Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2183
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BenjooJutub » 20 mar 2017, 12:21

Muumii je napisao/la:
guillermo je napisao/la:
Muumii je napisao/la:Prati li neko NCAA ? Ja msm da bi trebao Portland imat jedan pik do 15. ako ne i nizi,ima li neki igrac da bi bas dobro legao Nurku u paru pod kosem ? Ili neko na 3 ? Mogao bi Portland imati veliki upgrade sljedece sezone u odnosu na ovu,jos samo da im se rijesit ugovora... Super bi bilo gledati Nurka i Portland u PO kao neku ekipu iznenadjenja :bih: :bih: :bih:
Imas par zanimljivih igraca vecinom niske pozicije koje su suvisne za Portland.Trebali bi imati 2 pika u top 20 tamam da zamijene visoke ugovore Leonarda i Turnera.Moj izbor su Miles Bridges (def.najbolje tijelo u ncaa strasan atl.potencijal) i Bam Adebayo kao back-up centar.
Iako bi volio da pokupe npr.Markkanena (malcice spor) ili Isaaca oba dobra PF koji visocije kotiraju.
Ja mislim da cak 3 pika prve runde imaju,od kojih bi dva trebala biti top 20,ali nisam bas siguran...
Imaju pikove od Clevlanda, Memphisa i svoj pik ja mislim. Tesko da ce bit u top 15.

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la phily » 20 mar 2017, 12:31

BenjooJutub je napisao/la: Imaju pikove od Clevlanda, Memphisa i svoj pik ja mislim. Tesko da ce bit u top 15.

ako ne udju u playoff imace pik u top 15
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31095
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 20 mar 2017, 12:38

kako ga hejtuju ovi satro novinari po Twitteru, pogotovo ovi sto pisu u vezi DEN

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 20 mar 2017, 13:14

Chinaglia je napisao/la:kako ga hejtuju ovi satro novinari po Twitteru, pogotovo ovi sto pisu u vezi DEN
Za dobrim atom prasina se dize :kafa:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41314
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 20 mar 2017, 13:28

Pa koja će budala uzeti te ugovore, morat će i pickove davati ne bi li ih neko uzeo, zaključali su se dajući ih.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31095
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 20 mar 2017, 13:30

Crabbe ako nastavi igrat kao u posljednje vrijeme, mozda i nece trebat pick
veci je problem za Turnera i Leonarda, hajde njih posali negdje :lol:

mirzatele
Postovi: 11992
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 20 mar 2017, 15:42

Ovo na 0:52 i 1:10 je ono sto treba raditi na pnru, fino cvrsto uhvatiti loptu, spustit je i lagano polozit, bez bacanja onih frljoka samo da izleti iz ruke

Sinoc je uspio da postigne 21 poen a od toga samo jednom je poentirao iz igre ledjima, sto je fantasticno jer je nasao nacin da ima svoje poene i kad igra protiv cvrstih centara koje ne moze bas dominirati na postu kao sto je recimo protiv Sixersa

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 20 mar 2017, 16:20

_dreamer_ je napisao/la:Ne znam ko ce biti match up Grku, ako to bude Harkless, ne pise im se dobro, natrpace ih... mozda nebi bilo lose da Aminu starta slijedecu upravo iz ovog razloga, mislim da je on najbolje sto mogu ponuditi da zaustave Grka..

sveukupno gledano match up ide u korist Blazersa i sve osim pobjede bi me iznenadilo... Delly nije neki odbrambeni igrac po meni i mislim da ce ih dobro natrpati Lillard.

Od Juke ocekujem dosta dobru utakmicu, jedno 15-20 poena (uz dobar postotak suta), 10 skokova i 4-5 blokada bi bilo po mjeri

Grk slabo koga natrpa...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 20 mar 2017, 16:30

nurkic igra prema ocekivanjima... kada igra protiv losih odbrambenih igraca natrpa ih kao budale, kada igra protiv dobrih odbrambenih bude na oko 10-ak poena (sto je opet dobro s obzirom na njegovu mladost)... jedino kada je odigrao mimo ovog patterna je protiv detroita kada je drummondu strpao 19 poena i to mu je najbolja utakmica u portlandu
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Monolog » 20 mar 2017, 16:45

lumani je napisao/la:

Grk slabo koga natrpa...
Cavsima 34, Washingtonu 39, Chicagu 35, Atlanti 33, Houstonu 32 i 31, Lakersima 41, Jazzu 33, New Yorku 32, Netsima 32... Jednostavno, Grk ima 15 utakmica sa 30+ poena, a 46 utakmica sa 20+ poena. Ne trpa po 50, ali i te kako trpa.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
arelinho
Postovi: 16492
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la arelinho » 20 mar 2017, 17:08

Monolog je napisao/la:
lumani je napisao/la:

Grk slabo koga natrpa...
Cavsima 34, Washingtonu 39, Chicagu 35, Atlanti 33, Houstonu 32 i 31, Lakersima 41, Jazzu 33, New Yorku 32, Netsima 32... Jednostavno, Grk ima 15 utakmica sa 30+ poena, a 46 utakmica sa 20+ poena. Ne trpa po 50, ali i te kako trpa.
A dobro navikli smo da lumani nekad nešto pogodi, a da u više navrata lupi neke stvari. :D :D

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 20 mar 2017, 17:22

a ne znam zasto je grk bitan uopste na temi o juki... pitanje je kako ce se juka provesti protiv jedne od najboljih odbrana lige kada su centri u pitanju, ovo mu je pravi ispit da vidimo kako se snalazi u odbrani koja je malo netipicna i sa kojom svi bolji igraci imaju problema da budu blizu svog prosjeka, neki cak i debelo podbace
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 20 mar 2017, 17:29

Monolog je napisao/la:
lumani je napisao/la:

Grk slabo koga natrpa...
Cavsima 34, Washingtonu 39, Chicagu 35, Atlanti 33, Houstonu 32 i 31, Lakersima 41, Jazzu 33, New Yorku 32, Netsima 32... Jednostavno, Grk ima 15 utakmica sa 30+ poena, a 46 utakmica sa 20+ poena. Ne trpa po 50, ali i te kako trpa.

Dobro eto trpa :tokralju: malo vise od Dragica...

@arelinho. Lumani pogodi kada je najbitnije :mrgreen:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 20 mar 2017, 17:42

KK_Bosna je napisao/la:a ne znam zasto je grk bitan uopste na temi o juki... pitanje je kako ce se juka provesti protiv jedne od najboljih odbrana lige kada su centri u pitanju, ovo mu je pravi ispit da vidimo kako se snalazi u odbrani koja je malo netipicna i sa kojom svi bolji igraci imaju problema da budu blizu svog prosjeka, neki cak i debelo podbace
Bucksi rotiraju tri potpuno razlicita centra tijekom cijelog meca. Maker pocinje, Monroe ga mijenja nakon 6-7 minuta, a Henson dobija minute tek nekad kasnije. Maker i Henson su ofanzivno limitirani, ali su atletski dominantni i imaju duge ekstremitete. Mislim da Jusuf njih moze napasti na niskom postu bez problema, jer je sigurno mnogo snazniji, ali ovako iz pnr igre ce biti dosta teze. Medjutim, i u toj igri ledjima mora biti pametan. Onaj roling na desnu stranu polagati lijevom rukom, jer postoji velika mogucnost da ce ga zalijepiti ako krene poloziti desnom, kako to u zadnje vrijeme radi. Monroe je susta suprotnost njima, ne moze se pohvaliti pretjerano dobrom odbranom, ali je u napadu itekako ucinkovit i raznovrsan. Po meni je jedan od najboljih centara u pivotiranju na low postu i za Jusufa ce biti najbitnije da mu udje u tijelu i da ne nasjeda na njegove finte. Vrlo cesto on izgubi dribling nakon sto bude procitan i onda ispaljuje neke nemoguce suteve. U odbrani je snazniji od one dvojice, ali i dosta 'kraci'. Slazem se da, bez obzira sto nisu u pitanju narocito zvucna centarska imena, Nurkicu nece biti uopste jednostavno igrati protiv ove trojice. A sto se tice Grka, on je samo prijetnja eventualnom blokadom iz drugog plana.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 20 mar 2017, 17:48

kobe24 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:a ne znam zasto je grk bitan uopste na temi o juki... pitanje je kako ce se juka provesti protiv jedne od najboljih odbrana lige kada su centri u pitanju, ovo mu je pravi ispit da vidimo kako se snalazi u odbrani koja je malo netipicna i sa kojom svi bolji igraci imaju problema da budu blizu svog prosjeka, neki cak i debelo podbace
Bucksi rotiraju tri potpuno razlicita centra tijekom cijelog meca. Maker pocinje, Monroe ga mijenja nakon 6-7 minuta, a Henson dobija minute tek nekad kasnije. Maker i Henson su ofanzivno limitirani, ali su atletski dominantni i imaju duge ekstremitete. Mislim da Jusuf njih moze napasti na niskom postu bez problema, jer je sigurno mnogo snazniji, ali ovako iz pnr igre ce biti dosta teze. Medjutim, i u toj igri ledjima mora biti pametan. Onaj roling na desnu stranu polagati lijevom rukom, jer postoji velika mogucnost da ce ga zalijepiti ako krene poloziti desnom, kako to u zadnje vrijeme radi. Monroe je susta suprotnost njima, ne moze se pohvaliti pretjerano dobrom odbranom, ali je u napadu itekako ucinkovit i raznovrsan. Po meni je jedan od najboljih centara u pivotiranju na low postu i za Jusufa ce biti najbitnije da mu udje u tijelu i da ne nasjeda na njegove finte. Vrlo cesto on izgubi dribling nakon sto bude procitan i onda ispaljuje neke nemoguce suteve. U odbrani je snazniji od one dvojice, ali i dosta 'kraci'. Slazem se da, bez obzira sto nisu u pitanju narocito zvucna centarska imena, Nurkicu nece biti uopste jednostavno igrati protiv ove trojice. A sto se tice Grka, on je samo prijetnja eventualnom blokadom iz drugog plana.
sve si napisao :thumbup: nije mi se dalo pojasnjavati sta mislim pod "netipicnom" odbranom bucksa :D drago mi je da na ovoj temi ima makar neko ko gleda utakmice i ko razumije kako koja ekipa igra, te igraci koji igraju protiv juke... jucer neko pitao iskreno kakve su sanse da juka odigra dobro i ona neznalica napisa da je hassan vrhunski odbrambeni igrac :rol:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 20 mar 2017, 17:53

@kk bosna


Pa dobro na ovom forumu je svaki igrac dobar u odbrani koji ima preko 10 reb....sjecam se da je se isto pricalo za reggia

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 20 mar 2017, 18:25

slika

:D

gigglessmoke
Postovi: 1580
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la gigglessmoke » 20 mar 2017, 18:57

_dreamer_ je napisao/la:
wobly92 je napisao/la:Kako lagano okrenu Reeda i dođe u poziciju za box out. Ovo se ne može naučiti, sa ovim se rađa...
slika
jup, ovaj potez je i meni zapao za oci, te 2-3 minute u 4/4 je bio nevjerovatan na obje strane, ono da sjednes i da places kao protivnik. steta samo za slobodne, no vjerujem da je to do nedostatka kondicije, odmah s tim i oscilacije dolaze.
Da u 4/4 kad nije bilo Whitesidea protiv kojeg nije mogao prdnuti. Poentirao je na Reeda uglavnom.

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la guillermo » 20 mar 2017, 19:14

Da u 4/4 kad nije bilo Whitesidea protiv kojeg nije mogao prdnuti. Poentirao je na Reeda uglavnom.
12p je dao u direktnom okrsaju sa Hasanom koji je kupio prasinu nakon svakog odigranog pika :D i napravio 2 faula.
Jedino prvih 6min je bilo kriticno dok se nije pravilno pozicioniro i tada je Whiteside ubacivo horoge preko ruke.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 20 mar 2017, 19:21

Izdominrao Howarda i Whitesidea. :kafa:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.