Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2201
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 07 maj 2024, 12:32

GefufnaII je napisao/la:
07 maj 2024, 12:17
Osim 2x godisnje ciscenja zuba, u DE nista vise od toga nije BESPLATNO, odnosno 100% pokriveno od strane osiguranja. ;)

Sve zavisi od slucaja do slucaja. Generalno vrijedi pravilo da sto su ti zdraviji zubi i bolja higijena, osiguranje ce preuzeti veci procenat troskova ukoliko imas problem, nego kod onoga ko ima problem, a nije bio 10god kod zubara.

Ova dodatna osiguranja (koja placas par desetina eura mjesecno) imaju caku da preuzimaju velike procente troskova SAMO ako si 100% redovan na ciscenjima (znaci svake godine min 2x). Ali takve osobe i ne trebaju ozbiljne zahvate i estetske korekcije, za razliku od stoke sa po 12 zuba u ustima.

Znaci, opet laze i radi cherry picking. :thumbup:
Profesionalno ciscenje zuba se placa 100-150 eura, i tretman traje nekih 2 sata, dakle lazes ti. Ja radio bukvalno dzaba, nista nisam platio. Imao kontrolu i 2 manja kvara na zubima. Nista nisam platio. Nakon toga trebao raditi vadjenje zivca uzeo dodatno, 4 puta isao, 46 eura platio sve skupa a normalna cijena je bila jako visoka :kafa:

Kaunas
Postovi: 13404
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Kaunas » 07 maj 2024, 12:33

GefufnaII je napisao/la:
07 maj 2024, 12:17
Osim 2x godisnje ciscenja zuba, u DE nista vise od toga nije BESPLATNO, odnosno 100% pokriveno od strane osiguranja. ;)

Sve zavisi od slucaja do slucaja. Generalno vrijedi pravilo da sto su ti zdraviji zubi i bolja higijena, osiguranje ce preuzeti veci procenat troskova ukoliko imas problem, nego kod onoga ko ima problem, a nije bio 10god kod zubara.

Ova dodatna osiguranja (koja placas par desetina eura mjesecno) imaju caku da preuzimaju velike procente troskova SAMO ako si 100% redovan na ciscenjima (znaci svake godine min 2x). Ali takve osobe i ne trebaju ozbiljne zahvate i estetske korekcije, za razliku od stoke sa po 12 zuba u ustima.

Znaci, opet laze i radi cherry picking. :thumbup:
Mislim da zavisi od Krankenkasse, kod pojedinih je i popravka besplatna uz doplatu od 50ak eura na bijelu plombu.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
scholsey
Postovi: 1750
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 07 maj 2024, 12:46

Jbt u vremenu u kojem ti treba par klikova da se informišeš o bukvalno bilo čemu, ovdje i dalje konstantna rasprava oko tačnosti nekih informacija.

A i opraste brate s ovim cijenama. Ne kontam za koji qrac pojedinci rade u inostranstvu kad ih uopšte interesuju akcije? Pa hajd da je neka tehnika ili šta znam, al ono na hrani štedi i jede smeće da ko biva ispadne ekonomski stručnjak - i onda se čudi kad ga sa 40 stigne neka boleščura.

Pardon, ne čudi se.. nego krivi vakcine, 5G ili nešto deseto. :zviz:
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15584
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la feniksptica » 07 maj 2024, 13:00

Svako je individua za sebe. Nema se sta dokazivat cijenama. Nekome je 2000 modernih dovoljno da solidno zivi, neko 3000 troši od platw do plate i nekad mu zafali.

Neko ima cilj uzet dobro auto. Nekome je dovoljno neko solidno a nekome uospte ne treba. Ovdje ima gradski, ode avionom dole renta i tjt.

Neko stedi da se stambeno zbrine neko ne stedi i samo putuje.

Neko pije, neko kocka, neko se ****. Svako nek radi sta misli da jr najbolje i u kojoj zemlji misli da je najbolje.

Neko nek se gotivi u njemackoj a neko kad stigne u BiH. Svakako je sam zaradio pare pa ima tu slobodu.

Niko nikome s foruma nije dao pare pa da mu pregovara sta i kako.

Samo opusteno.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
Judd
Postovi: 1070
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Judd » 07 maj 2024, 13:02

Pošto su jagode u Njemačkoj?

Avatar
H8Z7
Postovi: 4303
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la H8Z7 » 07 maj 2024, 13:09

scholsey je napisao/la:
07 maj 2024, 12:46
Jbt u vremenu u kojem ti treba par klikova da se informišeš o bukvalno bilo čemu, ovdje i dalje konstantna rasprava oko tačnosti nekih informacija.

A i opraste brate s ovim cijenama. Ne kontam za koji qrac pojedinci rade u inostranstvu kad ih uopšte interesuju akcije? Pa hajd da je neka tehnika ili šta znam, al ono na hrani štedi i jede smeće da ko biva ispadne ekonomski stručnjak - i onda se čudi kad ga sa 40 stigne neka boleščura.

Pardon, ne čudi se.. nego krivi vakcine, 5G ili nešto deseto. :zviz:
Nije samo hrana kriva. Često upadnem u raspravu (ako je mogu tako nazvati) sa ljudim (pogotovo starijim oko 50) kada kažu kako su naši stari živjeli i jeli isto kao i mi. Tačno jeli su maslanicu, kljukušu, masno ali su i radili u polju i to dosta sati dnevno, a današnja aktivnost doći do auta i eventulano nekada malo prošetati.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
coelho41
Postovi: 12834
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la coelho41 » 07 maj 2024, 13:17

Šta je danas na angebotu?

Avatar
GefufnaII
Postovi: 274
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 07 maj 2024, 13:22

coelho41 je napisao/la:
07 maj 2024, 13:17
Šta je danas na angebotu?
u petak bajram, oba glavna proizvoda na akciji
slika

slika
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
coelho41
Postovi: 12834
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la coelho41 » 07 maj 2024, 13:27

GefufnaII je napisao/la:
07 maj 2024, 13:22
coelho41 je napisao/la:
07 maj 2024, 13:17
Šta je danas na angebotu?
u petak bajram, oba glavna proizvoda na akciji
slika

slika
Ko nema za jagode, nek jede meso ove sedmice
slika

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3071
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Pensioner26 » 07 maj 2024, 13:36

Onaj je fakat muška verzija Frau Babajić. Živim i ja kao i mnogi ovdje u dijaspori i sve, ali ne pada mi na pamet da solim nekom pamet po pitanju standarda te da pljujem sve što je bosansko.

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1346
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Zaniolo » 07 maj 2024, 13:38

Cita li iko postove defektnog Numanumayea aka Leoreya i zasto ne?

Avatar
scholsey
Postovi: 1750
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 07 maj 2024, 14:01

H8Z7 je napisao/la:
07 maj 2024, 13:09
scholsey je napisao/la:
07 maj 2024, 12:46
Jbt u vremenu u kojem ti treba par klikova da se informišeš o bukvalno bilo čemu, ovdje i dalje konstantna rasprava oko tačnosti nekih informacija.

A i opraste brate s ovim cijenama. Ne kontam za koji qrac pojedinci rade u inostranstvu kad ih uopšte interesuju akcije? Pa hajd da je neka tehnika ili šta znam, al ono na hrani štedi i jede smeće da ko biva ispadne ekonomski stručnjak - i onda se čudi kad ga sa 40 stigne neka boleščura.

Pardon, ne čudi se.. nego krivi vakcine, 5G ili nešto deseto. :zviz:
Nije samo hrana kriva. Često upadnem u raspravu (ako je mogu tako nazvati) sa ljudim (pogotovo starijim oko 50) kada kažu kako su naši stari živjeli i jeli isto kao i mi. Tačno jeli su maslanicu, kljukušu, masno ali su i radili u polju i to dosta sati dnevno, a današnja aktivnost doći do auta i eventulano nekada malo prošetati.
Ma dobro, svako vrijeme ima svoju boju. Ne vidim neku poentu u takvim poređenjima i raspravama, jer je svakome njegova muka najteža. Nema niko pravo generalizovati i kategorički tvrditi da je nešto bilo bolje/lošije.

Po mom mišljenju, stres i kvalitet ishrane su najveći uzročnici bolesnih stanja u današnje vrijeme. Dok je kontrolisanje nivoa stresa u biti luksuz, jer nema svako opciju da to prilagođava svojim mogućnostima, ishrana je nešto na što svi mogu obratiti pažnju. Samo treba htjeti.

U moju kuću ulazi isključivo provjerena hrana. Cijena me ni najmanje ne interesuje. Otišao sam i radim da svojoj porodici i sebi stvorim uslove da sami biramo životni put, a ne da se vodimo j.ebenim Angebotima i sličnim robovlasničko-kokuznim stvarima.. to sam mogao i u Bosni.

Jasno je meni da se naši ljudi većinom haman rađaju iskompleksirani.. al da neko zbog nekog nazovi flexa sa rentanim autom na godišnjem štedi na hrani i tako direktno ugrožava zdravlje, to mi jednostavno nikako ne ide u glavu. Pa kad se razboli, biće mu kriv mrski Zapad i njegovo kvazi izrobljavanje. :zviz:

Da ne bude da pljujem samo po dijasporcima, naši u Bosni su još gori. Ja sam dijete iz grada, rođen sam na asfaltu, a gledam gdje god imam m2 zemlje da nešto posijem.. i u Bosni i u Njemačkoj. Ne zato što moram, nego zato što znam da je to ispravno. Dok je ovoj današnjoj ljaki sa makadama (bez uvrede bilo kome, znate svi da su gradovi danas puni takvih) to ispod časti jer su oni sad u stanu, rade, zarađuju.. pa zaboga, luk 2-3 marke, ko će se s tim peglati, lakše kupiti.

Ali se, po njihovom, ne razbole od toga. Politika je kriva, ne znaju doktori, mrze nas što smo Muslimani, vakcine, 5G.. ne znam, neki od milion drugih razloga. Uglavnom, nikad nije do toga što su jednostavno lijena iskompleksirana neuka ljudska vnago.
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6219
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Centre forward » 07 maj 2024, 14:02

Damire, slažem se da nije tačno da nema dijaspore ne bi bilo BIH. Tačno je, međutim, da BIH ne bi mogla egzistirati bez deviznih doznaka koje dodju.
Uzmimo primjer našu Tuzlu, nekada industrijski centar bivše, velike i ozbiljne Države, sada nema nijedan ozbiljan kapacitet orijentisan ka izvozu. Male zemlje, posebno, ne mogu bez izvoza, jer nema velikog unutrašnjeg tržišta.
Meni istekao ugovor u školi, pa sam uletio u jednu firmu koja uvozi iz Turske i Srbije recimo, pa to sad plasira ovdje. Povraća mi se kad vidim da nismo kadri ništa svoje da napravimo, al' baš ništa, a nekad smo to imali kad Turska nije mogla da primiriše tehnologiji koju smo mi dobili sa Zapada.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Judd
Postovi: 1070
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Judd » 07 maj 2024, 14:14

Ma samo treba jesti puter, rio mare i jagode.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41315
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 07 maj 2024, 14:31

scholsey je napisao/la:
07 maj 2024, 14:01
H8Z7 je napisao/la:
07 maj 2024, 13:09
scholsey je napisao/la:
07 maj 2024, 12:46
Jbt u vremenu u kojem ti treba par klikova da se informišeš o bukvalno bilo čemu, ovdje i dalje konstantna rasprava oko tačnosti nekih informacija.

A i opraste brate s ovim cijenama. Ne kontam za koji qrac pojedinci rade u inostranstvu kad ih uopšte interesuju akcije? Pa hajd da je neka tehnika ili šta znam, al ono na hrani štedi i jede smeće da ko biva ispadne ekonomski stručnjak - i onda se čudi kad ga sa 40 stigne neka boleščura.

Pardon, ne čudi se.. nego krivi vakcine, 5G ili nešto deseto. :zviz:
Nije samo hrana kriva. Često upadnem u raspravu (ako je mogu tako nazvati) sa ljudim (pogotovo starijim oko 50) kada kažu kako su naši stari živjeli i jeli isto kao i mi. Tačno jeli su maslanicu, kljukušu, masno ali su i radili u polju i to dosta sati dnevno, a današnja aktivnost doći do auta i eventulano nekada malo prošetati.
Ma dobro, svako vrijeme ima svoju boju. Ne vidim neku poentu u takvim poređenjima i raspravama, jer je svakome njegova muka najteža. Nema niko pravo generalizovati i kategorički tvrditi da je nešto bilo bolje/lošije.

Po mom mišljenju, stres i kvalitet ishrane su najveći uzročnici bolesnih stanja u današnje vrijeme. Dok je kontrolisanje nivoa stresa u biti luksuz, jer nema svako opciju da to prilagođava svojim mogućnostima, ishrana je nešto na što svi mogu obratiti pažnju. Samo treba htjeti.

U moju kuću ulazi isključivo provjerena hrana. Cijena me ni najmanje ne interesuje. Otišao sam i radim da svojoj porodici i sebi stvorim uslove da sami biramo životni put, a ne da se vodimo j.ebenim Angebotima i sličnim robovlasničko-kokuznim stvarima.. to sam mogao i u Bosni.

Jasno je meni da se naši ljudi većinom haman rađaju iskompleksirani.. al da neko zbog nekog nazovi flexa sa rentanim autom na godišnjem štedi na hrani i tako direktno ugrožava zdravlje, to mi jednostavno nikako ne ide u glavu. Pa kad se razboli, biće mu kriv mrski Zapad i njegovo kvazi izrobljavanje. :zviz:

Da ne bude da pljujem samo po dijasporcima, naši u Bosni su još gori. Ja sam dijete iz grada, rođen sam na asfaltu, a gledam gdje god imam m2 zemlje da nešto posijem.. i u Bosni i u Njemačkoj. Ne zato što moram, nego zato što znam da je to ispravno. Dok je ovoj današnjoj ljaki sa makadama (bez uvrede bilo kome, znate svi da su gradovi danas puni takvih) to ispod časti jer su oni sad u stanu, rade, zarađuju.. pa zaboga, luk 2-3 marke, ko će se s tim peglati, lakše kupiti.

Ali se, po njihovom, ne razbole od toga. Politika je kriva, ne znaju doktori, mrze nas što smo Muslimani, vakcine, 5G.. ne znam, neki od milion drugih razloga. Uglavnom, nikad nije do toga što su jednostavno lijena iskompleksirana neuka ljudska vnago.
asterixe vrati šifru scholesyu :mrgreen:

Zezam se, sve objašnjeno kako i treba, svaka čast na takvom razmišljanju :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
TefalTava
Postovi: 114
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la TefalTava » 07 maj 2024, 14:35

Centre forward je napisao/la:
07 maj 2024, 14:02
Damire, slažem se da nije tačno da nema dijaspore ne bi bilo BIH. Tačno je, međutim, da BIH ne bi mogla egzistirati bez deviznih doznaka koje dodju.
Uzmimo primjer našu Tuzlu, nekada industrijski centar bivše, velike i ozbiljne Države, sada nema nijedan ozbiljan kapacitet orijentisan ka izvozu. Male zemlje, posebno, ne mogu bez izvoza, jer nema velikog unutrašnjeg tržišta.
Meni istekao ugovor u školi, pa sam uletio u jednu firmu koja uvozi iz Turske i Srbije recimo, pa to sad plasira ovdje. Povraća mi se kad vidim da nismo kadri ništa svoje da napravimo, al' baš ništa, a nekad smo to imali kad Turska nije mogla da primiriše tehnologiji koju smo mi dobili sa Zapada.
Do kada ce se ova mantra i laz provlaciti kod ljudi doznake od dijaspre cine oko 20% naseg BDP-a i vi pokusavate to prikazati da bi propali bez dijaspore :rol: :rol: , a i vecinu tih doznaka neke 2/3 salju svojim roditeljima

soko
Postovi: 3808
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la soko » 07 maj 2024, 14:39

DamirT je napisao/la:
07 maj 2024, 12:10
H8Z7 je napisao/la:
07 maj 2024, 11:13
DamirT je napisao/la:
07 maj 2024, 09:31

Makar se ne bahatimo kao dijaspora kada dodju u BiH na odmore. To se ponasa isto kao da su sa neke druge planete. Sve sto u Njemackoj, Sloveniji, Austriji ne smiju raditi, ovdje rade...

Plus ti iz dijaspore u BiH popravljaju auta, zube, idu kod frizera. A to sve mogu i tamo. Sto li? :hmmmmm:
Meni je gore kad dođe i govori kako ovdje ljudi dobro žive kao svi imaju dobre telefone, kafa i sl. Imam jednog u komšiluku hvali ovdje a oni u Švedskoj krv pišaku od posla. :rol:

Kontam u sebi kralju kad je toliko dobro vrati se nemoj kukati.
Ili kad kukaju narod u BiH nista ne radi, a ima para itd itd. Jest, mi lezimo i dobijamo pare. Ne moramo u McDonaldsu radit, toliko nam je dobro u drzavi :bih:

Najgore kad procitam da nema dijaspore, ne bi bilo ni BiH... :lol:

Da se razumijemo, nemam nista protiv ove normalne dijaspore koja se ne qurci kad dodje u BiH na max. Najgori su oni sto okace u autu zastavicu ljiljana, a ne postuje nista kod nas, sto bi morao u stranoj drzavi postovati. Od zakona pa na dalje. Nek se sad samo ne javi neko sa izgovorom, pa ne postuju ni ovi sto zive u BiH.
Taj sto ne postuje iz dijaspore je ista sorta osobe kao taj sto zivi u BiH. Samo sad promjenuo mjesto gdje zivi.
Sve je do osobe, ako mislis da su vecina takva e onda to samo kaze dosta o nama kao narodu.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2201
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 07 maj 2024, 14:55

TefalTava je napisao/la:
07 maj 2024, 14:35
Centre forward je napisao/la:
07 maj 2024, 14:02
Damire, slažem se da nije tačno da nema dijaspore ne bi bilo BIH. Tačno je, međutim, da BIH ne bi mogla egzistirati bez deviznih doznaka koje dodju.
Uzmimo primjer našu Tuzlu, nekada industrijski centar bivše, velike i ozbiljne Države, sada nema nijedan ozbiljan kapacitet orijentisan ka izvozu. Male zemlje, posebno, ne mogu bez izvoza, jer nema velikog unutrašnjeg tržišta.
Meni istekao ugovor u školi, pa sam uletio u jednu firmu koja uvozi iz Turske i Srbije recimo, pa to sad plasira ovdje. Povraća mi se kad vidim da nismo kadri ništa svoje da napravimo, al' baš ništa, a nekad smo to imali kad Turska nije mogla da primiriše tehnologiji koju smo mi dobili sa Zapada.
Do kada ce se ova mantra i laz provlaciti kod ljudi doznake od dijaspre cine oko 20% naseg BDP-a i vi pokusavate to prikazati da bi propali bez dijaspore :rol: :rol: , a i vecinu tih doznaka neke 2/3 salju svojim roditeljima
Kako god bilo, ima sigurno neki deal sa nasim drzavnim vrhom da ovakav odliv stanovnistva. Neki dan djevojka od 18 godina govori, nije jos ni 4 srednje medicinska skola, neki dan dosli ljudi iz Berlina da ih vrbuju za predugovore, nude im pocetnu platu 3000 eura. Kako djevojcica od 18 godina da odbije to ili kako drzava da matchuje platu od 6000 KM pocetnu djetetu nekom koje je tek izaslo iz skole? A onda profesorica napisala na tabli sta sve tinejdzer moze kupiti sa takvom platom, tipa novi iPhone i slicno. :rol: Ponavljam, ta profesorica nije nikakav stranac, regularno je zaposlena u skoli i iz BiH je. Za nepovjerovat. Ne mozes se odbraniti od toga. Dakle bukvalno djeci, ko sto su nekad englezi rovali po La Masiji trazeci djecu Barcelone, ilegalno ih vrbujuci nudeci im dobre plate samo da predju u Englesku.

Od toga se ne mozes odbraniti, ali sam uvjeren da je to nemoguce bez politike drzave. Ima neki deal ispod stola 100 %. Pa sto se 2012 to nije radilo? Pa zamisli da mi posaljemo nase ljude svabama u neku skolu u Minhenu i da im tako djecu uzimamo, mameci ih 5 uta vecim ciframa? Tj djecu od kojih neki jos mozda nisu ni formirana licnost. Ovo apsolutno ne podrzavam i povraca mi se od toga. Zasto svako ne moze da sam izabere da li da ode ili ostane kad bude sposoban za to, da razmisli dobro? Zasto mora biti takav uticaj sa strane?
Zadnja izmjena: numanumaye22, dana/u 07 maj 2024, 14:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6219
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Centre forward » 07 maj 2024, 14:56

TefalTava je napisao/la:
07 maj 2024, 14:35
Centre forward je napisao/la:
07 maj 2024, 14:02
Damire, slažem se da nije tačno da nema dijaspore ne bi bilo BIH. Tačno je, međutim, da BIH ne bi mogla egzistirati bez deviznih doznaka koje dodju.
Uzmimo primjer našu Tuzlu, nekada industrijski centar bivše, velike i ozbiljne Države, sada nema nijedan ozbiljan kapacitet orijentisan ka izvozu. Male zemlje, posebno, ne mogu bez izvoza, jer nema velikog unutrašnjeg tržišta.
Meni istekao ugovor u školi, pa sam uletio u jednu firmu koja uvozi iz Turske i Srbije recimo, pa to sad plasira ovdje. Povraća mi se kad vidim da nismo kadri ništa svoje da napravimo, al' baš ništa, a nekad smo to imali kad Turska nije mogla da primiriše tehnologiji koju smo mi dobili sa Zapada.
Do kada ce se ova mantra i laz provlaciti kod ljudi doznake od dijaspre cine oko 20% naseg BDP-a i vi pokusavate to prikazati da bi propali bez dijaspore :rol: :rol: , a i vecinu tih doznaka neke 2/3 salju svojim roditeljima
Gdje si naš'o taj podatak da doznake čine 20% našeg BDP? Zašto lupaš*

Svaki mjesec naša Država ima trgovinski deficit od MILIJARDU Maraka. Nije teško zaključiti onda kako uopšte funkcionišemo s obzirom da nismo pretjerano zaduženi kao komšiluk recimo.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8400
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la baboedindzeko09 » 07 maj 2024, 14:59

Peticija da se banuje svaki forumaš doživotno koji ovom retardu napornom odgovori na post.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Diskusije”