KK Bosna

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,ultrasstyle_tz

Avatar
AdiFKS
Postovi: 1413
Pridružen/a: 12 maj 2014, 01:22
Lokacija: 1946 / 1987
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la AdiFKS » 22 okt 2014, 00:19

Molim vas, posto vidim da i a ljudi koji bolje vladaju materijom, kakav je to klub Royal, ko stoji iza njega...ko je vlasnik?
Ko krene na nas, u startu se zajeb'o. - 1987 -

"Uvijek trava, nekad bijelo, nikad zuto, nikad Zeljo"

bordobijeli
Postovi: 14292
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la bordobijeli » 22 okt 2014, 00:25

ko god je doprinjeo da situacija bude ovaka kakva jeste sad treba da odgovara , pratim medije opet se ide od sustine problema i trazenja pravi krivaca odnosno ime i prezime i koje koliko kriv nego se nabacuje prica sda -sdp sto nece donijeti rijesenje problema .a neko odma koristi u politicke svrhe situaciju .i kao sto reko ako je moj babo kriv treba da odgovara i tu je kraj price ,nema oprosta nikom za ovu situaciju .

vedator
Postovi: 1325
Pridružen/a: 16 okt 2013, 16:05
Lokacija: fb.me/BHtubeTV
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la vedator » 22 okt 2014, 00:29


Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Neutral » 22 okt 2014, 00:31

AdiFKS je napisao/la:Molim vas, posto vidim da i a ljudi koji bolje vladaju materijom, kakav je to klub Royal, ko stoji iza njega...ko je vlasnik?

Dao sam ti već link drug.

http://www.****/clanak/141938/skupst ... osna-royal



Dino Konaković je jedno veliko zlo kojeg brani stranka samo da ne bi došlo do prljanje imena te iste stranke. Javna je tajna da je od KK Bosne napravio ekipu koja gubi od Mladosti sa 30 razlike, da širi svoj utjecaj radi privatne dobiti, te da je obični fejker koji glumi gospodu.

Rekao sam već ranije, da je normlna država taj čovjek bi sada bio u sudnici gdje bi odgovarao za svoje postupke naspram evropskom gigantu.

Avatar
AdiFKS
Postovi: 1413
Pridružen/a: 12 maj 2014, 01:22
Lokacija: 1946 / 1987
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la AdiFKS » 22 okt 2014, 00:37

Procito sam link, i vidim ime koje se vodi kao vlasnik. Mene sada interesuje jer vjerujem da je takva prica, ko je zapravo vlasnik Royala?


A o Konakovicu se wve zna. Njega jos mogu braniti ili familija, ili zasljepljeni SDA glasaci i clanovi, ne zeleci sebi priznati koji je zapravo to skot i malverzator.
Ko krene na nas, u startu se zajeb'o. - 1987 -

"Uvijek trava, nekad bijelo, nikad zuto, nikad Zeljo"

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Kevin » 22 okt 2014, 08:03

najjači mi je ovja dio:
Ovim bi sporazumom Bosna ustupila Royalu svoje mjesto u Ligi 13 te ime i grb na korištenje, dok bi se Royal obavezao da višak godišnje dobiti uplaćuje bivšem prvaku Evrope, koji bi pak od toga vraćao dugove i, ako i kad bude dovoljno sredstava, ponovno stao na vlastite noge.
koji višak jebote..široki jedva opstaje a konstantno igra aba ligu, igokea pada, pola klubova odbilo igranje u prvoj ligi, neki se ugasili samo na omladinske pa čak ni niže ne igraju itd..
o kakvim viškovima ovi pričaju..lakrdija..

i kako ce sad kad je bosna ustupila sve royalu, royal igrati ligu 13..ne vidim smisao iako mislim da će savez na to pristat jer nitko drugi neće da igra..ali to je smiješno realno gledajući..
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

lumani
Postovi: 14941
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la lumani » 22 okt 2014, 08:43

aleksandar_veliki je napisao/la:
bordobijeli je napisao/la:uskoro sve izlazi na vidjelo i sve ce se znati Dino je najmanji krivac ima puno drugih koji ce morati dati odgovore na neke stvari .
O cemu ti, Bosna je duzna oko 5.5 miliona maraka. Dugovi su nastali od 2004. do 2013, Dino je bio direktor od 2003. do 2007. Dino je od kluba napravio menadzersku srbijansku ispostavu. Dino je nakon odlaska i dalje bio u klubu, a ugovori koji su sklopljeni u njegovo vrijeme dosli su na naplatu kasnije. Pusti se ublehaske na facebooku, taj covjek je danas glasao da se grb i ime dadnu nekom Royalu. Šta je Royal dao Bosni. Zašto Royal, a ne Sparsi, ili recimo Cedevita. Zasto? Zato sto je predsjednik Skupstine vlasnik Royala. Ublehasi ce uvijek naci neki izgovor, a mi cemo uvijek biti ovce i neka cemo, ko nas prci kad smo papci...

I ovo nije nikakvo mijenjane imena, odnosno dodavanja imena sponzora klubu. Ovo je nesto drugo, pitam se kako su posteni Harun, Dino i Stoja zamislili Royal ubaciti u elitni rang takmičenja. Umjesto Bosne? Zasto Royal, a ne KK Donji Vakuf. Ublehasi ostaju ublehasi...

Edit: Revizija poslovanja od sest mjeseci ne traje ni u BH Telecomu, pa se polovicno ista prezentira 10 dana nakon izbora i tri dana prije početka prvenstva. Cudno? Meni ne, ali tebi koji tvrdis da Dino zvani ja imam kljuc nije kriv, sasvim sigurno jeste...

:thumbup: Svaka na mjestu :!: Ne zna se ko je veci lopov.Jedini klub za kojim sam navijao kada se spomene Kosarka :(

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 22 okt 2014, 09:10

aleksandar_veliki je napisao/la:
bordobijeli je napisao/la:ko god je doprinjeo da situacija bude ovaka kakva jeste sad treba da odgovara , pratim medije opet se ide od sustine problema i trazenja pravi krivaca odnosno ime i prezime i koje koliko kriv nego se nabacuje prica sda -sdp sto nece donijeti rijesenje problema .a neko odma koristi u politicke svrhe situaciju .i kao sto reko ako je moj babo kriv treba da odgovara i tu je kraj price ,nema oprosta nikom za ovu situaciju .
Druze, na danasnjoj sjednici Skupstine je o reviziji receno samo ovo sto sam ti napisao. Delegati iste nisu dobili na uvid tu reviziju, kao nema se vremena i onda su nakon toga glasali za zamrzavanje. Jedan covjek samo nije glasao, odnosno istupio je iz Skupštine. Znam ga dobro :). Dakle, oni ne daju da se nesto sazna...
taj što je glsado protiv je vlasnik ovog portala koliko ja znam :) i svka mu čast. Royal je nastao prošle godine da bi sin od ovog vlasnika imao gdje igrati, a da bi isto tako ovaj trenutno imenovani trener KK Bosna imao gdje biti trener. On je isto tako jedan od osnivača Royala i zbog toga je on nedavno izabran za trenera. Da su se našle pare za isplatu VUčureviću onda bi se našao novi trener :) vrlo jednostavna matematika. O tome ko je kriv za propast Bosne možemo samo kad izađe na vidjelo revizija, ako uopšte izadje :)

@aco možeš li mi reći ko je taj čovjek koji je došao ispred Cedevite ako sam te dobro shvatio, a i ja sam nešto načuo ranije.
@kevine, možda se i pojavi višak, ali nikom neće biti u interesu da ga vraća u KK Bosna nego da ga uloži kako bi klub doveo bolje igrače :)

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la 44Bertans » 22 okt 2014, 09:14

Šteta velika košarkaška imena sebi ne dozvoljavaju ovo.... pogrešno će neko shvatiti ono što bih napisao, pa neću. KK Bosna je KK Bosna, nikakvi rojali kur.. palci... šteta.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: KK Bosna

Post Postao/la skyisthelimit » 22 okt 2014, 10:17

Konakovicu, hvala ti. Dosla su vremena da se kriminalcima zahvaljujemo.
15.10 - 15.06 ...

fedeltafrotta
Postovi: 4055
Pridružen/a: 01 apr 2013, 00:24
Lokacija: www.fkzeljeznicar.ba
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la fedeltafrotta » 22 okt 2014, 10:22

ne mogu da vjerujem sta uradise od klube :oops:
17.09.1921. Radnički klub ljudskih vrijednosti !

"Ma, Željo je, bolan, najveći i čast mi je igrati, čast je biti na Željinoj klupi, a ne još kapiten biti…"

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la Zip » 22 okt 2014, 10:32

E ovako, s obzirom da sam upucen u neke stvari, pa cu pokusati dakazem..

Royal je tokon 2-3 godine bila tzv "Bosna 2", Royal je stvoren, ja sam siguran, samo iz upravo ovog razloga da bi se mogli fuzirati.
U Royalu su igrali djeca Bosne, kadeti, juniori i oni koji nisu mogli biti u prvoj ekipi. Igrali su u A2 ligi, i da kojim slucajem nisu usli u A1 do ovoga ne bi ni doslo.
Jedini spas za Bosnu je upravo ova fuzija, gubis sve, kako dugovee tako i istoriju..
Glavni krivic za ovo su Nihad Imamovic, kunem se da je najvise stete napravio.. Dino Konakovic, potpisivali se ugovori koje u to vrijeme je mogao samoo Partizan, Cibona, i ovi malo jaci i dobrostojeci klubovi da isprate.. Oni koji su igrali Evroligu.. Jedan Ivanovic, celavi cetvorka, imao je oko 20 000 EURAAA platuu, Vucurevic, koji je za svaki poen u Bosni zaradjivao preko 2 000 EURAA, Lenc Wiliams je imao preko 15 000 EURA, dovodjeni su neki kvazi amerikanci, tipa onog nicka wiliamsa, koji je ko budala skako, rasared Wriht, koji je samo protiv cibone odigrao jedno poluvrijeme, dao 32 poena i od tad NISTA.. Sve su to igraci koji nisu placen ispod 10 000 EURA..
Dobrog amerikanca ne mozes dovesti ispod navedene cifre..
Vjerujem da su pomenuta dva grobara od Bosne uzeli sigurno milionee..
Bosna mozda od svih klubova na podrucju Sarajeva je imalaa najvecu podrsku svih organa vlasti, imala je pare, dobivalo se, al su to sve pokralii..

Mnostvo toga jos imaa, al da se ne ulazi u dublju analizu, jer je to sve propaloo..

NASA kosarka je na DNUU.. Pogledas nam od prve do trece lige, i svakom poznavaocu sporta je dovoljnoo.. Da se mene pita, ja bih kosarku ukinuoo kod nas.. Mnogi klubovi su napravljeni da se peru paree preko istih, a ne u svrhu razvoja mladih kosarkasaa..

gazijabih
Postovi: 321
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la gazijabih » 22 okt 2014, 10:35

Tekst jednog košarkaškog stručnjaka koji mi je poslao na mail, pa ga prenosim u cijelosti:
Nažalost sjećanje me dobro služi, pa se sjećam i KK Bosne u ratu, kao i njenog grčevitog preživljavanja, ali i ranjavanja formiranjem paralelnog kluba, gdje je prava Bosna morala nositi naziv USD Bosna kako bi se izbjegla privatizacija i pripisivanje uspjeha ratnim i poratnim tajkunima. Sjećam se da je tada na suprotnoj igračkoj strani protiv USD Bosne bio upravo i Admir Bukva. Bosna je vegetirala koju godinu i onda je uspješni biznismen preuzeo pravu Bosnu. Teško je ne biti uspješan biznismen kada iza tebe stoji stranka u vidu BH Telekoma, kao i pojedini tajkuni koji su ti omogućili da uvoziš gotova auta montirajući točkove u Vogošći prezentirajući to kao bh proizvod koji ne podliježe carini. Lako je bilo biti i menadžer godine kad potkradaš državu uz pomoć stranke na vlasti za porez i u startu si ispred konkurencije. Prava sposobnost Imamovića i uspješnost njegovog ASA auta se pokazuje kada je ukinut porez na carinu i kada je Renault sa Bunjom preplavio tržište. Ugasi se se ASA, ugasi se Bosna!
Nihad Imamović nije došao u KK Bosnu kao zaljubljenik u košarku, već kao biznismen u delirijumu uspjeha rada sa ASA autom koji će izvući korist iz te iste KK Bosne, a istoj donijeti stabilnost i uspjehe radi svojih uspjeha. U onakvoj situaciji nakon rata, nije bilo potrebno puno investirati novca od BH Telekoma da Bosna opet izbije na čelo nekvalitetne bh lige u eri Sabita Hadžića. Ne treba zaboraviti da je tada ta Bosna u evropskim takmičenjima gubila po 40 razlike od srednje jakih evropskih ekipa (čisto da se povuče paralela kvalitete Bosne iz te prve ere uspješnosti i kasnije).
Kada je trebalo napraviti iskorak i stepenicu više u povratku na stare staze slave, dolazi do kraha zbog nedostatka sposobnosti i znanja u radu sa sportskim kolektivom. Ekipu oko Nihada i njega samog ponio je mizeran uspjeh da su se okuražili uvesti KK Bosnu u prve veće dugove kroz eru Prodanović-Bradić kada je Bosna doživjela svoj prvi sunovrat. Recept dovođenja što više neprovjerenih igrača, eksperimentisanje s ekipom, potpisivanja ugovora, raskidanja ugovora na štetu kluba, neizmirivanje dugovanja dovelo je KK Bosnu u velika dugovanja. Bosna je pred gašenjem!
Tada u klub dolazi penzionisani igrač, mladi ambiciozni Dino Konaković pun elana i donosi jednu novu dimenziju u klub. Viziju s kojom bi Bosnu vratio na staze stare slave uz pomoć već tada nezamjenjivog predsjednika Nihada Imamovića, zamalo prvog grobara KK Bosne.
Dolazi do prvih pomaka uz provjerenu finansijsku pomoć politički jakog BH Telekoma i prišivenog interesdžije ASA auta i opet nije bilo teško pokupiti sve što valja u bh ligi i polako se izdizati iz ponovo posutog pepela. Kako je bh liga znatno jača nego onda iz ere Hadžića, nije bilo lako doći do ranijih uspjeha i kupiti mir u kući. Svi će uspjehe Bosne kad je bila najjača poslije rata pripisati Imamoviću, Konakoviću i Bajramoviću, ali pravu ekspanziju u KK Bosni je pokrenuo povratak Nenada Markovića!
Dolaskom Nene, drugi sponzori su prepoznali ozbiljnost rada Uprave, navijači su sa nestrpljenjem isčekivali utakmice da vide Nenu i neke nove nade! Sve se odvijalo u pravom smjeru i iz godine u godinu je bilo bolje...pristizao je novac od uplata roditelja za djecu u mlađim kategorijama, novac od malih, srednjih i velikih sponzora, novac od BH Telekoma...ali Uprava u zlatnoj eri nije dozvoljavala nikakav pristup finansijama i potpuno je netransparetno radila. Već tada je njihov rad izazivao sumnje, ali Nenine partije su to sve držale u sjeni. Kontinuirano se pominjalo kako su dugovanja velika i kako se prvo mora sanirati dug za koji ne znamo ni koliki je, ali znamo kad je nastao i ko ga je napravio još kao predsjednik u eri Prodanović-Bradić. Taj isti čovjek je i u zlatnoj eri u svojoj udobnoj fotelji sjedio kao sponzor i finansijski spasitelj Bosne. Potpisivali su se ugovori sa stotinama juniorima u vidu stipendija koje nikad nisu dobili nit su znali sta su potpisali, potpisivali su se ugovori sa košarkašima koji su na ruke dobijali manje sume, potpisivali su se ugovori na štetu kluba u slučaju prijevremenog raskida. U prevodu, upumpana sredstva su se morala iscrpiti na bilo koji način kroz papire i lažne brojeve. Sve se isto radilo kao u eri Prodanović-Bradić, jedino što je ovaj put u kombinacije bio uključen i Beobasket, te se radilo samo sa više nula za razliku od prve propasti Bosne.
Poniranje Bosne se već naziralo krajem karijere Nenada Markovića, ali tad je pomogla ABA Liga organiziranjem F8. To je bio zenit zlatne generacije KK Bosne kao i zenit mogućnosti i sposobnosti Uprave, Konakovića i Imamovića! Nakon toga već kreće na naplatu svaka prevara i obmana, a nije doveden neki novi Neno Marković koji bi zadržao taj status ili podigao na viši nivo. Nakon toga, smjenjivali su se treneri, igrači, prodavali se juniori iz omladinskog pogona koji je nastao inercijom uspjeh prvog tima, a ne programom razvoja omladinske škole, pa je padom Bosne padao i omladinski pogon osuđen na inerciju uspjeha prvog tima. Neću ulaziti u ugovore pojedinačno, ali je dovoljno pomenuti dolazak amerikanca pred početak sezone i raskid ugovora nakon 5 utakmica na štetu kluba, kao i ispucavanje kote broja igrača u ABA ligi već u 5 kolu. Dovoljno je pomenuti slučaj Vukoičić koji jedao ostavku i koja nije prihvaćena, da bi mu nakon 2 kola bio uručen otkaz i Bosna je po klauzuli ugovora bila dužna isplatiti sve kao da je trener do isteka ugovora, a da je njegova ostavka prihvaćena ne bi imao prava na nikakva potraživanja. Tada se već znalo da Bosna velikim koracima srlja ka propasti. Već tada se dalo naslutiti po izjavama Konakovića da ako Bosna želi nešto više napraviti mora se usvojiti ''Zakon o sportu'' gdje bi Bosna bila haman pa privatni klub. Već tada je bilo primjetno da su vrata svim bivšim asovima KK Bosne, pa i samome Neni Markoviću zatvorena!
Konaković nakog nabijanja dugova, varanja sponzora, nabijanja troškova, podizanjem kredita postavlja žrtveno janje Admira Bukvu (istog onog koji je igrao protiv USD Bosne) na svoje mjesto da svojom sposobnošću do kraja unakazi Bosnu, kako bi se ugasila, a za njom se ugasile i mutne radnje Imamovića, Konakovića i Ražnjatovića i njihovih ljudi unutar struktura KK Bosne. Dino Konaković se malo okrenuo politici, završio fakultet, uvalio se u Kanton, organizovao biznis nogometnu ligu, ugurao se u KSBiH i kroz taj period koji ne moram pominjati (zadnjih 5 godina) - je pripremio teren sa svojim nadređenim da privatizuje Bosnu.
Evo došli smo i do te zadnje faze, gdje je formiran fantomski KK Royal 2103. godine koji će se fuzionirati sa KK Bosnom i preuzeti sve što je Bosnino, osim dugova koji ostaju trajna hipoteka KK Bosni da ne bi nekom palo na pamet da budi tu Bosnu iz dubokog zamrznutog sna punoj dokaza o malverzacijama ranije pomenutih ljudi!
Bivši igrači iz ere Hadžića koji su prividno bili digli Bosnu iz pepela su zaključno sa 21.10.2014. udarili i posljednji ekser u kovčeg KK Bosne.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la storm_raider » 22 okt 2014, 10:45

Kao neko ko je prosao omladinski pogon Bosne i vratio se u i oko kluba godinama aktivno, mogu reci da je iskljucivi krivac Konakovic i njegovi talovi sa raznoraznim menadzerima. To sam pisao ovdje godinama. Mnogi su isto govorili za Nihada Imamovica, ali vjerujte, on je godinama svojim privatnim parama drzao Bosnu aktivnom i vracao dugove iz svog dzepa. Ocekujem sa SportSport ispita ovo sve.
Dino Konakovic je dizao kredite kojima je Bosnu digao na onaj nivo na kojem je bila (top 16 ULEB), ali kada je trebalo vracati kredit pobjegao je, jer izgovor "ostavljam Bosnu sada kada je najveca drugima da je pravilno vode" je bio samo maska. Mnogi pametni ljudi su tada otisli, a Dino kao najuspjesniji menadzer postao aktivan politicar i jedan od miljenika SDA vrha.
Pisao sam ovdje da on i dalje ima veliki uticaj u KK Bosni i da se samo ceka da Bosna dodje do nivoa definitivnog stavljanja kljuca na bravu, da bi neki fiktivni klub kupio KK Bosnu za 1 KM i preuzeo sve dugo i prostorije KK Bosne (koje vrijede milione) ili napravio kao sada ovu nemogucu fuziju (u principu sve je to isto - zamislite samo koliko vrijede prostorije kluba, a KK Bosna ih ima mnogo vise nego sto se misli.)
Dakle, istina koliko god smetala nekome je takva i treba biti jasno da tu nema ljubavi prema KK Bosni, koja je tom istom Dini dala odskocnu dasku u zivotu (koliki god da je bio kosarkaski antitalenat) i bez te iste KK Bosne on ne bi bio danas ovo sto jeste, vec je cisti interes u pitanju. Dakle, lesinarskim rukama je ucinio ogromnu nepravdu ovom gradu i velikom simbolu Bosne i Hercegovine i Sarajeva i koliko god ovo sa Royalom bilo i uspjesno mozda, ja definitivno necu ici na utakmice (sve i da Mirza Teletovic sa Brooklynom dodje). Bosna je bila jedna i jedna ce uvijek i ostati, mozda vise nije ostalo ni ime, ali u mom srcu ce zauvijek ostati KK Bosna kao simbol moje mladosti i nalazenja sebe. Mjesto gdje sam naucio napravio prve kosarkaske i zivotne korake, ubacio prvu loptu u kos i prve prijatelje stekao.
Mirza, neka ti je rahmet dusi. Mozda je i bolje sto ovo ne gledas.
Sport je lijek za tijelo i duh.

al...
Postovi: 3924
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la al... » 22 okt 2014, 11:06

Većina navedenog što je napisano u prethodnim tekstovima je tačno da ne ponavljam šta su drugi napisali... ima još jedan mali detalj koji je propušten, a to je da su mozgonje tim koji je već bio u silaznoj putanji nakon F8 sezone zadužili još pride kreditom kod Razvojne banke da bi guzonje mogle na utakmice sa Gran Canariom ići full čarterom od-do i da bi se isfinansiralo skupo učešće u Saporta kupu u kome za razliku od ABA lige moraš platiti sve - transport, troškove, hotele i sl. Tako da osim dugovanja igračima, direkciji Skenderije i sl. ima i ozbiljno dugovanje finansijskim povjeriocima koje je sada vjerovatno veliko ko' balon zahvaljujući zateznim kamatama.
Ja sam čovjek koji radi u finansijama i postaviću jedno retoričko pitanje, a to je: koja bi to budala cijeneći zdrave tržišne principe dala zdrave pare u ruke organizacije koja je tada bila označena kao projekat u velikoj silaznoj putanji (pad gledanosti, sponzora, generalno priliva novca), koja je već bila obilježena kao firma koja nikome ne vraća dugove. Znači, bacila se lova u bunar i to lova banke koja je primarno zadužena da kreditira privredu u državi sa 27,5% nezapooslenih!!! Ovakva potpuno sumanuta transakcija nije mogla ići bez velike jaransko-stranačke sprege svih aktera i to mi nažalost ne daje nikakvu nadu da će ovo ikada biti razriješeno i akteri kažnjeni - igrača je previše i znaju da samo jedan padne, ode cijela hobotnica. Stoga očekujem da će dotična ekipa preko svojih medijskih telala učiniti sve da se ovo gurne pod tepih, a nama će ostati samo ono "nekad bilo". Žalosno.

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 22 okt 2014, 11:11

Ne želim sad svađu i branjenje DIne, ali @gazija taj tvoj košarkaški stručnjak je izgleda BUkva Admir.

Molim nekoga bilo koga ko ima vremena da iščačka kad je došao koji igrač i trener. Evo recimo Vlada Vukoičić je koliko se ja sjećam došao nakon što je DIno otišao. Znači ne može se pisati na način da se i ovih zadnjih sedam godina pripisuje DIni. Ako je Dino upravljao Bukvom i tih sedam godina onda je ovaj malo je reći glup.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 22 okt 2014, 11:40

zaboljisportuBiH je napisao/la:Ne želim sad svađu i branjenje DIne, ali @gazija taj tvoj košarkaški stručnjak je izgleda BUkva Admir.

Molim nekoga bilo koga ko ima vremena da iščačka kad je došao koji igrač i trener. Evo recimo Vlada Vukoičić je koliko se ja sjećam došao nakon što je DIno otišao. Znači ne može se pisati na način da se i ovih zadnjih sedam godina pripisuje DIni. Ako je Dino upravljao Bukvom i tih sedam godina onda je ovaj malo je reći glup.

teško da bi on sam o sebi ovako pisao
Konaković nakog nabijanja dugova, varanja sponzora, nabijanja troškova, podizanjem kredita postavlja žrtveno janje Admira Bukvu (istog onog koji je igrao protiv USD Bosne) na svoje mjesto da svojom sposobnošću do kraja unakazi Bosnu, kako bi se ugasila
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 22 okt 2014, 12:04

U pravu si @nermine promakla mi je ta rečenica, pa odbacujem mogućnost da je to BUkva lično, ali poenta mog posta je bila da se ovdje potencira DIno mnogo više nego BUkva a logika govori da je ustvari obratno. Evo vi ste novinari, hajd malo zavirite u arhivu pa pronađite kad je ko od ovih igrača potpisao za Bosnu. Kad je Vlada došao?
Mnogim igračima koji su prodefilovali kroz Bosnu zadnjih pet godina je taj isti BUkva lagao, dugovao im, pravio reprograme i sl. Sunovrat omladinskog pogona je počeo dolaskom BUkve, a taj isti omladinski pogon se samofinansirao od članarina i bio je jako stabilan do dolaska BUkve. To su mi potvrdili ljudi koji su tamo radili u to vrijeme.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la nerminh74 » 22 okt 2014, 12:13

zaboljisportuBiH je napisao/la:U pravu si @nermine promakla mi je ta rečenica, pa odbacujem mogućnost da je to BUkva lično, ali poenta mog posta je bila da se ovdje potencira DIno mnogo više nego BUkva a logika govori da je ustvari obratno. Evo vi ste novinari, hajd malo zavirite u arhivu pa pronađite kad je ko od ovih igrača potpisao za Bosnu. Kad je Vlada došao?
Mnogim igračima koji su prodefilovali kroz Bosnu zadnjih pet godina je taj isti BUkva lagao, dugovao im, pravio reprograme i sl. Sunovrat omladinskog pogona je počeo dolaskom BUkve, a taj isti omladinski pogon se samofinansirao od članarina i bio je jako stabilan do dolaska BUkve. To su mi potvrdili ljudi koji su tamo radili u to vrijeme.
ja nisam novinar, a bukva je nesposobnoscu jos vise zavio u crno bosnu, ali dino je udario cvrste temelje ovoga duga tako sto je pravio ogronme ugovore sa igracima i sto je uzeo kredite za igranje ULEB Cupa i dao ostavku prije nego sto su ti krediti dosli na naplatu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: KK Bosna

Post Postao/la malitraktor » 22 okt 2014, 12:14

izbrisan mi je post u kome se napisao da ako se ovom KK Frankestajnu odobri igranje Lige 13, tek moze ocekivati nastavak smrada iz istih krugova iz kojih je KK Bosna ugasena, jer je vlasnik Royala obicni vozac, marioneta bratije. Zivi bili pa vidjeli, sto bi Baza zivotinja rekao u "Valter brani Sarajevo".

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.