Super League

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Avatar
Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12765
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Mig_Mig » 19 apr 2021, 08:47

Vagabundo88 je napisao/la:
19 apr 2021, 08:45
I opet izmedju sebe, sta mislis koliko bi to potrajalo? Smucice se i njima samima
Hoce kako nece. Kroz godine to dignu na 30klubova, dvije konferencije. Sve kao u americi :D UCL kao koledzi a lige domace kao razvojna liga. :kafa:
Max Allegri 300 💪💪💪

Kompromis
Postovi: 2669
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Kompromis » 19 apr 2021, 08:49

Ostati ce upamceno da je glavni zagovarac ove lige te aktualni predsednik Evropske asocijacije klubova Andrea Agnelli (btw UEFA mu je i dala to mjesto da ga ušutka) veci kvisling i od samog Kvislinga... ovo nije normalno kako je lik hinjski radio protiv UEFE i ostalih evropskih klubova cije je interese trebao braniti... no how fuc.k them?... samo naprijed predsjednice razj.ebi UEFA mafiju fo kraja....

Vagabundo88
Postovi: 127
Pridružen/a: 19 feb 2021, 15:58
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Vagabundo88 » 19 apr 2021, 08:50

Mig_Mig je napisao/la:
19 apr 2021, 08:47
Vagabundo88 je napisao/la:
19 apr 2021, 08:45
I opet izmedju sebe, sta mislis koliko bi to potrajalo? Smucice se i njima samima
Hoce kako nece. Kroz godine to dignu na 30klubova, dvije konferencije. Sve kao u americi :D UCL kao koledzi a lige domace kao razvojna liga. :kafa:
Pa nece to da se desi, vidis da hoce da igraju samo izmedju sebe, kako kazu, "najveci protiv najvecih".

Avatar
Rovella
Postovi: 935
Pridružen/a: 11 apr 2021, 14:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Rovella » 19 apr 2021, 08:51

UEFA se vise ne pita ni za sta. Mogu se koprcati, ali nemaju dovoljno jaku polugu.

Licno sam za superligu, a najvise zbog foteljasa i dinosaura u FIGC-u (Seria A savezu). :opaopa:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
dscile
Postovi: 6175
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la dscile » 19 apr 2021, 08:59

Ma ovi bogati ce izgurati svoje, ali ovo po meni nikako nije dobro za iskrene ljubitelje fudbala, nego samo za one koji navijaju za najjace zato sto su najjaci. Ovo je samo pocetak stvaranja jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih, kao i obesmisljavanja nacionalnih liga.

Ali sta je tu je, u takvom vremenu zivimo i ovo se moralo desiti kad tad.

Avatar
Riziko
Postovi: 5945
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Riziko » 19 apr 2021, 09:01

Meni se čini da je ovo samo probni balon.

Inače, ako ovo i kad krene, ovdje kod nas očekujem aba ligu u fudbalu, čisto da i nama sirotinji bude zanimljivo.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Wanderson
Postovi: 2717
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Wanderson » 19 apr 2021, 09:02

Svakom ko zeli da gleda vrhunski fudbal ovo je odlicna ideja. Samo bi trebalo ostaviti prostora za jedno dvije ekipe poput Ajaxa da kroz neke super teske kvalifikacije za manje klubove uđu i oni u takmicenje.

Avatar
Marsal
Postovi: 22814
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Marsal » 19 apr 2021, 09:10

Igrači su uposlenici kluba i moraju raditi šta im se kaže. Ako UEFA i FIFA misle zabraniti igračima nastupe za reprezentaciju to bogatim klubovima odgovara iz više razloga. Em će svoje igrače čuvat od potencijalnih povreda, em će samim tim činom oslabit ove 2 organizacije jer ko želi gledat EP i SP bez najvećih zvijezda.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Rovella
Postovi: 935
Pridružen/a: 11 apr 2021, 14:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Rovella » 19 apr 2021, 09:13

dscile je napisao/la:
19 apr 2021, 08:59
Ma ovi bogati ce izgurati svoje, ali ovo po meni nikako nije dobro za iskrene ljubitelje fudbala, nego samo za one koji navijaju za najjace zato sto su najjaci. Ovo je samo pocetak stvaranja jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih, kao i obesmisljavanja nacionalnih liga.

Ali sta je tu je, u takvom vremenu zivimo i ovo se moralo desiti kad tad.
Zasto nije dobro za ljubitelje fudbala? Romanticari su svakako protiv modernog fudbala i para u istom. Evo sad se biti manje para u fudbalu. Kakva je sad to dvostruka licemjernost, odgovara li romanticarima ista. :roll:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16835
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la ronaldo99 » 19 apr 2021, 09:16

Ma nace se neki kompromis,jednostavno ce Uefa na kraju morati popustiti,nema im drugog izbora.

A ovo takmicenje kad zazivi sigurno ce se i siriti,na kraju ce u potpunosti zamjenuti danasnju LP koja ce mozda biti kao neka vrsta kvalifikacije za ovo takmicenje,recimo da pobjednik dobij mjesto u Superligi

Beko
Postovi: 1927
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Beko » 19 apr 2021, 09:19

ovo ide u pravcu nba, nfl, nhl lige i mislim, da uefa, fifa ne mogu nista


jedan prosecan bandwagoner iz azije ili sad-ja ne zeli da gleda 80% sezone kako real igra protiv olosa iz cadiza, karabaga ili recreativo heulva

mi u evropi gledamo na fudbal drugacije i puno vise volim da pogledam wiener sportklub protiv fc vienna nego rapid vs. austria wien, to i kako neki 5to ligas izbaci manutd iz kupa jer volimo fudbal kao sport a ne kao produkt koji se konzumira

zbog tih merchandising bandwagonera se stvara ova liga, pa siguran sam da jim cine 70-80% prihoda vec sada
corona jim je dokaz sto posto, kako mogu bez gledatelja na stadionima da se financiraju bez problema

ostaje pitanje, kad ovo uzme maha, sta ce se desiti sa sadasnjim fudbalskim mediokritetom

nikad bolji uslovi da se pokrene ex-yu fudbalska/nogometna liga
Zadnja izmjena: Beko, dana/u 19 apr 2021, 09:23, ukupno mijenjano 1 put.
dobre guzove ima Belma

Avatar
dscile
Postovi: 6175
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la dscile » 19 apr 2021, 09:21

Rovella je napisao/la:
19 apr 2021, 09:13
dscile je napisao/la:
19 apr 2021, 08:59
Ma ovi bogati ce izgurati svoje, ali ovo po meni nikako nije dobro za iskrene ljubitelje fudbala, nego samo za one koji navijaju za najjace zato sto su najjaci. Ovo je samo pocetak stvaranja jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih, kao i obesmisljavanja nacionalnih liga.

Ali sta je tu je, u takvom vremenu zivimo i ovo se moralo desiti kad tad.
Zasto nije dobro za ljubitelje fudbala? Romanticari su svakako protiv modernog fudbala i para u istom. Evo sad se biti manje para u fudbalu. Kakva je sad to dvostruka licemjernost, odgovara li romanticarima ista. :roll:
Pa dobro je za one, ne znam kako da kazem, rekreativne ljubitelje, koji nemaju neku strast za fudbalom nego ga koriste za ubijanje vremena. Dobro je i za navijace tih klubova koji su pozvani.

Ali za nekog navijaca recimo Atalante, Napolija, Lestera, Sportinga to je uzasna ideja. Da ne pricamo o klubovima u relativno manjim prvenstvima, kao sto su tursko, holandsko, ukrajinsko.. Po meni car fudbala i jeste to sto mali mogu iznenaditi velike i sto svi imaju jednake sanse da udju u LS i LE.

Opet, svjestan sam realnosti i ovo se moralo desiti. Za nekoga je to pozitivan uticaj na fudbal, za mene ne. I to nema veze sa romantizmom.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 19 apr 2021, 09:23

Mali će biti Arsenal, Tottenham, Porto u ovoj ligi. Opet će biti iznenađenja i te "čari".
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
invincible1921
Postovi: 10198
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la invincible1921 » 19 apr 2021, 09:36

dscile je napisao/la:
19 apr 2021, 09:21
Rovella je napisao/la:
19 apr 2021, 09:13
dscile je napisao/la:
19 apr 2021, 08:59
Ma ovi bogati ce izgurati svoje, ali ovo po meni nikako nije dobro za iskrene ljubitelje fudbala, nego samo za one koji navijaju za najjace zato sto su najjaci. Ovo je samo pocetak stvaranja jos veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih, kao i obesmisljavanja nacionalnih liga.

Ali sta je tu je, u takvom vremenu zivimo i ovo se moralo desiti kad tad.
Zasto nije dobro za ljubitelje fudbala? Romanticari su svakako protiv modernog fudbala i para u istom. Evo sad se biti manje para u fudbalu. Kakva je sad to dvostruka licemjernost, odgovara li romanticarima ista. :roll:
Pa dobro je za one, ne znam kako da kazem, rekreativne ljubitelje, koji nemaju neku strast za fudbalom nego ga koriste za ubijanje vremena. Dobro je i za navijace tih klubova koji su pozvani.

Ali za nekog navijaca recimo Atalante, Napolija, Lestera, Sportinga to je uzasna ideja. Da ne pricamo o klubovima u relativno manjim prvenstvima, kao sto su tursko, holandsko, ukrajinsko.. Po meni car fudbala i jeste to sto mali mogu iznenaditi velike i sto svi imaju jednake sanse da udju u LS i LE.

Opet, svjestan sam realnosti i ovo se moralo desiti. Za nekoga je to pozitivan uticaj na fudbal, za mene ne. I to nema veze sa romantizmom.
Apaolutno...za razliku od trenutne kosarkaske EL, fudbalska LP ima svoju car jer klub iz san marina ima teoretski sansu da osvoji.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Rovella
Postovi: 935
Pridružen/a: 11 apr 2021, 14:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Rovella » 19 apr 2021, 09:39

dscile je napisao/la:
19 apr 2021, 09:21
Pa dobro je za one, ne znam kako da kazem, rekreativne ljubitelje, koji nemaju neku strast za fudbalom nego ga koriste za ubijanje vremena. Dobro je i za navijace tih klubova koji su pozvani.

Ali za nekog navijaca recimo Atalante, Napolija, Lestera, Sportinga to je uzasna ideja. Da ne pricamo o klubovima u relativno manjim prvenstvima, kao sto su tursko, holandsko, ukrajinsko.. Po meni car fudbala i jeste to sto mali mogu iznenaditi velike i sto svi imaju jednake sanse da udju u LS i LE.

Opet, svjestan sam realnosti i ovo se moralo desiti. Za nekoga je to pozitivan uticaj na fudbal, za mene ne. I to nema veze sa romantizmom.
Opet ce biti mali i veliki. Samo sto su se sada nedostizni odvojili.

Atalanta, Napoli, Lester i Sporting neka se bore za preostalih 5 mjesta u superligi ako imaju ambicije za ucesce u istoj. Ostali neka igraju iz ljubavi.

Ne zelis da gledas Marvel filmove. Gledaj Hju Grenta i Dzuliju Roberts.

Sta je problem. ;)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Sviuodbranu » 19 apr 2021, 09:43

Beko je napisao/la:
19 apr 2021, 09:19
ovo ide u pravcu nba, nfl, nhl lige i mislim, da uefa, fifa ne mogu nista


jedan prosecan bandwagoner iz azije ili sad-ja ne zeli da gleda 80% sezone kako real igra protiv olosa iz cadiza, karabaga ili recreativo heulva

mi u evropi gledamo na fudbal drugacije i puno vise volim da pogledam wiener sportklub protiv fc vienna nego rapid vs. austria wien, to i kako neki 5to ligas izbaci manutd iz kupa jer volimo fudbal kao sport a ne kao produkt koji se konzumira

zbog tih merchandising bandwagonera se stvara ova liga, pa siguran sam da jim cine 70-80% prihoda vec sada
corona jim je dokaz sto posto, kako mogu bez gledatelja na stadionima da se financiraju bez problema

ostaje pitanje, kad ovo uzme maha, sta ce se desiti sa sadasnjim fudbalskim mediokritetom

nikad bolji uslovi da se pokrene ex-yu fudbalska/nogometna liga
Ta balkanska liga bi bila puni pogodak u svakom smislu, osim rizika.
Zamisli Hajduk-Partizan, Sarajevo-CZ....Nasa stoka bi to ugasila sama.
A i ukoliko bi ispastali ionako siromasni savezi i lige neka hvala.
Pogledaj kako su sa ABA obesmislili kosarku, pogotovo u BiH...
Ko bi igrao tu ligu.....
Po meni
Maribor, Olimpija, Dinamo, Hajduk, Rijeka, Osijek, Sarajevo, Zeljo, Zrinjski, Borac, Partizan, Crvena Zvezda,Vojvodina, Vardar, Pristina....mozda razmisliti o Velezu, Slobodi, ili formirati prvu i drugu ligu...Bilo bi dobrog fudbala, ali ostaviti prvenstva kakva jesu i plasmane u evropu....
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
nextterrain
Postovi: 2480
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la nextterrain » 19 apr 2021, 09:47

Pa ovo u suštini će napraviti ogromnu konkurenciju među klubovima. Šta mislite koliki će biti nagradni fond ako uđeš u 1/4 ili 1/2 ?
Dalje, koliko ima ekipa u ligama koji apsolutno ne žele / ne mogu napredovati koji 15 godina ganjaju samo sredinu tabele ili donji dio tabele?

U zadnjih 25 godina jedino je ekipa Porta iznenadila i uzela LP. LP se gleda upravo zbog ovih klubova, a ne zbog CSKA Moskve ili nekih drugih ekipa, ali te ekipe koje nose takmičenje ne dobijaju dovoljno novca koliko i zaslužuju. i što se tice FFP, Milan izbace iz takmičenja, dok PSG i City plate par miliona i to je to

Avatar
SoloControTutti
Postovi: 312
Pridružen/a: 10 mar 2021, 19:47
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la SoloControTutti » 19 apr 2021, 09:47

Pozdrav svim pravim istinskim simpatizerima i navijacima, pozdrav tradiciji i kulturi i onima koji su stvorili najljepsu igru na svijetu.


Avatar
Rovella
Postovi: 935
Pridružen/a: 11 apr 2021, 14:20
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Rovella » 19 apr 2021, 09:52

SoloControTutti je napisao/la:
19 apr 2021, 09:47
Pozdrav svim pravim istinskim simpatizerima i navijacima, pozdrav tradiciji i kulturi i onima koji su stvorili najljepsu igru na svijetu.
Pozdrav i vama. Evo napokon vam se ugodilo. Imat cete fudbal sa manje para, te oslabljenu UEFA-u. Imate li jos zelja.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Vagabundo88
Postovi: 127
Pridružen/a: 19 feb 2021, 15:58
Kontakt:

Re: Super League

Post Postao/la Vagabundo88 » 19 apr 2021, 09:54

Isto tako su taj Milan vratili onomad kad je bio kalcopoli umesto da su se koprcali u 2 ligi sa Juventusom. Budi iskren pa i to napisi, osim toga taj Milan ne moze uzme titulu 10 godina a ovamo osniva ligu iz koje ne moze da ispadne. Licemjerno.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.