AS Roma

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la daffy » 13 apr 2010, 11:13

vidjet cete vi kada vam Ranko krene na ljeto praviti ekipu.. tek tada cete pasti i necete se boriti ni za prve 4. ekipe.. nista ja protiv Rome nemam, ali cim Ranko uplete svoje prstice u sastavljanje tima odma ce to biti za 3 klase losije.. brze bolje mjenjajte trenera..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 13 apr 2010, 12:34

iskreno vjerujem da nece bit slucaj kao u juventusu jer covjek je rimljanin, puno vise daje ovom klubu nego sto je davao juventusu, chelseaju ili valenciji . . . ja bi bio zadovoljan da ostane ova ekipa, da se burdisso i toni otkupe i da se dovedu solidne zamjene za riisea (covjek igra cijelu sezonu bez konkurencije) i pizarra (osim njega playmakera nemamo), mozda bi tu jos jednog desnog beka doveo . . . naravno ovo sve govorim jer zelim vjerovat u to iako proslost pokazuje nesto skroz drugacije (recimo poulsen i slicne starlete)
najvise me 'brine' moguci odlazak mexesa (iako ne vidim potrebu za njegovom prodajom) jer imamo fantastican kvartet u andreolliju, mexesu, juanu i burdissu . . .
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
Dirk
Postovi: 2038
Pridružen/a: 13 jan 2010, 11:37
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Dirk » 13 apr 2010, 12:39

Bio sam skeptican za ovog Ranieria kad je dosao , ali me ubrzo nakon toga kupio od onakve Rome sa pocetka prvenstva je digao na najveci moguci nivo ... Pun pogodak je dolazak Tonia , iako mislim da je Vucinic ove sezone najbolji igrac Rome izrastao je u fantasticnog napadaca :D

Naravno ne treba zaboraviti princa bez njega Roma ne bi bila to !
Rafa Benitez : " Ja sam jedan celavi idiot, koji je dosao na svijet da bi se igrao sa velikim klubovima i od njih napravio nizerazredne. Do sada sam vodio dva takva kluba, Liverpool i Inter i uspio sam u namjeri da ih dobro upropastim."

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 13 apr 2010, 12:43

prije svega jak kolektiv, julio sergio, tvrda odbrana, pizarro, vucinic i na trenutke de rossi su kljuc ovog uspjeha :) naravno bio je tu i totti prije svih ovih povreda, pa onda budjenje meneza, toni, perrotta (koji kad je u formi cijela ekipa igra odlicno) . . .
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 13 apr 2010, 18:19

jedan odlomak teksta sa riiseovog bloga koji je napiso nakon utakmice u nedelju :
ranieri je naravno bio sretan nakon utakmice, ali cvrst karakter kakav jest odmah nam je rekao da nismo nista (jos) osvojili i da trebamo cvrsto ostat na zemlji i posvetit se treninzima, sljedecim 'bitkama' i u pravu je ! zasluzuje sve zasluge. mir koji je unjeo u svlacionicu se svakako oslikava na igrace. nas veliki kapiten totti je odradio ogroman posao i kao kapiten, igrac i kao covjek i motivise nas na svakom treningu. imamo i golmana koji je u sjajnoj formi, odbranu koja je bila sigurna poslejdnjih par mjeseci, vezni red koji osvaja lopte i kreira prilike i fantastican napad - tako da ne cudi ovaj uspjeh.

s norveskog uz google translate preveo vas evil genius :D
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
Giancarlo
Postovi: 204
Pridružen/a: 27 dec 2008, 15:35
Lokacija: Città di Roma
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Giancarlo » 13 apr 2010, 18:43

Svaka cast sto je napravljena ova tema :P Fino je vidjeti da ima raje sto voli Romu...Evo da svima vama koji bas gotivite Romu predlozim jednu odlicnu stranicu i forum, a vezani za Romu naravno:

http://www.cro-roma.com/

http://www.cro-roma.com/forum/index.php
1942 1983 2001

Avatar
Google
Postovi: 1043
Pridružen/a: 30 jan 2009, 19:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Google » 13 apr 2010, 19:34

Mec Lazio-Roma se igra najvjerovatnije u nedelju od 18:30 izgleda da su se dogovorili radi sigurnosnih razloga...!!!!!

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 13 apr 2010, 19:59

http://www.football-italia.net/apr13s.html
zvanicno je, u pola 7 je utakmica
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la daffy » 13 apr 2010, 21:20

ako se njemu dadne da bira igrace onda cete zavrsiti isto kao i mi.. mada ima nesto i u tome sto je rimljanin.. mah..

ima site romabalkan isto.. dnevno bude 0.5 komentara :lol: ..

za razliku od Rome on je u Juve donio samo svadju.. pa zamislite kada jedan Del Piero se protivi njegovoj politici.. u svadji bio sa Trezeguetom kojem nije dao da igra.. a Camoranesi svaku tekmu koju je odigrao dobio je crveni.. ovo sve u drugom dijelu sezone.. treba dobro pogledati ove igrace i shvatiti da su to 3 ikone, legende Juventusa.. nadam se da se takvo nesto nece dogoditi Romi..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la GunnerS » 13 apr 2010, 23:05

Zato Roma nije izgubila 22-23 utakmice što je on trener :? 8-)

Daffy, nemoj Bogat' ;)

Vidi se da je dobar trener i kad igrači slušaju šta govori onda je to dobro za njih i ekipu...
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
Google
Postovi: 1043
Pridružen/a: 30 jan 2009, 19:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Google » 14 apr 2010, 10:42

Dafy,taj Del Pijero je pravio probleme i kad je tim vodio Capelo,kad je ispao iz prvog tima od obijektivno boljeg igraca,cak je htio da napustit Juventus,tako da nije sigurno problem bio u Ranijeriju...A sto se tice Camoranesi-ja nije mu sigurno Ranijeri rekao idi na teren i dobi crveni karton :D ..da Ranijeri ima kvalitet,potvrdjuju rezultti...cim je dobio kvalitetan tim odma se bori za titulu :D

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 14 apr 2010, 14:49

Google je napisao/la:...cim je dobio kvalitetan tim odma se bori za titulu :D
:D :D :D :D :D :D
pa dobro, o njegovim trenerskim (ne)kvalitetima dalo bi se raspravljat al' jedno je sigurno - ranieri se naso na pravom mjestu u pravo vrijeme ;)
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la daffy » 14 apr 2010, 19:24

nasao se u ekipi koja je godinama zajedno.. vidjet cete, necu nista da vam sad pricam..

@google taj Del Piero je bio ubjedljivo najbolji igrac i u to vrijeme.. taj Del Piero nam je i donio titulu.. ali on nije protestovao nista.. vec je lijepo rekao da ce najvjerovatnije napustiti ekipu, samo da mu dodje ponuda od bilo koje ekipe ( i druga liga ), gdje ce mu biti garantovano mjesto u startnih 11.. nije rekao da zeli da ode Capello ili sta sad.. istina, Ranieri mu nije rekao da izadje i dobije crveni.. vec je on to namjerno radio u znak protesta..

mislim da znam puno vise od vas.. mi smo se patili 2 godine sa Ranierijem i njegovim stvaranjem tima, a vi uzivate samo 5-6 mjeseci.. najveci razlog jeste sto Ranieri nije pravio tim Rome, vec je dosao na napravljeno.. dok je kod nas duboko pipkao prstima.. ;)
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Google
Postovi: 1043
Pridružen/a: 30 jan 2009, 19:54
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Google » 14 apr 2010, 23:34

Ranieri je vodio 5-6 fenomenalnih ekipa u Europi sto mislim da nije slucajno da nema kvalitet...Ranieri je odve Juventus u L.P prve godine kad ste se vratili iz Serie B(sto mislim da je odlican rezultat)...Bio je stvaralac one velike Valensije koja je par godina odlicno igrala u Europi i Spanskom prvenstvu,on je u tim uveo Mendietu,Angula,Canizaresa,Lopeza ...itd !!!!
---------------------------------

Lippi: Roma je moj tip za novog prvaka
Marcello Lippi, talijanski nogometni izbornik, vjeruje da je Roma prošlog vikenda napravila ključni korak prema naslovu prvaka u Serie A...

Prvo je vijerovao u Juventus,milan sad vijeruje u Romu...Covijek pun vijere :D

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Monolog » 14 apr 2010, 23:56

Ne znam čemu napadi na Ranieri-ja! Pa bolju postavu imaju Inter i Milan; možda i Juventus, a pogled na tabelu i barometar forme dovoljno govori. Dakle, ne trčite pred rudo pričajući kako će ih uništiti. Baš naprotiv, možda od Rome napravi veći brand nego što je to bio Inter u protekle 3-4 godine.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Ted Mosby » 15 apr 2010, 01:15

Monolog je napisao/la:Ne znam čemu napadi na Ranieri-ja! Pa bolju postavu imaju Inter i Milan; možda i Juventus, a pogled na tabelu i barometar forme dovoljno govori. Dakle, ne trčite pred rudo pričajući kako će ih uništiti. Baš naprotiv, možda od Rome napravi veći brand nego što je to bio Inter u protekle 3-4 godine.
Znam da je offtopic ali ovo što si napisao u potpisu je za pohvalu, slažem se i ja s tim, ima komentar na temi francuske lige
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la daffy » 15 apr 2010, 08:48

da ste imalo pratili Juve proslih sezona mozda bi znali.. sad se kao nesto pravite da znate jer je imao srece sa Romom.. svakom se posreci.. posrecilo mu se u Chelseau kad je dosao Abramovic pa dobio pare, kupio igrace i opet zavrsio daleko iza prve pozicije.. dosao u Juve, odma su mu dali sve.. dali mu pare, tada su Camoranesi, Del Piero i Trezeguet bili u pristojnim godinama i nosili su Juve.. a sto se tice zadnje sezone Ranierija.. tu on nema nikakve veze.. jer svaku ponavljam svaku tekmu je odlucila genijalnost Del Piera, a ne Ranierija nekakvog.. golovi u Ligi Prvaka i golovi u Serie A..

Romi se svasta poklopilo ove sezone.. tako i Ranieriju.. nije ovo radi njega, on je bio sretan sto je dosao na klupu ekipe koja je godinama tu.. ali vec na ljeto ce biti druga bajka.. Juve igra odvratno prvenstveno radi trenera i losih pojacanja, tako da je jedan konkurent vec out.. Milan prepun deda nije nikakav konkurent za titulu.. a inter je sve ulozio u ligu prvaka..

Ranieri je trener srednjih ekipa.. da Abramovic nije uletio sa parama on bi bio trener solidnog Chelsea, da Juve nije ispao u Serie B on nikad ne bi prismrdio nasoj klupi.. i kad je to on nesto osvojio?
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 15 apr 2010, 09:13

nevjerovatno je kolko se omalozava ova forma i cijela sezona rome (ukljucujuci i konacno to prvo mjesto), ne samo ti daffy nego vecina ovdje na forumu al' nebitno . . . mislim da smo svi shvatili tvoje misljenje o ranieriju (i misljenje vecine zapravo) tako da nema potrebe raspravljat dalje o istom . . . ovo je fudbal, sve je moguce, mozemo zavrsit prvi i uzet taj scudetto, mozemo zavrsit 3. i onda se svi mozete nasladjivat nasom nevoljom i time kako je ranieri vjeciti luzer - iskreno ne dajem jeb za to :D

[youtube][/youtube]
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la daffy » 15 apr 2010, 09:27

e jbga sad.. ako iko navija pravo za Romu ovih par zadnji sedmica onda sam to ja.. zasto bi omalozavao Romu kad su oni ekipa koja cu uzeti interu Scudetto? nikad nisam rekao da mrzim Romu, pa tako da ta prica ne pije vode.. ali da mrzim Ranierija to stoji.. zasto ne mrzim Lippija? Capella? ili cak Deschampsa? koji su Juve vodili na pravi put.. zasto o njima pricam kao legendama.. a Ranierija stalno vrijedjam..


svi znaju ko je bio najveci problem Juventusa prosle godine.. ko je gusio Giovinca, ko nije davao Trezegeutu i Del Pieru da igraju i slicne situacije.. da ne govorim transfere.. da ne govorim povlacenje u odbranu kada vodimo 1:0 u 60' minuti.. mislim da je i vama to poznato.. ali vidjet cemo na ljeto kako ce vam taj bajni Ranieri napraviti ekipu..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius » 15 apr 2010, 09:44

okej drug, juventus je bio los zadnjih par sezona (al' s obzirom da ste usli iz druge lige razumljivo je - barem po meni), naravno da treba nac krivca za to i usmjerit mrznju ka nekome i u tvom slucaju je to ranieri - razumijem (ne kazem sad da ga smatras glavnim krivcem za sadasnji juve al' tvoja mrznja ide u tom smjeru). . . ne pratim juve, ako uhvatim koji naslov vezan za njih to je to i ispravi me ako grijesim al' giovinco i ove godine ne igra (ni kod cire ni od zaca) kolko ja vidim, za ostale ti ne bi imo sta rec jer stvarno nisam upucen u to a nisam jedan od onih sto pametuju o necemu sto nemaju pojma, za romu i omalozavanje sam reko zbog ovih rijeci
daffy je napisao/la:Juve igra odvratno prvenstveno radi trenera i losih pojacanja, tako da je jedan konkurent vec out.. Milan prepun deda nije nikakav konkurent za titulu.. a inter je sve ulozio u ligu prvaka..
. . . ROMA JE NEPORAZENA 23 UTAKMICE i zato je prva :)
a za ranierija si me totalno pogresno shvatio, ne kazem da je trenercina nego da covjek ima zasluge u ovoj trenutnoj formi i da mu to treba priznat
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.