Formula 1

Moderator/ica: rio_Ferdy88

BocaJuniors1905
Postovi: 1764
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 12 apr 2024, 21:16

Bundesliga je napisao/la:
12 apr 2024, 20:45
Čuj britanski lažljivi medij :rol: . Pa Mark Hughes i THE RACE su više od povjerenja od AMUSA koji je btw njemački medij. Valjda ovi u Britaniji znaju bolje o timovima koji su stacionirani u Britaniji od Amusa. Mark Hughes je istraživački novinar i povjerljiv izvor. Ne pričaš o THE SUN-u ili Daily Mailu. Normalno da će negirati da je kontaktirao Red Bull, pa neće reći ja ih kontaktirao a oni mene odbili :urnebes:. Tako je govorio i za Ferrari da nema razgovora, da je vjeran Mercedesu pa paf eno ga u Ferrariju za sekund. Imaš direktan citat Hamiltona gdje govori da bi volio se natjecati protiv Verstappena, ali da ga on ne želi u istom timu.

100% would be more than happy to race against him in an equal car. For me, Red Bull has done an amazing job and it is an incredible team. And any driver would love to drive for such a great group of people.
“I'd be more than happy to race against Max in the same car, that'd be wonderful. I don't think he wants me to be his team-mate,” Hamilton told media including RacingNews365.com.
Nije da ga ne želi nego misli da ga ne želi kao timskog kolegu loš ti je prevod. I nijedan tim nema para da plaća Maksmilijana i Hamiltona, to je suludo.
Ne boji se on Hamiltona

https://www.planetf1.com/news/max-verst ... n-same-car
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Avatar
muxa
Postovi: 11378
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la muxa » 13 apr 2024, 08:57

Svakako nijedan nije Seni ni do koljena. Manite se statistika, i hibridne ere. Ko prati formulu 30 godina zna o čemu pričam.
Il Club più titolato al mondo!

JoeBleck
Postovi: 5980
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la JoeBleck » 13 apr 2024, 17:23

Ovdje se nepotrebno diskutuje sta bi bilo kad bi bilo.Max je trenutno najbolji i ubjedljivo najtalentovaniji vozac generacije.A to sta bi prime na prime bilo je fantazija.

Ja generalno smatram Alonsa jednim od 5 najbolji i najkvalitetnijih vozaca ikada.Dokazao je to jos kao mladic,tokiko svestran i jak u svim segmentima.Prljav,gladan,pouzdan,brz i abnormalno inteligentan u bolidu.

Da je odbio biti 2 vozac RB , siguran sam da jeste.Prevelik je on da cisti prasinu iza Maxa.Volio bi ga vidjeti u masini koja moze pomrsiti racune mnogima,hoce li se to stvariti,vidjet cemo.

Avatar
Evander
Postovi: 14454
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 13 apr 2024, 19:32

Ne postoji gluplja rasprava od toga ko je bolji vozac izmedju vozaca koji nisu genracijski ni slicni. Apsulutno ne postoji parametar da ih se uporedjuje. Na kraju se rasprava svede na to ko za koga navija. Moze se pricati samo o najboljim vozacima pojedinih etapa. Ne mozes porediti vise ni brojeve. Naravno da ce vozaci sad imati vise pobjeda nego oni prije, jednostavno vise utrka se vozi.

Avatar
THEC
Postovi: 4494
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la THEC » 13 apr 2024, 20:01

100% si u pravu, ja sam kao dijete Schumahera gotivio, pratio, mislio niko njemu nije ni do koljena, ali sad kad sam malo zreliji, i gledam na sve to drugacije, nikad u zivotu ne bih smio da se kladim u to da bi prime Michael dobio prime Hamiltona ili Maxa u istom bolidu, ili ovi stariji sto spominju Sennu, Prosta, Fangia petog desetog, nemoguce je to znati, sve je to samo nas subjektivni osjecaj i na tome treba i ostati a ne da mi sad jedni druge ubijedjujemo ovdje da je to onako kako mi vidimo
Pyro is not a crime !

BocaJuniors1905
Postovi: 1764
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 13 apr 2024, 20:20

Evander je napisao/la:
13 apr 2024, 19:32
Ne postoji gluplja rasprava od toga ko je bolji vozac izmedju vozaca koji nisu genracijski ni slicni. Apsulutno ne postoji parametar da ih se uporedjuje. Na kraju se rasprava svede na to ko za koga navija. Moze se pricati samo o najboljim vozacima pojedinih etapa. Ne mozes porediti vise ni brojeve. Naravno da ce vozaci sad imati vise pobjeda nego oni prije, jednostavno vise utrka se vozi.
Pa i nije baš tako, još uvijek se oni stari drže sa pobjedama i podijumima pa čak i pol pozicijama iako se sada vozi više nego prije.
Naprimjer, Prost, Sena pa čak i Džim Klark kojem je posljednja sezona bila 1968., su u top 10 svih vremena po broju pobjeda kao i Najdžel Mensel i Niki Lauda.

Samo ovi veliki prave razliku, Hamilton, Šumaher i Maksmilijan koji su top 3.
Sena je naprimjer i dalje top 3 što se pol pozicija tiče, iako je pogino mlad još 1994. godine.
U top 10 je još uvijek i Fandžio yebote koji je završio sa trkanjem 1958. godine., sa 29 pol pozicija

Tako da više trka ne znači i nakucavanje statistike kao što se misli
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Wlad55
Postovi: 282
Pridružen/a: 23 jul 2022, 12:36
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Wlad55 » 13 apr 2024, 21:09

U zadnjih 20 godina rijetko ko moze dolaziti do pobjeda, osim dominantnog bolida. Prvo schumacherova era, pa vettelova, hamiltonova i sad maxova. U 25 godina od toga 18 godina jednog dominantnog bolida i jednog vozaca u sezoni, gdje ostali dolaze do prilike samo kad ovi odustanu. Treba vidjet koliko sansi za pobjedu su imali vozaci 70-ih, 80-ih i 90-ih u odnosu na zadnjih 20 godina.

Avatar
Jabroni
Postovi: 706
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jabroni » 19 apr 2024, 10:30

Kakvi krugovi Landa po kiši :bow:

Avatar
Evander
Postovi: 14454
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Evander » 19 apr 2024, 10:54

Kakve kvalifikacije :tokralju:
Bravo Lando :tokralju: :tokralju:
Dajte kisu i u nedjelju :pray:

Avatar
samocelik
Postovi: 6046
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la samocelik » 19 apr 2024, 11:14

Naravno da sam ja zaboravio da je ovo danas
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 19 apr 2024, 12:29

Norrisevo vrijeme je trebalo biti izbrisano, kao što i jeste prvi puta jer je izašao sa staze u zadnjem zavoju, krug prije nego što je postavio ono vrijeme. Po pravilima je to trebao biti nevažeći krug, ali lopovska FIA strikes again.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16671
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la ronaldo99 » 19 apr 2024, 13:16

Evander je napisao/la:
19 apr 2024, 10:54
Kakve kvalifikacije :tokralju:
Bravo Lando :tokralju: :tokralju:
Dajte kisu i u nedjelju :pray:
Nema kise osim danas po prognozi, oblacno ali bez padavina

Avatar
Jabroni
Postovi: 706
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jabroni » 19 apr 2024, 13:23

Bundesliga je napisao/la:
19 apr 2024, 12:29
Norrisevo vrijeme je trebalo biti izbrisano, kao što i jeste prvi puta jer je izašao sa staze u zadnjem zavoju, krug prije nego što je postavio ono vrijeme. Po pravilima je to trebao biti nevažeći krug, ali lopovska FIA strikes again.
Nije, samo su u liveu fulili pa prikazali snimak pogrešnog kruga

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 19 apr 2024, 13:35

Jabroni je napisao/la:
19 apr 2024, 13:23
Bundesliga je napisao/la:
19 apr 2024, 12:29
Norrisevo vrijeme je trebalo biti izbrisano, kao što i jeste prvi puta jer je izašao sa staze u zadnjem zavoju, krug prije nego što je postavio ono vrijeme. Po pravilima je to trebao biti nevažeći krug, ali lopovska FIA strikes again.
Nije, samo su u liveu fulili pa prikazali snimak pogrešnog kruga
Pa nije zbog tog kruga, nego onog nakon toga što sam i objasnio u postu. Pročitaj malo, prije nego komentarišeš. Ako izađeš u zadnjem zavoju sa staze prije narednog kruga kojeg trebaš voziti i taj sljedeći krug se po pravilima briše. Ali FIA opet izmišlja nekakva pravila u hodu, kao Norris nije dobio nikakvu prednost jer je bio u šljunku. Koga briga je li dobio prednost ili nije kada je po pravilima sljedeći krug trebao biti izbrisan jer je bio sa 4 točka van staze.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

BocaJuniors1905
Postovi: 1764
Pridružen/a: 17 avg 2019, 23:20
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la BocaJuniors1905 » 19 apr 2024, 13:47

Ljudi sprint je koga boli briga, sutra će ionako svi samo bolide čuvati da ne naprave štetu, jer su prave kvalifikacije odmah poslije
MANIJACI JUG 1987
MI SMO ONI ŠTO NE DAJU NA SVOJE!

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 19 apr 2024, 13:51

Ma nije bitno što je sprint, bit je da pravila po ko zna koji put primjenjuju selektivno. Zna se kakvo je pravilo, a oni su u ovom slučaju izmislili nešto novo kako bi to pravilo poništili. Onda nisu nikome trebali brisati krugove ili svima. Nema, malo može-malo ne može.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Jabroni
Postovi: 706
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jabroni » 19 apr 2024, 14:02

Bundesliga je napisao/la:
19 apr 2024, 13:35
Pa nije zbog tog kruga, nego onog nakon toga što sam i objasnio u postu. Pročitaj malo, prije nego komentarišeš. Ako izađeš u zadnjem zavoju sa staze prije narednog kruga kojeg trebaš voziti i taj sljedeći krug se po pravilima briše. Ali FIA opet izmišlja nekakva pravila u hodu, kao Norris nije dobio nikakvu prednost jer je bio u šljunku. Koga briga je li dobio prednost ili nije kada je po pravilima sljedeći krug trebao biti izbrisan jer je bio sa 4 točka van staze.
Ne, nego ti ne poznaješ pravila i trpaš svoje viđenje pravila pod pravila.

Pravila za brisanje nisu uopšte dio regulacije.
https://www.fia.com/sites/default/files ... -09-26.pdf

Ta pravila se definišu na nivou eventa. Tipa za Austriju, gdje je to problem jer se dobije na vremenu se eksplicitno definiše:
https://www.fia.com/sites/default/files ... s%20V2.pdf
Track Limits
In accordance with the provisions of Article 33.3, the white lines define the track edges. During
Qualifying, Sprint Shootout, Sprint and the Race, each time a driver fails to negotiate with the track
limits, this will result in that lap time being invalidated by the Stewards. Additionally, each time a
driver fails to negotiate with the exit of turn 10, will result in that lap time and the immediately following
lap time being invalidated by the Stewards
.
Za Kinu nije tako definisano:
https://www.fia.com/sites/default/files ... s%20V2.pdf
In accordance with the provisions of Article 33.3, the white lines define the track edges. During
Qualifying and the Race, each time a driver fails to stay within the track limits, this will result in that
lap time being invalidated by the Stewards.
Da li je trebalo ili ne, je odvojena priča, ali ako je greška i da je trebalo biti pravilo uključeno, nije napravljeno u hodu i da se pomogne nekome, jer u trenutku kad je donijeta (prije početka vikenda) nije bilo moguće znati kome će pomoći/odmoći.

To što ti vidiš zavjeru kontra Alonsa u pašteti nije problem pravila

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 19 apr 2024, 14:30

Ne vidim zavjeru ni protiv koga, već vidim da se FIA ne drži pravila koja su sami propisali. Izbrisali su vrijeme Norrisu za sljedeći krug nakon što je izašao sa staze, pa su mu vratili to vrijeme jer "nije dobio nikakvu prednost izlaskom sa staze." Da pravilo o brisanju kruga nije na snazi, ne bi ga uopšte primijenili prvi put. Kontaš?
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Jabroni
Postovi: 706
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jabroni » 19 apr 2024, 14:46

Bundesliga je napisao/la:
19 apr 2024, 14:30
Ne vidim zavjeru ni protiv koga, već vidim da se FIA ne drži pravila koja su sami propisali. Izbrisali su vrijeme Norrisu za sljedeći krug nakon što je izašao sa staze, pa su mu vratili to vrijeme jer "nije dobio nikakvu prednost izlaskom sa staze." Da pravilo o brisanju kruga nije na snazi, ne bi ga uopšte primijenili prvi put. Kontaš?
Stewardi su izbrisali, FIA je vratila. Zato što se greška desila tokom prvobitnog brisanja, a ne kod vraćanja, ili u prijevodu, vrijeme se nije ni trebalo prvobitno izbrisati. Vjerovatno je neki od stewarda pametan ko i ti počeo primjenjivat pravila bez da ih je pročitao.
Vrlo je jednostavno zapravo, samo treba pročitati pravila.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Bundesliga » 19 apr 2024, 14:51

Jabroni je napisao/la:
19 apr 2024, 14:46
Stewardi su izbrisali, FIA je vratila. Zato što se greška desila tokom prvobitnog brisanja, a ne kod vraćanja, ili u prijevodu, vrijeme se nije ni trebalo prvobitno izbrisati. Vjerovatno je neki od stewarda pametan ko i ti počeo primjenjivat pravila bez da ih je pročitao.
Vrlo je jednostavno zapravo, samo trebaš pročitati pravila.
Nek si ti pametan, ljubi ga majka. Ti samo nagađaš ovdje, vjerovatno je ovaj ovako, onaj onako. A zvanični stav FIE je da je vrijeme vraćeno jer Norris nije dobio nikakvu prednost izlaskom sa staze za sljedeći krug. A ne kako ti nagađaš da krug uopšte nije trebao biti brisan.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Odgovori

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.