Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
deantinho
Postovi: 1228
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la deantinho » 05 maj 2024, 17:35

donDondon je napisao/la:
05 maj 2024, 17:31

Još jednom ponavljam ,meni da neko udje u kuću gdje mi je sestra brat otac mati, metak je
Ako prespavam sutra je
Mi ovdje nemamo konkretnu informaciju šta je istina, a šta ne, u kontekstu ko je sve bio u prostoriji. Te priče o pištoljima, majkama i sestrama se moraju uzeti s rezervom, jer to još uvijek niko nije validno potvrdio i još uvijek nema nijedan dokaz da je bilo više lica koja su se nalazila u prostoriji u vrijeme upada UM-a.

Lično nikada ne bih pristao da čuvam navijačka obilježja. To je ogromna odgovornost.

Štaviše, u BG-u nikada ne nosim navijačku majicu, već uvijek preko nje duks ili trenerku, jer iza svakog ugla vreba potencijalni napadač.
Zadnja izmjena: deantinho, dana/u 05 maj 2024, 17:35, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
KONTRASVIH
Postovi: 3393
Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
Lokacija: Zanzibar
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la KONTRASVIH » 05 maj 2024, 17:35

killafrommanilla je napisao/la:
05 maj 2024, 15:51

I tebi pitanje, da su Ultrasi dopratili lika i rekli javi kad ostavis transove, imali su sansu nanijeti brutalan poraz Red Armyu. Samo da su kap oprezniji bili posebno jer se radilo o sedmici pred derbi i pred rodjendan grupe. Da su usli s momkom u haustor, izbili bi tu dvojicu trojicu iz haustora ili bi bio navijacki okrsaj.

A kako se od ovog odbraniti? Sta je ovdje tacno navijacki? Cucati u stanu s puskama svaku noc a ostaviti svoje porodice i posvetiti se iskljucivo tome?
Kakva pitanja vise postavljas, nije vam ostao niti jedan trans. Neko vas je opasno osmekao. Sramota epskih razmjera. Ovi vam svaku mogucu krpu upravo sire negdje izvan Mostara a vi pokusavate pronaci nacin na tastaturi kako vas ipak nisu ugasili.
SAMO VAS POSMATRAM
SUTORINA JE BIH

Lewy21
Postovi: 721
Pridružen/a: 22 nov 2019, 21:00
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Lewy21 » 05 maj 2024, 17:35

Direktorcic je napisao/la:
05 maj 2024, 00:17
Dobar post realan ali moras se preselit u Mostar pa da vidis o cemu se radi.Kad malog ne mozes upisat u skolu koja ti je ispod zgrade nego ga moras vozit par kilometara autom,onda bi nekom yebo majku naravno

A ponavljam,momak u haustoru je odgurnut i 1 put udaren. Kako bi bilo da se RA odlucio da kreci fasadu pa ga sacekaju ispred zgrade i sve se odvije ispred zgrade, je li to onda opravdano?
U Mostaru sam proveo dosta vremena zapravo i sa Bošnjacima i sa Hrvatima. Ne ureklo se, ja nisam imao problem hvala Bogu, ali znam da je između vas situacija takva kakva jeste. Generalno je Mostar zajeban grad, treba ga dobro upoznati da bi ga razumio. Duga je to priča da bi sad ovdje o tome. Samo ću reći da imam neki osječaj da bi se Mostar mogao razviti u bolji grad od Sarajeva da ne postoji ta podjela i nacionalšovinizam popraćen dobrim dijelom i vjerskim šovinizmom koji su izraženi na previše visokom nivou. Tužno, a mislim da se to nažalost nikad neće ni promjeniti i da će se ovo nastaviti prenositi i na naredne generacije. Lako je vjerovati i da će biti još gore.

Dovoljan je napisao/la:
05 maj 2024, 00:19
Dobar post ako na ovo sve posmatraš kao običan navijač i ne sladiš kad protivničkoj grupi padne krpa ili kad dobiju batine od "tvojih" vec te samo teren i 3 boda zanimaju.
Naravno, ne naslađujem se ovdje ni jednima ni drugima, samo su mi zasmetali dvostruki standardi. Nekada sam bio redovan na južnoj tribini na Grbavici i dan danas podržavam Manijake, ali sam procjenio da sam više tip osobe za sjedit na istoku sa društvom i gledat i komentarisat utakmicu, navijat kad navija cijeli stadion i to je to. Razumijem ultra-tifo fazon kako se već kaže ali jednostavno nisam baš u tome. Ne mogu sebe zamisliti u nekom belaju sa policijom, u nekoj tuči, a kamo li kako nekome kradem ili otimam obilježje. Zato sam se i ovdje suzdržavao od komentara kada su te stvari u pitanju, ali sada nisam mogao jer ne volim kada neko ima dvostruki standard.

Na ovu situaciju samo mogu napraviti predikciju da se Red Army neće htjeti ugasiti i da će navesti kao razlog da im ništa nije palo po navijačkom kodeksu. Ultrasi će na to imati odgovor u fazonu "pa što bi se mi gasili ako nisu oni, a nije nam ni udarni pao". Ali ako se Red Army odluči na gašenje, postavlja se pitanje na šta će se Ultrasi odlučiti? To već ne mogu predvidjeti.

Uglavnom, prevelika nepažnja i kurcobolja u obje situacije. Tu se postavlja pitanje kome se sve može desiti ista nepažnja i nespremnost. Što se tiće mene za kojeg su veći neki ovdje napisali da nikako nisam ultra, nek nastave i jedni i drugi organizovano navijat, ma i sa istim imenima što se mene tiće. :mrgreen:
Zadnja izmjena: Lewy21, dana/u 05 maj 2024, 17:41, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Beduin
Postovi: 16556
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Beduin » 05 maj 2024, 17:37

OnlyLeft22 je napisao/la:
05 maj 2024, 17:29
Beduin je napisao/la:
05 maj 2024, 17:27
Makar su blizu pijace pa Dead Army mogu kuputi sebi trenerke da imaju u cemu na utakmicu, jer ovi su im opuhali bukvalno sve, do gaca.

Ni jedna strana nije zapalila transove protivnika tako da jos niko nije ugasen, a naslucujem razmjenu transova i pojeo vuk magarca, a ispasce na kraju obje grupe leveti kojima ce se smijati svak' na svijetu i nece ih shvatati ozbiljno.
Ozbiljnije ce nas svijet shvatiti ako se ugasimo nego vas koji postojite

Fukare Tuzla :rol:
Ti ionako nemas nista sa RA i Mostarom, tako da odj3baus.
Ionako ne kontas poentu
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

19vendetta87
Postovi: 4850
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la 19vendetta87 » 05 maj 2024, 17:38

MostarskiVelez je napisao/la:
05 maj 2024, 17:03
Ako se Ultrasi nisu ugasili nakon 10 transova i citave ograde a prije njih Robijasi nevidim zasto da se RA gasi. Niko drugi u nas ne postuje kodekse.
Sve je to u redu, ali vi vise nemate sta da okacite na tribinu, izgubili ste identitet bukvalno
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
Beduin
Postovi: 16556
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Beduin » 05 maj 2024, 17:40

Zanimljivo da RA i ovaj momak uopste nisu prijavili policiji, ako je vjerovati sto pisu izjavi iz policije.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11625
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la OnlyLeft22 » 05 maj 2024, 17:40

Beduin je napisao/la:
05 maj 2024, 17:37
OnlyLeft22 je napisao/la:
05 maj 2024, 17:29
Beduin je napisao/la:
05 maj 2024, 17:27
Makar su blizu pijace pa Dead Army mogu kuputi sebi trenerke da imaju u cemu na utakmicu, jer ovi su im opuhali bukvalno sve, do gaca.

Ni jedna strana nije zapalila transove protivnika tako da jos niko nije ugasen, a naslucujem razmjenu transova i pojeo vuk magarca, a ispasce na kraju obje grupe leveti kojima ce se smijati svak' na svijetu i nece ih shvatati ozbiljno.
Ozbiljnije ce nas svijet shvatiti ako se ugasimo nego vas koji postojite

Fukare Tuzla :rol:
Ti ionako nemas nista sa RA i Mostarom, tako da odj3baus.
Ionako ne kontas poentu
:rol: :rol:

Pozdravi Azmira, Senada i ekipu :thumbup:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
KONTRASVIH
Postovi: 3393
Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
Lokacija: Zanzibar
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la KONTRASVIH » 05 maj 2024, 17:42

ritam21 je napisao/la:
05 maj 2024, 17:18
Najveca sramota jedne navijacke grupe u historiji balkana, mozda i sire
Sramote me njihove sramote :oops:
SAMO VAS POSMATRAM
SUTORINA JE BIH

Avatar
ik0ik0
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 sep 2023, 09:42
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ik0ik0 » 05 maj 2024, 17:43

Eh kad se sjetim kako se ovdje pisalo da nema šanse da itko više ponovi akciju kao RA, da skine cijelu ogradu. :rol:

Direktorcic
Postovi: 1929
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Direktorcic » 05 maj 2024, 17:43

Argentina je napisao/la:
05 maj 2024, 17:21
Direktorcic je napisao/la:
05 maj 2024, 17:18
Zaposleni bosnjaci u iole kvalitetnijim firmama i sluzbama na zapadnoj strani u zadnjih godinu dana podobijali otkaze i predstavljeni ko tehnoloski visak a oni mi pricaju o navijackim kodeksima
To je mijesanje kruski i jabuka. Neka naprave svoje firme i prave posao na kraju krajeva.

A kad je biznis i posao u pitanju, svako u privatnoj firmi zaposljava osobu koja mu radi i donosi, makar bio i eskim. Gluposti pricas.
Nije to mjesanje kruski i jabuka to je upravo ovo sto se desava.mi smo akciju proslavili ko navijacki podvig (komentarima u javnosti i na drustvenim mrezama kao i ovdje), oni su je proslavili kao "oluja 2024", ponos HVOa, nista nam nije ostalo osim josnda se most srusi i slicno.Doduse po navijackom pitanju sam subjektivan logicno,po ovom pitanju stanovnistva cak i njihova raja dijeli misljenja sa mnom.to je kriva politika a ne momci,cure

Rodjeni81
Postovi: 1722
Pridružen/a: 15 avg 2018, 17:28
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Rodjeni81 » 05 maj 2024, 17:44

19vendetta87 je napisao/la:
05 maj 2024, 17:38
MostarskiVelez je napisao/la:
05 maj 2024, 17:03
Ako se Ultrasi nisu ugasili nakon 10 transova i citave ograde a prije njih Robijasi nevidim zasto da se RA gasi. Niko drugi u nas ne postuje kodekse.
Sve je to u redu, ali vi vise nemate sta da okacite na tribinu, izgubili ste identitet bukvalno
Nece imati niko ako neko odluci na isti nacin dolaziti do krpa.

mosarajvosa83
Postovi: 5425
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 05 maj 2024, 17:49

Smijesni i jedni i drugi,jedine grupe kojima su popadali svi moguci transovi,bolje nek krenuo iz pocetka.

Avatar
mnon46
Postovi: 3342
Pridružen/a: 19 okt 2021, 14:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mnon46 » 05 maj 2024, 17:49

deantinho je napisao/la:
05 maj 2024, 17:35
donDondon je napisao/la:
05 maj 2024, 17:31

Još jednom ponavljam ,meni da neko udje u kuću gdje mi je sestra brat otac mati, metak je
Ako prespavam sutra je
Mi ovdje nemamo konkretnu informaciju šta je istina, a šta ne, u kontekstu ko je sve bio u prostoriji. Te priče o pištoljima, majkama i sestrama se moraju uzeti s rezervom, jer to još uvijek niko nije validno potvrdio i još uvijek nema nijedan dokaz da je bilo više lica koja su se nalazila u prostoriji u vrijeme upada UM-a.

Lično nikada ne bih pristao da čuvam navijačka obilježja. To je ogromna odgovornost.

Štaviše, u BG-u nikada ne nosim navijačku majicu, već uvijek preko nje duks ili trenerku, jer iza svakog ugla vreba potencijalni napadač.
Po onom videu, u 2 min se sve desilo. Nemoguće je da se sve u 2 min desilo, najrealniji ishod, prisila njega da im preda transparente i ćao. Eh je li mu bio pištolj na glavi, to je pitanje.
U jednom trenutku govorimo za koga će mali navijati, šta će punac reći. Kaže mlada "Nek je ono meni živo i zdravo, pa nek navija za koga hoće". Tajac. Prekida ga brat riječima "Ma nek bude malo i bolesno, samo nek navija za Sarajevo".

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3611
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mozak » 05 maj 2024, 17:52

Vidit ćemo u narednim danima šta će se dešavati.
Da li će Ra prestat postojat ili će nastaviti svoje postojanje.
Na osnovu prve reakcije od strane Ra, oni su ovo nazvali van kodeksa ponašanja te bi u toj situaciji trebali ostati pri svom stavu, tj nastaviti svoje postojanje.
Imaju dovoljno vremena da naprave novi udarni trans.
Ukoliko bi pak objavili gašenje, onda bi pogazili ovu objavu gdje su prozvali ljude od puta za sramotno kršenje kodeksa.
Sa druge strane, ultrasi su očigledno izabrali novi put i ispoštovali kodeks o gašenju grupe jer kako drugačije okarakterisati novo ime koje se već uvuklo na bh tifo scenu.
Veliki udarac za obje grupe definitivno, bez obzira kako ko gleda i sa koje strane.

Pošto je manje više sve poznato u ligi, sve oči će biti uprte oko ishoda ove situacije u Mostaru.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

OsmaDolazi
Postovi: 2745
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la OsmaDolazi » 05 maj 2024, 17:53

leo1946 je napisao/la:
05 maj 2024, 17:19
Ma nidje veze, da je na jednom mjestu bilo ovoliko transparenata ukljucujuci i glavne, niko nije toliko retardiran. Sta je ovdje iza kulisa Bog zna
Cuj sta je iza kulisa. Hahahah...
Ljudi profesionalce iz Dubrovnika platili. Prisluskivani razgovori, dronom se pratilo. Moljakali Kabirija i HDZ da reaguju i kaze sta je iza kulisa. I sve ovo ne umanjuje glupost koju je RA napravila drzeci sve na dva mjesta. Eto da se zna, nije na jednom mjestu. ;)

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3388
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mostar_mo » 05 maj 2024, 17:54

Bordo10 je napisao/la:
05 maj 2024, 15:35
mostar_mo je napisao/la:
05 maj 2024, 12:25
mnon46 je napisao/la:
05 maj 2024, 11:59


U svakom slučaju, jedino je ispravno da kornjače upadnu na tribinu kad se prva zastava pojavi, za taj posao su plaćeni.
Druze..jel ti mislis da su ljudi od puta sami organizirali ovo. Niko od njih nema muda za ovakvo nesto. Ovo su uradili hdz placenici, ozbiljni kriminalci uz presutnu saglasnost , ozbiljnu logisticku podrsku policije koja je opet naravno hdz-ovska.
Ma hajde bola, ispali ste levati i glupani najvece vrste, ljudi vam **** majku zivotom, citav grad vam prica da ce biti osveta, vi im dali zastave na izvolite, sve fino spakovali spremili, da ste kako treba tim vasim navijacima vise ne bi dali blizu stadiona, jer su vam ugasili grupu staru 40 godina.

Lego kralj spava u kuci sa svim transparentima, nigdje alarma kera, nikakve uzbune, pa da je pas zalajo imao bi oet minuta da se brani, ovik ste pokazali najvecu glupost jedne grupe u istoriji

Jedino naivno ovdje je drzati sve transparente zajedno i to je pitanje svih pitanja zasto se drzalo tako.
A sto se tice pada transparenata svakoj grupi se na ovaj nacin mogu oteti.
Ako organizujes grupu kriminalaca i platis ih debelo ne postoji ta navijacka grupa u BIH koja to moze sprijeciti.
Ovdje su legle ozbiljne pare , navijacke grupe ne kogu parirati kriminalnim miljeima.
Vi niste svjesni jedne stvari, a to je da u su u Mostaru ove dvije ultra grupe puno vise od obicnih ultra grupa. One su manifest i proizvod svih teskih dogadjaja od prije 30 godina.
Politika znaci prije svega. HDZ nije mogao dopustiti da se u stolnom gradu neko tako pisa po onom sto je njihov simbol zato je dao svu logisticku podrsku ovom razbojnistvu.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Tomford
Postovi: 17
Pridružen/a: 05 mar 2024, 18:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Tomford » 05 maj 2024, 17:58

Ne znam cemu polemika vise da li se trebaju ugasiti ili ne, logicno je da ce se ugasiti i uzeti novo ime bas kao “ljudi od puta”
Zanimljivo je to da su ljudi znali tacno gdje da traze krpe i na kojem spratu, sto je jako tesko sam otkriti pa skoro i nemoguce osim ako nemas nekoga koji ce to da osmeka sto vjerujem da je i bilo. Za ove stvari bi u Sa ili u BGu vec neko metak u glavu primio jer mali broj ljudi zna za te stvari…
U svakom slucaju sramota za obje grupe, vidi se da nisu stasali za ozbiljnih staza
Npr Lesinari se sami evo haman ugasili a niko im krpe nije uzeo, 50
Ih na domacoj utakmici

Bordo10
Postovi: 99
Pridružen/a: 21 avg 2023, 20:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Bordo10 » 05 maj 2024, 17:59

opalaopala je napisao/la:
05 maj 2024, 17:19
Moze li neko odgovoriti ako pricamo otvoreno, posto se pocelo upadat u kuce. Da li je po vama normalno,legalno i legitimno da se svakom clanu ljudi od puta koji moze imat trans upada u kuce ? Aj budi iskreni i recite jel to normalno ? Jel treba da neci roditelj dobije infrakt ili secer kad ti upadne grupa maskiranih ljudi ? Ne budite bolesni imaju neka pravila. Krpa u putu je legalna i legitimna meta, krpa u stanu NIKO NIKAD nije provalio da je uzme. Samo treba se staviti u polozaj normalnih ljudi, jer ima navijaca koji idu na utakmice al ne zele metu na celu radi par likova koji upadaju u kuce
Nije normalno al ko te pita, zastava nema, vi ste ugaseni, najvuse svojom idiotskom greskom, opet kazem da ove sto su vam u vrhu grupe treba olesiti od batina za ovo, jest su pokazali da su i glupi i picke i naivni, i da su nedostojni da vode ozbiljniju grupu

Avatar
KONTRASVIH
Postovi: 3393
Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
Lokacija: Zanzibar
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la KONTRASVIH » 05 maj 2024, 18:00

Ne znam za vas al sigurno jedan od najjacih postova do sada. Sherlock Holmes iz Nemile ⬇️
tareizo je napisao/la:
04 maj 2024, 23:37
po konstrukciji tijela ovi takozvani navijaci lice na one splicane placenike sto ih birvaktile grobari i prebise i gole skinuse
SAMO VAS POSMATRAM
SUTORINA JE BIH

Bordo10
Postovi: 99
Pridružen/a: 21 avg 2023, 20:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Bordo10 » 05 maj 2024, 18:00

deantinho je napisao/la:
05 maj 2024, 17:22
ritam21 je napisao/la:
05 maj 2024, 17:18
Najveca sramota jedne navijacke grupe u historiji balkana, mozda i sire
Ukoliko ne uspiju vratiti neke od navjrijednijih akcijom, da.
Ukoliko je zaista neko iz vrha RA prodao sve, onda možda i ne.
Međutim, to je onda još gore, ukoliko je druga rečenica fakt.

Koliko pamtim, u ovih 40 godina na ex yu prostoru nije se desilo da je jedna grupa ostala bez svega. Ne brojim one instant navijačke grupe od 55 ljudi sa prosjekom godina 14.
Da su isli ulicom i u svaki kontejner bacili po jednu krpu nesto bi sutra ostalo, jadno i glupo, al to za ove ultra navijace uvijek i govorim vecinom su to ljudi bez mozga, tako da se sad ovi tako mogu i nazvati, pristaje im

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”