Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Arvid
Postovi: 17516
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 05 maj 2024, 11:51

baboedindzeko09 je napisao/la:
05 maj 2024, 11:29
Zašto iko debila doživljava i replicira mu na postove?
Al Bgm, evo meni je nekakvu ponjavu napisao riječi pročitao nisam :mrgreen:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 05 maj 2024, 11:54

Asteriks je napisao/la:
05 maj 2024, 11:33
Kazem da su Svabe dobro zapele u nekim segmetima u odnosu na svoj renome i cinjenicu kako su ekonomski najjace trziste EU.

- Imaju masa starih vozila ✔
- Skoro na svakom trećem vozilu im vraćena kilometraža ✔
- Dominiraju im manuelci u ukupnom broju registrovanih vozila iz 2023/24. ✔

Niko normalan ih ne moze porediti sa nasom zemljom, vec moramo neke cinjenice i lose situacije jasno prikazati, preslikati i nacrtati. :mrgreen:
Njemacku koci istok. Odbij od Njemacke istok a ostavi Berlin. Imat ces duplo bogatiju zemlju po glavi stanovnika.

Licniznanstvenik
Postovi: 1107
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Licniznanstvenik » 05 maj 2024, 12:04


:opaopa: :opaopa: :opaopa:
je li tako šefe? tako je Miki!

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 05 maj 2024, 12:05

Hristos vaskrse. Na danasnji Vaskrs odajem pocast i sjecanje na ubijenu djecu Sarajeva od strane krvnika, koji jos nisu odgovarali za svoja nedjela.
Svakom casnom srbinu zelim da skupi snage I da svjedoci protiv svakog necovjeka. Samo srbin moze sebe spasiti.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5769
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la JohnCleese » 05 maj 2024, 12:11

Ne vidim problem u kupovini uvezenog auta u nekoj "auto kuci" gdje ces makar ovdje u BiH biti prvi vlasnik, a u konacnici mozda treci.

Najveci razlog je taj sto kod nas ne mozes izvesti novo auto iz salona ispod 25 000 km a i to su mahom auta slabe snage ciji motori rade na tri klipa koja ne mogu zadovoljiti ukuse velike vecine bh vozaca.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Surreal
Postovi: 7556
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 05 maj 2024, 12:23

Kilogram trešanja na sarajevskim pijacama košta 12 KM: Da li ćete kupiti voće po ovoj cijeni?
U Njemačkoj kila trešanja pola eura, a vi samo ostanite u toj bejha i kupujte za 12 KM :pray:

Dok je ovaca biće i vune, bolje da Alija nije pristajao na sporazume, neko ovako da živimo, samo Dojčland he he
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
DamirT
Postovi: 14579
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la DamirT » 05 maj 2024, 12:25

:rol: :rol:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

hayden
Postovi: 398
Pridružen/a: 12 jul 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la hayden » 05 maj 2024, 12:29

samoposmatram je napisao/la:
05 maj 2024, 12:05
Hristos vaskrse. Na danasnji Vaskrs odajem pocast i sjecanje na ubijenu djecu Sarajeva od strane krvnika, koji jos nisu odgovarali za svoja nedjela.
Svakom casnom srbinu zelim da skupi snage I da svjedoci protiv svakog necovjeka. Samo srbin moze sebe spasiti.
Nek praznik podari tebi i slicnima da vas napusti ta patoloska kolicina mrznje koja vam ne dozvoljava da na ovaj sveti dan budete normalni ljudi.

Pravoslavcima srecan praznik.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 05 maj 2024, 12:47

hayden je napisao/la:
05 maj 2024, 12:29
samoposmatram je napisao/la:
05 maj 2024, 12:05
Hristos vaskrse. Na danasnji Vaskrs odajem pocast i sjecanje na ubijenu djecu Sarajeva od strane krvnika, koji jos nisu odgovarali za svoja nedjela.
Svakom casnom srbinu zelim da skupi snage I da svjedoci protiv svakog necovjeka. Samo srbin moze sebe spasiti.
Nek praznik podari tebi i slicnima da vas napusti ta patoloska kolicina mrznje koja vam ne dozvoljava da na ovaj sveti dan budete normalni ljudi.

Pravoslavcima srecan praznik.
Jeli tvoje dijete poginulo u ratu?

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7533
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kraljttbvb » 05 maj 2024, 12:50

Surreal je napisao/la:
05 maj 2024, 12:23
Kilogram trešanja na sarajevskim pijacama košta 12 KM: Da li ćete kupiti voće po ovoj cijeni?
U Njemačkoj kila trešanja pola eura, a vi samo ostanite u toj bejha i kupujte za 12 KM :pray:

Dok je ovaca biće i vune, bolje da Alija nije pristajao na sporazume, neko ovako da živimo, samo Dojčland he he
:mrgreen: :mrgreen:

Plus maslac haman dzaba dijele...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Licniznanstvenik
Postovi: 1107
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Licniznanstvenik » 05 maj 2024, 12:51

Mare i Kate, sisu da nam plate...
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
godrina
Postovi: 2942
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la godrina » 05 maj 2024, 12:55

Surreal je napisao/la:
05 maj 2024, 12:23
Kilogram trešanja na sarajevskim pijacama košta 12 KM: Da li ćete kupiti voće po ovoj cijeni?
U Njemačkoj kila trešanja pola eura, a vi samo ostanite u toj bejha i kupujte za 12 KM :pray:

Dok je ovaca biće i vune, bolje da Alija nije pristajao na sporazume, neko ovako da živimo, samo Dojčland he he
U kojoj radnji je kilogram pola eura ?
100 grama/1,2 eur
Mozda si profulao nulu.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 05 maj 2024, 13:02

Sjećanje na 1.601 ubijeno dijete opkoljenog Sarajeva: Niko nikada nije odgovarao!
Mnogim je zapravo bol veća kako vrijeme odmiče, posebno onim roditeljima, a ima ih značajan broj, kojim je ubijeno po dvoje djece.

Danas se obilježava Dan sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva kao spomen na sve ubijene mališane od 1992. do 1995. godine.
Prema podacima Udruženja roditelja ubijene djece, tokom opsade Sarajeva, koja se smatra najdužom opsadom u historiji modernog ratovanja, ubijeno je 1.601 dijete.

Neka od djece su ubijena snajperskim hicima, dok su se igrala u dvorištu ili na putu od kuće do škole ili natrag.

Sve gore
Fikret Grabovica, predsjednik Udruženja roditelja ubijene djece, rekao je da bol koju nose roditelji ne jenjava i da kod gubitka najrođenijih bića ne važi izreka da "vrijeme liječi sve".

- Mnogim je zapravo bol veća kako vrijeme odmiče, posebno onim roditeljima, a ima ih značajan broj, kojim je ubijeno po dvoje djece, ili su ostali bez djece. Bez obzira na sve to, sigurno je da svi roditelji kako proteklih godina tako i danas nosimo tu bol, a emocije posebno budu uvećane kada dođe ovaj 5. maj, Dan sjećanja na ubijenu djecu", rekao je Grabovica u razgovoru za Anadolu.

Dodao je da su svake godine roditeljima emocije pomiješane - od beskrajne tuge do ponosa da na primjeren način obilježavaju Dan sjećanja na ubijenu djecu i da pošalju poruke da djeca koja su ubijena na brutalan način tokom opsade grada Sarajeva nisu zaboravljena.

- Posebno nam je značajno da pošaljemo mladima koji budu prisutni, a bude ih uvijek značajan broj, poruku da oni ne smiju zaboraviti, da trebaju pamtiti, ne da bi mrzili ili da bi se svetili, već da znaju šta se to događalo, da budu u budućnosti vrlo oprezni, da čuvaju svoju domovinu i grad na odgovarajući način", naglasio je Grabovica.

Iz Udruženja roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva često su skretali pažnju da bh. pravosuđe nije učinilo dovoljno za procesuiranje zločina nad ubijenom djecom glanom grada Bosne i Hercegovine.

Grabovica je ponovio da porodice ubijene djece i dalje najviše tišti to što Tužilaštvo Bosne i Hercegovine u protekle više od tri decenije još ni jednu optužnicu nije podiglo.

-Ono što nama posebno teško pada je saznanje da još niko nikada nije odgovarao za tako strašne zločine, za 1.601 ubijeno dijete i da tužilaštvo nikada nije podiglo nijednu optužnicu. To je prosto nevjerovatno. Da nisam svjedok svemu tome proteklih godina i da sam se pojavio odnekud, ne bih vjerovao. Nema tu posebne dileme ko je to činio. Znaju se komandiri, znaju se snajperisti koji su također ubijali… Spominje se pomirenje, ali bez katarze i kazne nema pomirenja. Može se to pokušavati, pričati, međutim to su uslovi koji vode ka pomirenju", poručio je Grabovica, kojem je 11-godišnja kćerka Irma ubijena u eksploziji granate u opkoljenom Sarajevu 20. marta 1993. godine.

Vlada Kantona Sarajevo je 2019. godine donijela odluku da će se 5. maj obilježavati kao Dan sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva.

Spomen-obilježje ubijenoj djeci 1992–1995.
Ove godine Dan sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva će biti obilježen 7. maja, a organizaciju ovog događaja je preuzelo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo.

U Sarajevu postoji Muzej ratnog djetinjstva čije postavke podsjećaju na strahote kroz koje su djeca prošla, te kako je izgledala njihova svakodnevnica. U centru grada se nalazi spomen-obilježje ubijenoj djeci 1992–1995., kao i spomen soba.

Opsada Sarajeva počela je 5. aprila 1992. godine, okončana je 29. februara 1996. godine. Trajala je 1.425 dana. Za to vrijeme, oko 350 hiljada stanovnika bilo je izloženo svakodnevnoj vatri pripadnika nekadašnje JNA i paravojnih formacija, a kasnije pripadnika tadašnje Vojske RS, iz skoro svih vrsta naoružanja, sa položaja smještenih na okolnim brdima.

Naporima branilaca
Nisu uspjeli sići i zauzeti grad samo zahvaljujući ogromnoj volji, želji i naporima branilaca, mahom građana koji su se odazvali pozivu za odbranu, te u početku skoro goloruki, u patikama i farmericama, s minimalno naoružanja, stali na branike grada.

Tokom opsade poginuo je 11.541 građanin Sarajeva, među njima 1.601 dijete. Prema poslijeratnim istraživanjima, najviše stanovnika, skoro četiri petine od ukupnog broja poginulih, stradalo je u prve dvije godine rata.

Avatar
leo1946
Postovi: 1938
Pridružen/a: 20 sep 2021, 13:28
Lokacija: Stadion Kosevo
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la leo1946 » 05 maj 2024, 13:34

godrina je napisao/la:
05 maj 2024, 12:55
Surreal je napisao/la:
05 maj 2024, 12:23
Kilogram trešanja na sarajevskim pijacama košta 12 KM: Da li ćete kupiti voće po ovoj cijeni?
U Njemačkoj kila trešanja pola eura, a vi samo ostanite u toj bejha i kupujte za 12 KM :pray:

Dok je ovaca biće i vune, bolje da Alija nije pristajao na sporazume, neko ovako da živimo, samo Dojčland he he
U kojoj radnji je kilogram pola eura ?
100 grama/1,2 eur
Mozda si profulao nulu.
:facepalm:
1946-1987

Avatar
Judd
Postovi: 1063
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Judd » 05 maj 2024, 14:20

Marsal je napisao/la:
04 maj 2024, 23:49
Judd je napisao/la:
04 maj 2024, 21:20
Vozi li iko ovdje automatika?

Kontam preći sa manuel na auto pa me zanima koje su mane?
Gledaj da je DSG i nemoj se sikirat. Redovno mijenjaš ulje mjenjača i bil hajr. Mislim da je preporuka svakih 60k kilometara, ali ja to radim svakih 20k jer ne prelazim puno godišnje. Od svih komponenti i dijelova na autu, od automatskog mjenjača će te najmanje bolit glava.
Ma sjeo nedavno u automatika, odmorio se sat vremena, nisam ni skontao da vozim. :mrgreen:

Jest da je bio Arteon 2023 iz Švedske i jes da nemam para za takvo što ali za nešto pristojnije imam.

Civa
Postovi: 2983
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Civa » 05 maj 2024, 14:35

godrina je napisao/la:
05 maj 2024, 12:55
Surreal je napisao/la:
05 maj 2024, 12:23
Kilogram trešanja na sarajevskim pijacama košta 12 KM: Da li ćete kupiti voće po ovoj cijeni?
U Njemačkoj kila trešanja pola eura, a vi samo ostanite u toj bejha i kupujte za 12 KM :pray:

Dok je ovaca biće i vune, bolje da Alija nije pristajao na sporazume, neko ovako da živimo, samo Dojčland he he
U kojoj radnji je kilogram pola eura ?
100 grama/1,2 eur
Mozda si profulao nulu.
Haha, tako sam ja prvi put kad sam otisao u Dojc. Fino u Penny usao kad tamo Turkish Kirche special Preis 0.49€.

Fino upakovane u najlon foliju, ah reko vidi jest ovo jeftino. (Logicno nisam znao njihove trikove one kad je cijena izrazena u gramima ili komadima). I ja na kasu, dodje racun znam ne moze toliko bit. Kad ono listam racun tresnje oko 3.5€. Reko a sto me zajeba ova na kasi, kad…
Tadaa naucim da je cijena iskazana za 100 grama bila 0.49€. :salut:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16691
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la gaston » 05 maj 2024, 14:40

Civa je napisao/la:
05 maj 2024, 14:35
godrina je napisao/la:
05 maj 2024, 12:55
Surreal je napisao/la:
05 maj 2024, 12:23


U Njemačkoj kila trešanja pola eura, a vi samo ostanite u toj bejha i kupujte za 12 KM :pray:

Dok je ovaca biće i vune, bolje da Alija nije pristajao na sporazume, neko ovako da živimo, samo Dojčland he he
U kojoj radnji je kilogram pola eura ?
100 grama/1,2 eur
Mozda si profulao nulu.
Haha, tako sam ja prvi put kad sam otisao u Dojc. Fino u Penny usao kad tamo Turkish Kirche special Preis 0.49€.

Fino upakovane u najlon foliju, ah reko vidi jest ovo jeftino. (Logicno nisam znao njihove trikove one kad je cijena izrazena u gramima ili komadima). I ja na kasu, dodje racun znam ne moze toliko bit. Kad ono listam racun tresnje oko 3.5€. Reko a sto me zajeba ova na kasi, kad…
Tadaa naucim da je cijena iskazana za 100 grama bila 0.49€. :salut:
Gdje ti završi na kraju? :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
godrina
Postovi: 2942
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la godrina » 05 maj 2024, 14:46

Civa je napisao/la:
05 maj 2024, 14:35
godrina je napisao/la:
05 maj 2024, 12:55
Surreal je napisao/la:
05 maj 2024, 12:23


U Njemačkoj kila trešanja pola eura, a vi samo ostanite u toj bejha i kupujte za 12 KM :pray:

Dok je ovaca biće i vune, bolje da Alija nije pristajao na sporazume, neko ovako da živimo, samo Dojčland he he
U kojoj radnji je kilogram pola eura ?
100 grama/1,2 eur
Mozda si profulao nulu.
Haha, tako sam ja prvi put kad sam otisao u Dojc. Fino u Penny usao kad tamo Turkish Kirche special Preis 0.49€.

Fino upakovane u najlon foliju, ah reko vidi jest ovo jeftino. (Logicno nisam znao njihove trikove one kad je cijena izrazena u gramima ili komadima). I ja na kasu, dodje racun znam ne moze toliko bit. Kad ono listam racun tresnje oko 3.5€. Reko a sto me zajeba ova na kasi, kad…
Tadaa naucim da je cijena iskazana za 100 grama bila 0.49€. :salut:
I moje su kolege tako zalijetali se, kupovali po kilogram na taj fazon dok nisu skontali da su im racuni bas veci nego sto bi trebali bit.
Da nam je jedan sleper tresanja prevuc do Minhena ihh.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
Pereira
Postovi: 400
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Pereira » 05 maj 2024, 15:28

Civa je napisao/la:
05 maj 2024, 14:35


Haha, tako sam ja prvi put kad sam otisao u Dojc. Fino u Penny usao kad tamo Turkish Kirche special Preis 0.49€.

Fino upakovane u najlon foliju, ah reko vidi jest ovo jeftino. (Logicno nisam znao njihove trikove one kad je cijena izrazena u gramima ili komadima). I ja na kasu, dodje racun znam ne moze toliko bit. Kad ono listam racun tresnje oko 3.5€. Reko a sto me zajeba ova na kasi, kad…
Tadaa naucim da je cijena iskazana za 100 grama bila 0.49€. :salut:
Mogu zamisliti koliko su gorkog ukusa bile te tresnje kad skontas da valja raditi dva sata za njihovu cijenu :yawn:
Stone hands👊

RollMan
Postovi: 3343
Pridružen/a: 23 nov 2013, 23:21
Lokacija: Matuzići
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la RollMan » 05 maj 2024, 16:00



Ni na forumu nema vecih imbecila, a konkurencija je žestoka
“You are never really playing an opponent. You are playing yourself, your own highest standards, and when you reach your limits, that is real joy.” Arthur Ashe
https://i.postimg.cc/ZKTJMnmW/Screenshot-4.png

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.