Nogometni savez BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Horoz
Postovi: 1761
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la Horoz » 29 apr 2024, 21:18

Imajednabrigada je napisao/la:
29 apr 2024, 20:44
Vico, gospodin covjek, kojem treba dati dozivotno stolicu i titulu počasnog predsjednika saveza koji je uspio nekim čudom pripitomiti četnike, ustaše pa i balije i ponizitii njihove fasisticke, rasisticke i nacionalisticke ideje.

Tek sad mi je drago sto sam ga stalno branio.
Ovo što je Vico uradio u reprezentaciji, su revolucionarne promjene. Na bolje.
Da li će ova garnitura napraviti rezultat,veliko je pitanje, ali ako se usvoji ova praksa za izbor pomoćnika, direktora reprezentacije, veliki je iskorak.
Ovo govorim kao navijač reprezentacije, ne klupski navijač.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
mahic
Postovi: 827
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la mahic » 29 apr 2024, 21:26

realno uradio je vise za BiH fudbal nego svi prethodni predsjednici BiH saveza zajedno

Imajednabrigada
Postovi: 1726
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la Imajednabrigada » 29 apr 2024, 21:43

Horoz je napisao/la:
29 apr 2024, 21:18
Imajednabrigada je napisao/la:
29 apr 2024, 20:44
Vico, gospodin covjek, kojem treba dati dozivotno stolicu i titulu počasnog predsjednika saveza koji je uspio nekim čudom pripitomiti četnike, ustaše pa i balije i ponizitii njihove fasisticke, rasisticke i nacionalisticke ideje.

Tek sad mi je drago sto sam ga stalno branio.
Ovo što je Vico uradio u reprezentaciji, su revolucionarne promjene. Na bolje.
Da li će ova garnitura napraviti rezultat,veliko je pitanje, ali ako se usvoji ova praksa za izbor pomoćnika, direktora reprezentacije, veliki je iskorak.
Ovo govorim kao navijač reprezentacije, ne klupski navijač.

Poenta je da nam je covjek dao sve, ono o cemu smo bas mi Bosnjaci, Bosanci i svi iskreni najvijaci maštali i mislili da je to nemoguce i da do ovog nikad nece doci.
Cak je covjek dao i vrijeme toj garnituri da napravi rezultat.

Sipa u Savezu, nista jos nema nekih dokaza o navodnom kriminalu, toliko osporavani investirori i tereni a na Kosevu i Mostaru i svim ostalima terenima kisa svih 90 minuta a teren kao tepih.

Sudjenje.... Realno svako svome malo navlaci jer puno i ne treba - ovi nasi divovi i ostali ucviljeni velikani ionako su nesposobni za nesto vise.

Sjecas se jos proslog ljeta kad sam rekao da je u opciji ovaj trojac i bas ova tri imena, i on je tad bio protiv ponajvise zbog toga jer je zelio nekog selektors koji ima bilo kakvo iskustvo jer je po svaku cijenu zelio da odemo na Euro.

A u slucaju neuspjeha da se da prilika ovoj garnituri jer ce imati vise vremena i da dobiju na vremenu da poprave i ako ne bude islo kako bi svi zeljeli.
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
DamirT
Postovi: 14514
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la DamirT » 29 apr 2024, 21:47

Koliko smo svi bili protiv njega, a realnost je da je sigurno najvise uradio za fudbal u BiH. Navlacilo se i uvijek ce se navlaciti. Srbin dosao na celo, gura Borac. Doci ce Bosnjak, gurati ce Zelju ili Sarajevo. Hrvat Zrinjski itd.

Dok je Bosnjak bio na celu saveza, prva stvar kad se dokopao para, hajmo uradit sebi zgradu...

Tereni kakvi god da su, makar su uradjeni. Sto drugi predsjednici to nisu uradili dosad?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Varg
Postovi: 2683
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la Varg » 29 apr 2024, 22:31

prvi put da se nesto vidi, a svi su mogli da su htjeli postići ovo.

samo vico :bih:
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

BosnianDragon2024
Postovi: 26
Pridružen/a: 28 mar 2024, 02:36
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la BosnianDragon2024 » 30 apr 2024, 00:10

DamirT je napisao/la:
29 apr 2024, 21:47
Koliko smo svi bili protiv njega, a realnost je da je sigurno najvise uradio za fudbal u BiH. Navlacilo se i uvijek ce se navlaciti. Srbin dosao na celo, gura Borac. Doci ce Bosnjak, gurati ce Zelju ili Sarajevo. Hrvat Zrinjski itd.

Dok je Bosnjak bio na celu saveza, prva stvar kad se dokopao para, hajmo uradit sebi zgradu...

Tereni kakvi god da su, makar su uradjeni. Sto drugi predsjednici to nisu uradili dosad?
I još jedan "uspjeh" je što po prvi put u našoj historiji selektor ima pravo da bira svoj stručni štab. Zašto Begic nije mogo napravit slično? Pogotovo nakon plasmana na svjetskom prvenstu. Godinama se spominjo Vaha I kako on nije htjeo vodit Reprezentaciju zato što bi drugi njemu birali stručni štab.

Nisam naivan I znam da Vico ne voli Bosnu ali mislim da on hoce da napravi rezultate zato što bi to bilo dobra za njegov CV i eventualno neku poziciju u UEFA.

Avatar
DamirT
Postovi: 14514
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la DamirT » 30 apr 2024, 09:11

BosnianDragon2024 je napisao/la:
30 apr 2024, 00:10
DamirT je napisao/la:
29 apr 2024, 21:47
Koliko smo svi bili protiv njega, a realnost je da je sigurno najvise uradio za fudbal u BiH. Navlacilo se i uvijek ce se navlaciti. Srbin dosao na celo, gura Borac. Doci ce Bosnjak, gurati ce Zelju ili Sarajevo. Hrvat Zrinjski itd.

Dok je Bosnjak bio na celu saveza, prva stvar kad se dokopao para, hajmo uradit sebi zgradu...

Tereni kakvi god da su, makar su uradjeni. Sto drugi predsjednici to nisu uradili dosad?
I još jedan "uspjeh" je što po prvi put u našoj historiji selektor ima pravo da bira svoj stručni štab. Zašto Begic nije mogo napravit slično? Pogotovo nakon plasmana na svjetskom prvenstu. Godinama se spominjo Vaha I kako on nije htjeo vodit Reprezentaciju zato što bi drugi njemu birali stručni štab.

Nisam naivan I znam da Vico ne voli Bosnu ali mislim da on hoce da napravi rezultate zato što bi to bilo dobra za njegov CV i eventualno neku poziciju u UEFA.
To da je ne voli znamo svi, ali kao sto kazes mogli su i drugi makar tu "sitnicu" u vezi pomocnika da daju selektorima, a ne da namecu Jusufbegovice, Muse i slicne. Nije trazio niko od nas da se dovede Guardiola za selektora, pa kao nije to moguce.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2261
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 maj 2024, 17:56

Hoce li ove sezone povecati broj stranih igraca (koji nisu iz zemalja ex-yu) ili ce se i dalje ponasati kao da imamo stanovnika kao Turska, ako i oni nisu ukinuli to pravilo?

Ako su ukinuli za zemlje bivske Jugoslavije ukini onda za sve, u cemu je fora?!
Ukinuti pravilo za strance, bukvalno neka dovodi ko koga i koliko moze, a ostaviti pravilo za mlade domace igrace. To je win-win.
Klubovi nisu ograniceni, a razvijas mlade igrace tj mogu se bolje razvijate uz bolje saigrače.

Avatar
DamirT
Postovi: 14514
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la DamirT » 19 maj 2024, 18:07

h1a2s3o4 je napisao/la:
19 maj 2024, 17:56
Hoce li ove sezone povecati broj stranih igraca (koji nisu iz zemalja ex-yu) ili ce se i dalje ponasati kao da imamo stanovnika kao Turska, ako i oni nisu ukinuli to pravilo?

Ako su ukinuli za zemlje bivske Jugoslavije ukini onda za sve, u cemu je fora?!
Ukinuti pravilo za strance, bukvalno neka dovodi ko koga i koliko moze, a ostaviti pravilo za mlade domace igrace. To je win-win.
Klubovi nisu ograniceni, a razvijas mlade igrace tj mogu se bolje razvijate uz bolje saigrače.
Fora je da uvale propalitet iz hrvatske i srpske lige. Najgluplje pravilo ikad...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
h1a2s3o4
Postovi: 2261
Pridružen/a: 20 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: Nogometni savez BiH

Post Postao/la h1a2s3o4 » 19 maj 2024, 19:37

DamirT je napisao/la:
19 maj 2024, 18:07
h1a2s3o4 je napisao/la:
19 maj 2024, 17:56
Hoce li ove sezone povecati broj stranih igraca (koji nisu iz zemalja ex-yu) ili ce se i dalje ponasati kao da imamo stanovnika kao Turska, ako i oni nisu ukinuli to pravilo?

Ako su ukinuli za zemlje bivske Jugoslavije ukini onda za sve, u cemu je fora?!
Ukinuti pravilo za strance, bukvalno neka dovodi ko koga i koliko moze, a ostaviti pravilo za mlade domace igrace. To je win-win.
Klubovi nisu ograniceni, a razvijas mlade igrace tj mogu se bolje razvijate uz bolje saigrače.
Fora je da uvale propalitet iz hrvatske i srpske lige. Najgluplje pravilo ikad...
Jašta je nego glupo.
Ako si već otvorio strana tržišta zašto onda ne sva?
Nemam ja problem sa stranim igračima iz komšiluka, ali zašto se samo na to ograničavati. Mi smo svakako limitirani na razne načine zašto još postavljati dodatne limite sami sebi?

Imali smo pravilo od 5 stranaca do neki dan i nije baš da smo izbacivali svake godine bar po jednog pristojnog igrača. To nije način da se zaštiti domaći proizvod, a nije baš ni da se ima šta zaštiti. OP stagniraju. Nema ni naznaka da će se nešto promijeniti.
Ako već hoće da pomognu "proizvodnju" domaćih igrača neka pomognu klubovima na neki način u radu sa mladim igračima, a ne da nameću pravila koja nemaju smisla.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: denza, IgmanskiVukovi i 10 gostiju.