Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Spahic98
Postovi: 896
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Spahic98 » 10 maj 2024, 10:09

DamirT je napisao/la:
08 maj 2024, 19:46
Spahic98 je napisao/la:
08 maj 2024, 17:35
zaostrog je napisao/la:
08 maj 2024, 15:09
Vladan Kovačević je od lika koji je prije 2 godine bio potencijal za najveće domete spao na to da će ostati neki solidan prosjek. Nije Kovačević loš, ali mu je razvoj stao onog trenutka kada su počela ova sranja (već viđeno :D ). I nema to veze sa odlukom da ne brani za BiH, odnosno da brani za Srbiju, nego sa glupim menadžerom koji je mislio da ga može uvaliti u Bayern, pa mu ni Benfica nije bila nešto, a kamoli da ga je ugurao u slabije bundesligaše, Glasgow Rangers i slične klubove, gdje je bez problema mogao. Sada, Kovačević ne može napraviti ni iz bliza takav transfer (a pouzdano, tada je itekako mogao). I tu staje priča o ozbiljnom daljem razvoju, jer se ne možeš razvijati isto u Rakowu, Crvenoj Zvezdi i nekom bundesligašu.

I da stvar bude gora, on je prije 2 godine trebao biti sigurna jedinica u reprezentaciji. Čak i posljednju sezonu u Sarajevu je to mogao biti. Danas, taman i da je tu (a ne treba ga zvati, ni u ludilu, čak i da preklinje), on ne bi smio biti prvi izbor. Vasilj, koji je dogurao do Bundeslige svojim radom, to zaslužuje i ovaj ni po čemu nije ispred njega. Je li Vasilj neka golmančina? Nije, naravno, ali može se s njim pregrmiti naredni period dok ne dođu ovi momci koji su danas juniori.
Vladan je bolji golman od Vasilja,to sto Vasilj igra za neki nebitni klub u njemackoj ne znaci nista.
Nije svaki klub u njemackoj Borrusia Dortmund.
St.Pauli nije nista bolji od Rakowa, jos Vasilj ima EU pasos, da je bolji golman mogo je bez problema igrati za bolji klub.
Kad se mogao moliti Huseinbasic , ne vidim zasto nebi Vladana vratili u reprezentaciju.
Koji nam je puno potrebniji od Huseinbasica.
Jel ti shvatas da se Huseinbasic molio iz Njemacke, a ovo gofno prvom prilikom pobjeglo u drzavu koja je genocid pocinila na ovim prostorima? Ni blizu nije ista stvar. Sta ga se ima gurat, lik prosjek mrtvi. Sto dosad nije napravio transfer kad je tolika klasa kao sto vecina Pitara tvrdi? Cast izuzecima koji nece ni da cuju za ovog lika. Mladji od Vasilja 2 godine, a pricas kao da mu je 19, a ne 26...
Otisao je jer mu nisu dali da igra,to je jedina istina.
Grijao klupu losijim golmanima (Sehicu i Piricu).
Jako malo ekipa je spremno trositi mjesto stranca na golmana i to je glavni problem,da ima EU pasos bio bi odavno u Italiji ili Spaniji.
Vladan 26 godina ima ,to je jako mlado za golmana.
Neuer sa 38 i dalje najbolji golman svijeta.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4623
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la MoodyHank » 10 maj 2024, 10:19

U psihijatrijske enciklopedije treba uvesti nove poremećaje: F1946 - navijač Sarajeva i F1921 - navijač Željezničara. Nerealno koliko bolesni ljudi.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

zaostrog
Postovi: 833
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zaostrog » 10 maj 2024, 10:23

Spahic98 je napisao/la:
10 maj 2024, 10:09
Otisao je jer mu nisu dali da igra,to je jedina istina.
Grijao klupu losijim golmanima (Sehicu i Piricu).
Jako malo ekipa je spremno trositi mjesto stranca na golmana i to je glavni problem,da ima EU pasos bio bi odavno u Italiji ili Spaniji.
Vladan 26 godina ima ,to je jako mlado za golmana.
Neuer sa 38 i dalje najbolji golman svijeta.
Ma nemojte zajebavati ba s tim opravdanjima. I ja sam ga branio ovdje (možda i najviše) one godine kad se špekulisalo o promjeni reprezentacije i tad je imalo smisla, danas nema nikakvog. Nisu mu dali da igra - tačno, morao je dobiti šansu i braniti već tad kao prvi golman. Tada je bio naš najbolji golman, plus potencijal. I meni je u Sarajevu od prve utakmice bio drag, žao mi je što moram nekog tako kritikovati, ali Vladan ni po čemu nije zaslužio opravdanje (osim nekoj nastranoj potrebi koju navijači klubova imajuu da pucaju kontru i brane). **** se Vladanu za FK Sarajevo, ali kad to shvatimo za 5-10 godina, biće veselo. Bukvalno, Sarajevo=Rakow kod njega, a vi uprli da branite.

I ja mu ne bih čak previše ni zamjerio da se od tada ponaša normalno. Apsolutno shvatam želju svakog Srbina iz BiH da igra za Srbiju. Jednostavno, odrastaju tako, vole to i čak mi ni ne smeta (za razliku od većine, opet). Ali, očekujem respekt i prema BiH. Tim više, jer je prošao kroz mlade selekcije. Prvo se i te 2022. mogao oglasiti, reći "ne daju mi", reći "želio sam braniti za BiH", reći "volim BiH, ali draže mi je ako mogu Srbiju" ili bilo šta. On se poklopio, samo hinjaste izjave za srbijanske ili strane medije. Daje izjave trudeći se da je veći katolik od pape. I samo još jedan pokazatelj koliko je budala lik, svejedno nagovorili ga ili ne, NIKADA nije smio ovako zatvoriti vrata ovamo. Kao i inače u životu, ne trebaš to raditi. Imaš masu drugih igrača koji su išli igrati za druge reprezentacije, pa nikad nisu bili ovakva **** prema BiH i nije bilo problema da se nekad opet vrate.

U konačnici, nema Vladanov transfer veze s tim što je stranac. U većini liga Evrope na koje puca (dakle, ne ovaj istok), tog ograničenja ni nema, nit im je bitno. Vladanov problem je menadžer koji ga je nagovorio na sranja, kada je trebao praviti transfer, koji je mislio da je Vladan kvalitet za TOP 10 klubova u Evropi. Pouzdano, mogao je ići u Benficu ili Glasgow Rangers ili osrednje njemačke bundesligaše, a menadžer mu nije dao i mislio je da može proći bolje (u Benficu mu je dao, ali se htio ugraditi da obezbijedi 3 svoja naraštaja). Menadžera je otpustio, jer je skontao kolika je budala ispao (a taj menadžer je kumovao i nagovaranju oko reprezentacije), ali sada je prošao voz. Forma mu nije kao tada, Rakow nije više hit kao tada (a naravno misle da jesu i traže lijepe pare) i jednostavno ne može napraviti transfer kakav je mogao. On će vjerovatno prije ili kasnije završiti u četničkom klubu Crvena Zvezda, čak bi moglo biti i u narednoj godini, samo što se on još nada da će izletiti neka ponuda za zapad, ali teško. Neka Rusija, možda. Nažalost, nije iskoristio trenutak da ide u jače klubove.

ReX2
Postovi: 224
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX2 » 10 maj 2024, 13:03

Razmisljam malo o eventualnim promjenama za naredni spisak. Realno, kandidata za izbacivanje je kamara, ali problem ko ce upasti? Izuzev stoperskih pozicija gdje ima Zolotic, Radeljic, mozda Muharemovic, ko bi mogao od "novajlija" zamjeniti igrace u ofanzivnom dijelu terena.. Bas je veoma siromasan izbor. :eh:

Avatar
edo07
Postovi: 1820
Pridružen/a: 01 jul 2008, 11:15
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la edo07 » 10 maj 2024, 13:21

Cemu spominjanje V.Kovacevica?? Lik je obicno smece od golmana..vece rupe ovaj svijet nije vidio..al najjace je bilo kad se pricalo lafo Benfica, Leverkusen..a lik ne bi bio pojacanje ni za FK Dizdarusa
PS: Vasilj je licno Oliver Kahn za ovog raspalog truhlu kojeg smatraju nekakvim golmanom

Horoz
Postovi: 1780
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 maj 2024, 13:32

Vidim post pola stranice, kad ono odgovor Spahicu :crazy: :D
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Sindikat12
Postovi: 735
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sindikat12 » 10 maj 2024, 14:18

ReX2 je napisao/la:
10 maj 2024, 13:03
Razmisljam malo o eventualnim promjenama za naredni spisak. Realno, kandidata za izbacivanje je kamara, ali problem ko ce upasti? Izuzev stoperskih pozicija gdje ima Zolotic, Radeljic, mozda Muharemovic, ko bi mogao od "novajlija" zamjeniti igrace u ofanzivnom dijelu terena.. Bas je veoma siromasan izbor. :eh:
I ja isto, ovo sto se nudi je jako tanko. Nadam se Karicu umjesto Civica. Sto se tice stopera ne znam sta mirise modds probat ovog Radeljica kao zamjena za Kovacevica.

Od napadaca je stvarno stvarno tanko, Huskovic bi se jos trebao dokazat prije nego sto dobije poziv.

Ali eto Dzeko valjda ostaje i tu imamo 3 kvalitetne opcije.

Predpostavljam da cemo igrat 3-5-2 jer krila svakako nemamo.

Vezni fino izgleda, Huseinbasic, Tahirovic, Krunic, Hajradinovic, Basic. Dobro bi bilo Gigovica zavrsit da se konkurencija pojaca.

ReX2
Postovi: 224
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX2 » 10 maj 2024, 14:27

Sindikat12 je napisao/la:
10 maj 2024, 14:18
ReX2 je napisao/la:
10 maj 2024, 13:03
Razmisljam malo o eventualnim promjenama za naredni spisak. Realno, kandidata za izbacivanje je kamara, ali problem ko ce upasti? Izuzev stoperskih pozicija gdje ima Zolotic, Radeljic, mozda Muharemovic, ko bi mogao od "novajlija" zamjeniti igrace u ofanzivnom dijelu terena.. Bas je veoma siromasan izbor. :eh:
I ja isto, ovo sto se nudi je jako tanko. Nadam se Karicu umjesto Civica. Sto se tice stopera ne znam sta mirise modds probat ovog Radeljica kao zamjena za Kovacevica.

Od napadaca je stvarno stvarno tanko, Huskovic bi se jos trebao dokazat prije nego sto dobije poziv.

Ali eto Dzeko valjda ostaje i tu imamo 3 kvalitetne opcije.

Predpostavljam da cemo igrat 3-5-2 jer krila svakako nemamo.

Vezni fino izgleda, Huseinbasic, Tahirovic, Krunic, Hajradinovic, Basic. Dobro bi bilo Gigovica zavrsit da se konkurencija pojaca.
Da, ali sve su to igraci (Karic, Huskovic itd) koji ne mogu u ovom trenutku nastupati. Eto primjer za napadace. Prevljak, Hamulic su out, po meni i Bilbija bi im se mogao pridrzutiti. Ali pitanje je ko umjesto njih? Hajde pa budi pametan... :hmmmmm:

Trenutno u U21 (izuzev Muharemovica donekle) nemas nijednog igraca koji bi se mogao pozvati za naredno okupljanje sto je porazavajuce po meni, a i samo neka vrsta potvrde loseg rada sa mladom selekcijom.

Horoz
Postovi: 1780
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 maj 2024, 14:42

ReX2 je napisao/la:
10 maj 2024, 14:27
Sindikat12 je napisao/la:
10 maj 2024, 14:18
ReX2 je napisao/la:
10 maj 2024, 13:03
Razmisljam malo o eventualnim promjenama za naredni spisak. Realno, kandidata za izbacivanje je kamara, ali problem ko ce upasti? Izuzev stoperskih pozicija gdje ima Zolotic, Radeljic, mozda Muharemovic, ko bi mogao od "novajlija" zamjeniti igrace u ofanzivnom dijelu terena.. Bas je veoma siromasan izbor. :eh:
I ja isto, ovo sto se nudi je jako tanko. Nadam se Karicu umjesto Civica. Sto se tice stopera ne znam sta mirise modds probat ovog Radeljica kao zamjena za Kovacevica.

Od napadaca je stvarno stvarno tanko, Huskovic bi se jos trebao dokazat prije nego sto dobije poziv.

Ali eto Dzeko valjda ostaje i tu imamo 3 kvalitetne opcije.

Predpostavljam da cemo igrat 3-5-2 jer krila svakako nemamo.

Vezni fino izgleda, Huseinbasic, Tahirovic, Krunic, Hajradinovic, Basic. Dobro bi bilo Gigovica zavrsit da se konkurencija pojaca.
Da, ali sve su to igraci (Karic, Huskovic itd) koji ne mogu u ovom trenutku nastupati. Eto primjer za napadace. Prevljak, Hamulic su out, po meni i Bilbija bi im se mogao pridrzutiti. Ali pitanje je ko umjesto njih? Hajde pa budi pametan... :hmmmmm:

Trenutno u U21 (izuzev Muharemovica donekle) nemas nijednog igraca koji bi se mogao pozvati za naredno okupljanje sto je porazavajuce po meni, a i samo neka vrsta potvrde loseg rada sa mladom selekcijom.
Ako su Demir, Tabak i Džeko u kombinaciji, bolje je onda kao četvrtoag zovnuti Vukovića, nego Bilbiju.
Muharemoviću je vrijeme da napravi odluku i ode u seniorski fudbal. Neozbiljno je amatera sa 21 godinom, dovoditi u vezu A selekcije.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

ReX2
Postovi: 224
Pridružen/a: 09 feb 2024, 15:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX2 » 10 maj 2024, 14:47

Ne znam, sve u svemu bas bas tanko. Vidjetcemo sta su smislili Barbarez i ekipa.

Horoz
Postovi: 1780
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 10 maj 2024, 14:49

ReX2 je napisao/la:
10 maj 2024, 14:47
Ne znam, sve u svemu bas bas tanko. Vidjetcemo sta su smislili Barbarez i ekipa.
A šta će smislit, nije Gandalf :roll:
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
zgembo89
Postovi: 4991
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 11 maj 2024, 08:14

Horoz je napisao/la:
10 maj 2024, 14:49
ReX2 je napisao/la:
10 maj 2024, 14:47
Ne znam, sve u svemu bas bas tanko. Vidjetcemo sta su smislili Barbarez i ekipa.
A šta će smislit, nije Gandalf :roll:
Nece on znat ni procitat igrace kad bude objava spiska vidio sam ja da nijedno ime od igraca niie spomeno u pvih 10 intervjua pik karo herz herz

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4623
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la MoodyHank » 11 maj 2024, 16:51

Sušić protiv Pirića na Kipru za titulu prvaka. APOEL-u odgovara i neriješeno.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

EdinjoBos
Postovi: 1344
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 11 maj 2024, 19:56

Na utakmici Austria Wien - FC Wolfsberger su nastupila 4 potencijalna reprezentativca BiH:

Za Austria Wien:
Muharem Huskovic (2003. godiste) od 63. minute
Sanel Saljic (2005. godiste) od 74. minute

Za FC Wolfsberger:
Adis Jasic (2003. godiste) od pocetka pa do 63. minute
Ervin Omic (2003. godiste) od pocetka pa do 76. minute

Avatar
kempes
Postovi: 486
Pridružen/a: 05 mar 2024, 22:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la kempes » 11 maj 2024, 20:13

EdinjoBos je napisao/la:
11 maj 2024, 19:56
Na utakmici Austria Wien - FC Wolfsberger su nastupila 4 potencijalna reprezentativca BiH:

Za Austria Wien:
Muharem Huskovic (2003. godiste) od 63. minute
Sanel Saljic (2005. godiste) od 74. minute

Za FC Wolfsberger:
Adis Jasic (2003. godiste) od pocetka pa do 63. minute
Ervin Omic (2003. godiste) od pocetka pa do 76. minute
Nema od te djece nista

Horoz
Postovi: 1780
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Horoz » 11 maj 2024, 20:16

Čisto da spomenem iako je off, Sučić očigledno nije Jakirovića uvjeri da je igrač za prvih 11. Baždar je tamo gdje je bio prošlu i većinu ove sezone.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Sveti
Postovi: 10258
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sveti » 11 maj 2024, 21:46

Horoz je napisao/la:
11 maj 2024, 20:16
Čisto da spomenem iako je off, Sučić očigledno nije Jakirovića uvjeri da je igrač za prvih 11. Baždar je tamo gdje je bio prošlu i većinu ove sezone.
Nice
naprijed rejal

Avatar
DaVinci
Postovi: 2855
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DaVinci » 11 maj 2024, 22:49

Licniznanstvenik je napisao/la:
08 maj 2024, 20:11
Sanel pogodio za vođstvo Levangera, to mačko... :tokralju:
Sanele, ne tipkaj po forumu na poluvremenu vec slusaj trenera sta ti vazi ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
zgembo89
Postovi: 4991
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 12 maj 2024, 11:12

Horoz je napisao/la:
11 maj 2024, 20:16
Čisto da spomenem iako je off, Sučić očigledno nije Jakirovića uvjeri da je igrač za prvih 11. Baždar je tamo gdje je bio prošlu i većinu ove sezone.
Skoro je bila anketa ko bi trebao uskocit umjesto povrijedjenog iz Torina i svi su glasali za Luku Sucica iz Salzburga inace to je rodjak od Petra Sucica..
A Bazdar je steta sto nismo probali nista za njega podsjeca me na Raula iz Reala

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4623
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la MoodyHank » 12 maj 2024, 14:12

Danilović asistirao za gol koji je Nacionalu donio plasman u prvu ligu Portugala, vidjećemo u zadnjem kolu hoće li biti prvi ili drugi.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.