Vršnjačko nasilje

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

MJF
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 jul 2022, 00:32
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la MJF » 04 avg 2022, 11:48

Sky9 je napisao/la:
04 avg 2022, 11:43
Wow drug, ti baš imaš mnogo toga za reći na ovu temu.

Ali ima puno teksta, pročitao sam samo prva dva pasusa. Sorry bro. Slijedeći put to malo sažmi.
Nije mi do zahjebancije imao sam problema od kojih dan danas imam posljedice. Od toga da ne znam uzvratiti ljudima da ne znam odrediti granice. Nemam samopouzdanja, nemam nikakav privatni zivot, dane provodim pisuci na forumima a imam blazu socijalnu fobiju. Ove stvari su mi unistile zivot. Imam 26 godina zivot prolazi a ja pricam o stvarima koje su mi se desile prije deceniju i to ih se sjecam u detalje.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13594
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la StevieG8 » 04 avg 2022, 11:49

Zasto te brat nije odbranio
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

MJF
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 jul 2022, 00:32
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la MJF » 04 avg 2022, 11:51

StevieG8 je napisao/la:
04 avg 2022, 11:49
Zasto te brat nije odbranio
Izbrisao sam post. Odmah me zahjebavate. Znam i sam sta sam sve prezivio i nikog nije bilo briga. Moj brat je tad imao 9 godina.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3307
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la RollingPaper » 04 avg 2022, 11:57

Nemojte se ba zaje.bavat velike su ovo traume, to znaju samo ovi momci koji su to prošli, ako ne možete napisat komentar podrške nemojte se ni zaje.bavat.

Najgore što kod nas nema dobrih psihoterapeuta, psihijatara, psihologa itd. Samo ti napiše tablete i to je to. Kod nas nema te kulture odlaska psihoterapeutu, odma te markiraju kao luđaka a zapravo je suprotno, u progresivnom sistemu samo inteligentni ljudi idu na psihoterapiju.

Kod nas je sve obrnuto. Npr. u Beogradu ne mozes naći dobrog psihoterapeuta jer su svi bolji zauzeti i rezervisani 3 mjeseca unaprijed.

Preporučio bih svima da čitaju dobre knjige za self-help, dobre podcast-e gdje pričaju ljudi koji su prošli ta iskustva ili su stručnjaci za njih itd. Mnoge dobre knjige možete naći besplatno u pdf-u. Niste sami, milioni ljudi su prošli kroz slična iskustva, djeca su uvjek bila zla. Sve stvari su rješive momci pa i to, samo glavu gore. Morate se borit bacat u vatru i kad se izborite bit ćete još jači od svih ostalih zbog duplo težeg iskustva kojeg ste prošli da bi postali to što ćete postat jednog dana, črvsti i jaki ljudi puni samopouzdanja. Ajde glavu gore, idemo naprijed!

MJF
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 jul 2022, 00:32
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la MJF » 04 avg 2022, 12:02

RollingPaper je napisao/la:
04 avg 2022, 11:57
Nemojte se ba zaje.bavat velike su ovo traume, to znaju samo ovi momci koji su to prošli, ako ne možete napisat komentar podrške nemojte se ni zaje.bavat.

Najgore što kod nas nema dobrih psihoterapeuta, psihijatara, psihologa itd. Samo ti napiše tablete i to je to. Kod nas nema te kulture odlaska psihoterapeutu, odma te markiraju kao luđaka a zapravo je suprotno, u progresivnom sistemu samo inteligentni ljudi idu na psihoterapiju.

Kod nas je sve obrnuto. Npr. u Beogradu ne mozes naći dobrog psihoterapeuta jer su svi bolji zauzeti i rezervisani 3 mjeseca unaprijed.

Preporučio bih svima da čitaju dobre knjige za self-help, dobre podcast-e gdje pričaju ljudi koji su prošli ta iskustva ili su stručnjaci za njih itd. Mnoge dobre knjige možete naći besplatno u pdf-u. Niste sami, milioni ljudi su prošli kroz slična iskustva, djeca su uvjek bila zla. Sve stvari su rješive momci pa i to, samo glavu gore. Morate se borit bacat u vatru i kad se izborite bit ćete još jači od svih ostalih zbog duplo težeg iskustva kojeg ste prošli da bi postali to što ćete postat jednog dana, črvsti i jaki ljudi puni samopouzdanja. Ajde glavu gore, idemo naprijed!
Jedan moj drug koji je isao u masinsku. Momak je godinama pod terapijom zbog maltretiranja. Sreli smo jednom prilikom jednog momka koji mu je to radio koji je tad bio konobar u Celtic pubu. Liku pozlilo, poceo da place da se trese. Doduse to je bilo svega par godina nakon srednje pa je bilo jos svjeze ali opet. To ti napravi probleme za cijeli zivot. A najgore je sto ti niko ne vjeruje.

Avatar
Sky9
Postovi: 10187
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la Sky9 » 04 avg 2022, 12:07

Dobro, malo šale nije na odmet. Da se malo relaksiramo...
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
StevieG8
Postovi: 13594
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la StevieG8 » 04 avg 2022, 12:08

RollingPaper je napisao/la:
04 avg 2022, 11:57
Nemojte se ba zaje.bavat velike su ovo traume, to znaju samo ovi momci koji su to prošli, ako ne možete napisat komentar podrške nemojte se ni zaje.bavat.

Najgore što kod nas nema dobrih psihoterapeuta, psihijatara, psihologa itd. Samo ti napiše tablete i to je to. Kod nas nema te kulture odlaska psihoterapeutu, odma te markiraju kao luđaka a zapravo je suprotno, u progresivnom sistemu samo inteligentni ljudi idu na psihoterapiju.

Kod nas je sve obrnuto. Npr. u Beogradu ne mozes naći dobrog psihoterapeuta jer su svi bolji zauzeti i rezervisani 3 mjeseca.
Odes psihologu privatno sat vremena 50 maraka odes psihijatru sat je 100 maraka pa ti procijeni da li prosjecan zlostavljani srednjoskolac to moze sebi priustit.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

MJF
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 jul 2022, 00:32
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la MJF » 04 avg 2022, 12:11

Sky9 je napisao/la:
04 avg 2022, 12:07
Dobro, malo šale nije na odmet. Da se malo relaksiramo...
Naravno humor je najbitnije. If you can laugh in the face of adversity your are bullet proof.

StevieG8

Mislio je na ljude koji zbog toga imaju posljedice godinama kasnije. Da potraze strucnu pomoc.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3307
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la RollingPaper » 04 avg 2022, 12:19

StevieG8 je napisao/la:
04 avg 2022, 12:08
RollingPaper je napisao/la:
04 avg 2022, 11:57
Nemojte se ba zaje.bavat velike su ovo traume, to znaju samo ovi momci koji su to prošli, ako ne možete napisat komentar podrške nemojte se ni zaje.bavat.

Najgore što kod nas nema dobrih psihoterapeuta, psihijatara, psihologa itd. Samo ti napiše tablete i to je to. Kod nas nema te kulture odlaska psihoterapeutu, odma te markiraju kao luđaka a zapravo je suprotno, u progresivnom sistemu samo inteligentni ljudi idu na psihoterapiju.

Kod nas je sve obrnuto. Npr. u Beogradu ne mozes naći dobrog psihoterapeuta jer su svi bolji zauzeti i rezervisani 3 mjeseca.
Odes psihologu privatno sat vremena 50 maraka odes psihijatru sat je 100 maraka pa ti procijeni da li prosjecan zlostavljani srednjoskolac to moze sebi priustit.
Mislio sam na ljude koji imaju problema zbog stvari koje su se desile prije 10 godina, njima sam ovo pisao a ne djeci. Djeca koja idu u srednju ovo ne citaju.

Avatar
Sky9
Postovi: 10187
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la Sky9 » 04 avg 2022, 12:24

RollingPaper je napisao/la:
04 avg 2022, 12:19
StevieG8 je napisao/la:
04 avg 2022, 12:08
RollingPaper je napisao/la:
04 avg 2022, 11:57
Nemojte se ba zaje.bavat velike su ovo traume, to znaju samo ovi momci koji su to prošli, ako ne možete napisat komentar podrške nemojte se ni zaje.bavat.

Najgore što kod nas nema dobrih psihoterapeuta, psihijatara, psihologa itd. Samo ti napiše tablete i to je to. Kod nas nema te kulture odlaska psihoterapeutu, odma te markiraju kao luđaka a zapravo je suprotno, u progresivnom sistemu samo inteligentni ljudi idu na psihoterapiju.

Kod nas je sve obrnuto. Npr. u Beogradu ne mozes naći dobrog psihoterapeuta jer su svi bolji zauzeti i rezervisani 3 mjeseca.
Odes psihologu privatno sat vremena 50 maraka odes psihijatru sat je 100 maraka pa ti procijeni da li prosjecan zlostavljani srednjoskolac to moze sebi priustit.
Mislio sam na ljude koji imaju problema zbog stvari koje su se desile prije 10 godina, njima sam ovo pisao a ne djeci. Djeca koja idu u srednju ovo ne citaju.
Varaš se za djecu, ima ovdje itekako djece.

A da ne govorim što će svi zainteresovani kroz Google pretraživanje doći do ove teme i naći korisne informacije...
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
Rosicky
Postovi: 8439
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la Rosicky » 04 avg 2022, 12:38

Što se tiče stručne pomoći tu smo u dubokom kanalu jer ti i kada se obratiš policiji ako te neko fizicki tuče imas problem njihove reakcije tj izostanka iste.
Pomoć doktora je povod da budeš maltretiran i od šire porodice a ne od nasilnika,nažalost nismo još mentalno na nivou gdje nije sramota biti ranjiv.

U suštini naša policija je kriva za velik broj slijeganja ramenima na nasilje.Imam osobni primjera desetak gdje je njihov postpak samo podstrijek za novim problemom.

MJF
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 jul 2022, 00:32
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la MJF » 04 avg 2022, 12:44

Rosicky je napisao/la:
04 avg 2022, 12:38
Što se tiče stručne pomoći tu smo u dubokom kanalu jer ti i kada se obratiš policiji ako te neko fizicki tuče imas problem njihove reakcije tj izostanka iste.
Pomoć doktora je povod da budeš maltretiran i od šire porodice a ne od nasilnika,nažalost nismo još mentalno na nivou gdje nije sramota biti ranjiv.

U suštini naša policija je kriva za velik broj slijeganja ramenima na nasilje.Imam osobni primjera desetak gdje je njihov postpak samo podstrijek za novim problemom.
Policiju nije briga, profesori ti isto nece pomoci jer nije u njihovoj nadleznosti ako se nesto desi van skolskog dvorista. Odlazak kod psihologa ti donosi samo stigmatizaciju u drustvu pa ce te jos vise izbjegavati. Djeca su vecinom na strani onih koji te ismijavaju jer je to samo sala. Sam si to je najtuznije od svega.

Avatar
harden
Postovi: 23830
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la harden » 04 avg 2022, 12:50

Kako si ti naporan lik, najgori troll na forumu sa svih 11 accounta
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

MJF
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 jul 2022, 00:32
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la MJF » 04 avg 2022, 12:51

harden je napisao/la:
04 avg 2022, 12:50
Kako si ti naporan lik, najgori troll na forumu sa svih 11 accounta
Molim te nemoj to raditi. Pogotovo ne na ovoj temi. Ako ti smetam blokiraj me i problem rijesen.

tersnakvadrat
Postovi: 808
Pridružen/a: 15 nov 2021, 13:30
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la tersnakvadrat » 04 avg 2022, 13:08

Hvala Bogu, nismo imali tih problema. Ni u osnovnoj, ni u srednjoj. Svi smo se zastitnicki postavljali kad bi tako neko nemocno dijete doslo u situaciju da mu neko nesto kaze ili uradi sto ne treba. Bilo je gomila tuca i zajebancija ali postojala je granica. Ko moze i kako s kim. Nikoga se nije psihicki maltretiralo i traumatiziralo. Svi smo ok jedni s drugima i dan danas.

Avatar
harden
Postovi: 23830
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la harden » 04 avg 2022, 13:34

MJF je napisao/la:
04 avg 2022, 12:51
harden je napisao/la:
04 avg 2022, 12:50
Kako si ti naporan lik, najgori troll na forumu sa svih 11 accounta
Molim te nemoj to raditi. Pogotovo ne na ovoj temi. Ako ti smetam blokiraj me i problem rijesen.
Hajde ECF nemoj biti dosadan majke ti, idi se sam ukloni sa foruma
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

MJF
Postovi: 109
Pridružen/a: 23 jul 2022, 00:32
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la MJF » 04 avg 2022, 14:04

harden je napisao/la:
04 avg 2022, 13:34
MJF je napisao/la:
04 avg 2022, 12:51
harden je napisao/la:
04 avg 2022, 12:50
Kako si ti naporan lik, najgori troll na forumu sa svih 11 accounta
Molim te nemoj to raditi. Pogotovo ne na ovoj temi. Ako ti smetam blokiraj me i problem rijesen.
Hajde EC3 nemoj biti dosadan majke ti, idi se sam ukloni sa foruma


Avatar
anonimni
Postovi: 10181
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la anonimni » 04 avg 2022, 19:34

Psihoterapeut je najbolje rješenje za otklanjanje trauma koje su nesumnjivo ostale iza takvih situacija, što se prije ode njemu lakše se prođe kroz to sve a prednost spram psihijatra je što generalno ne koriste tablete/hemiju, naravno mana je što se opet treba prisjećati tih situacija ali lakše se otkriju uzročnici tih trauma

Pojma nemam da li ovaj @MJF trolla, ali @RollingPaper je napisao odličan post, ovdje su te stvari još uvijek tabu tema a nema potrebe za tim, tijelo se sastoji i od psihe, a ne samo od fizičkih dijelova :mrgreen: i jedno bez drugog ne funkcioniše kako treba, kao što idemo doktorima kad imamo probleme s tijelom tako svako treba otići i kod psihijatra/psihoterapeuta kad ima probleme psihičke prirode; namjerno psihologe ne spominjem jer u čitavoj priči oni čini mi se najgore stoje :)

Napisano su isključivo moji lični stavovi zasnovani na dosta iskustava i priča koje sam čuo, svako od nas ima svoje probleme i svako od nas se bori na drugačiji način s njima, @Ramizov je bio najbolji ali moglo mu se, bolje je i potražiti stručnu pomoć nego zatvoriti se u 4 zida ili još gore nauditi sebi rezanjem vena, pokušajem ili i konačnim samoubistvom i ostalim kobnim djelima
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Sky9
Postovi: 10187
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Vršnjačko nasilje

Post Postao/la Sky9 » 04 avg 2022, 23:20

anonimni je napisao/la:
04 avg 2022, 19:34
Psihoterapeut je najbolje rješenje za otklanjanje trauma koje su nesumnjivo ostale iza takvih situacija, što se prije ode njemu lakše se prođe kroz to sve a prednost spram psihijatra je što generalno ne koriste tablete/hemiju, naravno mana je što se opet treba prisjećati tih situacija ali lakše se otkriju uzročnici tih trauma

Pojma nemam da li ovaj @MJF trolla, ali @RollingPaper je napisao odličan post, ovdje su te stvari još uvijek tabu tema a nema potrebe za tim, tijelo se sastoji i od psihe, a ne samo od fizičkih dijelova :mrgreen: i jedno bez drugog ne funkcioniše kako treba, kao što idemo doktorima kad imamo probleme s tijelom tako svako treba otići i kod psihijatra/psihoterapeuta kad ima probleme psihičke prirode; namjerno psihologe ne spominjem jer u čitavoj priči oni čini mi se najgore stoje :)

Napisano su isključivo moji lični stavovi zasnovani na dosta iskustava i priča koje sam čuo, svako od nas ima svoje probleme i svako od nas se bori na drugačiji način s njima, @Ramizov je bio najbolji ali moglo mu se, bolje je i potražiti stručnu pomoć nego zatvoriti se u 4 zida ili još gore nauditi sebi rezanjem vena, pokušajem ili i konačnim samoubistvom i ostalim kobnim djelima
Dobar doprinos temi...

Ono što mene zanima, jesi li ti u tom uzrastu bio zlostavljani ili zlostavljač? Jer tu je vrlo rijetka sredina, nažalost...
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl i 5 gostiju.