1/8 Brazil-Čile

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Brazil-Čile

Brazil
36
68%
Čile
17
32%
 
Ukupno glasova: 53

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Hare_BvB » 28 jun 2010, 19:01

Šteta što čilencima ne igraju tri startera, svi defanzivci, biće teško nadoknaditi nedostatak njihovog najboljeg stopera Ponce-a.....Brazil kompletan, čak se i Elano oporavio...Brazil je veliki favorit ali ekipa Čilea je pokazala možda i najljepšu igru na ovom prvenstvu i prava je šteta što nisu kompletni jer su sigurno mogli zagorčati brazilcima život...protiv Španije su bili odlični, prvi gol čista glupost golmana i kapitena Brava, i onda na kraju poluvremena ona sudijska glupost, ali su ipak i sa igračem manje igrali odlično....Brazil će i veceras imati velike probleme, čileanci igraju veoma agresivno, igraju presing na protivničkoj sredini i vidjećemo kako će se brazilci snaći sa takvom igrom protivnika....Čile ima dosta nogometnih znalaca u ekipi, posebno bih izdvojio Valdiviu i Sancheza, imaju golgetera Suaza, odlične Vidala i Islu u vezi i defanzivi i njihova najveća prednost je odlični stručnjak Bielsa koji je uspješno ukomponovao mlade igrače koji su imali velike uspjehe na omladinskim takmičenjima...Čak je i veliki Cruyff rekao da Čile igra možda i najbolji fudbal na ovom prvenstvu, ostaje da vidimo potvrdu te konstatcije veceras u utakmici protiv najslavnije reprezentacije svih vremena....
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Devil » 28 jun 2010, 20:20

I o ovoj tekmi se malo pise,a veoma je zanimljiva.Pobednik na Holandiju.DA li cemo gledati jedan odlican mec izmedju Brazila i Holandije ili pak Chile-Holandija ostaje da vidimo.

Brazil u sastavu:Julio CEsar,Maicon,Lucio,Juan,Baston,Gilberto,Fabiano,Robinho,Kaka,Alves,Ramires

Chile u sastavu:Bravo,Fuentes,Isla,Carmona,Contreras,Sanchez,Vidal,Suazo,Gonzales,Beausejour,Jara

Stadion:Ellis Park(Johansesburg)
Sudija:Howard Webb(Engleska9
Temperatura:12 C

Ramires u prvoj u Brasilu, :? A konacno Suazo u Chileu u prvoj.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17853
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Omerbavarac » 28 jun 2010, 20:25

Idemo Cile!!! 8-) 8-)
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la calcio » 28 jun 2010, 20:35

Vamos Chile!

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la armin » 28 jun 2010, 21:06

Bravo Juan ! :D
EDIT : 2:O Fabianooooooo ! :D
Idemo na lale ! :twisted:

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Amar Dzeko » 28 jun 2010, 21:15

Kakva igra Brazilaca..po meni glavni favoriti za osvajanje naslova .. tako cvrsti u odbrani a tako razigrani i efikasni u napadu..koja fudbalska lekcija :!: ;)
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la sarajlija89 » 28 jun 2010, 21:47

"Eto to je Brazil"........ :D

FORCA BRASIL 8-)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Devil » 28 jun 2010, 22:46

Pristojna tekma veceras.Brasil apsolutno zasluzeno pobedio i ide na Lale u mec gde mozemo ocekivati svasta.
No sa ovakvom igrom meni je Brazil sada No.1 favorit za naslov.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la cole-ch » 28 jun 2010, 22:54

sarajlija89 je napisao/la:"Eto to je Brazil"........ :D

FORCA BRASIL 8-)
Forza Brazil!

Pametna igra Brazila, kako defanzivno tako i ofanzivno. Igraju onoliko koliko je potrebno za pobedu. U 1/4 finaliu idu na ekipu (Holandija) koja posle 40 godina igra fudbal za rezultat, a ne za navijace.

Jako tezak mec za prognozu. Oba tima imaju po 7-8 igraca u prvih jedanaest koji mogu dati gol. Blagu prednost dajem Holandiji, nekako su mi simpaticniji, a i moji su jedni od favorita za titulu.

2:1 za Oranje

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la sarajlija89 » 28 jun 2010, 23:09

cole-ch je napisao/la:
sarajlija89 je napisao/la:"Eto to je Brazil"........ :D

FORCA BRASIL 8-)
Forza Brazil!

Pametna igra Brazila, kako defanzivno tako i ofanzivno. Igraju onoliko koliko je potrebno za pobedu. U 1/4 finaliu idu na ekipu (Holandija) koja posle 40 godina igra fudbal za rezultat, a ne za navijace.

Jako tezak mec za prognozu. Oba tima imaju po 7-8 igraca u prvih jedanaest koji mogu dati gol. Blagu prednost dajem Holandiji, nekako su mi simpaticniji, a i moji su jedni od favorita za titulu.

2:1 za Oranje
nije na talijanskom..dobro sam ja napiso na brini..to je portugalski ili spanski koji vec :D


kao forca barca 8-) :D
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Ted Mosby » 28 jun 2010, 23:12

Igro manje žuti i samo me to oborilo
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Bečki Kongres » 28 jun 2010, 23:18

Ted Mosby je napisao/la:Igro manje žuti i samo me to oborilo
Ja uplatio:

Brazil 1
Kornera 10.5 - više
Žutih 4.5 - više
Offside 6.5 - manje.

Lagano prođe, ali baš lagano. Izgleda da se vratilo zbog onog kartona Stekelemburga u 93. minuti.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Ted Mosby » 28 jun 2010, 23:21

Bečki Kongres je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Igro manje žuti i samo me to oborilo
Ja uplatio:

Brazil 1
Kornera 10.5 - više
Žutih 4.5 - više
Offside 6.5 - manje.

Lagano prođe, ali baš lagano. Izgleda da se vratilo zbog onog kartona Stekelemburga u 93. minuti.
I ja sam pao na Stekelenburgu samo, i večeras samo na ovom
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la geronimo » 28 jun 2010, 23:28

Vidim da su neki odusevljeni igrom Brazila, ja nisam. Precesto igraju duge lopte iz faza odbrane, preskacu igru, nema neke kombinatorike. Odbrana im jeste jaka, pravi malo gresaka, u napadu su za sada ucinkoviti, ali cim naidje malo bolji protivnik bice belaja. Utakmica protiv Portugala, kao malo jace repke, nije mjerilo, jer je ista bila vise prijateljskog karaktera.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la HOPLIT » 28 jun 2010, 23:31

Ja imam osječaj da Brazil igra koliko je potrebno. Iako navijam za Argentinu stvarno ne vidim da ovakav Brazil neko može zaustaviti.
YNWA!

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la sarajlija89 » 28 jun 2010, 23:35

geronimo je napisao/la:Vidim da su neki odusevljeni igrom Brazila, ja nisam. Precesto igraju duge lopte iz faza odbrane, preskacu igru, nema neke kombinatorike. Odbrana im jeste jaka, pravi malo gresaka, u napadu su za sada ucinkoviti, ali cim naidje malo bolji protivnik bice belaja. Utakmica protiv Portugala, kao malo jace repke, nije mjerilo, jer je ista bila vise prijateljskog karaktera.
ma nije to da smo odusevljeni igrom al igraju koliko treba sto neko rece..imas osjecaj da ga uvijek mogu zabit...sila je to :D

ma brazil je brazil.....ako ih holandija ne dobije nece niko i sigurno uzimaju 8-)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la geronimo » 28 jun 2010, 23:47

sarajlija89 je napisao/la:
geronimo je napisao/la:Vidim da su neki odusevljeni igrom Brazila, ja nisam. Precesto igraju duge lopte iz faza odbrane, preskacu igru, nema neke kombinatorike. Odbrana im jeste jaka, pravi malo gresaka, u napadu su za sada ucinkoviti, ali cim naidje malo bolji protivnik bice belaja. Utakmica protiv Portugala, kao malo jace repke, nije mjerilo, jer je ista bila vise prijateljskog karaktera.
ma nije to da smo odusevljeni igrom al igraju koliko treba sto neko rece..imas osjecaj da ga uvijek mogu zabit...sila je to :D

ma brazil je brazil.....ako ih holandija ne dobije nece niko i sigurno uzimaju 8-)
Ne znam, vidjecemo. Istina, ako prodju Holandiju, sudaraju se vjerovatno sa Urugvajom. Ali u finalu ih opet ceka velika zvjerka. Spanija, Argentina ili Njemacka.
Daleko su oni jos od bilo kakvog uzimanja. ;) Uostalom, kao i svi ostali.
Vom Jäger zum Gejagten

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Amar Dzeko » 29 jun 2010, 00:28

cole-ch je napisao/la:
sarajlija89 je napisao/la:"Eto to je Brazil"........ :D

FORCA BRASIL 8-)
Forza Brazil!

Pametna igra Brazila, kako defanzivno tako i ofanzivno. Igraju onoliko koliko je potrebno za pobedu. U 1/4 finaliu idu na ekipu (Holandija) koja posle 40 godina igra fudbal za rezultat, a ne za navijace.

Jako tezak mec za prognozu. Oba tima imaju po 7-8 igraca u prvih jedanaest koji mogu dati gol. Blagu prednost dajem Holandiji, nekako su mi simpaticniji, a i moji su jedni od favorita za titulu.

2:1 za Oranje
Koja logika ; 7-8 igraca moze dati gol ?! ta dvojica onda ne mogu jel? xD

pa svaki igrac moze dati gol pogotovo na SP..ne bi bio na SP da ne zna igrati i da ne zna zabiti gol :!:

neki bolje neki slabije ali svi mogu zabiti gol, koliko ja znam.. :?
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9893
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/8 Brazil-Čile

Post Postao/la Nail for Real » 29 jun 2010, 00:35

@AmarDzeko
Umijem vala i ja zabit gol, ali nije u tome poenta. Mislim da je pisac htio reci da u timu ima 7-8 igraca koji su tehnicki potkovani i da imaju predispozicije za postizanje gola iz igre.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.