Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
jelle
Postovi: 5615
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jelle » 09 apr 2024, 13:49

Tekashi je napisao/la:
09 apr 2024, 13:43
jelle je napisao/la:
09 apr 2024, 11:34
Tekashi je napisao/la:
09 apr 2024, 01:15
Prodao A klasu za nekih 40 milja. 2022 godiste
A klasa nova je unutra beton realno ...kako tako malo para 22 god. ?
Ma izasao u susret drugu.
Dobro si mu onda izaso ..jer je na piku nema ispod 65 milja ...

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 09 apr 2024, 14:52

Peugeot beton.

Ja imam 308 1.2 130 u allure opremi i ništa mu ne fali.

Kažu joj to tri klipa ovo ono, a nisu sjeli ni probali.

Jbt život pa Formula 1 bolid ima 1600 kubika.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la RiNo » 09 apr 2024, 15:45

Meni su trenutno u top 3
- Peugeot 508 SW GT u platinum sivoj boji, prije facelifta, ali fakat ih nema puno na tržištu
- VW Arteon Shooting Break R-Line u Moonstone Gray, mada imaju i finu bordo boju
- BMW 3er Touring M-Sport - antracit
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Tekashi
Postovi: 15949
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Tekashi » 09 apr 2024, 15:59

508 je vrh vrhova. Vidim neka treba vozi crnu 508-cu

VensanKasel
Postovi: 1936
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VensanKasel » 09 apr 2024, 21:56

harden je napisao/la:
08 apr 2024, 23:44
Huske je napisao/la:
08 apr 2024, 23:21
harden je napisao/la:
08 apr 2024, 22:25
Mozes li mi reci sta o 1.4 TSI sto bude u sesticama? Pouzdanost i tako to?
Troši sigurno više od dizela. Kolegica koja vozi nije mjerila, ali kaže da se dobro osjeti u odnosu na ovog dizela što je imala prije.

Ako imaš opciju za 2.0 TDI, to mogu preporučiti, auto je fantastično, i ta uglađenost pri radu, auto se ne čuje.

Inače ostao sam skoro pozitivno šokiran razlikom između Golfa i Megana(megane mlađi 2 godine). Razlika ne da je mala, ili nešto veća, razlika je ogromna, i osjeti se na svakom centimeru i u svakom dodiru, u svakom opažanju čula, vida, dodira, sluha, mirisa, nevjerovatna je razlika. Kažu neki Golf precijenjen... NE, još je i jeftin.

Mada danas da kupujem auto, Passat mi se čini kao najpametnija i najbolja opcija. Nudi puno više prostora od A4, BMW 3 i C klase, a puno je jeftiniji od E klase, A6 i serije 5, a najbolji za održavanje.
To su ta 4 proizvođača za mene, ovi ostali sve što sam probao osjetio sam nedostatke, i uvijek je bilo kao s konja na magarca.
:thumbup: Zahvaljujem.

Pa gledao sam i 1.6 ( samo ne 66kw ) i 2.0, pa sad reko da vidim i ove benzince kakvo je stanje... i ja bih najradje 2.0, al eto gledat cu nekako balans, da ne uzmem 2.0 a bude tanka oprema. Sta izleti a da izgleda kao najkvalitetnija opcija, pristao bih i na 1.6.
Ma uzmi benzinca , kakav ba dizel to je smeće neviđeno , kaže majstor drugu koji vozi Octaviju idi na autoput vozi 20 minuta na 3500 obrtaja :rol: :rol: :rol:

Volkswagen dizel se ne čuje ? Vidim da si lud za Volkswagen dizelom , ali ne treba pretjerivati . Golf je daleko precijenjen , neki dan sam vozio 8 dizela mrtvog 127 hiljada na satu klepeće sav , raskliman samo tako . Prošla su vremena kvalitetnih auta , do 2012 otprilike su se pravila kvalitetna auta , kasnije ušteda gdje god se stigne .

Škoda Superb jede Passata , u svakom pogledu . Puno više prostora , gepek da ne spominjem .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la samosarajvo » 10 apr 2024, 10:15

VensanKasel je napisao/la:
09 apr 2024, 21:56
harden je napisao/la:
08 apr 2024, 23:44
Huske je napisao/la:
08 apr 2024, 23:21

Troši sigurno više od dizela. Kolegica koja vozi nije mjerila, ali kaže da se dobro osjeti u odnosu na ovog dizela što je imala prije.

Ako imaš opciju za 2.0 TDI, to mogu preporučiti, auto je fantastično, i ta uglađenost pri radu, auto se ne čuje.

Inače ostao sam skoro pozitivno šokiran razlikom između Golfa i Megana(megane mlađi 2 godine). Razlika ne da je mala, ili nešto veća, razlika je ogromna, i osjeti se na svakom centimeru i u svakom dodiru, u svakom opažanju čula, vida, dodira, sluha, mirisa, nevjerovatna je razlika. Kažu neki Golf precijenjen... NE, još je i jeftin.

Mada danas da kupujem auto, Passat mi se čini kao najpametnija i najbolja opcija. Nudi puno više prostora od A4, BMW 3 i C klase, a puno je jeftiniji od E klase, A6 i serije 5, a najbolji za održavanje.
To su ta 4 proizvođača za mene, ovi ostali sve što sam probao osjetio sam nedostatke, i uvijek je bilo kao s konja na magarca.
:thumbup: Zahvaljujem.

Pa gledao sam i 1.6 ( samo ne 66kw ) i 2.0, pa sad reko da vidim i ove benzince kakvo je stanje... i ja bih najradje 2.0, al eto gledat cu nekako balans, da ne uzmem 2.0 a bude tanka oprema. Sta izleti a da izgleda kao najkvalitetnija opcija, pristao bih i na 1.6.
Ma uzmi benzinca , kakav ba dizel to je smeće neviđeno , kaže majstor drugu koji vozi Octaviju idi na autoput vozi 20 minuta na 3500 obrtaja :rol: :rol: :rol:

Volkswagen dizel se ne čuje ? Vidim da si lud za Volkswagen dizelom , ali ne treba pretjerivati . Golf je daleko precijenjen , neki dan sam vozio 8 dizela mrtvog 127 hiljada na satu klepeće sav , raskliman samo tako . Prošla su vremena kvalitetnih auta , do 2012 otprilike su se pravila kvalitetna auta , kasnije ušteda gdje god se stigne .

Škoda Superb jede Passata , u svakom pogledu . Puno više prostora , gepek da ne spominjem .
Prvo, ispravan TDI se ne cuje nista vise/manje od ostalih ispravnih dizela (pod pretpostavkom da pricamo o CR ubrizgavanju kod svih)
Drugo, taj golf kojeg si ti vozio je mozda raskliman, ne znaci da je svaki. Generalno se slazem da kvalitet pada ali pada kod svih....
Trece, VW i benzin ne idu bas u istu recenicu. Sve i jedan dizelas u fauveu je bolji od benzinaca....volio ih ti ili ne.
Cetvrto, skoda jede Passata? Mozda u prostoru, i u nicemu drugom. Zato je i napravljena, da imas i tu varijantu...

Avatar
harden
Postovi: 23615
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la harden » 10 apr 2024, 12:03

VensanKasel je napisao/la:
09 apr 2024, 21:56
Golf je daleko precijenjen , neki dan sam vozio 8 dizela mrtvog 127 hiljada na satu klepeće sav , raskliman samo tako . Prošla su vremena kvalitetnih auta , do 2012 otprilike su se pravila kvalitetna auta , kasnije ušteda gdje god se stigne .

Škoda Superb jede Passata , u svakom pogledu . Puno više prostora , gepek da ne spominjem .
Ja se vozim cesto u cvrki, 360k presla ( 100%, prvi vlasnik ), ako nadjes jednu sitnicu da klepne na tom autu dam ti dukat :D imamo jos jednu u porodici koja je blizu 400k, drugi vlasnik, isto top stanje. Za tu prvu kad vidis kako je ocuvana bi rekao da je 10 godina novije auto nego sto jeste. Isla prosle godine do Italije, Njemacke, sve top.

Nemoj mi za primjere navoditi auta koja se koriste za rent, ona su sva izraubana i sve klepece.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

VensanKasel
Postovi: 1936
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VensanKasel » 10 apr 2024, 12:19

harden je napisao/la:
10 apr 2024, 12:03
VensanKasel je napisao/la:
09 apr 2024, 21:56
Golf je daleko precijenjen , neki dan sam vozio 8 dizela mrtvog 127 hiljada na satu klepeće sav , raskliman samo tako . Prošla su vremena kvalitetnih auta , do 2012 otprilike su se pravila kvalitetna auta , kasnije ušteda gdje god se stigne .

Škoda Superb jede Passata , u svakom pogledu . Puno više prostora , gepek da ne spominjem .
Ja se vozim cesto u cvrki, 360k presla ( 100%, prvi vlasnik ), ako nadjes jednu sitnicu da klepne na tom autu dam ti dukat :D imamo jos jednu u porodici koja je blizu 400k, drugi vlasnik, isto top stanje. Za tu prvu kad vidis kako je ocuvana bi rekao da je 10 godina novije auto nego sto jeste. Isla prosle godine do Italije, Njemacke, sve top.

Nemoj mi za primjere navoditi auta koja se koriste za rent, ona su sva izraubana i sve klepece.
De pročitaj moj post još jednom , molim te . :thumbup:

Taj Golf 8 što sam vozio nije iz rente , drug od kolege pa ostavio auto na aerodromu on je prvi vlasnik , syebao se lik jer je ljubitelj Golfa , još kad smo ga prcali :rol: :rol: :rol:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
harden
Postovi: 23615
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la harden » 10 apr 2024, 12:24

Vozio sam se i u sedmici sa 200k+, nista nije lupkalo ni milisekund. :thumbup:

Ili je osmica onda najgori Golf ikad u sta sumnjam, ili ti kolega jednostavno ne zna cuvati auto.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

VensanKasel
Postovi: 1936
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VensanKasel » 10 apr 2024, 12:27

samosarajvo je napisao/la:
10 apr 2024, 10:15
VensanKasel je napisao/la:
09 apr 2024, 21:56
harden je napisao/la:
08 apr 2024, 23:44

:thumbup: Zahvaljujem.

Pa gledao sam i 1.6 ( samo ne 66kw ) i 2.0, pa sad reko da vidim i ove benzince kakvo je stanje... i ja bih najradje 2.0, al eto gledat cu nekako balans, da ne uzmem 2.0 a bude tanka oprema. Sta izleti a da izgleda kao najkvalitetnija opcija, pristao bih i na 1.6.
Ma uzmi benzinca , kakav ba dizel to je smeće neviđeno , kaže majstor drugu koji vozi Octaviju idi na autoput vozi 20 minuta na 3500 obrtaja :rol: :rol: :rol:

Volkswagen dizel se ne čuje ? Vidim da si lud za Volkswagen dizelom , ali ne treba pretjerivati . Golf je daleko precijenjen , neki dan sam vozio 8 dizela mrtvog 127 hiljada na satu klepeće sav , raskliman samo tako . Prošla su vremena kvalitetnih auta , do 2012 otprilike su se pravila kvalitetna auta , kasnije ušteda gdje god se stigne .

Škoda Superb jede Passata , u svakom pogledu . Puno više prostora , gepek da ne spominjem .
Prvo, ispravan TDI se ne cuje nista vise/manje od ostalih ispravnih dizela (pod pretpostavkom da pricamo o CR ubrizgavanju kod svih)
Drugo, taj golf kojeg si ti vozio je mozda raskliman, ne znaci da je svaki. Generalno se slazem da kvalitet pada ali pada kod svih....
Trece, VW i benzin ne idu bas u istu recenicu. Sve i jedan dizelas u fauveu je bolji od benzinaca....volio ih ti ili ne.
Cetvrto, skoda jede Passata? Mozda u prostoru, i u nicemu drugom. Zato je i napravljena, da imas i tu varijantu...
Škoda Super jede Passata u svakom pogledu , jednostavno probaš oba auta i sve ti je jasno .

https://www.autoexpress.co.uk/skoda/sup ... -vw-passat

Jedan od razloga zašto se gasi proizvodnja Passata jeste Superb .


TDI se ne čuje jedino ako si gluh :D , doduše ja samo benzince vozim pa nisam navikao kao ljudi što voze dizele .


Kroz rentu vozila , Polo 2012 godina 1.2 benzinci kolega imao 20 komada , tek ove godine ih prestao rentati . Samo se check engine znao upaliti i ništa više , apsolutno ništa . Mi smo imali isto Fabije 1.2 isto ubili pare sa njima , samo mali servisi i vozi .
Dok dizeli su već druga priča , sve što pišem pišem iz iskustva .

Jedini dizel koji nije pravio probleme je Renault 1.5 , a najgori dizel je bio Peugeot 1.6 :mrgreen:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

VensanKasel
Postovi: 1936
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VensanKasel » 10 apr 2024, 12:30

harden je napisao/la:
10 apr 2024, 12:24
Vozio sam se i u sedmici sa 200k+, nista nije lupkalo ni milisekund. :thumbup:

Ili je osmica onda najgori Golf ikad u sta sumnjam, ili ti kolega jednostavno ne zna cuvati auto.
Pa to ti pišem do 2012 godine se pravila kvalitetna auta u svakom pogledu , štedi se apsolutno na svim materijalima .

Imamo i mi Škode Scale , kupili ih 2021 godine nove 5 komada sad su oko 100 hiljada na satu , kao nove su mi svi iznenađeni jer auta stalno rade i plus arapi ih jašu :D
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
feniksptica
Postovi: 15388
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la feniksptica » 10 apr 2024, 13:37

Nema goreg motora od 1.8 benzin sto je iso u BMW....kako mi je komsija ispatio s njim.

U nas 10% stanovništva ima potrebu za dizelom, ostali komotno benzin mogu
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

BlackRiver1987
Postovi: 39
Pridružen/a: 26 jun 2021, 11:47
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la BlackRiver1987 » 10 apr 2024, 17:18

Tekashi je napisao/la:
08 apr 2024, 23:39
Izveo novog Peugeot 2008 (metalik plavi) iz salona. :thumbup:

Ovo vozim do smrti.
Nedavno prodao svoga 2008, kupio 5008 GT dizel (2021 godiste).

2008 vozio 3 godine, niti jednog problema nisam imao. Ovaj 5008 predobro auto, posebno sa GT opremom.

Avatar
Arvid
Postovi: 17237
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Arvid » 10 apr 2024, 17:29

Kad ste kod Golfa, član porodice mi šesticu hvali na sva zvona, kaže najbolje auto koje je ikad vozao (a dosta ih i ima a i prošlo mu je kroz ruke svašta), i haj sjednem ja koji krug, fkt na prvu bombona :mrgreen:

Dok sam za sedmicu čuo žalbi nekih od raje.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14337
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 10 apr 2024, 18:31

VensanKasel je napisao/la:
09 apr 2024, 21:56
Golf je daleko precijenjen , neki dan sam vozio 8 dizela mrtvog 127 hiljada na satu klepeće sav , raskliman samo tako . Prošla su vremena kvalitetnih auta , do 2012 otprilike su se pravila kvalitetna auta , kasnije ušteda gdje god se stigne .
Ovo nije tačno.

Njemački časopisi iz autoindustrije vrlo objektivno kljuckaju po mahanama svakog, čak i domaćeg vozila. Raskrinkali su VW kod onih pizdarija sa TSI motorima te još mnooogo toga.

Pa tako imaš test izdržljivosti, koji odrade stručnjaci u saradnji sa nekim renomiranim auto magazinom. Obično se testira do nekih 100k.

Da ne duljim, Golf 8 je svakako došao pod lupu i zaključak testa - preambiciozna digitalizacija je najveća slabost Golfa 8, te pomenuta u poređenju sa prethodnikom izgleda manje vrijedno. Osim toga, Golf je zaista dobar, ali nažalost polovan prilično skup.

Uvijek moraš imat na umu da je Golf mjerna jedinica za kompakt klasu, te shodno tome VW ulaže baš toliko da održi konstantu.

Taj rasklapan može značit samo jedno - užasno odražavanje.

Osmica je predstavljena 2019. Da je fušeraj, ne bi ih se 2021. diljem EU prodalo 205 000 komada, a godinu poslije 177k, čak pored poremećaja lanca opskrbe te nestašice čipova.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 10 apr 2024, 18:55, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Huske
Postovi: 23
Pridružen/a: 18 mar 2024, 08:39
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Huske » 10 apr 2024, 18:53

Arvid je napisao/la:
10 apr 2024, 17:29
Kad ste kod Golfa, član porodice mi šesticu hvali na sva zvona, kaže najbolje auto koje je ikad vozao (a dosta ih i ima a i prošlo mu je kroz ruke svašta), i haj sjednem ja koji krug, fkt na prvu bombona :mrgreen:

Dok sam za sedmicu čuo žalbi nekih od raje.
Dobra je i sedmica, odlično auto, samo je 6ica od 10k KM jeftinija u odnosu na modele prije facelifta, pa je pitanje za mnoge isplati li se nadoplatiti. Ugradi na šesticu Highlinea led svijetla i imaš auto koje i dalje stvarno odlično i svježe izgleda. GT da ne pominjem, to auto van sportskih uvijek ima važnost.

Za osmicu sad kažu da je evidentan skok u odnosu na sedmicu, pogotovo je dodana posebna izolacija, koeficijent otpora na zrak, novi savremeni ovjes koji vožnju čini posebno komfornom, upravljivost i direktnost na upravljaču(potreban manji krug okretanja volanom)...itd, uz mnoštvo elektronske tehnologije. Još je brži i još manje troši, uz još manji udio izduvnih štetnih gasova.
Zato mi je čudno da neko kaže kako je rasklimana.
I ne bih rekao da se ne prave kvalitetna auta. Evo primjer osmice. Dodali su kedere i na dojnjem dijelu vrata, pa sad nema prašine ni na pragovima. Dodali su na motor još izolacije, nove tehnologije se ubacuju, a rezultati na crash testovima su i dalje odlični ili sve bolji, led tehnologija koja je sigurno skuplja od halogenih ili xenon. Jedina ušteda je digitalizacija jer nema više tipki, a svakako je cijela industrija krenula u tom pravcu.

Slabije praktičnu digitalizaciju, iako to mana može biti svima ako se tako gleda, te su to kod Golfa i napuhali malo mislim, jer treba navikavanje i da se nauči koristiti, a možda nije bila glatka. To su sada faceliftom unaprijedili te su prve recenzije pozitivne i mišljenja kako je jedna od najboljih u industriji, koliko to kompletna digitalizacija može da bude?
Slajderi na volanu su se pokazali kao promašaj, pa vw i to više ne koristi.

Avatar
Tekashi
Postovi: 15949
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Tekashi » 11 apr 2024, 00:33

BlackRiver1987 je napisao/la:
10 apr 2024, 17:18
Tekashi je napisao/la:
08 apr 2024, 23:39
Izveo novog Peugeot 2008 (metalik plavi) iz salona. :thumbup:

Ovo vozim do smrti.
Nedavno prodao svoga 2008, kupio 5008 GT dizel (2021 godiste).

2008 vozio 3 godine, niti jednog problema nisam imao. Ovaj 5008 predobro auto, posebno sa GT opremom.
Vrh. Ja gledao 3008, ali preskupo. 2008 ne mogu utjerati u garazu. Metar kratka :D

Drug mi poklanja svoju od 1. maja.

Avatar
Arvid
Postovi: 17237
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Arvid » 13 apr 2024, 10:55

I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14337
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 20 apr 2024, 08:53

Glede prodaje novih vozila u EU, udio čisto električnih vozila pao je na 13 % u odnosu na prošlogodišnji mart gdje je bio 13,9 %.
slika
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Asteriks
Postovi: 14337
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 21 apr 2024, 09:19

VensanKasel je napisao/la:
21 apr 2024, 08:54

@Asteriks , šta kažeš ?
Evo ovdje ću su napisat da ne zatrpavamo drugu temu. Da budem iskren samo sam šturo bliknuo na video.

Pa vidi, prije svega msm da je Elon veliki inovator ali da pokušava nekako brzinski utrpati te uklopiti i ono što nije dovoljno ispitano. Pogotovo po pitanju sigurnosti evo primjer ovog Cybertrucka. Sama njegova konstrukcija, pitanje prevelike čvrstoće i onog gužvanja tokom nesreće, te način tzv. upijanja udara.

Da li modeli hrđaju to treba ispitat na veći uzorak, jer nekad neko iz drugog tabora želi podapet i uradit sve kako bi ukaljao imidž.

Falinke su normalna pojava u autoindustriji i svaki nedostatak se otklanja opozivima.

Problem generalno svih čisto električnih vozila, dostupnih običnom narodu je domet i brzina punjenja baterije te dostupnost brzih punjaca.

Ipak, njegov Tesla Model Y je najprodavanije vozilo na svijetu prošle godine i treba imati respekt prema tom skoku u okean prepun predatora.
soko je napisao/la:
21 apr 2024, 16:39

Ovdje oko mene, tesla na svakom cosku. Vecinom indijici voze.
Al realno auto je rinaka, kvalitet nikakav. Uzasna plastika
Zato im opada produkcija pa moraju davati ljudima otkaz.
Nije Tesla tako loša kakvom se predstavlja. Tesla Model Y bio je najprodavaniji model na svijetu prosle godine. Eh sad, cijena za osnovi model se krece mal' jače od 40 000 dolara, što znači da nije jeftina poput Dacije i sličnih, pa da cijenom namami.

A to da ljudima daju otkaz, vidi nisu jedini proizvođač autoindustrije koji je u određenim periodima radio rezove i otpuštao radnike.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.