FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 22 avg 2017, 23:08

wobly92 je napisao/la:Jedno je to napisati na forumu, a drugo kad Antun Branko Šimić ili ? " zašuškaju pred očima. :kafa:
Ma nista to meni druze bogami.
Ja bi platio funfciku da ostanem u krevetu :urnebes:
Znas sta su pare? slobodno vrijeme koje smo izgubili zaradjujuc ih.koje cemo opet potrosit na kupovinu neke stvari koja nam vjerovatno i ne treba. By josemujica :mrgreen:
Zadnja izmjena: Sariel, dana/u 22 avg 2017, 23:09, ukupno mijenjano 1 put.

xeksor
Postovi: 1738
Pridružen/a: 18 feb 2016, 00:15
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la xeksor » 22 avg 2017, 23:08

Ma nema od toga nista, Nas vožd njemu nebi dao stadion da ponudi 100 miliona. Druga stvar gledajući Rijeku sad vidio sam kako su njihovi gradski oci to lijepo uradili. 2012 se pojavio Talijan sjeo i dogovorli da Sportsko drustvo Rijeka transvormisu u Trgovačko društvo Rijeka , napravili procjenu i talijanu prodali 70 posto dionica NK Rijeke koja je kao i Sloboda tada grcala u dugovima i ostala sama bez icije pomoći, cijena dionica je bila preko 2 mil eura koje je Talijan isplatio sva dugovanja, tih 30% dionica grad finansira promjenama urbanistickih planova fnansirajući projekte itd kao i finansiranjem odrzavanje Kantride, dok je ugovorm talijan dobio trening kamp Rijeke na Rujevici, od 2012 do danas Talijan je ulozio preko 50 miliona eura u Nk Rijeku i nazalast evo nisu usli u ligu Prvaka ali je plasmanom u ligu Evrope i dolaskom u Play of već će vratit 10 miliona Eura kao i prodajom par igraca vec su lijepu cifru zaradili. Rujevica sad broji 8100 sjedecih mjesta i ima uefa licencu . Sad je dogovorena i izgrdnja nove kantride koji će bit jedan od najljepsih Stadiona u Regiji, Njihov gradonačelnik nije bio ko nas Nedam nikom stadion dok sa ja na vlasti, Investtor će finansirati 85% dok će grad ići na 15% , grad će bit suvlasnik stadiona dok će investitor kroz ulaznice, oparkinge poslovne prostore itd vratit ulozene novce. Ovakav nacrt i izgradnja naseg stadiona je promasaj decenje, jer grad nema te snage kako da ga gradi tako da ga i odrzava. Ko god dođe i pozeli da uzme klub , moze dobiti samo ime kluba i preselit ga na neku novu Rujevicu. Ovakav nacin finansiranja sportskih kolektiva je neodrziv. Pa kad je jedan tan digo ruke sve vam je jasno. Tan nije vlasnik FK Sarajevo već samo skupštine, Sarajevu je dao 3 godine finansijske inekcije i sad reko sad se samofinansirajte, očistio im dugove i napravio akademju i opet nista nisu postigli u organizacijskom smislu. Moramo prestat razmisljat hoće li sutra doć AH ili Mehmed iz bikodza ili vlado iz Trebinja, već da nas očisti ove birokratije, dugova i ostalih belaja .

Hitman22
Postovi: 2559
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Hitman22 » 22 avg 2017, 23:20

xeksor je napisao/la:Ma nema od toga nista, Nas vožd njemu nebi dao stadion da ponudi 100 miliona. Druga stvar gledajući Rijeku sad vidio sam kako su njihovi gradski oci to lijepo uradili. 2012 se pojavio Talijan sjeo i dogovorli da Sportsko drustvo Rijeka transvormisu u Trgovačko društvo Rijeka , napravili procjenu i talijanu prodali 70 posto dionica NK Rijeke koja je kao i Sloboda tada grcala u dugovima i ostala sama bez icije pomoći, cijena dionica je bila preko 2 mil eura koje je Talijan isplatio sva dugovanja, tih 30% dionica grad finansira promjenama urbanistickih planova fnansirajući projekte itd kao i finansiranjem odrzavanje Kantride, dok je ugovorm talijan dobio trening kamp Rijeke na Rujevici, od 2012 do danas Talijan je ulozio preko 50 miliona eura u Nk Rijeku i nazalast evo nisu usli u ligu Prvaka ali je plasmanom u ligu Evrope i dolaskom u Play of već će vratit 10 miliona Eura kao i prodajom par igraca vec su lijepu cifru zaradili. Rujevica sad broji 10 000 sjedecih mjesta i ima uefa licencu . Sad je dogovorena i izgrdnja nove kantride koji će bit jedan od najljepsih Stadiona u Regiji, Njihov gradonačelnik nije bio ko nas Nedam nikom stadion dok sa ja na vlasti, Investtor će finansirati 85% dok će grad ići na 15% , grad će bit suvlasnik stadiona dok će investitor kroz ulaznice, oparkinge poslovne prostore itd vratit ulozene novce. Ovakav nacrt i izgradnja naseg stadiona je promasaj decenje, jer grad nema te snage kako da ga gradi tako da ga i odrzava. Ko god dođe i pozeli da uzme klub , moze dobiti samo ime kluba i preselit ga na neku novu Rujevicu. Ovakav nacin finansiranja sportskih kolektiva je neodrziv. Pa kad je jedan tan digo ruke sve vam je jasno. Tan nije vlasnik FK Sarajevo već samo skupštine, Sarajevu je dao 3 godine finansijske inekcije i sad reko sad se samofinansirajte, očistio im dugove i napravio akademju i opet nista nisu postigli u organizacijskom smislu. Moramo prestat razmisljat hoće li sutra doć AH ili Mehmed iz bikodza ili vlado iz Trebinja, već da nas očisti ove birokratije, dugova i ostalih belaja .
procenti oko NK Rijeka su malo drugaciji tj veci u korist grada Rijeka,ali nema veze nije vazno to. Modus je bitan i ocigledno uspjesan. Rijeka je stabilna prvak,osvajac duple krune,grupna faza EL,10 miliona zagarantovanih,ali i vise ovisno o rezultatima.
Kantrida uopste nije vazna,eto igra se na Rujevici sasvim ok novi stadion po mjeri, a Kantrida moze biti hotel ili trzni centar ili bilo sta drugo.
Jedino sto znam kako pratim ovo oko Rijeke da se Volpi ne svadja s Gradonacelnikom i obratno,sto ne prijeti ako ne bude para dodoatnih porastom apetita da ce napustiti sve i nema sastanaka u cetri oka o kojima javnost samo nagadja.
Tan nije mjerilo za sada jer pod ovim uvjetima neke poluprivatizacije je jedino on htjeo biti ulagac.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

xeksor
Postovi: 1738
Pridružen/a: 18 feb 2016, 00:15
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la xeksor » 22 avg 2017, 23:31

Ovo sam nasao sad na stranici NK Rijeka iz 2012, kako su lijepo odradili a na HRT sam čuo taj procenat od 70% u korist Volpia

"Talijanski poduzetnik Gabriele Volpi, naftni magnat te vlasnik vaterpolskog diva Pro Recco i riječkog VK Primorja, postao je novi većinski vlasnik NK Rijeke. Volpi je danas potpisao ugovor kod gradonačelnika Obersnela po kojem bi nakon privatizacije Gradu ostalo 30 posto dionica.

U pohodu na kupnju kluba jučer popodne sletio je na Krk privatnim zrakoplovom nakon čega je odmah otišao na stadion gdje se pojavio opet jutros, a čelnici kluba bili su uvjereni: ''Otvaramo pjenušac, ulazi u klub!''

Volpi je vlasnik ''Orlens investa'' koji mu je glavna tvrtka te mu donosi oko milijardu dolara prihoda na godinu. Od još desetak tvrtki koju ima, jednu je osnovao da bude službeni nositelj sponzorstava sportskim klubovima – ''Sport Fondation Investment''. Dodajmo kako joj glavna tvrtka daje tek dva posto svog prihoda.

''Potpisali smo sporazum o partnerstvu koji bi omogućio sponzoriranje NK Rijeke i zatvaranje svih dugova prema igračima i svim ostalima, a tijekom godine bi se odvijat će se proces trasformacije iz sportske udruge u sportsko trgovačko društvo i onda će sva ulaganja ići preko sportske fundacije'', izvijestili su na presici.

''Osigurali smo perspektivu Rijeke'', rekao je Obersnel.

Tri člana u novoj su upravi, odnosno predsjedništvu kluba: Damir Mišković predsjednik (inače radi u Volpijevoj tvrtki), dosadašnji predsjednik Robert Komen te Volpijev sin Simone kao zamjenik.

Slijede ulaganja od dva milijuna eura za pokriće dugova, a u tri godine minimalno po 1,8 milijuna eura kako bi se osiguralo financiranje kluba. Želja je da Grad zadrži 30 posto udjela, ali i u tom dijelu su spremni prpeustiti udio navijačima koji žele, a talijanska fundacija će imati 70 posto vlasništva kluba.

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 22 avg 2017, 23:33

Jel plac slobodin.? Eto sad je sipovan za gradjevince.milina.taman su i radovi stali hehe.
je.bo sve sad ga skupo prodat.izm irit sve dugove.kupit plac u skojevskoj u kasarni.napravit novi stadioncic.bombona. i nazvat ga Tusanj 2.

xeksor
Postovi: 1738
Pridružen/a: 18 feb 2016, 00:15
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la xeksor » 22 avg 2017, 23:39

Ma slobodino nije išta osim časnog imena i dugova, A ovo sa Tušnjem je užas, oni koji su bili na Sjeveru u nedjelju mogli su vidjet kad je pljusak zegno prokisnjava na sve strane, bacaju se nekih 1,5 miliona na one šipove koje n blizu ne vrijede tolikih para, a nije zavrsio ni sjever. ma sjever bi blisto i mogle prosirit klupske prostorije za tolike novce, al ovo mi nije jasno nikako. Pocinjes radit nesto veće i skuplje a nisi ni prvo zacrsio a nemas pare ni za to drugo :)

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 22 avg 2017, 23:48

:roll: :mrgreen:
Zadnja izmjena: Sariel, dana/u 23 avg 2017, 07:30, ukupno mijenjano 1 put.

Guest007
Postovi: 531
Pridružen/a: 25 dec 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Guest007 » 22 avg 2017, 23:51

Vidim dosta ljudi zeli Vladinu ostavku, ja iskren da budem ne znam sta da mislim, u jednu ruku da, u jednu ruku ne. Realno, koga ce Senco dovesti ako nam Vlado ode?

Jedino Petrovica da nam dovede
Bilo kako bilo, u Tuzli nikad nece postojat' gradski derbi, u Tuzli postoji samo jedan klub, nasa Svetinja, Sloboda!

NS BiH mafia!
Savez napolje!

Hitman22
Postovi: 2559
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Hitman22 » 22 avg 2017, 23:59

Guest007 je napisao/la:Vidim dosta ljudi zeli Vladinu ostavku, ja iskren da budem ne znam sta da mislim, u jednu ruku da, u jednu ruku ne. Realno, koga ce Senco dovesti ako nam Vlado ode?

Jedino Petrovica da nam dovede
:crazy: :crazy:
Samo Sakib Malkocevic to moze uspjesno da vodi i bori se sa poluzvijezdama
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Guest007
Postovi: 531
Pridružen/a: 25 dec 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Guest007 » 23 avg 2017, 00:02

Hitman22 je napisao/la:
Guest007 je napisao/la:Vidim dosta ljudi zeli Vladinu ostavku, ja iskren da budem ne znam sta da mislim, u jednu ruku da, u jednu ruku ne. Realno, koga ce Senco dovesti ako nam Vlado ode?

Jedino Petrovica da nam dovede
:crazy: :crazy:
Samo Sakib Malkocevic to moze uspjesno da vodi i bori se sa poluzvijezdama
Treba naci trenera, koji ce uigrat ekipu do KUP-a, imamo par dobrih pojedinaca oko kojih se moze gradit ekipa 100%. Mozemo se borit za titulu tu i ove godine ;)
Bilo kako bilo, u Tuzli nikad nece postojat' gradski derbi, u Tuzli postoji samo jedan klub, nasa Svetinja, Sloboda!

NS BiH mafia!
Savez napolje!

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 23 avg 2017, 00:02

Damn sada i tandir konacno ima smisla ...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37703
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 avg 2017, 00:03

Ma namazan je Sok svim bojama, nije cudo sto njega nema na klupi Slobode eto sigurno vec 7-8 godina. To zinulo dupe za parama, bolje mu operisati po omladincima nego sa prvim timom. Opet bi imali recimo jednog covjeka kojem ne mozes nista vjerovati na klupi, a ne nekog ko bi preuzeo to za dobro Slobode vec za dobro sebe primarno.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9953
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 23 avg 2017, 00:05

ma to je sustina. Ok, mislim da smo svi svjesni da je vec vrijeme za promjenu. tu vec mislim da nema vise dileme

Ali sa ovakvim igracima, i ovakvim ponasanjem istih, ko god da dodje bice mu jako,jako tesko.

stvari se nece promijeniti preko noci i qrcobolja nece nestati preko noci.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Guest007
Postovi: 531
Pridružen/a: 25 dec 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Guest007 » 23 avg 2017, 00:07

Uzme li nam Celik bod, Vladi nogu dat.
Bilo kako bilo, u Tuzli nikad nece postojat' gradski derbi, u Tuzli postoji samo jedan klub, nasa Svetinja, Sloboda!

NS BiH mafia!
Savez napolje!

Guest007
Postovi: 531
Pridružen/a: 25 dec 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Guest007 » 23 avg 2017, 00:09

ultrasstyle_tz je napisao/la:ma to je sustina. Ok, mislim da smo svi svjesni da je vec vrijeme za promjenu. tu vec mislim da nema vise dileme

Ali sa ovakvim igracima, i ovakvim ponasanjem istih, ko god da dodje bice mu jako,jako tesko.

stvari se nece promijeniti preko noci i qrcobolja nece nestati preko noci.
Trener sa autoritetom to moze dovesti u red, gore u jednom postu sam spomenuo Petrovica kao rjesenje, covjek ima autoritet, ako nista uveo bih red u svlacionici, i natjerao igrace da ginu na terenu, izbio im slavu iz nosa.
Bilo kako bilo, u Tuzli nikad nece postojat' gradski derbi, u Tuzli postoji samo jedan klub, nasa Svetinja, Sloboda!

NS BiH mafia!
Savez napolje!

xeksor
Postovi: 1738
Pridružen/a: 18 feb 2016, 00:15
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la xeksor » 23 avg 2017, 00:09

Ovim putem želim da čestitam našem Sulji jubilarni 50-ti rođendan i da poživi na tribinama još toliko

Guest007
Postovi: 531
Pridružen/a: 25 dec 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Guest007 » 23 avg 2017, 00:11

xeksor je napisao/la:Ovim putem želim da čestitam našem Sulji jubilarni 50-ti rođendan i da poživi na tribinama još toliko
Nek je sretan
Bilo kako bilo, u Tuzli nikad nece postojat' gradski derbi, u Tuzli postoji samo jedan klub, nasa Svetinja, Sloboda!

NS BiH mafia!
Savez napolje!

Hitman22
Postovi: 2559
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Hitman22 » 23 avg 2017, 00:24

xeksor je napisao/la:Ovim putem želim da čestitam našem Sulji jubilarni 50-ti rođendan i da poživi na tribinama još toliko
Tek 50? A meni se cini kao da ga poznajem 100 godina. Neka je sretan rodjendan legendanom vodji navijaca Slobode i Jedinstva-Aide
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la solinas » 23 avg 2017, 01:20

Slobodas je napisao/la:Jel istina da se vraca AH na zimu ? Nesto sam nacuo da mu je ponudjen neki deal oko stadiona ? Znal ko sta vise , moze i u pp ?
slika
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel » 23 avg 2017, 08:20


:urnebes: :urnebes: :rol:
vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi vlado odlazi

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.