NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

filip13
Postovi: 38357
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 20 jan 2018, 11:39

@bernarde,na sta licno si mislio,ovo oko dončića i poredjenja njega sa petrovićem i kukočem u tim godinama?

danilović je možda bio najbolji SG u evropi,za to vrijeme je stojaković bio 4. u nba u izboru za mvp sezone,neuporedivo je to

lumani
Postovi: 14968
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la lumani » 20 jan 2018, 11:52

filip13 je napisao/la:
lumani je napisao/la:Ne znam tko ce kakav biti ,ali polako sa prognozama samo zbog nekih statsa u no name ekipama.Sta vrijede Carmelu i 35ppg kada nije mogao ekipu uvesti u playoff..

Sto se Petrovica tice on je u onoj cuvenoj tekmi protiv KK Bosne(Kari Trener) zabio 35 ,40poena+odveo ih u finale Korac kupa.Prije je bilo malo drugacije za mlade igraca,Kosarka,Vojska,nije bilo trice, prije 28 godine nisi smio napustiti drzavu idt,itd.
a dončić je sa 18 godina u prvoj petorci eurobasketa,pored brojnih nba igraca,plus vjerovatno najbolji trenutno u euroligi

Najbolji su oni koji ekipu odvedu negdje a ne oni koji pumpaju stats kao naprimjer Shved ,neka ekipu odvede barem u final 4....Puno se gleda na ono zabio 20 imao 5 reb i 5ass a ono glavno izgubio tekmu niko ne spominje..@filip dobar Lukica ali polako sa njim...

filip13
Postovi: 38357
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 20 jan 2018, 11:56

samo kažem da je dončić ako ništa bar na nivou petrovica i kukča u tim godinama

lumani
Postovi: 14968
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la lumani » 20 jan 2018, 13:35

filip13 je napisao/la:samo kažem da je dončić ako ništa bar na nivou petrovica i kukča u tim godinama

Ma neka je i bolji sto se mene tice ;) ali Dragic bolji od Petra,je prosto :crazy:

filip13
Postovi: 38357
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 20 jan 2018, 13:39

lumani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:samo kažem da je dončić ako ništa bar na nivou petrovica i kukča u tim godinama

Ma neka je i bolji sto se mene tice ;) ali Dragic bolji od Petra,je prosto :crazy:

vidi,koliko se sjecam ti si tvrdio,mozda i dalje imas takvo misljenje ,da je petrovic bolji od novickog,je li tako?

lumani
Postovi: 14968
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la lumani » 20 jan 2018, 14:20

Da,nijedan igrac nije ostavio na mene trag kao Drazen,primi loptu a u dvorani se ne cuje muha...Gledao sam i Dirka najbolji visoki iz Evrope...Nekom je Gasol meni je Dirk,a nije ni Sabonis daleko...Kuki mi je bio Idol i on bi u ovoj ligi sada bio top 20.

filip13
Postovi: 38357
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 20 jan 2018, 15:27

lumani je napisao/la:Da,nijedan igrac nije ostavio na mene trag kao Drazen,primi loptu a u dvorani se ne cuje muha...Gledao sam i Dirka najbolji visoki iz Evrope...Nekom je Gasol meni je Dirk,a nije ni Sabonis daleko...Kuki mi je bio Idol i on bi u ovoj ligi sada bio top 20.

e eto vidiš,ti tvrdiš da je petrović bolji od igraca koji je bio mvp nba sezone,ok,mislim time praktički hoćeš reći da je petrović boljii od npr. barkleya,garnetta,jer su oni otprilike u ravni sa nowitzkim kad se pogledaju karijere bar na njihovoj poziciji,PF,e neko jbg smatra ,i ima nekakve argumente za to koji nisu samo nostalgija, tipa udje taj i taj igrac u dvoranu i sve utihne,da je dragić bar sa reprezentacijom i u nba,jer u evropi praktički nije ni igrao,bolji od petrovića

lumani
Postovi: 14968
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la lumani » 20 jan 2018, 15:35

filip13 je napisao/la:
lumani je napisao/la:Da,nijedan igrac nije ostavio na mene trag kao Drazen,primi loptu a u dvorani se ne cuje muha...Gledao sam i Dirka najbolji visoki iz Evrope...Nekom je Gasol meni je Dirk,a nije ni Sabonis daleko...Kuki mi je bio Idol i on bi u ovoj ligi sada bio top 20.

e eto vidiš,ti tvrdiš da je petrović bolji od igraca koji je bio mvp nba sezone,ok,mislim time praktički hoćeš reći da je petrović boljii od npr. barkleya,garnetta,jer su oni otprilike u ravni sa nowitzkim kad se pogledaju karijere bar na njihovoj poziciji,PF,e neko jbg smatra ,i ima nekakve argumente za to koji nisu samo nostalgija, tipa udje taj i taj igrac u dvoranu i sve utihne,da je dragić bar sa reprezentacijom i u nba,jer u evropi praktički nije ni igrao,bolji od petrovića

Pa ako cemo tako kako je onda Karl Malone nabolja 4 svih vremena a nije nista osvojio :?: Valjda je Dirk najbolji ili Duncan..Dragic nije u nba vise ostvario niti u Evropi..Kao igrac ili imas neku moc ili je nemas,to je tako..Moze Ronaldo iz Reala osvojiti jos 5 titula ali je meni Ronaldo de lima prekucao igru sa manje titula i kracom karijerom.Ja znam da ti volis da postavljas ko ima 20.000 poena 13245 skokova ali nije sve u tome..

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Epidaurus » 20 jan 2018, 16:00

Petrovic nije sigurno ni ispred Dirka ni ispred Paua (ispred njih dvojice niko ne moze, imaju i ogroman broj titula i individualna priznanja), a po meni nije ni ispred Kukoca. Tu je negdje oko top 5 Europljana ikad al prvi nema sanse.

Avatar
dscile
Postovi: 6175
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la dscile » 20 jan 2018, 16:15

Kad se racuna top 5 Evropljana zasto se prica o igracima iz 80ih i na dalje? Sta je npr. sa Zucka Koraca? Gdje bi vam se on kotirao?

I nije ovo nikakav potcjenjivacki upis, nego stvarno pitam. A inace mi se cini da slabo ko u te konverzacije ubraja Stojakovica ili mu pridaje dovoljno znacaja. Normalno, sigurno nije top 5, ali rijetko kada bude spomenut u slicnim diskusijama, a imao je odlicnu karijeru.

lumani
Postovi: 14968
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la lumani » 20 jan 2018, 16:33

dscile je napisao/la:Kad se racuna top 5 Evropljana zasto se prica o igracima iz 80ih i na dalje? Sta je npr. sa Zucka Koraca? Gdje bi vam se on kotirao?

I nije ovo nikakav potcjenjivacki upis, nego stvarno pitam. A inace mi se cini da slabo ko u te konverzacije ubraja Stojakovica ili mu pridaje dovoljno znacaja. Normalno, sigurno nije top 5, ali rijetko kada bude spomenut u slicnim diskusijama, a imao je odlicnu karijeru.

Ima tu mnogo igraca...Galis,Sabonis,Parker..Bodiroga je naprimjer ono o cemu pricas,nije bio u nba,ali je bio killer ubica..Po meni ispred Bogdanovica,Hezonje,Mirotica i slicnih...

filip13
Postovi: 38357
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 20 jan 2018, 17:36

lumani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
lumani je napisao/la:Da,nijedan igrac nije ostavio na mene trag kao Drazen,primi loptu a u dvorani se ne cuje muha...Gledao sam i Dirka najbolji visoki iz Evrope...Nekom je Gasol meni je Dirk,a nije ni Sabonis daleko...Kuki mi je bio Idol i on bi u ovoj ligi sada bio top 20.

e eto vidiš,ti tvrdiš da je petrović bolji od igraca koji je bio mvp nba sezone,ok,mislim time praktički hoćeš reći da je petrović boljii od npr. barkleya,garnetta,jer su oni otprilike u ravni sa nowitzkim kad se pogledaju karijere bar na njihovoj poziciji,PF,e neko jbg smatra ,i ima nekakve argumente za to koji nisu samo nostalgija, tipa udje taj i taj igrac u dvoranu i sve utihne,da je dragić bar sa reprezentacijom i u nba,jer u evropi praktički nije ni igrao,bolji od petrovića

Pa ako cemo tako kako je onda Karl Malone nabolja 4 svih vremena a nije nista osvojio :?: Valjda je Dirk najbolji ili Duncan..Dragic nije u nba vise ostvario niti u Evropi..Kao igrac ili imas neku moc ili je nemas,to je tako..Moze Ronaldo iz Reala osvojiti jos 5 titula ali je meni Ronaldo de lima prekucao igru sa manje titula i kracom karijerom.Ja znam da ti volis da postavljas ko ima 20.000 poena 13245 skokova ali nije sve u tome..

vecina koliko ja vidim smatra duncana najboljim PF ikad

nisi skontao izgleda,novickog vecina smatra jednim od 4-5 najboljih na poziciji PF,znaci ravnim npr. barkley,garnettu,a ti tvrdiš da je petrovic bolji od dirka,znaci li to to da mislis da je petrovic bolji i od garnetta,barkleya?

za dragića se obrati @kawhiju,ja ga nisam spomenuo u poredjenju sa petovićem

filip13
Postovi: 38357
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 20 jan 2018, 17:39

dscile je napisao/la:Kad se racuna top 5 Evropljana zasto se prica o igracima iz 80ih i na dalje? Sta je npr. sa Zucka Koraca? Gdje bi vam se on kotirao?

I nije ovo nikakav potcjenjivacki upis, nego stvarno pitam. A inace mi se cini da slabo ko u te konverzacije ubraja Stojakovica ili mu pridaje dovoljno znacaja. Normalno, sigurno nije top 5, ali rijetko kada bude spomenut u slicnim diskusijama, a imao je odlicnu karijeru.

imao je odličnu karijeru u nba za evropljanina ali ne bas dugu karijeru,u smislu da je dugo bio na visokom nivou,kao npr. gasol ili novitzki

Avatar
alemsa
Postovi: 24446
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 20 jan 2018, 17:46

Dirk je najbolji, pa Pau, pa Parker, pa Marc pa Peja Stojakovic :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

filip13
Postovi: 38357
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 20 jan 2018, 21:04

lumani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
lumani je napisao/la:Da,nijedan igrac nije ostavio na mene trag kao Drazen,primi loptu a u dvorani se ne cuje muha...Gledao sam i Dirka najbolji visoki iz Evrope...Nekom je Gasol meni je Dirk,a nije ni Sabonis daleko...Kuki mi je bio Idol i on bi u ovoj ligi sada bio top 20.

e eto vidiš,ti tvrdiš da je petrović bolji od igraca koji je bio mvp nba sezone,ok,mislim time praktički hoćeš reći da je petrović boljii od npr. barkleya,garnetta,jer su oni otprilike u ravni sa nowitzkim kad se pogledaju karijere bar na njihovoj poziciji,PF,e neko jbg smatra ,i ima nekakve argumente za to koji nisu samo nostalgija, tipa udje taj i taj igrac u dvoranu i sve utihne,da je dragić bar sa reprezentacijom i u nba,jer u evropi praktički nije ni igrao,bolji od petrovića

Pa ako cemo tako kako je onda Karl Malone nabolja 4 svih vremena a nije nista osvojio :?: Valjda je Dirk najbolji ili Duncan..Dragic nije u nba vise ostvario niti u Evropi..Kao igrac ili imas neku moc ili je nemas,to je tako..Moze Ronaldo iz Reala osvojiti jos 5 titula ali je meni Ronaldo de lima prekucao igru sa manje titula i kracom karijerom.Ja znam da ti volis da postavljas ko ima 20.000 poena 13245 skokova ali nije sve u tome..

vecina koliko ja vidim smatra duncana najboljim PF ikad

nisi skontao izgleda,novickog vecina smatra jednim od 4-5 najboljih na poziciji PF,znaci ravnim npr. barkley,garnettu,a ti tvrdiš da je petrovic bolji od dirka,znaci li to to da mislis da je petrovic bolji i od garnetta,barkleya?

za dragića se obrati @kawhiju,ja ga nisam spomenuo u poredjenju sa petovićem

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 20 jan 2018, 23:05

alemsa je napisao/la:Dirk je najbolji, pa Pau, pa Parker, pa Marc pa Peja Stojakovic :kafa:
Kukoč i Sabonis se mogu tu ubaciti, al u suštini to je to. Bilo je još dobrih igrača, ali nisu taj nivo. Umjesto Peđe se mogu ubaciti. Prva 4 su nedodirljiva.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
alemsa
Postovi: 24446
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 21 jan 2018, 00:18

Kawhi je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Dirk je najbolji, pa Pau, pa Parker, pa Marc pa Peja Stojakovic :kafa:
Kukoč i Sabonis se mogu tu ubaciti, al u suštini to je to. Bilo je još dobrih igrača, ali nisu taj nivo. Umjesto Peđe se mogu ubaciti. Prva 4 su nedodirljiva.

Ma bolji je Stojakovic, imo je kvalitetnih sezona u nba, 3 puta all star, 24ppg sezonu, u playoffu znao biti jak isto
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25707
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la SiamoNoi » 21 jan 2018, 02:30

Ovaj lumani izgleda zadnji put pratio NBA devespete.Pari C.Barkley i ostala ergela nadobudnih bivsih igrača koji su uvjereni da je prije sve bilo bolje.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Epidaurus » 21 jan 2018, 02:45

Ne mogu ni Pedja ni Marc ni blizu sa Drazenom i Tonijem. Drazen jeste precijenjen kod vecine kad ga se gura da je najbolji i tako te stvari al Pedja, Marc i Dragic ( :facepalm: ) ne mogu ni blizu njemu. Za Kukija da ne pricam, covjeka se konstantno podcjenjuje a najbolji je Ex-Yu igrac ikad i vjerovatno najveci talenat kojeg je ikad Europa dala (uz Doncica). Na neki nacin je imao i nesrecu da dodje u onakve Bullse koji su ga zbog svojih potreba nabili masom i time na neki nacin ugusili dobar dio magije i posebnosti koje je imao.

lumani
Postovi: 14968
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la lumani » 21 jan 2018, 08:25

SiamoNoi je napisao/la:Ovaj lumani izgleda zadnji put pratio NBA devespete.Pari C.Barkley i ostala ergela nadobudnih bivsih igrača koji su uvjereni da je prije sve bilo bolje.

Da,da ;) ja sam ih barem gledao balavac.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.