Football Manager 2024

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
Davidoffgold
Postovi: 572
Pridružen/a: 06 nov 2023, 16:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Davidoffgold » 03 jan 2024, 17:47

MrAmarOsim je napisao/la:
03 jan 2024, 17:33
Davidoffgold je napisao/la:
12 dec 2023, 13:46
Ajd jedno takticko pitanje za sve. Ev skinuo sam demo malo da udjem u fazon to se igra pola sezone pa cu kupiti aBd uskoro fullgame. Uvijek, svaki menadzer zadnjih 5 godina sam pokusavao da igram 442. Razlozi su jednostavni
1. Volim tu kontru i sirinu koju ti 442 omoguci
2. Volim da imam 2 spica (krauc i defo haha)
3. Mislim da je najlaksa i najprostija za igru
Medjutim rijetko mi uspjeva ili skoro nikako da je implementiram IG.
Ima li neko nekih savijeta ili isprobanih taktika da slika/podjeli
Pozz
Sve zavisi šta te zanima i kakav roster imaš. Generalno najpopularnija i najučinkovitija je svakako 4-2-3-1 i varijacije uloga te formacije. Ostalo je manje više loše, mada na jednom sejvu sam ja probao 3-4-3 sa jednom ekipom, i te dvije sezone nisam imao loš učinak. Kao planirani fenjeraš završio sam 4. tj u Europi, sa učinkom ako se ne varam 15-15-3, jer igram jako na sredini, pa samim tim i rijetko se dešavaju situacije za gol.
Igrao sam od FM19 do neke 21 ce ja dosta formacija. Od 433,532,4231 i sa svakom imao dosta pozitivnih stvari. Međutim nešto mi ova 442 vuče nostalgiju na SAF-a i MUFC kako su igrali 2000 tih do tamo 2010. Jednostavno, brzo, agresivno. Nikako nisam mogao da nađem štimung za taj 442, čak sam prvo znao da nađem tim kojem bi po kadru 442 odgovarao ali ništa...čitam da je na FM enginu mana te formacije nedostatak igrača u sredini. Tu sam možda pravio grešku jer sam stavljao u paru dva napadača koja bi visoko bili postavljeni. Možda večeras probam neku varijantu sa DLF napadačem.
Une vie honorable est une vie éternelle

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3563
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la tutankamon1905 » 11 jan 2024, 15:07

Formacija je meni se cini u zadnjih par FM-ova samo jedna mala sitnica i jedan dio slagalice. Moral ekipe ti je sve.
Kad u klubu sve cvijeta, mozes cini mi se najbesmisleniju formaciju uzet sa divljim instrukcijama i opet pobjedjivat.

Isto tako mozes sate provodit i logicki nesto namjestat, svemirsku taktiku smislit, na kraju ti jedan igrac poremeti atmosferu u klubu i ne mozes onda dva dodavanja spojit

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 14 jan 2024, 17:10

Po meni tu veću ulogu igra kohezija i koliko te igrači poštuju/vole, pa će odrađivati kako treba i davati svoj maksimum.
Sa druge strane, krenuo novi save, stari iz 23. na kraju nisam htio prenositi jer sam vidio da ima malo drugačijih stvari, pa reko onda novo na novo. Uglavnom nije loše, guram lagano ka prvom mjestu, mali Al-Jaber već narastao za nepunu polusezonu zvjezdicu i po, jede zemlju na poziciji Shadow Strikera, ocjena u prosjeku 7.5 po utakmici uz obavezni gol ili asistenciju, rekoh da vidim do kad ugovor važi, i koliko me košta da znam kada budem obnavljao, i pravo se iznenadim. Momku ugovor 190 hiljada eura godišnje :rol: :rol:, pa toliko ukupno za sve ostale igrače dajem. Najbliži mi je Boljević sa 25 hiljada godišnje. Baš moram dobro u Europi iduće sezone odigrati ako ga želim zadržati, ili barem prodati za neku finu cifru. Između ostalog, nakon najnovije pobjede, i to u BL protiv Borca, interesantna stvar mi je zapala za oko, predzadnji red :lol:

slika
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3563
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la tutankamon1905 » 14 jan 2024, 17:24

Najrealnija igra ikad :urnebes:

Ja sam malo usporio sa svojim sejvom sa Zrinjskim, ali igrao sam preksinoc. u 2031. sam godini i mislim da je ovo prva polusezona koju sam od pocetka priprema pa do polusezone odigrao bez ijednog nezadovoljnog igraca i eto da kazemo opet malo o formaciji/taktici. Taktika i formacija ista kao i uvijek, ali ovaj put najveci uspjeh u LP od pocetka..drugo mjesto u ligaskom dijelu, 6 pobjeda i 2 poraza. Moral ekipe, zadovoljni igraci = uspjeh

Sad sam napokon dosao do faze gdje se igraci kad odbijem neku ponudu ne ponasaju kao uvrijedjene mlade i ne lete za prvom ponudom vani i odmah je lakse igrat

Avatar
Surreal
Postovi: 7213
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Surreal » 14 jan 2024, 17:26

Ja kontao krenuti sa Sarajevom, ali čini mi se imaju budžet preko milion eura na početku, da li je onda to prelako ili ipak da probam?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3563
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la tutankamon1905 » 14 jan 2024, 17:41

Surreal je napisao/la:
14 jan 2024, 17:26
Ja kontao krenuti sa Sarajevom, ali čini mi se imaju budžet preko milion eura na početku, da li je onda to prelako ili ipak da probam?
Imaju dvije verzije. Na jednoj su dirani budzeti jer je uzet u obzir ovogodisnji nastup u europi(mada mi je svejedno taj budzet nerealan), a ima onaj drugi sa cromanager gdje su manji TB.

Sto se tice budzeta i nase lige, uvjeren sam da ligu mozes osvojit odma i sa Zvijezdom, Igmanom i slicnima..tako da ti taj budzet ne olaksava nista previse jer ti za europu trebaju igraci vece kvalitete koje bas i ne mozes odma dovest unatoc parama

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 14 jan 2024, 18:07

Surreal je napisao/la:
14 jan 2024, 17:26
Ja kontao krenuti sa Sarajevom, ali čini mi se imaju budžet preko milion eura na početku, da li je onda to prelako ili ipak da probam?
To je manje više standardni budžet svih ekipa kada počinješ, za ligu i neke prve dvije runde kvalifikacija neloš, međutim za nešto više, pogotovo ako planiraš se aktivno takmičiti u LP ili EL, to je ništa. Ali budžet za završne faze LP ćeš uz aktivno igranje iste dvije sezone, dvije sezone provedene u ECL i EL imati sigurno, tj oko nekih 50 do 60ak miliona, ako ne bude uprava radila na novom stadionu ili ako ti sam ne budeš radio na unapređenju "training facilities" i "youth facilites" trening i omladinskih kampova, i nekih ludih transfera.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Avatar
rebonja
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 jun 2011, 13:57
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la rebonja » 26 jan 2024, 22:20

Prodaje li neko igru preko steama?

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 28 jan 2024, 11:46

rebonja je napisao/la:
26 jan 2024, 22:20
Prodaje li neko igru preko steama?
Raja po piku prodaje, zavisi da li te zanima full access verzija gdje i multiplayer imaš, oko nekih 70ak KM, a imaš i offline verzije od cenera do cvaje otp.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 663
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la MrAmarOsim » 20 feb 2024, 16:56

Igram trenutno 4. sezonu, ne ide loše, u drugoj sam nažalost ostao bez Europe nakon što sam u Playoff-u izgubio od Shamrock Roversa, ali ruku na srce niti sam imao kakav takav budžet za igrače, a i ono što mi je trebalo doći, došlo je kasnije, te mi su mi u uzvratnoj utakmici sredinu držali Dubačkić i Beća koji nisu ozbiljne tekme za čitav mandat odigrali, naravno da sam izgubio iako sam donekle imao aktivan rezulat ali eto. Već u prošloj sezoni budžet se malo pojačao, te su se riješile neke posudbe na sredini gdje mi je i najviše škripalo, a ove sezone i dovedena za stalno. To su Blaž Bošković i Silvio Ilinković, kojeg se Rijeka htjela riješiti, što je meni naravno leglo iste sekunde. Sem njih sam doveo iz Osijeka i Amera Zahirovića, sigurno jedan od najboljih mladih igrača u regionu, samo sam se pošteno izradio, doveo i njega prošle sezone na posudbu, čisto da bude opcija B za Hiroša, međutim odradi momak odlično sezonu, 15ak golova i 15ak asistencija, te umjesto da sam ga mogao dovesti za nekih 300 hiljada ove sezone, ja ga morao platiti milion i po :urnebes:
Osim toga na poziciji napadača sam imao dobrih problema, sve do prošle sezone kada sam uspio Džeku vratiti da odradi do penzije svoje. Sada sam našao opet nekog mladog igrača, Uroš Sremčević, Mladost Lužani, 300 hiljada a 20 godina i već 3 i po zvjezdice. Odličan je poprilično i stabilan u golovima. 2 gola Crvenoj Zvijezdi, 1 gol u produžetcima protiv Maccabija Tel-Aviv i 1 gol protiv Slavije Prag. Protiv Slavije sam i namjerno izgubio u uzvratu u Play-offu, jer sam se nadao lakšem žrijebu i skupljanjem bodova za koeficijent kako za sebe, tako i za ligu, međutim slika sama kaže da sam se pošteno izradio po 2 put u ovoj karijeri. :D

slika
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

zeljovolimte
Postovi: 1640
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la zeljovolimte » 06 mar 2024, 19:00

Ima li gdje update zimskih transfera nase lige

Avatar
OnoNa
Postovi: 15
Pridružen/a: 03 jan 2015, 00:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la OnoNa » 19 mar 2024, 12:52

Imam problem da nemam press conf.
Tj, ima 1 na pocetku sezone i onda nema 5, a nekad se zna desiti da i ta prva nema i sve tako, 1 ima nema 5, 2 imaju, nema 3..
Ne vodi mi asistent, sve zivo sam probao, ne znam sta da radim vise

Avatar
DamirT
Postovi: 14001
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la DamirT » 23 mar 2024, 18:30

Uzeo nasu reprezentaciju da je odvedem na EP, kad u stvarnosti ne mozemo. Prva stvar koju sam uradio, izbacio Civica iz sastava. :kafa:

Inace FM24.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la xinxee » 23 mar 2024, 18:51

Meni iskreno reprezentaciju vodit na FM-u nije neki gušt, dugo se nista ne desava, par utakmica i fajront.
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
DamirT
Postovi: 14001
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la DamirT » 23 mar 2024, 22:30

Meni dodje period kad mi se vodi klub, a nekad reprezentacija :mrgreen:

Klubovi mi nekako brze dosade od repki. Brzo postane monotono u smislu istih protivnika, pa ponekad i igraca koje vodim.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Surreal
Postovi: 7213
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Surreal » 23 mar 2024, 22:40

DamirT je napisao/la:
23 mar 2024, 18:30
Uzeo nasu reprezentaciju da je odvedem na EP, kad u stvarnosti ne mozemo. Prva stvar koju sam uradio, izbacio Civica iz sastava. :kafa:

Inace FM24.
baci nam koji ss, koju formaciju preferiraš?

Jesi odmah doveo Nikolu Katića?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
RajvoSA03
Postovi: 407
Pridružen/a: 19 jan 2023, 13:53
Lokacija: La Bombonera
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la RajvoSA03 » 23 mar 2024, 22:57

Had to blow off some steam sto bi se reklo


slika

slika

slika
92:48 - La Decima

"Dan bez nogometa je izgubljen dan." - Ivica Osim

Avatar
DamirT
Postovi: 14001
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la DamirT » 24 mar 2024, 10:27

Surreal je napisao/la:
23 mar 2024, 22:40
DamirT je napisao/la:
23 mar 2024, 18:30
Uzeo nasu reprezentaciju da je odvedem na EP, kad u stvarnosti ne mozemo. Prva stvar koju sam uradio, izbacio Civica iz sastava. :kafa:

Inace FM24.
baci nam koji ss, koju formaciju preferiraš?

Jesi odmah doveo Nikolu Katića?
Odmah sam ja par njih doveo. Zvao Bajraktarevica, nece pizda :mrgreen:

Inace, 4-2-3-1 sa Demirovicem u vrhu napada. Dzeko na klupi. Razmisljam jos uvijek koju bi formaciju stavio sa 2 napadaca. Pa da mijenjam formacije u zavisnosti od utakmice.

Nisam poceo utakmice, samo te pocetne stvari odradio. Doveo par igraca, promijenio strucni stab, formacija. Pa kad uhvatim vremena odigrati kvalifikacije. Mozda i danas u toku dana uspijem odigrati.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Cudnovati
Postovi: 167
Pridružen/a: 06 avg 2011, 20:06
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Cudnovati » 31 mar 2024, 21:02

realno, malo je prelagan fm24, evo sa Zeljom do 2030. i odustao...3 puta usao u ligu prvaka ligaski onaj dio...novi stadion, milionski transferi...sve je malo prelagano ostvarivo

slika

slika

Avatar
Sheyi
Postovi: 12169
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Football Manager 2024

Post Postao/la Sheyi » 01 apr 2024, 10:17

slika
Moze li se s ovim igrati fm24, integrisana graficka je valjda?:

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.