2018-19 NBA Preseason

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Clutch » 12 maj 2018, 12:38

Epidaurus je napisao/la:Davanje maxa covjeku koji je citavu sezonu odbijao igrati iako je bio zdrav je potez prilican Sacramentu il Jimmy Bussu. Spursima nikako.
Nije on bio zdrav, nije ni sad potpuno oporavljen. Spursi su tvrdili da je zdrav jer su promasili dijagnozu, sto su nedavno pred kraj sezone i priznali usaglasivsi se sa misljenjem Kawhijevih doktora, a isprva su se protivili da on uopste trazi drugo misljenje.

Ne znam zasto generalno misljenje vlada da je Kawhi tu losa strana, kad su mu ovi unazadili rehabilitaciju i upropastili sezonu.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Kawhi » 12 maj 2018, 16:35

Clutch je napisao/la: Ne znam zasto generalno misljenje vlada da je Kawhi tu losa strana, kad su mu ovi unazadili rehabilitaciju i upropastili sezonu.
Istina.
NEZALAGANJE je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Kobe Nije sigurno ni da ce SA da mu ponudi supermax.Kao sto vec rekoh,sve ce biti poznato kad se vidi s Popom...
Pa jedino sto mozemo uraditi je ponuditi mu supermax. Jedini izgovor da se to ne uradi je da fakat imamo nalaze koji kazu da ce biti Grant Hill vol 2. Ako je zdrav tu ne treba biti nikakve dileme. Pa na njemu je hoce li prihvatiti ili ne.
Jedna opcija da se NE PONUDI supermax je svakako mogucnost da povreda moze imati trajne posljedice(u sta cisto sumnjam),a druga je da SA to namjerno ne zeli uraditi zbog ponasanja njegove ekipe i njega samog.Lice fransize i onaj kojeg oznacis kao takvog ne moze iskazati ovo sto se desavalo protekle sezone i to je jos nesto sto ce on i Pop morati raspraviti prije bilo kakve ponude.Ako to rijese,onda nije nikakav problem dati mu supermax,ali ga nece dobiti na stolu "na slijepo".To je sigurno i tako treba biti.Niko nije veci od fransize,makar to znacilo i 5 god nazadovanja.
Ako je zdrav dati mu supermax cak i ako trazi da se cijeli FO promijeni.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 maj 2018, 18:10

To mozda u tvom umu tako funkcionise.U SAS ne i to ce tako i biti.Ako mu se nesto ne svidja i ne moze se dogovoriti kao covjek,slobodno moze ici.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la KK_Bosna » 12 maj 2018, 19:03

NEZALAGANJE je napisao/la:To mozda u tvom umu tako funkcionise.U SAS ne i to ce tako i biti.Ako mu se nesto ne svidja i ne moze se dogovoriti kao covjek,slobodno moze ici.
hajde, konacno si prestao tvrditi da je kawhi 100% povrijedjen i da je sve u najboljem redu... naredak ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 maj 2018, 19:36

KK_Bosna je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:To mozda u tvom umu tako funkcionise.U SAS ne i to ce tako i biti.Ako mu se nesto ne svidja i ne moze se dogovoriti kao covjek,slobodno moze ici.
hajde, konacno si prestao tvrditi da je kawhi 100% povrijedjen i da je sve u najboljem redu... naredak ;)
Povrijedjen jeste i to sam oduvijek pisao.Ono u cemu sam promjenio misljenje je stepen povrede.
Ako on kaze da je povrijedjen,onda je to tako.Sto se tice toga da li je sve u najboljem redu ili nije,ocigledno je da ima nekih neslaganja,ali je isto tako istina i da su mediji to itekako preuvelicali i napuhali sve.To je nedavno izjavio i Gay u intervjuu.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Kawhi » 12 maj 2018, 20:22

NEZALAGANJE je napisao/la:To mozda u tvom umu tako funkcionise.U SAS ne i to ce tako i biti.Ako mu se nesto ne svidja i ne moze se dogovoriti kao covjek,slobodno moze ici.
Kawhi, Tim i drugi igrači franšize su ljudi kao i svako drugi i možda im ne odgovara ista klima. Ako Kawhiju ne odgovaraju stvari koje su odgovarale Timu logično da se treba prilagoditi. Ako ne možeš priznati sebi da moraš nešto promijeniti propašćeš. Mislim, govorim ovo sve hipotetički jer ne znam dal Kawhi stvarno ima neki problem sa funkcionisanjem franšize.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 maj 2018, 20:53

Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:To mozda u tvom umu tako funkcionise.U SAS ne i to ce tako i biti.Ako mu se nesto ne svidja i ne moze se dogovoriti kao covjek,slobodno moze ici.
Kawhi, Tim i drugi igrači franšize su ljudi kao i svako drugi i možda im ne odgovara ista klima. Ako Kawhiju ne odgovaraju stvari koje su odgovarale Timu logično da se treba prilagoditi. Ako ne možeš priznati sebi da moraš nešto promijeniti propašćeš. Mislim, govorim ovo sve hipotetički jer ne znam dal Kawhi stvarno ima neki problem sa funkcionisanjem franšize.
Ja i napisah da se moze pricati oko nekih stvari i dogovoriti se u okviru tima.To je logicno.Medjutim,traziti neke eventualne smjene i sl.,to nece ici.U SA trener trenira,GM vodi politiku koju treba da vodi,a igrac igra.To je jedini ispravan nacin uspjesne fransize.Sugestije vjerovatno mogu,jer ih je davao i Tim,ali ultimatum ne moze,niti se treba dopustiti o kome god se radilo.Kawhi je fransizni igrac na terenu,istina,ali van terena to jos uvijek nije pokazao.Poceli su se previse petljati ljudi koji preko njega zele ostvariti neke svoje planove i tu je i nastao problem.Svi izvjestaji govore da on kao on nema nikakav problem sa fransizom,ali su neki postupci vodjeni od ljudi oko njega u njegovo ime(zato sto je on to dopustio) prouzrokovali da i fransiza pocne drugacije djelovati i zato ni nudjenje supermaxa nije sigurna stvar.Koliko su ljudi oko njega postali bezobrazni,pokazuje i nedavna informacija jednog novinara bliskom klubu u kojem oni traze da se supermax bezuvjetno ponudi,a onda ce kao oni odluciti da li da ostane u SAu!?? :oops: To se sigurno nece tako desiti,jer postoje stvari koje se prije toga trebaju rijesiti i zato je sastanak njega i Popa kljucna stvar za sve.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Barbarossa » 12 maj 2018, 20:57

Trejdat će ga negdje na istok, tipa Oralndo ili Šarlot za pikove, neće ići na zapad da jača konkurenciju
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Sarmelino » 12 maj 2018, 22:56

Zamisli bit u tim godinama i zavrsit u crnoj rupi Magicu :rol:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Jericho
Postovi: 5311
Pridružen/a: 27 nov 2012, 18:35
Lokacija: I can see the bottom
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Jericho » 12 maj 2018, 23:54

Barbarossa je napisao/la:Trejdat će ga negdje na istok, tipa Oralndo ili Šarlot za pikove, neće ići na zapad da jača konkurenciju
Zasto bi takvi timovi apsolutno ista davali za njega kad nemaju ni 1% sanse da ga zadrze duze od jedne godine.
Ako ne potpise produljenje sa Spursima ovo ljeto ja vidim neki trade u Philu za Covingtona + 10pick 2018 + 26pick 2018 ili mozda u Clipperse za T.Harrisa + 12/13pick. Sumnjam da ce itko ista jace nuditi.
#SuningOUT

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 maj 2018, 11:50

Posto uglavnom imamo izvjestaje da Kawhi odlazi,evo i jedne druge perspektive i to od bivseg GMa Cavsa Griffina:

“My intention wasn’t necessarily to say L.A. made the most sense (as a landing spot for LeBron James), just that it’s as likely as anything else. San Antonio could be as likely as anything else. Why couldn’t San Antonio find a way to clear the space to bring LeBron in to make Kawhi happy? LeBron thinks Pop is an absolute icon. That’s an outcome that could happen as well. And if someone could pull that off, it’s Pop. For me, when I look at it, and you’re making the decision to do this, you have to start, ‘This is the Spurs.’ If this was any other organization, I would believe all the fire starter nonsense about he has to leave. I don’t think you have to do anything. Pop has the level of control and power to say, ‘No, I’m not trading Kawhi Leonard.’ If you’re going to not do that, then you’ve going to need to put him in a position to dictate outcomes, so maybe you have to change the pieces around him. I think that’s more likely than they just cave and move the guy.”

Torres_9
Postovi: 13493
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Torres_9 » 13 maj 2018, 13:40

dzaba kmecis,kawhi ide a vama gine samaranje u playoffu iducih sezona dok se ne pop ne oprosti.
Poslije toga ide tiketa jedne od najgorih ekipa lige :)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la KK_Bosna » 13 maj 2018, 18:44

NEZALAGANJE je napisao/la:Posto uglavnom imamo izvjestaje da Kawhi odlazi,evo i jedne druge perspektive i to od bivseg GMa Cavsa Griffina:

“My intention wasn’t necessarily to say L.A. made the most sense (as a landing spot for LeBron James), just that it’s as likely as anything else. San Antonio could be as likely as anything else. Why couldn’t San Antonio find a way to clear the space to bring LeBron in to make Kawhi happy? LeBron thinks Pop is an absolute icon. That’s an outcome that could happen as well. And if someone could pull that off, it’s Pop. For me, when I look at it, and you’re making the decision to do this, you have to start, ‘This is the Spurs.’ If this was any other organization, I would believe all the fire starter nonsense about he has to leave. I don’t think you have to do anything. Pop has the level of control and power to say, ‘No, I’m not trading Kawhi Leonard.’ If you’re going to not do that, then you’ve going to need to put him in a position to dictate outcomes, so maybe you have to change the pieces around him. I think that’s more likely than they just cave and move the guy.”
kako mislis da mozete imati u ekipi kawhija i lebrona? mislim gledano sa salary cap strane?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 maj 2018, 19:04

KK_Bosna je napisao/la:
kako mislis da mozete imati u ekipi kawhija i lebrona? mislim gledano sa salary cap strane?
Vrlo jednostavno,jer je SA jedna od rijetkih vodecih ekipa lige koja moze i ovo ljeto iskreirati max prostor.Sve sto treba da se desi je da se ne potpisu vlastiti FAovi,da ovi sa PO istu odbiju i da se trejduje Gasol sto ne bi trebao biti neki problem uz pik recimo,jer ima ugovor samo za nastupajucu sezonu.2.god mu je negarantovana.

To bi znacilo da se SA ovim procesima treba rijesiti 6-7 igraca i taj dio kulture mi je upitan,ali da je poprilicno lako izvesti,jeste.

P.S.Kawhi ima ugovor za slijedecu sezonu.Njegov eventualni supermax bi inao dejstvo tek od one tamo sezone.
Pojednostavljeno,SA se za Jamesa treba rijesiti Greena,Gasola,Parkera(osim ako se ne bi vratio za vet.minimum nakon sto se odbace njegova prava),Bertansa,Andersona,Paula,Lauvergnea,Forbesa i Gaya.

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la andro234 » 13 maj 2018, 19:18

Pa svaka fransiza moze tako reci, rijesit cemo se svih igraca pa cemo imat mjesta za Lebrona :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 maj 2018, 19:46

andro234 je napisao/la:Pa svaka fransiza moze tako reci, rijesit cemo se svih igraca pa cemo imat mjesta za Lebrona :mrgreen: :mrgreen:
Ne moze tako svaka fransiza reci.SA se ovdje ne rijesava nijednog kljucnog igraca(sto bi mnogi morali),niti se pokusava rijesiti nekog ugovora kojeg se gotovo nemoguce rijesiti jer ima vise godina,a nemas pika i sl.
Ovdje se samo pustaju igraci kojima je istekao ugovor i trejdujes Gasola.
A ako ostajes pri svojoj tezi,nadji mi jednu ekipu u koju bi James dosao i odmah mogao napasti titulu, a da joj core ostaje isti.Osim PHI,jer su oni u specificnoj situaciji.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Kawhi » 13 maj 2018, 19:54

Znači na kraju ipak dolazimo do toga da nam smiješni ugovor Gasolu smeta u nečemu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3109
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Slatinash_7 » 13 maj 2018, 20:02

@nezalaganje
koliko tih ugovora kojih se vi trebate rijesiti ima PO,koji bi zapravo realno trebali odbiti i izaci na trziste?
Sto se tice Gasola,uvijek ce se naci neki Kingsi sto ce za nekog prospekta uzeti Gasola,samo tu treba i plate da stimaju,pa ti dobijas i 10 miliona(lupam) na salary cap nazad,sto je kontam frka..ti se puno bolje razumijes u to,volio bih da mi malo analiziras tu SAS situaciju,cisto tipa,Bertans PO 3 miliona,mislim da vrijedi 5,ok odbija PO i ide iz Spursa,ako ti nije frka.
Isto tako,slabo da ce James na zapad,to bi mu potencijalno narusilo legacy,ono ispadnes od GSW recimo u drugoj rundi i nisi vise neprikosnoveni vladar finala zaredom i tome slicnoga sto ce imati na istoku jer tamo je Toronto prvi jb.g
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25383
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 maj 2018, 20:17

Slatinash_7 je napisao/la:@nezalaganje
koliko tih ugovora kojih se vi trebate rijesiti ima PO,koji bi zapravo realno trebali odbiti i izaci na trziste?
Sto se tice Gasola,uvijek ce se naci neki Kingsi sto ce za nekog prospekta uzeti Gasola,samo tu treba i plate da stimaju,pa ti dobijas i 10 miliona(lupam) na salary cap nazad,sto je kontam frka..ti se puno bolje razumijes u to,volio bih da mi malo analiziras tu SAS situaciju,cisto tipa,Bertans PO 3 miliona,mislim da vrijedi 5,ok odbija PO i ide iz Spursa,ako ti nije frka.
Isto tako,slabo da ce James na zapad,to bi mu potencijalno narusilo legacy,ono ispadnes od GSW recimo u drugoj rundi i nisi vise neprikosnoveni vladar finala zaredom i tome slicnoga sto ce imati na istoku jer tamo je Toronto prvi jb.g
Samo Green,Gay i Lauvergne imaju PO.Svi ostali nabrojani,osim Gasola,su ili FA,RFA i NG i njohov ostanak ili odlazak zavisi od SAa.Iako nista nema zvanicno,ukoliko bi se desio neki signal da se zeli James(a ovaj nekim cudom zeli u SA) mislim bi se lako ovim reklo da odbiju PO.Cak ako to i ne bi ucinili,zaista ne vidim problem da se neko od njih trejduje za npr.pik 2.runde kao sto je onomad Diaw trejdovan u UTA.Gasol bi se isto potencijalno trejdovao za tako neki pik ili za igrace koji imaju NG ugovore i koje otpustas bez posljedica.Eto,to je analiza cap situacije SAa u grubo.Iskreno i ja sumnjam da ce James na Zapad(sve vise se prica i o njegovom ostanku u CLE),ali isto tako mislim da bi SA sa njegovim potencijalnim dolaskom,zdravim Kawhiem i ovakvim LMAom bio prvi kandidat za titulu.Mozda grijesim,ali tako mi se cini.

Avatar
Brokula
Postovi: 31437
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: 2018 NBA Offseason

Post Postao/la Brokula » 13 maj 2018, 20:27

Tebi je SA uvijek prvi kandidat za titulu
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.