Premijer liga BiH - aktuelno

Avatar
club21
Postovi: 1903
Pridružen/a: 24 okt 2015, 17:08
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la club21 » 06 maj 2024, 21:30

Ma obje trebaju promijeniti ime i nastaviti gdje su stali.
Time bi mislim vise povecali ugled nego nastaviti po starom. Moje subjektivno misljenje. A opet to je nesto manje bitno igrat ce se liga i dalje sa imenima starim ili novim .

MostarskiVelez
Postovi: 96
Pridružen/a: 17 sep 2014, 16:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MostarskiVelez » 06 maj 2024, 21:34

travuljasSs je napisao/la:
06 maj 2024, 21:28
**** SITUACIJA
RA se TREBA ugasiti jer su izgubili sve živo.
RA se NE TREBA ugasiti jer su pljačkom u 04h ostali bez svega + dosta čudnih stvari oko pljačke koje im IDU na stranu
UM se TREBA gasiti jer su izgubili cijelu ogradu sa tekme (20min posle tekme) + opljačkali RA (za mene nenormalna sramota) + dosta čudnih stvari oko pljčke koje im NE IDU na stranu.
UM se NE TREBA ugasiti jer nisu izgubili udarni nego 9 krpa.
Znači ne navijam ni za jedne ali sam za da se UGASE obje grupe. Al opet ni sam ne znam :crazy:
Šta vele ostali neutralni forumaši??
Meni - kao osobi sto je Velezovac 45+ godina ovo gore jeste realan post.

Ako RA odluci da stavi kljuc u bravu razumijem 100% i postujem - ali ako se i Ultrasi gase jer na BH Sceni imas 4 navijacke skupine. Bukvalno. Lesinari tu i tamo. Ali nikakve mi logike nema da Ultrasi nastave po starom a da se RA ugasi.

Isto naravno vazi ako Ultrasi stave kljuc u bravu a mi da nastavimo.

Znaci bez obzira kako se ovo zavrsi jedini normalan ishod jeste da obe grupe donesu istu odluku.

MostarskiVelez
Postovi: 96
Pridružen/a: 17 sep 2014, 16:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la MostarskiVelez » 06 maj 2024, 21:36

tutankamon1905 je napisao/la:
06 maj 2024, 20:54
Addo1922 je napisao/la:
06 maj 2024, 20:49
tutankamon1905 je napisao/la:
06 maj 2024, 20:41
Jel ovo crvena armija ima 4 udarna. Vidim da pisu da na slikama i videima medju 50 oduzetih transparenata nema jednog i taj je vjerovatno najbitniji :urnebes: :urnebes:
Kakva komedija. Sve cemu su se smijali, vratilo im se puta 50, ali i dalje se traze izgovori, koprcanja, šarene laže. :urnebes:
Ako se nijedna od ove dvije grupe ne ugasi, armija pogotovo jer ultrasi bar imaju udarni(u njemackoj :lol: ), nece se niko nikad vise ugasit i bit cemo predmet ismijavanja
Koji je smisao udarnog,ako je 1500 kilometara udaljen od Mostara ?
Ado de ukljuci mozak svega ti i probaj skontat kad se neko zajebava. Udarni u Njemackoj dan te j.. :bow: :bow:
Pa nije vam na utakmicama u glavnom. Sve sto vam je bilo na tribini to vam je oduzeto. Posteno i navijacki.

SokolPravde
Postovi: 372
Pridružen/a: 30 dec 2022, 13:26

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la SokolPravde » 06 maj 2024, 21:36

slika


Da se podsjetimo 💪💪💪

Avatar
mnon46
Postovi: 3381
Pridružen/a: 19 okt 2021, 14:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mnon46 » 06 maj 2024, 21:37

3 opcije:
1. Da nastave obje grupe pod drugim imenom.
2. Da dogovore fer tuču nakon koje se jedna gasi, druga nastavlja regularno.
3. Da RA napravi neku ogromnu pizdariju i tako u nedogled.
U jednom trenutku govorimo za koga će mali navijati, šta će punac reći. Kaže mlada "Nek je ono meni živo i zdravo, pa nek navija za koga hoće". Tajac. Prekida ga brat riječima "Ma nek bude malo i bolesno, samo nek navija za Sarajevo".

avanti003
Postovi: 158
Pridružen/a: 03 apr 2024, 17:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la avanti003 » 06 maj 2024, 21:37

Kamaga11 je napisao/la:
06 maj 2024, 21:25
RubikovaKocka je napisao/la:
06 maj 2024, 21:23
Kamaga11 je napisao/la:
06 maj 2024, 21:21

Ja sam iz svega ovoga zakljucio da su Manijaci ispred svog vremena :rol: :rol:.
Ne, nego nikad niste niti imali niti postovali navijacki kodeks. Valjda je to zakljucak.
Ovo da su delije uradile svi bi svrsavali na to. :zzz: :zzz:
A vi ga postujete tako sto trans kupite?
Da se ne lazemo delije su uzeli firmi popriličan broj zastava nenavijacki kao i bhlegionu, grobari delijama 90 ih 4 najjace krpe al jbg bitno da je palo pa sad kako sta vazda imaju 2 strane medalje.

Avatar
0oo0
Postovi: 1174
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la 0oo0 » 06 maj 2024, 21:38

Oružana pljačka definitivno nije navijačka akcija vec ilegalno i ozbiljno kazneno djelo.
🔵⚪

elevenblues
Postovi: 731
Pridružen/a: 02 avg 2020, 15:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la elevenblues » 06 maj 2024, 21:38

Kako god da padne udarni ta grupa se gasi, tu nema nikakve varijante i izgovora.
Ugasene su jako mocne grupe zadnjih 5-6 godina u Njemackoj, Poljskoj, Francuskoj na slican nacin bez tuce, samo je razlika sto oni imaju cast i dostojanstvo pa to urade i krenu s 0, a kod nas ce svi nesto izvarijantisat kao Robijasi.

nicaze95
Postovi: 852
Pridružen/a: 16 avg 2023, 19:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la nicaze95 » 06 maj 2024, 21:41

elevenblues je napisao/la:
06 maj 2024, 21:38
Kako god da padne udarni ta grupa se gasi, tu nema nikakve varijante i izgovora.
Ugasene su jako mocne grupe zadnjih 5-6 godina u Njemackoj, Poljskoj, Francuskoj na slican nacin bez tuce, samo je razlika sto oni imaju cast i dostojanstvo pa to urade i krenu s 0, a kod nas ce svi nesto izvarijantisat kao Robijasi.
pa uzet je ljubav se zove imentom tvojim il si to kao zaboravio napomenit

Avatar
bambus
Postovi: 4306
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la bambus » 06 maj 2024, 21:42

elevenblues je napisao/la:
06 maj 2024, 21:38
Kako god da padne udarni ta grupa se gasi, tu nema nikakve varijante i izgovora.
Ugasene su jako mocne grupe zadnjih 5-6 godina u Njemackoj, Poljskoj, Francuskoj na slican nacin bez tuce, samo je razlika sto oni imaju cast i dostojanstvo pa to urade i krenu s 0, a kod nas ce svi nesto izvarijantisat kao Robijasi.
Jel tvojoj grupi pao udarni ?
!

RatoborniMrmot
Postovi: 866
Pridružen/a: 24 jun 2023, 19:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la RatoborniMrmot » 06 maj 2024, 21:42

bambus je napisao/la:
06 maj 2024, 21:07
Svi spominju kodekse a malo ko ih postuje.Pricamo o navijackoj sceni u BiH gdje su svi naoruzani do zuba i uopste ne biraju sredstva da se dodje do cilja.Kao sto neko napisa, ovdje odavno kodeks ne postoji.Nazalost.Navijacke drazi nema, grupe vode kriminalci i narkodileri.Napada se 10 na 1 i opravdava se to.Opravdava se kad ti porazis, kad budes porazen osudjujes.Utoke i nozevi normalna pojava.Stite ih vrhunski advokati.Suradjuje se sa murijom i sa politickim strankama.Napravi se belaj, odredjene skupine budu pustene u roku 30 minuta, dok drugi iskihaju debelo….itd itd.Nema se uopste pravo spomenuti kodeks i nekom na nos nabijati.Al ako se iole osjecas navijacem, takve stvari ne mozes podrzavati.Radovati se i ismijavti druge.
Ovdje se godinama spominjalo Robijasima da su ugaseni.A svi oni koji su spominjali ostali su bez krpi, pazi sad ovo na isti nacin kako i Robijasi.Doduse ne znam za manijake kako je njima padalo.I svi su se tome nasladjivali, pa kad se osjeti na svojoj kozi onda se malo i razmisli.
Uci covjeku koji odrzava stadion i traziti “zastavu” da je operu ( osuse) i da im pri tom covjek pomogne ubaciti u auto ne znajuci ko su momci (jer nije u tom fazonu) nije akcija kojoj se treba diviti.To nije navijacka akcija,kako se ono kaze, racuna se samo sto je u tuci palo, onda se gasis.Tako se makar govori, tako bi valjda trebalo bit.I tog se trebalo drzat i vodit se tim putem.A vodit se tim da u BiH nema tuce, itekako moze bit, al je lakse uplivati u druge vode i koristiti raznorazne nacine da se krpa uzme.Da dodam da je i velika greska sto je taj dan ostavljena na stadionu, veliki kiks i opustenost, odnosno jednostavno ne ocekujes da ce ti neko obiti stadion i iznjeti navedeno.
Isto tako, kucati na vrata vodjama ( ciljano kad su na poslu, a da njihovi roditelji otvaraju vrata) i predstavljati se kao njihovim drugovima i kako su ih oni poslali da preuzmu zastave.( par puta bezuspjesno).Totalno promasen navijacki pojam, a manijaci su to radili prije 15 god.
Onda odradis akciju sa opremom policije ( ne mislim na prasinare) uz zaustavljanje vozila, izvodjenjem vozaca da pokaze opremu u gepeku i spricanjem suzavca i udaranjem s ledja u glavu.Uz pomoc znacke i suzavaca, ni sami ne znate kako al uspjeli ste onesposobit 4 osobe i zavuc se po mentalitu ( a da su pritom ostale stvari uspjesno sacuvane)
Sto je tuznije od svega imali ste i ekipu sa sobom (vasa vozila koju su bila iza), koja vam je brzo raspustosena, palice ste bacali gdje ste stigli a sajba razbijena i udubljenje na haubi ostalo.Nije navijacki niti sekunde, al ste imali siguricu, jer niko ne voli da ga policija zaustavlja.Kazna ? Zatvorska, jer se niste presvukli na vrijeme pa vas je kamera ufatila.Prepoznavanje i tuzba od Robije ? Ne! ;)
Kad ste se poceli javljat da ste je vi uzeli, tad vam je bila ferka ponudjena kao i onda kad je cerada uzeta. Na poruke i pozive niste odgovarali.
Jos jedna oduzeta stvar gdje k od kodeksa nema.Tako da niti jednim niti drugim mostarcima ne treba govorit sta trebaju radit.Navijacki u tuci nije palo niti jednoj niti drugoj ekipi.Ako se zanemare cinjenice, red army je daleko bolje i kulturnije to izveo.Iako se moze tu polemisat sto nisu napali vozila, itd itd.Trazili ? Sredstva ne biraju i uzeli.Kao i obrnuto.
A bilo je situacija gdje je malo falilo da se dodje do krpe u direktnom fizickom obracunu ili izbjegavanje obracuna ne stajanjem ( bez murije).
Gore zaboravi spomenuti isto tako katastrofalnu kupovinu transa od lakace.Totalno nepotrebno i totalno kontra furke.
Gledajuci ovo sve, kod nas apsolutno kodeksa nema, al treba se imat neka granica, ide ovo u bezobrazluk i glava ce past vrlo lahko.
Postoji nesto sto se zove cuvanje krpe/cerade a to je vama bilo na stadionu. Pametno. Zato ste i ostali bez iste. Sto se tice tirururu, kad organizujete nesto slicno u Hrasnom dobicete naklon. Ljudi vas odrade u sred Nemile ko zadnje levate, vi to jos prijavite drotovima i mislite da ste ozbiljna navijacka skupina :urnebes: Sabani je mnogo logicnije ime od bivsih Robijasa :mrgreen:

Bordo10
Postovi: 104
Pridružen/a: 21 avg 2023, 20:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Bordo10 » 06 maj 2024, 21:43

mostar_mo je napisao/la:
06 maj 2024, 18:51
Bordo10 je napisao/la:
06 maj 2024, 18:41
mostar_mo je napisao/la:
06 maj 2024, 18:32


RA ce naravno ostati.

Potezi UZP jurisnika pod krinkom nekih ultra navijaca potpomognuti policijskom logistikom koju opet kontrolise i kojom upravlja HDZ nikako ne moze biti razlog gasenja grupe.
Ovo nije rat ultra grupa vec politicki udar na Bosnjake i pokazivanje dominacije u stolnom gradu kako ga oni nazivaju.

Dokaz tome je ovaj napad na stadion.
Al gonili smo se i 93.puno nenadmocniji pa cemo i sada sa tom gamadi.
Mozete vi ostati ali vas vecina nece dozivljavati, evo ja sam trenutno u Mostaru, sjedim cijeli dan sa vasom rajom i sve ijedan je rekao, da se trebate ugasiti i da je tako kako je , i svi odreda krive sam RA i njihovu organizaciju, jebuci majku ovim iz vrha grupe. Cinjenica je da ste slavili nasladjivali se, a ljudi vas ispreskakase za pet dana, ja mislim da jednostavno za tako velik zahvat niste dorasli, gdje su vam mangupi da vrate krpe, sto su se distancirali svi javi momci, a znam vam ih vecinu u gradu, i niko nece da mrdne, zato druze sto ih ne interesuje, i to vam je najveci poraz.
Gdje ti zivis majke ti..ko da si s marsa pao. Kakvi kodeksi. Nije ti ovo sarajevski derbi.
Kakvi mangupi? Pa ovdje bi se sad rafalalo da neko.otvoreno upadne na neciju teritoriju i krene u sukob radi transparenata.
Gdje su bili kodeksi kad je Vedran ubijen?. De ziv bio nemas pojma s kakvom bagrom mi imamo posla.
Pa sto ste udarili na bagru, ako nemate sanse sa njim i njihovom logistikom, opet ste sami krivi, i nakon ovih njihovih osveta bile one kako treba ili ne, samo po portalima pisete i zalite se (licite na Hamas kad je udario Izrael, pa euforija, a onda kad su ovi poceli sa genocidom, pomozite) ne ide to tako, mozak je da se razmislja, i to par koraka unaprijed, i da se ne lazemo, da sad neko uzme automat, nadje vase transove i vrati ih, slavili bi ga ko Tita i ne bi pricali o kodeksima, a cak i ja sam znao odmah da ce vam vratit na svaki nacin, a vi zivite sa njima, a kao niste ocekivali, realno ste im mogli napravit zamku kakvu ste zeljeli, jer se znalo i da ce vam naci transove i da ce napasti

I za kraj sve vam je neko prodao, buduci da njihove otete transparente niko ne zna gdje su, osim par ljudi i da oni nisu pali, to znaci da su vam momci iz te ekipe prave momcine, a ove vase vam je prodao neko ko svaki dan sjedi sa vama

nicaze95
Postovi: 852
Pridružen/a: 16 avg 2023, 19:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la nicaze95 » 06 maj 2024, 21:44

RatoborniMrmot je napisao/la:
06 maj 2024, 21:42
bambus je napisao/la:
06 maj 2024, 21:07
Svi spominju kodekse a malo ko ih postuje.Pricamo o navijackoj sceni u BiH gdje su svi naoruzani do zuba i uopste ne biraju sredstva da se dodje do cilja.Kao sto neko napisa, ovdje odavno kodeks ne postoji.Nazalost.Navijacke drazi nema, grupe vode kriminalci i narkodileri.Napada se 10 na 1 i opravdava se to.Opravdava se kad ti porazis, kad budes porazen osudjujes.Utoke i nozevi normalna pojava.Stite ih vrhunski advokati.Suradjuje se sa murijom i sa politickim strankama.Napravi se belaj, odredjene skupine budu pustene u roku 30 minuta, dok drugi iskihaju debelo….itd itd.Nema se uopste pravo spomenuti kodeks i nekom na nos nabijati.Al ako se iole osjecas navijacem, takve stvari ne mozes podrzavati.Radovati se i ismijavti druge.
Ovdje se godinama spominjalo Robijasima da su ugaseni.A svi oni koji su spominjali ostali su bez krpi, pazi sad ovo na isti nacin kako i Robijasi.Doduse ne znam za manijake kako je njima padalo.I svi su se tome nasladjivali, pa kad se osjeti na svojoj kozi onda se malo i razmisli.
Uci covjeku koji odrzava stadion i traziti “zastavu” da je operu ( osuse) i da im pri tom covjek pomogne ubaciti u auto ne znajuci ko su momci (jer nije u tom fazonu) nije akcija kojoj se treba diviti.To nije navijacka akcija,kako se ono kaze, racuna se samo sto je u tuci palo, onda se gasis.Tako se makar govori, tako bi valjda trebalo bit.I tog se trebalo drzat i vodit se tim putem.A vodit se tim da u BiH nema tuce, itekako moze bit, al je lakse uplivati u druge vode i koristiti raznorazne nacine da se krpa uzme.Da dodam da je i velika greska sto je taj dan ostavljena na stadionu, veliki kiks i opustenost, odnosno jednostavno ne ocekujes da ce ti neko obiti stadion i iznjeti navedeno.
Isto tako, kucati na vrata vodjama ( ciljano kad su na poslu, a da njihovi roditelji otvaraju vrata) i predstavljati se kao njihovim drugovima i kako su ih oni poslali da preuzmu zastave.( par puta bezuspjesno).Totalno promasen navijacki pojam, a manijaci su to radili prije 15 god.
Onda odradis akciju sa opremom policije ( ne mislim na prasinare) uz zaustavljanje vozila, izvodjenjem vozaca da pokaze opremu u gepeku i spricanjem suzavca i udaranjem s ledja u glavu.Uz pomoc znacke i suzavaca, ni sami ne znate kako al uspjeli ste onesposobit 4 osobe i zavuc se po mentalitu ( a da su pritom ostale stvari uspjesno sacuvane)
Sto je tuznije od svega imali ste i ekipu sa sobom (vasa vozila koju su bila iza), koja vam je brzo raspustosena, palice ste bacali gdje ste stigli a sajba razbijena i udubljenje na haubi ostalo.Nije navijacki niti sekunde, al ste imali siguricu, jer niko ne voli da ga policija zaustavlja.Kazna ? Zatvorska, jer se niste presvukli na vrijeme pa vas je kamera ufatila.Prepoznavanje i tuzba od Robije ? Ne! ;)
Kad ste se poceli javljat da ste je vi uzeli, tad vam je bila ferka ponudjena kao i onda kad je cerada uzeta. Na poruke i pozive niste odgovarali.
Jos jedna oduzeta stvar gdje k od kodeksa nema.Tako da niti jednim niti drugim mostarcima ne treba govorit sta trebaju radit.Navijacki u tuci nije palo niti jednoj niti drugoj ekipi.Ako se zanemare cinjenice, red army je daleko bolje i kulturnije to izveo.Iako se moze tu polemisat sto nisu napali vozila, itd itd.Trazili ? Sredstva ne biraju i uzeli.Kao i obrnuto.
A bilo je situacija gdje je malo falilo da se dodje do krpe u direktnom fizickom obracunu ili izbjegavanje obracuna ne stajanjem ( bez murije).
Gore zaboravi spomenuti isto tako katastrofalnu kupovinu transa od lakace.Totalno nepotrebno i totalno kontra furke.
Gledajuci ovo sve, kod nas apsolutno kodeksa nema, al treba se imat neka granica, ide ovo u bezobrazluk i glava ce past vrlo lahko.
Postoji nesto sto se zove cuvanje krpe/cerade a to je vama bilo na stadionu. Pametno. Zato ste i ostali bez iste. Sto se tice tirururu, kad organizujete nesto slicno u Hrasnom dobicete naklon. Ljudi vas odrade u sred Nemile ko zadnje levate, vi to jos prijavite drotovima i mislite da ste ozbiljna navijacka skupina :urnebes: Sabani je mnogo logicnije ime od bivsih Robijasa :mrgreen:
razbijemo vas kod arene i onda cujes nemojte nas i mi smo muslimani
Zadnja izmjena: nicaze95, dana/u 06 maj 2024, 21:47, ukupno mijenjano 1 put.

Tatamata1946
Postovi: 1768
Pridružen/a: 09 dec 2019, 11:22
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Tatamata1946 » 06 maj 2024, 21:46

elevenblues je napisao/la:
06 maj 2024, 21:38
Kako god da padne udarni ta grupa se gasi, tu nema nikakve varijante i izgovora.
Ugasene su jako mocne grupe zadnjih 5-6 godina u Njemackoj, Poljskoj, Francuskoj na slican nacin bez tuce, samo je razlika sto oni imaju cast i dostojanstvo pa to urade i krenu s 0, a kod nas ce svi nesto izvarijantisat kao Robijasi.
A ko je to odredio da se gasi?! Valjda grupa postoji radi podrske klubu a ne radi sebe

fks74
Postovi: 9468
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la fks74 » 06 maj 2024, 21:47

J.bo vas više RA i Ultrasi, danima smarate. Neka se poubijaju ako nisu normalni a kako vidim i nisu baš sastavljeni.

Avatar
avenija
Postovi: 13871
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la avenija » 06 maj 2024, 21:47

elevenblues je napisao/la:
06 maj 2024, 21:38
Kako god da padne udarni ta grupa se gasi, tu nema nikakve varijante i izgovora.
Ugasene su jako mocne grupe zadnjih 5-6 godina u Njemackoj, Poljskoj, Francuskoj na slican nacin bez tuce, samo je razlika sto oni imaju cast i dostojanstvo pa to urade i krenu s 0, a kod nas ce svi nesto izvarijantisat kao Robijasi.

slika

Jedina grupa u Bosni koja je ugašena na šake po svim pravilima.
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️

Radobolja
Postovi: 359
Pridružen/a: 02 okt 2023, 17:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Radobolja » 06 maj 2024, 21:47

elevenblues je napisao/la:
06 maj 2024, 21:38
Kako god da padne udarni ta grupa se gasi, tu nema nikakve varijante i izgovora.
Ugasene su jako mocne grupe zadnjih 5-6 godina u Njemackoj, Poljskoj, Francuskoj na slican nacin bez tuce, samo je razlika sto oni imaju cast i dostojanstvo pa to urade i krenu s 0, a kod nas ce svi nesto izvarijantisat kao Robijasi.
Samo mi odgovori ja prvu recenicu gdje si ti cuo i procitao kako got da padne udarni da se ta grupa gasi??

elevenblues
Postovi: 731
Pridružen/a: 02 avg 2020, 15:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la elevenblues » 06 maj 2024, 21:48

bambus je napisao/la:
06 maj 2024, 21:42
elevenblues je napisao/la:
06 maj 2024, 21:38
Kako god da padne udarni ta grupa se gasi, tu nema nikakve varijante i izgovora.
Ugasene su jako mocne grupe zadnjih 5-6 godina u Njemackoj, Poljskoj, Francuskoj na slican nacin bez tuce, samo je razlika sto oni imaju cast i dostojanstvo pa to urade i krenu s 0, a kod nas ce svi nesto izvarijantisat kao Robijasi.
Jel tvojoj grupi pao udarni ?
Jest prije skoro 40 godina u vremenima kad nije postojala svijest o ovim stvarima koje su aktuelne u zadnjih 15 godina.
Svaki udarni padne hinjski, nije ga niko zijanio u fer tuci, posljednji primjer BH Legion, al djeca nisu odrasla u nasem poganluku nego vani, pa valjfa odatle i maniri da ugase grupu.

RatoborniMrmot
Postovi: 866
Pridružen/a: 24 jun 2023, 19:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la RatoborniMrmot » 06 maj 2024, 21:51

nicaze95 je napisao/la:
06 maj 2024, 21:44
RatoborniMrmot je napisao/la:
06 maj 2024, 21:42
bambus je napisao/la:
06 maj 2024, 21:07
Svi spominju kodekse a malo ko ih postuje.Pricamo o navijackoj sceni u BiH gdje su svi naoruzani do zuba i uopste ne biraju sredstva da se dodje do cilja.Kao sto neko napisa, ovdje odavno kodeks ne postoji.Nazalost.Navijacke drazi nema, grupe vode kriminalci i narkodileri.Napada se 10 na 1 i opravdava se to.Opravdava se kad ti porazis, kad budes porazen osudjujes.Utoke i nozevi normalna pojava.Stite ih vrhunski advokati.Suradjuje se sa murijom i sa politickim strankama.Napravi se belaj, odredjene skupine budu pustene u roku 30 minuta, dok drugi iskihaju debelo….itd itd.Nema se uopste pravo spomenuti kodeks i nekom na nos nabijati.Al ako se iole osjecas navijacem, takve stvari ne mozes podrzavati.Radovati se i ismijavti druge.
Ovdje se godinama spominjalo Robijasima da su ugaseni.A svi oni koji su spominjali ostali su bez krpi, pazi sad ovo na isti nacin kako i Robijasi.Doduse ne znam za manijake kako je njima padalo.I svi su se tome nasladjivali, pa kad se osjeti na svojoj kozi onda se malo i razmisli.
Uci covjeku koji odrzava stadion i traziti “zastavu” da je operu ( osuse) i da im pri tom covjek pomogne ubaciti u auto ne znajuci ko su momci (jer nije u tom fazonu) nije akcija kojoj se treba diviti.To nije navijacka akcija,kako se ono kaze, racuna se samo sto je u tuci palo, onda se gasis.Tako se makar govori, tako bi valjda trebalo bit.I tog se trebalo drzat i vodit se tim putem.A vodit se tim da u BiH nema tuce, itekako moze bit, al je lakse uplivati u druge vode i koristiti raznorazne nacine da se krpa uzme.Da dodam da je i velika greska sto je taj dan ostavljena na stadionu, veliki kiks i opustenost, odnosno jednostavno ne ocekujes da ce ti neko obiti stadion i iznjeti navedeno.
Isto tako, kucati na vrata vodjama ( ciljano kad su na poslu, a da njihovi roditelji otvaraju vrata) i predstavljati se kao njihovim drugovima i kako su ih oni poslali da preuzmu zastave.( par puta bezuspjesno).Totalno promasen navijacki pojam, a manijaci su to radili prije 15 god.
Onda odradis akciju sa opremom policije ( ne mislim na prasinare) uz zaustavljanje vozila, izvodjenjem vozaca da pokaze opremu u gepeku i spricanjem suzavca i udaranjem s ledja u glavu.Uz pomoc znacke i suzavaca, ni sami ne znate kako al uspjeli ste onesposobit 4 osobe i zavuc se po mentalitu ( a da su pritom ostale stvari uspjesno sacuvane)
Sto je tuznije od svega imali ste i ekipu sa sobom (vasa vozila koju su bila iza), koja vam je brzo raspustosena, palice ste bacali gdje ste stigli a sajba razbijena i udubljenje na haubi ostalo.Nije navijacki niti sekunde, al ste imali siguricu, jer niko ne voli da ga policija zaustavlja.Kazna ? Zatvorska, jer se niste presvukli na vrijeme pa vas je kamera ufatila.Prepoznavanje i tuzba od Robije ? Ne! ;)
Kad ste se poceli javljat da ste je vi uzeli, tad vam je bila ferka ponudjena kao i onda kad je cerada uzeta. Na poruke i pozive niste odgovarali.
Jos jedna oduzeta stvar gdje k od kodeksa nema.Tako da niti jednim niti drugim mostarcima ne treba govorit sta trebaju radit.Navijacki u tuci nije palo niti jednoj niti drugoj ekipi.Ako se zanemare cinjenice, red army je daleko bolje i kulturnije to izveo.Iako se moze tu polemisat sto nisu napali vozila, itd itd.Trazili ? Sredstva ne biraju i uzeli.Kao i obrnuto.
A bilo je situacija gdje je malo falilo da se dodje do krpe u direktnom fizickom obracunu ili izbjegavanje obracuna ne stajanjem ( bez murije).
Gore zaboravi spomenuti isto tako katastrofalnu kupovinu transa od lakace.Totalno nepotrebno i totalno kontra furke.
Gledajuci ovo sve, kod nas apsolutno kodeksa nema, al treba se imat neka granica, ide ovo u bezobrazluk i glava ce past vrlo lahko.
Postoji nesto sto se zove cuvanje krpe/cerade a to je vama bilo na stadionu. Pametno. Zato ste i ostali bez iste. Sto se tice tirururu, kad organizujete nesto slicno u Hrasnom dobicete naklon. Ljudi vas odrade u sred Nemile ko zadnje levate, vi to jos prijavite drotovima i mislite da ste ozbiljna navijacka skupina :urnebes: Sabani je mnogo logicnije ime od bivsih Robijasa :mrgreen:
razbijemo vas kod arene i onda cujes nemojte nas i mi smo mulismalni
Gledaj, nije sporno da das i dobijes, to sve ulazi u radni staz, al krpe traba da se cuvaju zivotom, a ne da se turira danima pa onda ni ne znas sto si stao jer si razguljen ili da je ostavis kod domara da je ovaj pokloni na recenicu poslao me S....

I poslije svi krivi, nema kodeksa, a ti nisi u stanju da sacuvas krpu dva puta u desetak godina. Sega :mrgreen:

nicaze95
Postovi: 852
Pridružen/a: 16 avg 2023, 19:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la nicaze95 » 06 maj 2024, 21:52

RatoborniMrmot je napisao/la:
06 maj 2024, 21:51
nicaze95 je napisao/la:
06 maj 2024, 21:44
RatoborniMrmot je napisao/la:
06 maj 2024, 21:42


Postoji nesto sto se zove cuvanje krpe/cerade a to je vama bilo na stadionu. Pametno. Zato ste i ostali bez iste. Sto se tice tirururu, kad organizujete nesto slicno u Hrasnom dobicete naklon. Ljudi vas odrade u sred Nemile ko zadnje levate, vi to jos prijavite drotovima i mislite da ste ozbiljna navijacka skupina :urnebes: Sabani je mnogo logicnije ime od bivsih Robijasa :mrgreen:
razbijemo vas kod arene i onda cujes nemojte nas i mi smo mulismalni
Gledaj, nije sporno da das i dobijes, to sve ulazi u radni staz, al krpe traba da se cuvaju zivotom, a ne da se turira danima pa onda ni ne znas sto si stao jer si razguljen ili da je ostavis kod domara da je ovaj pokloni na recenicu poslao me S....

I poslije svi krivi, nema kodeksa, a ti nisi u stanju da sacuvas krpu dva puta u desetak godina. Sega :mrgreen:

slika

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Cernica22, fks74 i 28 gostiju.