NBA sezona 2017/2018

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko će postati prvak NBA lige za sezonu 2017/2018?

Anketa je završila: 16 nov 2017, 15:15.

Golden State Warriors
68
49%
Cleveland Cavaliers
29
21%
San Antonio Spurs
8
6%
Oklahoma City Thunder
11
8%
Boston Celtics
7
5%
Houston Rockets
5
4%
Niko od navedenih
10
7%
 
Ukupno glasova: 138

Avatar
alemsa
Postovi: 24330
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 13 apr 2018, 09:16

RollsRoyce je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
RollsRoyce je napisao/la:Hajde ne serite, lik je bolestan kosarkas koji svaku noc ostavlja srce na terenu, prosle godine ste ga svi glorificirali kada smo reds i ja navodili sta radi u nekim utakmicama, i kada smo govorili da taj TD prosjek nije nesto i da je KD jos uvijek igracina za njega.

Ali eto valjda je ove godine bilo moderno mrziti njega, a prosle KD-a, ovaj alem je definicija bandwagona npr.
Cuj to, po cemu?
Pa prosle godine si govorio jbg, ne moze se protiv TD prosjeka u izboru za MVP-a, sada govoris da je taj TD prosjek nebitan, i da nije impresivan, meni je impresivniji ovaj ovogodisnji sa boljom, i novom ekipom, nego onaj proslogodisnji, eh sad, posto vecina americkih medija degradira ovaj podvig Westbrooka, isto si poceo i ti.
Prosle godine je bilo necuveno da neko ima TD prosjek, narod htio da dozivi bez obzira na sve, plus su imali "igra sam" pricu, plus KD otiso, sve mu se "poklopilo". Ove sezone ima pomoc i narod vidi sta je njegov TD prosjek. To nije nikakav bandwagon nego splet okolnosti i desavanje oko situacije.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 13 apr 2018, 09:36

lumani je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Ma to je isto kao kad za Lakerse kažu: "Brook gradi za Lonza kako bi imali bržu tranziciju i loptu kod playa odmah u startu". To su sve skokovi koji svakako idu Oklahomi(kad u krugu od nekoliko metara nema protivnika), nije kao da mu saigrači odbijaju loptu u zrak na sigurno pa da je on hvata. Meni je recimo smiješnija stvar kad vidim centra kako skače da bi uhvatio pored svog playa pa mu je onda pruža u ruke i trči za njim u napad.

ako imas kloca Brooka i zelis da igrac brzu kosarku logicno je da on gradi a Lonzo kupi :) a ako imas Jokica u ekipi koji zna sa loptom ,onda je logicno da je on pokupi i prevede kada moze i zna.Nacin igre je se promijenio i sve vise cemo da gledamo TD igrace i to ce postati normala.
O tome i govorim, to nije nešto loše ili naopako, jednostavno je tako. Usput, kad smo kod Russa,(da neko ne pomisli da ga branim i gotivim nešto specijalno) u većini slučajeva se adresira pogrešan problem. Mnogo je štetnija stvar i više smeta kad on pokuša isforsirati neke asistencije(bilo je situacija kad galami na saigrače ako ne uzimaju šuteve nakon njegovih pasova). To je nešto o čemu bi se moglo pričati, ali džaba, ljudi se uhvatili vjerovatno i najnebitnijeg statističkog podatka koji postoji. :roll:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
majestic24
Postovi: 17398
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la majestic24 » 13 apr 2018, 09:44

alemsa je napisao/la:
RollsRoyce je napisao/la:Hajde ne serite, lik je bolestan kosarkas koji svaku noc ostavlja srce na terenu, prosle godine ste ga svi glorificirali kada smo reds i ja navodili sta radi u nekim utakmicama, i kada smo govorili da taj TD prosjek nije nesto i da je KD jos uvijek igracina za njega.

Ali eto valjda je ove godine bilo moderno mrziti njega, a prosle KD-a, ovaj alem je definicija bandwagona npr.
Cuj to, po cemu?
Covjek je yebeni statisticar,zeljeli vi to priznati ili ne.

Vidjeti cemo hoce li ostati George i Anthony na ljeto
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la josipmusa » 13 apr 2018, 09:49

Rokoko87 je napisao/la:Zamisli, moći ćeš pričati unicma da si svjedočio igraču koji je TD ostvarivao kad god je poželio.:tokralju:
to je to, lik je zvjer od igrača, jedini problem s njim je sto nikad nije imao trenera da pravilno usmjeri taj visak energije koju posjeduje u kljucnim trenutcima

Avatar
Brokula
Postovi: 31380
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Brokula » 13 apr 2018, 10:51

josipmusa je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:Zamisli, moći ćeš pričati unicma da si svjedočio igraču koji je TD ostvarivao kad god je poželio.:tokralju:
to je to, lik je zvjer od igrača, jedini problem s njim je sto nikad nije imao trenera da pravilno usmjeri taj visak energije koju posjeduje u kljucnim trenutcima
To mu jedini problem :urnebes:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la PaskalHens » 13 apr 2018, 13:38

Ne znam šta mi je smiješnije bilo za pročitat'. Da li to što neki misle da Edin Avdić piše na ovom forumu ili da Lebron ne nabija (nekad) statse.. :tokralju: :lol:
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
JHam
Postovi: 9105
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JHam » 13 apr 2018, 13:42

PaskalHens je napisao/la:Ne znam šta mi je smiješnije bilo za pročitat'. Da li to što neki misle da Edin Avdić piše na ovom forumu ili da Lebron ne nabija (nekad) statse.. :tokralju: :lol:
Koliko i njemu nije bitna statistika, odigrao zadnju utakmicu samo da zabije 10 poena i izasao, kako bi produzio niz s dvocifrenim brojem, a mogao je da nikako ne udje :kafa:

Avatar
Lillard
Postovi: 26337
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Lillard » 13 apr 2018, 13:44

JHam je napisao/la:
PaskalHens je napisao/la:Ne znam šta mi je smiješnije bilo za pročitat'. Da li to što neki misle da Edin Avdić piše na ovom forumu ili da Lebron ne nabija (nekad) statse.. :tokralju: :lol:
Koliko i njemu nije bitna statistika, odigrao zadnju utakmicu samo da zabije 10 poena i izasao, kako bi produzio niz s dvocifrenim brojem, a mogao je da nikako ne udje :kafa:
Pa htio je odigrat 82 utakmice prvi put u karijeri.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
JHam
Postovi: 9105
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JHam » 13 apr 2018, 13:47

Lillard je napisao/la:
JHam je napisao/la:
PaskalHens je napisao/la:Ne znam šta mi je smiješnije bilo za pročitat'. Da li to što neki misle da Edin Avdić piše na ovom forumu ili da Lebron ne nabija (nekad) statse.. :tokralju: :lol:
Koliko i njemu nije bitna statistika, odigrao zadnju utakmicu samo da zabije 10 poena i izasao, kako bi produzio niz s dvocifrenim brojem, a mogao je da nikako ne udje :kafa:
Pa htio je odigrat 82 utakmice prvi put u karijeri.
i morao je zabiti 10 poena? :mrgreen: :mrgreen: mogao je uci 2min i izaci pa jel :mrgreen: statistika, statistika... :kafa:
Jedini igrac u ligi kojem nije bitna statistika je Wilson Chandler, covjek za 48min na parketu 0 poena :clap:

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la PaskalHens » 13 apr 2018, 14:03

Ma smiješno je uopće polemisati je li mu bitna statistka. Naravno da mu je bitna. Kako drukčije biti all-time great igrač.. Nego, meni je smiješno što se Russova statistika pljuje, a s druge strane Lebronova se diže u nebesa. Hype oko lebrona ove godine za mvpa je isti kao prošle za russa. Oba puta je po meni Harden mvp.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Brokula
Postovi: 31380
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Brokula » 13 apr 2018, 14:12

Normalno da mu nije bitna, imao je x situacija gdje mu je falila 1 asistencija ili skok za TD i nikad nije forsirao.

Smiješno i porediti sa ovim što radi Russ
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
JHam
Postovi: 9105
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JHam » 13 apr 2018, 14:22

Brokula je napisao/la:Normalno da mu nije bitna, imao je x situacija gdje mu je falila 1 asistencija ili skok za TD i nikad nije forsirao.

Smiješno i porediti sa ovim što radi Russ
Da je mogao forsirao bi, treba znat isforsirat, najlakse reci nisam htio...to ko ono "znam al necu da ti kazem" :kafa: :kafa:

Avatar
alemsa
Postovi: 24330
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 13 apr 2018, 14:22

JHam je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
JHam je napisao/la: Koliko i njemu nije bitna statistika, odigrao zadnju utakmicu samo da zabije 10 poena i izasao, kako bi produzio niz s dvocifrenim brojem, a mogao je da nikako ne udje :kafa:
Pa htio je odigrat 82 utakmice prvi put u karijeri.
i morao je zabiti 10 poena? :mrgreen: :mrgreen: mogao je uci 2min i izaci pa jel :mrgreen: statistika, statistika... :kafa:
Jedini igrac u ligi kojem nije bitna statistika je Wilson Chandler, covjek za 48min na parketu 0 poena :clap:
A jebte poredis kruske i jabuke, sta ima veze sto je nastavio rekord coj'k, nema veze ni sto je WB proriv Menphisa imo 20 skokova, svako bi kad mu vec malo fali. Rijec je o cjelokupnoj slici
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
JHam
Postovi: 9105
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JHam » 13 apr 2018, 14:25

alemsa je napisao/la:
JHam je napisao/la:
Lillard je napisao/la:
Pa htio je odigrat 82 utakmice prvi put u karijeri.
i morao je zabiti 10 poena? :mrgreen: :mrgreen: mogao je uci 2min i izaci pa jel :mrgreen: statistika, statistika... :kafa:
Jedini igrac u ligi kojem nije bitna statistika je Wilson Chandler, covjek za 48min na parketu 0 poena :clap:
A jebte poredis kruske i jabuke, sta ima veze sto je nastavio rekord coj'k, nema veze ni sto je WB proriv Menphisa imo 20 skokova, svako bi kad mu vec malo fali. Rijec je o cjelokupnoj slici
Ma vidis da se zajebavam, nek rade sta hoce smijesno mi koliko se ovde prepire oko toga svega, pa malo... :D
Veci je problem sad hoce li ostati Malone i Chandler i produziti Barton, nadat se da nece ni prvo ni drugo ni trece :cry:

Avatar
Brokula
Postovi: 31380
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Brokula » 13 apr 2018, 14:26

JHam je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Normalno da mu nije bitna, imao je x situacija gdje mu je falila 1 asistencija ili skok za TD i nikad nije forsirao.

Smiješno i porediti sa ovim što radi Russ
Da je mogao forsirao bi, treba znat isforsirat, najlakse reci nisam htio...to ko ono "znam al necu da ti kazem" :kafa: :kafa:
Čuj da je mogao nastavio bi, pa frajer je vjerovatno igrač sa najviše odigranih utakmica gdje mu je falila samo jedna ass ili skok :crazy:

Mislim realno, preuveličavajte Russov TD boli me qurac, na kraju krajeva samo OKC ispašta zbog toga, niko drugi. A fanovi što likuju na takve stvari su isti Kane koji se kune kćerkom da je postigao gol ne bil osvojio zlatnu kopačku na kraju. Žalosno
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
JHam
Postovi: 9105
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JHam » 13 apr 2018, 14:28

Brokula je napisao/la:
JHam je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Normalno da mu nije bitna, imao je x situacija gdje mu je falila 1 asistencija ili skok za TD i nikad nije forsirao.

Smiješno i porediti sa ovim što radi Russ
Da je mogao forsirao bi, treba znat isforsirat, najlakse reci nisam htio...to ko ono "znam al necu da ti kazem" :kafa: :kafa:
Čuj da je mogao nastavio bi, pa frajer je vjerovatno igrač sa najviše odigranih utakmica gdje mu je falila samo jedna ass ili skok :crazy:

Mislim realno, preuveličavajte Russov TD boli me qurac, na kraju krajeva samo OKC ispašta zbog toga, niko drugi. A fanovi što likuju na takve stvari su isti Kane koji se kune kćerkom da je postigao gol ne bil osvojio zlatnu kopačku na kraju. Žalosno
Znaci da je dobar, al ne dovoljno dobar, pa jel :kafa: :kafa:

Avatar
alemsa
Postovi: 24330
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 13 apr 2018, 14:30

JHam je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
A jebte poredis kruske i jabuke, sta ima veze sto je nastavio rekord coj'k, nema veze ni sto je WB proriv Menphisa imo 20 skokova, svako bi kad mu vec malo fali. Rijec je o cjelokupnoj slici
Ma vidis da se zajebavam, nek rade sta hoce smijesno mi koliko se ovde prepire oko toga svega, pa malo... :D
Veci je problem sad hoce li ostati Malone i Chandler i produziti Barton, nadat se da nece ni prvo ni drugo ni trece :cry:
Ne znam jebga na ovom dijelu foruma je stanje vazda napeto, sve se uzima za ozbiljno :)

Pa bit ce tesko Denveru i slijedece sezone jebga kad je Zapad takav, ovih 8 su playoff ekipe i slijedece sezone
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
JHam
Postovi: 9105
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JHam » 13 apr 2018, 14:33

alemsa je napisao/la:
JHam je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
A jebte poredis kruske i jabuke, sta ima veze sto je nastavio rekord coj'k, nema veze ni sto je WB proriv Menphisa imo 20 skokova, svako bi kad mu vec malo fali. Rijec je o cjelokupnoj slici
Ma vidis da se zajebavam, nek rade sta hoce smijesno mi koliko se ovde prepire oko toga svega, pa malo... :D
Veci je problem sad hoce li ostati Malone i Chandler i produziti Barton, nadat se da nece ni prvo ni drugo ni trece :cry:
Ne znam jebga na ovom dijelu foruma je stanje vazda napeto, sve se uzima za ozbiljno :)

Pa bit ce tesko Denveru i slijedece sezone jebga kad je Zapad takav, ovih 8 su playoff ekipe i slijedece sezone
Ma bit ce opet **** borba dogodine od 3. mjesta pa dalje(mozda od 4. zavisi sta bude s Kawhiem) ali s par pravih poteza moze se boriti za neko 4.-5. mjesto...Vidjeti s WAS jesu li zainteresovani da jednog SF-a trejduju da ne moraju placati i Oubrea i Portera ili draftovati Musu, dovesti Vogela npr., nekog backup PGa koji zna i odbranu igrati ne bi li i Murraya natjerao da se malo vise trudi i ne ostavljati Bartona i Chandlera, dati minute Beasleyu i bez povreda je to dosta za 5.-6. mjesto

Avatar
alemsa
Postovi: 24330
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 13 apr 2018, 14:43

Pa zavisno sta ce i Lakersi uradit ako dovedu PG eto i njih u borbi. Jebte 10 playoff ekipa a neko mora izvisit, Jokic je zasluzio da ga se gleda u playoffu, ali koga onda nes gledat Mitchella? Davisa? Popa? Townsa? Apel za ukidanje konferencija
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
JHam
Postovi: 9105
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JHam » 13 apr 2018, 15:02

Ma nek bude ko i ove sezone zanimljivo, pa ko udje udje jbji ga, al svakako je bolje imati sto vise utakmica ovakvih ko MIN-DEN, Playoff prije playoffa
Zavisi i sta MEM uradi, realno i oni imaju sanse da se vrate u borbu za to 8. mjesto ako naprave par pravih poteza...Jos uvijek su jaki na 1 i 5..

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.