FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste za smjenu stručnog štaba?

Da
80
36%
Ne
145
64%
 
Ukupno glasova: 225

Avatar
napoleon72
Postovi: 5312
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 12 maj 2024, 17:04

Osttribine je napisao/la:
12 maj 2024, 16:43
I ako je nas najtrofejniji trener i ne zasluzuje vrijedjanje koje nekolicina ovih papaka sa foruma redovno provodi, ali ga vise na nasoj klupi ne bih volio vidjeti nikad iz razloga sto je to vec vidjen scenario kako bi zavrsilo, istina ne bi sigurno bio prvak s obzirom na ove okolnosti oko sudjenja, ali ne bi sigurno ni zaostatak za prvakom iznosio 20 ili 30 i kusur bodova, e taj zaostatak je najveci problem i smijesno se vaditi na sudije pri tolikom bodovnom zaostatku. Imali smo gresaka na nasu stetu u ovoj sezoni istina, ali isto tako u nekim utakmicama su sudijske odluke isle nama u prilog, pa u kup utakmici sa Slobodom u penal seriji nas golman je na svaku loptu ranije izlazio ali nam je to sudija progledao kroz prste, naravno to ovi koji kritikuju sudjenje nece spomenuti.
A da me neko pita a koga bi ti doveo, nemam pojma fkt, samo znam da me pojede ovo sto tri sezone zaredom zavrsavamo na cetvrtoj poziciji sa enormnom dvocifrenom bodovnom razlikom za prvakom drzave, a za to nam nisu krive sudije, nego nase lutanje sa trenerima, igracima, daj nam kakvih "imena" (citaj Prevaranda i sl.) da mi mozemo palamuditi kako ih samo mi u ovoj ligi mozemo dovesti.
Apsolutno, za ovoliki zaostatak za vodecim dvojcem nisu krivi ni savez ni sudije. Pa nismo mi neki Bilbao da imamo u ligi Barcu i Reala pa da se u startu pomirimo da kasnimo 20 bodova za njima. Al poenta je da ligu ne bismo osvojili ni da Ancelottija dovedemo. Dovest Husrefa, instant trenera, po 6. put, u ovakvoj situaciji je realno glupost.
Glavni problem je to sto Mirvic nema ni muda a ni mozga. Za FK Sarajevo bi idealno bilo da se dovede ime koje provjereno dobro radi sa mladim igracima, a onda da se udvostruce ulaganja u akademiju i razvoj igraca. I onda da cetiri godine s jednim covjekom na klupi razvijas mlade igrace i svake sezone nadogradjujes tim sa 2-3 dobra starija igraca. Pa za 4 godine kad Vici istice mandat, ti imas fenomenalnu i uigranu ekipu koja onda ide na oba trofeja i grupnu fazu. Al najavit javno da u tom periodu rezultat pada u drugi plan i da trener ostaje tu barem 4 godine i da nema tjeranja ni u kom slucaju. Jer ovo bacanje para nema smisla, em se bezveze bacaju na igrace tipa Penaranda i Duljevic, em ti ne bi pomoglo i da dovedes 6 preskupih brazilaca ili bivsih/sadasnjih reprezentativaca, jer ako se Vici tako digne, upisat ces 30 pobjeda u sezoni i neces osvojit nista, jer ce Borac upisat 33 pobjede i osvojit ligu.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
AVNOJ
Postovi: 2047
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AVNOJ » 12 maj 2024, 17:05

Sa ostavkom/otkazom Rozmanu i Ibričiću utučiti i krivične prijave za uništavanje/devastiranje ekipe i igračkog kadra.
Čovjek nije slobodan dok sve ne izgubi.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5911
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 12 maj 2024, 17:05

1,79 rozman dosad ima

Husref vinko fedja nebi ni evropu izborilida su bili na mjestu Rozmana..

Pobjeda u bl
I remi u mostaru 4:4 (penal)
Prolazak u 1/2 kupa
Go protiv zvjezde iz ofsida

A jos ovog ima hejbet gdje sudija usro

Sa gore postenim sudjenjem ROZMAN BI BIO 3-4 boda iza zrinjskig i igrao finale kupa..

Licno da sam trener PENERANDU BI POSLAO NA TRIBINE A I RENANA POSLE MADRIDA.. koje Renan cak bi Mirvic njega trebao pozvat i recimu nadji klub koji ce platit 300 k€ koje sam ulozio u tebe (ili ti plati) u suprotnom treniras odvojeno do kraja ugovora

Razumijem da je peneranda renan vivaros doveden striktno voljom Mirvica al to se pokazalo pogresno posebno pena i vivaros i Mirvic je tu spisko pare.. ROZMAN NIJE KRIV NIT SU TI IGRACI DOVEDENI NJEGOVOM ZELJOM.

Pena je dobio preko 15 utakmica Renan je dobio 12-13 utakmica (jedan broj utakmica fulio radi povrede) za Vivarosa neznam sta je bilo al nebi me cudilo da je istina sa mu nedostaje famelija..

Serbedzic zeljkovic balta su POSUDJENI, klub placa mozda 30% do 50% plate i dao je i tim momcima sansu da se pokazu

Gulashvili i mulalicu takodje. Nek se od ovih 5 igraca 2 ica vrate i jedan zauzme mjesto u prvih 11 (Gulashvili) a da drugi bude standardna zamjena (Serbedzic) super. Posebno ako se yzmu dvije cinjenice. Da smo izborili evropu i da se vecina ovde slozila da bam max trebaju jos 3 igraca bek stoper 10 tka da haramo. A u slucaju povratka serbdzica mozda samo bek i 10 tka..


Pogledajte velez i zrinjski. Garantujem da je Velez imao golmana u skladu kvaliteta njihove ekipe velez bi imao minimum 8 bodova manje.

Ista stvar sa zrinjskijem sa Bilbijom +sudijom.. imati u prosjeku 26 golova 3 sezone zaredom to nemoze bit slucajno.

Al isto tako te ekipe kad izgube (povreda prodaja) takve igrace Golman koji je odbranio 40 zicera u 31 kolo i igrac koji daje skoro 30 golova (50% svih golova zrinjskig)

Te ekipe ne da nece bit konkurentne FK SARAJEVU VEC te ekipe nece za 10 godina to moci bit..

Mi smo ustanju istat sad i bez trenera i hamze i ilijeva i buljubasica mustafica i bicemo jaci od veleza koji bi izgubio samo golmana i gulashvikija, kao i od zrinjskig bez nemanje

Uigranost treba 30-40 utakmica sto rozman ima

Istinasamo123
Postovi: 790
Pridružen/a: 23 avg 2022, 00:24
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Istinasamo123 » 12 maj 2024, 17:07

bosnas_ je napisao/la:
12 maj 2024, 17:01
Rozman nije opravdao ocekivanja i to je to. Realno, trener skromnih mogucnosti, takvih u nasoj ligi imate koliko hocete..
Mirvic mu je dao odrjesene ruke, dobar budzet, ali i pored toga jedva 4 mjesto u ovoj smjesnoj ligi.
Ogromne pare su ulozene u klub, ali jedva se domoglo Evrope, na svu srecu.. na ljeto treba puno pametnije raditi
Luzerskim navijacima je postalo normalno da smo 4.a skrkano para u 2 sezone ko kmeljo u 6...
Nema ovde napretka sa ovim predsjednikom ko misli drugacije zivi u nekim zabludama.
Izbor trenera se suzava iz godine u godinu niko normalan nece doci ovde ko drzi do sebe i ko ima neko trenersko ime.
A kao sto sam spominjao vise puta kamion slovenaca je napravio vecu stetu klubu od pokojnog jesica i svite.

James1987
Postovi: 208
Pridružen/a: 31 jul 2023, 20:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la James1987 » 12 maj 2024, 17:09

Znaci nova sezona borbe za evropu ko god da dodje

Avatar
Chony533
Postovi: 1434
Pridružen/a: 21 jul 2021, 21:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Chony533 » 12 maj 2024, 17:10

Ne pije vode svakako sta god kazem, al i dalje stojim iza toga da nas je evo citavu sezonu svjetski neki trener vodio licno, ne bi bolje prosli zbog svih okolnosti i to je to. Odlaskom Rozmana mi smo samo na gubitku, jer sada ce ponovo doci neka nova ekipa, i stvano je nebitno ko ce doci, uigravat ce ispocetka neke svoje zamisli i igrat igracima koje on dovede i tako opet sve u krug jer je mala vjerovatnoca da ce se nama to sve svidjati na kraju iduce sezone i opet nista dobili nismo…
I grb što kuca, umjesto srca…🔴⚪️
COYG‼️

Avatar
avalkaB
Postovi: 95
Pridružen/a: 12 apr 2024, 06:30
Lokacija: Sarajevo, 71000
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la avalkaB » 12 maj 2024, 17:14

Objektivac1946 je napisao/la:
12 maj 2024, 12:51
Football Manager Sarajevo 2024 :kafa:
Do you really want to overwrite save file and start new season?
"Yes" "No"
Season 2022/2023 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=abztBASD7qo&t

Season 2023/2024 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=ssV5io6Bmx4

𝒔𝒊𝒏𝒄𝒆 1946

Avatar
Surreal
Postovi: 7807
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 12 maj 2024, 17:17

La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Aduka87
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sep 2020, 03:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Aduka87 » 12 maj 2024, 17:22

pjankesarajevo je napisao/la:
12 maj 2024, 16:56
Nego moze li Igman dobiti ovo? -15 je isto satisfakcija. Bolje nego -12
Joj sada gledam, primili smo isto golova ko mrtvi Zeljo :crazy:
Hahaha e jeste pukli ko kokice, ne budite kompeksasi ljubi vas brat.
Zadnja izmjena: Aduka87, dana/u 12 maj 2024, 17:22, ukupno mijenjano 1 put.
| SARAJEVO SIAMO NOI |

YEBEM TE LISTICO

Avatar
Osttribine
Postovi: 2806
Pridružen/a: 13 avg 2015, 13:08
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Osttribine » 12 maj 2024, 17:22

napoleon72 je napisao/la:
12 maj 2024, 17:04
Osttribine je napisao/la:
12 maj 2024, 16:43
I ako je nas najtrofejniji trener i ne zasluzuje vrijedjanje koje nekolicina ovih papaka sa foruma redovno provodi, ali ga vise na nasoj klupi ne bih volio vidjeti nikad iz razloga sto je to vec vidjen scenario kako bi zavrsilo, istina ne bi sigurno bio prvak s obzirom na ove okolnosti oko sudjenja, ali ne bi sigurno ni zaostatak za prvakom iznosio 20 ili 30 i kusur bodova, e taj zaostatak je najveci problem i smijesno se vaditi na sudije pri tolikom bodovnom zaostatku. Imali smo gresaka na nasu stetu u ovoj sezoni istina, ali isto tako u nekim utakmicama su sudijske odluke isle nama u prilog, pa u kup utakmici sa Slobodom u penal seriji nas golman je na svaku loptu ranije izlazio ali nam je to sudija progledao kroz prste, naravno to ovi koji kritikuju sudjenje nece spomenuti.
A da me neko pita a koga bi ti doveo, nemam pojma fkt, samo znam da me pojede ovo sto tri sezone zaredom zavrsavamo na cetvrtoj poziciji sa enormnom dvocifrenom bodovnom razlikom za prvakom drzave, a za to nam nisu krive sudije, nego nase lutanje sa trenerima, igracima, daj nam kakvih "imena" (citaj Prevaranda i sl.) da mi mozemo palamuditi kako ih samo mi u ovoj ligi mozemo dovesti.
Apsolutno, za ovoliki zaostatak za vodecim dvojcem nisu krivi ni savez ni sudije. Pa nismo mi neki Bilbao da imamo u ligi Barcu i Reala pa da se u startu pomirimo da kasnimo 20 bodova za njima. Al poenta je da ligu ne bismo osvojili ni da Ancelottija dovedemo. Dovest Husrefa, instant trenera, po 6. put, u ovakvoj situaciji je realno glupost.
Glavni problem je to sto Mirvic nema ni muda a ni mozga. Za FK Sarajevo bi idealno bilo da se dovede ime koje provjereno dobro radi sa mladim igracima, a onda da se udvostruce ulaganja u akademiju i razvoj igraca. I onda da cetiri godine s jednim covjekom na klupi razvijas mlade igrace i svake sezone nadogradjujes tim sa 2-3 dobra starija igraca. Pa za 4 godine kad Vici istice mandat, ti imas fenomenalnu i uigranu ekipu koja onda ide na oba trofeja i grupnu fazu. Al najavit javno da u tom periodu rezultat pada u drugi plan i da trener ostaje tu barem 4 godine i da nema tjeranja ni u kom slucaju. Jer ovo bacanje para nema smisla, em se bezveze bacaju na igrace tipa Penaranda i Duljevic, em ti ne bi pomoglo i da dovedes 6 preskupih brazilaca ili bivsih/sadasnjih reprezentativaca, jer ako se Vici tako digne, upisat ces 30 pobjeda u sezoni i neces osvojit nista, jer ce Borac upisat 33 pobjede i osvojit ligu.
Ma ovde nije ni toliki problem trenutno sto mi ne mozemo osvojiti ligu, problem je taj sto tri sezone zavrsavas cetvrti i gdje u dva navrata u Evropu izlazis zato sto se i cetvrto mjesto otvorilo za Evropu, a tolika su ulaganja u igracki kadar, enormne plate, placanje obestecenja itd. Da smo mi sad na drugoj trecoj poziciji uz neki jednocifreni bodovni zaostatak, mislim da Rozmanu niko A ne bi rekao kad sagledas svu tu lakrdiju oko Borca i sudjenja. Ali problem ovde je taj i da nema Borac sudjenje kakvo ima mi ne bi smo opet bili u igri za titulu, pogledaj samo gdje smo bodove gubili, pa ovakav mrtvi Željo nam je tri komada strpao na Grbavici, do tog meca imao 16 postignutih golova svega, da ne govorimo o oducavanju od fudbala od Sloge ili poraze od ŠB.

Avatar
H8Z7
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 12 maj 2024, 17:26

Hajde Jovo na novo. Nikad od nas kluba biti neće, nikad. Šta se koji klinac miješaš u posao u koji pojma nemaš? Dovedeš dva igrača jedan ode, drugi jedan gol i to protiv Gornjeg Vakufa iz penala.
Od kako si tu mijenjaš trener kao čarape u nadi da ćeš pogoditi sa jednim i opet ništa. Kako znaš i umiješ moli Rožmana da ostane jer Boljeg nećeš naći. Čovjek sa Rijekom igrao Europu, uzeo kup Hrvatske nama ne valja. Dajte više ne serite.
Došao čovjek igrači jedva 40 minuta izdrže, uradi jedan prelazni rok i očekivaš odmah sve kako treba a pod ovakvim uvjetima u ligi.
Pored toga očekivaš šta tačno?
Prestanite sebe lagati više da smo nešto što nismo, otiće Rožman a ko će doći? Husref? Svaka vam čast kad mislite da je trener kriv a ne Mirvić.
Uživajte gospodo ali nikad od nas kluba biti neće dok je Mirvić ovdje.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
Surreal
Postovi: 7807
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 12 maj 2024, 17:28

H8Z7 je napisao/la:
12 maj 2024, 17:26
Hajde Jovo na novo. Nikad od nas kluba biti neće, nikad. Šta se koji klinac miješaš u posao u koji pojma nemaš? Dovedeš dva igrača jedan ode, drugi jedan gol i to protiv Gornjeg Vakufa iz penala.
Od kako si tu mijenjaš trener kao čarape u nadi da ćeš pogoditi sa jednim i opet ništa. Kako znaš i umiješ moli Rožmana da ostane jer Boljeg nećeš naći. Čovjek sa Rijekom igrao Europu, uzeo kup Hrvatske nama ne valja. Dajte više ne serite.
Došao čovjek igrači jedva 40 minuta izdrže, uradi jedan prelazni rok i očekivaš odmah sve kako treba a pod ovakvim uvjetima u ligi.
Pored toga očekivaš šta tačno?
Prestanite sebe lagati više da smo nešto što nismo, otiće Rožman a ko će doći? Husref? Svaka vam čast kad mislite da je trener kriv a ne Mirvić.
Uživajte gospodo ali nikad od nas kluba biti neće dok je Mirvić ovdje.
što si se to iznervirao bratko, ovo stanje je kod nas regularno
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Bolivia
Postovi: 675
Pridružen/a: 01 dec 2022, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bolivia » 12 maj 2024, 17:29

Jakira otet Dinamu i 4-2-3-1 lagano

Avatar
H8Z7
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la H8Z7 » 12 maj 2024, 17:31

Surreal je napisao/la:
12 maj 2024, 17:28
H8Z7 je napisao/la:
12 maj 2024, 17:26
Hajde Jovo na novo. Nikad od nas kluba biti neće, nikad. Šta se koji klinac miješaš u posao u koji pojma nemaš? Dovedeš dva igrača jedan ode, drugi jedan gol i to protiv Gornjeg Vakufa iz penala.
Od kako si tu mijenjaš trener kao čarape u nadi da ćeš pogoditi sa jednim i opet ništa. Kako znaš i umiješ moli Rožmana da ostane jer Boljeg nećeš naći. Čovjek sa Rijekom igrao Europu, uzeo kup Hrvatske nama ne valja. Dajte više ne serite.
Došao čovjek igrači jedva 40 minuta izdrže, uradi jedan prelazni rok i očekivaš odmah sve kako treba a pod ovakvim uvjetima u ligi.
Pored toga očekivaš šta tačno?
Prestanite sebe lagati više da smo nešto što nismo, otiće Rožman a ko će doći? Husref? Svaka vam čast kad mislite da je trener kriv a ne Mirvić.
Uživajte gospodo ali nikad od nas kluba biti neće dok je Mirvić ovdje.
što si se to iznervirao bratko, ovo stanje je kod nas regularno
Ma gdje neće, pa lik skoro 3 (TRI) godine ovdje mi sve gori i gori. Onda kriv Sablić, Vasosoki, Dudić, Rožman ma daj više. Tri godine frajer nije u stanju urediti klub ma bježi. :puke:
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
avalkaB
Postovi: 95
Pridružen/a: 12 apr 2024, 06:30
Lokacija: Sarajevo, 71000
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la avalkaB » 12 maj 2024, 17:41

Osttribine je napisao/la:
12 maj 2024, 16:43
pa u kup utakmici sa Slobodom u penal seriji nas golman je na svaku loptu ranije izlazio ali nam je to sudija progledao kroz prste
Ovaj penal Veležu također, treba golmanu reći da se to u Evropi ne prašta i da će se penal ponoviti da nas ne bih koštalo..
Season 2022/2023 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=abztBASD7qo&t

Season 2023/2024 goals:
https://www.youtube.com/watch?v=ssV5io6Bmx4

𝒔𝒊𝒏𝒄𝒆 1946

Conscious
Postovi: 318
Pridružen/a: 23 mar 2016, 18:47
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Conscious » 12 maj 2024, 17:42

Meni se cini da Rozman ide svojom voljom, ne znam koliko je Ismir kriv.
Ako je Simon sebe vezao za Ibricica, jbg, ne moze se tu puno uraditi.

Sta ce onda ona nova postava u Akademiji, koja je dovedena za Ibricicevog vakta?
Zadnja izmjena: Conscious, dana/u 12 maj 2024, 17:43, ukupno mijenjano 2 puta.

SamoDaKazeem
Postovi: 466
Pridružen/a: 21 jul 2023, 23:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SamoDaKazeem » 12 maj 2024, 17:43

Rožman je sam sebi klanove napravio tjeranjem i dovođenjem svojih igrača koji nisu ama baš ništa pokazali.Nisu igrači budale,vide oni šta se dešava.Kako onda da vjeruju takvom treneru.
Za ovu godinu ništa nije uradio i zbog toga treba da ide,ne žalim ga nimalo.

E sad druga stvar medalje.Budući trener je iz naše lige.Probali su sa nekim sa strane,ali su se ljudi zahvalili jer su svi uvidjeli da ne znamo gdje gonimo.
Naš predsjednik za tri godine provedene u klubu nije uspio napraviti tim ljudi koji će normalno voditi ovaj klub.
Javašluk je na svakom koraku.
Mi smo bukvalno njegovi taoci.Čovjek blage veze nema,okružen je poltronima koji ga sisaju i koji mu se uvlače,a njemu svaki naredni potez gluplji od prethodnog.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5300
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 12 maj 2024, 17:52

Samo Husref Musemić dolazi u obzir iz ove lige!!!
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Surreal
Postovi: 7807
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 12 maj 2024, 17:53

Pa ako je trener iz naše lige, onda je Denis Ćorić, apsolutno ga poštujem, ali nije bolji od Rožmana - facts.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
hazarder
Postovi: 1450
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 12 maj 2024, 17:55

Ćorić je Feđa s Aliexpressa. Feđa je bar bio pitar 1/1 i imao je obraza, ovaj bi se samo ogradio ugovorom i pare uzeo a mi bi završili standardno 4.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: bosnas_ i 16 gostiju.