Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18014
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la akisarajevo92 » 11 sep 2022, 20:40

2015. je djelovavalo da imamo finu buducnost i da bi bar na jednom prvenstvu mogli okupiti top tim

Musa je izgledao kao siguran kvalitet za naredne godine, Sikiras, Campara i Cerkezovic, od njih se nadalo da bi mogli ciniti neki kvalitet sa klupe, u U18 ekipi si imao Atica, Gegica i onog mladjeg burazera Djedovica, a o Sulejmanovicu se pricale bajke dok smo ga cekali

i onda svemu tome dodas Teletovica koji je jos bio aktivan i u najboljim godinama, Nurkica, Nihada Djedovica, Kikanovica i kvalitetnog amerikanca

Ali na kraju nista od toga se skoro nije ostvarilo :mrgreen: mozda sam nekoga i zaboravio
Don't believe the hype.

Avatar
Sveti
Postovi: 10258
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 13 sep 2022, 09:30

Ma mi smo prokleta drzava kada je sport upitanju
naprijed rejal

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bombaysaphire » 13 sep 2022, 10:43

Sveti je napisao/la:
13 sep 2022, 09:30
Ma mi smo prokleta drzava kada je sport upitanju
Prokleta ili lopovska ? Sport u našoj državi je na užasno niskim granama , kao i ostale sfere života ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Sveti
Postovi: 10258
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 13 sep 2022, 13:40

bombaysaphire je napisao/la:
13 sep 2022, 10:43
Sveti je napisao/la:
13 sep 2022, 09:30
Ma mi smo prokleta drzava kada je sport upitanju
Prokleta ili lopovska ? Sport u našoj državi je na užasno niskim granama , kao i ostale sfere života ...
U sustini i jedno i drugo te dovede na isto. yebote ko bi reko da ce bih doci na ovakav nivo nakon onako plodnih 70tih i 80tih
naprijed rejal

Avatar
Shategabri
Postovi: 14830
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Shategabri » 13 sep 2022, 13:57

Ne znam šta neko očekuje od zemlje koja je sahranila košarku :roll:
Košarkaška liga BiH je urnebes. Tu se rade takvi cirkusi da to više nije ni smiješno.
Onda se nešto priča za reprezentaciju.
Ma uspjeh je plasman, uspjeh je svaka pobjeda.
Ionako se radi stihijski, bez plana i bez cilja.
Nurkić i Musa kao dva najbolja košarkaša nisu produkt bh košarkaških prilika.
Njih su drugi odgojili i unaprijedili.
Ovo što dolazi sa naših prostora i što je ovdje odgajano, vidimo u Atiću.
Momak ima potencijal, ali nema psihu. Niko me ne može ubijediti da je negdje drugo udario temelj svojoj karijeri, da to ne bi bilo bolje.
Odavde možeš samo otići trajno oštećen, hendikepiran.

Nemamo se mi puno čemu nadati ni u budućnosti.
Mi smo mrtva sredina i nismo zanimljivi toliko ni menadžerima.
Sve manje će biti šanse da se otkrije neki novi Nurkić.
Koševo Zapad

Avatar
Ethel
Postovi: 5206
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2022, 15:41

Shategabri je napisao/la:
13 sep 2022, 13:57
Ne znam šta neko očekuje od zemlje koja je sahranila košarku :roll:
Košarkaška liga BiH je urnebes. Tu se rade takvi cirkusi da to više nije ni smiješno.
Onda se nešto priča za reprezentaciju.
Ma uspjeh je plasman, uspjeh je svaka pobjeda.
Ionako se radi stihijski, bez plana i bez cilja.
Nurkić i Musa kao dva najbolja košarkaša nisu produkt bh košarkaških prilika.
Njih su drugi odgojili i unaprijedili.
Ovo što dolazi sa naših prostora i što je ovdje odgajano, vidimo u Atiću.
Momak ima potencijal, ali nema psihu. Niko me ne može ubijediti da je negdje drugo udario temelj svojoj karijeri, da to ne bi bilo bolje.
Odavde možeš samo otići trajno oštećen, hendikepiran.

Nemamo se mi puno čemu nadati ni u budućnosti.
Mi smo mrtva sredina i nismo zanimljivi toliko ni menadžerima.
Sve manje će biti šanse da se otkrije neki novi Nurkić.
Toliko smo nezanimljivi da momka iz Vodopad Jajca potpise agencija koja zastupa Giannisa.

Potpuno suprotno, itekako smo zanimljivi bas zato sto je rasulo i za sitnis mozes dobiti talenta.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Shategabri
Postovi: 14830
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Shategabri » 13 sep 2022, 15:45

Ethel je napisao/la:
13 sep 2022, 15:41
Shategabri je napisao/la:
13 sep 2022, 13:57
Ne znam šta neko očekuje od zemlje koja je sahranila košarku :roll:
Košarkaška liga BiH je urnebes. Tu se rade takvi cirkusi da to više nije ni smiješno.
Onda se nešto priča za reprezentaciju.
Ma uspjeh je plasman, uspjeh je svaka pobjeda.
Ionako se radi stihijski, bez plana i bez cilja.
Nurkić i Musa kao dva najbolja košarkaša nisu produkt bh košarkaških prilika.
Njih su drugi odgojili i unaprijedili.
Ovo što dolazi sa naših prostora i što je ovdje odgajano, vidimo u Atiću.
Momak ima potencijal, ali nema psihu. Niko me ne može ubijediti da je negdje drugo udario temelj svojoj karijeri, da to ne bi bilo bolje.
Odavde možeš samo otići trajno oštećen, hendikepiran.

Nemamo se mi puno čemu nadati ni u budućnosti.
Mi smo mrtva sredina i nismo zanimljivi toliko ni menadžerima.
Sve manje će biti šanse da se otkrije neki novi Nurkić.
Toliko smo nezanimljivi da momka iz Vodopad Jajca potpise agencija koja zastupa Giannisa.

Potpuno suprotno, itekako smo zanimljivi bas zato sto je rasulo i za sitnis mozes dobiti talenta.
Kao uostalom i u fudbalu.
I koga imamo za izdvojiti za sve ove godine da je otišao za sitniš, a da je postao veliki igrač od njega?
Tako i u košarci, onaj ko ode odavde nekim čudom kao Nurkić ili pak ciljano kao Musa, taj i jeste nešto konkretno.
Ostali nisu ni prosjek.

A pazi, taj momak je na početku i možda nešto bude od njega.
Al imao je veliku sreću da ga zapaze, ovdje propada more talenata.
Mi smo zemlja rasadnik talenata, da je drugačija situacija, ne bi bili ništa slabiji od Slovenije.
Koševo Zapad

Avatar
Ethel
Postovi: 5206
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ethel » 13 sep 2022, 15:55

Shategabri je napisao/la:
13 sep 2022, 15:45
Ethel je napisao/la:
13 sep 2022, 15:41
Shategabri je napisao/la:
13 sep 2022, 13:57
Ne znam šta neko očekuje od zemlje koja je sahranila košarku :roll:
Košarkaška liga BiH je urnebes. Tu se rade takvi cirkusi da to više nije ni smiješno.
Onda se nešto priča za reprezentaciju.
Ma uspjeh je plasman, uspjeh je svaka pobjeda.
Ionako se radi stihijski, bez plana i bez cilja.
Nurkić i Musa kao dva najbolja košarkaša nisu produkt bh košarkaških prilika.
Njih su drugi odgojili i unaprijedili.
Ovo što dolazi sa naših prostora i što je ovdje odgajano, vidimo u Atiću.
Momak ima potencijal, ali nema psihu. Niko me ne može ubijediti da je negdje drugo udario temelj svojoj karijeri, da to ne bi bilo bolje.
Odavde možeš samo otići trajno oštećen, hendikepiran.

Nemamo se mi puno čemu nadati ni u budućnosti.
Mi smo mrtva sredina i nismo zanimljivi toliko ni menadžerima.
Sve manje će biti šanse da se otkrije neki novi Nurkić.
Toliko smo nezanimljivi da momka iz Vodopad Jajca potpise agencija koja zastupa Giannisa.

Potpuno suprotno, itekako smo zanimljivi bas zato sto je rasulo i za sitnis mozes dobiti talenta.
Kao uostalom i u fudbalu.
I koga imamo za izdvojiti za sve ove godine da je otišao za sitniš, a da je postao veliki igrač od njega?
Tako i u košarci, onaj ko ode odavde nekim čudom kao Nurkić ili pak ciljano kao Musa, taj i jeste nešto konkretno.
Ostali nisu ni prosjek.

A pazi, taj momak je na početku i možda nešto bude od njega.
Al imao je veliku sreću da ga zapaze, ovdje propada more talenata.
Mi smo zemlja rasadnik talenata, da je drugačija situacija, ne bi bili ništa slabiji od Slovenije.
Ne mozes porediti fudbal i kosarku niti fudbalsko i kosarkasko trziste, fudbalska liga nam je dno, a kosarkaska je i ovakva kvalitetnija od Svedske, Svicarske, Austrije itd.

Tek se otvorilo trziste, prati se svaka zavrsnica, svaki turnir u BiH i talentovani momci mogu proci neopazeno samo svojom krivicom jer imaju gdje da se pokazu. Za razliku od ranije imaju vecu sansu da dodju u uredjenije sredine, na njima je hoce li to iskoristiti.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
RoninX
Postovi: 1970
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la RoninX » 13 sep 2022, 16:56

jedva cekam da ovi fudbalski padobranci odj.ebu sa pdf-a. seru ko foke a nista ne prate osim eura za seniore.

Avatar
MElloo
Postovi: 13043
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la MElloo » 13 sep 2022, 16:59

Nasa liga nije zapravo losa po nekom kvalitetu sta znam, puno recimo bolje kotira od fudbalske puuno puno.Ono sto ne valja je da svaka ekipa moze imati 8 stranaca tako da rijetko neki nasi mladji igraci dobivaju priliku.Zasticeno godiste isto je petu godinu isto cini mi se.Mozda i vise

Avatar
Shategabri
Postovi: 14830
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Shategabri » 13 sep 2022, 22:45

Ethel je napisao/la:
13 sep 2022, 15:55
Shategabri je napisao/la:
13 sep 2022, 15:45
Ethel je napisao/la:
13 sep 2022, 15:41


Toliko smo nezanimljivi da momka iz Vodopad Jajca potpise agencija koja zastupa Giannisa.

Potpuno suprotno, itekako smo zanimljivi bas zato sto je rasulo i za sitnis mozes dobiti talenta.
Kao uostalom i u fudbalu.
I koga imamo za izdvojiti za sve ove godine da je otišao za sitniš, a da je postao veliki igrač od njega?
Tako i u košarci, onaj ko ode odavde nekim čudom kao Nurkić ili pak ciljano kao Musa, taj i jeste nešto konkretno.
Ostali nisu ni prosjek.

A pazi, taj momak je na početku i možda nešto bude od njega.
Al imao je veliku sreću da ga zapaze, ovdje propada more talenata.
Mi smo zemlja rasadnik talenata, da je drugačija situacija, ne bi bili ništa slabiji od Slovenije.
Ne mozes porediti fudbal i kosarku niti fudbalsko i kosarkasko trziste, fudbalska liga nam je dno, a kosarkaska je i ovakva kvalitetnija od Svedske, Svicarske, Austrije itd.

Tek se otvorilo trziste, prati se svaka zavrsnica, svaki turnir u BiH i talentovani momci mogu proci neopazeno samo svojom krivicom jer imaju gdje da se pokazu. Za razliku od ranije imaju vecu sansu da dodju u uredjenije sredine, na njima je hoce li to iskoristiti.
Drago mi je ako je tako :thumbup:
Koševo Zapad

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la farenhajt » 13 sep 2022, 23:01

mladi igraci ako ikako imaju talenta u ovom vremenu veoma lako mogu izaci vani, za razliku kako je to ranije bilo, da si tek krajem 20tih mogao napustiti zemlju skoro pa pri zalasku karijere, ali liga je bila kvalitetna i nije bilo neke potrebe izuzev neke ponude velikana
upravo bas sada mlade generacije zbog male zainteresovanosti mozes isplivati na povrsinu
jedino sta moze biti problem, gladni roditelji za uspjehom preko noci

pa kao kadet si bio prvak Evrope, zar ti treba veci motiv i spoznaja da uz kontinutet i pravilan rad moze da se uspije
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

Avatar
JuzniBosanac
Postovi: 269
Pridružen/a: 24 jul 2022, 10:28
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JuzniBosanac » 19 sep 2022, 22:06

Dok se Bosnje medjusobno mrze i svadjaju, SNSD gamad ne staje:

Na pomolu skandal: Hoće li Ademiru Zurapoviću zabraniti da sudi?


Nisu prošla ni 24 sata od finala Eurobasketa između Francuske i Španije u kojem je naš Ademir Zurapović bio prvi sudija, a iz košarkaških kuloara stiže nevjerovatna vijest.

BHbasket piše da Sudijska komisija KSBiH razmišlja o tome da našeg najboljeg arbitra ne nominira za utakmice pod okriljem FIBA-e.

Naime, Zurapović puni 50 godina, ali ima aktivnu FIBA licencu do kraja naredne godine. U ingerenciji nacionalnih saveza su i sudije, a Zurapovićeva "sudbina" je trenutno u rukama Sudijske komisije KSBiH kojom predsjedava Dragan Kralj iz Trebinja.

Zurapović se jutros vratio iz Berlina, a sutra putuje u Lisabon na kvalifikacije BCL-a. Sudio je osam muških Eurobasketa i jedno žensko, dva Svjetska prvenstva i Olimpijadu.

- FIBA nema ništa protiv da Zurapović i dalje sudi, ali, izgleda imaju u Sudijskoj komisiji KS BiH. Na vrijeme ih trebamo spriječiti da ne naprave nepopravljivu štetu košarci u BiH - piše BHbasket.

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sarmica » 20 sep 2022, 09:55

Ne znam da li postoji država u kojoj ljudski izmet implementiran u četnicima i hrvatskim nacionalisitma više rovari i radi protiv 'svoje' zemlje nego što je to Bosna.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25367
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 sep 2022, 13:51

Sarmica je napisao/la:
20 sep 2022, 09:55
Ne znam da li postoji država u kojoj ljudski izmet implementiran u četnicima i hrvatskim nacionalisitma više rovari i radi protiv 'svoje' zemlje nego što je to Bosna.
A ne, ne, ne.Necemo tako. Nista bolji nisu ni bosnjaci.Ne moze se nijedna odluka donijeti bez da su sve tri strane ukljucene...

Bosnjaci na papiru u ovim savezima vole svoju zemlju, a u praksi ih kupis kako hoces i za sta hoces i to su ovi skontali, pa to koriste u bukvalno svakoj zivotnoj sferi.Ne samo u sportu.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 26 sep 2022, 11:50

Na najnovijoj fibinoj ranking listi zauzimamo 37.mjesto.

Avatar
donDondon
Postovi: 3651
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la donDondon » 19 okt 2022, 08:43

izbaci neki klub raspored A1 lige,Igman sad igra Jug a prosle sezone igrao sjever,Otkud sloboda 2 u A1 ligi a nisu igrali A2 ligu.
Zasticeno godiste opet 2000.(peti put uzastopno)
Premierliga vaserska liga,opet je igraju klubovi koji su odustali od takmicenja ,koji jednu godinu igraju a drugu ne igraju,kako im odgovara.
za A2 ligu niko nista ne pise,kako vidim po ovim stranicama
Joj Colane nabij se nogom u guzicom i idi odakle si stigao,nesposoban si shvati vec jednom
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21


Avatar
Ethel
Postovi: 5206
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ethel » 28 nov 2022, 15:24

slika

https://www.gofundme.com/f/senad-with-h ... e=facebook

Valjda iz Saveza imaju toliko obraza da organizuju nesto.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ethel
Postovi: 5206
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaski Savez Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ethel » 05 dec 2022, 19:31

Tragom informacija da je generalnom sekretaru Košarkaškog saveza BiH ubuduće zabranjeno da vrši transakcije bez znanja Upravnog odbora, kontaktirali smo Amera Čolana, koji je za "Avaz" poručio kako još ne zna ništa o tome.

- Nisam upoznat s tim, ne znam o čemu se radi. Niti sam čitao, niti vidio. Čak ne znam ni kad se sastao novi Upravni odbor. Oni bi tek trebalo da se sastanu u četvrtak. Zaista ne znam, nemam komentara - rekao je Čolan za portal "Avaza".

Čolanov mandat traje do 31. decembra, nakon čega će Upravni odbor odlučivati da li će biti produžen.

- Tako je, dok je u rješenju 31. mart, a mandatno ugovorne obaveze su četiri godine. Šta će oni (Upravni odbor op.a.) uraditi, kako i na koji način, to je sad na njima - kazao je Čolan.

Bez obzira na sve, on je, kaže, spreman ostati na ovoj funkciji, jer, ističe Čolan, za protekle četiri godine uradio je dobar posao.

- Naravno, zašto ne bih htio ostati? Od preuzimanja mandata zatekao sam dug od 3,3 miliona. Za ove četiri godine Košarkaški savez BiH je vratio dva miliona starih dugova i sve tekuće obaveze uredno izmirio. Na kraju krajeva napravio i rezultate, što dovoljno govori o tome kako sam i šta sam radio. Imaju finansijski izvještaji, Savez je poslovao u dobiti svake godine i iz toga vraćao stare obaveze i izimirivao tekuće obaveze - tvrdi Čolan.

Amere ne vadi :bih:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.