Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
DamirT
Postovi: 14061
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 19 apr 2024, 09:32

Daj uvalite ga nek im nosi lopte na treningu. Jest lik naporan.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Arvid
Postovi: 17250
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Arvid » 19 apr 2024, 09:43

Brate mene sramota za njega.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Sveti
Postovi: 10203
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 19 apr 2024, 10:38

Sindikat12 je napisao/la:
18 apr 2024, 22:40
”Čitam i da će u njegovom stručnom štabu biti imena poput Spahića, Bajramovića i Ibiševića, sve su to odlični momci, a ja ako im na bilo koji način mogu pomoći – tu sam.”

Baždarevic
Daj ba jel moguce ovo :urnebes:
naprijed rejal

19vendetta87
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la 19vendetta87 » 19 apr 2024, 10:53

Sindikat12 je napisao/la:
18 apr 2024, 22:40
”Čitam i da će u njegovom stručnom štabu biti imena poput Spahića, Bajramovića i Ibiševića, sve su to odlični momci, a ja ako im na bilo koji način mogu pomoći – tu sam.”

Baždarevic
:tokralju:

slika
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Varg
Postovi: 2634
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Varg » 19 apr 2024, 10:58

vrijeme je da opet pocne mahati sa onim svojim ćitabima kod marjana
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

HeraklitMracni
Postovi: 5347
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HeraklitMracni » 19 apr 2024, 11:02

Sutra da Željo stane na noge , ovaj bi na sva zvona uvaljivao se :crazy: :crazy: sad kad ga zovu kao nije vrijeme :crazy:

Avatar
zgembo89
Postovi: 4934
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la zgembo89 » 19 apr 2024, 12:49

Ne znam samo je li Spahic umjesto Misimovica ulazi kao sportski direktor ili kao pomocnik Barbarezu jer su obojica bez iskustva

Avatar
Sveti
Postovi: 10203
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 19 apr 2024, 12:57

HeraklitMracni je napisao/la:
19 apr 2024, 11:02
Sutra da Željo stane na noge , ovaj bi na sva zvona uvaljivao se :crazy: :crazy: sad kad ga zovu kao nije vrijeme :crazy:
Da da, jer je on eto neki renomirani trener, a da nema eu pasos ne bi dalje doguro od prve kantonalne lige, ni on ni jaran mu fake
naprijed rejal

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 406
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la muharemovicdzelo » 19 apr 2024, 13:03

Ako su tačne informacije, Spahić bi trebao biti sportski direktor i spona predsjednika sa selektorom i igračima, dakle ne bi trebao biti u stručnom štabu.

Još par sati, pa ćemo znati detalje.

Vjerujem da nisam jedini koji s nestrpljenjem čeka da pogleda press.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
boatenkk
Postovi: 436
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la boatenkk » 19 apr 2024, 13:04

ibisevic kao sto sam i najavaio ne moze biti izbornik.. kad je pitao generalni nju jorka bacio fasciklu i rekao no no no

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2438
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JayCatwright » 19 apr 2024, 13:18

Baždarević: ''Ukoliko tražite nekoga da vam okreči stan, stavljam vam se na raspolaganje''

Ako ništa mora mu se priznati da aktivno traži posao, i to je za svaku pohvalu. :salut:

GG3
Postovi: 2767
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la GG3 » 19 apr 2024, 13:21

boatenkk je napisao/la:
19 apr 2024, 13:04
ibisevic kao sto sam i najavaio ne moze biti izbornik.. kad je pitao generalni nju jorka bacio fasciklu i rekao no no no
Da i kasnije su otisli na cevape i gledali skupa LP
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Espiritosanto
Postovi: 3022
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Espiritosanto » 19 apr 2024, 13:21

boatenkk je napisao/la:
19 apr 2024, 13:04
ibisevic kao sto sam i najavaio ne moze biti izbornik.. kad je pitao generalni nju jorka bacio fasciklu i rekao no no no
Neće ni Zeba, predsjednik Igmana poludio i rekao jok jok jok
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
Rosicky
Postovi: 8347
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Rosicky » 19 apr 2024, 13:42

Za licencu koju trebaš imati kako bi vodio reprezentaciju također moraš napisati određeni rad na temu "nogometne filozofije" koja će biti prozor u svijet rada sa trenerima najvećih klubova tj dio CVa.

Zašto ja to nisam mogao pronaći u slučaju Barbareza?
To bi dosta toga reklo o taktici koju bi mogao koristiti..

Lavcina
Postovi: 405
Pridružen/a: 17 nov 2023, 16:19
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Lavcina » 19 apr 2024, 14:37

boatenkk je napisao/la:
19 apr 2024, 13:04
ibisevic kao sto sam i najavaio ne moze biti izbornik.. kad je pitao generalni nju jorka bacio fasciklu i rekao no no no
Zanimljiv si ko jucerasnje novine.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2122
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CAGarfia » 19 apr 2024, 15:08

Barbarez je bez ikakve dileme najveća legenda koja je igrala za reprezentaciju, te je njemu i Spahiću mjesto u zgradi saveza. Doduše, nisam siguran da li je Barbarez dorastao zadatku da vodi pionire Veleža, a kamoli reprezentaciju BiH jer mu je trenerski CV tabula rasa. Ono što me kao navijača obradovalo je vraćanje istinskih lidera u ekipu, čvrsta ruka nam je najviše falila i autoritet u zadnjih par godina. Barbarez i Spaha će sigurno dati maksimum maksimuma u ovom poslu, ali jedno se truditi, a drugo je kvalitetno raditi. Dolaskom Barbareza dolazi euforija i vraća se neki šarm reprezentaciji koji je odavno izgubljen.

Kao što svi mi ovdje trubimo, pomoćnici su ključ. Tu su neophodni ljudi koji razumiju fudbal, koji se znaju prilagoditi svakoj situaciji na terenu i koji će znati izvući iz ove ekipe maksimum. Svi znamo da u ovom reprezentativnom fudbalu je bitnije da imaš čvrstu ruku koja zna nabrijati igrače i koja će biti autoritet, što je najbolje vidljivo u primjeru Ćire. Eh sad kad bi se okupili uz Barbareza još tu Bajramović i Vedo i da taj korpus bude mozak operacije, a da imaš Barbu koji će sve to ustrojiti. Dobra zamisao, bez ikakve dileme.

Ako budu 4 godine ugovora stručnom štabu, a pomoćnici budu neki novi Borče, Musa ili Baljić, džaba smo krečili. Vico je uradio strašan potez jer je konačno udovoljio široj narodnoj masi koja se loži na legende i ovakve priče, a da se ne lažemo 95% navijača su takvi. I ako krene po zlu, samo može reći jeste li tražili duži mandat selektoru, jeste dobili ime koje ste željeli, te okrenuti priču na svoj mlin.

Barbarez i pomoćnici moraju shvatiti da je Euro 2028 ključ, da imaju 15tak utakmica do kvalifikacija za Euro i da sav fokus treba biti na tome. Iskopati što više imena, uigravati ekipu i stvoriti klimu i atmosferu pozitivnu do tih kvalifikacija. Svaki rezultat do toga treba biti bonus.

Tako da, sretno Sergej, sretno Spaha. :bih:


slika

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 apr 2024, 15:15

Ako su već odlučili da može biti i selektor bez iskustva ja bih se najviše obradovao gospodinu Senadu Luliću!
Sigurno bolja opcija (ako ima sve potrebne licence).

Nema ništa protiv Sergeja, odličan igrač, legenda Bosne i Hercegovine, svi ga vole, ali za ovaj posao je ipak potrebno i malo više trenerskog umijeća jer smo mi u najboljem slučaju prosječna repka.

To što on do sada nije radio u struci, da tako kažemo, sigurno dosta govori. Nije valjda čekao pravu priliku toliko dugo.

Espiritosanto
Postovi: 3022
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Espiritosanto » 19 apr 2024, 15:17

h1a2s3o4 je napisao/la:
19 apr 2024, 15:15
Ako su već odlučili da može biti i selektor bez iskustva ja bih se najviše obradovao gospodinu Senadu Luliću!
Sigurno bolja opcija (ako ima sve potrebne licence).

Nema ništa protiv Sergeja, odličan igrač, legenda Bosne i Hercegovine, svi ga vole, ali za ovaj posao je ipak potrebno i malo više trenerskog umijeća jer smo mi u najboljem slučaju prosječna repka.

To što on do sada nije radio u struci, da tako kažemo, sigurno dosta govori. Nije valjda čekao pravu priliku toliko dugo.
Kakvo trenersko umijeće ima Lulić?
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2249
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 apr 2024, 15:27

Espiritosanto je napisao/la:
19 apr 2024, 15:17
h1a2s3o4 je napisao/la:
19 apr 2024, 15:15
Ako su već odlučili da može biti i selektor bez iskustva ja bih se najviše obradovao gospodinu Senadu Luliću!
Sigurno bolja opcija (ako ima sve potrebne licence).

Nema ništa protiv Sergeja, odličan igrač, legenda Bosne i Hercegovine, svi ga vole, ali za ovaj posao je ipak potrebno i malo više trenerskog umijeća jer smo mi u najboljem slučaju prosječna repka.

To što on do sada nije radio u struci, da tako kažemo, sigurno dosta govori. Nije valjda čekao pravu priliku toliko dugo.
Kakvo trenersko umijeće ima Lulić?
Isto kao i Barbarez. :D

Ali je bar na pocetku karijere, taze je iz škole što se kaže, a mislim da se pisalo da je sarađivao sa Kloseom u nekom austrijskom klubu(nisam sigurand da je tačno), kao i da je sa njim u tandemu bio kandidat za trenera Lacija.

Sve u svemu, iskustvo kao i Barbarez, ali covjek je na pocetku karijere. NIje 10 godina igrao karte i filozofirao da bi kasnije zbog navijaca dosao do selektorskog mjesta.

Ništa manje ne zaslužuje šansu od Barbareza, kako sam i napisao u prvom postu ako cemo uzimati selektore bez iskustva.

Mladji, odmah nakon igrace u trenerske vode, profesionalac(svajcarac), mislim da je u Italiji stekao licence. Za mene je to bolje.

Avatar
Varg
Postovi: 2634
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Varg » 19 apr 2024, 15:28

h1a2s3o4 je napisao/la:
19 apr 2024, 15:15
Ako su već odlučili da može biti i selektor bez iskustva ja bih se najviše obradovao gospodinu Senadu Luliću!
Sigurno bolja opcija (ako ima sve potrebne licence).

Nema ništa protiv Sergeja, odličan igrač, legenda Bosne i Hercegovine, svi ga vole, ali za ovaj posao je ipak potrebno i malo više trenerskog umijeća jer smo mi u najboljem slučaju prosječna repka.

To što on do sada nije radio u struci, da tako kažemo, sigurno dosta govori. Nije valjda čekao pravu priliku toliko dugo.
stace nam stranac? on se izjasnjava kao svicarac
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.