Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
mnon46
Postovi: 3371
Pridružen/a: 19 okt 2021, 14:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mnon46 » 05 apr 2024, 21:41

guadalupe je napisao/la:
05 apr 2024, 21:28
mnon46 je napisao/la:
05 apr 2024, 20:59
Tatamata1946 je napisao/la:
05 apr 2024, 20:45

Za derbi kaznjeni umjesto sa 18 hiljada sa simbolicnih 10 hiljada zbog lose organizacije, ubacivanja predmeta u teren, koristenja lasera i pirotehnike.
Pa je li moguce da im par hiljada nesto znaci i da im smanjuju kazne.
Da se razumijemo ja sam protiv kazni za pirotehniku i mislim da savez pretjeruje ali trebaju imati iste arsine za sve. Nama bi odmah zatvorili tribinu ili stadion i spucali 20 hiljada
Baklje, dimne i bliceve ne treba kažnjavati. Lasere i topovske treba.
Pa ne treba, ali kako odjednom dvostruki arsini ? :rol:
Ma više sam se uhvatio drugog dijela posta, ovaj dio protiv kazni. Ovaj prvi dio smo navikli svakako da nas po džepu lupaju i kad smo krivi i kad nismo :D
U jednom trenutku govorimo za koga će mali navijati, šta će punac reći. Kaže mlada "Nek je ono meni živo i zdravo, pa nek navija za koga hoće". Tajac. Prekida ga brat riječima "Ma nek bude malo i bolesno, samo nek navija za Sarajevo".

Avatar
stojko
Postovi: 1776
Pridružen/a: 18 jan 2024, 16:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la stojko » 05 apr 2024, 21:43

guadalupe je napisao/la:
05 apr 2024, 20:39
"Opomene pred kazne dobio je FK Željezničar zbog upotrebe pirotehnike na utakmicama"

Pudlice Vicine, kakvi su ovo novi momenti sa bakljadama :tokralju: :rol:

Znaci vec se isplacuje neodazivanje Sarajevu, treniranje repke na Grbavici, jel 2 u Modrici postenjacine ili ste nesta drugo dobili :rol:
Kerovi vicini, izdajice svoga roda :kafa:

Avatar
Vanja8
Postovi: 10400
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Vanja8 » 05 apr 2024, 21:50

admin je napisao/la:
05 apr 2024, 21:18
Vanja8 je napisao/la:
05 apr 2024, 20:22
admin je napisao/la:
05 apr 2024, 20:08
Lijepa tema za diskusiju, ne ovaj slucaj, nego generalno. Malo sam se preko svojih kanala raspitao, prije pisanja. Dakle, praksa je da se vjeruje sluzbenim licima, jos ukoliko postoje svjedoci, onda je to amin. Ne znam kako je u ovom slucaju, ali je cinjenica da je na osnovu izjave sluzbenog lica, donesena odluka. Znamo svi da se crveni kartoni cesto daju radi prigovora sudiji. On ima mogucnost u obrazlozenju da navede mnogo toga, vjerovatno i vise od onoga sto mu je igrac u naletu bijesa i rekao. Naravno, i druga strana daje izjavu pa se onda vaga, ali uglavnom nadlezna tijela na osnovu izjava sluzbenih lica donose odluku. Ovdje je meni problematično to što se ne navodi da je Musa prije utakmice prijavio navodna desavanja iz svlacionice. Pitanje je, da li postoji nacin kako da se smanji moc sluzbenih lica, odnosno njihovih izjava i obrazlozenja.
Upravo ovo i jeste problematicno...
Po Pravilniku sudija je duzan odmah da prijavi bilo kakav oblik pritiska, prijetnji, fizickog kontakta...

Vjerodostojnost njegove izjave bas ova cinjenica opovrgava...

Pravo pitanje je zasto u 16.01 h, Musa nije prijavio delegatu prijetnju od strane sportskog direktora Fk Sarajevo... :crazy: :crazy:

Drugo, ne postoji ni u policiji prijava protiv Ibricica za ovaj postupak sto bi onda potkrijepilo ove tvrdnje...

Znaci Musa nije prijavio delagatu, nije se obratio ni policiji poslije mece vec je samo dao izjavu Disciplinskoj komisiji...Koje gluposti ,majko mila
Slazem se, ali ne znamo cijeli slucaj, odnosno da li je prijavio delegatu da je imao prijetnje, da li su njegovu pricu potvrdili pomocni i cetvrti sudija. Nema logike da je Ibricic cekao da ova trojica ne budu u svlacionici (da li sudije imaju jednu svlacionicu). Zato sam i rekao da je tesko o ovom slucaju diskutovati i da je problem moc rijeci sluzbenih lica u globalu. Po odluci, sve sto je rekao Musa je uzeto u obzir, a nista sto je rekao ibricic.
Vidi, da je prijavio delegatu, on u tom slucaju ne bi dozvolio da se utakmica igra...Delegat bi kontaktirao NS BiH,iznio im da je Musi i njegovoj porodici prijeceno od strane Sportskog direktora Fk Sarajevo i utakmica sigurno ne bi bila odigrana.
Ako je prijavio, kazem, pretpostavka jer to nije ucinio, onda je delegat napravio kardinalnu gresku zbog koje je trabao biti sankcinisan od strane te iste Disciplinske komisije, jer u takvim uslovima Musa nije smio suditi.
Medjutim, nikakav postupak protiv slubenih lica koji su bili delegirani na Disciplinskoj komisiji nije pokrenut, sto je potvrda da zapravo i nije bilo prijetnje ili nije prijavljena delegatu.
Sudije imaju istu prostoriju koju dijele prije tekme, na poluvremenu i na kraju utakmice.
Ja ne kazem da mu nakon prekida niko nista nije rekao, ali ovo sto je navedeno sigurno nije tacno da se tada desilo.

Avatar
emil02in
Postovi: 3743
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la emil02in » 05 apr 2024, 21:57

Nešto baš i ne vjerujem savezu...
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
Evander
Postovi: 14572
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Evander » 05 apr 2024, 22:39

Ne vjerujem ni savezu, ni Musi, ni Ibricicu. Ali ovdje je stvar jasna. Ako se navedeno desilo, isto je moralo biti zabiljezeno u zapisniku. U toj slucaju, Ibricica najostrije kazniti. Ako pak nema zavedeno, ovo je onda samo laz i kleveta i Ibricic i Sarajevo trebaju tuziti i Musu i savez za to. Za ovakvu klevetu, Musa bi morao biti izbacen sa liste sudija, a savez bi se u najmanju ruku morao DOBROOO izvinuti.

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la admin » 05 apr 2024, 22:49

Evander je napisao/la:
05 apr 2024, 22:39
Ne vjerujem ni savezu, ni Musi, ni Ibricicu. Ali ovdje je stvar jasna. Ako se navedeno desilo, isto je moralo biti zabiljezeno u zapisniku. U toj slucaju, Ibricica najostrije kazniti. Ako pak nema zavedeno, ovo je onda samo laz i kleveta i Ibricic i Sarajevo trebaju tuziti i Musu i savez za to. Za ovakvu klevetu, Musa bi morao biti izbacen sa liste sudija, a savez bi se u najmanju ruku morao DOBROOO izvinuti.
Ne vjerujem ni ja da se odigralo ovako. Ali najmanje je vazno sta mi vjerujemo. Savez vjeruje sluzbenim licima i na osnovu njihovih izjava se donose odluke. Vidimo to i iz ovog primjera. Pitanje je na koji nacin sutra smanjiti moc sluzbenih lica.

Avatar
stojko
Postovi: 1776
Pridružen/a: 18 jan 2024, 16:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la stojko » 05 apr 2024, 22:59

Evander je napisao/la:
05 apr 2024, 22:39
Ne vjerujem ni savezu, ni Musi, ni Ibricicu. Ali ovdje je stvar jasna. Ako se navedeno desilo, isto je moralo biti zabiljezeno u zapisniku. U toj slucaju, Ibricica najostrije kazniti. Ako pak nema zavedeno, ovo je onda samo laz i kleveta i Ibricic i Sarajevo trebaju tuziti i Musu i savez za to. Za ovakvu klevetu, Musa bi morao biti izbacen sa liste sudija, a savez bi se u najmanju ruku morao DOBROOO izvinuti.
Pa govvna mogu navesti sta hoce i niko ih ne provjerava

TuzlaCityfighter
Postovi: 835
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 05 apr 2024, 22:59

admin je napisao/la:
05 apr 2024, 22:49
Evander je napisao/la:
05 apr 2024, 22:39
Ne vjerujem ni savezu, ni Musi, ni Ibricicu. Ali ovdje je stvar jasna. Ako se navedeno desilo, isto je moralo biti zabiljezeno u zapisniku. U toj slucaju, Ibricica najostrije kazniti. Ako pak nema zavedeno, ovo je onda samo laz i kleveta i Ibricic i Sarajevo trebaju tuziti i Musu i savez za to. Za ovakvu klevetu, Musa bi morao biti izbacen sa liste sudija, a savez bi se u najmanju ruku morao DOBROOO izvinuti.
Ne vjerujem ni ja da se odigralo ovako. Ali najmanje je vazno sta mi vjerujemo. Savez vjeruje sluzbenim licima i na osnovu njihovih izjava se donose odluke. Vidimo to i iz ovog primjera. Pitanje je na koji nacin sutra smanjiti moc sluzbenih lica.
Generalno nebi trebalo smanjivati moc sluzbenih lica. Mislim da bi tad nastupio veci javasluk. Dovoljno je da se dovede sudijska komisija u red, sudije tipa kazlagic i gigovic izbace sa liste i ostalo bi veoma dobre i korektne sudije. Ja dugo pratim PL BiH, ali ne mogu se sad sjetiti da smo imali dosta ovakvih situacija, gdje imamo kontradiktorne izjave sudija i druge strane (igraca i sluzbenih lica) ili neke znacajnije kazne po pitanju izjava sluzbenih lica. Za dobro sudjenje treba imati slobodu odlucivanja i autoritet.
Zadnja izmjena: TuzlaCityfighter, dana/u 05 apr 2024, 23:00, ukupno mijenjano 1 put.
Elvir Baljic

mosarajvosa83
Postovi: 5433
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 05 apr 2024, 22:59

admin je napisao/la:
05 apr 2024, 22:49
Evander je napisao/la:
05 apr 2024, 22:39
Ne vjerujem ni savezu, ni Musi, ni Ibricicu. Ali ovdje je stvar jasna. Ako se navedeno desilo, isto je moralo biti zabiljezeno u zapisniku. U toj slucaju, Ibricica najostrije kazniti. Ako pak nema zavedeno, ovo je onda samo laz i kleveta i Ibricic i Sarajevo trebaju tuziti i Musu i savez za to. Za ovakvu klevetu, Musa bi morao biti izbacen sa liste sudija, a savez bi se u najmanju ruku morao DOBROOO izvinuti.
Ne vjerujem ni ja da se odigralo ovako. Ali najmanje je vazno sta mi vjerujemo. Savez vjeruje sluzbenim licima i na osnovu njihovih izjava se donose odluke. Vidimo to i iz ovog primjera. Pitanje je na koji nacin sutra smanjiti moc sluzbenih lica.
Na Vicin nacin,na nacin kad Vranjes bije ljide u tunelu pa nema nikakvog zapisnika,izjava nicega i pored toga sto se igrac zalio da ga je Vranjes napao.

Avatar
KONTRASVIH
Postovi: 3443
Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
Lokacija: Zanzibar
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la KONTRASVIH » 05 apr 2024, 23:02

Kad god udjes na ovaj pdf kod navijaca FKS konfuzija vlada, izbacit ce vas Vico, malo poslije Vicine ste pudlice, dobit ce Zeljo Slogu, malo poslije Vico ce vas poslati u drugu ligu Gigovic ce vas zaklati. Sad vec postaje tuzno sve to gledati. Daj dogovorite se vise, ne mozete se ovako javno blamirati pa citava drzava vam se smije. S kakvim dijabolama dijelimo zrak u gradu, doduse vise od pola vas i nije iz grada :rol:

Izbjeglice s Kobilje
SAMO VAS POSMATRAM
SUTORINA JE BIH

Avatar
svrakino1921
Postovi: 16208
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la svrakino1921 » 05 apr 2024, 23:05

slika


To ovaj Tuzlak hoce da ispadnemo iz lige

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la admin » 05 apr 2024, 23:07

stojko je napisao/la:
05 apr 2024, 22:59
Evander je napisao/la:
05 apr 2024, 22:39
Ne vjerujem ni savezu, ni Musi, ni Ibricicu. Ali ovdje je stvar jasna. Ako se navedeno desilo, isto je moralo biti zabiljezeno u zapisniku. U toj slucaju, Ibricica najostrije kazniti. Ako pak nema zavedeno, ovo je onda samo laz i kleveta i Ibricic i Sarajevo trebaju tuziti i Musu i savez za to. Za ovakvu klevetu, Musa bi morao biti izbacen sa liste sudija, a savez bi se u najmanju ruku morao DOBROOO izvinuti.
Pa govvna mogu navesti sta hoce i niko ih ne provjerava
Da, upravo tako. Nisam siguran, ali mislim da je svugdje tako. Naveo sam primjer crvenih kartona zbog prigovora. Ako je sudija u Njemackoj dao crveni zbog toga, mora obrazloziti sta se desilo i onda se valjda na osnovu toga donosi odluka o broju utakmica suspenzije. Ili je zbog prigovora uvijek ista kazna? Ima li neko da barata s tim informacijama.

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la admin » 05 apr 2024, 23:11

svrakino1921 je napisao/la:
05 apr 2024, 23:05
slika


To ovaj Tuzlak hoce da ispadnemo iz lige
Meni je recimo ovo situacija gdje niko ne bi trebao zamjeriti sudiji. Dakle, moralo se zaokruziti, uvecati, ko zna koliko puta vratiti snimak da se tacno odredi momenat upucivanja lopte, kako bi se vidio ofsajd. Kako to sve da uoci pomocni sudija?

Avatar
feniksptica
Postovi: 15679
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la feniksptica » 05 apr 2024, 23:13

Ukoliko su se njih 4 dogovorili oko izjava imaju apsolutnu moc.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19417
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MocMahale444 » 05 apr 2024, 23:15

Jasta, jos mu treba kilo kocke i kafe dati zbog propusta kojeg je napravio.
To pravdanje sudija je nesto najgore.
Ko mu yebe mater, sto sudi ako nema oko sokolovo.
1921 1921 1921 1921


The Bosnian-born Ottoman commander who stopped Napoleon.
Ahmed Jazzar is born 1722. Bosnian intellectual Safvet Basagic wrote that he was born in Fatnica, village located around 70 kilometres from the historic city of Mostar in BiH.

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3390
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mostar_mo » 05 apr 2024, 23:17

E cuj penal u 93.minuti :mrgreen: ma jasta je ko suza bio.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
svrakino1921
Postovi: 16208
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la svrakino1921 » 05 apr 2024, 23:19

slika

Službeni glasnik: Zbog čega je kažnjen Ibričić?
PREMIJER LIGA BIH05/04/2024 u 16:33 h
Fudbalski klub Sarajevo nedavno je kažnjen radi dešavanja na utakmici sa Borcem

U službenom glasniku Fudbalskom saveza Bosne i Hercegovine danas su objavljene odluke Disciplinske komisije zbog kršenja disciplinskog pravilnika.

Od ranije je poznato da su FK Sarajevo zbog dešavanja na utakmici Kupa BiH protiv Borca oduzeta tri boda, da je klub zaradio i novčanu kaznu, a da su sankcionirani i pojedinci - Senijad Ibričić, Ismir Mirvić i Simon Rožman.


FSBiH je u svom zvaničnom dokumentu precizirao šta se tog dana događalo na najvećem bh. stadionu.


Senijad Ibričić je prije početka revanš-utakmice četvrtfinala Kupa BiH, takmičarska sezona 2023/24, između FK Sarajevo i FK Borac Banja Luka, igrane dana 13.03.2024. godine, na način da je oko 16 sati ušao u svlačionicu za službena lica utakmice-sudije i glavnom sudiji utakmice se obratio riječima: "Je li te stid, znaš li gdje si došao? Znam gdje radiš, znam šta ti žena radi, znam da imaš jedno dijete, zato pripazi kako danas sudiš, znam sve o tebi!" - nakon čega se udaljio iz svlačionice, te je na prethodno opisan način upotrijebio prijetnju radi vršenja pritiska na službeno lice utakmice - piše u odluci Disciplinske komisije FSBiH.

Ibričiću je kao drugom pomoćnom treneru u skladu s članom 35 Disciplinskog pravilnika FSBiH izrečena jedinstvena kazna zabrane vršenja funkcije u trajanju od sedam mjeseci i novčana kazna od 3.000 KM.



Službeni glasnik: Zbog čega je kažnjen Ibričić?
PREMIJER LIGA BIH05/04/2024 u 16:33 h
Fudbalski klub Sarajevo nedavno je kažnjen radi dešavanja na utakmici sa Borcem

U službenom glasniku Fudbalskom saveza Bosne i Hercegovine danas su objavljene odluke Disciplinske komisije zbog kršenja disciplinskog pravilnika.

Od ranije je poznato da su FK Sarajevo zbog dešavanja na utakmici Kupa BiH protiv Borca oduzeta tri boda, da je klub zaradio i novčanu kaznu, a da su sankcionirani i pojedinci - Senijad Ibričić, Ismir Mirvić i Simon Rožman.


FSBiH je u svom zvaničnom dokumentu precizirao šta se tog dana događalo na najvećem bh. stadionu.


Senijad Ibričić je prije početka revanš-utakmice četvrtfinala Kupa BiH, takmičarska sezona 2023/24, između FK Sarajevo i FK Borac Banja Luka, igrane dana 13.03.2024. godine, na način da je oko 16 sati ušao u svlačionicu za službena lica utakmice-sudije i glavnom sudiji utakmice se obratio riječima: "Je li te stid, znaš li gdje si došao? Znam gdje radiš, znam šta ti žena radi, znam da imaš jedno dijete, zato pripazi kako danas sudiš, znam sve o tebi!" - nakon čega se udaljio iz svlačionice, te je na prethodno opisan način upotrijebio prijetnju radi vršenja pritiska na službeno lice utakmice - piše u odluci Disciplinske komisije FSBiH.

Ibričiću je kao drugom pomoćnom treneru u skladu s članom 35 Disciplinskog pravilnika FSBiH izrečena jedinstvena kazna zabrane vršenja funkcije u trajanju od sedam mjeseci i novčana kazna od 3.000 KM.

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3390
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mostar_mo » 05 apr 2024, 23:23

Sto se tice Ibricica ja bi mu zabranio bavljenje fudbalom ako je istina ono sto je Musa rekao al ne vjerujem ja tom peddercicu...sto nije odmah to prenio delegatu iii sto.nije bojkotovao utakmicu. Ako si normalan i neko ti tako perfidno verbalno udari na porodicu onda odmah odbijes suditi i napravis skandal od toga..
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
FKSDoGroba
Postovi: 3449
Pridružen/a: 23 jul 2022, 20:54
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la FKSDoGroba » 05 apr 2024, 23:24

Evo portparola.

Koji manijak je pretucen?

mosarajvosa83
Postovi: 5433
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 05 apr 2024, 23:27

mostar_mo je napisao/la:
05 apr 2024, 23:23
Sto se tice Ibricica ja bi mu zabranio bavljenje fudbalom ako je istina ono sto je Musa rekao al ne vjerujem ja tom peddercicu...sto nije odmah to prenio delegatu iii sto.nije bojkotovao utakmicu. Ako si normalan i neko ti tako perfidno verbalno udari na porodicu onda odmah odbijes suditi i napravis skandal od toga..
Jel ti mislis da moze nama neko svaki tekmu lakrdije da pragi kao Musa i da ocekuje neko cvijece ili nesto? Dosao u nasu kucu da sprovodi teror to moze negdje drugo kod nas ne,ako mu je rekao Ibricicu treba platu povecati,steta sto ga neko nije patosirao u tunelu i zube izbio pa da napisu barem dobar zapisnik. Svakako ova liga nije regularna,koga boli k sta je Ibricic rekao to su samo posljedice svega sta radi Vico i ekipa. Evo smijem se kladiti u bilo sta da mu to nije rekao,na sve su spremni pa i na lazne nekakve izjave i brutalnu kradju u tv prenosu.
Zadnja izmjena: mosarajvosa83, dana/u 05 apr 2024, 23:32, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: supervizor i 22 gosta.