiste daje stranim firmama koje su izgubile dozvolu da proizvode u Eu.

Te price o fondovima su takodje obicna umotvorina,nalik onoj postoji operacija da se spasi zivot, ali treba sakupiti milion evra....

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 22 mar 2024, 09:53

Civa je napisao/la:
22 mar 2024, 09:40


Ispricavam se sto ulijecem kao indijanac..
Volio bih tebe pitati koje su to pozitivne strane ulaska BiH u EU ovakve kakva jeste?

I koje koristi obicno stanovnistvo od tih svih silnih miliona, kamiona, aviona ima?
Ja od tih bespotrebnih sredstava za izgradnju autoputa ne vidjeh nikakvu olaksicu, nego mi samo jos i registracija poskupi :).

Volio bih normalnu diskusiju bez politickog osvrtanja..
Gledaj ovako, EU je ogromno tržište i već sada naša zemlja na to tržište plasira preko 70 % od svog cjelokupnog izvoza.

Valja pomenuti da BiH koristi tek 15ak % raspoloživih sredstava iz EU fondova.

Još uvijek smo poprište sukoba pokušaja napretka s jedne strane i zaostavštine raznoraznih smutljivaca, koji su politiziranjem svakodnevnice i bolesnim ideologijama stvorili utege te doveli u stanje aharhije.

Napredak će doći vremenom i sve ovo je za neko dugoročno dobro.

Usaglašavanjem zakona, propisa i praksi sa standardima vezanim za EU, otvorit će nam se nevjerovatne mogućnosti.

Već su u toku projekti podrške za razne sektore u cilju modernizacije (primjer poljoprivrednog - prehrambegno sektora) te otvaranja novih radnih mjesta i sve to finansira EU. Obično od ukupne vrijednosti datih projekata, na bespovratna sredstva otpada i preko 50 %.

Nije to, kao što neki misle da preko noći izvadiš čarobni štapić, mahneš a ovi skokom nose zavežljaje para i bacaju helikopterski novac.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 22 mar 2024, 10:08, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Civa » 22 mar 2024, 10:08

Asteriks je napisao/la:
22 mar 2024, 09:53
Civa je napisao/la:
22 mar 2024, 09:40


Ispricavam se sto ulijecem kao indijanac..
Volio bih tebe pitati koje su to pozitivne strane ulaska BiH u EU ovakve kakva jeste?

I koje koristi obicno stanovnistvo od tih svih silnih miliona, kamiona, aviona ima?
Ja od tih bespotrebnih sredstava za izgradnju autoputa ne vidjeh nikakvu olaksicu, nego mi samo jos i registracija poskupi :).

Volio bih normalnu diskusiju bez politickog osvrtanja..
Gledaj ovako, EU je ogromno tržište i već sada naša zemlja na to tržište plasira preko 70 % od svog cjelokupnog izvoza.

Valja pomenuti da BiH koristi tek 15ak % raspoloživih sredstava iz EU fondova.

Još uvijek smo poprište sukoba pokušaja napretka s jedne strane i zaostavštine raznoraznih smutljivaca, koji su politiziranjem svakodnevnice i bolesnim ideologijama stvorili utege te doveli u stanje aharhije.

Napredak će doći vremenom i sve ovo je za neko dugoročno dobro.

Usaglašavanjem zakona, propisa i praksi sa standardima vezanim za EU, otvorit će nam se nevjerovatne mogućnosti.

Nije to, kao što neki misle da preko noći izvadiš čarobni štapić, mahneš a ovi skokom nose zavežljaje para i bacaju helikopterski novac.
Sve to stoji novci moji sinovci, ali se ne govori o tome ko kontrolise tokove tih novaca. Sta obicni gradanin ima od istih..

Sasvim slucajno znam osobu koja je zaduzena za kontrolu utroska sredstava za izgradnju autocesta, sasvim slucajno ta osoba ima nekretnina u visemilionskim iznosima…

Ono sto zelim reci je dobro jasno svima.

Druga stvar glede uvoza-izvoza. U situaciji kakvoj jesmo, nas odnos uvoza-izvoza je svake godine sve losiji, i kada bi BiH postala liberalno trziste, velika vjerovatnoca da od nase prehrambene proizvodnje ne bi ostalo nista. Pa jedan izapran madarski mlijecni napitak je godinama najprodavaniji napitak na mlijecnoj osnovi u cijeloj BiH, a sta bi tek bilo kada bi nas preplavili silni europski skartovi…

Treca stvar, ulaskom u EU svako dobija priliku da ide gdje hoce, postavlja se pitanje ko ce ostati da radi? Trenutno je tesko pronaci kvalitetnog i marljivog radnika za postenu platu, a sta bi tek tada bilo.

Ono sto bi bilo korisno i korektno sa EU strane, kada bi se bas dobro pozabavila sa pitanjem korupcije u BiH prije bilo kakvih daljnjih pregovora. I ovo sto je BiH dobila zeleno svjetlo nije nikakav znak pozitivnih promjena, zavisi koliko to zeleno svjetlo ce trajati i da je samo zbog nekih drugih interesnih zona to i uradjeno.

Svako dobro. :bih:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 22 mar 2024, 10:14

Možda za mog života nećemo ući, ali ćemo bar pokušati mjenjati zakone za koje smatram da trebaju i koji državu podižu na veći nivo, i to je ono što je bitno. Šta god da je, EU je civilizacija, korak iznad u evoluciji u oddosu kako je sad kod nas i na ovim prostorima, i kad sad neko sere po tome začudim se u kakvoj zabludi ti ljudi žive.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 22 mar 2024, 10:14

Bit će nagrađen svaki napredak na polju provedbe prakse prema EU standardima pa evo i na polju korupcije.

A ako su otkrili mafijašku zloupotrebu EU fondova u Italiji, onda će sigurno dobro ukrotiti naše zlotvore.

Gle primjer šta su Hrvati dobili u poljoprivredi.
Ulaskom u EU, od srpnja 2013. godine, Hrvatska je kao punopravna članica na raspolaganje dobila sredstva europskih poljoprivrednih fondova – Europskog fonda za jamstva u poljoprivredi i Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj. U okviru potpora za izravna plaćanja i sektorske potpore za pčelarstvo i vinarstvo kroz Europski fond za jamstva u poljoprivredi ukupno je dosada isplaćeno 3,5 milijarde eura.

Nastavlja se s potporama poljoprivredi, proizvodnji hrane i ruralnim područjima kroz Strateški plan Zajedničke poljoprivredne politike Republike Hrvatske za razdoblje 2023.-2027. kojim je RH na raspolaganju gotovo ukupno 3,8 milijardi eura.
Uz mnoge druge mogućnosti poput plasmana, lakšeg brendiranja itd.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 22 mar 2024, 10:19, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 mar 2024, 10:15

Sami EU fondovi su dovoljni da svako od nas može imati koristi, kao obični građani, dovoljno pogledati Hrvatsku i njihovo korištenje istih. Svi mogući projekti koji se tamo rade su sa sredstvima iz EU fondova, al oni imaju ljude obučene profesionalce koji rade samo to da pišu projekte i apliciraju ispred svake institucije, od najnižeg nivoa do najvišeg a onda i nevladin sektor i sve ostalo. Koliko bi samo mogli unaprijediti infrastrukturu i novih projekata uraditi.

Evo ti samo zadnji primjer gdje ti EU daje 50% sredstava za utopljavanje, ti uložiš 50% oni 50%, šta je to ako nije direktna pomoć i korist.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 22 mar 2024, 10:18

Ne treba se truditi objašnjavati, ko nije dobar sa EU i onim šta nam nudi u odnosu na sad, taj nije dobar ni sa mozgom, nema tu neke posebne filozofije.

Avatar
Jabroni
Postovi: 705
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Jabroni » 22 mar 2024, 10:27

Ljudi kod nas bipolarno razmišljaju.

Glavni argument protiv EU je da ista ima mane i nije savršena.
Istina, nije. I licemjerni zapad ima hrpu stvari koje bi trebalo izmjeniti.

Ali to ne mijenja činjenicu da je bolji smjer, i otvara nebrojeno više vrata za sve nas. Obje te stvari mogu da postoje u isto vrijeme.

Avatar
Judd
Postovi: 899
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Judd » 22 mar 2024, 10:44

rio_Ferdy88 je napisao/la:
22 mar 2024, 10:15
Sami EU fondovi su dovoljni da svako od nas može imati koristi, kao obični građani, dovoljno pogledati Hrvatsku i njihovo korištenje istih. Svi mogući projekti koji se tamo rade su sa sredstvima iz EU fondova, al oni imaju ljude obučene profesionalce koji rade samo to da pišu projekte i apliciraju ispred svake institucije, od najnižeg nivoa do najvišeg a onda i nevladin sektor i sve ostalo. Koliko bi samo mogli unaprijediti infrastrukturu i novih projekata uraditi.

Evo ti samo zadnji primjer gdje ti EU daje 50% sredstava za utopljavanje, ti uložiš 50% oni 50%, šta je to ako nije direktna pomoć i korist.
BiH neće dobiti pristup nikakvim 'novim EU fondovima'. Za sada. Imat ćemo pristup fondovima kojima smo imali i do sada.

Neozbiljno je da naši političari poturaju tu laž ljudima kako se nama sad otvaraju neki novi fondovi :crazy:

Hoće li nekada u budućnosti biti neki update u vezi toga, to ne znam niti iko zna.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Epidaurus » 22 mar 2024, 10:44

Samo vidjti sta pisu mentalno zaostali zeleni termiti i degenerisani jahaci Putinove kite i sve je jasno. Historijski dan za BiH :bih:

Avatar
feniksptica
Postovi: 15351
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la feniksptica » 22 mar 2024, 10:50

Od ovog trenutka koji je realni plan ulaska u EU ? Ne ocekivani, nego realni.

Drugo, da li je ovo samo zbog populizma nasih politicara pred izbore.
Da li su spremni stvarno usvajati zakone koji bih ih mogli u zatvore bacat.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Kristijan
Postovi: 747
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kristijan » 22 mar 2024, 10:52

Epidaurus je napisao/la:
22 mar 2024, 10:44
Samo vidjti sta pisu mentalno zaostali zeleni termiti i degenerisani jahaci Putinove kite i sve je jasno. Historijski dan za BiH :bih:
Posto si podijelio dijagnoze, a po tome si vrlo dobro poznat, kad vidim vas stranacke botove, odmah mi bude jasno koliko sam u pravu.

Dakle, od sutra prosperitet. Pa vidjecemo.

Avatar
Riziko
Postovi: 5863
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Riziko » 22 mar 2024, 10:53

Ja kao pripadnik Srpskog naroda bi volio da BiH uđe u EU.
Zbog naroda ovdje.
Političari nek puše qurac
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Epidaurus » 22 mar 2024, 10:56

Kristijan je napisao/la:
22 mar 2024, 10:52
Epidaurus je napisao/la:
22 mar 2024, 10:44
Samo vidjti sta pisu mentalno zaostali zeleni termiti i degenerisani jahaci Putinove kite i sve je jasno. Historijski dan za BiH :bih:
Posto si podijelio dijagnoze, a po tome si vrlo dobro poznat, kad vidim vas stranacke botove, odmah mi bude jasno koliko sam u pravu.

Dakle, od sutra prosperitet. Pa vidjecemo.
Nikakve veze sa bilo kojom strankom u BiH al drago mi je da te je pogodila cinjenica da si degenerisani jahac Putinovog ku.rca kao i sto je Besko mentalno zaostali zeleni termit :bih:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 mar 2024, 10:56

Judd je napisao/la:
22 mar 2024, 10:44
rio_Ferdy88 je napisao/la:
22 mar 2024, 10:15
Sami EU fondovi su dovoljni da svako od nas može imati koristi, kao obični građani, dovoljno pogledati Hrvatsku i njihovo korištenje istih. Svi mogući projekti koji se tamo rade su sa sredstvima iz EU fondova, al oni imaju ljude obučene profesionalce koji rade samo to da pišu projekte i apliciraju ispred svake institucije, od najnižeg nivoa do najvišeg a onda i nevladin sektor i sve ostalo. Koliko bi samo mogli unaprijediti infrastrukturu i novih projekata uraditi.

Evo ti samo zadnji primjer gdje ti EU daje 50% sredstava za utopljavanje, ti uložiš 50% oni 50%, šta je to ako nije direktna pomoć i korist.
BiH neće dobiti pristup nikakvim 'novim EU fondovima'. Za sada. Imat ćemo pristup fondovima kojima smo imali i do sada.

Neozbiljno je da naši političari poturaju tu laž ljudima kako se nama sad otvaraju neki novi fondovi :crazy:

Hoće li nekada u budućnosti biti neki update u vezi toga, to ne znam niti iko zna.
Piše se o prednostima ulaska u EU, to je tema, dobit ćemo iste fondove koje su dobile i druge države u istoj fazi procesa pridruženja, kad uđemo otvaraju se dodatni fondovi i o njima ja pričam, isti ti kao u Hrvatskoj.

I onda zavisi samo od nas da li ćemo znati iskoristiti iste.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Kristijan
Postovi: 747
Pridružen/a: 26 maj 2019, 10:40
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Kristijan » 22 mar 2024, 10:59

Imas, imas.

Zato i etiketiras ljude. To je odlika frustriranih i sujetnih.

Dakle od sutra se jede zlatnim kasikama.

Avatar
Judd
Postovi: 899
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Judd » 22 mar 2024, 11:04

rio_Ferdy88 je napisao/la:
22 mar 2024, 10:56
Judd je napisao/la:
22 mar 2024, 10:44
rio_Ferdy88 je napisao/la:
22 mar 2024, 10:15
Sami EU fondovi su dovoljni da svako od nas može imati koristi, kao obični građani, dovoljno pogledati Hrvatsku i njihovo korištenje istih. Svi mogući projekti koji se tamo rade su sa sredstvima iz EU fondova, al oni imaju ljude obučene profesionalce koji rade samo to da pišu projekte i apliciraju ispred svake institucije, od najnižeg nivoa do najvišeg a onda i nevladin sektor i sve ostalo. Koliko bi samo mogli unaprijediti infrastrukturu i novih projekata uraditi.

Evo ti samo zadnji primjer gdje ti EU daje 50% sredstava za utopljavanje, ti uložiš 50% oni 50%, šta je to ako nije direktna pomoć i korist.
BiH neće dobiti pristup nikakvim 'novim EU fondovima'. Za sada. Imat ćemo pristup fondovima kojima smo imali i do sada.

Neozbiljno je da naši političari poturaju tu laž ljudima kako se nama sad otvaraju neki novi fondovi :crazy:

Hoće li nekada u budućnosti biti neki update u vezi toga, to ne znam niti iko zna.
Piše se o prednostima ulaska u EU, to je tema, dobit ćemo iste fondove koje su dobile i druge države u istoj fazi procesa pridruženja, kad uđemo otvaraju se dodatni fondovi i o njima ja pričam, isti ti kao u Hrvatskoj.

I onda zavisi samo od nas da li ćemo znati iskoristiti iste.
Pričam o trenutnom stanju. Pročitao sam par puta da nam se otvaraju 'milijarde' nakon jučerašnjeg dana što je apsolutna laž.

Daleko smo od novih fondova i to treba reći ljudima. I to baš daleko.

Isto kao što im se treba reći da pomak jeste napravljen.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21319
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Epidaurus » 22 mar 2024, 11:04

Kmeket putinovih kuckica je muzika za moje usi :ljepota:

Nadam se da cete svi kolektivno odje.bat u uralsku satrapiju, licno bih vam prevoz platio :pray:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.