FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
165
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
207
39%
 
Ukupno glasova: 537

Avatar
godrina
Postovi: 2935
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 01 maj 2024, 16:14

Da nam je pola uspjesnog, pametnog i karakternog covjeka kao sto je bio on.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61628
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 01 maj 2024, 17:09

Nekadasiigrostarsno je napisao/la:
01 maj 2024, 10:50
Druze ja ne znam gdje ti pratis fudbal, koji klub nema bar 20 mil e. Duga na Balkanu a ne negdje drugo ,bar ovi sto igraju Europu zadnjih par godina... ako cemo sebugasit radi jednog prijelaznog roka nakon do sad rijesenih dugova nemoj onda vise da se bavimo sportom nek zavrnu rukave i osiguraju sredstva,kako ? Boli nas briga.
Moraš ući u genezu problema.

Uvijek je najlakše da sve svaljuješ na one bivše. Tako nam je sve u državi i to donosi svaka smjena funkcionera, vlasti, uprava, bordova, itd, itd.

Jedina uprava koja se nije žalila na onu prethodnu je ona Amarova. Ne zato što ovi nisu ostavili probleme, već zato što su ljudi pokušali da rade posao. Mogli su se i oni odmah početi žaliti kako su našli nula maraka na računu, dugove za istok, preplaćene igrače sa debelim ugovorima, dugove prema bivšim uposlenicima, trenerima. Oni su odabrali drugi put i debelo su pogriješili.

Isto tako su i oni mogli početi kukati kako smo pred gašenjem, kako je opstanak kluba u pitanju.

Svaki klub je dužan, samo što se ti dugovi zasnivaju na realnim garancijama i planiranim prihodima. Kod nas to ne može baš tako da funkcioniše jer naši prihodi nisu stabilni.

Prošla uprava je odmah počela sa pričama o gašenju, kukanje, kmečanje i time su sebi napravili alibi, a situacija nije bila ni blizu strašna kako su je predstavili.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
avalPacidoroP
Postovi: 2374
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la avalPacidoroP » 01 maj 2024, 17:25

Prvo razriješiti stvari sa Upravnim Odborom, hoće li Greda i ekipa nastaviti poslije završetka sezone.
Zatim ganjati trenera, Ćorić nek im bude broj 1. pri izboru.
Dinu ostaviti obavezno u stručnom štabu.
Onda sa novim UO, napraviti neki reset OP. Uvidjeti gdje to godinama škripi, i padamo na sve niže grane.
Istovremeno, nek novi trener sklapa ekipu, ima finog materijala iz naše lige.
I onda aBd da napadnemo barem Europu.. s VAR-om neće nas moći tek tako yebavati ko godinama unazad.

Avatar
bhsport
Postovi: 11320
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 01 maj 2024, 17:35

Virtu4l je napisao/la:
01 maj 2024, 17:09
Nekadasiigrostarsno je napisao/la:
01 maj 2024, 10:50
Druze ja ne znam gdje ti pratis fudbal, koji klub nema bar 20 mil e. Duga na Balkanu a ne negdje drugo ,bar ovi sto igraju Europu zadnjih par godina... ako cemo sebugasit radi jednog prijelaznog roka nakon do sad rijesenih dugova nemoj onda vise da se bavimo sportom nek zavrnu rukave i osiguraju sredstva,kako ? Boli nas briga.
Moraš ući u genezu problema.

Uvijek je najlakše da sve svaljuješ na one bivše. Tako nam je sve u državi i to donosi svaka smjena funkcionera, vlasti, uprava, bordova, itd, itd.

Jedina uprava koja se nije žalila na onu prethodnu je ona Amarova. Ne zato što ovi nisu ostavili probleme, već zato što su ljudi pokušali da rade posao. Mogli su se i oni odmah početi žaliti kako su našli nula maraka na računu, dugove za istok, preplaćene igrače sa debelim ugovorima, dugove prema bivšim uposlenicima, trenerima. Oni su odabrali drugi put i debelo su pogriješili.

Isto tako su i oni mogli početi kukati kako smo pred gašenjem, kako je opstanak kluba u pitanju.

Svaki klub je dužan, samo što se ti dugovi zasnivaju na realnim garancijama i planiranim prihodima. Kod nas to ne može baš tako da funkcioniše jer naši prihodi nisu stabilni.

Prošla uprava je odmah počela sa pričama o gašenju, kukanje, kmečanje i time su sebi napravili alibi, a situacija nije bila ni blizu strašna kako su je predstavili.
Pokušali da rade, zaliili se nisu ali posao uradili nisu.
Napravili najveci dug u istoriji, imali i oni preplacenih igraca, ne kamione kao prerhodni ali pogledati pod Ermin Zec.
U koroni ni marke u klub unijeli nisu.
Jedino rahmetli Dzuba pokusavao, ganjao, zavrsio krov na istoku ali nije bilo vise takvih ljudi.
Definitivno jedna od gorih uprava koju smo imali.
Uz to, kiksom na Grbavici sa partizanima zijanili titilu.
Gluho bilo ne ponovilo se nikom nikad.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Brkooo
Postovi: 2296
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 01 maj 2024, 17:42

Virtu4l je napisao/la:
01 maj 2024, 17:09
Nekadasiigrostarsno je napisao/la:
01 maj 2024, 10:50
Druze ja ne znam gdje ti pratis fudbal, koji klub nema bar 20 mil e. Duga na Balkanu a ne negdje drugo ,bar ovi sto igraju Europu zadnjih par godina... ako cemo sebugasit radi jednog prijelaznog roka nakon do sad rijesenih dugova nemoj onda vise da se bavimo sportom nek zavrnu rukave i osiguraju sredstva,kako ? Boli nas briga.
Moraš ući u genezu problema.

Uvijek je najlakše da sve svaljuješ na one bivše. Tako nam je sve u državi i to donosi svaka smjena funkcionera, vlasti, uprava, bordova, itd, itd.

Jedina uprava koja se nije žalila na onu prethodnu je ona Amarova. Ne zato što ovi nisu ostavili probleme, već zato što su ljudi pokušali da rade posao. Mogli su se i oni odmah početi žaliti kako su našli nula maraka na računu, dugove za istok, preplaćene igrače sa debelim ugovorima, dugove prema bivšim uposlenicima, trenerima. Oni su odabrali drugi put i debelo su pogriješili.

Isto tako su i oni mogli početi kukati kako smo pred gašenjem, kako je opstanak kluba u pitanju.

Svaki klub je dužan, samo što se ti dugovi zasnivaju na realnim garancijama i planiranim prihodima. Kod nas to ne može baš tako da funkcioniše jer naši prihodi nisu stabilni.

Prošla uprava je odmah počela sa pričama o gašenju, kukanje, kmečanje i time su sebi napravili alibi, a situacija nije bila ni blizu strašna kako su je predstavili.
Sto se tice te "Amarove uprave", iste one koju je on izabrao pa poslije oni njega kao izabrali za sefa strucnog staba, a koju ti sad iz nekog razloga dizes u nebesa i oni su kao zlatni, procitaj samo ovaj boldirani tekst. Pametnom covjeku je dovoljno, samo ovo da procita i da se vidi kakvi su to bili neradnici i ublehasi..

Nadzorni odbor je skretao pažnju na to. Što se tiče Nadzora. Krajem februara su izašli iz kluba, a u martu su dali ostavke. Vidjeli su da ovi nemaju kapacitet da vode klub. Klub se ne vodi tako. Nemaju vizije, ne znaju šta će. Dogovoren sastanak u 18, oni dolaze u 18:45. Pa poštuj moje vrijeme, poštuj vrijeme onoga Badžaka koji dolazi iz Konjica na vrijeme. Nekoga iz Sarajeva se čeka do sedam. I na tim sastancima se sjedilo tri sata i ništa se ne riješi. Badžak je jednom rekao, 'pa ljudi dragi mi ne pričamo oko najvažnijeg, a to je gdje su pare. Ko će donijeti pare?'. I tako sedmicama i mjesecima. Zato kažem da je njihov učinak ništa. Donacije 30.000 KM, sponzorski ugovori nekih 46.000 i dvije pozajmice po 10.000 KM. Ništa.

BIZMARK66
Postovi: 410
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 01 maj 2024, 17:47

Gledaj slike na klix naših vedeta lagano dundule cigare boli ih..treba zapalit ponekad

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61628
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 01 maj 2024, 17:49

Brkooo je napisao/la:
01 maj 2024, 17:42
Sto se tice te "Amarove uprave", iste one koju je on izabrao pa poslije oni njega kao izabrali za sefa strucnog staba, a koju ti sad iz nekog razloga dizes u nebesa i oni su kao zlatni, procitaj samo ovaj boldirani tekst.
Naravno da je ne dižem u nebesa, ali to je vaš modus operandi, niti jednom riječju ih nisam pohvalio, a kamoli dizao u nebesa.

Samo me zanima kako se postaje takav, da apsolutno uvijek vidiš ono što želiš da vidiš a ne ono što zaista piše. :bow:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61628
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 01 maj 2024, 18:56

Pitarsam je napisao/la:
01 maj 2024, 17:07
Za Mitomane heroj,a za objektivne hostapler!
Sramota je ovo što pišeš za velikog Ivicu Osima. ;) Posebno ti, koji se predstavljaš za gradsku raju.
Evribadi sej Željo
Željoooo

MojaMalenkost
Postovi: 2314
Pridružen/a: 22 feb 2020, 19:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MojaMalenkost » 01 maj 2024, 19:51

Jes gradska raja sljegla 92. iz Medjedje.
Pročepit će negdje.

let3
Postovi: 29180
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la let3 » 01 maj 2024, 19:58

Jasta je, nego gradska raja :lol:
Gradska raja iz Ljeseva.

Danielagger44
Postovi: 4
Pridružen/a: 24 mar 2024, 00:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Danielagger44 » 01 maj 2024, 20:23

BIZMARK66 je napisao/la:
01 maj 2024, 17:47
Gledaj slike na klix naših vedeta lagano dundule cigare boli ih..treba zapalit ponekad
Pogledah sinoc intervjue ili podcast kako je to sad moderno s Srđanom Stanicem. Pa naletih na slike po fb i na klixu naših "fudbalera" kako se provode. Lijepo sto se druže zajedno, međutim gledajuci intervjuu Stane ostale su mi neke rijeci njegove u glavi. A to su da igrači koji dođu u klub se moraju "prikloniti" "sarajlijama" inače će ih vrlo brzo "odbaciti"
Kako kaže draže mu je igrat s svrakom nego s nekim "došljom".
Prije će dodat Svraki kad ima priliku, a kad je neko drugi zamahnut će par puta. I potpisao bih svaku tu njegovu riječ.
Mi smo u klubu jedino imali rezultate kad smo igrali s igračima koji su znali šta je Željo, koji su znali Grbavicu kao dom.
Koliko god smo imali igrača DOŠLJA koji su pokušavali biti "željovci" poput Siniše, evo sad Krpica i bilo ih je još primjera mi nismo uspjeli uzeti neku titulu. Koliko je tu zapravo vazno da imaš igrače koji znaju šta je Željo, Znaju teret dresa. I nadam se da ako ostanemo a ostat cemo, da cemo makar svojoj djeci dati priliku prije nego tim igračima "došljama".
Isto jedna situacija koji je Stana objasnio kada su ostali samo s jednim spicem da Amar Osim nije bacao pare da dovede igrača koji će biti zamjena već je računao na igrača iz omladinskog pogona. Tako otvorio jedno mjesto igraču iz omladinskog pogona.
Koji je poslije bio prodat. Bio je jako uvezan s Omladinskim pogonom.
Danas tesko da imamo uvezanošću trenera prvog tima s omladinskim pogonom a tesko i da ćemo to dobiti kad ih mjenjamo kao na traci.
Imali smo jednog špica Junior koji je odigrao protiv konyaspora možda 45 minuta i mi smo se riješili njega, zaboravio sam mu ime. Siguran sam da bi ga mogli unovčiti pa koliko toliko. A ostavili smo Haracica kojeg vise ne možeš prodati ni za kifle a ni nemaš neke koristi od njega. On je u želji 2 godine i u 2 godine nije mogao kondicije nabiti za vise od 30 minuta.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19396
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 01 maj 2024, 20:26

Virtu4l je napisao/la:
01 maj 2024, 18:56
Pitarsam je napisao/la:
01 maj 2024, 17:07
Za Mitomane heroj,a za objektivne hostapler!
Sramota je ovo što pišeš za velikog Ivicu Osima. ;) Posebno ti, koji se predstavljaš za gradsku raju.
Izvini sto te citiram ali pusti tog dronjka, dripca ili ako cemo precizno pedofila koji postavlja slike maloljetnice koju hefta.
Njega je sevap utabati.






Pocivaj u miru Ivice, Pokojni Ivica Osim, rahmetli Ivica Osim istinska legenda.
Mangup, gospodin, profesor jednostavno najjaca fudbalska glava ikad.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

1921ljoze
Postovi: 593
Pridružen/a: 09 mar 2023, 13:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921ljoze » 01 maj 2024, 21:15

Gledam Strum danas u kupi i ovo za Ivicu Osima,msm da je nas klub premalo napravio nakon njegove smrti
Bila je ona tekma sa Radnikom i to je to....moglo bi se na ljeto zakazati prijateljska sa Sturmom na Grbavici u cast Ivice...koreografija i sve ostalo....

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 441
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la muharemovicdzelo » 01 maj 2024, 21:43

Šturm nakon preokreta postao pobjednik kupa, baš na današnji dan. Premalo se uradilo sa naše strane po pitanju sjećanja na pokojnog Štrausa.

Igračina, fudbalski mag, fudbalski genije i fudbalski učitelj!

Premalo je riječi da se opiše naš Štraus.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Zvornicka
Postovi: 163
Pridružen/a: 16 dec 2022, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zvornicka » 01 maj 2024, 22:33

BIZMARK66 je napisao/la:
01 maj 2024, 17:47
Gledaj slike na klix naših vedeta lagano dundule cigare boli ih..treba zapalit ponekad
Pogledaj malo sliku i vidjet ces da na njoj nisu samo fudbaleri :thumbup:
Nekad je bolje presutiti nego pisati gluposti i fol kritikovati. Doduse, ne znam ni sto ti ista pisem, svakako ne znas ni kako nam izgledaju igraci.

Avatar
bhsport
Postovi: 11320
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 01 maj 2024, 23:02

Virtu4l je napisao/la:
01 maj 2024, 18:56
Pitarsam je napisao/la:
01 maj 2024, 17:07
Za Mitomane heroj,a za objektivne hostapler!
Sramota je ovo što pišeš za velikog Ivicu Osima. ;) Posebno ti, koji se predstavljaš za gradsku raju.
Taj kloc grada vidio nije.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

istokzeljo
Postovi: 77
Pridružen/a: 31 jul 2022, 18:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la istokzeljo » 02 maj 2024, 00:12

Danielagger44 je napisao/la:
01 maj 2024, 20:23
BIZMARK66 je napisao/la:
01 maj 2024, 17:47
Gledaj slike na klix naših vedeta lagano dundule cigare boli ih..treba zapalit ponekad
Pogledah sinoc intervjue ili podcast kako je to sad moderno s Srđanom Stanicem. Pa naletih na slike po fb i na klixu naših "fudbalera" kako se provode. Lijepo sto se druže zajedno, međutim gledajuci intervjuu Stane ostale su mi neke rijeci njegove u glavi. A to su da igrači koji dođu u klub se moraju "prikloniti" "sarajlijama" inače će ih vrlo brzo "odbaciti"
Kako kaže draže mu je igrat s svrakom nego s nekim "došljom".
Prije će dodat Svraki kad ima priliku, a kad je neko drugi zamahnut će par puta. I potpisao bih svaku tu njegovu riječ.
Mi smo u klubu jedino imali rezultate kad smo igrali s igračima koji su znali šta je Željo, koji su znali Grbavicu kao dom.
Koliko god smo imali igrača DOŠLJA koji su pokušavali biti "željovci" poput Siniše, evo sad Krpica i bilo ih je još primjera mi nismo uspjeli uzeti neku titulu. Koliko je tu zapravo vazno da imaš igrače koji znaju šta je Željo, Znaju teret dresa. I nadam se da ako ostanemo a ostat cemo, da cemo makar svojoj djeci dati priliku prije nego tim igračima "došljama".
Isto jedna situacija koji je Stana objasnio kada su ostali samo s jednim spicem da Amar Osim nije bacao pare da dovede igrača koji će biti zamjena već je računao na igrača iz omladinskog pogona. Tako otvorio jedno mjesto igraču iz omladinskog pogona.
Koji je poslije bio prodat. Bio je jako uvezan s Omladinskim pogonom.
Danas tesko da imamo uvezanošću trenera prvog tima s omladinskim pogonom a tesko i da ćemo to dobiti kad ih mjenjamo kao na traci.
Imali smo jednog špica Junior koji je odigrao protiv konyaspora možda 45 minuta i mi smo se riješili njega, zaboravio sam mu ime. Siguran sam da bi ga mogli unovčiti pa koliko toliko. A ostavili smo Haracica kojeg vise ne možeš prodati ni za kifle a ni nemaš neke koristi od njega. On je u želji 2 godine i u 2 godine nije mogao kondicije nabiti za vise od 30 minuta.
Po tebi ako sam dobro shvatio Želju vole samo Sarajlije? Evo ja i niko moj nije iz Sarajeva a sigurno ga volim jednako ili čak i više nego Sarajlije, i ja i moja porodica. A interviju Stane je u najmanju ruku za osudu. Čuj neće da doda. Koliko smo tako upropatili bodova, igrača, trenera....i to sve zbog toga što neko nekome neće da doda jer više voli Sarajliju nego došlu. Fuj.

BIZMARK66
Postovi: 410
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 02 maj 2024, 00:30

Zvornicka je napisao/la:
01 maj 2024, 22:33
BIZMARK66 je napisao/la:
01 maj 2024, 17:47
Gledaj slike na klix naših vedeta lagano dundule cigare boli ih..treba zapalit ponekad
Pogledaj malo sliku i vidjet ces da na njoj nisu samo fudbaleri :thumbup:
Nekad je bolje presutiti nego pisati gluposti i fol kritikovati. Doduse, ne znam ni sto ti ista pisem, svakako ne znas ni kako nam izgledaju igraci.
Pa da znas tog s slike znao bi da ne puši levatino ohrndana. Ne glumi pamstnjakovica kad nisi. 120 acc I ja tebi dalje repliciriam glupko

19vendetta87
Postovi: 4802
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 19vendetta87 » 02 maj 2024, 00:37

Lik ne moze upratit jel asistirao Radinovic i Boljevic, a da uprati cije su cigare sa stola...
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Alipasino
Postovi: 7915
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 02 maj 2024, 06:45

Sutra i bod dovoljan i ostajemo.Kako dalje nemam pojma jer me niko i nepita.A kad bi me pito e onda imam rjesenje.Kupi nas nije sve ni u parama.Kupi nas zaradices sevapa dok si ziv.Kupi nas i obraduj armiju plavu.E sad hoce li nas ko kupit to je pitanje.Valjda se nadje kakav hairlija.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.