Peticija za Marijana!

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Da li Marijanu treba vratiti mikrofon na JSBiH?

Anketa je završila: 24 jun 2010, 13:59.

Za Marijana
230
91%
Protiv Marijana
16
6%
Suzdrazan(a)
6
2%
 
Ukupno glasova: 252

Avatar
Neprilagodjen
Postovi: 618
Pridružen/a: 08 apr 2010, 19:54
Lokacija: Vrbanja
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Neprilagodjen » 22 jun 2010, 12:37

malo bosanskog patriotizma ne bi nikome skodilo,a ja imam hrt i mogu vam reci da su srezali sliku na pola ekrana tako da je to negledljivo,nisam ni jednu utakmicu pogledao tamo.
Hajduk zivi vjecno!!

Volim te mama,ali ne više od Dinama!

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Bilal » 22 jun 2010, 12:40

Neprilagodjen je napisao/la:malo bosanskog patriotizma ne bi nikome skodilo,a ja imam hrt i mogu vam reci da su srezali sliku na pola ekrana tako da je to negledljivo,nisam ni jednu utakmicu pogledao tamo.
To ti je 16:9 widescreen :lol:
Kupi veci TV ;)

Avatar
Neprilagodjen
Postovi: 618
Pridružen/a: 08 apr 2010, 19:54
Lokacija: Vrbanja
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Neprilagodjen » 22 jun 2010, 13:00

znam ja sta je 16-9,ali civilozovane televizije (ard,sky i sve ostale) mi daju mogucnost da ipak tu sliku pustim preko cijelog ekrana,a na hrt-u koji bi se igrao modernih tehnologija a ne zna,to nije moguce za 90 posto gledalaca koji imaju tv sa katodnom cijevi vec svi ljudi moraju da skilje,jadno....
Hajduk zivi vjecno!!

Volim te mama,ali ne više od Dinama!

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Bilal » 22 jun 2010, 13:03

Kod mene je CRT ali 72 cm ravni ekran, vidi se cudo. I sto je najbolje slika ko mlijeko za razliku od BHT-a

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Bečki Kongres » 22 jun 2010, 13:21

admin je napisao/la: a kvalitet inače pada s neba i ništa ne košta.
e takvima se mora zatamniti ekran jer oni ne znaju drugačije.
Evo, uzmimo Marjana i Muratovića(čisto usporedbe radi). Dakle, ovaj prvi je sinonim za kvalitet, ovaj drugi nije vrijedan pažnje. Reci mi kolika je razlika i da li je ima u plati ovog komentatorskog dvojca?

Pazi, BHT u saradnji sa FTV-om i PTC-om su znali, dakle ZNALI, da će prenositi utakmice SP-a još prošle godine. Dakle, imati 365 dana a ne napraviti bolju scenografiju je krađa, a ne neimaština. Nemoj molim te braniti ih kada je ovo u pitanju. Ne očekujem ja kule i gradove, jer to niko ne može ispuniti, ali očekujem kvalitet. Da li sam ga dobio? Naravno da nisam. Ti, ako si zadovoljan programom kojim nas kljukaju i truju, to je druga stvar. Da, meni bi trebalo zatamniti program jer ne znam drugačije. U pravu si.

Nemoj me samo hraniti politikom "kupujmo domaće", jer u ovom slučaju to ne pali. Ja sam prvi da gledam na našim kanalima, ali kada bacim pogled na naše komšije, dođe mi da zaplačem. Eh ta recesija je samo pogodila BiH; mi smo zemlja koja je tek izašla iz rata, mi nemamo para za ovo, za ono. Poštedi me toga. Upućen sam u mnoge stvari, nema potrebe da mi se obraćaš patronizirajućim tonom/postovima.

Budi iskren i reci da li je moglo bolje. Ali iskreno. Da li je program mogao biti bolji? Nije li sramotno da se uključe 10 minuta prije početka utakmice, te nam samo izdiktiraju sastav timova(koji je pogrešan), a da do tada puštaju neke kulinarske emisije? Ma daaaj.

Ovaj program smo mi i zaslužili. Jadni, napaćeni, nenačitani narod koji i dalje misli kako će jednog dana biti bolje. Da, taj dan bi trebao/morao biti danas, ali nije. No, eto nek meni zatamne HRT, nek mi zatamne sve, uvijek postoji mogućnost da preko stream-a gledam utakmicu kada mi istu komentarišu neki nesposobnjakovići koji su propuštali časove bosanskog(srpsko-hrvatskog)jezika od prvog razreda osnovne škole. Ti/vi budi/te zadovoljan ovim bolidima koji prenose utakmicu, ja nisam.

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la admin » 22 jun 2010, 13:33

Bečki Kongres je napisao/la:
admin je napisao/la: a kvalitet inače pada s neba i ništa ne košta.
e takvima se mora zatamniti ekran jer oni ne znaju drugačije.
Evo, uzmimo Marjana i Muratovića(čisto usporedbe radi). Dakle, ovaj prvi je sinonim za kvalitet, ovaj drugi nije vrijedan pažnje. Reci mi kolika je razlika i da li je ima u plati ovog komentatorskog dvojca?
iskreno ne znam uopšte ko je ovaj drugi, pa ne bih o razlikama, ali, moraš uzeti u obzir ne samo razliku u plati komentatora, već i njegovog urednika, direktora, onog ko ih zapošljava, sekretarice koja mu kafu nosi, onog iz tehnike koji ih spaja, isl. nije to samo tako jednostavno kao što se čini na prvu.

hoću da kažem, hrvatski sistem je mnogo skuplji od našeg (time i mnogo kvalitetniji), između ostalog i zato što ih mi gledamo, na npr. Faks, Ornel, Zirodent, Kraš, Cedevita i mnogi drugi plate samo HRTu i pokriju i naše tržište. zato oni napreduju, a mi tavorimo i pričamo kako ne valjamo, a "pare stavljamo u kovertu i šaljemo za Zg".

to je ista priča kao kod navijanja za strane reprezentacije. Navijaš za Srbiju, gradi se stadion u Kragujevcu, a u Banjaluci ostaje livada. ja tu ne vidim logiku, sve da srce 1000 puta vuče preko drine.

Avatar
Neprilagodjen
Postovi: 618
Pridružen/a: 08 apr 2010, 19:54
Lokacija: Vrbanja
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Neprilagodjen » 22 jun 2010, 13:38

los primjer,u kragujevcu je livada a stadion se izgleda gradi u banjaluci :D
Hajduk zivi vjecno!!

Volim te mama,ali ne više od Dinama!

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Bečki Kongres » 22 jun 2010, 13:46

Ovaj drugi je prenosio Bundesligu na FTV-u, a sad je, osim Kemala Ahmetovića, jedini sa FTV-a koji komentariše utakmice. Nebitno, toliko je kvalitetan da ga i ne znaš, to je ono što želim reći.
admin je napisao/la:hoću da kažem, hrvatski sistem je mnogo skuplji od našeg (time i mnogo kvalitetniji), između ostalog i zato što ih mi gledamo, na npr. Faks, Ornel, Zirodent, Kraš, Cedevita i mnogi drugi plate samo HRTu i pokriju i naše tržište. zato oni napreduju, a mi tavorimo i pričamo kako ne valjamo, a "pare stavljamo u kovertu i šaljemo za Zg".
Da, ovo stoji, to niko ne može i ne smije opovrgnuti. Ali, sponzori ne dolaze sami, moraš ih privući. Kod nas su to samo 2 sponzora i gle čuda, oba su mrežni operateri. Tehnički direktori ovih gore kuća su mogli i morali privoliti i druge jake kompanije u zemlji da budu sponzor ovog projekta. Uzmimo primjer Dnevnog Avaza(ne čitam ga, ali je najjači dnevni list kod nas), zašto ne i Bosnalijek-a(iako bi to bilo malo morbidno)...

Poenta je da su kod nas i ti ljudi nestručni pa smo zato uskraćeni za bolji program. Uostalom, zar su do sad bili tako seksistički i šovinistički nastrojeni pa su odjednom sad odlučili da u studiju bude voditeljski par?! Bitno je naglasiti da dotične dame ne znaju ništa o sportu, tako da je njihova kompetentnost ravna nuli.

Što se tiče navijanja za strane reprezentacije, rekao bih da je to više u glavama i inatu pojedinih negoli je to u srcu, no ko sam ja da se miješam?

admin
Site Admin
Postovi: 12027
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la admin » 22 jun 2010, 16:44

Bečki Kongres je napisao/la:Ovaj drugi je prenosio Bundesligu na FTV-u, a sad je, osim Kemala Ahmetovića, jedini sa FTV-a koji komentariše utakmice. Nebitno, toliko je kvalitetan da ga i ne znaš, to je ono što želim reći.
admin je napisao/la:hoću da kažem, hrvatski sistem je mnogo skuplji od našeg (time i mnogo kvalitetniji), između ostalog i zato što ih mi gledamo, na npr. Faks, Ornel, Zirodent, Kraš, Cedevita i mnogi drugi plate samo HRTu i pokriju i naše tržište. zato oni napreduju, a mi tavorimo i pričamo kako ne valjamo, a "pare stavljamo u kovertu i šaljemo za Zg".
Da, ovo stoji, to niko ne može i ne smije opovrgnuti. Ali, sponzori ne dolaze sami, moraš ih privući. Kod nas su to samo 2 sponzora i gle čuda, oba su mrežni operateri. Tehnički direktori ovih gore kuća su mogli i morali privoliti i druge jake kompanije u zemlji da budu sponzor ovog projekta. Uzmimo primjer Dnevnog Avaza(ne čitam ga, ali je najjači dnevni list kod nas), zašto ne i Bosnalijek-a(iako bi to bilo malo morbidno)...
griješiš. sponzore prvo interesuje gledanost, a evo ti zastupađš tezu da SP treba gledati na HRTu a ne na BHT. nakon toga, ukoliko se radi o stranim kompanijama gledaju da pare ostanu u njihovoj državi. ta priča "privoliti nekog da se reklamira", to vrijedi u sistemu bh. stranačke mahale (čitaj: telekomi, isl. upravo ono što i ima), ali čim pređeš granicu (a tamo je prava lova) na to zaboravi. malo (5%) može djelovati i sposobna individua na mjestu "tehničkog direktora" kako kažeš, ali i on radi za novac. mala plata - slab direktor, velika plata - dobar direktor.
Bečki Kongres je napisao/la:Poenta je da su kod nas i ti ljudi nestručni pa smo zato uskraćeni za bolji program. Uostalom, zar su do sad bili tako seksistički i šovinistički nastrojeni pa su odjednom sad odlučili da u studiju bude voditeljski par?! Bitno je naglasiti da dotične dame ne znaju ništa o sportu, tako da je njihova kompetentnost ravna nuli. ?
upravo tako, samo što treba tačno identificirati pravi razlog zbog kojeg smo uskraćeni za bolji program. on se stvara novcem od pretplate koju većina pametnjakovića neće da plaća i reklama koje zavise direktno od gledanosti. znači, mala gledanost i izmišljeni razlog da se ne plaća pretplata (sve proizvod sjajne propagande onih koji najviše profitiraju - a ti skontaj ko je to) = loš kvalitet programa.

sad u svemu ovome potraži razlog zašto za Marjana nije bilo mjesta, obzirom da je to ovdje tema.

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la Bečki Kongres » 22 jun 2010, 17:05

Pronašao sam razlog, doduše, znao sam ga i prije, tako da...

Da ne bismo opet pričali o ovome, te odlazili u neke druge vode koje nemaju baš veze sa Marjanom da kažem da sam u potpunosti na njegovoj strani.

Marjane, imaš punu podršku iz Tuzle!!!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la effe_sa » 22 jun 2010, 18:57

vidim zahuktala se ovde diskusija i slazem se s tezom treba podrzat domace...al eto kaže se nema nasa televizija dovoljno finansijski sredstava, ali ko joj daje za pravo da zapošljava neobrazovan kadar....pa mnogi od tih komentatora osnovne činjenice ne prenesu kako treba, znači ne istraže dovoljno na internetu i drugim stranim kanalima medijima...ne znaju se izražvat kako treba, nisu načitani, ne čitaju dovoljno sportske štampe, ne prate sportske stranice na internetu, ne prate medije uopšte..a da ne govorimo o stranim jezicima, vjerovatno ne znaju engleskog ni 20 posto, da ne govorimo o drugim stranim jezicima...a bar odlicno poznavanje engleskog jezika je potrebno kako bi se sve informacije o igracima koji ce izac na teren prikupile....ne prepoznaju odredjene licnosti na tribinama, nekad jako cesto bivse poznate fudbalske legende...šta rade cijeli dan, kako se to oni pripremaju za utakmicu?to im je posao da se detaljno informisu, a prikupiti podatke o dvije ekipe i osnovne podatke o 22-jici fudbalera koji ce istrcat na teren nije toliko tesko....tako velid spaho na jednoj utakmici lige prvaka svo vrijeme izgovara badštuder umjesto badštuber, drugi komentator ne može da skonta da je obuke i obasi jedan te isti igrač
da je to chinedu obuke obasi, pa kaže: obuke je napravio dobar prodor a par minuta poslije : obasi je ostao na klupi....mnoge su greške još prisutne...utakmice pretvaraju u uspavanke...znaci obrazovanost komentatora nikakve veze nema s novcem, televizija treba da vodi računa da zaposljava obrazovane komentatore....ne treba šutat nogama komentatore i novinare koji znaju svoj posao radit kako treba poput marjana, ftv mu nije dala sekundu podrške zbog ljubomore nesposobnih novinara te televizije koji su jedva dočekali da šutnu takvog profesionalca....zašto u znak protesta nisu isključili komentar komentatora RTRS-a
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la amho » 23 jun 2010, 15:24

ovo sto se kod nas radi na drzavnim televizijama generalno, a pogotovo kad je prijenos SP-a u pitanju je cisti amaterizam i neznanje. nema to veze nikakve s parama. ljudi jednostavno nisu za taj posao. postavljeni su po nekakvoj stranackoj, nacionalnoj, porodicnoj liniji.... o poslu nemaju pojma... svaki dan na desetine gluposti kako u njihovom nastupu u studiju tako i u komentarima.... o gostima da i ne govorimo... strucni komentatori su likovi koje niko ne zna i koji nadasve nemaju nikakvu referencu da govore o fudbalu... komentatori kao da nikad nisu gledali fudbalsku utakmicu, a kamoli komentirali... pricaju besmislice, valjaju gluposti i dezinformacije.... stice se utisak da ne gledaju istu utakmicu... uzas... i sve to nema veze s parama... za iste pare se sve to daleko bolje moze uraditi... treba samo uvesti neki od objektivnih kriterija kod odabira kadrova kao sto su znanje, sposobnost, kreativnost....

sto se tice marijana... marijan je bio jedini komentator koji zasluzuje da se tako zove... covjek se priprema za utakmicu, vidi se da razumije fudbal.... jedina mana mu je bila ta sto je pretjeruje s kolicinom informacija.... previse je to za prosjecnog gledaoca... ne mozes pratit' utakmicu... odvraca paznju na sebe, umjesto da pomaze u pracenju...ali opet je bolji marijan nego svi ostali zajedno...

Avatar
harry_90
Postovi: 19827
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Peticija za Marijana!

Post Postao/la harry_90 » 24 jun 2010, 15:32

PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Odgovori

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.