FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Ko po vama zaslužuje nagradu ''Ismir Pintol'' koja se dodjeljuje za najborbenijeg igrača?

Miomir Đuričković
52
25%
Slaviša Radović
3
1%
Amar Beganović
4
2%
Muhamed Buljubašić
81
39%
Edin Julardžija
4
2%
Mirza Mustafić
16
8%
Ajdin Hasić
1
0%
Francis Kyeremeh
1
0%
Renan Oliveira
2
1%
Hamza Čataković
45
22%
 
Ukupno glasova: 209

Avatar
hazarder
Postovi: 1418
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 05 maj 2024, 14:56

boki86 je napisao/la:
05 maj 2024, 14:51
Torino je napisao/la:
05 maj 2024, 14:28
Nama trebaju štoper i 10tka ali da gore ta dva, baš baš baš da odskaču, ostalo se može korigovati. Opet kažem dok ne smijenio savez igrat ćemo i protiv sudija. Var neće ništa pomoći ako ostanu isti.
Odbranu dobro utegnuti, trebaju nam stoperi krkani da mogu skociti i izbiti loptu glavom, da su hrabri i bezobrazni. Raja ovdje priziva besima da se vrati, zaboravljaju lik bio ko bambi, preplasen i nesiguran. I svi ovi lijevi bekovi su nam nekakvi isti, generalno losi.
Mislim da će kod Besima biti i problem voljnog momenta zbog načina na koji je "otjeran" a i pitanje je da li će ga Rožman uopće htjet' ostavljat. Tu je sad pored fudbala i stvar ega jednog i drugog. Ugovor mu ionako ističe na kraju godine. Ako je Feđi tako bitan nek' plati šta sitno i nek' vozi. Ja sam u svakom slučaju za to da se dovede kakav jablan ljevak po mogućnosti.
Zadnja izmjena: hazarder, dana/u 05 maj 2024, 15:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
BordoBBoja
Postovi: 1220
Pridružen/a: 21 jun 2022, 16:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoBBoja » 05 maj 2024, 15:01

TrofejiSuTu je napisao/la:
05 maj 2024, 14:53
Dobro rece covjek gore,mi se kao pomirili da ce biti pljacke i dalje i sad kao pripremamo tim i pojacavamo se za odnos snaga na terenu 11 protiv 14.

Te kako ne smijemo prosipati bodove protiv tkz.manjih ekipa,kao ne smijemo ovo,te ono….

Pa ljudi sta je vama,gdje na svijetu postoji takva ekipa koja je odigrala cijelu sezonu jos vjerovatno u dva takmicenja bez greske i kiksa??

Jos se i hajcamo kao na tu mantru mozemo mi to.

Vraca se prica s pocetka ove sezone kad se kenjalo o tome kako ti Vico ne moze nista ako ti zabijes 5 komada makar primio 4

Jel realno ovo sta se sve pise?
Leverkusen?

bvsic
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 apr 2024, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bvsic » 05 maj 2024, 15:03

Ljudi dragi ako se kaze i sljedece sezone da ce borac osvojit ligu tako ce bit, sta znaci VAR kad on ti sudi isto kao i ove sezone protiv borca u kupu i ligi. VAR ne pomaze u takvim situacijama. Ubije te u pojam da ne mozes igrat i tjt. Podrzavam ja Rozmana ali slazem se i da ovo mora bolje jucer je katastrofa bila realno ali onda pogledas samo stadion na kakvom se igra gdje ne mozes dodat loptu kako treba. S par pojacanja bit cemo najkvalitetnija ekipa, mi sa ovakvom ekipom sa katastrofalnom odbranom nadigramo i zrinjski i borac. Ali sto se kaze na malim utakmicama se liga uzima, a ovakve utakmice kao jucer nismo uzimali vec gubili to dok se poslozi bit ce ovo dobro

Avatar
H8Z7
Postovi: 4234
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 05 maj 2024, 15:07

Torino je napisao/la:
05 maj 2024, 14:28
Nama trebaju štoper i 10tka ali da gore ta dva, baš baš baš da odskaču, ostalo se može korigovati. Opet kažem dok ne smijenio savez igrat ćemo i protiv sudija. Var neće ništa pomoći ako ostanu isti.
Amir Feratović štoper, slobodan momak 21 godina. 189cm. Momak je dostupan a garantujem da bi bio najbolji u ligi.

Na 10ku valjda dolazi onaj iz Bugarske Lazar Tufegdžić. Barem je se tako pisalo.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

TrofejiSuTu
Postovi: 455
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TrofejiSuTu » 05 maj 2024, 15:16

Sad je Zrinja na redu. Mi se mozemo eventualno zadovoljiti trecim mjestom i prema tome pripremati tim i ekipu gdje ces se plafon pomarisati s Velezom i ako iskoci jos neka ekipa.

Sva tri lijeva beka kad sastavis opet ne bi dobio super dobrog jednog.

Desni isto skripi,tu nemamo nikakvu alternativu.

Stoper ili dva (zahvaliti se Anicicu i uruciti mu cvijece),Soldo isto tako,frajer je neki hajmo reci blagi nivo iznad ovog prvog.

Julardziji kupiti skije za nordijsko trcanje jer je dobar u tome i poslati ga u Kranjsku Goru.
Nek’ je on i jucer opet izgubio loptu na istom mjestu kao i skoro svaku tekmu gore ispred njihovih 16 m,iz cega smo golova tako primili pun Tamic (TAM)

Treba nam cener ala Rahmanovic.
Treba nam jablan na zadnjem veznom poput Balte ali sa puno jacim motorickim mogucnostima.

Pena,nista,lik nece ocito nista vise odigrati od onog penala protiv Zrinje,znaci i gore jednog. Andjusic dobar ali s klupe.

Treba nam i drugi golman,ovaj Rogic bzvz pare uzima realno. Iliev treba nadoci jos u nekim stvarima,ali je dobar golman.

Realno ovoj ekipi treba izmedju 5-7 igraca,zvuci lose ali je tako.
Onda mozemo do treceg mjesta i s razlikom u odnosu na prvog do nekih 10 boba ili ispod.
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

TrofejiSuTu
Postovi: 455
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TrofejiSuTu » 05 maj 2024, 15:27

BordoBBoja je napisao/la:
05 maj 2024, 15:01
TrofejiSuTu je napisao/la:
05 maj 2024, 14:53
Dobro rece covjek gore,mi se kao pomirili da ce biti pljacke i dalje i sad kao pripremamo tim i pojacavamo se za odnos snaga na terenu 11 protiv 14.

Te kako ne smijemo prosipati bodove protiv tkz.manjih ekipa,kao ne smijemo ovo,te ono….

Pa ljudi sta je vama,gdje na svijetu postoji takva ekipa koja je odigrala cijelu sezonu jos vjerovatno u dva takmicenja bez greske i kiksa??

Jos se i hajcamo kao na tu mantru mozemo mi to.

Vraca se prica s pocetka ove sezone kad se kenjalo o tome kako ti Vico ne moze nista ako ti zabijes 5 komada makar primio 4

Jel realno ovo sta se sve pise?
Leverkusen?
Naravno,svakih 10-15 godina neka ekipa se pojavi poput ovih svaba.
Ali,u prvom pasusu lijepo pise 11 protiv 14.

Leverkusen je igrao 11 na 11 svaku tekmu,zar ne?
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

Avatar
kempes
Postovi: 481
Pridružen/a: 05 mar 2024, 22:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kempes » 05 maj 2024, 15:50

Samo nemojte da dovodimo na novo 10 igrača, pa opet uigravati.

Kostur ekipe ti čine, Iliev, Čelik, Beganović, Đuričković, Julardžija, Buljubašić, Matanović, Kyeremeh i Čataković.

Ako ćemo igrati sa 3 nazad, treba ti još jedan štoper i dva beka, do neki dan sam mislio da treba mirniji igrač na lopti ali Matanović se pokazao kao top rješenje.

Umjesto Hasića nova 10, i Guliashvili se vraća, max 3-4 igrača se mogu dovesti na ljeto.

Pena
Postovi: 65
Pridružen/a: 30 jun 2023, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pena » 05 maj 2024, 16:03

TrofejiSuTu je napisao/la:
05 maj 2024, 15:16
Sad je Zrinja na redu. Mi se mozemo eventualno zadovoljiti trecim mjestom i prema tome pripremati tim i ekipu gdje ces se plafon pomarisati s Velezom i ako iskoci jos neka ekipa.

Sva tri lijeva beka kad sastavis opet ne bi dobio super dobrog jednog.

Desni isto skripi,tu nemamo nikakvu alternativu.

Stoper ili dva (zahvaliti se Anicicu i uruciti mu cvijece),Soldo isto tako,frajer je neki hajmo reci blagi nivo iznad ovog prvog.

Julardziji kupiti skije za nordijsko trcanje jer je dobar u tome i poslati ga u Kranjsku Goru.
Nek’ je on i jucer opet izgubio loptu na istom mjestu kao i skoro svaku tekmu gore ispred njihovih 16 m,iz cega smo golova tako primili pun Tamic (TAM)

Treba nam cener ala Rahmanovic.
Treba nam jablan na zadnjem veznom poput Balte ali sa puno jacim motorickim mogucnostima.

Pena,nista,lik nece ocito nista vise odigrati od onog penala protiv Zrinje,znaci i gore jednog. Andjusic dobar ali s klupe.

Treba nam i drugi golman,ovaj Rogic bzvz pare uzima realno. Iliev treba nadoci jos u nekim stvarima,ali je dobar golman.

Realno ovoj ekipi treba izmedju 5-7 igraca,zvuci lose ali je tako.
Onda mozemo do treceg mjesta i s razlikom u odnosu na prvog do nekih 10 boba ili ispod.
Stvarno Julardzija previse grijesi sa pasovima pogotovo u situacijama gdje protivnike posalje u cistu kontru

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5865
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 05 maj 2024, 16:04

hazarder je napisao/la:
05 maj 2024, 14:56
boki86 je napisao/la:
05 maj 2024, 14:51
Torino je napisao/la:
05 maj 2024, 14:28
Nama trebaju štoper i 10tka ali da gore ta dva, baš baš baš da odskaču, ostalo se može korigovati. Opet kažem dok ne smijenio savez igrat ćemo i protiv sudija. Var neće ništa pomoći ako ostanu isti.
Odbranu dobro utegnuti, trebaju nam stoperi krkani da mogu skociti i izbiti loptu glavom, da su hrabri i bezobrazni. Raja ovdje priziva besima da se vrati, zaboravljaju lik bio ko bambi, preplasen i nesiguran. I svi ovi lijevi bekovi su nam nekakvi isti, generalno losi.
Mislim da će kod Besima biti i problem voljnog momenta zbog načina na koji je "otjeran" a i pitanje je da li će ga Rožman uopće htjet' ostavljat. Tu je sad pored fudbala i stvar ega jednog i drugog. Ugovor mu ionako ističe na kraju godine. Ako je Feđi tako bitan nek' plati šta sitno i nek' vozi. Ja sam u svakom slučaju za to da se dovede kakav jablan ljevak po mogućnosti.
Serbedzic mora (trebobi) bit profesionalac i ako trener smatra da mu netreba u datom momentu iz ovo ili onog razloga on to mora (treba) prihvatit klub je platio za njeg ostetu platu pustio ga na posudbu. A ako je on poluprofesionalac ima zato lijeka osteta 700 k € (ostetu koju smo platili plus plata

Avatar
hazarder
Postovi: 1418
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 05 maj 2024, 16:10

Pitar6785 je napisao/la:
05 maj 2024, 16:04
hazarder je napisao/la:
05 maj 2024, 14:56
boki86 je napisao/la:
05 maj 2024, 14:51


Odbranu dobro utegnuti, trebaju nam stoperi krkani da mogu skociti i izbiti loptu glavom, da su hrabri i bezobrazni. Raja ovdje priziva besima da se vrati, zaboravljaju lik bio ko bambi, preplasen i nesiguran. I svi ovi lijevi bekovi su nam nekakvi isti, generalno losi.
Mislim da će kod Besima biti i problem voljnog momenta zbog načina na koji je "otjeran" a i pitanje je da li će ga Rožman uopće htjet' ostavljat. Tu je sad pored fudbala i stvar ega jednog i drugog. Ugovor mu ionako ističe na kraju godine. Ako je Feđi tako bitan nek' plati šta sitno i nek' vozi. Ja sam u svakom slučaju za to da se dovede kakav jablan ljevak po mogućnosti.
Serbedzic mora (trebobi) bit profesionalac i ako trener smatra da mu netreba u datom momentu iz ovo ili onog razloga on to mora (treba) prihvatit klub je platio za njeg ostetu platu pustio ga na posudbu. A ako je on poluprofesionalac ima zato lijeka osteta 700 k € (ostetu koju smo platili plus plata
Ne sporim da treba biti profesionalac, neki dan sam isto pisao i za Guliashvilija ali nije baš ista situacija. Mislim ako ne planira produžiti ugovor, ovdje će se vući do polusezone i onda se vratiti Feđi za džabalesku. Glupo bi bilo uigravat i vodit na pripreme igrača koji je tu samo prvu polusezonu.

TrofejiSuTu
Postovi: 455
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TrofejiSuTu » 05 maj 2024, 16:52

I ono “Nema nazad” bojim se da ima svoj rok trajanja,pogotovo ovako kad smo u nekom tihom ratu protiv saveza.

Stvarno da se covjek zapita,pa da na mjesecnom nivou ulazes vrecu kukuruza,dokle vise i koji je smisao svega??

Nadam se i vjerujem da je Ismir ono istinski jedan od nas pa i po cijenu da ima povrh svega neki svoj interes,bilo koje vrste,i da ce ga sve skupa samo dodatno motivisati da ide naprijed i jos jace,jer zaista je sumorno i tegobno pa i nama kao navijacima svakom po na osob onaj dan ili par dana prije kad se lozis na tekmu,jedva cekas i onda ti misao protutnji kroz glavu i pomislis ko ti sudi neki derbi,ili pitanje koje vazda visi u zraku na koji nacin ce nas sad osakatiti.

Dodje ti da se zapitas koji cu qrac na tekmi,a to im i jeste krajnji cilj.

Pa ova predstava oko selektora najbolje oslikava kakvi su to imbecili koji su u stanju sami sebe popisati do krajnjeg cilja i za poziciju.

Odvratno,sta su sve u stanju iscaseni umovi uraditi.

Bolesno

Ta mreza je puno,puno jaca,i kompleksnija za razbiti nego sto pojedini mozda misle.
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

Avatar
H8Z7
Postovi: 4234
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 05 maj 2024, 18:02

Evo LB ugovor mu traje do 30.6.2024.
https://www.transfermarkt.com/matija-ka ... ler/351791
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
TurkishAirlines
Postovi: 2369
Pridružen/a: 15 sep 2023, 19:15

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TurkishAirlines » 05 maj 2024, 18:20

Rjesenje problema je da se Mirvic makne iz kuhinje, zaposli nekog ozbiljnijeg i strucnijeg da vodi klub. Klub se ne moze voditi na ovaj nacin, pogotovo ne u momentima kada savez ostri zube na nama a nema ko da klub brani.

Osoba koja gradom hoda sa 3+ tjelohranitelja ne ulijeva povjerenje.
Free PALESTINA


MIRVICU ODLAZI!!!

Torino
Postovi: 1635
Pridružen/a: 16 feb 2022, 14:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Torino » 05 maj 2024, 18:24

TurkishAirlines je napisao/la:
05 maj 2024, 18:20
Rjesenje problema je da se Mirvic makne iz kuhinje, zaposli nekog ozbiljnijeg i strucnijeg da vodi klub. Klub se ne moze voditi na ovaj nacin, pogotovo ne u momentima kada savez ostri zube na nama a nema ko da klub brani.

Osoba koja gradom hoda sa 3+ tjelohranitelja ne ulijeva povjerenje.
Fudbalski klub Sarajevo dobio je novog direktora, a na ovu funkciju imenovan je Matthias Leterme.
🇵🇸

James1987
Postovi: 184
Pridružen/a: 31 jul 2023, 20:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la James1987 » 05 maj 2024, 18:35

Izbor u ovome fan shopu je kritican ko god je dizajner majica nekoga ga mjenjaju

Avatar
luckystrike
Postovi: 851
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 05 maj 2024, 18:44

Torino je napisao/la:
05 maj 2024, 18:24
Fudbalski klub Sarajevo dobio je novog direktora, a na ovu funkciju imenovan je Matthias Leterme.
Ovog sam i zaboravio. Jel' ga iko vidio igdje? Jel' se gdje oglasio, dao intervju, slikao?

Pitarsam
Postovi: 1510
Pridružen/a: 18 jul 2023, 01:58

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitarsam » 05 maj 2024, 18:51

TrofejiSuTu je napisao/la:
05 maj 2024, 16:52
I ono “Nema nazad” bojim se da ima svoj rok trajanja,pogotovo ovako kad smo u nekom tihom ratu protiv saveza.

Stvarno da se covjek zapita,pa da na mjesecnom nivou ulazes vrecu kukuruza,dokle vise i koji je smisao svega??

Nadam se i vjerujem da je Ismir ono istinski jedan od nas pa i po cijenu da ima povrh svega neki svoj interes,bilo koje vrste,i da ce ga sve skupa samo dodatno motivisati da ide naprijed i jos jace,jer zaista je sumorno i tegobno pa i nama kao navijacima svakom po na osob onaj dan ili par dana prije kad se lozis na tekmu,jedva cekas i onda ti misao protutnji kroz glavu i pomislis ko ti sudi neki derbi,ili pitanje koje vazda visi u zraku na koji nacin ce nas sad osakatiti.

Dodje ti da se zapitas koji cu qrac na tekmi,a to im i jeste krajnji cilj.

Pa ova predstava oko selektora najbolje oslikava kakvi su to imbecili koji su u stanju sami sebe popisati do krajnjeg cilja i za poziciju.

Odvratno,sta su sve u stanju iscaseni umovi uraditi.

Bolesno

Ta mreza je puno,puno jaca,i kompleksnija za razbiti nego sto pojedini mozda misle.
Apsolutno tačno napisano👍
Meni se nakon 55 godina aktivnog praćenja i navijanja za
SARAJ’VO poslije 2 tekme sa Borcem sve zgadilo.Samo iz inata
i prkosa cu i dalje dolaziti i koliko mogu aktivno bodriti
svoj jedini i najdraži klub.
Još kada kada nas poslije tekme na izlazu sa istoka čekaju specijalci pod punom ratnom spremom,
ma vala bas moraš biti dobro budalast i ići na tekme.
Nazalost,problem o kojem sam pisao u par navrate je ovde i ovo:
Zanimljivo kako je ovo prošlo totalno nezapaženo!
A ovo je Smrt BiH fudbala.
slika

slika
Ovaj/ovi srpski mafijaši su uhvatili Ceferina za muda prije
Par godina.Preko Kokeze koji je bivši Predsjednik FSSrbije,
I koji je bio spona izmedju Vucica i Principa,su odradili par
Mutnih poslova sa Slovencem.Vec duze vrijeme ga ucjenjuju pa
Odjednom Srbija i C.Zvezda postižu evro uspjehe.
Zato Slovenac hoće sto prije u penziju.

slika
Mi smo Pitari,najaci smo najaci!

👉Ubica Mitomana i Botova😎

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1959
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AVNOJ » 05 maj 2024, 21:30

Što ih profa Jakir u drugom poluvremenu poreda u 4-2-3-1.
Jedan veliki gospodin.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
luckystrike
Postovi: 851
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 05 maj 2024, 21:37

NajvecaRadosti je napisao/la:
04 maj 2024, 18:42
skoJaa je napisao/la:
04 maj 2024, 18:11
MortemHz je napisao/la:
04 maj 2024, 18:06
moramo napuniti Koševo što više u petak.
Treba napraviti možda paket za ove zadnje dvije na Kosevu po nekim simboličnim cijenama, da nam se zahvale šta smo sve gledali ove sezone.
Treba klub nesto napraviti a trebamo i mi veliku mobilizaciju napraviti za ove dvije utakmice da pokazemo ko je najbolji.

U INAT SVIMA!!!
Imamo cijelu sedmicu pred sobom da pozivamo ljude oko sebe da nam se pridruže na utakmici u kojoj potvrđujemo izlazak u Evropu, utakmici bez ikakvog rizika, vjerovatno s puno golova i dobre lopte, shodno s malo galame i nimalo psovki.

Ima mjesta za svakoga, svih vjera, nacija i uzrasta.

Jedan je cilj, jedan je put i samo je jedan dom!

SHZ82
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 maj 2023, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SHZ82 » 05 maj 2024, 21:51

gledam Rijeku, kako je dobro slozen taj tim.
Naprijed Ivanovic, Fruk, Hodza, Pasalic,Jankovic svi izmedju 20 i 23 godine. Pjaca jedini iskusni 28g.
Njihov je problem sto ce vjerovatno vecinu prodati i ponovo slagati tim, a garantujem kad bi ih istavili da bi uzeli titulu slijedece sezone.

Poenta je da je skauting najbitniji, gdje ces pronaci i prepoznati talenta ali onaj koji i zna lopte i ima karakter.
Od ovih nabrojanih jedino je Hodza iz Rijekinog omladinskog pogona.
Mi moramo roviti po Europi nase mlade talente i dovoditi ih ovde da krenu u seniorski fudbal, djeca koja su prosla njemacke skole fudbala.
Nasa akademija je ok, ali nemamo mi taj mentalitet i kvalitet da razvijemo mladog igraca u konpletu

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: BigZlatan, fera, perodeformero, pjankesarajevo, Zeko87 i 45 gostiju.