Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
Bistrik
Postovi: 1487
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la Bistrik » 31 avg 2011, 13:34

sve je moguče mada nevjerujem da če se to dogoiti najmanje za tri godine

Avatar
Maniaacs
Postovi: 409
Pridružen/a: 06 okt 2012, 22:15
Lokacija: 75300
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la Maniaacs » 17 feb 2013, 18:41

Ovo je potrebno uradit, sto je brze moguce.

Liga bi bila puno jaca, fudbal puno ljepsi i vise bi publike bilo na stadionima :!: :!:

Avatar
ElWeddo23
Postovi: 195
Pridružen/a: 28 avg 2012, 23:49
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la ElWeddo23 » 17 feb 2013, 23:37

mozda ne bi bilo lose da se naprave dvije 1. lige BiH, recimo grupa sjever i grupa jug, tako da se smanje troskovi ekipama, ili da se napravi samo jedna 1. liga BiH, i da igraju samo stabilni klubovi da nam se nebi desavale ove situacije kao sa krajisnikom i omladincem.....
Bratstvo do groba....

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la Cautinho » 17 feb 2013, 23:40

To bi super bilo.Ali jesu li ljudi na vrhu upoznati sa tim prijedlogom?
Keep walking.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la badblueboylivno » 17 feb 2013, 23:56

Koji ljudi i s kojim prijedlogom? :lol:

Svi se klubovi bune, ali nitko ništa ne poduzima... vidio bi ih što bi uradili kad bi se klubovi udružili i zaprijetili napuštanjem lige, jer isti im kuratz, igrali lige pod ingerencijom NSFBIH ili sami pod svojim vodstvom, iovako neće u Europu, nema adekvatne nagrade za uspjeh, teret organiziranja 15 domaćih utakmica je ogroman, zauzvrat se ne dobije ništa, postalo je pravilo da klubovi bacaju novac na putovanja i organizaciju utakmica koje će se kasnije poništiti i tako. Liga se igra samo radi Saveza, da ljudi koji tamo rade i da suci koji sude budu isplaćeni.. jesu li igrači plaćeni, osigurani, ovo ono, to je manje važno.

Problem je da svi govore, ali ne pokušavaju ništa... a lige se ujediniti, ili promijeniti sistemi natjecanja, neće dok klubovi ne pokrenu promjene.


Ima milijardu mogućih modela, a ovaj koji se igra je, za klubove, najgori.
Hayley <3

Avatar
RealMoudrid
Postovi: 1505
Pridružen/a: 22 dec 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la RealMoudrid » 18 feb 2013, 00:06

Živa istina, sve se igra za savez.

Stigli novi dopisi klubovima za licenciranje igrača. Dakle, računajte, ako klub ima aktivnih 100 nogometaša, ode dodatna hiljadarka.

15 klubova - 15 hiljada maraka. Bravo savez!
2012/2013

Real Madrid - Barcelona 2:1
Barcelona - Real Madrid 1:3
Real Madrid - Barcelona 2:1
Barcelona - Real Madrid 2:2
Real Madrid - Barcelona 1:1
Barcelona - Real Madrid 3:2

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 712
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la AlenHalilovic » 18 feb 2013, 00:15

Svi znamo da su ovo snovi i da nema od ovog bas nista.

Avatar
Maniaacs
Postovi: 409
Pridružen/a: 06 okt 2012, 22:15
Lokacija: 75300
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la Maniaacs » 18 feb 2013, 13:19

AlenHalilovic je napisao/la:Svi znamo da su ovo snovi i da nema od ovog bas nista.
Kad se i PL ujedinila moze i ovo..A ne treba ovo shvatit kao zahtjev, ovo MORA bit ako ocemo dobar fudbal i dobre igrace.

Avatar
NeRi_K
Postovi: 758
Pridružen/a: 26 jul 2010, 16:02
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la NeRi_K » 18 feb 2013, 14:06

Problem je u tome sto klubovima iz RS-a nije u cilju da se ove dvije lige ujedine, razlog je jednostavan, tad ne bi imali sigurnog putnika u Premier ligu. A i ptice na grani znaju da je Prva liga FBiH koliko god losa bila kvalitetnija od Prve lige RS-a, a na to sve u FBiH i infrastruktura je puno bolja.
Službena web stranica NK "Jedinstvo" Bihać: www.****

Avatar
AlenHalilovic
Postovi: 712
Pridružen/a: 03 okt 2012, 03:46
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la AlenHalilovic » 18 feb 2013, 16:58

Maniaacs je napisao/la:
AlenHalilovic je napisao/la:Svi znamo da su ovo snovi i da nema od ovog bas nista.
Kad se i PL ujedinila moze i ovo..A ne treba ovo shvatit kao zahtjev, ovo MORA bit ako ocemo dobar fudbal i dobre igrace.
Pa hocemo mi dobar fudbal, a RS-u je veci prioritet samostalnost u svakoj katigoriji nego npr. dobar fudbal. Pa PL je se ujedinila silom a ne milom. A do ujedinja druge lige nece nikad doci. Fino je mastati ali treba se gledati cinjenica i kako stvari stvarno stoje.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la Mancini » 18 feb 2013, 18:12

Neka mi neko navede primjer u evropi gdje postoje dvije lige u drugom rangu takmičenja.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la AnelZ » 18 feb 2013, 18:30

Mancini je napisao/la:Neka mi neko navede primjer u evropi gdje postoje dvije lige u drugom rangu takmičenja.
Rumunija, Mađarska, Wales i Bugarska (i mi naravno). Samo, kod ovih drzava je podjeljeno na osnovu geografskih regiona, a ne politickih sto znaci da su kod njih lige podjeljene radi smanjenja troskova, dok kod nas iako imamo dvije lige imamo gostovanja sa jednog kraja na drugi kraj drzave

Gusar1995
Postovi: 2265
Pridružen/a: 17 maj 2012, 21:59
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la Gusar1995 » 18 feb 2013, 18:32

Mancini je napisao/la:Neka mi neko navede primjer u evropi gdje postoje dvije lige u drugom rangu takmičenja.
:lol: :lol: :lol:
dao sam se u istrazivanje i nisam pronasao

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la AnelZ » 18 feb 2013, 18:37

Gusar1995 je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Neka mi neko navede primjer u evropi gdje postoje dvije lige u drugom rangu takmičenja.
:lol: :lol: :lol:
dao sam se u istrazivanje i nisam pronasao
Ja u postu iznad tvog naveo cetiri pored nas...

Avatar
katalinski
Postovi: 784
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la katalinski » 18 feb 2013, 18:45

ujedinjenje bi bila odlicna stvar.
liga RS vjerovatno jeste slabija ,infrastruktura je losija ,jedina pozitivna stvar za tu ligu u odnosu na 1.l Fed. je broj klubova koji je smanjen na 14 . U Federaciji makar ima tih par klubova koji imaju i tradiciju (Iskra,Jedinstvo ,Sloboda ...) ,a i ekipa iz gradskih sredina.
u 1. RS redovno se pojavljuju seoske ekipe i to sa dobrim uslovima (tj.finansirane od politickih mocnika),ali bez tradicije ,navijaca i svega sto krasi fudbal.
Dobra stvar za ligu RS ,je ulazak Podrinja iz Janje -pa je liga malo mijesana
Ajvatar

Avatar
katalinski
Postovi: 784
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la katalinski » 18 feb 2013, 18:49

AnelZ je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Neka mi neko navede primjer u evropi gdje postoje dvije lige u drugom rangu takmičenja.
Rumunija, Mađarska, Wales i Bugarska (i mi naravno). Samo, kod ovih drzava je podjeljeno na osnovu geografskih regiona, a ne politickih sto znaci da su kod njih lige podjeljene radi smanjenja troskova, dok kod nas iako imamo dvije lige imamo gostovanja sa jednog kraja na drugi kraj drzave
ovo je sigurno neki dugogodisnji igrac MANAGERA
Ajvatar

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la AnelZ » 19 feb 2013, 11:12

katalinski je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Neka mi neko navede primjer u evropi gdje postoje dvije lige u drugom rangu takmičenja.
Rumunija, Mađarska, Wales i Bugarska (i mi naravno). Samo, kod ovih drzava je podjeljeno na osnovu geografskih regiona, a ne politickih sto znaci da su kod njih lige podjeljene radi smanjenja troskova, dok kod nas iako imamo dvije lige imamo gostovanja sa jednog kraja na drugi kraj drzave
ovo je sigurno neki dugogodisnji igrac MANAGERA
Nisam managera igrao od 2009-10. godine :D ali dobro si me napomenuo, cim popravim PC idem se baciti na Manager :D

Sto se tice ujedinjena, to bi definitivno bila odlicna stvar, ja bi je svrstao u istu vaznost kao i smanjenje Premijer Lige na 10 klubova.

Gusar1995
Postovi: 2265
Pridružen/a: 17 maj 2012, 21:59
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la Gusar1995 » 19 feb 2013, 14:39

AnelZ je napisao/la:
Gusar1995 je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Neka mi neko navede primjer u evropi gdje postoje dvije lige u drugom rangu takmičenja.
:lol: :lol: :lol:
dao sam se u istrazivanje i nisam pronasao
Ja u postu iznad tvog naveo cetiri pored nas...
ma nisam vidio...vidis da su postovi u kratkom vremenskom periodu postavljeni

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1067
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la slogauskoplje » 19 feb 2013, 15:01

Koliko je jedinstvena liga dobra govori primjer iz Hrvatske gdje se već godinama zagovara povratak na dvije druge lige. Slažem se za ukidanje entitetskih liga, ali jedna druga liga bi bila loš potez.
Sloga Uskoplje

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ujedinjenje Prve lige FBiH i Prve lige RS

Post Postao/la AnelZ » 19 feb 2013, 15:19

slogauskoplje je napisao/la:Koliko je jedinstvena liga dobra govori primjer iz Hrvatske gdje se već godinama zagovara povratak na dvije druge lige. Slažem se za ukidanje entitetskih liga, ali jedna druga liga bi bila loš potez.
Ali moras priznati da je Hrvatska po svom obliku specificna i ako zelis doci iz Slavonije do npr. Dubrovnika, a ne prolazit kroz BiH, imas bas puta (vremenski) i troskova i mislim da je to glavni razlog zasto hoce podjelu. Kod nas je barem koliko-toliko bolje, jedino je Krajina (i to relativno) pomalo izbacena.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.