Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Hot.Cool.Yours.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,doci

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Admir_Sa » 15 feb 2014, 10:45

DukeOfWellington je napisao/la:Na izuzetno teškoj stazi (o čemu svjedoči broj odustajanja) Anna Fenninger odvezla savršenu urku i deklasirala konkurenciju, druga je bila Maria Hoefl-Riesch, a bila bi možda i prva da nije napravila groznu grešku u tom ključnom zavoju gdje su mnoge odustale, imala je tu preveliku brzinu (najveću), ipak nova medalja za nju. Nicole Hosp pokazala da je u sjajnoj formi ovdje (i u SK-u u zadnje vrijeme), i za nju druga medalja. Bez medalje za nekoliko stotinki ostale su Lara Gut i Tina Maze.
šta se desi kada ja unaprijed dam javnu podršku :oops: :cry:
nema potpisa

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 16 feb 2014, 08:10

Nevjerovatna super-G utrka, do zlata došao Jansrud i tako ubilježio drugu medalju u Sochiju, pri čemu je pretekao do tada vodećeg Bodea Millera koji je slabo odvezao zadnji dio staze i bio svjestan toga pa se nije radovao iako je preuzeo vodstvo, ali je bio odličan uprvom dijelu što je spriječavalo skijaše do Jansruda da skinu njegovo vrijeme. Nakon Jansruda išao je Hudec i odvezao identično vrijeme kao i Miller i tako bez medalje ostavio Omara Stredingera iz Austrije. A onda se pojavio Andrew Weibrecht, Vlado Majer je čitao njegove ovosezonske rezultate koji su tako između 30 i nekog i 50 i nekog, a on fino vozi nekoliko desetinki brže od Jansruda u gornjem dijelu, ali na kraju je posustao što se tiče prvog mjesta, ali ponovo je uzeo medalju kao i u Vancouveru, ovaj put srebro. Tako je Jansrud spasio Millera još jednog šoka nakon što neki vozač iz sjene odveze vrhunsku vožnju, što mu se ovesezone nekoliko put desilo. Trenutno voze skijaši iza startnog broja 30, tako da se ne očekuje promjena među osvajačima medalja.

1. Kjetil Jansrud (NOR) 1:18.14
2. Andrew Weibrecht (USA) +0.30
3. Jan Hudec (CAN) +0.53
3. Bode Miller (USA) +0.53

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 16 feb 2014, 09:52

Da dodamo i to da je Svindal ponovo bio slab, tek šesti, ima još veleslalom, ali teško da tu može do medalje pored Ligetyja, Hirschera i Pinturaulta.

Inače, Laikert objasnio.
Zadnja izmjena: DukeOfWellington, dana/u 16 feb 2014, 12:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bhsport
Postovi: 11326
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bhsport » 16 feb 2014, 10:25

Duke koji je Lajkert završio?
Našao sam, koliko ih je iza njega?:p

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 16 feb 2014, 10:33

bhsport je napisao/la:Duke koji je Lajkert završio?
Našao sam, koliko ih je iza njega?:p

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zauzeo je 50. mjesto sa 6.06 sekundi zaostatka, trku su završila 52 skijaša, a startalo ih je 63.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41321
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 feb 2014, 12:17

Odlična utrka jutros, Janrsud brani čast Norvežana, a Axel nastavlja sa razočarenjima.

Odličan zadnji dio za Jansruda, tu gdje su Bode i Weibrecht izgubili najviše, on je dobio, i time nastavio Norvešku tradiciju u SG-u, jer su osvojili posljednja 3 zlata na OI u istoj, od Salt Lake Citya je zlato rezervisano za Norvežane :)

Bode postao najstariji osvajač olimpijske medalje u alpskom skijanju, ipak lijep završetak OI za njega, obzirom na loš početak, jer ne vjerujem da može nešto ozbiljnije uraditi u veleslalomu. Weibrecht odbranio broncu iz Vancouvera :mrgreen:

Austrijanci bez medalje, iako je Mayer do one greške i izlijetanja imao odlično vrijeme, ali dosta njemu ono zlato u spustu.

I na kraju Hudec prekinuo Kanadsku sušu bez medalje na OI u alpskom ksijanju koja je trajala 20 god, prva nakon one bronce Podivinskya iz Lillehammera u spustu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Claus » 16 feb 2014, 12:52

Jansrud odličan na Olimpijadi. On i Innerhofer su zaista savršeno tempirali formu i postigli sjajne rezultate. Svindal razočarao, očekivalo se mnogo više od njega. Ostali su još veleslalom i slalom, gdje će sigurno biti uzbuđenja. Kao što sam ranije pisao, vjerovatno će se Pinturault i Ligety boriti za naslov u prvoj disciplini, dok će se u drugoj pitati Hirscher i Neureuther. Naravno, oni vjerovatno neće osvojiti zlato, jer će po običaju iskočiti neki anonimus i pokupiti svu slavu. :roll:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Admir_Sa » 16 feb 2014, 13:15

DukeOfWellington je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Duke koji je Lajkert završio?
Našao sam, koliko ih je iza njega?:p

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zauzeo je 50. mjesto sa 6.06 sekundi zaostatka, trku su završila 52 skijaša, a startalo ih je 63.
sjajno, sjajno :roll:
nema potpisa

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41321
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 feb 2014, 13:16

Claus je napisao/la: dok će se u drugoj pitati Hirscher i Neureuther. Naravno, oni vjerovatno neće osvojiti zlato, jer će po običaju iskočiti neki anonimus i pokupiti svu slavu. :roll:
Ja bih dodao i Kristoffersena, u odličnoj je formi :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la Claus » 16 feb 2014, 13:25

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Claus je napisao/la: dok će se u drugoj pitati Hirscher i Neureuther. Naravno, oni vjerovatno neće osvojiti zlato, jer će po običaju iskočiti neki anonimus i pokupiti svu slavu. :roll:
Ja bih dodao i Kristoffersena, u odličnoj je formi :D
Da, mladić je odličan ove sezone. Ne bi mi bilo krivo da uzme zlato. Ipak, Marcel je sada na velikom ispitu. Vidjet ćemo kako se nosi s ovakvom vrstom pritiska. Da li će posustati kao i njegov sunarodnik Schlierenzauer? Nadam se da neće, iako je Austrijanac. :mrgreen:

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 18 feb 2014, 00:09

Admir_Sa je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Duke koji je Lajkert završio?
Našao sam, koliko ih je iza njega?:p

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zauzeo je 50. mjesto sa 6.06 sekundi zaostatka, trku su završila 52 skijaša, a startalo ih je 63.
sjajno, sjajno :roll:
Na dan kada je Ivica Kostelić osvojio četvrto olimpiijsko srebro, završivši drugi u superkombinaciji, predstavnik Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama u Sočiju Igor Laikert ostvario je veliki uspjeh osvojivši 27. mjesto u istoj utrci.

Taj rezultat možda ne zvuči impresivno, no impresivno je to što je Laikert do ulaska među 30 najboljih skijaša došao bez ičije pomoći! Laikert nema pomoći od države, a ni od Skijaškog saveza BiH, sve što zaradi tijekom ljeta u Norveškoj, a pomažu mu još roditelji, ulaže u skijanje, ispričao je 23-godišnji Igor Laikert u intervjuu crnogorskoj Pobjedi.

Stoga njegovo dostignuće u Sočiju mogu podcjenjivati samo apsolutne neznalice.

“Konkretno, što se tiče Olimpijskih igara, samo sudjelovanje je veliko, ali za mene nije samo to. Želio sam napraviti rezultat, a moj cilj je bio da uđem na ZOI u najboljih trideset. To sam i ostvario u superkombinaciji, a sve ostalo što dođe bitće super”, kazao je Laikert u intervjuu crnogorskim novinama.

Novinarka Pobjede, koja ga je u razgovoru nazvala Liekartom, pitala ga je kako je uspio uopće doći u skijašku elitu.

“Mi smo iz zemlje koja ima talenata, ali nemamo infrastrukture i ljude da bi nas gurali. Osam godina sam u Norveškoj, završio srednju školu, fakultet, puno trenirao i dosta toga zanemario. Ali, ako želiš doći do rezultata, bez odricanja i puno rada, nemoguće je. I ovi momci koji pripadaju samom vrhu imaju sve uvjete i dosta ljudi na svojoj strani, ali nemaju našu volju i želju i ono da ćemo sve učiniti da budemo bolji. Na žalost, nama uvijek fali malo sreće, novca, ali smo i takvi da puno radimo”, ističe ovaj Zeničanin koji dodaje kako mnogi odustaju od skijanja zbog nedostatka financija.

“Financije jesu ključni faktor, ne zarađujem puno, za sada, a oni koji su u vrhu mogu pričatiu o zaradi. Ali, eto, nekako guram, roditelji pomažu, ljeti u Norveškoj radim, zaradim malo, ali što se tiče države i podrške BiH Skijaškog saveza, nema je. Došli smo ovdje i predstavljamo državu, a oni nama u fazonu kako im ne trebamo. Ali i ja sam negdje na granici da li da nastavim, jer puno košta skijanje. Razmišljam hoće li se ikada novac vratiti, ali, opet, ovaj sport se voli, a meni je skijanje u srcu”.

Igor Laikert sve što napravi u Sočiju napravit će samo zahvaljujući svom trudu i trudu najbližih.

“Koliko para, toliko muzike, kaže naš narod, a to znači onoliko koliko sam uložio, toliko sam i dobio. Na posljednja dva Svjetska prvenstva bio sam 21. i 23, sada sam 27. bio u Sočiju, svi su zadovoljni, ali smatram da uvijek može bolje”.
...Život za Široki...

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 18 feb 2014, 06:11

On je bio među prvih 30 zbog malog broja takmičara, velikog broja odustajanja i ograničenja na četiri takmičara po državi. Lik je 29. od 34 koja su završila, sa zaostatkom od 10.50 sekundi, halo.

Eto, nek nakon OI u jednoj trci SK-a bude među 30, ja ću se izbrisat s ovog foruma.

Sve se slažem oko uslova, ali ovo predstavljati kao uspjeh nema veze sa realnošću.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 18 feb 2014, 07:19

Nakon nekompletne prve vožnje veleslaloma (trenutno voze skijašice nakon startnog broja 30) vodi Tina Maze koja je iskoristila startni broj 1 da odveze fantastičan prvi lauf i napravi ogromnu prednost u odnosu na ostale. Druga je Jessica Lindell-Vikarby sa 0.52 sekunde zaostatka prije svega zbog tehnički ne baš čiste vožnje, brzina je bila u stilu Ligetyja. Treća je Nadia Fanchini sa 0.65 sekundi zaostatka, a unutar sekunde još su Anna Fenninger (0.85) i Mikaela Schiffrin (0.91). Maria Moefl-Riesch odlučila da propusti današnji veleslalom, vjerovatno se želi posvetiti slalomu kako bi ubilježila još jednu medalju.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 18 feb 2014, 10:09

Nevjerovatno zaista, de se smiri još ovu sedmicu.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16545
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 18 feb 2014, 10:46

ovo ninašta ne liči, uvijek je šteta kad se velike trke (prije svega olimpijade ali i svjetska prvenstva) voze po ovakvim uslovima. ali j.ebiga, svima je tako.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la DukeOfWellington » 18 feb 2014, 11:02

Tina Maze dolazi do drugog zlata u krajnje uzbudljivoj utrci veleslaoma, uspjela je sačuvati mali dio svoje velikeprednosti u odnosu na Annu Feninger koja je bila sjajna u drugoj vožnji i tako uzela srebro, a Viktoria Rebensburg donosi Njemačkoj bronzu nakon takođe odlične druge vožnje. Fanchini i Lindell-Vikarby ispustile podium pozicije koje su imale nakon prve vožnje.

Strašan performans Slovenije u Sochiju.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41321
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 feb 2014, 11:04

Bravo Tina :D

Zasluženo, dovoljna prednost iz prve vožnje (u zadnjem dijelu je malo ubrzala i to je bilo dovoljno za zlato), iako je Anna odvezla odličnu drugu vožnju, samo su Viktoria i Lara bile brže od nje.

Maze nakon srebra u Vancouveru uzima i zlato u Sochiu, bronca za Rebensburg, nakon zlata prije 4 god.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16545
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la jestamaji » 18 feb 2014, 11:30

Tina skroz zasluženo, svaka čast.
Ali ja se ne mogu ničemu radovati što Slovenci naprave, jeb.iga tako je i to je jače od mene. Ne želim im ništa loše, ali ni ništa dobro :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41321
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 feb 2014, 11:33

jestamaji je napisao/la: Ali ja se ne mogu ničemu radovati što Slovenci naprave, jeb.iga tako je i to je jače od mene. Ne želim im ništa loše, ali ni ništa dobro :mrgreen:
Mora da su ti pare ostale u Ljubljanskoj banci :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
bhsport
Postovi: 11326
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Alpsko skijanje (OI 2014 Sochi)

Post Postao/la bhsport » 18 feb 2014, 11:38

Ne gotivim ja slovence, ali Tina je nesto posebno. Svaka cast carice. 8-)
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Odgovori

Natrag na “ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE "SOCHI 2014"”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.