ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la MaGiCa » 02 mar 2015, 11:21

@formance objasnio zashto je Federer najbolji HC igrach ikada i zashto je na brzom hardu i u ovim godinama mech na njegovom reketu, chak i protiv GOAT of HC kandidata poput Novaka Djokovica.


@jestamaji

Pitanje je da li je Nadal proshle godine doveo sebe do forme na RG ili je Djokovic u tom mechu bio daleko ispod svojih mogucnosti. Ove sezone, Nadal deluje josh ranjivije na shljaci i ne bi me iznenadilo da opet dozhivi nekoliko poraza od fielda pre RGa. A na RGu se zna - bice u najboljoj formi u celoj svojoj sezoni, pitanje je samo: da li ce to ovoga puta biti dovoljno za titulu :?:

@Unofficialpage

Statistika ti nije tachna. ;)

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21808
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 02 mar 2015, 11:26

@MaGiCa za koga nije tačna? :D

EDIT: Skont'o, za Rafu nije 63. već 65. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Claus » 02 mar 2015, 11:58

Ako Rafa nekim čudom ponovi nivo igre s prošlogodišnjeg polufinala i većeg dijela finala, Đoković i ostali ponovo nemaju šta tražiti na RG-u.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la MaGiCa » 02 mar 2015, 12:09

Claus je napisao/la:Ako Rafa nekim čudom ponovi nivo igre s prošlogodišnjeg polufinala i većeg dijela finala, Đoković i ostali ponovo nemaju šta tražiti na RG-u.
Ako Nadal ponovi igru iz proshlogodishnjeg finala, a Djokovic ovoga puta bude bio fizichki spreman - videcesh 1 chishcenje. To je bilo zrelo da se desi i proshle godine, ali se dogodilo ovo:
[youtube][/youtube]

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Claus » 02 mar 2015, 12:18

Čišćenje se u tom slučaju sigurno neće dogoditi. Nadala u tom finalu (izuzmemo li prvi set, pošto sam naglasio "većeg dijela finala") ne bi dobio ni puno bolji Đoković. Finale RG-a je jedna potpuno drugačija priča. Nadal tu po pravilu ulazi maksimalno motivisan, tako da njegov šampionski mentalitet dolazi do izražaja u trenucima kada se meč lomi. Đoković (kao i većina drugih igrača) tu sposobnost nikad neće posjedovati u tolikoj mjeri. Tada je Španca gotovo nemoguće izbaciti iz ritma, čak i kada protivnik igra jako dobro. Novak i Roger su to dosta puta osjetili na svojoj koži. Jednostavno, uvijek im je nešto malo nedostajalo da prelome meč u svoju korist, ali im nije polazilo za rukom.

Da bi Djoker slavio protiv takvog Nadala, od njega moramo vidjeti nešto što do sada nismo, mada ni to nije garancija da će biti dovoljno. ;)

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la MaGiCa » 02 mar 2015, 12:27

To shto ti prichash je pilo vodu do 2013.

Nadal je regresirao na shljaci, chak i u toj 2013. Djokovic je bio jako blizu toga da ga dobije na RGu te godine. Od tada, Nadal je osetno pao, Djokovic verovatno ushao u decline - ali ne koliko Nadal. Fizichki mozhe da mu parira, igru za shljaku ima i verujem da nije toliko Nadal popravio igru u proshlogodishnjem finalu, koliko je Djokovic fizichki pao. Ali, pao je usled bolesti i nespremnosti, ne zato shto je chokovao. I opet je mogao da odvede mech u 5. set. ;)

RF je, sa druge strane, imao nesrecu da mu peak Nadal izlazi na megdan u tom periodu 2005-11. Tog i takvog Nadala, koji gubi 1 mech u sezoni shljake godishnje, vishe nema. Ali, nema vishe ni prime Federera, kome mechevi od 3.5 sata nisu problem.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Claus » 02 mar 2015, 12:41

Druga stvar je što takvog Nadal sve rjeđe imamo priliku gledati što zbog godina, što zbog nekih drugih faktora (ofanzivniji stil igre npr.), no ja govorim da i dalje postoji mogućnost da on odigra briljantno kada bude najpotrebnije, kao recimo u završnici turnira prošle godine.

Ono što se ponavlja je priča da je Đoković (kao što je bio i Federer protiv, istina, mnogo boljeg Nadala) uvijek bio blizu pobjede, ali uvijek mu je nedostajao neki x-factor. Eh, upravo o tome ja pričam. Đoković i dalje nema dovoljno dobro kretanje za Nadala na RG-u, udarci mu nisu dovoljno čisti i prodorni kao što su bili recimo Soderlingovi 2009., a o mentalnoj labilnosti da i ne govorim. Dakle, ima tu još dosta toga da se popravi u njegovoj igri.

Naravno, ima tu i dosta stvari na koje čovjek ne može utjecati, ne bježim od toga, ali prostora za napredak i izvlačenja maksimuma iz vlastite igre još uvijek ima.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la MaGiCa » 02 mar 2015, 12:55

Prvo: Djokovic je bio blizu pobede samo jednom, a ne "uvek". I tu jeste ispustio Nadala, kao shto je Nadal ispustio njega na AO2012.

Drugo: Proshle godine je Nadal bio zreo da bude pometen, ali Djokovic je dobio neku prehladu pre mecha sa Gulbisom i izashao je u finale fizichki nespreman. To je incident, a ne pravilo. Zashto mislish da je to bio x-factor :?:
Nema potrebe da se od Nadala iz 2014. pravi bauk, kada on to nije bio.

Trece: Na osnovu dinamike njihovih karijera, smatram da je pad Nadala ochigledniji, prisutniji i realniji. Definitivno je sporiji nego pre, lakshe se umara, nema oshtrinu kao nekada, gomilu protivnika dobija jer oni skidaju gace u svlachionici. Ako se gleda samo matchup njega i Djokovica, to nije problem za Novaka, kao ni aura nepobedivosti RNa na shljaci.

Chetvrto: Rekao sam "ako Djokovic bude bio spreman", a ne "da ce biti spreman".

Ja ne kazhem da ce Djokovic sigurno pobediti Nadala na RG, jer je to glupo. Nadal sa razlogom ima 66-1 na tom turniru. Ali, verujem da ga Djokovic mozhe dobiti, jer ovo vishe nije taj Nadal koji je bio bolji od Djokovica glede gamewise-a na ovoj podlozi zakljuchno sa 2012. godinom.

Avatar
AudiSpeed
Postovi: 70
Pridružen/a: 20 feb 2015, 18:17
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AudiSpeed » 02 mar 2015, 14:23

MaGiCa je napisao/la:
Claus je napisao/la:Ako Rafa nekim čudom ponovi nivo igre s prošlogodišnjeg polufinala i većeg dijela finala, Đoković i ostali ponovo nemaju šta tražiti na RG-u.
Ako Nadal ponovi igru iz proshlogodishnjeg finala, a Djokovic ovoga puta bude bio fizichki spreman - videcesh 1 chishcenje. To je bilo zrelo da se desi i proshle godine, ali se dogodilo ovo:
[youtube][/youtube]

joj samo mi nemoj stavljat da djokovic nesto nije dobar bio na mecu ili da je neka povreda jer to je jedan veliki "glumac" isto u finalu protiv mareja kao neka povreda nesto baca reket uopste ne zna odglumit povredu...
proslo 3 minuta on dobar ne moze biti bolji..

" onclick="window.open(this.href);return false; :tokralju: :yawn:

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 02 mar 2015, 15:27

Ja i MaGiCa smo uoči RG-a prošle sezone imali nekoliko žestokih rasprava, a jedna od njih je bila o Rafinim i Novakovim šansama na RG-u. On je smatrao da su Novakove šanse za titulu veče, dok je za mene Nadal bio prvi favorit turnira, bez obzira na lošiju igru u pripremnim turnirima za RG. Rafa Nadal ima jednu mogučnost koju je od svih ATG igrača imao još samo Sampras (i eventualno Borg) u toj mjeri. To je tempiranje forme i pronalazak najboljeg tenisa kad je najpotrebnije. Zato se u biti i smatra najvećim šampionom ove igre. Na prošlogodišnjem RG-u je igrao solidno, dok nije došao do QF-a i značajno podigao nivo igre. Tada je počeo igrati odlično. Ferrera je bukvalno razbucao nakon izgubljenog prvog seta, prepustivši mu samo 5 gejmova u naredna tri. U polufinalu je Murray još gore prošao, iako je igrao fantastičan tenis tokom čitavog turnira. U finalu je bilo jasno da će biti dovoljno spreman da se bori sa svojim najvećim konkurentom na ovoj podlozi.

Novak mi je s druge strane izgledao bolje nego Nadal, bolji nego što sam i očekivao uoči turnira. Imao je puno teži žrijeb i dosta kvalitetnije provjere, te je, tu i tamo izgubio koji set više. Ipak, nivo igre je bio jako visok, izuzetno kvalitetan, mislio sam da će u finalu pružiti dosta jači otpor, čak je jedan dio mene smatrao da će Novak dobiti. No, on protiv Nadala na šljaci ima sličan problem koji ima protiv Federera na brzom hardu. To je spoznaja da ne zavisi sve od njega u tim duelima. To mu stvara nesigurnost i nelagodnost, jer nije toliko samouvjeren u sebe kada meč nije na njegovom reketu. A protiv Nadala na suncem obasjanoj šljaci na 3 dobijena seta, on svakako nije.

To je potvrdio njegov intervju uoči finala, kada je na pitanje novinara o tome kako će se prilagoditi sunčanim uslovima i Nadalovom Top spinu odgovorio da će pokušati kontrolisati stvari koje može, koje zavise od njega.Na osnovu tog odgovora stekao sam utisak da on ne vjeruje da može do pobjede protiv Nadala u takvim uslovima. Ne vjerujem ni ja. No, istina je da nakon prvog seta koji je Novak dobio, nisam znao kojim načinom Rafa može do pobjede. Ipak, onda se pokazalo ono u što sam sumnjao nakon polufinala 2013 godine i za što mi je trebala potvrda, koja je došla godinu dana kasnije. Novak ne može držati visok intezitet igre dovoljno dugo koliko zahtjevaju šljaka u 'best of five' formatu mečeva i Nadal kao najbolji igrač na istoj ikada.

Mora mu se poklopiti nekoliko stvari da bi pobijedio Nadala, a to su:

1. Kišovito/oblačno vrijeme, koje će smanjiti odskog Rafinog Top spina, a Novaku ostaviti više prostora za manevar, lakšu kontrolu Rafinih udaraca i bolju mogućnost pokrivanja terena.

2. Novakova odlična, a Nadalova slabija partija. Novakov nivo mora biti visok, sposoban da neutrališe Nadalova oružja i osvaja krucijalne poene, što je jedini način da Nadalov high percentage tenis ne okrene momentum na svoju stranu i preuzme inicijativu. Za takvo nešto mu je neophodan prilično oslabljen Nadal.


Pitanje je koliko će Nadal biti jak na Roland Garrosu ? Suviše rano je o tome govoriti. Međutim, na osnovu do sada prikazanog, mislim da je ovo godina u kojoj će mu biti najteže odbraniti svoje kraljevstvo, ne toliko zbog konkurencije, koliko zbog njega samog. Njegova trenutna igra, energija, stav, kretanje, izjave odaju utisak da Rafa ne vjeruje da može biti onaj stari. Nije brz kao ranije, a izgleda kao i da nije fizički spreman na uobičajeno fizičko trošenje koje njegov stil zahtjeva. I sa tog aspekta dijelim @MaGiCino mišljenje, Novak Đoković bi u ovakvim okolnostima bio favorit protiv njega. No problem je što smo trenutno u martu, a RG počinje tek krajem maja. A Rafina igra od Rija ka Buenos Airesu ide ka gore, postepenim napretkom, koji je, bez obzira koliko mali bio, ipak napredak. Zato treba sačekati predstojeće turnire i vidjeti gdje je ko, počevši od Indian Wellsa, pa nadalje. Sada je fakat suviše rano o bilo čemu govoriti.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61689
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Virtu4l » 02 mar 2015, 16:13

Mislim da je za obojicu RG glavni turnir sezone i da će u naredna dva mjeseca sve što budu radili biti priprema za Chatrier. Nadalov eventualni poraz u Parizu bi mogao da znači početak kraja, a za Novaka bi to bio i definitivni napad na CYGS.

Što se tiče prethodnih duela, ma Novak je 2013 imao Rafu u džepu i ona glupost na mreži u petom setu ga je koštala finala i vjerovatno titule.
Evribadi sej Željo
Željoooo

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 02 mar 2015, 17:22

Virtu4l je napisao/la:Mislim da je za obojicu RG glavni turnir sezone i da će u naredna dva mjeseca sve što budu radili biti priprema za Chatrier. Nadalov eventualni poraz u Parizu bi mogao da znači početak kraja, a za Novaka bi to bio i definitivni napad na CYGS.

Što se tiče prethodnih duela, ma Novak je 2013 imao Rafu u džepu i ona glupost na mreži u petom setu ga je koštala finala i vjerovatno titule.
Kao što ni Rafa nije imao Novaka u finalu AO-a 2012 tako ni Novak nije Rafu u 1/2 RG-a 2013.I jedan i drugi meč su mogli zavrsiti set ranije.
Nadal je 5 set, poslje izgubljenog brejka naglasavam, odigrao vrhunski.Jedan od najboljih setova na sljaci sigurno.Pitanje vremena je bilo kad ce Novakov servis da popusti.

A ove bolesti,viruse, nespremnosti, zaboravljanja najbitnih udaraca tačno u finalima GS-ova necu komentarisati.
Smješno :crazy: :crazy: kuknjava
tj nije smjesno, vec smjesna je osoba koja to kaze.Iz njenih usta to zvuci mnogo smjesno, nedo bog reci da je neki drugi teniser bio povrijeđen,bolestan,nespreman ... :crazy:

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 02 mar 2015, 17:43

Virtu4l je napisao/la:Što se tiče prethodnih duela, ma Novak je 2013 imao Rafu u džepu i ona glupost na mreži u petom setu ga je koštala finala i vjerovatno titule.
Imao je njega Rafa prije toga, 2-1 vodstvo u setovima, 4-3 u četvrtom uz prednost brejka. Zatim je imao servis za meč u istom setu pri rezultatu 6-5. Đoković je u oba navrata odigrao fantastičan gejm za ribrejk.

Isto tako, kada je riječ o petom setu, nije presudilo Novakovo pecanje, već Nadalova fantastična igra poslije 1-3. Ono što je pogađao bilo je fascinantno, naročito kada pogledamo trenutke u kojima je čistio linije i gađao vinere.

[youtube][/youtube]

20:33 - rezultat 1-3, 30-30 - Razmjena od 7 udaraca, Novak riternira na samu liniju, ima inicijativu, konstantno forsirajući BH Nadala, no Španac odgovara izuzetnom BH dijagonalom na samu liniju iz potpune defanzive.

20:47 - rezultat 1-3, Deuce - Razmjena od 5 udaraca, ponovo dubok Novakov ritern, ponovno forsiranje BH-a, Rafa odgovara BH paralelom.

20:55 - rezultat 1-3, Ad Nadal - Razmjena od 13 udaraca, u kojima je Novak ponovno u svakom diktirao tempo i svaki slao na Rafin BH, no ponovo s druge strane stiže odgovor u vidu BH dijagonale u sami čošak terena.

21:23 - 21-47 - Rafa osvaja servis gejm sa 3 FH vinera.

21:50 - Novakov servis, rezultat 3-4, 00-15, razmjena od 4 udarca, Novak šalje Inside out na Rafin forhend, ovaj odgovara FH paralelom

21-59 - rezultat 3-4, 30-30, razmjena od 10 udaraca, Novak pokušava svojim prepoznatljivim tempom sa osnovne linije razvući Nadala po terenu, naizmjeničnim udarcima po BH-u i forhendu, ali nakon Novakovog Cross Court bekenda, Nadal odgovara FH paralelom uz samu liniju.

22:20 - rezultat Deuce - dešava se Novakovo pecanje nakon odlično izgrađenog poena. Mislim da to pecanje nije posljedica sreće/nesreće, već čiste nesigurnosti. Novak je u punom trku ka mreži pokušao smjestiti volej, što je potpuno nelogičan potez. Imao je dovoljno vremena da se ranije zaustavi i skrati taj smash, ali očito je da nije jasno razmišljao. U sljedećem poenu je spasio brejk loptu koju je poklonio Nadalu.

23:47 - Nadalov servis, rezultat 30-15, 4-4, razmjena od 5 udaraca. Nadal ima inicijativu od početka, poen završava FH paralelom.

24:04 - Novakov servis, rezultat 4-5, 30-15, razmjena od 6 udaraca. Novak odlično napao po Rafinom BH-u, otvorio drugu stranu terena, poslao Inside out forhend, Rafa uzvraća udarcem koji ne znam kako da nazovem. Strašno.

24:59 - Nadalov servis, rezultat 6-6, 00-00, razmjena od 5 udaraca. Novak odlično napada Inside out forhendom, Rafa uzvraća Running forhend paralelom.

25:12 - rezultat 6-6, 15-00, razmjena od 7 udaraca. Novakov BH balon pada duboko uz samu wide liniju, Rafa uzvraća BH paralelom.

26:56 - Novakov servis, rezultat 7-8, 00-00, razmjena od 7 udaraca. Novak odlično izgradio poen, ali smash šalje u out.

27:14 - rezultat 7-8, 00-15, razmjena od 4 udarca. Novak pokušao 'V' kombinaciju servisom u stranu i Inside in forhendom po Nadalovom BH-u, ali biva probijen fenomenalnim BH passing shotom.

Sljedeće dvije Novakove greške koje su uslijedile plod su čiste nesigurnosti, jer Rafa nije samo vraćao sve živo, već je sa visokim procentom učinkovitosti koristio svaku inicijativu u poenu koju bi stekao. Novakovo jedino rješenje je bilo da napada, jer bi Rafa u svojim napadima bio nepogrešiv, što se za Novaka nije moglo reči, s obzirom na greške koje je napravio u posljednja dva servis gejma. Što se pak Nadala tiče, ova igra iz petog seta je jedan od najvećih teniskih nivoa koji sam vidio od njega. Nevjerovatno je šta je sve pogađao nakon izgubljenog servisa na početku seta. Znalo se da će Novak prije ili kasnije pući, ali po meni, najmanje svojom krivicom (pecanje), a ponajviše Nadalovim šampionskim sposobnostima i fascinantnom nivou koji je pronašao.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61689
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Virtu4l » 02 mar 2015, 17:51

Taj već osvojeni poen bi mu donio prednost i bio bi na poen od 5-3, tako da je bez obzira na sve ta greška bila mnogo skupa.
Evribadi sej Željo
Željoooo

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 02 mar 2015, 17:57

Niko ne garantuje da mu se ne bi desilo isto što i Nadalu u prethodnom setu kad je imao u dva navrata brejk prednosti (4-3 i 6-5). Naročito kada pogledamo nivo Rafinog tenisa. Rafa je fakat luđački odigrao čitav set, da nije bilo takve igre, Novak uopšte ne bi došao u situaciju da ga jedno pecanje poremeti, jer bi ranije završio meč.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Kuko » 02 mar 2015, 18:23

Veliki problem je dobiti Nadala u mecu na 5 setova na sljaci, jer protivnik uvijek ima 5-6 gemova gdje statira, i pokusava odmoriti od "bolesnih" spinova, koji bas razaraju njihovo fizicko stanje, posebno po jakom suncu, jer je odskok veci, a lopte onda jos teze vratiti. Djokovic je i 2012. i 2013. morao zrtvovati po jedan set, a tad Nadal puca iz svih oruzja (jbg nije svako Murray da ceka protivnika kad ce pokloniti mec i kasnije se jos buniti :lol: ).
samosarajvo je napisao/la: Kao što ni Rafa nije imao Novaka u finalu AO-a 2012 tako ni Novak nije Rafu u 1/2 RG-a 2013.I jedan i drugi meč su mogli zavrsiti set ranije.
Imali su oni jedan drugog u oba ta meca, ali je na kraju pravda zadovoljena jer su oba meca zasluzili pobjednici.
samosarajvo je napisao/la: Nadal je 5 set, poslje izgubljenog brejka naglasavam, odigrao vrhunski.Jedan od najboljih setova na sljaci sigurno.Pitanje vremena je bilo kad ce Novakov servis da popusti.
Slazem se. Citav taj mec je bio odlican, a posebno taj peti set Nadala. Bio je losiji samo u prvih par gemova tog seta jer mu je Novak uzeo momentum pred kraj cetvrtog seta. Kad je Rafa dosao sebi bio je ubitacan, pogadjao je iz svih pozicija i zasluzeno dobio taj mec.
samosarajvo je napisao/la: A ove bolesti,viruse, nespremnosti, zaboravljanja najbitnih udaraca tačno u finalima GS-ova necu komentarisati.
Smješno :crazy: :crazy: kuknjava
tj nije smjesno, vec smjesna je osoba koja to kaze.Iz njenih usta to zvuci mnogo smjesno, nedo bog reci da je neki drugi teniser bio povrijeđen,bolestan,nespreman ... :crazy:
Moras shvatiti da postoje igraci poput Federera i Djokovica koji na klasu mogu doci do 1/2 finala ili 1/4 finala, bez obzira sto imaju neke probleme (Magica je postavio gif gdje se to i vidi). Rafa to ne moze poput njih. Zato jedni imaju bruku vezanih 1/4 finala i 1/2 finala, a Rafa to nema. Ne mozes mi reci da Djokovic u periodu 2011-2014 nije imao bas nikakvih zdravstvenih problema, pa nije robot jbt. Rogera necu ni spominjati.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21808
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 02 mar 2015, 18:27

Gledajući ovaj video što je @formance postavio šta sve trebaš protiv Nadala odigrat da bi poen osvojio. Kontaš osvojio si poen ali Nadal nekako nađe neki udarac da te matira, većinom to budu fh passing shotovi ili fh dijagonale. Šta sve može sa fh odigrat.

Nadal da bi se na RG dobio moraš biti bolje fizički spremljen od njega, to je se najbolje pokazalo prošle godine. Novak dok je imao snage i držao je tempo i incijativu i dobio je taj set ali više nije imao snage i tu gubi svake šanse za pobjedom. To pecanje je samo jedan od razloga poraza ali ne tako značajan, najveći razlog poraza je - Nadal.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16778
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 02 mar 2015, 19:56

imate vcrs u 20:45 na HRT 2 intervju sa prvim reketom svijeta Novakom, pa eto ko ima taj kanal moze pogledati ;)

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 02 mar 2015, 19:59

formance je napisao/la:Niko ne garantuje da mu se ne bi desilo isto što i Nadalu u prethodnom setu kad je imao u dva navrata brejk prednosti (4-3 i 6-5). Naročito kada pogledamo nivo Rafinog tenisa. Rafa je fakat luđački odigrao čitav set, da nije bilo takve igre, Novak uopšte ne bi došao u situaciju da ga jedno pecanje poremeti, jer bi ranije završio meč.
Formacne objasnio kao i svaki put.
Nadalov nivo tenisa je bio bolestan tamo od 2-3 gema pa do kraja tog 5 seta, ja ne vidim koja verzija Novaka moze pobjediti "ono".
Sreca mu je pa je uzeo brejk na samom pocetku petog seta koristeci momentum sa kraja 4-og.Da je Rafa kreno od pocetka 5 seta sa tim levelom tenisa koji je igrao veci istog seta Novak bi zavrsio na 3 gema.
Isto tako treba dodati i cinjenicu da poslje tog pecanja Novak spasava brejk loptu i vraca stvari na 40:40.
Znaci niti je pecanje bilo kljucni poen za gubljenje gema, niti je Rafa iskoristio tu BL i tako drugim poenom nakon pecanja uzeo brejk.Znaci Novak se vratio na deuce i opet nije uspio.

@kuko
Znaci Nadal nije klasa ali pak Roger i Novak jesu?
Nijedan igrac sa iole ozbiljnim fizickim problemom ne moze pobjediti iole ozbiljnijeg protivnika sa druge strane.Primjer Nadal u finalu AO-a 2014.
Istina je da Novak i ROger mogu biti manje fizicki spremni i u losijoj formi a lakse pobijedjivati iz razloga sto imaju prije svega jaci servis te manje moraju raditi za svaki poen.Ali ovdje pricam o fizickoj spremi a ne o nekom ozbiljnijem problemu/povredi.
Roger i Novak nisu ni priblizno imali povreda i problema kao NAdal.Racunajuci i one za koje je Rafa sam kriv svojim stilom igre ali i one gdje se jednostavno nije dalo...
Iz tih razloga te njihovoj sklonosti ka brzim podlogama tj hc-u i travi im je bilo lakse praviti te nizeve.
Kod Rafe su se neke stvari sastale pa nema takve rekorde; na pocetku karijere je jednostavno bio nedovoljno dobar za travu i hc, kako je vrijeme odmicalo postajao je bolji i bolji ali i sve vise je bio van terena.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la MaGiCa » 02 mar 2015, 20:06

samosarajvo je napisao/la: A ove bolesti,viruse, nespremnosti, zaboravljanja najbitnih udaraca tačno u finalima GS-ova necu komentarisati.
Smješno :crazy: :crazy: kuknjava
tj nije smjesno, vec smjesna je osoba koja to kaze.Iz njenih usta to zvuci mnogo smjesno, nedo bog reci da je neki drugi teniser bio povrijeđen,bolestan,nespreman ... :crazy:

Smeshno je nemati svoj identitet i zhivot, vec bazirati isti na obozhavanju nekog tamo choveka koji zaradjuje za hljeb prebacujuci zhutu lopticu preko mrezhe.

Mozhda bi to zapravo bilo tragichno, da se takav lik ne manifestuje prozivanjem neistomishljenika i stalkovanjem istih po raznim forumima. :roll:

E, to je ono shto je smeshno. ;)

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.