Miralem Pjanić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
zgembo89
Postovi: 4977
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la zgembo89 » 04 maj 2024, 20:38

Kad je presao u Barselonu i doveli Serifa na veselje u Luksemburg vidjelo se sa su ljudi u glavama dostigli vrhunac to je taj mentalitet nazalost i umjesto da opstane odma je zavrsio karijeru, otac mu otvorio gradjevinsku firmu autoput se gradi vila u Neumu kafic u Sarajevu i ko zna sta sve jos i onda normalno dodje na okupljanje hoda po kaficima nezainteresovan itd..
grehota je imat takav talenat i skrhat to sve svojom voljom..

Avatar
JonSnow
Postovi: 6257
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la JonSnow » 04 maj 2024, 20:41

Sveti je napisao/la:
04 maj 2024, 18:32
retromoos je napisao/la:
04 maj 2024, 13:39
Realno proci ce desetine godina dok se opet pojavi neko njegovih kvaliteta i talenta kod nas. Njegov problem je bio sto covjek nije volio da radi, voli luksuz i uzivanje. Prije 7-8 godina je harao sa Juventusom i bio glavni baja, u isto vrijeme kad i Modric sa Realom. Vidimo gdje je danas Modric, a gdje je Mire. Modric= radnik, Mire= boem. Mogao je puno vise da je bio disciplinovan. Ostace upamceno da je odigrao nekoliko maestralnih partija, ostace upamceno da je Mire bio nas najbolji fudbaler na SP u Brazilu. Hvala i sretno. Nadam se da ce Edin otici sto prije.


Fudbalski portal Whoscored.com uvrstio je Miralema Pjanića među 11 najboljih igrača Svjetskog fudbalskog prvenstva u Brazilu.
U objašnjenju za izbor Pjanića navedeno je da je naš veznjak imao 66 pasova po utakmici i preciznost dodavanja od 88,9 posto. Samo je Xherdan Shaqiri stvorio šansi više od njega.

Pjanić je, također, i peti najbolje ocijenjeni igrač (8,20), a ponajviše zahvaljujući njemu, Bosna i Hercegovina je peta ekipa Mundijala po preciznosti dodavanja (85.9 posto).
Osim Pjanića, u idealnom timu su golman SAD-a Tim Howard, desni bek Obale Slonovače Aurier, holandski stoperi De Vrij i Vlaar, lijevi bek Švicarske Rodriguez, desno krilo Arjen Robben, Kolumbijac Rodriguez, Nijemac Muller, Brazilac Neymar i Argentinac Messi.



slika
Kad se sjetim koliko je samo mogao da pretrci, pogotovo u vrijeme kada su igraci koji su istovremeno tehnicki jaki i imaju pluca bili prava rijetkost. Pravi box to box-deep laying play maker.

Steta, fakat steta sta mu se desilo. Ne mogu se otet dojmu da je poslije fijaska u barceloni imao jos kuveta da se vrati u ritam sa nekom jacom ekipom iz liga 5, ali pretpostavljam da je lova igrala ogromnu ulogu. Da li ga krivim? I ne bas, pitanje je koliki postotak nas bi ucinilo isto.
Velika većina populacije, al haj to nije problem...problem je što velika, debela većina naših sportista to rade...a nije Pjana došao iz gladi.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5759
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la JohnCleese » 04 maj 2024, 21:39

Ne razumijem vas.
Kome je uzitak gledati Pjanica neka gleda i dalje nije se oprostio od fudbala, zar ne?


Meni je bio uzitak gledati ga na klupskom nivou dok je bio u Lyonu i Romi, u Juventusu pokazao limite pa onda slobodan pad.

U reprezentaciji mi ostao upamcen cesce kao igrac kojeg su gusili ili igrac koji ne moze sam jer su mu saigraci panjevi nego igrac koji igra u skladu sa reputacijom.

Trebao biti izbacen iz reprezentacije prije 2 ili 3 godine zbog neprofesionalnosti.

Hvala cisto iz kurtoazije :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Horoz
Postovi: 1760
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Horoz » 04 maj 2024, 22:11

Ja svo vrijeme mislim da je prebacivanje Pjanića na poziciju "registe", DLP, bila greška i da radi toga nije ostvario puni potencijal.
Po meni je on bio moderna "desetka", imao dribling, šut, dobru startnu brzinu, osjećaj za gol. Trebao je igrati ono što De Bruyne recimo igra, što je igrao Iniesta.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 447
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la muharemovicdzelo » 04 maj 2024, 22:21

Sretno i ne okreći se.
Onaj ko ne može da trči, taj ne može ni da igra.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15829
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la BosniaBoston » 04 maj 2024, 22:57

Horoz je napisao/la:
04 maj 2024, 22:11
Ja svo vrijeme mislim da je prebacivanje Pjanića na poziciju "registe", DLP, bila greška i da radi toga nije ostvario puni potencijal.
Po meni je on bio moderna "desetka", imao dribling, šut, dobru startnu brzinu, osjećaj za gol. Trebao je igrati ono što De Bruyne recimo igra, što je igrao Iniesta.
+1
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

retromoos
Postovi: 988
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la retromoos » 04 maj 2024, 22:59

Neka nekad u buducnosti neki klinci pogledaju i ovaj video.


Imajednabrigada
Postovi: 1726
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la Imajednabrigada » 05 maj 2024, 00:38

Djevojka me danas ostavila ali vise me pogodio ovaj oprostaj Pjanketa nego raskid.

Iako, nisam bio 100% zadovoljan njegovim učinkom ali nikad necu zaboraviti kada je dosao i koliko je zelio igrat za nas.

Hvala Mire za ljubav veliku!❤️❤️🇧🇦
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
forgempp
Postovi: 6561
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la forgempp » 05 maj 2024, 00:42

Hvala za sve Pjanke legendo, teško da ćemo u našem životnom vijeku imati ovakvog veznjaka i mađioničara u reprezentaciji. Sretno u nastavku karijere i života.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2180
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la CAGarfia » 05 maj 2024, 01:02

On je najbolje partiju za reprezentaciju pružao dok je Misimović igrao. Njih dvojica u paketu su zaista bili smrt za protivnike.

Klasa kakva dugo nećemo imati, ali mu se epizoda iz Taverne nikad neće zaboraviti. Doduše hvala mu za sve, bilo je zaista legendarnih trenutaka. :bih:

Avatar
FKBilder
Postovi: 1758
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Miralem Pjanić

Post Postao/la FKBilder » 06 maj 2024, 23:26

retromoos je napisao/la:
04 maj 2024, 22:59
Neka nekad u buducnosti neki klinci pogledaju i ovaj video.

Koliko samo asistencija, kakvih pasova,golova i utakmica je imao ovaj covjek ....Ali Bosnjo uvjek ima da sere nesto.
Kapa dole majstore, i hvala ti za sve

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: aldin-8, GIBRA, HZbec, Imajednabrigada, mavi i 35 gostiju.